Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ts. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 8.50 Herdenking van Charles de Kos ter. Inleiding door Pitof. Werner. 10.50 Muziek. LANGENBERG 468,8 M. .506.50 Concert. .259.20 Muziek en zang. 9.2011.20 Vroolijke avond. 11.40 Muziek, Iseglio-Kapel. HILVERSUM, 1050 M. 4.006.00 Muziek. 6.00—8.00 A. N. R. O.-Geneert. 7.45 Politiebericht. 8.1010.30 V.A.R.A.-Avond. 10.30 Persberichten. DAVENTRY, 1600 M. 6.20 Muziek. 7.35 De sonates van Beethoven. 8.30 D. Noble en orkest 8.401 Orkest. 8.50 D. Noble. 9.00 Orkest. 9.55. Variété. 10.50—12.20 Muziek. ZONDAG 21 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1050 M. ,Qt 50 Uitzending van den Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Zaandam-WestzMe 134. Voorganger: Ds. A. v. WIJK, Pred. aldaar. 6.Uitzending van den Kerkdienst vanuit de Neder 1. Geref. Kerk te Zand voort. Voorganger; Ds. H. C. VAN DEN BRINK. Kort overzicht van den Dienst: 1. Orgelspel. 2. Votum en Zegen. 3. Zingen: Ps. 100 1 en 2. 4. Geloofsbel. 12 Artikelen. 5. Lezen: Lukas 18 18. 6. Zingen: Avondzang -.7. 7. Gebed. 8. Zingein: Ps. 73 12. 9„ Tekst: Rom. 12 12. ;io. Eerste gedeelte der pneek. in. Zingen: Lied 50:2 (Ev. Gez. 189 vers 6). 12. Tweede gedeelte der preek. ,13. He': Gebed des Heer en. ,14. Zingen: Psaltng7 :7. '15. Zegening. ,16. Orgelspel. SPECIALE PHILIPS-UITZENDING VOOR AUSTRALIë. Ter gelegenheid vaa een speciale uit- fcending voor Australië op Zaterdagmor gen 13 Augustus j.l., welke in Aus tralië in de namiddaguren ontvangen werd, heeft een vertegenwoordiger van den regeerings-commissaris van Aus tralië te Londen, die speciaal voor dit id:el per vliegtuig naar ons land was gekomen, voor de microfoon van den Philipszender een bvgroetingsrede van den regeerings-commissaris voorgelezen iBlqkens inmiddels ontvangen telegra fisch bericht uit Australië is de rede daar uitstekend verstaan. goebkooper ontvang- toestellen. De Daily Telegraph meldt, dat de ra id icihandelaren op de a.s. tentoonstel ling in Londen uit zullen komen met gpedkoopere toestellen. De prijsverla ging van de lampen heeft daar wel wat tee bijgedragen. De verlaging is ech ter niet" buitengewoon groot; een veiigo ticking is echter heel moeilijk, omdat er öed-ert verleden jaar weer heel wat nieuwe onderdeelen in verwerkt zijn. Er zullen en nu in vollen ernst (ontvangtoestellen komen, die geschikt zijn voor aansluiting op het sterkstnoom- net. Niet minder belangrijk is het feit üht de toestellen zoowel voor hetwis- fjelstroom- als voor het geljjkstiioom- net geschikt zijn, evenals voor gebruik ttnet batterijen, zonder dat er in het (apparaat zelf iets veranderfd wordt. Al- leen is een verwisseling van aanslui isnceren noodig. voornemen in de hand, daar toch in den winter veel staand glas onbenut blijft, zoodat bij de lage prijzen van de bollen het risico niet groot is. Aan den broei waagt men zich zoo Jicht niet, wijl daarvoor een verwarmings- installatie wordt vereischt alsmede de noodige ervaring. de tuinbouw in n.-holland Men meldt uit Alkmaar: Ged. Staten hebben in overleg met de Provinciale Commissie uit de Vei lingen in Noord-Holland bepaald, dat door de Provincie drie demonstratie- tuinbouwbedrijven zullen worden ge sticht, n.l. te Langendijk, in de Streek en te Heemskerk in Kennemerland. nederlandsch vee naar tsjecho-slowakije. Men meldt uit Praag: In den loop der laatste vier maan den zijn bewilligingen gegeven voor den invoer van Nederlandscb vee tot een gezamenlijk contingent van 900 stuks. In verband met de regeerings- actie tot bestrijding van den melk- nood zijn door Tsjecho-Slowakije 300 stuks melkkoeien van Nederland be trokken. intern. pluimveetentoon stelling. De tiende internationale pluimvee tentoonstelling zal van 3 tot en met 5 September a.s. worden gehouden in bet Zuidpaleis te Brussel. Inlichtingen zijn te bekomen aan het secretariaat: 365 Antwerpsche Steenweg, te Brussel. UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. Burgerlijke stand. Geboren: z.v. C. WarmerdamMesmans. z.v. M. G. RuigrokSistermans. z.v. A. C. Uiten- dajalStaats, d.v. Th. E. van der Put tenvan Bruggen, d.v. M. P. Kraan- (Sprengers. d.v. H. A. SelhorstWeij- iers, z.v. H. DekkersVos. Gr.idtertrouwd: W. J. M. Kerjrel en S. Th. P. Faase. P. van d;r Knijff en A. E. Haster. F. Keur en J. Koper. Getrouwd: P. Vreeken en P. Hellen- tfioorn. Overleden: A. J. Rutten m. 10 mnd. M van Diest wed. C. Kapiteijn vr. 68 jaar. koudekerk Bevolking. Gevestigd: Hendrik Corts van Sassenheim. Gerrit vanKuik en gezin van Nijmegen. Anthonie van der Mejjden van Gameren. Gerrit Dui ker van Kamerik. Johanna Bruines van i^oordwrjkerhout. Elisabeth van der Ham van Oegstgeest. Anna Maria Roos van Haarlemmermeer. Dirk en Sara Zeeuw van Rotterdam. Vertrokken: Gerritje Boer naar Ha- r.ierswoude. Elisabeth Th. Koek naar Oegstgeest. Arie van Diggel© en gezin naar Hazerswoude. Arie van Klaveren en gezin naar Alphen a. d. Rqn. Elisi van der Voorst naar Vreeswijk. Susan na Smit en gezin naar Alphen a. d. Rijn. Leonardus Erberveld en gezin naar Wassenaar. Johanné Bruines n Hazerswoude. Jan Snipper naar Win terswijk. NOORDWIJK. Bevolking. Gevestigd: Mevr. Wed. ide Jongh van Polsbroek van 's Hag a V. de Marchene van Curacau. Mej. wou. L. W. J. ten Kroode geb. Roos van Am- teoeidam. A. Sluiter van Herjthuisen. J. M. Schager van Haarlem. G. Lindhout van ^aa.dwqk. A. A. A. Kraajrj van Zwammeidam. A. C. M. Verslurjs van Warmond. Chr. Peters van Haarlem. G. .G. H. Eekkering van Nieuwkoop. J. v. C-reij 'van Gilze en Rijen. J. G. G. Visser van Voorschoten. W. J. Waas dorp van Leiden. Vertrokken: J. C. van der Zwan naar Rotterdam. Wed. Jac. Bouwmeester n. Rijnsburg. G. C. Noppen naar Amstei#- dam. Th. W. v. d. Ploeg naar Heemste de. M. Gobben naar Amsterdam. J. J. M. Faase naar Woerden. N. A. Lager naar Den Haag. J. P. A. Hoogt naar Gilze Rijen. N. H. Hermans naar Lisse J. van Dijk naar Stevensweert. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Erna Ingeborg d.v. W. Verhoog en E. G Meijer. Johannes z.v. H. i\oorde,fiieea- en P. de Haas. Maria Henriëtte Johan na, d.v. Q. J. E. Eikhuizen en C. <G Bader. Elizabeth Magdalenu Maria d.v. H. J. J. Koot en M. F. W. Oltshoorn. Jo hanna Wilheimina d.v. P. Burgmeijer en G. van Bakkum. Johan Hendrik z.v. J. H. Perfors en J. M. H. Olden. Gevestigd: D. van der Wallen, Hoofd straat 163 a van Leiden. Vertrokken: P. van der Bijl van Flo- risschoutenstr. 3 naar Alphen aan den Rijn. wassenaar. Burge.Ljke stand. Geboren: Jaco- ba Cornelia d.v. P. Oosterveer en A. v. d Geer. Petronella Maifa d.v. P. Ccs.erveer en A. v. d. Geer. Paulette Juliette Germains d.v. C. J. Homaner G. A. Bolu. lena Johanna d.v. Th. Rem- jr.erswaal en H. J. Delsman. Nicolaas Cornelis z.v. G. A. v. d Drift en <P. M. v. d. Velde. Johannes Antonius z.v. J. A. v. Wissen en J. C. Koel. Ondertrouwd: Th. W. Berends enW. Fr. Redelfs. J. Smink en J. de Vries. H. Keimink en A. J. Pasman. J. Ouds hoorn en G. W. Kakebeen. L. v. Ge- mert en KI. Wielsma. Uit het Sociale Leven. het ledental van het chr. NAT. VAKVERBOND. De stijging over het 2de kwartaal. Het ledental van het Christelijk Na tionaal Vakverbond is over het tweede kwartaal van 1927 met 680 gestegen. Van 52.418 op 1 April van dit jaar, klom het tot 53.098 op 1 Juli j.l. De grootste vooruitgang hadden de Tex tielarbeiders te boeken, die vooruitgin gen met 359 leden. Daarop volgen de Bouwarbeiders met 132 leden, de Fa- brieks- en Transportarbeiders met 98 enz. De laagste stand na de periode van teruggang, was 48.974 leden op 1 Ja nuari 1926. Thans staat het C.N.V. daar dus reeds weer 4.124 leden boven. centraal weerstandsfonds van de chr. vakbeweging. Op 1 Juli is in werking getreden het Centraal Fonds tot uitkeering bij werk staking en uitsluiting, der Christelijke Vakbeweging. Een drietal organisaties namelijk de Nederlandsche Christelij ke Bouwarbeidersbond, de Christelij ke Metaalbewerkersbond en de Neder landsche Christelijke Textielarbeiders bond zijn als lid tot het Fonds toege treden. Thans heeft het Dagelijksch Bestuur van het Christelijk Nationaal Vakver bond de mededeeling ontvangen, dat met ingang van 1 October a.s. ook de Nederlandsche Christelijke Grafische Bond zich bij het Fonds wenscht aan te sluiten. Het ledental dezer vier organisaties bedroeg op 1 Juli j.l. 17.701, zoodat dan bij het Fonds reeds een derde gedeelte van het totale ledental van het C.N.V. aangesloten is. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. Het hoofdbestuur van den Nederl Chr textielarbeidersbond T'nitas heeft bij den minister van arbeid, handel en nijverheid voorstellen ingediend tot wijziging van het reglement der werk- loozenkas. Deze betoogen: afschaffing van de indeeling der gemeentekassen, herzie ning van de uitkeeringsbedragen in verschillende contributieklassen en ge lijkstelling van ongehuwde inwonende- gezinsleden boven 18 jaar met onge huwde niet-inwonenden. LANDBOUWERS-PENSIOENEERING. In de provincie Friesland is op vei/- gaderingen van landbouwvereenigin- gea reeds herhaaldelijk het vraag stuk besproken om te geraken tot een ende ng fonds voor de pensioneeiLig van ue landbouwers, en hunne wedu wen tn weezen. Bepleit is o.m. om dat ■i&ixL ie verbinden aan den Bond van Coöp. Zuivelfabrieken. Voor de vof iming van he; fonds zouden de leden van de zuivelfabrieken dan de premie kunnen betalen door een iets lageren wnelkprijs. Het schijnt nu, dat ook fn andere pro vinciën grooiere belangstelling ond_T de landbouwers voor de pensioneeiing komt. Zóó heeft zich in Friesland een commissie van oud leerlingen van land- bouw-cursussen gevormd, welke in •overleg zal treden met andere Zeeuw- sclie landbouw-corporaties, om een ge ur, e-nschappelijk onderzoek in te stiel- ,en naar de stichting van een land bouwers-pensioenfonds. ned. chr. radiü-vereeniging. Belangrijke uitbreiding. De zender van de christelijke groe pen, die te Huizen wordt gebouwd, na dert zijn voltooiing. Naar verwacht wordt, zullen de proefuitzendingen bin nenkort een aanvang nemen en als deze naar behooren slagen, zal de Ned. Chr. Radio-vereeniging weldra aanvan gen met de uitbreiding van haar werk zaamheden door vermeerdering van de kerkdiensten en door geregelde middag- en avonduitzendrngen op Maandag, Woensdag en Donderdag. Reeds worden maatregelen genomen om de studio (zalen, waar de uitvoe ringen gegeven worden en de sprekers optreden) voor permanent gebruik ge schikt te maken. Hoewel de radio-uitzendingen door iederen bezitter van een ontvangtoe stel gehoord kunnen worden, is de omroep van de Chr. Radiovereeniging toch in de eerste plaats bestemd voor de christelijke luisteraars. De vermeer dering van kosten, die bij de komende uitbreiding natuurlijk onvermijdelijk is, moet dan ook door ons christelijk volksdeel worden gedragen. De radio- omroep in ons land leeft geheel uit het particulier initiatief zonder eenige subsidie van de overheid. Regelmatig zullen onze menschen dan ook voor .dien omroep moeten bijdragen om de christelijke uitzendingen op den duur mogelijk te maken. Gezien het belang rijke werk, dat de Ned. Chr. Radio-ver- eeniging verricht door de uitzending van predikaties en in het algemeen voor de verbreiding van het Evangelie meent zij aanspraak te mogen maken op den steun niet alleen van de luis teraars, maar van allen wien de be langen van Gods Koninkrijk ter harte gaan. In verband met deze omstandighe den nu, vraagt de Ned. Chr. Radio Ver. in de komende maanden een extra gift van allen, die behooren tot het orthodox-protstantsche deel van qns volk. Zij wil tezamen brengen een groot bedrag, een zender fofids, dat haar in staat zal stellen onze men schen regelmatig te voorzien van chris telijke uitzendingen, opdat zij niet zijn aangewezen op hetgeen van vrijzinni ge zijde wordt ten gehoore gebracht en dikwijls maar al te weinig strookt met onze overtuiging. Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van den zender te Huizen liet de N.C.R.V. fraaie wandborden' vervaar digen. Ieder die tenminste 5 bij draagt in het „Zenderfonds" krijgt 'n wandbord toegezonden. Een afbeel ding van het bord zal binnenkort in het tijdschrift der vereeniging worden opgenomen. Ten einde dit zenderfondsplan te doen slagen worden in de verschillen de plaatsen commissies gevormd om de gelden in te zamelen. Bijdragen voor het zenderfonds kunnen aan die commissies ter hand gesteld worden of rechtstreeks 'worden toegezonden aan den penningmeester der N.C.R.V., Giro 21400 te Wageningen. Gaarne bevelen wij deze actie bij on ze lezers aan. op welke wijze men zijn vrijen dag moet dorbrengen? Het aantal uitgaanders, dat op vrije dagen uit groote steden naar buiten stroomt, is zeer groot, en het is een gewichtige vraag of deze velen, die opbeuring en verfrissching op de zen vrijen dag zoeken, hunne vrije uren ook goed doorbrengen en wer kelijk gesterkt tot nieuwen arbeid huiswaarts keeren. Een arts, die zich veel met dit vraagstuk heeft bezig ge houden, noemt volgens het „Nieuwe Weensche Dagblad", als de grootste dwaling, die de uitgaanders begaan, dat zij veel te veel hooi op hun vork nemen. Al te groote vermoeienis maakt de gezondheidbevorderende waarde, die 't oponthoud in de vrije lucht heeft, weer geheel nietig. In het streven om uit den vrijen clag zooveel mogelijk te halen, meet men zich be slist te veel toe; men vergt te veel van zichzelf. De een wandelt eenige kilometers te ver, de ander werkt veel te ijverig inzijn tuin, enz. De waarde van den vrijen dag ligt echter voor alles daarin, dat. men het lichaam rust geeft, zere dras et voor een vol komen afwissel in"- van bezic-ppden en naar nieuwe indrukken streeft. Van een hygiënisch standpunt beschouwd, zon dus het programma voor den vrijen dag als volgt zijn samen te stellen: 's Avonds gaat men twee uren vroeger dangewoonlijk naar bed en staat den anderen morgen een uur la ter op. Daardoor wordt aan het li chaam en aan de zenuwcellen gele genheid gegeven zich te versterken. Dan moet men bedenken, dat zitten in de natuur evenveel voordeel der friss^he lucht met zich brengt als wandelen en de geest rust het beste uit, als men den vrijen dag zoo idyl lisch mogelijk doorbrengt. leefregels in den zomer. We hebben nu enkele warme dagen gehad, en hopen natuurlijk meer "op zomerwarmte. Daarom kan het goed zijn aan de volgende nuttige wenken aandacht te schenken 1. Draag niet te weinig ondergoed. De zonnestralen zijn zoo warm. Be hoorlijk ondergoed is een bescherming tegen de hitte. Zeer goed is een jasje van gemengde zijde en katoen, dat hoog sluit of beter nog een dito van, een of andere poreuze stof. Dat kan lang meegaan, wascht gemakkelijk en houdt het lichaam koel. 2. Zorgt voor een goede ventilatie, der kamers en houdt de zon er uit. Laat het nu en dan' eens flink tochten, .opdat de lucht niet te droog wordt. 3. Denk er aan, dat de transpiratie dienen moet, om 't lichaam od natuur lijke wijze van de overtollige warmte te ontlasten. Hoe makkelijker wij tran- pireeren, hoe frisscher wij worden. 4. Wanneer de handen en voeten te veel transpireeren, gebruik dan een weinig poeder, maar denk er aan, dat te veel poeder de poriën sluit en •daardoor de noodzakelijke transpira tie moeilijk wordt. 5. Ijs en ijsdrank zijn verfrisschenxL Slappe thee bevordert de transpiratie en houdt het lichaam koel. De beste drank, met mate gebruikt, voor de warme zomerdagen is kwast met een weinig dubbel koolzure soda er in, opdat het gaat bruisen. Men moet in den zomer iets meer drinken dan an ders. 6. Het organisme heeft 's zomers evenveel voedsel noodig als 's winters. Men vermiide echter prikkelende scha tels. Sla, kaas, vruchten en eieren, enz. zijn uitstekend. 7. Een lauw ot zelfs een warm bad) is beter dan een koud-water bad. Warm water prikkelt de huid en bevordert de transpiratie. Men wriive den huid funk droog met een harden doek. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst) NEW YORK, 20 Aug. V. D. In verband met de verwerping van heil hooger beroep in de zaak Sacco en Vanzetti, is in tal van steden den Vereen. Staten, w.o. ook Chicago, de staat van beleg afgekondigd. De politiebeambten, wier revolvers zijn ingetrokken, zijn alle geconsig neerd. De openbare gebouwen staan on der versterkte politiebewaking en te Chicago worden Lekende radical ei voor, mani.en aoor de politie nauwlettend geobserveerd. Zondag en Maandag worden overal groote demonstraties ten gunste van 'deze Italianen verwacht. (Door den politiechef is in verband hiermede een order uitgevaardigd, die voorschrijft onmiddellijk en krachtda dig in te grijpen, zooara de betoogin gen tot excessen dreigen te leiden. Naar gemeld wordt, hebben Sac co en Vanzetti op zeer bewogen wijze kennis genomen van de beslissing, van het Hoog .Gerechtshof van Massac hu etts. Men meent hier, dat de verdediging, een verzoek om gratie zal indienen, dat gegrond zal zijn op ontoerekenbaar heid der beklaagden. PARIJS, 20 Aug. V. D. De Chicago '1 ribune meldt uit Riga, dat Let land, Esthland, en Lithauen binnen kort een defensief verdrag zullen slui ten. PARIJS, 20 Aug. V. D. Volgens be richten uit Fez, is de toestand van den Sultan van Marokko, die een operatie heeft ondergaan, ernstig. 1 BERLIJN, 20 Aug. V. Dr De Spaan sche overste Franco, die het eerst den Atlantischen Oceaan overstak naar Argentinië, is te Lissabon gearriveerd. Hij zette de reis voort naar de Azoren om daar de mogelijkheden te onder zoeken om een vlucht te volbrengen naar New York. A Ml ENS, 20 Aug. V. D, De Austra lische regeering is voornemens tö Villers Bretonneux een oorlogsmonu ment op te richten, dat 100.000 pond sterling zal kosten. LONDEN, 20 Aug. V. D. Sir Per- cival Phillips, de bijzondere corres pondent van de Daily MaiL te Sjanghai seint aan zijn blad: De debacle der z.g. Nationalistische regeering te Nanking is volkomen. Een troep soldaten heeft het hoofd kwartier van den Generalen Staf en, eenige regeeringsbureau's geplunderd, waardoor het aftreden van verscheide ne ambtenaren bespoedigd werd, die nu genoodzaakt waren in allerijl den trein naar Sjanghai te nemen. In verband met den demoralisee renden toestand te Nanking is het Britsche vlaggeschip „Hawkins" met 150 mariniers uit Sjanghai vertrokken. De echtgenoote van generaal Tsjang die onlangs de onafhankelijke regee ring te Nanking in den steeïd liet, té per s.s. President Tackson naar d€ Vereen. Staten vertrokken. Verwacht wordt, dat zij een lang durige reis zal maken, alvorens te N. York te arriveeren. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 19 Aug. Ons Belang. An dijvie 0.8C—1.80. sla 0.9O—2, bloem kool 18.80—33.80, komkommers 1.40 5.80, perziken 619, selderie 1.10 2^40, kroten 2.104, peen 4.107.80, roode kool 1114, savoye kool 811, rabarber 0.80—'.80, groene kool 4.10 5, alles per 100 stuks. Snijhoonen 16 22, heerenboonen 1428, uien 4.80 6, tomaten A 18, idem E 17, idem C 17 idem CC 12, augurken: fijn fijn 57 60, fijn 4448, fijn basterd 2128, bas terd 12—14, bommen 3.10—4.40. spi nazie 610, postelein 30, krombek- erwten 3438, witte pronkers 1214, aardappelen 5.106, alles per 100 Kg. LEIDEN, 20 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 7891 stuks. Prijs: kipeieren 77.90, eendeneieren 6.407 per 100 stuks. Handel matig. LEIDEN, 15—20 Aug. Turfmarkt. Aanvoer 100.000 stuks lange turf. Prijs: 7.50—8 per 1000 stuks. LEIDEN, 20 Aug. Botermarkt. Aan gevoerd 10/8, 30/16 vaten, wegende 2350 Kg. Prijs: fabrieksboter 2. boe- renboter 1.751.90. Handel goed. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 Aug. Veiling. Aangevoerd 420 maal 23 Kg. gr. aardappelen, 80 maal 25 Kg drie lingen, 5600 bos peen, 11400 bloem koo ien. Prijs: eigenheimers 1.40—2.10, id. drielingen 0.801.10 per kist van 25 Kg.; bloemkool I 2332.10 per 100 st.; peen 5.207.30 per 100 bos. LOOSDUINEN, 19 Aug. Veiling. Bloemkool le soort 10.6028.70, rijen komkommers le soort 1.30- -3.30, gele idem le soort 4.404.80, witte idem le soort 1.401.70, perziken le soort 1621, idem 2e soort 1015, alles per 100 stuks; meloenen groote 0.300.69 per stuk; augurken 26—45. erwten 21 34, stamprincessen 0 Ui13 60, snij- boonen 1—13, per 100 Kg.; tomaten A 6.909.10, idem B 6.108 per 50 Kg.; druiven le soort 0.700.84 per Kg.; peen le soort 4.905.90, rabarber 2.80 3.20per 100 bos; andijvie 0.601.20 per 100 struik. ROELOFARENDSVEEN, 19 Aug Veiling. Meloenen 0.20—0.48 per stuk; aardbeien 0.270.28 per doosje; toma ten 0.050.07 p. pond; snijhoonen 0.35 0.55, afwijkende snijhoonen 0.35 0.50, snijhoonen I 1.25, idem stek 0.11, princesseboonen 1.451.25, idem zon der draad 1.551.60, dubbele stam 1.05, enkele stam 1.30, witte pronk- boonen 0.30, alles per 10 K.g.; augur ken: fijn 5.80, fijn basterd 3.60, bas terd 2.852.75, grof 2.552.40, bom men 0.250.22, stippel 0.750.78, alles per 25 Kg. AMSTERDAM, 20 Aug. Oliën. Raap olie vliegend 49%. Lijnolie vliegend 39, Sept. 35%, 33%, Sept./Dec. 35%. Oct. 35%, 36, 36%; Jan./April 36%, 36%, alles per 100 Kg. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Aug., medege deeld door het Kon. Ne.l. Meteorolo gisch Instituut te De BiIdt. H. B. 764.6 te Toulouse. L. B. 750.7 te Yarmouth. Verw. tot den avond van 21 Aug.: Matige tot krachtige, later afnemen de zuid-westelijke wind, betrokken met regen, later tijdelijke opklaring, weinig verandering in temperatuur Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 780. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 16.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIH7 -" T Zaterdag 20 Aug. 1927: 8.4-1 nam. GEM. ZWEMINRIC7ITTfT'"" - Z'JL. Hedenmorgen 7 uur: 17.5 gr. C. i Hedenmiddag 12 uur: 17.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING (HOOGE RIJNDIJK). Hedenmorgen 7 uur: 19 gr C. Hedenmiddag 12 uur: 19 gr. C. Wisselooleeringeo. (Amsterdam Berlijn 59.40 Londen 121)'/» New-Vork 2 49'/» Parus 9.78', Brussel34.73 Zurich 48.13 Pr na7 39i,4 Rome13.63' 'j Mad.il 42.21 Oslo 64.7 j'/t Kopenhagen 66 S3'/< Stockholm 66.94 Weenen 35 14

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3