Rijnsburg behaalde 467 punten en krijgs dus 'den beker In zijn bezit. Spr. feliciteert Rijnsburg hiermede. Als winnaar van den medaille reikt Spr. aan den Commandant van Kat wijk dezen tweeden prijs uit. De korpsschutters van Rijnsburg hebben dan nog in ontvangst te nemen een medaille voor iedere schutter uit het winnende korps. De heeren P. Slinger land uit Katwijk en H. Ravensbergen te Rijnsburg waren de schutters die de beste uitkomsten hadden behaald. De heer P. Slingerland met 96 punten kreeg de rozenprijs, de heer Ravens bergen een extra prijs. Ook de heeren Collee te Oegstgeest en C. v. Klaveren te Rijnsburg kregen met 96 punten nog een extra prijs. Na deze uitreiking wees de Com mandant van Oegstgeest er in zijn mooie toespraak nog op dat deze wed strijden mooi zijn, doch wil er ook nog op wijzen dat men het idee van de Burgerwacht niet uit het oog moet verliezen; dat men steeds bezield moet blijven met denzelfden geest waarmede de Burgerwacht is opge richt geworden. Spontaan zong men het Wilhelmus, waarmede dezen mooien wedstrijd beëindigd was en gingen 5 Burger wachten heen met de bedoeling een volgend jaar bezitter van den beker te worden en een Burgerwacht met het ernstige voornemen te zorgen dat deze niet uit handen gegeven behoeft te worden KATWIJK AAN ZEE. A.s. Woensdag zullen de Oranjefees ten, uitgaande van de Oranje-Ver- ceniging, worden gevierd. Verschil lende spelen en een mooie optocht staan op het programma. Door de Chr. Oranjevereeniging „Oranje getrouw" is een openbare bij eenkomst belegd tegen Dinsdag 30 Augustus, 's avonds te 8 uur, waar alsdan in de Oude Kerk aan de Bou levard als spreker zal optreden Ds. G. R. Kuyper van 's-Gravenhage. On- o er werp van den Spreker is „Oranje en Datheen". Aan het Bureau van Politie komt op de lijst van gevonden voor werpen voor: een halsband van hond; een blauwe pet; een wollen dames- vest met witte paarlmoer knoopen; een wollen kinder jas je; een gouden dumpszegelring met groene steen; een speld met knop; een gele herders hond van het mannelijk geslacht. In lichtingen aldaar. NIEUWKOOP. Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop en Noorden hebben bekend gemaakt, dat de derde alge- meene schouw zal gedreven worden op Dinsdag 30 Augustus a.s. De vrouw van J. Damen had het ongeluk, in haar kamer te vallen en een arm te breken. Zij moest naar het ziekenhuis te Leiden worden over gebracht. Wegens het weer is de duiven vlucht van uit Frankrijk niet door gegaan. Telegrafisch is bericht? ont vangen, dat de duiven zijn vastgehou den en dat de vlucht thans is bepaald op 28 Augustus a.s. Mej. S. G. Mur is tijdelijk aange steld aan het hulppostkantoor te Montfoort. Alhier speelde N. V. V, I en II ge combineerd tegen Peka uit Alphen a. d. Rijn. Peka won met 64. NIEUWVEEN. De gehouden liefdadigheidscol lecte tot het bouwen van een nieuwe R. K. Kerk heeft opgebracht 214. In den nacht van Zondag op Maandag werd bij den landbouwer D. S. een ruit in de schuur ingedrukt en eenig voer medegenomen, wat reeds meerdere malen is voorgeko men. De dader is nog onbekend. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Neel- tje, d.v. H. v. Roon en N. v. d. Zwan. Adrianus Cornelis a.v. W. P. de Haas en A. J. Rotteveel. Willem Petrus z.v Jacs. Zwarts en C. P. Vink. Marinue z.v. P. .Schaap en W. Vonk. Betroneüa Johanna d.v. J. V. Vink en M. J. van Resteren. Antonius Gijsbertus z.v. A. P. v. Rossum en H. M. Klein. Getrouwd: J. J. de Jloojj 26 j. te Rflneburg en J. Nieuwenhuiaen 21 j. Overleden: Johannes van der Wed den 76 j. geh. met Th. J. M. Meophug. Chri8tiaan Bavelhar te Leiden, 81 j. wedm. van A. M. Biegstrafcen. OEGSTGEEST. De chauffeur van de Belgische auto, 'waarmede Donderdag nabij de Haagsche Schouw een ernstig ongeval heeft plaats gehad, is voorgeleid voor den rechter-commissaris in Den Haag. A.s. Dinsdag zal de instructie tegen hem worden geopend. Zaterdagmiddag had de door onZö Burgerwacht uitgeschreven onderlinge i-vchietwedstrpd plaats, met als inzet den prachtigen wisselbeker. Deelne mende af doelingen waren Leiden, Kat wijk ..Rijnsburg, Voorschoten, Valken burg en Oegstgeest. Toen we omstreeks 3 uur qp bet 001'- Tcgsterrein aankwamen, zagen we pet eau oogopslag, dat „de onzen" ditmaal da nederlaag zouden lijden. Het was dan ook in het kamp der onzen^„doffe neerslachtigheid", terwijl de JRijnsblar ger» het overwinningslied bjj „voorbaat aanhieven. De eerste schutter der onzen, de heer P. d;1 Wit, bekend aJs vast van schot, schcot zoo slecht, dat oplialen door de anderen niet meer mogelijk was. De wisselbeker is nu eigendom van Rijnsburg, en een volgende maal hopen we hem weer in Oegstgeest te hebben. Het hoogst aantal punten schoten: P. Slingerland. Katwijk, 97 p. (7 rozen); H. Ravensberg, Rijnsburg, 97 p., (7. rozen), H. W-. Golleei, 96 p. (6 rozen)G. v. Klaveren; 96 p. (6 roZeln). Met de winkelweek! gaathet naar wettisch. Zaterdagavond was tijdens en na de muzikale rondgang veel publiek op de been en werd er Hink zaken ge daan. 'Het R. K. Muziekkorps1 iön dpi Muziekvereen. der N. Z. H. T. M..wer|k- ten ditmaal samsn. zoodat we over een groot korps hadddenl te beschikken. Hedenavond muzikale' rondgang om 8 uur. In ons vork; verslag is abusievelijk onvermeld gebleven de schitterende eta lage van bakker HoogeVeen. Door hem is in beeld gebracht ..Oud Poelgeest", alles van marsepain. door hem zelf be werkt. alsmede geblazen vazen van sui kerwerk. Het getuigt wel van yakkun- (dige bekwaamheid. RIJNSBURG. Schoolkinderfeest. Het programma van het Schoolkin derfeest, uitgaande van de Christelij ke Oranjevereeniging alhier, luidt als volgt: 9 uur voormiddags: Rondgang met muziek, van alle schoolkinderen door de Gemeente. Te volgen route: Kerkstraat, Heerenweg, Langevaart, Dubbelebuurt, Vliet N.Z., Koestraat, Brouwerstraat, Vliet Z.Z., Smidsteeg, Oegstgeesterweg, Korte Brouwerstr., Vliet N.Z. tot Koestraatbrüg, Vliet Z.- Z., Smidsteeg, Oegstgeesterweg, Tram straat, Kerkstraat. Daarna tractatie in de verschillende scholen. Pauze. 2 uur namiddags: Aanvang der ver schillende kinderspelen en opgeluis terd door muziek. Terrein: Het plein voor het Raad huis, de schoolpleinen der O.L. School, der Koningin Wilhelminaschool en der Julianaschool, de Kerkstraat, de Hofstraat en zoo noodig de Burcht straat. Het rijverkeer in deze straten zal zooveel mogelijk stopgezet wor den, terwijl de Burgerwacht zal zor gen voor een doelmatige afzetting. Ten opzichte van deze kinderspelen is de volgende regeling getroffen: I. De leerlingen van het le, 2e en 3e le^jaar, ongeveer 450, spelen vrij op cie schoolpleinen, onder leiding en toe zicht van onderwijzeressen en jonge dames der verschillende meisjes-ver- eenigingen. Als tractatie zal een grab belton aanwezig zijn met aardige ver rassingen. II. Voor de wedstrijdspelen worden de 450 leerlingen van het 4e, 5e, 6e en 7e leerjaar onderverdeeld in 9 groe pen, elk van 25 jongens en 9 groepen, elk van 25 meisjes. De volgende spelen zullen worden uitgevoerd: a. Tonkruien, voor jongens van het 4e leerjaar; b. Zakloopen, voor jongens van het 5e leerjaar; c. Hardloopen met hindernissen, voor jongens van het 6e en 7e leerjaar a. Turfrapen, voor meisjes van het 4e leerjaar; b. Balkruien, voor meisjes van het 5e leerjaar; c. Stoelendans, voor meisjes van het Ge en 7e leerjaar. Per groep van 25 kinderen worden 5 prijzen beschikbaar gesteld. Leiding en toezicht hij deze spelen, zullen uitgeoefend worden door On derwijzers, Leden der Schoolbesturen, Bestuursleden der Christelijke Oran jevereeniging, Leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim, Leden der Burgerwacht ZEVENHOVEN. Aan H. Enthoven is bij Kon. Be sluit toegekend de orde van Oranje- Nassau, eere-medaille in zilver, op zijn 50-jarig jubileum als meesterknecht op de Scheepsmakerij bij den Heer W. Enthoven aan het naburige Vrou wenakker. Bij de gehouden aanbesteding van de Burgemeesterswoning annex Raadhuis, was hoogste inschrijver H. Albers en Samsom te Vinkeveen, voor 16.125.Laagste J. Twaalfhoven alhier, 12.148.Gunning aange houden Bij den veehouder L. J. de Groot is de pest-onder de varkens uit gebroken. Uitslag loting dienstplicht. H. T. v. d. Hevoit 1, J. Zuidervliet 2, J. A. v. d. Bosch 3, J. Vonk 4. L. Immerzeel 5, W. de Brave 6, J. Slingerland 7. Burgerlijke Stand. B ev a 11 e n A. Rijneker geh. v. d. Ham, z. GEMENGD NIEUWS. Prettige huurder. Toen Za terdagavond de heer !W- L\, eigenaar van een perteel aan de Willem III te Loosduinen bij een der huurders de huur in ontvangst wilde nemen, werd hij na een woordenwisseling door den, huurder P. aangevallen en met een stuk hout op het hoofd geslagen. Toen L. zich niet gauw genoeg uit de voeten maakte, dreigde P. met een revolver. De politie, ter hulp geroepen, heef# de wapens in beslag genomen en te gen P., wegens misnandeling proces verbaal opgemaakt. i De heer L.; die een diepe hoofdwon de bekomen haid, moest zich onder doktersbehandeling stellen. Geknipt. Op een zandweg ach ler „Quatre Bras" te Gorssel, is Donderdagavond Idoor aldaar postende maréchaussees aangehouden en naar Zutphen overgebracht zekere O.. die igelij'k gemeld, op de veemarkt aldaar twee koeien trachtte te verkoopen, (doch, zich ontdekt ziende, de vluchtl nam. Druipnat, als gevolg van het door waaien van een gracht, .uitgehongerd en loopende zonder pet en op één pan toffel, kwam hir .in de marechaussee-' kazerne te Zutphen aan. I Hij bekende die gezochte te zijn. Dei koeien had hij uitbeen weide gestolen ïom ze te verkoopen, teneinde aan geld te komen voor zijn vrouw en zes kin deren, Idie te Lithoijën in ,N. Br. wonen. Inmiddels is gebleken, dat !de koei en te Teuge werden gestolen en toe behoorden aan den landbouwer B* aldaar. 1 "I I Verdachte is na verhoor door deij (commissaris van politie, ter beschik" king van den Officier van Justitie tei Zutphen gesteld. - Bijna gedood. Te Meppel wilde het vierjarig zoontje van den heer G., in de Indische Buurt aldaar, !dat in een eigengemaakt kinderwagen tje gezeten was, 't welk het zusje voortduwde, nog dén overweg in de lOosterboer passeeren, toen de snel trein van 2.15 uit Groningen naderde. Het zusje van hei; knaapje wist heml op het laatste nippertje nog uit hetl wagentje te rukken. Dit laatste werd geheel verbrijzel terwijl de beidie kinderen met den schrik vrijkwamen. Een woeste stier. De veld) wachters uit Lonne'ker hebben het té kwaad gehad met een woesten stier, die van de Duitsche grens was komen aanrennen. Het dier had zich van zijn neus ring- losgescheurd en deed zeer ge vaarlijk. Met overleg heeft men het dier nog aan banden kunnen krijgen. Men hield hem een bollige koe voor en toen hij daarop afstoof, wist men hem een ai'k touw over den kop te werpen en zoo aan een paal vast te binden. Daarna was het mogelijk, hem de vier pooten te knevelen en kon men hem op een veewagen nog le vend over de grens terug voeren. Het dolle beest zal daar waarschijn lijk wel zijn afgemaakt. Zonderlinge zakenman. Te Broo'klvn (Ver. Staten) heeft een vrouw echtscheiding verkregen op grond van het feit, dat de man, met wien zij getrouwd was, zich had uit gegeven voor een rijken fabrikant van chocolade en suikerwerken, terwijl hij inderdaad een blinde bedelaar bleek te zijn. De vrouw had den man, een Griek, in 1922 te Brooklyn ontmoet en was ietwat overijld, met hem in het hu welijk getreden. T oen zij met haar man in zijn woon plaats, Detroit, aankwam, zag zij tot haar verbazing, dat hij op twee ge meubileerde kamers woonde. Bij twist met de kaïnerverhuurster zei de vrouw, dat haar man rijk was, waarop de hospita haar uitlachte. Een paar dagen later nam de hos pita de vrouw mee naar de stad en toonde haar een bedelaar met een zwarten bril, voortstrompelend op een stok. 1 „Ziedaar, uw man", zeide zij tott het jonge \Touwtje. Deze telegrafeerde direct aan haar moeder, die onmiddellijk overkwam. Be moeder rukte hem den bril van Samen zochten zij den bedelaar op. den neus, en inderdaad, hij was haar schoonzoon. De vrouw heeft dadelijk daarop haar man verlaten eu heeft nu tenslotte echtscheiding van hem weten te ver krijgen. Wekken per telefoon. Da taak van een groote gemeente wordt in onze dagen steeds meer uitgebreid! Behalve voor gas, water eiectrici- teit, centrale verwarming, neet bad water en opgeven van dien juisten tijd; radio per telefoon, wasscherijen, vuil nisverwijdering, ontsmetting, bad- en zweminrichtingen, openbare privaten, kinderspeelterreinen, zorgt de over heid van onze groote steden nog voor een menigte andere dingen, van wel ker gerieflijkheid wij, vaak tegen ge ringe kosten, dagelijks profiteeren. Een ding is er echter, waarop de aandacht onzer stedelijke overheden nog niet gevallen schijnt te zijn, en dat toch met weinig of geen kosten ge makkelijk te verwezenlijken ware, n.l. het wekken per telefoon. Welk een groot 'gerief zou het zijn voor velen onzer, die geen waterstoker -klopper in de buurt hebben wonen, op wolken gedienstige overigens toch mis schien niet met stelligheid te rekenen va.lt, de zekerheid te bezitten, dat, als wij den volgenden morgen vroeg met den trein mee moeten of om andere redenen vroeg uit de veeren moeten, van de telefooncentrale uit te worden „opgeklopt". Dit denkbeeld nu is te Milaan reeds werkelijkheid, geworden, zij het dan door het initiatief-van een particuliere telefoonmaatschappij. Sinds de telefoondiensten in Italië door den staat aan particuliere maat schappijen zijn overgedragen, is voon de aoonné's een gulden tijdperk aan gebroken. Behalve een vermindering van den; abonnementsprijs en de inrichting van het bekende automatisch stelsel, wei haast in alle groote steden van Italië (doorgevoerd, heeft de telefoonmaat schappij te Milaan nog een massa an dere faciliteiten aan haar abonné's verschaft Zoo kan men zich 's morgens pen telefoon laten wekken niet alleen,, maar men kan ook het uur van vertrek! van een trein aanvragen, of liet adresi van den dichtsfcbij wonenden opothe- ker, die op Zondag open is. I Ook kan men tegen een kleine extra ergoeding tijdens zijn afwezigheid te lefonische boodschappen hetzij in komende, hetzij uit te geven door de telefooncentrale laten behandelen Het wordt den menschen tegenwoon dig wel gemakkelijk gemaakt. HERINNERINGEN. De eerste almanak werd gedrukt door George van Purch in 1420. De postkantoren werden het eerst gevestigd in 1464. Van ge drukte muzieknoten werd 't eerst gebruik gemaakt in 1473. De zakhorloges werden het eerst ver vaardigd in 1476. De eerste klokken werden te Neurenberg gemaakt hl 1477. Albrecht Durer gaf in 1527 der we reld een profetie van de latere hout graveerkunst. Jergens bracht het spinnewiel in be weging in 1530. De tegenwoordige vorm van naainaalden kwam het eerst in gebruik in 1545. De eerste messen werden gebruikt in Engeland en rijtuigen op wielen in Frankrijk in 1560. Het eerste nieuwsblad werd in En geland uitgegeven in 1588. De telescopen werden uitgevonden iu 1590. De eerste telescoop werd vermoede lijk in Engeland gebruikt in 1608. De eerste drukpers in de Vereenig- de Staten werd daar ingevoerd in 1629. De eerste luchtpomp werd gemaakt in 1650. De eerste nieuwsblad-advertentie verscheen in 1652. De eerste stoommachine in Noord- Amerika kwam uit Engeland in 1753. Het eerste gebruik van een locomo tief in Amerika had plaats in 1820. De eerste paardentram werd aange legd in 1826—27. De eerste lucifers werden gemaakt in 1829. Het eerste ijzeren stoomschip werd gebouwd in 1830. De eerste stalen pen werd vervaar digd in 1830. De omnibussen werden voor het eerst te New-York ingevoerd in 1830. De schepen kregen voor het eerst een „koperen huid" in 1837. De enveloppen kwamen het eerst in gebruik in 1839. De verdoovende middelen werden ontdekt in 1844. Op de eerste volledige naaimachine werd octrooi genomen door Elias Howe Jr., in 1843. Het eerste goud in Californië werd ontdekt in 1849. Land- en Tuinbouw. NARCISSEN. Het Hoofdbestuur van de Algemee- ne Vereeniging voor Bloembollencul tuur heeft, naar het Weekblad voor Bloembollencultuur meldt, den vol genden brief ontvangen van den wnd. directeur-generaal van den landbouw: „Met verwijzing naar het overleg met u gepleegd inzake het pogen van weder-openstelling van de grenzen van Amerika voor den invoer van Neder- landsche narcissenbollen, door aanbie ding van een garantie, dat die bollen een warmwaterbehandeling hebben ondergaan, moet ik u zeer tot mijn leedwezen mededeelen, dat, blijkens door Hr. Ms. gezant te Washington in gezonden bericht, de Amerikaansche minister van landbouw op ons ver zoek afwijzend heeft beschikt. Als mo tiveering van deze afwijzing wordt o.a. aangevoerd, dat. hoewel de warm waterbehandeling door de Amerikaan sche deskundigen als de beste behan deling erkend wordt welke tot dusver is toegepast, zij toca slechts 100 pet. zekerheid geeft, indien zij met de meeste nauwgezetheid wordt toege past onder gunstige omstandigheden. „Such hundred percentum efficiency can not, therefore, be counted on in general commercial practice", heet het verder in de motiveering. Mr. van Royen is, mede op grond van uit goede bron afkomstige In lichtingen van oordeel, clat, zoolang de omstandigheden niet veranderen, verdere pogingen zijnerzijds vruchte loos zouden zijn." LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. P. G. Groenewegen-v. Weizen, Hern dri'kstraat 14 W IX. A. T. v. Bemmel,. hulp huish., Molenstr. 10a. J. Slegten- horst-de Horn, Schutterstr. 5a. A. C. J. Hoogeveen, Morschweg 32. H. Kee- reweer, 'dienstbode, Nieuwsteeg 6. A. Beerepoot, kantoorbediende, Haarl.- straat 86. L'. van Klaveren, reizigier, Lage Rijndijk 126a. P. van Tngen. keilner, K. Rapenburg 10a. H. T. van Roon, chauffeur, Koordeinde 31. F. H. M. Reitz-Koorenhof, Tulianastraat! 17. P. Niemann, dienstbode, Rijnsburg! 43. H. Seeger, kellner, Heerensteeg 2a;. C. van Oórt, boekhouder; J. v. Gov- enkade 42. B. Keur, kruideniersbea., Doezastraat 6. J. E. Kalker en fami, Oegstgeesterlaan 27. A. W. M. Bra ring, Hoogewoerdj 31. M. O. A. S. Bro ring, onderwijzeres, Hoogewoerdi 31. C. van Beelen en fam., winkelier, Nieuwsteeg 35. J. L. van Tol, boek houder, Oude Singel 10. J. Hoek, Hl Rijndijk 13. J. A. Gruykèns, Nieuw steeg 39. A. Vonk, dienstbode. Stati onsweg 37. M. P. Schouten, Hooigr.- 08. G. van Dijk, dienstbode, Breestr. 15a. A. P. Wiersma-Tobsis, ,Witte Ro zenstraat 54. A. W. Querreveld', spoor wegja.rbeider, P. Heinstr. 9. J. P. Im- tniirik, Pelikaanstr. 24. M. M. A. iMorsch, Haag\veg 41. M. A. Ebeling Koning, part. verpleegster, Rijn- eil Schiëkade 39. P. J. Christiaanse en fam., Stille Rijn 12. A. v. Krieken^ Aoad. Ziekenhuis. P. A. van der Noor- dam en fam., de Wetstr. 31. ,W. Hal vemaan, dienstbode, Breestraat 11. K. Drewes, dienstbode, Haarl.straat 256. Vertrokken, Th. Cossee, Den Haag; Papestraat 26. Fr. D. L. .Gunning, Arnhem, Nv Plein 29, P. A'. Nijsen, Voorschoten, Vondel straat 41. R. v. Kammen, Anv sterdam, [Wijtenbachstraat 22hsf. J. (Walraven, Rïllandl Bath, J. N. Pont', Rijnsburg, Delftsche Kalde 5. J. van! (Heusden, 'Leiderdorp, Zijlweg 2. A'. 10. v. jdL Voorn, Roelofarenldsveen, bij Dr. v. Dooren. J. H. Klomp, Zoeter- woudje, EL Rijhfdijk1 F 144. HL v). dj Bergen, Delft, Rotterdamsohe weg i270. D. M. Minnee, Doornspijk, Geref, Pastorie. AL J. v. Berge Henegouwen^ Voorhout, Nijverheidsschool. A. H. T, v. Klaveren, Rijnsburg> Koestraat 4o. T. v Zijp, Oegstgee.st, Nassaulaan 9. J. F. Ktabbers, Utrecht Palmstr. 26* T. Telkautz-Miseré, Heerlen, Achtersta 2. H. Ch. Saudifort, Den Haag, Lagel Zandj 1.. H. Fakkel-Schoemaker, Den Haag, Veenestr. 23. J. Zandbergen, Heerlen, Kruisstraat 28. M. de Vos, Voorschoten, Papenlaan 4 G. B. Kral mers, Rotterdam, H. de Grootstr. 19a* T. de Nie, Leiderdorp, L. Rijndijk 3n. J. Tekolf, Oegstgeest, Warmonderweg] 42. H. M. v. Wel, Amsterdam, Lau riergracht 41. A. Bekins, Almenum, b.d. ouders. H. D. Kolkman, Rotter* Idaim, Ger. Scholtenstr. 80a, Fr. van! Soest, Rotterdam, le Gijzingstr. 66a. T. Verburg; Rotterdam, Ziekenhuis, Bergweg. Tj. Wildschut, Rotterdam', Ziekenhuis .Bergweg. A. Vreeken tö Oegstgeest, Abspoelweg 1. P. GijzeriiJ iVelsen, dienstw. spoorlijn K 3. D. Öl Hofman, Tilburg; J. v. Beverwijkstr„ 53. G. M. v. Twaalfkoren, Amsterdami Weteringschans 142. A. C. Borchar- ding, Rijswijk (Z. HJ, Emmastraat 2a. H. Ph. Mesenig, Groningen, Schub tendiep 23a. Fr. H. Ditmar, Dondt, Marienbornstx. 47. v. d. Klauw, Haarlem, Lombardsteeg 8. A. P. Has- selbach, Hilversum, Corverslaan 20. Keulemans-v. Bienen, Soerabaia, Pal- menlaan 7. Dzul Karmin Tengkoe, ta Den Haag, Beukplein 15. G. J. Wl iMeijnen, Haarlem, St. Elisab.-gasthuisl j. Florijn, Den Haag, BevelandschiO straat 112. C. Chr. Berg, N. Indië, WL Jongbloed; Voorschoten, Valken} burgerweg 11. J. A. Fellings, Dien Haag, Boreelstraat 20. P. A. v. Tol, Rotterdam, Poortstraat 19 II. D. van Terpema, Voorschoten, Vernèdeparki 32. .W. A. v. d. Meer, Voorburg/Hee renstraat 6tx I>e Hondt-Raulo, Amster dam, Holendrechtstr. 28 II. A. KiedeJ Dordrecht, v. d. Koog.hof 8 zw. VISSUHEKIJBERICHTEN, IJMUID&N, 27 Aug. lieden aangeko men aan den Rijksafslag, 11 sioom- treilers en 50 kustvisscherp. Prijzen voor treilvisch: 28 kn. tarbot 25130, 14 kn. griet 2061 per 50 X.G.; 447 gr. tong 3,20—3,50, 3379 sc. middel teng 2,303,20, 16.193 st. kl. tong 1,70i,So per K.G.; 6 kn. gr. schol 47—55. 6 kn. middel dito 45. —55, 26 kn. zetschoi 3647, 260 kn. kl. schol 23—45, 6 kn. bot 9—10, 160 kn. schar 4—16, 5 kn. tongschar 6q 62 per 50 K.G.; 19 kn. rog 1216 per 20 st.; 94 st. vleet 1,172,31 p. st.; 1 9kn. pieterman poontjes 4,10 13, 21 kn. gr. schelvisch 2437, 65, kn. middel dito 1218, 222 kn. klein- «niddel ditOr 7~13> 569 kn. kL dito 5—9 p. 50 K.G.;-2i kn. kabeljauw 26 56 per 125 K.G.; 100 kn. gr. gullen 5,50—10,50, 134 kn. kl. dito 3,90 5,5° p. 50 K.G.: 67 st. leng 0,50—i*. 11 st. heilbot 4,80—8,50 p. st.; 74 km wijting 3,405 p. 50 K.G.; 38 st. kooï- visch o,88—1,10, 5 st. kreeft 0,90 1,25 p. st.; 120 kn. makreel 11,5013^ per 50 K.G. Scheepstij dingen. HOLLANDAMERIKA-LIJN. BINNENDIJK 27, v. Newport News tó Kott. J3EMDIJK 27 v. .Vancouver te Rott. MOERDIJK Rott. n. Vancr. 26 1.1S n.m. m. O. v. Niton. LEERDAM Rott. n. N.-Orleaaa p. 27. Vlissingen v. Antw. BEEMS1ERDIJK 2 yv. Rott. n. N.-York NARENTA Vamcr. n. Rott. 26 v. Liver pool. VEENDAM 27 v.m. v. N.-York 11. Rott. LEERDAM Rott. n. N.-Orl. 27. 5 n.m. van Boulogne. 1 HOLLAND—AFK IK A-LIJN. SPRINGFONTEIN tkr. 27 te Rott. 1 HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO uitr. 26 v. Kotonou. CERES thr. 26 v. Lagos. KILSTROOM thr. 26 'te Lonte. RIJNLAND uitr. 25 te Dua&. SOHELDESTROOM tlïr. 25 te Bathtffst. TEXEL thr. 26 v. Freetown. IJSTROOM thr. 24 v. Konakry. KON. HOLLAND^CHE LLOYD. AMSTELLAND thr. »6 te Bahia. DELFLAND uitr. p. 26 Beachy Hea4. GELRIA vacamtier. 727 te Amst. ORANIA thr. 26 v. Bahia. ROTTERDAM!? CHE LLOYD. TOSARI thr. 26 v. Eielawan-. MERAUKE 26 v. Rat. n. Rott. (verb.) SLAMAT uitr. 26 5: v.m. v. Southamp ton. 't INDRAPOERA thr. 27 5 v.m. v. Mar seille 2 v.m. te Riott. verw. KERTOSONO thr. 27 10 v.m'. van Pt. Said. (BUITENZORG thr. 27 v. Bat. TERNATE thr. 27 ,7 v.m. te MalseilM SLAMAT uitr. p. 27' Ouessaint. PALEMBANG thr. p. 27 Ouessaint. D.JEMBER uitr. p. 27 Perimi fTOBA thr. 27 v. Pert Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. 1ENGGANO 27 v. Narvik te Amst. PRINSES JULIANA thr. 27, 10 n.m. 115 m. Z. v. Scheveningen. GROTIUS ui tl'. 26 v. Genua. KON. DER NEDERLANDEN thr. 26 v. Singapore. KO: PAKIiTVAART MIJ. HOUTMAN 26 v. Brisbane n. Singapore PAHUD Rott. n. Bat. p. 27, Perim'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6