Generale Synode der Gerei Kerken. ter voorbereiding der overzetting der Heilige Schrift heeft en welke vrucht deze arbeid heeft voor de kerken." Met groote meerderheid werden de conclusies der commissie aanvaard; waarmede het voorstel-van Beeck Cal- koen was vervallen. De praeses brengt een woord van dank aan hen, die bezig zijn met de voorbereiding van een bijbelvertaling, zooals die gegeven wordt in de com mentaren der hoogleeraren en docto ren in de theologie en in de korte bij belvertaling, waarbij hij de hoop uit spreekt, dat deze arbeid onder den zegen Gods zal voortschrijden. Te ongeveer half vier gaat de Sy node hierop in Comité-Generaal, waar na te -4 uur de zitting gesloten wordt. ZEVENHOVEN. Uit goede bron vernemön wq thans, dat 'het hufy-postkantoor in een Poststation zal worden omgezet. De gehouden collecte in drt Ned. Herv. Kerk voor het Gymnasi um te Madrid, heeft ruim f 20,— op gebracht. Aan een 20-tal inwoners word het Mobili^l 'ekruis uitgereikt door Ge neraal Snijders. Door de Chr. Orön'jevereêm- giixg zal den leerlingen van de Chr. School een feestje worden bereid op Kcninginne-verjaardag 31 Aug. a.& Aan den lieer J. A. Koole.' a- hier is bouw vergunning verleend door B. en W. voor den bouw van een kruide niersw i nkel. Nog zijn er 3 rentelooze aandleo len ontvangen bij Ds. J. R. Wolf en.:- berger voor aflossing schuld restau ratie der Ned. Herv. Kerk. Het te vieren Wilhelminafeest alhier, zal bestaan in ringreiderij volksspelen enz. De Burgemeester ver rockt te vlaggen en te illumineerer. Ee 11 gehouden collecte voor het Mobilisatiekruis alhier, heeft opg'- bracht de som van f25, Bij de aanwijzing van de aan besteding van de Burgemeesterswo- ning annex Raadhuis was veel anima Dus bij d; a.s. aanbesteding be- Hooft dit nog al wat. (Zitting van gistermorgen). De zitting der Synode wordt ge opend met het zingen van Psalm 17 vs. 3, waarna de voorzitter voorgaat in gebed. Appel nominaal wordt gehou den. De acta worden gelezen en goed gekeurd. De verstrooide Gereformeerden in Indië. De praeses heet ter Synode welkom Dr. W. G. Harrenstein van Amster dam, v.h. te Medan, die zoo noodig voorlichting zal geven over de zaken der verstrooiden. Deze leest voor het rapport van Deputaten Gen. Synode Utrecht voor de verzorging der ver strooide Gereformeerden in Ned.-Indië Prof. Dr. A. G. Honig rapporteert namens Commissie V, over dit rap port. Eenige bespreking volgt, waarbij Dr. Harrenstein in een warm woord dezen arbeid aanbeval. Oud. de Koning van Bandoeng, richt te een woord tot de Synode, waarin hij Dr. Harrenstein dank bracht voor de wijze waarop hij de behoeften van Indië heeft vertolkt. Spr. vestigt de aandacht der Kerken erop, dat maar niet iedereen naar Indië gezonden kan worden. Wij zien er het liefst jonge mannen, die de sjturm- und Drang periode hebben doorworsteld, ouder dus dan 20 jaar. En in de tweede plaats: laat men niet zonder onder zoek elke plaats aanvaarden. Wat is er vaak een roekeloos gaan! Ook is het aan te bevelen, niet ongetrouwd naar Indië te gaan. Dat zou het werk onder de verstrooiden vergemakkelij ken en veel hopeloaze gevallen voor komen. Spr. zou wenschen dat deze wenken in de consistoriekamers wer den opgehangen. De conclusies worden hierop als volgt vastgesteld: lo. .de handelingen der deputaten met iiartelijken dank voor hun ge- wichtigen arbeid voor hun van zoo rij ken zegen- getuigend rapport en voor hun nauwkeurig beheer goed te keu ren; 2o. opnieuw deputaten voor de gees telijke verzorging der verstrooide Ge reformeerden in Ned. Indië te benoe men, weer ten getale van 9; 3o. aan deze deputaten op te dragen: a. voor dezen arbeid gelden te ver zamelen en namens de Generale Sy node dringend aan de Geref. Kerken een collecte voor dit doel te vragen en de inkomende gelden te beheeren; b. voort te gaan met de uitvoering van wat voortvloeit tiit de door de Sy noden van Rotterdam, Leeuwarden en Utrecht en van deze Synode genomen beslissingen; ca alles te doen wat in hun vermo gen is om te voorkomen, dat de ar beid der Kerken van Bandoeng en Se- marang. wier arbeidsveld alleen op Java ligt, door gebrek aan financiee- len steun schade zou kunnen leiden; d. te verrichten wat verder in het be lang van dezen arbeid noodig zal blij ken, in gebondenheid aan de besluiten der Gen. Synode en onder verantwoor delijkheid aan de volgende Synode; 0. de kosten hunner huishoudelijke uitgaven te-betalen uit de door hen be heerde kas. De praeses dankt Dr. Harrenstein voor de warmte waarmede hij de be langen der verstrooiden heeft bepleit. Daarin hoort men de stem van ie mand. dfe zelf daarin werkzaam was. Gij hebt. aldus spr.. daarin pionier willen zijn. De grootste dank der Ker ken zou zijn, dat zij dezen arbeid, waardoor vele jonge menschen zijn behouden, steunen. Prof. Honig adviseerde nog namens de commissie dit rapport zoo ruim mo gelijk te verspreiden. De praeses stelt voor, het rapport te doen drukken en aan de Kerken toe te zenden en van de Synode een aan beveling te doen uitgaan aan de Ker ken om dezen arbeid te steunen. Ouderling Mr. van Beeck Calkoen adviseert dit werk te ondersteunen door het gesproken woord. De Gen. Kas voor hulpbehoevende Kerken. Ds. H. Meyering rapporteert nader over het eergisten reeds behandelde punt inzake de Generale kas voor de hulpbehoevende Kerken. De volgende punten worden nu vastgesteld: 3o. Üit te spreken, dat voor de clas sis Batavia, wat de naleving van art. II K. O. betreft, dezelfde regeling geldt als voor de Nederlandsche Kerken, met dien verstande, dat hulpbehoeven de Kerken allereerst steun ontvangen van wege de classis, terwijl bij onver mogen der classis rechtstreeks beroep op de Gen. Kas geschiedt; •io. dat ingeval door de classis Ba tavia hulp uit de Gen. Kas gevraagd wordt en deze aanvrage na onderzoek gemotiveerd blijkt, aan de deputaten dezer Kas op te dragen voor de als dan noodige gelden een begrooting te ontwerpen en aan de Part. Synode toe te zenden, met het verzoek een zoo danig bedrag aan den penningmeester der Kas te willen afdragen, inbegre pen de tegenwoordige bijdragen als naar het percentage voor de Kerken van het Kerkverband billijk zal zijn. Herstel in het ambt. Prof. Dr. H. Bouwman, van Kam pen, rapporteerde vervolgens over de voorstellen van de Part. Synoden van Noord-Holland, van Overijsel en van Z.-Holland-Zuid en Z.-Holland-Noord inzake het weder herstellen in den dienst des Woords van predikanten die om ernstige tuchtgevallen waren afgezet. De Particuliere Synode van Over ijssel verzocht aan de Gen. Synode: le. te overwegen of het ook noodig is èn met het oog op de positie der af te zetten dienaren èn met het oog op de eere der Kerken, dat de dassen bij de afzetting van dienaren des Woords wegens zeer ergerlijke zonden uitdrukkelijk uitspreken dat naar haar oordeel van geen herstelling in het ambt ooit meer sprake mag zijn; 2e. ingeval zij.dit niet noodig mocht oordeelen, de wenschelijkheid uit to spreken dat de elassen niet lichtelijk overgaan tot herstel in het ambt van dienaren des Woords, die volgens Art. 79 en 80 K. O. wegens zeer ergerlijke zonden zijn afgezet; 3e. om misverstand weg te nemen, in art. 79 K. O. te schrappen de woor den „in Art. 11 genoemde", omdat in dit artikel evenals in Arlt. 4, 11, 12 K. O. de deputaten cfer Part. Synode, in Art. 49 K. O. genoemd, bedoeld worden De Part. Synode van Zuid-Holland (N. G.) verzocht de Generale Synode een nadere toelichting te geven aan gaande de acte van afzetting van Die naren des Woords en hun herstelling in het ambt. De Part. Synode van Zuid-Holland (N. G.) vroeg aan de Gen. Synode een nadere verklaring van Art. 79 K. O., wat aangaat de tuchtoefening over de Dienaren des Woords met name over hun schorsing en afzetting van den dienst des Woords, wegens ergerlijken levenswandel, en wel of deze afzetting steeds bedoeld is als onherroepelijk, en of het niet noodig is, te bepalen, dat geen afzetting of herstel door de classis kan geschieden, dan met ad vies van de Part. Synode. De Commissie stelde te dezen aan zien aan de Synode voor: lo. dat zij niet ingaat op het voor stel van Overijssel om in Art. 79 K. O. de woorden, „in Art. 11 genoemd" te schrappen en evenmin ingaat op het voorstel van Z.-Holland (N. G.) „dat geen afzetting door de classis kan ge schieden dan met advies van de Part. Synode"; 2o. dat de afzetting uit den dienst in Art. 79 en Art. 80 K. O. bedoeld, is een volstrekte, in dien zin dat de af gezette predikant geen kerkedienaar is. het radicaal van dienaar des Woords mist, geen enkel ambtelijk werk in eenige kerk mag verrichten en ook alle rechten op salaris, en pen sioen voor hem en de zijnen heeft ver loren, hetgeen evenwel niet insluit, dat de afgezette dienaar nooit weder in het ambt kan worden gesteld; 3o. dat het niet wenschelijk is, dat de kerken precies bepalen in welke ge vallen het niet geoorloofd is een af- gezetten dienaar opnieuw in het ambt te stellen, aangezien dit zou leiden tot versteening van het leven, en aanlei ding zou wordeïi, dat steeds weer nieu we bepalingen noodig werden, maar dat elk geval op zich zelf moet wor den beoordeeld, en dat bij de vraag of iemand opnieuw in liet ambt kan wor den gesteld, moet worden overwogen, niet alleen de aard der zonde waar om hij is afgezet, maar ook of het be rouw over de gepleegde zonde duide lijk is, of de verzoening is tot stand gekomen en de ergernis is weggeno men, en of iemand tot opbouw van Gods gemeente kan werkzaam zijn, zonder dat het heilig karakter der ge meente en de eere Gods wordt aange tast; 4e. dat met wijziging van het besluit der Synode van Leeuwarden 1920. Art 647, de classis een .afgezetten dienaar des Woords niet opnieuw in het ambt stelle, dan met kennis en goedkeu ring der Part. Synode. Deze conclusies werden aldus vast gesteld, nadat een amendement van Prof. Dr. J. Ridderbos, door Ds. J. Schouten overgenomen, met groote meerderheid was aangenomen. Dit amendement op conclusie 3, luidt aldus: Achter de woorden in conclu sie 3, „op zich zelf moet worden be oordeeld" te voegen: „dat men daar toe niet anders dan om zeer bijzonde re redenen behoort over te gaan." Wereldbond van Kerken. Ds. H. de Bruyn, van Nieuwendijk, rapporteert over het verzoek van het bestuur der Ned. afdeeling van den Wereldbond tot het bevorderen van 'n goede verstandhouding tusschen de volken door de Kerken, om twee afge vaardigden te benoemen naar de ver gadering dier afdeeling. De commissie stelde de volgende conclusie voor: De Generale Synode van de Geref. Kerken in Nederland, hare sympathie betuigende met het doel van de Ned. afdeeling van den Wereldbond tot het bevorderen van een goede verstand houding tusschen de volken door de kerken, meent echter aan het verzoek van bovengenoemde afdeeling om af gevaardigden naar hare vergadering te benoemen niet te kunnen voldoen, wijl zij dan mede verantwoordelijk zouden zijn voor de besluiten daar ge nomen. Conform besloten. Buitenlandsche Kerken. Ds. H. de Bruyn rapporteert even eens over het verzoek van de Part. Sy node van N.-Holland, om uit te spre ken: a. van welke buitenlandsche kerken de predikanten, als zij tijdelijk in Ne derland vertoeven, kunnen worden toe gelaten tot de bediening des Woords en der Sacramenten; b. aan en van welke buitenlandsche kerken attestatiën kunnen worden af gegeven en aangenomen. De Part. Synode van Z.-Holland (Z. G.) had een dergelijk verzoek inge diend, terwijl Z.-Holland (N. G.) de Generale Synode vroeg om de verhou ding tot de kerken, met welke de Ge ref. kerken in Nederland in correspon dentie staan, nader te regelen, met na me ten opzichte van het optreden van candidaten en predikanten uit die kel ken in de onze, en nader te omschrij ven de uitvoering van de beslissing, welke genomen is te Dordrecht in 1893 (Art. 165 Acta). Tijdens de discussie over dit punt werd de zitting geschorst. Middagzitting. In de middagzitting geopend met het zingen van Ps. 103 2 werd de discussie over het vorengenoemde punt voortgezet. Nadat ook prof. L. Berkhof en Ds. D. Postma over dit punt eenige opmer kingen hadden gemaakt, werd dit rap port naar Commissie IV teruggezon den om nader advies. De praeses verwelkomt Ds. Jac. van Nes Czn., van 's-Gravenhage. missio nair dienaar des Woords onder de Joden. Prcmotiereeht Theo!. School. Dr. W. A. van Es rapporteert na mens Commissie II over de agenda punten inzake het Promotierecht der Theologische School. De Part. Synode van Drenthe stelde aan de Gen. Synode voor. Gat aan de Theol. School het promotierecht ver leend worde. De Part. Synode van Overijssel dien de het volgend voorstel in: De Generale Synode van de GereE. Kerken in Nederland, overwegende: dat de Theologische School de fac to niet slechts is een school tot oplei ding van dienaren des Woords, maar tegelijk een Hoogeschool ter weten schappelijke beoefening der Theologie, gelijk blijkt uit de door haar verleende graden, en den door haar Hoogleera ren verrichten arbeid, voorzoover deze niet voortvloeit uit de opleiding harer studenten tot Dienaren des Woords; dat aan verschillende inrichtingen van Ilooger Onderwijs, niet staande in verband met eenige Universiteit, het jus promovendi is toegekend; dat door het verleenen van het jus promovendi aan de Theol. School deze alle graden kan verleenen, inplaats van halverwege te moeten eindigen, zooals tot heden het geval is; besluit; lo. aan de Hoogleeraren aan de Theologische School te veroorloven voortaan gebruik te maken van hun recht tot het verleenen van den graad van Doctor in de Heilige Godgeleerd heid; 2o. aan de Hoogleeraren op te dra gen, in overleg met het curatorium, de noodige maatregelen te treffen tot voorbereiding en uitwerking hiervan, wat betreft het regelen van colleges, promotie enz. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Leiden stelde aan de Generale Synode voor 0111 uit te spreken, dat zij tegen de uitoefening van dit jus promovendi geen bezwaar heeft en om te besluiten zoodanige maatregelen te nemen als noodig zijn om zulks mogelijk te ma ken en te bevorderen. Voorts was hierover ingekomen een schrijven van het Studentenkorps „F. Q. I." te Kampen. iNa eenige discussie werden met al- gemeene stemmen na een kleine re dactiewijziging de conclusies aldus vastgesteld: De Synode, kennis genomen hebbende van de voorstellen van de Part. Synoden van Drente en van Overijssel, van den Ker keraad der Geref. Kerk te Leiden, ge steund door die van Bodegraven, Bors selen. BunschotenSpakenburg, Brou wershaven, Driewegen (classis Goes), Enumat.il, Hoofddorp, Nieuw Helvoet, Oudega (Sm.), Pernis, Ureterp, Veere en Venlo, het verzoek van den Kerke raad van de Geref. Kerk te Urk en van het Studentencorps Fides Quaerit Iri- tellectum" aan de Theol. School te Kampen inzake het promotierecht aan de Theol School, overwegende, dat de kwestie van t promotierecht aan de Theol. School voor de kerkelijke vergaderingen meestal te onverwacht en te laat aan cle orde is gesteld, om daarover een welbezonnen en weibezonken oordeel te vellen en ook het Curatorium dei- Theologische School op de laatstgehou den vergadering .heeft uitgesproken „dat het nog niet in staat is een wel overwogen advies te geven." besluit ten aanzien van deze voor stellen en wenschen geen beslissing te nemen, maar het Curatorium der Theologische School te verzoeken, hun weloverwogen advies aan de volgende gewone Genërale Synode mede te dee- len, en dit advies met redenen om kleed, minstens zes maanden, voordat deze Synode samenkomt, ter kennis van de Kerken te brengen. Nieuwe Bijbelvertaling. Prof. Dr. J. Ridderbos rapporteert namens commissie T over het voorstel van den Kerkeraad van de Geref. Kerk te Leiden: „De Synode benoeme Deputaten 0111 te onderzoeken of thans voor onze kerken de tijd gekomen is, een verbe terde (nieuwe of herziene) bijbelverta ling ter hand te nemen en (indien De putaten tot een resultaat in bevestigen den zin komen) een concept op te stel len van de maatregelen, welke de Sy node bij de uitvoering daarvan zal hebben te nemen", waarop een adhae- siebetuiging van de Kerk van Vlaar- dingen was ingekomen. De commissie stelde de volgende conclusies voor: De Synode, overwegende, dat het wenschelijk is, zich in de zaak der Bijbelvertaling te houden aan de lijn, door de Synode van Rotterdam 19Ï7 aangegeven, oordeelt, dat er geen reden is voor het benoemen van Deputaten als dooi den Kerkeraad van Leiden worden ge- wenscht, en besluit hiervan aan den Kerke raad van Leiden mededeeling te doen. Oud. van Beeck Calkoen deed het volgende tegenvoorstel: „De Synode benoeme deputaten die nagaan, welke resultaten de arbeid UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Betreffende de té houden Oran jefeesten kunnen we reeds het vol gende medödeelen. 's Morgens te 9 fuur zullen do kinderen van alle sche len te samen komen op het Kerkplein waarna in optocht, begeleid door de Harmonie, door het dorp en naar het feestterrein bij het „Callao" word'; gegaan. Daar worden verschillende spelen gedaan en ververschingen aar,- gpbedon. Vandaar gaat men in op- tccht naar het Veere inde, waar de stoet wordt ontbonden. Te 1.30 uur op het terrfein der Tuinbouw vereeniging .k uring vanvo:» sieide kleine veer tuigen ais fietsen, kinderwagens, sportkarren, duwwagens enz. In optocht naar het feestten{eir. Laar worden dan verschillende volks spelen gehcud n als ringsteken met, auto's, waarvo'öl* d: Oranje ver een- ging auto's beschikbaar zal hebben en chauffeur% Zoowel dames als hee- ren kunnen hieraan deelnemen en wol vanaf 17 jaar en oud'r. Hie p voor zullen mooie prijzen beschik baar zijn, luxe voorwerpen. Tegelijk zijn er spellen voor jongens en voor meisjes van $3 tot 17 jaar, als es- taf ettenloop," touwspringen, kussen- slaan enz. Voor het versieren van kleine voertuigen behoeft g:en inleg- geld betaald te worden. Inieggeld voor autorijden f 1.voor de andere spe len fo.25. Spoedige aanmelding is zeer gewenscht. Na afloop hiervan in optocht weer naar hel Veeitcindp, waar de stoet wordt ontbonden. Des avond? eerst vocaal concert door drie verschillende zangvereen- gingen, waarna instrumentaal concert met de gebruikelijke rondedans. Waar zulks 0 p d Turfmarkt thans niet mo (gelijk zal. zirn, zal zulks nu plaats hebben op net terrein Voorstraat- Veer eind Als het weer een beetje meewerkt, kan het een mooie dag worden. Het eerste „slachtoffer" dei- nieuwe brug die over de Turfmarkt komt, is de „Juliamaboom", die ter gedachtenis aan de geboorte van HL K. H. Prinses Juliana midden op de Turfmarkt was geplant, en niy ge rooid is moeten werden. Zaterdag 1.1. hield de veiling- vereeniging „Bloembollenteelt' haai* te veiling van leverbare bloembollen. Betaald werden de volgende prijzen: Murillo 1,501,70, Couronne d' Or 4,604,80, Titiaan 5,203,40, Salva- ror Rose 4,104,30, Theeroos 2,90 —3, Rose Luisante 3,804, Fred Moore 33,20, Pr. v. Oosteni^jk 2^10 2,80, La Reine 1,601,90, Fla mingo 3,603,80, Witte Valk 3,50 3,70, Rcse Gris de Lin 1,501,70, Mon Tresor 6,706,90,. Scharlet Due 2,60—2,80, Gele Prins 3,203,40 G'oul. de Cardinal 3,403,60, Grysc- lora 4_4,20, Cram. Brillant 1,401,60 Verm. Brillant 3,90—4,10, Proserpine 4,50—4,70, Darwintulpen Clara But 0,400,60, Paint© Lady 0,500,7(4 Prinses Elisabeth c,8o1,20, Baron de la Tonnaye 0,700,90, Gretchen 0,400,60, William Copland 1,20-- 1,50, Nora Ware 1,30—1,50, Prof Rauwenhcff 0,700,90. NIEUWVEEN. Een schrijven is bij den Raad dezer Gemeente ingekomen van do vereeniging „Voor Eer en Deugd" te. Roermond, om in de Politieverorde ning op te nemen een verbod voor personen van beiderlei kunne om in graskanten langs openbare wegen te zitten, tenzjj ZÜ gehuwd of nauw aan elkaar verwant zijh. Dit schrijven werd .aangehouden. NIEUWKOOP. In verband met hetfeit, dat in de omgeving van deze gemeente veel schapen zijn verscheurd door honden» heeft de politic bij gemeente-verorde ning het recht gekregen, losloopendo honden onmiddellijk te dood-en. De Nieuwkoopsche Postduiven vereeniging hield een wedvlucht van Conerj (Frankrijk). De eerste duif kwam aan 9.51.42, de laatste 10.54.01. De prijzen wep den als volgt behaald: ie pr. A. v Houten; 2e. 7e en 9e pr. S. Akei» boom; 3e, 6e en 8e pr. H. v. Zanten; 4 e, 5 e en ioe pr. G. Voorsluijs. TER AAR. Bij de gehouden aanbesteding onderhoud Kortevaarsche Kerkweg. is, hoewel deze geen laagste inschrijver was, het werk gegund aan J. van Apeldoorn alhier. Hoe gevaarlijk het is per rij wiel achter een auto te rijden en deze vast te houden, bleek weer do zei* dagen. De bakker K. kwam met de auto in botsing en zoodoende terecht in het Aarkanaal. Spoedige hulp was echter aanwezig, maar bo halve een nat pak had de drenke ling, ook nog schade aan zjjn rijwiel RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. V001* de Haagsclie Rechtbank stond gisteren terecht de 20jarigen los werk man J. H. van der V., los werkman te A 1 p h e n a. d. R ij n gedetineerd we gens zware mishandeling. Op den 18en Juni van dit jaar heeft verdachte ru zie gehad met zijn vader, omdat hij werkloos was. Bij deze twist heeft de vader verdachte gedreigd met een stoof. Verdachte heeft toen een brood mes gegrepen en daarmede zijn va-^ der verschillende steken toegebracht, waardoor deze levensgevaarlijk werd verwond. Verdachte bekende; hij heeft in drift gehandeld. Eisch 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Tegen den koopman W. V. zonder vaste woonplaats, gedetineerd, eischte het O. M.. wegens verduistering van een rijwiel, dat hij gehuurd had van een rijwielhandelaar te Leiden, en van een rijwielbelastingplaatje, dat hij" van dien handelaar geleend had, 4 maanden gevangenisstraf. Verdachte beweerde, dat hij de fiets gekocht had, welke bewering echter door den rij wielhandelaar en zijn vrouw werd weersproken. VISSCHERIJBERICHTEN, IJMUIBEN, 24 Aug. Heden aange» komen aan den Rijksafslag i£ stoom» trailers. Prijzen voor treilvisch: 4.5 kn. tarbot 29—150, 15 kn. griet "26per 50 K.G.; 454 st. gr. tong 3,20^3,73 3531 siuks middel tong 2,303,3(4 14.964 st. kl. tong 1,651,90 "per K.G.; 4 kn. gr. schol 5258, 4 kn middel schol 4651, 7 kin. zetschol 3342, 350 kn. kL schol 740, 13 kn. bot 3',40—17, 23 kn. schar 819 5 kn. tongschar 47—66 per 50 K.G.; 16 kn. rog 1620 per 20 st.; 89 st. vleet 0.90—3,70 'per st.; 26 kn' pieterman poontjes 5,5015, 17 kn, gr. schelvisch 40—47, 69 kn. middel dito 1827, 283 kn. kl'einmiddel dito 11,5015,50, 754 kn. kl. dito 6— 10,50 per 50 K.G.; 26 kn. kabeljauw 59—72 per 125 K.G.; 57 kn. gr. gul len 1524. 89 kn. kl. dito 4,90— 12 per 50 K.G.; 36 st. leng 0,64—* 1,75, 22, st. heilbot 5,5034,50 p. st.; 76 kn. wijting 4.907,50 per 50K.G 75 st. koolvisch 0,761,10, 13 st kreeft 0,451 p. st.; 314 kn. mar kreel ro16. 483 kn. haring io-* 11 per 50 K.G.; 2 st. zalm 37,50 p. t.; 1 kist .horsmakreel 2,50 pear 50 stuks. Van de IJmuider toomtreilerji kwamen er heden 17 aan de markt. De besommingen waren: IJM. 109 met 2899, IJM. 325 met 1754, IJM. 133 met 2018. IJM. 190 met 3454, IJM- 5^ met 3915.-IJM. 159 met 2314, IJM 29 met 2519, IJM. 118 met 2389* IJM. 272 met 2161, IJM. 59 met 3892. IJM. 4 met 3259. IJM. 196 met 5513 (haring), IJM. 81 met2827, IJM. 44 met 4067, IJM. 46 met 1668^ IJM. 193 met 2663 en IJM. 180 met 2114. Scheepstij dingen. HOLLAND—ATKIKA-LIJN. GIEKERK 24 v. Dar- es-Salaam teZaö» RIETFONTEIN 24 v. Hamb. te Amst HOLLAND—AMERIKA-LIJN. {BINNENDIJK Baltimore n. Rott. 23 v.m. S uur 40 600 m. W. v. Scillj LOCHMONAR 24 te Rott. v, Londen: n. Vancouver. ROTTERDAM v. Rott. n. New-York 24. 2 uur n.m. v Boulogne. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KONINGIN DER NEDERLANDEN 24. vam Ba t n Amst SINGKEP 24 v. Negapstam! 11. HuU en Hamburg. KON. PAEETVAART MIJ. SINABANG 22 v. Tawao n. Menada ROTTERDAMSC'flE LLOYD. LBANDOENG uier. 22 v. Bellawan. jMENADO 24. v. Rott. tn. Bat. via Antw PATRI A uitr. 231 e Saftang. SLAMAT 24 v. Rott. ix. Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6