DAG-AGENDA. 1 Maandag 29 Aug., 's morgens tien uur, N.-H. Landbouwcrediet, Kort Rapenburg: Buitengew. Aleem. Verg. van Aandeelh. in d-e N.V. „Rembrandt in liq." De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Aug. a.s. waargenomen door de apotaeek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel", Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. En zoo kreeg de K.L.M. een tele grammetje uit de lichtstad, dat ze Weber moest sturen. En de K.L.M. was niet zoo goed of ze moest Weber terughalen en hem naar Parijs stu ren, opdat mr. Van Lear Black zijn vertrouwde gelaat weer in zijn nabij heid zou zien. DE KLOKKENISTEN-WEDSTRIJD. Op 28 en 29 Augustus zal de eerste Nederlandsche Klokkenisten-wed strijd worden gehouden. Een bewonderaar van beiaardmu- ziek, die ongenoemd wenscht te blij ven, heeft een aanzienlijk bedrag voor dezen wedstrijd beschikbaar gesteld. Twee of drie deelnemers en waar schijnlijk ook enkele juryleden zul len op Maandagavond 29 Augustus te te half acht den beiaard van den Utrechtschen Domtoren bespelen. Ze ven deelnemers zullen zich op Dins dagavond 30 Augustus te 8 uur op den St. Janstoren te 's-Hertogenbosch laten hooren. De gemeentebesturen van Utrecht en Den Bosch zullen de vertegenwoor digers der Klokkenspelvereeniging, de jury, de spelers en genoodigden ontvangen. Zalen van het Rijksuni versiteitsgebouw te Utrecht zijn voor het vereenigingsbestuur en voor de jury ter beschikking gesteld. NEDERLANDSCHE JAARBEURS. De Oostenrijksche Industrie heeft zich voor de eerste maal in belangrij ke mate voor de Nederlandsche Jaar beurs geïnteresseerd en zal op de aan staande Najaarsbeurs (September) met een belangrijke inzending verte genwoordigd zijn. Als een aaneenge sloten groep zullen 35 firma's uit Weenen, Salzburg en Grasz een Oos tenrijksche afdeeling vormen, die op de vierde Verdieping van het Jaar beursgebouw een geheelen vleugel zal innemen. De voornaamste artike len, door deze firma's ter markt ge bracht zijn: confectie- en textielgoe- deren, bontwaren, tapijten, wasfigu ren,, radioartikelen, telefoonappara ten, lederwaren, kunstvoorwerpen, koffers, kantoorbenoodigdheden, bron zen beelden, enz. JD.e Landesregierung, de Oesterr. Bündesbahnen, de Fremdenverkehrs- commission der Bunderlander Wien und Nieder-Oesterreich en de Aussen- handelsdienst der Oesterreichischen Handelskammem zullen met eigen stands in deze groep officieel verte genwoordigd zijn. ALS RAADSLID TOEGELATEN. Tegen de toelating als raadslid der gemeente St. Annaland van Dr. D. Quakkelaar waren bezwaren inge bracht reeds 30 jaren heeft hij. zit ting in verband met het verrichten van de vaccinatie, maar Ged. Staten hébben medegedeeld, dat de heer Quakkelaar de vaccinatie niet meer verricht en dat er dus geen bezwaren zijn tegen de toelating. OM SACCO EN VANZETTI. De gecombineerde besturen van de Amsterdamsche Federatie van Perso neel in Openbaren Dienst in voltalli ge vergadering bijeen op Zaterdag 20 Augustus, besprekende de mogelijk heid om door krachtiger optreden dan tot nu toe uiting te geven aan hun medeleven met Sacco en Vanzet- ti, kennis nemende van het interview met den voorzitter van het N.V.V. in „Het Volk" van 19 Augustus, waaruit blijkt, dat de leiding van het moderne vakverbond niet meer wenscht te doen dan te protesteeren, van oordeel* dat een eventueel sta kingsparool gegeven door het N.A.S., gekruist- zal worden door een tegen- parool van het N.V.V., waardoor groo- te verwarring zqu ontstaan. besluit a.s. Maandagmorgen op de gewone wijze aan het werk te gaan en na Maandag opnieuw in vergadering bijeen te komen voor het bespreken van verdere maatregelen. NED. VEREEN. VAN CHR. KANTOOR- EN HANDELS BEDIENDEN. Het hoofdbestuur van de. Ned. Ver. van Chr. Kantoor- en Handelsbedien den heeft tot 3den bezoldigd bestuur der benoemd deri heer F. P. Fuyk- schot, kantoorbediende te Rotterdam MIDDENSTANDSCONGRES. Bij de herdenking van het 25-jarig bestaan van den Nederl. Midden standsbond, waartoe op 23, 24 en 25 Aug. a.s. een nationaal middenstands- congres in het gebouw van den Die rentuin te 's-Gravenhage, gehouden wordt, zouden, naar reeds is gemeld, als sprekers optreden de heeren mr. P. J. M. Aalberse, mr. D. Fock, prof. mr. M. W. F. Treub, dr. J. Th. de Visser en mr. A. I. NL J. baron van Wijnbergen. Het bureau van genoemden bond meldt thans, dat de heer Fock we gens gezondheidsredenen en de heer Treub wegens verblijf in het buiten land verhinderd zijn. In plaats van den heer Fock zal nu spreken dr. I. H. J. Vos, wethouder van Amsterdam, en in plaats van den heer Treub mr. A. C. Josephus Jitta, lid van den Raad van Advies van den Ned. Middenstandsbond en secretaris van den Hoogen Raad van Arbeid. Prins Hendrik, beschermheer van 't congres, is, naar ingekomen bericht, wegens verblijf in het buitenland ver hinderd, het congres te bezoeken. BUITENLAND. SACCO EN VANZETTI. Nog een kleine kans op Herziening. i/e eenige straal vaü noop op uk- $lei van de terecntsuuiing van öau- co en Vanzetti scinjm mans nog gjeiegon. in net beroep op net ïcdera^i iiuoggerecntshol te Vvasnington, beliei- zendo het verzoek tot herziening van hec proces, indien üe gisteren naai' hei noi gezonden stukken bytijds te Washington aankomen, indien zij in orde worden bevonden en indien het federale hof op het verzoek ingaat, zal althans een opschorting, der exe cutie worden gelast, ten einde een herziening mogelijk te maken. intusscnen nemen de gevangenis autoriteiten haar maatregelen, juist alsof geen nieuw uitstel mogelijk is. Naai- men weet, loopt de termijn voor het uitstel van de executie af op heden te middernacht. Scherpe bewaking te Boston. Negen personen zijn gistermorgen gearresteerd, die zien op verdaente wijze bij het regeeringsgebouw op hielden. xvlen verwacht me uwe aanslag pogingen, aangezien meer dan hon derd aanhangers van Sacco en Van zetti uit>* New-York reeds naar Bos ton zijn vertrokken en ook andeifa zich daarheen zullen begeven. De autoriteiten nemen inmiddels we der geweldige voorzorgsmaaairejgelen legen lieden, die de gevangenen zou den willen bevrijden; o.a. zijn drie voudige wachten opgesteld met ma chinegeweren en zoeklichten. Drie verzoeken afgewezen. Drie afzonderlijke verzoeken voor uitstel van executie ten behoeve van Sacco en Vanzetti zijn van de hand gewezen, ofschoon ]p in twee gevallen ieen mogelijkheid \oor verdere actie openblijft Len der verzoeken werd gericht tot den rechter van het fedenaie hof Morton. Een ander werd van de hand gewezen door rechter Holmes van het opperste gerechtshof der Vereen, Staten, die echter mededeelde, dat misschien een andere rechter uit het zelfde college eén andere meaning zou zijn toegedaan. Het derde verzoek was een aanvraag voor een „writ a certiorari", om het proces geheel te herzien en was gericht tot den grif fier van het opperste gerechtshof te Washington. Ook dit verzoek werd van de hand gewezen, omdat het niet vergezeld ging van de benoo dig de stukken. De verdediging heeft zich daarom thans gewend tot rechter Brandeis van het opperste gerechtshof, alsmede tot andere collega's van rechter Hol- Jmes, terwijl terzelfder tüd de be- nocdigde stukken naar Washington izijn gezonden. Bovendien is een ver zoek* om een nieuw uitstel tot gou verneur Fuller gericht. Mocht eender be'.da tot het opperste gerechtshof ge richte verzoeken succes hebben, dan beteekent dat een automatisch uitstel van executie, totdat het Hof in Oc tober a.s. weer bijeenkomt. Een. petitie, onderteekend door voor aanstaande personen, is gezonden aan Pre3. Coolidge te Rapid-City. De pre sident is echter gisteren vertrokken naar het Yellowstone-park en liet de boodschap achter, dat alleen de meest dringende stukken mochten worden (doorgezonden. Uit Washington wordt nog gemeld, dat het falen der verdediging met be trekking tot de drie gemelde verzoo ken niet van invloed zal zijn op het verl^on der verdere gerechtelijke be handeling. M 1 Rechter Holmes motiveerde zijn wei gering met de verklaring, dat hij geen bevoegdheid heeft, om als rech ter zich te mengen in een uMassu chnsett-geval". Een veeg voorteeken. Een bericht uit Boston meldt, dat trechter Brandeis van het federaal hooggerechtshof der V. S. vo? gens een verklaring van den eer* ,sten advocaat in de zaak Sacco .Vanzetti geweigerd heeft hande lend op te treden op eenig punt be treffende het proces. DE BURGEROORLOG IN CHINA. De verdediging van Sjanghai paraat. Met het oog op de jongste berich ten omtrent het hernieuwde dreigende gevaar voor Sjanghai wordt er in een telegram uit Londen op gewezen, dat de uitgebreide leger- en vlootmacht welke in Januari en Februari voor de verdediging van de nederzetting uit alle deelen van Engeland zoowel als uit Amerika werd gezonden, sinds dien tijd vrijwel geen wijziging heeft ondergaan. De oorlogsschepen zijn nog steeds ter plaatse aanwezig en de ver dedigingswerken der nederzetting ver- keeren in bevredigenden toestand. Dat de betrouwbaarheid dezer wer ken in de onmiddellijke toekomst op de proef zouden worden gesteld, ge looft men te Londen niet, zoo meent de „Observer". Ofschoon Tsjang Kai Sjek uitgeschakeld is en de troepen welke hij aanvoerde, naar het Zuiden in de richting van Sjanghai terugtrek ken, heeft het leger van Soen Tsjoean Fang, dat, naai- men gelooft, niet be paald sterk is, den. Jangtse nog niet oversteken. Dit oversteken zou wel eens groote moeilijkheden kunnen me debrengen. Tang Sjing Sji, de huidige aanvoer der van het Hankau-leger is. naar verluidt, zijn troepen aan het reorga- niseeren, teneinde weerstand te kun nen bieden, DE BRANDEN IN DE RIVIèRA. Nog steeds nieuwe branden. Langs de Riviera breken nog steeds vele nieuwe branden uit, maar geluk kig is het weer iets kalmer gewor den en is men in de meeste gevallen den brand snel meester. Een brand in het „Domain de Pothschild" hij Grasse verwekte Zaterdagmorgen groote be zorgdheid, doordat deze brand nabij de stad woedde, doch, ofschoon de plaatselijke brandweer na zes dagen en nachten van onafgebroken arbeid vrijwel uitgeput was, begaf zij zich on middellijk naar de plaats des onheils en wist zij, met behulp van de gendar merie en het plaatselijk garnizoen, het gevaar te bezweren. Andere ernstige branden worden ge meld uit de streek van St. Jacques, evenals te St. Jeannet en in het Bosch van Marbrères. Een brand te Menton leverde gevaar op voor een aantal in de omgeving der stad liggende villa's en yoor het Imperial- en Alexander hotel. Men wist echter de vlammen meester te worden. Het bosch nabij Berre-les-Alpes brandt „nog steeds, maar de brand in het Massif des Chei- res raakt uitgewoed. Uit St. Sauveur wordt gemeld, dat de daar berokkende schade op eenige millioenen francs wordt geschat. De bosschen van Balmare en Val des Plores worden thans door het vuur aangetast.Zes boerderijen zijn vernield. Het vee heeft men slechts met de grootste moeite kunnen red den. Verschillende branden werden gis teravond nog gemeld uit het departe ment Var, doch de toestand is daar iéts verbeterd, ofschoon er geen voor uitzicht bestaat op regen. Zaterdagmorgen vroeg heeft een pa trouille nabij St. Jeannet een schaap herder in de bosschen gearresteerd, wiens optreden verdacht leek. Aanvragen voor steun ten bate van de getroffen bewoners worden thans bij de regeering ingewacht. De Ame- rikaansche eigenaar van het Chateau de Montaleigne, dat gered werd door het energieke optreden der dorpsbe woners, heeft den burgemeester een bedrag van dertuigduizend francs overhandigd. Brandstichters aan het werk. Talrijke geruchten omtrent brand stichting doen de ronde; er zal een of ficieel onderzoek worden ingesteld. Uit Toulon wordt gemeld, dat een man door den directeur van de Boson- mijnen is gesnapt, toen hij bij Fréjus brand stichtte. De dader ontsnapte, na een revolver op zijn achtervolgers te hebben afgevuurd. Eveneens wordt beweerd, dat een geheimzinnige blauwe auto verschil lende malen nabij St. Auban en Grasse gezien is. Onmiddellijk nadat de auto gepasseerd was, brak er brand uit. Een boer uit Grasse meldt, dat hij op 15 Augustus een man betrapte, die brandstichtte nabij St. Auban, terwijl een blauwe auto in zijn nabijheid stond te wachten. De boer greep den man beet, doch koü hem niet vasthou den, waarna de brandstichter in den auto ontsnapte. Dezelfde auto is ge zien op. den Col de Méric op 16 Augus tus. Spoedig daarop stonden de bos schen daar in brand. De blusschers staan machteloos. Uit St. Raphael wordt bevestigd, dat de mistral, die eenigen tijd was gaan liggen, weer opgestoken is en dat daardoor de boschbranden op ver schillende plaatsen weer zijn aange wakkerd. De pogingen der soldaten, om de uit breiding der branden tegen te gaan, zijn voor het grootste deel zonder suc ces gebleven. Door de voortdurende droogte zijn de bosschen natuurlijk uiterst brandbaar. Een dik tapijt van dennenaalden en dorre bladeren ligt overal onder de hoornen en wordt her haaldelijk op nieuwe punten in vlam men gezet door vonken, welke door den wind worden meegevoerd. Even min zijn de branden tegen gehouden door straatwegen, rivieren of beken en het is slechts mogelijk geweest, huizen en villa's voor vernieling te vrijwaren door het graven van greppels en het vellen der dichtbij staande boomen. Op bevel van den onder-prefect van Grasse hebben verschillende burge meesters in dit district verboden, vuil te verbranden en vuurtjes te maken of spirituslampen aan te steken, zoo als vaak gedaan werd door personen, die in de bosschen gingen picnic-en. Men hoopt, dat deze verordeningen permanent van kracht zullen blijven voor de maanden Juli en Augustus. Ook de noodzakelijkheid eener brand weerorganisatie wordt algemeen er kend. KORTE BERICHTEN. Te Moskou heerschte gisteren een geweldige hitte; de temperatuur steeg tot 122 graden Fahrenheit. In het aardbevingsgebied van Namangau in Turkestan heeft een heftige aardschok de oude moskee vernield. Doordien de aanvoer van le vensmiddelen zeer moeilijk is, dreigt te Namangan, een stad van 70.000 in woners, hongersnood te zullen uitbre ken. De volgelingen van De Valera en de arbeiders in het parlement van den Ierschen Vrstaat doen pogingen tot het verkrijgen van een referen dum over de jongste wijziging van de kieswet. De Parijsche communisten heb ben een vijandig manifest tegen «Je in Frankrijk aangekomen Amerikaan- sche legioensoldaten gepubliceerd, in verband met de zaak Sacco en Van zetti In verband met de anti-Fransche propaganda in Marokko zijn in de Fransche zóne verscheidene buiten- landsche bladen verboden. Er is een samenzwering van su balterne officieren in het Grieksche leger ontdekt om Pangalos weer aan het hoofd van den staat te stellen. Het complot werd verijdeld. Te Verviers zijn 6000 textielarbei ders uitgesloten, in verband met een besluit tot een 24-uur-staking als pro test tegen de voorgenomen executie van Sacco en Vanzetti. In een te Duisburg gehouden ver gadering van Rijnvaartpersoneel is besloten het resultaat van de onder handelingen met den staats-bemidde- laar af te wachten. Bij een misluk king daarvan volgt staking. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren: Cornelis, Adrianus Ignatius, zv. Petrus Pouw en Margaretha Theodora de Prie; Wil- helmina Gerarda, dv. Johannes van der Wereld en Maria Wilhelmina van der Ploeg. Gehuwd: Cornelis Johannes Schra- ma jm. oud 28 jaar en Cornelia Engel, jd. oud 19 jaar. BOSKOOP. Door het gloeiend worden van ean kachelpijp, is <le groote pak- liocds van de firma Van Nes, boom- kweekers alhier, gedeeltelijk in vlam mein opgegaan. De brandweer kon (dein feilen brand met moeite bedwin gen. Verzekering dekt de schade. NIEUWVEEN. Ter gelegenheid van het Konin- ginnefeest zal alhier een historische optocht gehouden worden. De heer H. Enthoven welke de zer dagen herdacht dat hij voor 50 jaar in dienst kwam bq de scheeps- foakerij van den heer W. Enthoven aan de Vrouwenakker, mocht van H. M. de Koningin ontvangen de aan de orde van Oranje-Nassau verbon den medaille, in zilver. Nieuw veen en Zevenhoven zijn zeer lang onder 1 hoofd der ge meente geweest. Voor 1700 hadden Nieuwveen, Zevenhoven, Uiterbuurt en Schoot ieder hun eigen schout. Maar omstreeks het midden der 18e eeuw kwam daarin verandering. Bn in dit jaar kwam hieraan een einde; thans heeft elke gemeente een eigen hoofd (gekregen. NOORDWIJK. Zaterdagmiddag werd voor pen sion „Hollander" een reddingsdemon stratie gehouden, welke een vlot ver loop had. Jammer voor de vele belang stellenden, dat het flink regende. Allereerst werd de bemande red- dingsvlet te water gelaten; daarna het redden met slechts handreiking; ver volgens een redding met behulp van inhoud van een strandkast. Daarna begaf zich een „drenkeling" een eind in zee en werd door eenige geoefende leden „gered". Ook was aanwezig de Haagsche reddingsbrigade met haar boot „Tom". Het was een nuttige demonstratie. WOUBRUGGE. Zaterdagnacht om ongeveer 12 uur is brand uitgebifoken in de kar pitale hofstede van den landbouwer ï)en H. alhier. Aangewakkerd door een stormwind grepen de vlammen ze-er snel om zich heen, zoodat de in diepe rust ven koerende bewoners ternauwernood ge red konden worden. De inmidels ge arriveerde handspuit was spoedig at fect; de stoomspuit gaf 200 weinig water, dat er tegen de vlammenzee weinig te doen viel. De geheele boer derij is dan ook tot den grond toe afgebrand. Met de blussching van den hooiberg is men den geheelen Zondag bezig geweest Er woedde in den afgeloopen nacht zulk een noodweer, dat de inwoners vrijwel niets van den brand hebben ibemerkt. De schade wordt gedeeltelik door verzekering gedékt. De oorfzaak is ver- 'moedelijk aan kwaadwilligheid te wij ten. GEMENGD NIEUWS. Vergiftiging. In het gezin van het echtpaar M'. te Aalten, kregen vijf kinderen plotseling hevige kram pen. De toestand was van dien aard, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen Het bleek, 'dat men met een vrij ernstig vergiftigingsgeval te doen had Bij vier kinaeren is het gevaar ge weken, doch van het ïongste kind1, één jaarr oud1, is de toestand zorgelijk. Overreden. Zaterdagavond is op den Naarderstraatweg br de Haic- kelaarsbrug een ongeluk geoeutü. Fen wielrijder werd door üe G001- sche stoomtram aangereden, waardoor de man vrij ernstige verwondingen opr lien j De ongelukkige werd een boerderijl binnen gedragen. 1 Ongeval. Gisteren geraakte 'n 20-jarig werkman op het terrein van den in aanbouw zijnde nieuwe sluis te IJmuiden bekneld tusschen een trac tor en een betonpaal. Inwendig gekneusd werd de man later naar een ziekenhuis te Haailemi overgebracht. _i I Vermist. Te Groesbeek wordt sédert Vrijdag de 26-jarige P. Rutten vermist. De politie verzoekt opsporing van Ide vermiste vrouw. Over boord. Tijdens de vaart op het N 00 rdz eek anaal is Mej. B. uit Amsterdam, werkzaam aan boord van de passagiersboot Prins Hendrik, nabij IVeisen te water geraakt. Door iemand, die op den wal het tongeval zag gebeuren, is de vrouw gered1. Zij verkeert evenwel in zeer overspannen toestand. Verdronken. Te Nieuwe Pe- kela is het 5-jarig kind van het echt paar R. Kuipers verdronken. Zeldzaam. De tuinder P. O. te Vijfhuizen heeft dezer dagen een aardappel gerooid, die niet minder Idan een kilo woog. Volgens kenners een zeldzaamheid. Motor-ongevallen. Zater dagmorgen zijn te Rouveen (gemeente Staphorst) twee motorongevallen ge beurd. De heer De Boer uit Sappemeor, reed in de richting Meppel. Hij pas seerde een wagen, juist toen een auto van een toer door Nederland tus - schen den wagen en motorrijder dopr trachtte te rijden. Dit bleek echter niet mogelijk. De heer B. werd aangereden. Hij bekwam een dijbeenbreuk:. Hetslacht offer moest naar het ziekenhuis te Gro ningen worden vervoerd. Het motorrijwiel werd' ernstig be schadigd. Terzelfder tijd gebeurde op dezen, weg nog een tweede motorongeval. De heer Coefioorn uit Deventer .wil de een boerenwagen, die aan den kant van den weg stond, voorbijgaan. Hij werd aan het achterwiel aangereden door een Duitschen autor. De motorrijder en diens vrouw, dia achter op de duozitting gezeten was, werden over den weg geslingerd, waar* bij de eerste ernstige verwondingen' opliep. De gewonde, die bewusteloos was, is-per auto naar het ziekenhuis ge bracht. De dame kwam er vrijwel on gedeerd af. Ook hier werd de motor ernstig be schadigd. Aanrijding. In de Lange Bis schopstraat te Deventer werd Donder dagmiddag Mej. P. aangereden dope een wielrijder, met het gevolg, dat zij kwam te vallen. Bewusteloos werd zij opgenomen en naar haar woning vervoerd', waar zij den volgenden morgen is overleden. Twee moorden. Parijs is we derom oggeschrikt door twee mis drijven, welke beiden een zeer gru welijk karakter dragen. I Een dezer avonden ontdekte de eigenaar van een vemikkel-inrichtingl in de Rue Saint Sébastien, toen hij voor het sluiten de ronde deed, in den halfduisteren kelder het lijk van een man, in een groen laken gewikkeld. Het bleek cut van een zekeren Al- phonse Buttaud te zijn, een 74-jarigen arbeider, die vroeger zoo nu en dan op de werkplaats nad gewerkt. Het lijk moest in den kelder zijn neergelegd, nadat de moord was ge pleegd, daar nergens eenig spoor van een misdaad was te vinden. Het personeel der onderneming is daarna verhoord. Spoedig viel de dertig-iarige mees terknecht, Rabier, door de mand. Hij bekende Rubbaud tijdens een woordenwisseling over een belangen kwestie te hebben gedood en het lijk (daarna in den kelder te hebben ge worpen. Het wapen der misdaad, een bijl, is gevonden. Het tweede misdrijf werd Donder- Iderdagavond op de boulevard Picpusi gepleegd. Een 41-jarig man, Ripaux, bexend wegens dronkenschap en wangedrag, vervolgde reeds geruimen tijd Mme. Meyer, een weduwe, die met h?ar de Rue Victor Chevreul oewoont, met zijn liefdesbetuigingen. De weduwe wilde hiervan echter niets weten. Toen ze nu Donderdagavond met haar twee dochtertjes naar huis liep, kwam Ripaux eensklaps op haar toei en loste eenige schoten op net drietal. Het oudste meisje, Suzanna, 'werd aan het hoofd getroffen en overleed spoedig. Mme. Meyer kreeg 'n wond in den hals en verkeert in doodsge vaar. De dader is gearresteeru. De dorstige. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van den brievenbesteller te Nigtevecht was eï 'n comité gevormd', dat den jubilaris huldigen zou. 1 Inderdaad slaagden de plannen, schit terend; de voorzitter van het feest comité kon op den ochtend van den feestdag den jubilaris een enveloppe ter hand stellen en alles ging naaa wensch. Des avonds fungeerde de jubilains als gastheer en had „familie, vrienden en bekenden" om zich heen veizairielü. Het ging. er heei 'gezellig toe, maar toen men tegen het scheidensuur •nofT een glaasje op de valreep wilde nein.n werd plotseling een dissonant verno men. De jubilaris kwam n.l. tol da (ontstellende ontdekking, dateen groote flesch boerenjongens spoorloos was verdwenen. Een nader onderzoek toonde aan, dat een taart op uezeltdö wijze verduisterd was. Maar de gastheer kon dat zoo maar niet laten passeeren. Hij sprong uhngs op zijn fiets en trapte het dorp ai, ont de onbekende daders op te sporen. Zijn onderzoek leverde echter geen resultaten op, maar juist, toen hij weer zijn woning naderde, zag hiji een groep je luidruchtige personen, van wie een met een leege boerenjongensflescli zwaaide. De inhoud van die flech was reeus

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2