"buitenland. DAG-AGENDA. Maandag 29 Aug., 's morgens tien uur, N.-H. Landbouwcrediet, Kort Rapenburg: Buitengew. Algem. Verg. van Aandeelh. in de N.V. „Rembrandt in liq." De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Boonacker, Kist, Poortman en Niemer. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Tim mermans, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Aug. tot en met Zondag 4 Sept. a.s waargenomen door de apotheken van de H H G H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesutn, Mare 76. Telef. 406. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel", Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. lluysmans, overgemaakt voorstel ge amendeerd, met welke amendementen de Belgische regeering zich onlangs heeft vereenigd. Ook omtrent de gelijkstelling van de universitaire diploma's blijkt een principieel accoord te zijn bereikt. Het heele vraagstuk verkeert nu in dit stadium, dat het, binnenkort, met groote kans op slagen, na de thans reeds bereikte officieuse overeenstem ming, langs den gewonen diplomatie- ken weg zijn beslag zal kunnen krij gen. Dit wordt althans van de meest bevoegde zijde te Brussel ten stellig ste verzekerd. RELLETJES TE ROTTERDAM EN AMSTERDAM. Gisteravond zijn te Rotterdam we der eenige ongeregeldheden voorge vallen, waarbij van eenige gebouwen de ruiten werden ingegooid, natuur lijk door opgeschoten jongens. Om 5 voor half 11 werd tot de eerste char ge overgegaan doch omstreeks half 12 kon de hoofdcommissaris, de heer A. H. Sirks, het grootste gedeelte van de politiemacht weer laten inrukken. Twee steenengooiers zijn in 'n pand aan de Schoolstraat in hechtenis ge nomen. Na twee gelijktijdige vergaderingen van de Communistische Partij Hol land, die echter slecht bezocht waren, zijn te Amsterdam gisteravond stee- nen naar de politie gegooid. De men- schen werden met sabel en gummi stok uit elkaar gejaagd en een man, die een steen in de hand had, werd gearresteerd. Om ruim 11 uur was de rust wedergekeerd. AFRIKAANSCH MINISTER NAAR NEDERLAND. Naar wij vernemen, is de volgende week het bezoek aan ons land tege moet te zien van den heer C. M. Ma lan, minister van Spoorwegen en Ha vens van de Unie van Zuid-Afrika. De minister zal de electrificatic van onze spoorwegen in oogenschouw nemen. Voorts zal hij de havenwerken van Amsterdam en Rotterdam bezich tigen en o.a. bezoeken brengen aan Werkspoor te Amsterdam en aan de fabriek van Beynes te Haarlem. Door den minister van Arbeid zal den heer Mal an een thé en door den minister van Waterstaat een maal tijd worden aangeboden. DE BEZETTING VAN HET RIJNLAND. Overeenstemming tusschen Frankrijk en Engeland. Gisteren heeft de Engelsche gezant op de Quai d'Orsay een nota van zijn rregeering overhandigd over de ver mindering van de bezetting in het Rijn land Na atloop van den ministerraad, die zich met deze kwestie had bezig gehouden en voorts met de communis tische betoogingen en het programma, vr or de ontvangst van het Amenkaan- scne legioen, heeft Briand medege deeld dal men het met de Engelscna recner;ng over de vermindering /ati tie bezetting feitelijk eens is geworden. Ariana gaf verder te kennen, dat de jomei ci's plaats in de Fransche af- ^ztdiging naar den Volkenbond niet vervuld zal worden. Deze zal waar- sthiiiiliik onveranderd blijven. Le Engelsche nota behandelt twee vicr«gstukken, de vermindering van 't totale effectief en de verdeeling van Ge bezettingstroepen. blei eerste is opgelost overeemcocn- si a ae aanwijzing van de rmlita'ra tk?tKuri<l:gen, wat het tweede betreft, za i bi ankrijk onverwijld aan Londen antwoorden, en, zoo noodig, r euve voorstellen doen, die de Engels ene hee dicht naderen. De bezetting zU waarschimlijk met 8000 man worden verminderd. DE STRIJD IN CHINA Successen der Noordelijken. Na de bezetting Donderdag, uoor ae troeuen van Soen Tswang rang van Tctngtsjou, dat 50 mijl ten N. Wu van Sianghai is gelegen, op den Noor delijken oever van de Jangtse, zijn de Noordelijken nu op twee plaatsen over de rivier gekomen, bij Loengtan, 15 mijl s ti oomafwaarts van IN ank'mg, ra 10 mijl stroomopwaarts van die plaats. Klaarblijkelijk is Soen Tswang Fang voornemens Nanking te omsingelen en den terugtocht van de bezetting van die plaats langs den spoorvveg naar Sjanghai af te snijden, die bij Loeng- tang is opgebroken. De Noordelijken hebben den spoor weg eveneens opgebroken op 20 mijl bewesten Sjanghai, tengevolge waar van daar een trein ontspoord is en de spoorwegverbinding is verbroken. ONTROUWE AMBTENAREN IN ROEMENIë. Verduistering van 100 millioen lei. De directeur Tomescu van 'de te Boekarest verschijnende Roemeen- sche staatscourant Monitorul Officia! heeft onthullingen gedaan over ver duistering op groote schaal bij de Roe meensche staatsdrukkerij, gepleegd' door den directeur-generaal Falcoia- nu, die' met zijn secretaris in hechte nis is genomen. Falcoianu heeft bekend, dat hij ge durende de laatste twee jaren circa twee millioen lei uit de schatkist ver duisterd heeft en zich bovendien nogj 70 millioen lei uit andere bronnen toe geëigend heeft. Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat het verduiste^ bedrag in totaal meer d n 100 millioen lef Bedraagt. Men verwacht nog meer arrestaties. Tomescu pleegt zelfmoord. De directeur van de Roemeensche staatscourant heeft zich in zijn bu reau door een revolverschot van het leven beroofd. Op zijn schrijftafel vond men een brief aan de politie, waarin de be- idriegJerijen van Faleo*iairu werden onthuld. De Roemeensche staatsdrukkerij had jarenlang .onder leiding van haar chef enorme sommen verduisterd; del directeur van de staatscourant, die! medeplichtig was, wenschte zijn ge weten niet langer te bezwaren en nij pleegde, na de onthullingen gedaan te hebben, zelfmoord. De directeur der staatsdrukkerij ont 'kende alle schuld, zijn secretaris ech; ter bekende, waarop ook de directeur door de mand viel. i In de laatste jaren hadden zij' gezar menlijk 22 millioen lei aan staatsgel den verduisterd en de directeur gene raal had bovendien nog alleen 70 millioen in den zak gestoken. HET INDEXCIJFER IN BELGIë. Het indexcijfer van de levensduurte in België is gedaald. De daling is wel niet groot, zij bedraagt slechts 3 pun ten, maar sedert de laatste crisis van den franc, is het indexcijfer steeds ge stegen. Voor het land bedraagt het cijfer nu 787 inplaats van 790 in de vorige maand. Voor Brussel en omgeving is 't826 teben 832, voor Antwerpen is 't 824 tegen 827, voor Gent 784 tegen 788, in Luik 774 tegen 779. DE CHOLERA-EPIDEMIE AAN DE PERZISCHE GOLF. Meer dan 600 dooden'. Het aantal doodelij'ke gevallen van cholera te Bashra bedraagt thans 271. In de petroleumraffinaderijen van Atador. zijn er 224 dooden, maar de enidemie neemt in hevigheid af. Te Mohammerah bedraagt het aan tal slachtoffers 87, terwijl ook te Ab- waz het aantal dooden groot is. HET NIEUWE ITALIAANSCHE STRAFWETBOEK. In Italië is een nieuw wetboek van strafrecht in voorbereiding, waarvan langzamerhand de details bekend wor een Vooral zedelijkheidsmisdnjven wc roen met strenge straffen bedreig'1 Zoo kan een man wegens verleiding var een vrouw tot drie iaar gevange nisstraf worden veroordeeld; indien het slachtoffer minderjarig is, Jcan de strai tot vijf jaar worden verzwaard1. Ir verband met de onthullingen in het Volkenbondsrapport met betrek king tot den handel in meisjes en vrou wen verdient speciaal vermelding, dit ondei de nieuwe Italiaansche stratwet de souteneur tot zes jaar kan worden veroordeeld. KORTE BERICHTEN. De heer E. Heldring zal in de Nederlandsche delegatie ter Verkeevs conferentie te Genève door den heer J. van Hasselt worden vervan*p. Het aantal dooden bij iiePonge luk met het bergs poortje Dij Chamo nix is tot 25 gestegen. Er ijn geen Nederlanders onder. Vandaag voert Argentinië den gouden standaard weer in. De branden aan de Riviera ne men opnieuw in aantal en omvang, toe. De communistische internatio nale van Moskou heeft een oproep1 gericht aan de arbeiders der eheele wereld, om de agitatie in verband met de Sacco-en Vanzetti-executie voort te zetten. De persommissie heeft overeen stemming bereikt inzake de bescher ming van nog niet gepubliceerd nieuws en het overnemen van be richten. Een gerucht wil, dat Cecil uit het Engelsche Kabinet is getreden,, wegens een geschil over den Volken bond. Te Berlijn is gisteren 65.5 m.M- regen gevallen. Een dergelij'ken re;- gendag had men daar sinds 1891 niet: meer beleefd. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Woensdag 31 Augustus zal in onze gemeente het Koninginnefeest we derom worden gevierd. Het is de feestcommissie, gelukt een afwisselend programma samen testel len, en het belooft daardoor een ge zellig feest te woiden. Des morgens koraalmuziek, zang van 300 schoolkind :ren, optocht van alle schoolkind ren met muziek. Des mid- digs vcIks- en kinderspelen en des avor.dconcert; openlucht-bioscoop en daarna vuurwerk. Alles zal plaats hebben op of nabij he'. sportterrein dat electrisch verlicnt zal worden. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Wi llem, z.v. D. Keessen en T. Joore; Ariëtte Leonia d.v. P. J. CappendijK en D M. Polfliet. Adrianus Cornells z.v. K. Dikkeboom en S. Kuiken Mathijs z.v. M. Roubos en H. W. v Loevestijn. Maria d.v. .J J. Visser en G. M. Gorter. Gillis z.v. P. I. le Fo ber en D. C. Breijer. Janna Maria G. v. Wijnen en A. C. v. Norren. Jacobus z.v. C. Roodenburg en H. u Splunter. Overleden: Arie Cornelis Pruissen, 64 j., geh. met J. J. Koole. Evert Moolnuijsen 3 dagen z.v. N. Moo- huijsen en M. Buiser. Geertje Ham 64 j. geh. met O. Baas. HAZERSWOUDE. Donderdag 1 September a.s. des V.m. tusschen 9 en 10 uur zal er ge legenheid zijn tot kostelooze inenting. Men vervoego zich hiertoe aan de Zie kenbarak en verzuim© niet de trouw boekjes mede te brengen. Bij den heer A. vai dier Lelie op de hoeve „Westburg' in net Westeinde is in werking te zien de melkmachine „Hinman Door een drietal ruigpomp- jes woorden de koaien op rustige wijze van hun melk ontlast. KATWIJK AAN DEN RIJN. De bollenveilingen z^jn weer af- geloopen, en ook de uandei in leverba re bollen j:an weer als geëindigd wor den beschouwd. Het was voor de vei- nngvereen. „Bloembollenteelt' ean bij zonder jaar, waarin de kweekers, die ernstige voorstanders van veiien zijn, hun warm hart voor de vereen. tegenjK konden toonen. Dooi' bijzonciere omstan- digneden, als het faillissement vaneen idoüiteur, accoordaanbieding van een andore schuldenaar, was de uitbetaling over het seizoen 1926 niet zoo vlot ver- lloopen als zulks gedurende het bestaan der vereen, steeus het geval was ge weest .Ln als het over de dubbeltjes gaat, is men wel eens anders gesteld dan wanneer andere kwesaes aan de orde worden gesteld. Zoo ook in „Bloem bohenteelt'aanvankelijk dachten pes simisten zelfs aan den aood der vereen. Een groot deel der leden dacht er ech- Tor anders over. Die begrepen dat dit financieel verlies eigenlijk geen verlies was. Die zagen in dat ai zoovele jaren Bloembollenteelt, dank zij het feit dat meeidere bestuursleden als zijnde me- dabelangheboenden als veilers, bijna be langeloos haddden gewerkt voor dever- eemging, en het daardoor mogelijk was gieweest te veilen voor een veiiingper centage als nergens, van Noord tot Zuid, in de geheele bollenstreek, had plaais gehad. Dat men zich dus hier door over veie jarGn een voordeel had verschaft, veel grooter dan Det kleine verlies, dit voorjaar geleden. En zij besloten op denzelfden voet door te gaan en te blijven veilen. Zij .hebben succes gehad en veel geld yerdiend. Im mers ,bij den aanvang der veilingen ble ken verschillende soorten als ïitiaan, Grand Due, Grysolora, Mon Tresor, Pink Beauty, meerdere La Reine soorten als Rose la Reine, Prosperity, enz. flink in prijs op te loopen. Hiervan profiteer den vooral de kweekers die veilden om reden voor de veilingen begonnen wa ren, het terrein reeds hevig was afge graasd door xieeren opkoopers, die ge makkelijk kochten 'jij degenen die voor nemens waren niet te veilen en die het eerst beslag legden op de bovengenoem de, erg gevraagde soorten. Een kooper is immers als regel beter op de hoogte dan een kweeker. Van een steeds op loopend eprijs profiteerden dus yoor- fciamelijk de kweekers, die hun bollen haddden bestemd voor de veiling, en daardoor ongetwijfeld .een flink bedrag hebben verdiend, wat zeker tot gevolg zal hebben, dat velen weer spoedig tot het systeem veilen .zullen terugkeeren. We mogen uit de gemaakte prijzen afleiden dat gezien ook hef tamelijk gun stig gewts der bollen, de teelt van vroe ge tulpen dit jaar goed loonend is go weest. Van Darwintulpen kan dat niet gezegd worden. De vraag hiernaar nam steeds af, de prijzen liepen terug. Te Katwijk is de beteelde oppervlakte van Dariwnnen niet van groote beteekenis, wat gelukkig is. Gele Crocussen waren zeer duur. Over het algemeen mogen we over de uitkomsten van 1927 tevre den zijn. Gisteren is het 4-jarig zoontje van A. v. d. M. bij het spelen zoodanig ge vallen, dat zijn pols bleek gebroken te zijn. Dr. H. verleende geneeskundige hulp en achtte overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden noodig. Het loopt zeer goed in den tuin bouw. Wel komen niet die buitenspo rig hooge prijzen voor van ongeveer 14 dagen geleden, doch wanneer ae bloem- koolprijs nog om de f23,loopt, is er voor den prijs nog geen reden tot klagen. Wel waren de gewassen der vroege kool over het algemeen niet best te noemen, doch de prijs maakte dat voor een gedeelte weer goed. De prijs der peen geeft neiging naar be neden te gaan. De aanvoer hiervan gaat thans verminderen. Spoedig komt de roode- en gele kool. De boenen hebben van het slechte weer veel geleden. De prijs jtfft stationair. NIEUWKOOP. Bij don Raad dezer gemeente is een adres ingekomen, geteekend door 36 ingezetenen van den Polder Nieuw koop/ waarbq geklaagd wordt over den slechten toestand van het slootwater en met klem wordt aangedrongen om in voering van waterleiding te bevorderen. De rekening van inkomsten en uitgaven dezer gemeente over het dienstjaar 1926 ligt ter Gem. Secretarie ter inzage. KOUDEKERK De onlangs langs de huizen gehou- (Unie-Collecte heeft alhier opge bracht ruim f98, NIEUWVEEN. Van het bestuur der R. K. School is een schrqven bij den Raad dezer gemeente ingekomen, om vergoeding in jde kosten tot het bouwen van een overdekte speelplaats en uitbreiding der lokalen. Hierin zal voorzien worden. Benoemd is tot Directeur der Johainnes-Stiehting de heer Kooistra van Amsterdam. De Historische optocht vindt tot nu toe niet de medewerking die jje- hoopt was. Op |de vergadering van I-eden en niet-leden der Oranj evereen. vond men geen algemeene bijval omtrent de voorstellen van het comité. De Gem. Zangvereen. „Soli Deo Gloria" behaalde op het concours te Pernis den 3 en prijs in de 4e afd. NOORDWIJK. Deze week werd ons dorp nog al eens daor wereldreizigers bezocht. Dinsdag passeerden tweeërlei we reldreizigers, wiens bestaan bestond in de opbrengst van kaartenveiicoop Donderdagmiddag passeerde hier eene Kazimer Ossolinski, geheel alleen in twee booties, waar hij alleen in kon staaan. Hij was den 18 Juni jl. uit Duinkerken vertrokken, vandaar is hij naar Antwerpen gegaan; over Wil- Bemsstad. Dordrecht en Rotterdam naar Hoek van Holland; en vandaar naar hier, alle3 staande in een bootje. Ook hij leefde van kaartenverkoop. Bij het plaatselijk arbeidsbemid delingsbureau zijn de ze week 8 per sonen als werkzoekende ingeschreven, t.w. 2 losse arbeid ts, 2 vislschere, 1 opperman en 3 schilders. NOORDWIJKERHOUT. Ds. P. Hofstede, Ned. H-erv. Predikant alhier, heeft de gemeente voor 5 weken verlaten, om zijn va- cantie in het buitenland door te brengen. OEGSTGEEST. Burgerlijke stand. Geboren: Eli sabeth d.v. M. Corsel en J. Spa-, Metta Hillegonda, d.v. M. Corsel en Spaa. Dorine Maria Allegonda d.ï Jonkh. P. W. C. van der Goes en W. Ch. Faassen. Pieter Willem z.s P. van der Valk en E. van Egmond Alida Hendrina d.v. .J Glasbergen en A. H. Arink. Jan Hendrik z.v. ft J. Schone veld en J. Kamsteeg. Ondertrouwd: C. C, Tieleman te Rotterdam en A. de Jong te Oegstgeest. W. N. Hoogerduini te Rijns» burg en M. C. de Wit te Oegstgeest G. J. Tijsen te Warmond en E. Dij Lema te Oegstgeest. Overleden: J. H. Knaap echtgene van J. Bloemberg. M. J. L. Ente. OUDE WETERING. Donderdag is op den Ringdijk van den Haarlemmermeerpolder onder deze gemeente, een vrachtauto, ingericht voor veevervoer, door het breken van het linker voorwiel over den kop ge slagen. Twee paarden, die in den wagen wer den vervoerd, geraakten te water, doch waren spoedig op het droge. De be stuurder bleef ongedeerd, iemand die naast hem zat, werd zeer ernstig, aan Ide beenen gewond. TER AAR. Op het zangconcours te Pernis behaalde de Gem. Zangvereen. „Looft iden Heere" alhier, den 2en prijs. Naar men verneemt zal de bouw van een Chr. Nat. School, destijds door het bestuur aangevraagd, wel eenige vertraging ondervinden. B. en W. vinden het ingediende plan in opzet te royaal en te kostbaar, en meenden op den aanvraag niet te mogen ingaan. VOORSCHOTEN Buig er lij ke stand. Geboren: Yda d.v. W. de Vreugd en A. Zuyderduyn Cornelia d.v. J. Kraay en G. A. van Os. Géesje d.v. J. Noort en A. van der Mey. Willem z.v. H. H. v. d. Ster en P. M. Zonneveld. Cornelia Alida d.v. J. W'esthoek en A. van Santen. Ondertrouwd: P. van Beek 25 i. ten C. J. van der Meer 25 j. W. J. van Gelder 52 j. en C. Cnristiaan- se, 43 j- Gehuwd: Ph. H. G. Grüter en JT. G. A. W. Böltes. Overleden: J. Kuipers geb. Ros, 66 jaar. WASSENAAR. Vanwege de zeer ernstige onge steldheid van het hoofd der Chr. School alhier, is het kinderfeest, dat door de vgreem. „Bijbel en Oranje" was gieoiganiseerd. ter herdenking van den verjaardag onzer Koningin voor on- bepaalden tijd uitgesteld. Men zij er evenwel aan herinnerd, dat op den avond van 31 Augustus voor boven genoemde vereen, als feestredenaar hoopt op te treden Ds. v. d. Bosch van 's-Gravenhage, in de zaal voor Chr. Belangen. WOUBRUGGE. Donderdagavond gaven de werk lieden van de werf „De Dageraad" al hier ,ter gelegenheid van het huwelijks- fieest van hun patroon, den heer W. A. Boot, o.m. een tableau, hetwelk inbeeld bracht het verleden, het heden en de toekomst van den scheepsbouw. Zeer toepasselijk, daar ook hier dat bedrijf zoo'n groote verandering in den bouw had ondergaan. Ook werd een veris voor -.Tcdragen, waarin de levensloop van den directeur werd herdacht. De grootvader van den tegenwooridi Radio-Programma. Wat er vanavond te booren ts. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 8.20 Zang en muziek op Ysiard LANGENBERG 468,8 M. 5.50—6.50 Muziek. S.55 Vroolijke avond. Daarna muziek. HILVERSUM, 1050 M. 5.156.co Lezing door Mevr. F!e.\ 0.007.30 Plëinconcert. 8.10 Operette-Uitvoering. DAVENTRY, 1600 M. 6.20 Muziek. 7.05 Muziek. 7.35 De sonates van Be thovrn. 7.50 Variëté. 8.20 Concert. 8.35 Varité (vervolg). 9.55 Muziek. 10.10 A. Blakemore, viola. 10.20 Orkest. 10.50 Muziek. TOULOUSE, 392 M. 5.50 Piano. 9.05 Concert. ZONDAG 28 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1050 M. io\.2o Uitzending van een Kerkdienst vanuit de Oude Luth. Kerk d-er Evangel. Luth. Gem-, te Amster dam. Voorganger: Dr. P. STE- GENGA Azn.. ^Pred. aldaar. 6.45 Uitzending Vrijz. Kerkdienst vanuit het Gebouw van den N. P. B. te Hilversum. Spreker: Ds. D. BAKKER te Veendam. Propaganda voor het boek. De bibliothecarissen diT openbaie bibliotheken van geheel Engeland be richten, dat in de afgeloopen maan den de vraag zeer is toegenomen naar boeken, die aanbevolen werden door degenen, die voor den draadloozen omroep over litteraire of wetenschap pelijke onderwerpen hebben gespro ken. De lezingen voor den draadloo zen omroep over muziek en kunst hebben eveneens da aanschaffing van tal van nieuwe boeken voor de plaat selijke bibliotheken nood'g gemaakt, om aan d vraag der luisteraars te voldoen. Op het internationale congres der bibliothecarissen. dat de volgende maand te Edinburg wordt gehouden, zal het vraagstuk behandald word^Q op welke wijze een betere samenw king tusschen de openbare bibliothe ken en de Engelsche omroep-Mij. tot stand kan komen. De korste golflengte. In het Augustus-nummer van het Amerikaansche amateur-tijdschrift Q. S. T." komt een beschrijving voor vain een zend ar met een golflengte van 0.70 M., waarmede regelmatig geë* perimenteerd wordt. Als antenne is hierbij in gebrn rizontale ko perdraad van 37.5 c.M. Radio en hulpverleening. Tijdens de groote overstrioomingB- ramp in da Amerikaansche staten A» kansas, Mississippi en Louisiana het» ben yele radio-amateurs, bezitters van zendstations uitstekende diensten be wezen en d spoedige hulpverleening mogelijk gemaakt door de commuin* catie tusschen de getroffen plaatsen en de buitenwereld te onderhouden terwijl elke andere verbinding ve® nield was. Een groot dael van de nieuwsbe richten werd door deze radio-ama» teurs verzonder, eveneens medede» lingen bestemd voor de National Guard Medical Relief, de militaire over heid en het Roode Kruis. De snelle hulpverleening en berichtgeving was voor het grootste deel te danken aan de werkzaamheid van deze radio-amr* teurs. In dit verband mag er op gewezen worden, dat Amerika het grfootstC aantal zendende radio amateurs heeft Deze zend rs werken met golf le ogter, welke wettelijk zijn vastgesteld (de zeer korte golven) en cdanks het enorihie aantal amatenrzerders wordt idoor de officieels diensten piet ds minste binder Vorwn cn'V-'-.'ondei lijk door opgeschoten jongens. Dm 5 gen directeur richtte in het midden der vorige eeuw de werf op. Klein begon nen met den bouw van houten schepen, is deze thans uitgebreid, zoodat aan een 1 oo-tal arbeiders werk verschaft wordt. Reeds Dinsdagavond bij het onthaal van hun patroon, werd het stuk gerepe teerd. Door B. en ,W. dezer gemeente is aanbesteed het maken van duikers, stor tlebedden enz., ter bevordering van stroomend water langs de huiserven van den Kerkweg. Perc. No. 1, insemvvers Gebr. Stigter voor f168,30 en J. Jonge- neel f225, Perc. No. 2, het maken van een schoei ing langs de Woud watering voor het erf van den heer Zandstra. Inschik vers: J. Jongeneel f235,— Gebr. Stigter £240,90. Perc. No. 3, Verven van de brug over de Woudwatering. Inschrij vers: A. Buis f 120,J. van Roosen daal f240,90. Perc. No. 4, verven vaa het Raadhuis. Inschrijvers: C. Wijsman £408,J. van Roosendaal f409» Gebr. Stigter f412.Perc. No. 5, ver ven yan de brugwachterswoning en ai» restantenlokaal, W. G. Terhorst f 55» A. Buis f87,50, G. Wijsman f93,-— •»- van Roosendaal f 117, De werken zijn aan de laagste inschrij vers gegund.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2