Aan het einde der Week Wie wel eens in het buitenland ver toefd heeft en wie heeft dat niet in dezen tijd? zal het opgevallen zijn. dat wij in ons land zoo arm ziin aan monumenten, 't Schijnt of de Neder landers d^ar weinie voor voelen; in elk eeval hehben wij er weinig voor over Torh is het een goede eigenschap van een volk, als 't z'n groote mannen eert. Tn de twee laatste weken werden hier te lande voor een tweetal mannen die beiden in de politiek een groote rol hehben gespeeld monumenten ont huld: we bedoelen het standbeeld van Pr. Sehaepman in zijn geboorteplaats Tuhber^en en het Troelstra-oord te Beakhp>-°en dat als arbeidersvacantie- en «'nrUennrd bedoeld is. l eiden mannen, die de hulc^- p?nrr ,'r^v bnn Geestverwanten ten vol le v?rdip-H v."hhen, al spreekt het van zelf dnt vi »ls anti-revolutionairen meer s^mnathie gevoelen voor den ka thol i leid-r. die met Dr. Kuyper en M" He °avnrnin Lohman streed voor de vrijheid van de bijzondere pehoni dan voor den soc.-dem. leider, in wien we s eeds een geducht tegen stander hadden zii het ook een. die steed* met ridderlijke wapens streed. Te Groningen kwam de Generale Sy node der Geref. Kerken bijeen. Een beiangriike vergadering, die van groo te beteekenis ken ziin voor het leven dezer Kerken en waarop weer tal van gewiehffee kwesties Ier sprake komen zooals het doctoraat aan de Theo!. School, het Nieuwtestamentisch lied, een nieuwe Bijbelvertaling enz. Tn het buitenland was het belang rijkste feit van de afgeloopen week de totstandkoming van een Fransch Duitsclie handelsovereenkomst. In bei de landen heersehte groote voldoe ning over het feit. dat er thans, met ingang van Maandag 5 Sept., een ein de komt aan den verdragloozen toe stand, die op 30 Juni was ingetreden. Peze tevredenheid kwam zoowel van officieele zijde als in de pers tot uiting Er is dan ook alle reden voor. Voor eerst onderscheidt het nieuwe verdrag zich door zijn langeren duur. tot 1 April 1929. gunstig van zijn voorgan gers. wier beperkte looptijd de stabi liteit van den handel tusschen de twee landen schaadde. Voorts is de belangriikste oeconomi- sche kant van het verdrag, dat beide partijen elkaar dp facto het recht van meestbegunstiging toekennen voor vrijwel alle waren, die zij wederzijdsch invoeren En over het algemeen kan gezegd, dat het verdrag de wederzijdsche be langen der beide staten redelijk tegen elkaar opweegt, zoodat men terecht van Fransche zijde kan zeggen, dat dit verdrag was „een economisch Lo carno". Men hoort overigens den laatsten tijd heel weinig meer van den „geest van Locarno". Toch is deze conferentie niet zonder uitwerking gebleven, ge tuige het feit, dat de Fransche minis terraad zich weer een en andermaal met de kwestie van de vermindering van het effectief der Rijnlandsche be zettingstroepen heeft bezig gehouden. We zijn op den goeden weg, al gaat het langzaam! Een groote teleurstelling voor de Duitschers is. dat de voorgenomen vliegtocht van Dessau naar Amerika mislukt is, al brachten de beide vlie gers er gelukkig het leven af. Lind bergh is aldus tot heden de eenigste geweest, die den „sprong over den Oceaan" geheel overeenkomstig het gemaakte plan volvoerd heeft (Cham- berlin en Byrd kwamen ook wel over den Oceaan, doch waren geheel van de voorgenomen route afgeweken). Het opzet der Iersche nationalisten de regeering ten val te brengen is niet gelukt. De motie van wantrouwen te gen het kabinet-Cosgrave is met slechts 1 stem meerderheid verwor pen; de stem van den voorzitter die den doorslag gaf. 't Is echter de vraag of Cosgrave op een zoo wankelen grondslag zal blijven regeeren, of dat hii een beroep zal doen op de kiezers. Vermelden we ten slotte nog de ope ning der Medische Hoogeschool te Ba tavia. de stormen die Engeland en Frankrijk en de aardbevingen, die Tur kestan teisterden, dan hebben wij we der het voornaamste nieuws sedert ons vorif? weekoverzicht opgesomd. DAMRUBRIEK, J. N. Vredenburg, Westzaan. Zwart. Wit. Zwart; 1, 5, 9/12, 15/18, 23. Wit:20. 24, 26. 27, 32, 36/41. Een aardig vraagstuk met na-slag, waarin nog een eenvoudige variant is verwerkt. Wit. Zwart. 1. 26-21 17X26 2 37 -31 26X28 Op 26X48 speelt wit direct 3833 (26X 28) en 33X4. 3. 27—21 16X27 4. 36—31 27X47 5. 38—33 47X45 6. 39—34 45X29 7. 24X4 15X24 8. 4X16 verl. De volgende partij werd gespeeld in het Parijsche tournooi: I. Weiss B, Springer. (Wit) (Zwart) 1. 32—28 18—23 2. 38—32 12—18 3. 43—38 17—21 4. 49—43 21—26 5. 31—27 7—12 6. 37—31 26X37 7. 42X31 2—7 8. 47—42 12—17 9. 41—37 7—12 10. 46—41 1—7 Zwart heeft bereikt, dat Wit zijn spel moet verklaren, terwijl Zwart zich daarnaar kan regelen. 11. 31—26 17—22 12. 28X17 11X31 13. 36X27 19—24 14. 33—28 14—19 Zwart is verhinderd 2429 te spelen wegens wit 28X19 en op Zwart 14X23 wit 32—28, 26X17. 34X1. 15. 39—33 10—14 16. 41—36 20—25 17. 44-39 14—20 18. 37—31 9—14 19. 42-37 5—10 20. 27—22 18X27 21. 31X22 23—29 22. 34X23 24—30 23. 35 X24 20X31 24. 32 X21 16X27 25. 28—23 19X28 26. 33X31 14—19 Zwart heeft nu het voordeel met meer stukken het centrum te kunnen bereiken. Indien schijf 40 nog op 44 stond, zou ook uit de positie 26. 31, 36 37 meer te halen zijn. 27, 37—32 4—9 28. 38—33 13—18 29. 43—38 9—13 30. 31—27 10—14 31. 32—28 19—24 32. 40—34 1419 33. 45—40 18—23 34. 38—32 7—11 35. 40—35 12—17 36. 50—44 8—12 37. 48—43 15—20 Stand na den 37sten zet van zwart. Zwart :3. 6, 11/13. 17, 19. 20. 23/25. Wit: 26/28, 32/36. 39, 43 en 44 Wit speelt nu op een combinatie en zwart gaat daar op in. omdat de af wikkeling een groote schijvenmeerder- heid brengt. Dat wit nu toch goed spel krijgt viel ook zeer lastig te zien. In ieder geval was wit wel gedwongen den damzet te nemen. Bijv. wit 3430, zwart 25N' 34, wit 39X30, zwart 2025, wit 44—39. zwart 25X34, wit 39X30, zwart 11X16 en wit staat zeer slecht. 38. 27—21 11—16 39. 33—29 16X40 40. 29X7 40X29 41. 7—2 IS—18 Op 2933 kan wit 35—30 spelen. 42. 2—16 18—22 43. 16—49 22X44 44. 49X21 19—23 45. 21—17 24—29 46. 26—21 20—24 47. 21—16 29—34 48. 17—26 3—8 49. 26X3 34—39 Remise. UIT DE OMGEVING! ALPHEN AAN DEN RIJN. Donderdagavond is bij de Gouw- sluische brug zekere S. uit Zwammer- dam, toen hij per fiets zich van achter een rijtuig wilde verwijderen, door 'n auto gegrepen. Hij liep aan beide bee- nen ontvellingen op en werd bij den heer S. binnengebracht. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. Gevestigd: J. C. Waardenburg en gezin van Driebergen; A. van Meer en gezin van Roosendaal e.a.; Mej. A. F. de Heij van Zoeterwoude; J. P. van der Veer van Tietjerksteradeel; Mej. W. Kop van Minneapolis (N.-A.); P. van der Bijl van Sassenheim; J. van Tol en gezin van Bodegraven; Mej. M. A. Hoogendijk van Leiden; C. P. van Vliet van 's-Gravenhage; R. L. E. de Bruijn en gezin van Bandoeng (N.O.I.) Mej. I. Polak van Valkenburg. Vertrokken: M. Verbeek naar Haar lemmermeer; A. Blonden en gezin n. Oegstgeest; G. van der Laan naar Wou brugge; Mej. P. C. van 't Wout naar Amsterdam; L. Donker naar Zaandam L. van Leijden en gezin naar Hille- gom; C. N. Spaargaren en gezin naar Noord-Amerika; H. J. C. Buising naar 's-Gravenhage; Mej. G. van der Ent naar Zoeterwoude; Mej. C. van der Pijl naar 's-Gravenhage; E. P. L. Bouman naar Gouda. BOSKOOP. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw is. voor het tijdvak van 1 Sep tember 1927 tot 1 September 1928. we derom benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool alhier G. van der Veen te Huizen (N.-H.). Boskoonscbe Burgerwacht. Dezer dagen hield de BoskoojS- sche Burgerwacht een feestavond ter fe'.egenheid van de uitreiking van het ruis van verdienste aan den heer C. Benckhuijsen. Tegen half acht vulde een stroom' van genoodigden en leden met hunnu dfimes de zalen van Hotel Neuf. wel ke door de heeren Van Straaten van Nes en Spaargaren in een bloemen tuin waren omgetooverd Het geheel maakte een bijzonder aardigen indruk en gaf de zaal een feestelijk aanzien. Wanneer over half acht het echt paar Benckhuijsen de goed gevulde zaal binnentreedt, speelt een oricest- ïe. bestaande uit de heeren Erkelens, Loef en Kranenburg het Wilhelmus, dat staande door de aanwezigen wordt meegezongen. Onder de vele aanwezigen merkten, wil op. behalve een groote schare fa milieleden van den heer Benckhuijsen de burgemeester van Boskoop met» zijn echtgenoote, wethouder Guloe- monct, en verscheidene leden van den gemeenteraad met hun diames. maio'or Phaff, de kapiteins Snijders en Linden uit Den Haag, de heef Van de Wally secretaris van de vereen. „Ons Leger" met zij'n familie, de familie Van Straal ten van Nes, de oud-voorzitter Dr. Van der Tak, vertegenwoordigers v. de burgerwachten uit Bodegraven, Waddinxveen, Leiden, Leiderdorp en V oorschoten. Het was tegen achten, toen de voor zitter, de heer Van der Meulen, dö •bijeenkomst opende. Na een woord van weifcom tot de aanwezigen, waarbij hij speciaal da vertegenwoordigers der Burgerwach ten hartelijk welkom heette, wees hij in korte bewoordingen op de noodzar kelijkljeid van het Instituut en legde er den nadruk op, dat de revolutio naire propaganda ook in Nederlandi voortgaat. Sur. bestreed de meening, dat heU Instituut nie: is een vredesinstituuc Vrede is toch nooit denkbaar dan irt verband en inet handhaving van heti wettig gezag. Ontbreekt een macht om het wettig gezag te steunen, dan be- leekent dat een grijpen naar die macht een onvrede, een oorlog van burger tegen burger. 1 Met de citeering van een der cou pletten van het Burgerwachtslied ein digde de voorzitter. "Nadat het le en 2de couplet van het Wilhelmus door de aanwezigen staan de was gezongen, nam de Edel Achtb. heer P. A. Colijn, burgemeester van Boskoop het woord. Hij wijst er op, dat de uitreiking van het kruis een zeldzaam voorkomend' feit is. Spreker gaat dan na, waarin de ver dienste van den heer Benckhuijsen be staat en komt tot de conclusie, dat de grootste verdienste van den heer B. ligt in het feit, dat hij, door zijn- ijver en energie de Burgerwacht dooi de moeilijke jaren van inzinking heeft heengeholpen. B. heeft er zich reken schap van gegeven, dat de zee onbe wogen kan zijn tot vlak voor den stornn en de burgemeester bespreekt dan dö vraag, of wij thans het gevaarlijke punt voorbij zijn, hetgeen hji ontkennend ba antwoord. In het stille, stoere wer ken van de Burgerwacht, terwijl bij anderen de moed en volharding ont zinkt, ligt de grootste verdienste. L Spr. eindigt met den wensch, dat hij nog tal van jaren, niettegenstaande zijn ouderdom, dit kruis in dienst der Burgerwacht mag dragen. Onder daverend applaus spelde de Burgemeester -den heer Benckhuijsen het kruis op de borst. Aansluitende aan het gesprokene door den Burgemeester, richtte do heer J. H. van Straaten van Nes eenige zeer hartelijke woorden tot den heer benckhuijsen en overhandigde hem als blijk van appreciatie voor zijn werk een exemplaar van het door hem uitgegeven standaardwerk over boskoop. Ook den voorzitter der ver eeniging wercl^ onder waardeerende woorden een album aangeboden. Hierna werd op 'tdoek het portret van den heer Benckhuijsen vertoond, dat een luid applaus hetwelk tot een ovatie aanzwol, van de aanwezigen uit lokte. Daarop werd het^ woord gevoerd door den heer J. Snijders, kapitein, toegevoegïd aan "de Inspectie van de Burgerwachten. Spr. zette de noodza kelijkheid van het Instiuut uiteen eni wees op hetgeen te Weenen en in heti buitenland, met name in Frankrijk, is gebeurd. Een woord van groote waar- Ideering bracht hij aan den heer Benckhuijsen, de ziel van de Boskoop- sche Burgerwacht. Uiteraard moet dit verslag zeer be knopt zijn, zoodat zijn luid toegejuich te rede, slechts in enkele woorden kan worden weergegeven. Vervolgens kreeg de voorzitter, de heer P. H. van der Meulen, de com mandant, de heer D. Nieuwesteeg en majoor Phaff gelegenheid om in woor den de sympathie voor den heer Benckhuijsen te vertolken. 'tWil ons voorkomen, dat 't den hr Benckhuijsen dezen avond we! duidelijk is geworden, welk e en belangrijke plaats hij in het Boskoopsch Burger wachtsleven inneemt en hoe zijn werken zoowel door de Boskoopsche Burgerwachters als hoogere autoritei ten "wordt gewaardeerd. Nauwelijks was deze huldiging ge ëindigd, waarbij mevr. Benckhuijsen, namens de Boskoopsche Burgerwacht! een fraai bouquet rozen werdi aangebo den, ot mej. van Tol trad naar voren en bood onder een keurige speech een schitterende vlag aan de vereeniging aan. Blijde verrast dankte de voorzitter me', van Tol voor al het werk dat zij" hiervoor verricht had, haar de verze kering gevende, dat deze vlag als een kostbaar pand door de vereeniging zal worden beschouwd. Op verzoek van den voorzitter onthulde daarop de Burgemeester de vlag. V er volgens was het woord aan den! geciec oreerde, die bescheiden als hij altijd 's, meende niets dan zijn plicht te hebber gedaan en zich slechts te heb oen bepaald tot vervulling der taakl die hu op zich heeft genomen. Spr, wees op de noodzakelijkheid van hec Instituut, en zeide naar aanleidingwaii een passage uit de rede van den Bur gen -eestei bij de ontvangst van de üui- ten'andsche .oumalisten gehouden, «lat de muren, die voor de handelsbetrek kingen worden opgebouwd, zoo laag mogelijk moeten blijVen, maar voor hetl bestand zijn tegen de aanslagen van het communisme zoo hoog qn sterhj mogelijk dienen te worden gemaakt. Hij roemde den ijver van den riomJ mancfant. den heer Nieuwesteeg, en d ».n<te het bestuur voor de medewer king die hii steeds mocht ondervinden., F en luid applaus volgde op de door hem gesproken woorden. i Thans trad Dr._ van der Tak, oud- voorzitter en oprichter van de Bos- kocpsche Burgerwacht naar voren, oml te getuigen, hoe hij enkele jaren gele den overtuigd dat het Instituut der Bniperwachten geen zin meer had, thans o.m. door de opstand' te Weenenl overtuigd was van de noodzakelijkheid! van het Instituut en zich weder aani de zijde der Burgerwachters schaarde. De Eurgemeester hield hierop een geestig speeehje, waarna door de le den van de Chr. Gym.vereen. „Hercu les" onder ldiding van den heer J. van Wijk eerige vriie- en orde oefening*e!n keürsa werden uitgevoerd. In de pauze, die daarop volgde, was gelegenheid den heer Benckhuijsen te compl:rrerjteeren, waarvan een arutc gebruik werd gemaakt en werden ver schillende stukken propaganda-lectuur verspreid. I Dadelijk na de pauze zong Mej. L. van de Wall uit Hillegersberg, begeleid door Mevr. van der Meulen aan de piano een drietal schoone liederen. Een daverend applaus eri een haar aangeboden bouquet bloemen deed haar besluiten nog èen toegiftje te ge ven, wat door de aanwezigen zeer ge apprecieerd werd. 1 Ook de rede van den heer Boddens Hosana voorzitter van de Burgenvacht uit Laren, die, gehoord het luid ap- nlaus een dankbaar gehoor vond. tcunnen wij hier niet in zijn geheel weer geven Dat hij de door hem gestelde vraag; „Waarom willen wij gaarna Wilhelmina tot onze Koningin", uitne mend heeft behandeld, zal ieder der aanwezigen wel willen getuigen. Voordat tot de vertooning van de le ger en vlootfilm werd overgegaan, leidde de heer Van de Wall uit Hille- gersbeig deze met eenige korte woor den in. '1 oen de film, welke door den heer W I". M. Linden, kapitein bij de Ja ger en Grenadiers te 's Gravèn- hage zou worden toegelicht op het doek zou worden geprojecteerd, bleek er eenige storing te zijn, waardoor het filmbeeld zeer onduidelijk werd. Men besloot daarom de film te beëindigen. Het was thans reeds elf uur gewor den en daar verschillende afgevaar digden en autoriteiten nog afreizen moesten, sloot de Voorzitter met een kort woord de zoo goed geslaagde avond. Hiermede was het officieele gedeel te beëindigd. Waar de film-operatuur mededeelde dat de storing spoedig opgeheven kon worden, werd het programma voort gezet met eenige keurig uitgevoerde! standen door de leden van de Chr. Gymn. vereen. Hercules. Vervolgens werd de film vertoond, die herhaalde malen, blijkens de uit roepen in de zaal zich in de bewonde ring van de aanwezigen mocht verheu gen. Het was reeds lang na middernacht toen de laatste bezoekers de zaal ver lieten. HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Geboren: Goossen. zv. J. Koolhaas en W. van Braak; An na Elisabeth dv. P. Bouterse en Ph. Bokhorst; Adrianus, zv. H. Zomer en A. van Roon; Pieternella dv. P. Min nes en G. de Ridder; Willy, zv. H. van Egmond en W. Moleman; Willem zv. B. Luimee en C. de Jong; Maria. dv. J. C. Kempenaar en M. A. Marbus; Aafje Jeannette, dv. C. M. Broekhoven en M. Fijn; Johannes zv. L. Visser en C. M. J. Heijboer; Joseph Marie, zv. W. de Boer en A. L. Nyssen; Teuntje Pieter nella, dv. J. van Heukelom en C. Ha- velaar; Gerardus zv. L. van Loon en A. C. Timmers; Helena Maria, dv. J. Robijn en M. Laarman; Adrianus Hen- drikus, zv. H. Braak en M. M. Sander. Ondertrouwd: Arie Wijnhout 28 j. en Alberta Schaap 20 j. Getrouwd: Theodorus Petrus Adria nus Schneiders 28 j. en Theodora Huysmans 22 j; Jacobus Romeijn 20 j. en Antonia Hendrika Hartgerink, 19 j. Krijn de Regt 32 j. en Maartje Roos, 28 jaar. Overleden: Gerardus Theodorus Breuring 86 j. wedr. van A. Rozekrans; Jan Willem Roubus 36 j. geh. met G P. M. Vermunnicht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aan den Noordwijkerweg, juist bij de kromming bij „de Bilt" geraakte een uit de richting Den Haag komen de auto no. 57743 H. vermoedelijk door te snel rijden bij die kromming in de sloot. Het krachtige remmen dat de bestuurder deed kon hieraan niet meer helpen. De auto was beschadigd, doch kon later nog met eigen kracht ter reparatie naar Katwijk-Rijn wor den gebracht. De inzittenden, dames en heeren, hadden zich allen, de een meer, de ander minder, bezeerd. Een der heeren liet zich bij dr. H. verbin den. Verder materieele schade. Het verschil met vorige week is groot, wat den tuinbouw betreft. Was ons overzicht toen pessimistisch, nu kan zulks weer geheel anders zijn, het hoofdproduct van heden, de bloemkool is zeer duur. Wel niet zoo buitenge woon als 1.1. Woensdag, doch wanneer de prijs varieert van 28 tot 32 mag evengoed toch ven beste prijzen wor den gesproken. Met peen loopt het nog niet zoo vlot. Wat best is gaat graag weg, doch wat iets afwijkt, brengt te lage prijzen op. Voor conserven gaat thans niet veel. Boonen blijven graag, al is de prijs aanmerkelijk minder. We mogen zeggen, dat het tot heden over het algemeen goed loopt. KOUDEKERK. Burg. Stand. Geboren: Dirkje Ju lia, dochter van J. F. van Tuijl en G. E. van Veen. NIEUWVEEN. Een motorrijder met een heer op de duo reed waarschijnlijk door te hard rijden om den hoek bij de Drie sprong in het water. Hulpvaardige handen hielpen en gelukkig was al leen een nat pak het gevolg. De motor, rijders konden hun reis weer voort zetten. NIEUWKOOP. De postduivenvereeniging hield een wedvlucht van uit Orleans in Frankrijk. Aankomst le duif 1.55.39. Aank. laatste duif 3.11.56. Afstand' 521 Iv.m. De dieren waren 's morgen 7 uur in vrijheid gesteld le pr. S. Akerboom, 2e pr. H. van Zanten, 3e pr. G. Voort- huijs, 4e pr. A. v. Houten, 5e pr. J. Voorthuijs, 6e pr. P. Voorthuijs. NOORDEN. B. en W. hebben aan P. Pieterse vergunning verleend tot bet oprichten van een machinale houtbewerkingsin richting te drijven door 3 electromoto- ren met een gezamenlijk vermogen van SM P K. NOORDWIJKERHOUT. Men schrijft ons: Weer is er een bericht in de Pers ge lanceerd, hetwelk het doel en streven der Padvindersbeweging in een ver keerd daglicht stelt. Noordwijkerhout heeft bij politieverordening verboden, dat meisjes en jongens te zamen in de duinen kampeeren, hetgeen veelvuldig onder de padvinders zou voorkomen. Het Hoofdkwartier van „De Neder- landsclie Padvinders" deelt hierdoor mede, dat de padvinderskampen van de groote erkende vereeniging nooit gemengd zijn, aangezien zulks in ge noemde vereeniging is verboden. Pad vinderskampen zijn kampen, waar de jongens het spel van verkennen spe len en als jonge woudloopers, pio niers, verkenners etc. worden getraind De samenwerking met meisjes valt hier dus geheel buiten den opzet en het werkplan. De uitslag van de loting gehou den op 16 Augustus 1927 te Noord wijk is als volgt: P. Augustinus no. 7, A. H. van den Berg no. 35, W. J van den Berg no. 20, J. G. Broekhof no. 33, J. C. Broekhof no. 30, J. P. van den Burg no. 3. P. van den Burg no. 40, C. J. Dieben no. 12, E. A. van Duin no. 5, N H. Duivenvoor den no. 37, A. Duivenvoorden no. 2. 11. J. Duivenvoorden no. 29, J. Duiven voorden no. 37, J. G. Duivenvoorden no. 17, A. H. F. Endema no. 6, G. A. tieerlings no. 10. W. Th. de Groot no. 11, N. J. van Gijlswijk no. 19, P. C. de Haas no. 31, "C. A. van Haaster no. 21, C. L. Heemskerk no. 23, P. W. Heems kerk no. 38, B. Hoogeveen no. 28, B. L. van Kampen no. 8, P. Kaptein no. 22, J. Koster no. 14, M. Muilwijk no. 9, L. H. Musegaas no. 39, B. J. Nulkes, no. 27, P. H. Oostdam no. 1, C. J. Pen- nings no. 13, W. Philippo no. 32, A. van der Ploeg no. 36, F. N. van der Ploeg no. 25, H. A. Pompe 110. 18. T. Scheepmaker no. 26, M. G Seijsener no. 21, A. Smit no. 34, W. B. van der Voort no. 4. C de Winter no. 16. Wij kunnen hier nog aan toe voe gen dat er 51 personen ingeschreven waren, waarvan ér 11 zijn afgekeurd, er bleven 40 personen voor de loting over, er zijn 8 voor goed vrijgesteld wegens broederdienst. NOORD WIJK. In de gisteren gehouden vergade ring van den gemeenteraad kwam o a, ter tafel een vroeger door een raads commissie uitgebracht rapport over de volkshuisvesting. Hierbij bracht de heer Admiraal de woningtoestanden ter sprake. Hij drong op voorziening aan. Dr. Oomkes, zich daarbij aanslui tende, constateerde dat in de gemeen te 39 woningen, die daarvoor totaal on geschikt zijn. deels bewoond worden, en 38 perceelen, hoewel reeds lang on bewoonbaar verklaard, toch nog be woond worden. Bovendien eisclien 9.5 woningen, volgens den architect der gemeente, dringend verbetering. De commissie wil huizen bouwen en deze verkoopen met volle hypotheek, zoo dat deze den bewoners niet meer dan 4 per week kosten. B. en W. zijn inzake zoodanigen bouw met de Maatschappij De Toe komst in onderhandeling getreden. Tot lid der plaatselijke schoolcom missie werd benoemd de heer R. Blun der, hoofd der school te Noordwijk aan Zee en tot waagmeester de heer H. W. L. Koudijs te Noordwijk Binnen. Besloten werd in verband met art. 193 der L.O.-wet de leervakken En- gelsch, Fransch, Duitsch en wiskunde met het begin van den volgenden cur sus aan de openbare school te Noord wijk Binnen af te schaffen. In overeenstemming met een rap port, uitgebracht door een commissie bestaande uit de heeren Admiraal en Meyer, werd besloten, over te gaan tot de instelling van een raadscommissie voor personeelaangelegenheden. Deze commissie zal in de Septemberverga- dering worden benoemd. Ook werd besloten om een systeem van electrische huurleidlngen in te voeren, echter alleen voor perceelen met een huurwaarde van ƒ260 plus den aanslag der huurwaarde in de personeele belastinr" Bij het plaatselijk arbeidsbemid delingsbureau zijn deze week 5 perso nen als werkzoekende ingeschreven, t.w. 1 losse arbeider, 1 scnilder, 2 op perlieden en I stucadoor.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7