waarden te verloenen, heeft zich me de door de in aanschouwing genomen wijze, waarop elders het bedrijf der gelijke werkzaamheden had uitge voerd, laten overtuigen, dat deze voorwaarden belangrijk verzacht konden worden, terwijl het ook overi gens in ruime mate medewerking heeft verleend. De uitgebreide aanleg langs de wegen in den Haarlemmer meerpolder (pl.m. 110 K.M.) verliep daardoor bijzonder vlot en regelma tig. De wijze, waarop na de uitvoering der werkzaamheden de afkoop van het 'door het P.W.N. verschuldigde onderdeel aan de wegen en bermen tot stand is kunnen komen, geeft re den te vermoeden, dat de polder van het in bedrijf gestelde vertrouwen geen spijt heeft gehad. Weigering vergunning door Rijnland. Het hoogheemraadschap „Rijnland" weigerde vergunning' te verleenen tot het leggen van een buis in den dijk van den Hornmeer- Stommeerpolder, langs den Westeinderplas. Bij het ontwerpen van het buizen net was met de mogelijkheid eener weigering, die nog niet was voorgeko men, geen rekening gehouden. Het trof ongelukkig, dat de theore tisch meest aangewezen plaats voor den watertoren, die den druk in dit deel van het gebied moest regulari- seeren, juist aan dezen dijk gelegen was. De weigering werd bekend, voor dat tot de gulming van den toren bouw was overgegaan. Na eenige onderhandelingen liet het hoogheemraadschap zich bewe gen tot een zoodanige wijziging in de voorwaarden, dat, wel is waar op een veel kostbaarder en desondanks ge brekkige, doch als provisioneel te aanvaarden wijze, de verbinding van het toren-emplacement met het bui zennet tot stand gebracht zou kun nen worden, zoodat ten slotte de to renbouw op de aangegeven plaats kon doorgaan. Eerst tegen het einde van 1926 kon daarmede een begin ge maakt wórden. Deze vertraging is de oorzaak, dat het buizennet in Haarlemmermeer, Aalsmeer en Uithoorn niet anders dan onder den directen druk eener pompinstallatie geëxploiteerd kan worden, wat alleen uitvoerbaar ge worden is door de medewerking van den directeur der Gemeentew .terlei dingen van Amsterdam, die bij wijze van tijdelijken maatregel toestond in den nacht het Provinciale- net onder' den druk van de Amsterdamsche Wa ter'hiding te brengen. Van de door „Rijnland" in den weg gelegde belemmering, heeft het be drijf bij Ged. Staten van Noord-Hol land de opruiming aangevraagd. Ged. Staten hebben het bedrijf de gevraag de vergunning onder bepaalde voor waarden verleend. Tegen dit besluit is het hoogheemraadschap bij de Kroon in verzet gekomen. Deze aan gelegenheid is nog hangende. DE ELECTRIFICATIE BIJ DE SPOORWEGEN. In verband met gepubliceerde be richten over een a.s. electrificatie van het traject AmsterdamAmersfoort heeft de Utrechtsche correspondent van het „Hbld." zich gewend tot den hoofdingenieur der Ned. Spoorwegen, Prof. Ir I. Franco, chef v. den Dienst van het Electrisch Bedrijf. Deze deelde mede, dat een electrifi catie van genoemd baanvak op 't oogenblik nog niet aan de orde is. Na 2 Oct., den datum waarop de electrische treinenloop tusschen Am sterdam en Rotterdam zeer sterk wordt uitgebreid, zal pas een oordeel over de rentabiliteit bij het bedrijf mogelijk zijn, zoodat niet vóór het be gin van het volgend jaar kan worden beslist of verdere electrificatie plaats zal hebben. Blijkt dit toch het geval, dan komt in de eerste plaats de Zaan streek in aanmerking, terwijl pas daarna plannen voor andere trajec ten kunnen worden uitgewerkt. UIT DE OMGEVING, AARLANDERVEEN. De Chr. Gem. Zangyereeüiging „De Lofstem" alhier, behaalde op het concours te Huizen den ie prijs in |de 4e afdeeling. Waar die zaagver- [eeindging verleden jaar een 3e prijs in de 4de afdeëling behaalde, mag dit zeker als een succes geboekt wor- 'dein. v De Gymnastiekvereen. „Turnlust" dier O. L. S. De oefeningen (jiel'en izeer in den smaak. De opkomst was zeer goed. De leider de heer de Jong, weafi nog vereerd met een bloemstuk. De vorige week bracht de Muj- ziekvereeniging „Crescendo" uit Al phen aan den Rijn een bezoek aan ons dorp. Thans zal ons eigen corps zich laten fiooren, waarbij ook gecol lecteerd £al worden. Dit zal d n eer- l&ton maal zijn, dat ons pas ^opge richt corps zich voor het publieklaat hooren. BOSKOOP. Mej. H., van wie wij reeds mede deelden, dat vooruitgang in haar toe stand was te bespeuren, is thans in zooverre hersteld, dat het gevaar als geweken kan worden beschouwd. Het betreft hier het motorongeval aan den Zijdeweg. Mej. N. Mesman alhier, die de vorige week voor acte Engelsch L. O. slaagde, behaalde thans de acte Fransch L. O De tooneelvereemgmg N. B. i- hoopt op Woensdag 21 September haar eerste uitvoering te geven in het ko mende seizoen. Opgevoerd zal worden het tooneelstuk „Toen het oorlog was De netto-opbrengst zal ten bate zijn voor de commissie van T.B.C.-bestrij- ding en wel voor de aanschaffing van radio-toestellen voor zieken in deze gemeente. Vrijdagmorgen brak alhier brand uit in de pakloods van de firma C. B. v. Nes en Zn. aan de Achterkade. De brand is ontstaan op den zolder, waar schijnlijk doordat een vonk uit den schoorsteen (er was juist papier ver brand) in de droge mos was gekomen. De brandweer was spoedig aanwe zig, en wist door zeer krachtdadig op treden de loods te behouden. De aange richte schade is echter zeer aanzien lijk. De heer L. E. Bicknese, tandarts alhier, is bij Ministerieel besluit be noemd tot assistent bij de tandheel kunde aan de Rijks-universiteit te Utrecht. Het Boskoopsche Strijkorkest zal onder leiding van zijn directeur op Donderdag 25 dezer een concert geven in de Ned. Herv. Kerk. Burg. Stand. Ondertrouwd: A. A. Nijveldt en A. Zoet; J. Groenendijk-en L. C. Berkouwer. Geboren: Dirk, zv. K. C. v. Leeuwen en M. E. Ie Feber; Bertha Nella, dv. C. v. Pruissen en E. v. Soest; Dirkje, dv. J. v. d. Velde en J. Boogaard. KATWIJK. Aan de politiebeambten L. de Jong en A. Kleinman alhier, is bij Kon. besluit van 21 Juli 1927 N 24 houdende toekenning van het .eerê-' toeken, ingesteld bij Kon. besluit van 20 Januari 1926, N 3, ter erkenning van uitstekende daden, verricht bij iden watersnood in 1926, de medaille m brons toegekend. Dr. Huedng zal op Donderdag 25; Augustus in het Weesnuis te Kat wijk aan Zes en Vrijdag 26 Augustus ton Gemeentyhuiza kosteloos in- en herinenting, telkens des namiddags te 2 uur houden. Voor de Strandevangelisatie Hie lden Dinsdagavond als sprekers op ie halfacht Ds. Schilder van Uegsigeest en Ds. Hermamdus van Valkenburg, en Donderdagmiddag 4 uur Ds. Ak kerhuis van Maassluis en Ds. Voor- 6 teeg h van Gouda. Dit is de laatste samenkomst in dit seizoen. NIEUWKOOP. De Chr. Gem. Zangvereniging „De Loistem'" alhier, behaalde op het concours te Huizen in de 3e afd. «een 2e prijs. De Haagsche Weth. Quant, wiens plannen voor do vuil verwijdering bet meest naar den akker uitgaan, en wien vooral het Neiuwkoopsche plan F.ömlokkelijk is, heeft aan B. en W. voorgesteld, alsnog door twee Direc teuren \#.n Gem.bedrijven een kos tenberekening op te laten maken, waarmede het college aecoord is ge gaan. Pastoor M. P. A.v. Dijk. se dert 1922 Pastoor alhier, heeft dezer idagen onder veel belangstelling zijn 25-jarig Priesterfeest gevierd. De Rijksweg AmsterdamRot terdam. is voorloopig geprojecteerd ever deze gemeente. ZOETERWOUDE. Mochten we eenigen tijd geleden melden, dat te dezer plaatse een pluimvee-vereen, was opgericht^ thans ligt die zaak weer zoodanig in as war, dat op de laatste vergadering is bedot en tot afscheiding der leden van den Ho ogen Rijndijk, welke nu zelf een piuimves-vereeniging zullen oprichten,' en daaraan een aparte eie- renveiling zullen verbinden. Tot een vergadering van belangstel- Kenden is reeds besloten. Door de Protestamtsche Raads lieden is hei, plan geopperd, met de R. K. Raadsfractie in overleg te gaan teneinde te verkrijgen dat 1 Wet- hcuderszetel in de komende zittings periode aan hun zal worden toege kend. Daar wij ongeveer één derde der bevolking vertegenwoordigen, zou daar om alleszins reden tot inwilliging be staan. Uitslag der gehouden loting voor (den dienstplicht, lichting 1928: 1. J. B. Zuurdeeg. 2. G. P. v. d. Krogt, Br. 3. Ch. H. van Mil, Br. 4. P. A. Deegenaars, Br. 5. D. H. v. d. Werken. 6. J. A. Luk, Br. 7. S. C. Schuur, Geestelijke. 8. A. A. Pieterse. 9. W. A. B. Oostdam, Broederd. 10. L. A. van Teylingen, Gees tol 11. Th. J. van Leeuwen. 12. W. J. de Jong- 13. A. du Pr ie. 14. J. van Gewen. 15. M. C. Roodenburg. 16. C. J. Turk. 17. P. J. den Eiser, Broedend. 18. A. J. Vogelaar. 19. S. G. Gerse, Broedendienst. 20. F. A. de Bruijn, Broederld. 21. G. A. Vreeburg. 22. J. L. de Boer, Broedeotlielnsfc. 23. J. Oh. van der Salto. 24. W. G. van Klink. 25. W. J. Vlasveld, Broederd. 26. C. J. van Leeuwen, Broederd. 27. O. W. Brouwer, Broederdienst 28. E. J. van der Loo, Broedetfd, 29.*- E. J. van dei* Lubbe. 30. J. H. Klomp. 31. C. Moerkerk. 32. J. Ch. van Leeuwen. Vermoedelijk zal No. 18 de laat ste zijn, die opgeroepen zal'worden. GEMENGD NIEUWS. ,V e c h t p a r t ij. Zaterdagavond iom half 12, toen de .Gebr. y. stonden te praten voor het café van den heer V. S. op den Hof te Amersfoort, kwa men de gebvs. B. uiti het café naar bui ten. Een hunner maakte ruzie met Iden jongsten V. en bracht hem een (diepe wonde toe met een mes over net hoofd, terwijl de andere 1V1. tegen! een hek geworpen werd. Juist passeerden een drietal militai ren, die maanden aan V. hulp te moe ten verleenen. Doch de B.'s von]den dat niet gewenscht en een hunner stak naar den grootsten militair, zekere K. uit Rotterdam. Deze ontweek den stoot welke nu den linker arm trof van zijn! kameraad S. uit Schaarsbergen af komstig. De wond was zóó diep, dati de hoofdzenuw is doorgesneden. Inmiddels kreeg de "derde millitair van den anderen B. een messteek in den buik. De gewonde V. werd door de politie in het café voorloopig verbonden eni later door Dr. Morren verder behan deld'. De gewonde militairen liepen over den Ilot naar de Langestraat, waar v. Z., die de buikwonde had, in elkaar zakte door bloedverlies. Twee passeerende militairen hiel- Een toen den gewonde naar het politie; ureau "brengen. Ongeveer kwart voor twaalf legidel Dr. v. Enst daar het eerste noodver band. Op telefonisch verzoek van den in middels ontboden militairen arts Dr. Talc 'kwam een hospitaalsoldaat mets een rijwielbrancard naar het politie bureau. Deze hospitaalsoldaat deed pas veer tien dagen hier dienst in het hospitaal en stond nog zeer vreemd tegenover zijn werk. De beide doktoren oordeelden in- tusschen chirurgische hulp voor Van Z. beslist noodig en aangezien zulks in het het militair hospitaal to taal onmogelijk is, liet Dr. Tak een militaire ziekenauto voorkomen. Doch eerst moest van hooger hand permissie gevraagd worden voor het vervoer naar Utrecht. Degene, die deze toestemming moest verleenen, was afwezig, waarop Dr. Tak, den pa tiënt, na oveneg met Dr. v. Enst, naar Utrecht liet brengen, ongeveer een uur, nadat de wond was toege>- bracht. De gebr. V. bekenden terstond na dat zij door de politie waren aange houden, de steken te hebben toege bracht. Verdwene 11. Toen zekere De G. te Naarden 's avonds van zijn werk thuis kwam, trof hem de holle leegte van zijn woning. Aanvankelijk meende hij verkeerd te zijn geloop en, doch een blik buiten in de straat en! op zijn huisnummer overtuigde hem niettemin, dat het wel degelijk zijn woning was. Van het huisraad was geen spoon meer te ontdekken. Nu verlangde De G. wel niet diiect op rozen te slapen, aldus de Gooi- en Eemlander, doch een eenvoudig bedi om het moede hoofd neer te leggen had hij toch wel graag gehad. Ook een geurige kop thee en een stevig middagmaal zouden den man, na een dag van hard werken niet on welkom zijn geweest. Doch niets van dat al. Want al zijn huisraad wds ver dwenen en ook zijn dierbare echtge- noote. De man ijlde naar de politie en vroeg opsporing van vrouw en goed. Een politieman had juist zijn pet opgezet om te trachten de weggeloo- peri eega op te sporen, toen 11 tweede mijnheer, G. D. genaamd, zenuwachtig hel' bureau kwam binnenrennen en eveneens aangifte deed, dat zijn echt- genoote verdwenen was. Deze had een bed, een paar stoelen en een tafel laten staan, doch het dier baarste wat de man op aarde bezét, namelijk de kinderen, waren daarente gen verdwenen. G. D. verlangde geen opsporing van zijn vrouw, doch zijn kinderen moest; en zou hij terug hebben/ Een tweede, niet minder ijverig po litieman zette ook zijn pet op en ieder ging een kant uit. De een op zoek naar een vrouw, mitsgaders een inboedel, ;de ander in de hoop, de, twee ver dwenen kinderen te vinden. HET GEBOUW VAN DE BANK VAN LEENING TE AMSTERDAM. In een van de oudste gedeelten van Arno' ei dom tusschen de Nes en den !0. Voorburgwal, staan de gebou wen 1.1 tiK- Stads' Bank van Leening. Het cuiüste daarvan op den hoek van de Lol. :'stteg, en den Voorburg wal, werd ir cU jaren 15481550 ge bouwd, waarschijnlijk op een deel van de fundamenten van een klooster het Magdalena-klooster waarvan er vele in deze buurt hebben gestaan. De bestemming tot lommerd volgde echter pas in 1614; het gebouw werdi gesticht om te dienen als turf huis der armen. - Vroeger werd het recht om een lombard te hebben, tegen dikwijls aan zienlijke sommen verpacht, zoodat de pachters, die bovendien nog voor zichzel fgroote voordieelen wilden be halen, buitensporige eisohen stelden.: In 1578 kwam- err een ingrijpende verandering, toen bij resolutie van 17' November aan de steden het recht werd toegekend, ten opzichte van de Tafel van Leening" naar eigen goed dunken te handelen. Van dit recht maakte de Amster- jdamsche vroedschap gebruik, om van ,1582—1614 de Bank te verpachten met vaststelling van de rente, welke! hoogstens geëischt mocht worden. In 1604 werd opnieuw een andere' weg ingeslagen, door inplaats van ver pachting, tot eigen beheer te beslui ten. Daartoe werd het genoemde turf- huis tot Bank van Leening ingericht. A. y/. Weissmann zegt hiervan ,11 „Amsterdam in de zeventiende eeuw" In 1616 was nog een ander werk vol tooid, n.l. het verlengen van de Stads bank van Leening, een 16de eeuwsch! giebouw in de Nes, tot a-an 'den Q. Z. (Voorburgwal. J jj' 1 Staets zegt daarvan: 1 Int jaer zestien is het leenhuyö gantsch! voltoyt En van de Nes tot op de Burghwal lang geroyt. Bij een gebouw als dit zou weeldei al zeer slecht op haar plaats zijn ge weest, Het kan ons dan ook niet ver wonderen, wanneer wij het goeddeels; zeer eenvoudig zien opgevat. Men had echter in het begin der 17de eeuw een ander denkbeeld van (eenvoud in de bouwkunst dan tegen woordig en meende niet alle versiering] te kunnen missen. Niemand vond er dan ook aanstoot in, dat de beide deur- omlijstingen eenigszins rijker ingehou wen steen werden uitgevoerd en dat die, welke later in de Lombardsteeg geplaatst is, voorzien werd van een keurig gebeiteld relief, dat de bestem ming van het gebouw op duidelijke wijze deed kennen, ook voor wie niet geletterd genoeg was, om het daarbij geplaatste opschrift te kunnen lezen. De Keyser toonde zich hier weer een waardig stadssteenhouwer. Dat poortje van Renrick de Keyser bevindt zich in de Lombardsteeg; bo ven den ingang is in steen gehouwen een voorstelling van het brengen van panden in de bank. Om dit relief zijn norens in overvloed aangebracht, waan uit geldstukken rollen. Hier is het volgende rijmpje te le zen: Tol behulp der noodt druftigen is hier gestelt De Banck van Lenighe voor een cieyn geit.' Zooals men weet, is .Vondel £an deze bank suppoost geweest, uit welke betrekking hem in 1668 ontslag, werd veneend, met behoud van sala ris. In 1669 kwam een nieuw gebouw naast het oude aan den Voorburgwal tot stand. Boven den hoofdingang hiervan is in 174U een achtregelig rijmpje van Balthasav Huydeicoper aangeDracht, dat luidt: Hebt gij noch geld, nocht goed, gaa deze deur voorbij, Hebt gij het laatste, en mist gij 't eer ste, kom bij mi). Geet pand, ik geet u geld, waaromi zoude ut u borgen Of is het niet genoeg, dat gij van t mij nen teert Maar eyst gy u pand terug, zo dient ge intijds te zorgen Dat gij mijn hoofdsom met de renten wederkeert Zo help ik u en mij, en toon aan dia onderzoekers Van mijn geheymen, 't graf der eer vergeten woekers. In het gebouw van 1669 zijn later een paai „meuwerwetsche" ramen ge plaatst, maar overigens zijn de gebou wen uiterlijk weimg veranderd. Moge nee nog lang zoo bnjven, aldusi de „Amsterdamscne Gids". LIJMT VAM VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. M. G. A. ReeuwgKVos, Evertsein- straat 38a; G. ±l. r ar ijs, rxeerenstraat 94; H. Uasweich, Plantsoen 69; J, F. A. van der schoor, Middelweg ia; J. J. M. A. Snijers, monteur, Apotne .kieu-sdijk 3; G. de "Vaal, Acad. Zie- ioemiuis; n. J. Meeuwis -en tam., lo gementhouder, Janvossenst. 44. VV. ivratockwil, onderw., Oude Rijn 2; A. G. van Leeuwen, reizigei;, Evealt- senstr. 7a; F. Briër, verpleger, Han- fcenstraat 28; C. de Pree. verpleeg- fcuer, Kastanjekade 15; M. M. G Ai ends. Oude Vest 147; F. L. S. v. d. Ley den, Apoth.dijk 34. T. Jous- nia, huishoudster, H. Rijndijk 144. A. P. J. v. Dijk. machineteekenaar, Zoe- tlerwoudsche Singel 45; C. P. C. v.. d. Velde, Medusastr. 9a; A. Stip- idonk, monteur, Hooigr. 98a; M. Zwa nenburg en fanx. leeraar H. B. S., J. de Withstr. 31. F. C. A. Kui pers en faro., off. v. gezondheid, Uegstg.laan 37; A. M. Janmaat, dienst bode, Plantsoen 19; J. Jansen, ver pleegster, Diaconessenhuis; J. H. de Winfceii- en fam., vuurwerker, Sophia- straat 70a; I. H. Spaanbroek, Uiten- etogracht 95W. F. van Romburgh en fam., Hoogl. Kerker. 42; H. Over.- dijk, Oranjestr. 3; G. Bnonmeyeren fam., L. Agnietenstr. 9; C. H. Brea ker en fam., adj.-oommies D. B., Ho- gerbeetsstr. 5; J. Wolters huiskn., Yerwerstr. 14a; F. O. W. Kowall, kell- n:er, Haverzaklaan 10; H. Donk dienstbode, Breestr. 84; W. M. v. d. Celelaar. dienstbode. Hooigracht 53 E. Jv. d. Burg. dienstb., H. de Grootstr. 3; D. de Mooy, kellne!\ Man- trtanmakersst. 8a; H. J. Hoogenstraa- ten. Rembrandtstr. 25; M. v. Beilen, chauffeur, Evertsenstr. 20; C. M. Ou- werkerk; Schenk en fam., Gasstr. 78; J. M. Mens—Mangold. Haarl.str. 53; J. M. Manders, Bilderdiikstr. 4; C. A. Ciornielissenv. d. Hoeven, van fêpeijkstr: 6; E. M. SchepperWolf, Hooigr. 55; A. Woltorstorff—v. 1 d. (Burg. Papenor. 22; A. B. C. M Bruyns, kok, Rapenburg 8; A'. Schtfeu- (der* en fam., rijtuigschilder, Merel- straat 22; C. Brimé. fabitarb., Dui- venbedestr. 14: J. Noppen en fam., fabr.arb., Duivenbodestr. 14; H. I W. Bourgonje brievenbesteller,, Klok- isteeg 14. Vertrokken. J. A. v. d. Kwartel. Alkmaar, Baan- fiingel 5; Chr. Wassink, Leiderdorp; (Dorpstri 122; J. R. H. Schaank, Me- djemblik. Prov. Ziekenhuis; W. H. Taf fijn, Utrecht, Merwedestr. 64; E. E Syriër. Den Haag, Thomsonlaan 88; Fr. Voorzaat, Weltevreden, Handels agent; F. H. Moorhoff, Alkmaar, Kei zerstraat 22; Ph. A. v. Waardenburg Den Haag, v. Boetzelaerlaan 58; O. A. J. v. d. Laan, Njjniegen, Bij Ie veld- singel' 80; J. B. i Bouwman, Den Haag, v. Ravestoijnstr. 60; J. Th'. Munster van JJeuven, Rotterdam, Leuvehaven 89a; A. J. Kerkvliet, Schiedam, fa jBrems, Hoogstr. D. A. Th. de Grfoot, Voorschoten. Rijndijk 8; G. Homoe/t, Amsterdam, Wilha,-Gasthuis; M. de Niet, Den Haag, Keizerstr. 25; A. v Rhijn, Hengelo (O.), Pastoriestr. 10; Wed. Tj. Schouten, geb. v. d. Wouae Oegstgeest, Duivenvoordestr. 72; O. M, Hitz. Den Haag, v. Boetzelaersl. 120; J. Schuttevaêr. Den Haag, Riouwstn 60; H. H. Steenbergen, Delft, Zuid? teinide E 76; M. E. v. d. Heuvel Oegstgeest. Julianalaan 8; H. D. v Ommen, Schiedam, Gr. Markt 5; A G. Boehmer. Amsterdam, Singel385b O. H. L. Kemperman, Voorschoten, Voorstr. bij Yperlaan; J. C. v. Nieu- wenhoven, Den Haag, Hobbemaplëin 33; J. J. Verberg, voorjaout, Nijver- heidschool; H. Segaar. Voorschoten, Valkenburgerweg 9; G. M. Angevailen Nocrdwijk. Eelhge Geestweg 19; X Scharloo, ICatwnk, Zeehospitium; C. G de Goede. Voorhout, Nijverheidschool GeiselHoedemaker, Amsterdam, IJtr. straat 30; J. M. Breek, Amsterdam, Lauriergr. 41; A. J. Fokker, Amster dam, Apollolaan 175; J. Mulder, Zeist v. d. Hciidenlaan 18; A. T. Tuk, En- f«ehedé. Bilderdgkstr. 44; J. P. Ap pelman, Amsterdam, Holedrechtstr 261; J. A. Houniet, Amsterdam, Lau- riergijacht 41; E. G. Lasch, Wage- mingen, bij B. v. Dalen, Hoenderpark J. E. Hoek. Den Haag, Honthorststc 119; De Zwart—v. lieerde, Veenen- daal. Achterkerkstr. F 149. VISSCHEKIJBERICHTEN, 1JMUIDEN, 20 Aug. Heden kwa-i men aan den rijksafslag 14 stoomw trawlers, 3 loggers en 10 kustvisschers! Trawlvisch: 36 kis en tarbot 1 2j— 140, 18 k. griet 2172, beide per 5Q| K.G.; 991 st. groote tong 2,803, 6419 st. middel tong 2,253, 24.034 st. kl. tong 1,701,95, alles per K.G.j 5 k. groote schol 5061, 8 1c. middel! schol 3848, 22 k. zetschol 2543^ 575 k. kl. schol 423, 29 k. schart 4,9014, 3 k. tongschar 53, 36 k. pie terman poontjes 3,5015, 11 k. groo te schelvisch 2731, 29 k. middeS schelvisch 1419, 113 k. klein middel] schelvisch 69,50, 392 k. kl. schel visch 3,206,50, 42 k. gr. gullen 4,40! —10, 98 k. kl. gullen 2,20—5,50, 395 k. wijting 34, 297 k. makreel 9,50! 14, alles per kist van 50 K.G.; 29j k. rog 716 p. 20 st., 14 st. vleetl 0,561,40 per stuk, 12 k. kabeljauw] 35—54, per k.' van 125 K.G., 60 st- lengj 45—82 ent., 5 st. heilbot 6,36—- 31,33, 23 st. koolvisch 2670 ct, allesl per stuk. Van de IJmuider stoomtreilera kwamen er heden 13 aan de markc. De besommingen waren: IJM. 150 met f 2210, IJM. 50 metl f 2929, IJM. 385 met f 2683, IJM. 21! met f 3447, IJM. 99 met f 1925, IJM. 189 met f 2140, IJM. 107 met t 2984, IJM. 152 met f 2522, IJM. 74 metl f 2890, HM .158 met 1 3233, IfM. 331 met f 2045, IJM. 261 met f2243 en IJM. 129 met f 3350. De besommingen der treilloggers! waren heden: KW. 178 met f 441, KW. 129 metl f 445 en ZK. 52 met f 355. 1 Scheepstijdingen. HOLLAN3S— AMERIKA-LIJN. BREEDIJK, 20 v. Rott. n. N. Yorü LOCHKATRINE, Rott. n. Vancr., 19 te San Francisco. NICTHEROY, Rott. n. d. Pacific! 19 te Colon. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEI#, 20 v. Alogahaaï n. Beira. MELISKERK, 20 v. Tanga n. Ki- lindini. NIJKERK, thuisr., 20 v. Kaapstad!- VEENDIJK, uitr., 17 te Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA, vacantiereis, 20 te MoldleJ Zonnig weer. Alles wel. KENNEMERLAND, vermoedelijk |20 te 6 uur nam. v. Hamburg n. Amsil, ZEELANDIA, 20 v. B. Aires te 'Amsterdam. 1 ROTTERDAMSCHE LLOYD. BLITAR, uitr., 20 te Belawan. DJEMBER, uitr., pass. 19 Kaap, !del Ar mi. MODJOKERTO, thuisr., 19 van Hamburg. SITOEBONDO, 20 v. Rott. n. Bat. TABANAN, uitr., 19 v. Marseille. TERN ATE, thuisr., 19 v. Pt Said]- TOSARI, 20 v. Batavia n. Rott. STOOMVAART MI/. NEDERLAND. GROTIUS, uitr., pass. 19 Ouessant! JOHAN DE WITT, uitr., 18. te* Singapore. l PRINSES JUL'IANA, thuisr., 2Q v. Genua. ROTTI, thuisr20 v. Londen XKJ Amsterdam. j HOLLAND—WEST-AFRIKA-LUN. ALBIREO, uitr., 19 8 v. Lagos. 1 HAARLEM, uiitr., 18 v. BoraeauxJ KILSTROOM, uitr., 19 te Secconl Idee. RIJNLAND, uitr., 16 te Fernanda SCHELDES.TROOM, thuisr., 19 to Sherebro. TEXEL', thuisr., 25 8 te Freetown verwacht. IJSTROOM, thuisr., 21 te Free town verwacht. J KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMIAN, 20 v. Melbourne naa® Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6