DAG-AGENDA. 1 Maandag 29 Aug., 's morgens tien uur, N.-H. Landbouwcrediet, Kort Rapenburg: Buitengew. Algem. Verg. van Aandeelh. in da N.V. „Rembrandt in liq." De avond-, nacht- en Zondagsdienst dar apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Aug. a.s. waargenomen door de apot.jeek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de Doctoren: Kors,, Mulder, Ras- 9ers, Starck, v. Voorthuysen. De geneeskundige Zondagsdienst ♦e Oegstgeest zal worden waargeno men door Dr. Varekamp, Tel. 1916. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel", Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. slag inzake het vraagstuk der valuta- concurrentie, uitgebracht door de sub commissie van de Commissie voor de Economische Politiek, in welk ver slag een aantal mededeelingen is ver vat met betrekking tot den invloed van de valuta-concurrentie op ver schillende takken van het Nederland- sche bedrijfsleven, ten deele ontleend aan de door den Nijverheidsraad en den Middenstandsraad ter zake aan den Minister uitgebrachte rapporten. Ten aanzien van de resultaten van het onderzoek van den Nijverheids- raad naar andere factoren, welke de Nederlandsche industrie beïnvloeden, meent de Minister te kunnen vol staan met te verwijzen naar de des tijds door dat college ter zake gege ven uitvoerige publicatie. BUITENLAND. BE ZAAK SAC CO EN VANZETTI. Het beroep verworpen. Het hooggerechtshof van Massachu setts heeft het beroep van Sacco en Vanzetti verworpen. Deze uitspraak bevestigt het vonnis van rechter Thayer, dat het verzoek om een nieuwe behandeling van het geding te laat is gekomen, omdat het vonnis al geveld was. Noch de rechter noch een ander heeft de bevoegdheid om een verzoek tot intrekking van het vonnis te doen. Wat betreft het verzoek om een be schikking wegens dwaling zegt het ar rest: „De tekst van de wet is duidelijk en moet worden uitgelegd als te be- teekenen, dat het geven van een be schikking wegens dwaling in zake ter dood veroordeelingen staat aan het goede juridische inzicht van een en kele rechter, aan wien het verzoek is gericht", en verder, dat „het verzoek terecht afgewezen is". Hill, de voornaamste verdediger, heeft medegedeeld, dat hij van plan is. den opperrechter Hall, van het Fede rale Hof der Ver. Staten op te zoeken, en hem mede te deelen, dat de verde diging van plan is, een verzoek te doen bij dat Opperste Gerechtshof, gegrond op de beweerde schending van de „be paling nopens nieuwe processen" in de constitutie van de Ver. Staten. De ver dediging is ook van plan, Hall te ver zoeken, de executies op te schorten, waar zij van meening is, dat hij de be voegdheid heeft om dit uitstel te ver- leenen. Kans op uitstel der executies. In verband met de afwijzing van het hooger beroep door het Hooggerechts hof van Massachusetts, welk hooger beroep aangevraagd was door de ver dediging van Sacco en Vanzetti, is de zen gisteren medegedeeld, dat het ver zoek om nieuwe behandeling hunner zaak, onmiddellijk zal worden gezon den naar het opperste gerechtshof van de Vereenigde Staten, te Washing ton. Een dergelijke aanvraag zou in elk geval de executie, die op Maandag a.s. is bepaald, uitstellen. De verdediger Hill, verklaarde te zullen vragen om opschorting van het vonnis, terwijl het bewijsmateriaal wordt voorbereid in overeenstemming met de eischen van het federale hoog gerechtshof. Sacco en Vanzetti zijn thans opnieuw naar het doodenhuis gebracht. Arm in arm schreden zij door de doodenka- mer, waar de electrische stoel stond, bedekt met een kleed. Een der verdedigers, Musmanno, be zocht Sacco en Vanzetti, voor dezen naar het doodenhuis werden overge bracht. Sacco was kalm en zeide rus tig: „Ik verwachtte het." Vanzetti keek wild rond en herhaalde voortdu rend: „Ik wist het wel, ik wist het wel." Daarna stamelde hij eenige on samenhangende zinnen, Musmanno verklaarde na zijn bezoek aan Vanzet ti aan den directeur der gevangenis, dat Venzetti krankzinnig was gewor den. Anderen echter verklaren, dat Sac co, Vanzetti en Madros, die tegelijk naar het doodenhuis werden gebracht, geen teekenen van moreele of physie- ke inzinking toonden. De politie te Pittsburg heeft speciale voorzorgsmaatregelen genomen, in ver band met mogelijke aanslagen op de openbare gebouwen. Hetzelfde is ge beurd te New York, waar o.a. bij de ondergrondsche stations wachten zijn geplaatst, ten einde bomaanslagen te verhinderen. Vanzetti's zuster ls te New York aan gekomen en door een groote menigte verwelkomd. Het oordeel van Borah. Een Amerikaansche dame heeft een beroep gedaan op senator Borah, den voorzitter van de commissie voor de Duitenlandsche aangelegenheden uit den senaat, om in de zaak-Sacco en Vanzetti tusschenbeide te komen in het belang van de goede internatio nale betrekkingen. Borah heeft daarop geantwoord, dat het in deze zaak uitsluitend gaat om de vraag, of de beide veroordeelden on schuldig zijn en of er een onrechtvaar dig vonnis is geveld. „De inmenging van het buitenland echter is een onbeschaamde beleedi- ging van ons betamelijkheidsgevoel en onze waardigheid en dient als zooda nig te worden behandeld". Een wereldstaking? Naar gemeld wordt, is ten bureele van het Internationaal Verbond van Vakvereenigingen (I.V.V.) eert telegra fisch verzoek ontvangen van het Ame rikaansche Sacco en Vanzetti-comitó, om een wereldstaking te proclameeren met 't doel de onvoorwaardelijke in vrijheidstelling der beide anarchisten te bewerkstelligen. STAKING BIJ DE RIJNSCHEEP VAART. Tegenstrijdige berichten. De staking bij de Rijnscheepvaart verloopt sterk, aldus wordt uit Berlijn gemeld. Het machinepersoneel heeft 't werk hervat. Op den Boven-Rijn wordt niet meer gestaakt. Daarentegen deelt de Duitsche Ver- keersbond mede, dat het stakende dek- en machinepersoneel te Mann heim en Kehl gisteren met algemeene stemmen heeft besloten de staking voort te zetten. Een groot gedeelte van het machinepersoneel is lid van den Verkeersbond en houdt zich aan de instructies van deze organisatie. NOODWEER IN BADEN. Groote schade. Donderdagavond heeft in Baden een hevig noodweer gewoed, gepaard met een geweldigen regen. In het Murgdal heeft een windhoos groote schade aan gericht. Huizen en boomen werden ver woest. De schade wordt op 100.000 Mk. geraamd. Een man en een vrouw, die onder een omvallenden boom geraakten, wer den ernstig gewond. De vrouw is aan de bekomen verwondingen overleden. MILITAIR AUTOPARK TE BRUSSEL VERBRAND. Eenige millioenen schade. Gisternacht is het automobielpark van het Brusselsch garnizoen met 200 legerauto's en enorme voorraden in vlammen opgegaan. Dit park, dat tien duizend vierkante Meters groot is, is gelegen nabij het station Koekelberg. In de aangrenzende wijk ontstond een paniek. De schade bedraagt ettelijke millioe nen. DE OVERSTROOMINGEN BIJ WL ADI WOSTOCK. 10 millioen schade. Bij Wladiwostock zijn tengevolge van de groote overstroomingen vol gens een bericht uit Moskou de steden Nikolsk en Spassk en vijftig dorpen volkomen geisoleerd. 30.000 menschen moesten uit het bedreigde gebied ge red worden. Twee en twintig dorpen zijn ver woest. Er zijn duizenden dakloozen. De schade wordt op 10 millioen roebel geschat. EX GEZANT VAN CHINA WORDT BENEDICTIJN. De heer Lon, gewezen gezant van China te Den Haag en Bern en gewe zen ministers-president en minister van buitenlandsche zaken in China, die met een Belgische was gehuwd, welke onlangs is gestorven, is Katho liek geworden en heeft als monnik zijn intrede gedaan in de Benedictij nenabdij te LophemBrugge. KORTE BERICHTEN. Tengevolge van een typhoon in Manilla zijn 37 arbeiders verdronken.- De „Matin" publiceert een aantal brieven van sovjet-gezanten, waaruit de samenwerking blijkt van de Mos- kousche regeering met de derde inter nationale bij de revolutionaire agitatie in de Fransche koloniën en speciaal in Marokko. De tegen de Moskousche regee ring gerichte agitatie in de Oekraïne breidt zich uit. De dezer dagen op last van de sovjet-regeering gearres teerde Oekrainsche opposifcie-leider, is in vrijheid gesteld. Te Sofia is een bomaanslag ge pleegd op het Amerikaansche legatie- gebouw. Er zijn geen slachtoffers, en de aangerichte schade is gering. Volgens de Duitsche bladen, zal de tekst van het Duitsch-Fransche han delsverdrag niet voor 25 Augustus ge publiceerd worden. De leiding van de Orthodoxe Kerk in Rusland heeft een decreet uitge vaardigd, waarin voor het eerst de sovjet-republiek wordt verdedigd en tot een loyale houding jegens haar wordt aangespoord. Op dc agenda der jaarvergade ring van de Britsche Arbeiderspartij, die op 3 October te Blackpool zal wor den geopend, komt aan de orde een motie ten gunste van de afschaffing der monarchie, den Privy-Council en het Hoogerhuis, en de vervorming van den staat tot een democratische repu bliek. De Duitsche regeering is bereid deel te nemen aan een onpartijdige commissie van onderzoek inzake de kwestie der franctireurs in België tij dens den oorlog. KERK EN SCHOOL. Ds. R. B. BALLANTINE t Na eon korte ongesteldheid is i „Eudjkia" plohe.ing overieden Ls B. Ballantine, Emer. Pred van 7t dne-.vs U. F. Church te Peebles (Schot land) in c'ei ouderdom van 73 jaar. EEN PREDIKANT NIET BELASTING PLICHTIG ALS FORENS. Naar de „Tel." verneemt, heefteen Predikant, die bezwaar maakte tegen maatslag in de forensenbelasting der gemeente waar het kerkgebouw zijner gemeente staat, doch waar hij niet woont, van Ged. Staten van Noord-Hol land een beschikking ontvangen, waar bij hij van deze belasting wordt yrij- gesteld. Ged. Staten waren van por- deel, 'dat een Predikant geen betrek king vervult, die hem belastingplichtig maakt als forens. GEREF. KERK IN HET HERSTELD VERBAND TE ZAANDAM. Te Zaandam is Donderdagavond, het kerkgebouw van de Geref. Keifa in het Hersteld Verband plechtig in gebrfuik genomen. Nadat Ds. J. T. Buskes van Amster dam, eenige zakelijke mededeelingen had gedaan, waarbij hij o.a. zeide d&t in den vervolge des Zondags twee dien sten zullen worden gehouden, riep hij al'en een hartelijk welkom toe en noem de het verheugend, dat een kleine ge meente als deze een eigen kerkgebouw he?ft tot stand gebracht Een bijzonder woord van dank richt spr. tot de Doops gezinde gemeente van Zaandam, die ge durende een 7-tal' maanden haar kerk gebouw voor het houden van onze dien sten heeft afgestaan. Nadat de gemeente Lied 2:1.2 en 3 he2ft gezongen, houdt Ds. Buskes zijn rede, waarvoor hij als tekst heeft geko zen: Onze huljue is in den naam des Fe ^ren die de wereld gemaakt heeft. Vervolgens spreekt de naar hier be roepen heer G. W. van Deth de gem. fee.' waarvoor hij Ps. 45 .2 gekozen heTt. Door Ds. J. C. Aalders wortdt de ti'enst besloten. Het kerkgebouw staat, hoewel' ineen Fimfll zijstraat"'e in het centrum der stcd en biedt plaats aan ongeveer 250 ~e~sonen. GEMENGD NIEUWS. Een proces. Een zekere H. van Beusichem Jr., te Den Haag, is aan deze gemeente een bedrag van f 35,11 verschuldigd, wegens bescha diging van een lantaarnpaal. Hb weigert, niet tegenstaande hi) daartoe door B. en W. eenige malen is aangeschreven, dit bedrag te voldoen, daar hij meent, dat de aanrijding met door ziin automobiel is geschied. Uit het politierapport blijkt echter zeggen B. en W., dat zulks wel tiet ge val is, en dat dit zoo noodig in rechten zal kunnen worden aangetoond. B. en W. stellen daarom den raad voor te procedeeren tegen genoemden Van Beusichem Jr., ter voldoening van het door hem verschuldigd! bedrag van f 35,11. Ongeluk. Aan boord van het aan het bunkerstation tegenover Vlaar- dingen liggend Engelsche stoomschip' „Ataharana", viel de ongehuwde werk man Hartog, afkomstig van Hellevoet- sluis en wonende te Pemis, in een bunkerruim, waarbij, hij zoo ernstig aan het hoofd werd1 gewond, dat hij kort na zijn overbre'nging in het zie kenhuis te Vlaardingen overleed. Vlieg er ongeluk. Door een motordefect moest de Z 18 van het vliegkamp te De Kooy bij Helder, een noodlanding maken bij Almelo. De vlieger kon geen geschikt lan dingsterrein vinden, waardoor het vliegtuig bij het landen over den kop sloeg en zwaar werd beschadigd. Dè inzittenden: Constabel Schuk- king, vlie^officier en de zeewaarnemer derde klasse Jan van Voorthuysen kwamen met den schrik vrij. Noodlanding. Door den ne vel uit den koers geraakt, daalde ta 'Ouddorp een Fransch watervliegtuig; gemerkt C. 18 op het water in de on- -middellijke nabijheid van de haven. Na eenigen tijd zette het vliegtuig de reis voort met bestemming Hel der Vier personen maakten den tocht mede. De brand te Groede. Voor den rechter-commissaris te Middelburg zijn geleid P. B. en M. B. uit Groede, in verband met den bij eerstgenoemde plaats gehad hebbenden brand. Botsing. Donderdagavond is od den Lasondersingel te Enschedé do heer Lieve uit Haarlem met zijn auto doordat hij het stuur kwijt raakte, te gen een boom gereden. Zijn echtgenoote werd met een ge broken wervel en een schedelbreuk in jzorgwekkenden toestand in het zieken huis opgenomen. De heer Lieve werd slechts licht? gewond. Gearresteerd. Te Winscho ten is de veedrijver J. D. uit Hooge- zand, verdacht van diefstal van een koe, die hij had verkocht, op bevel der justitie in voorarrest gesteld. Vermist. Te Deventer is se dert enkele dagen de bijna 61-jarige pakhuisknecht f. C. Lankhorst spoor loos verdwenen. Brand. Te Rijsbergen (N. B.) brandde de boerdenj af van L. K. op Oekel. Een vietal varkens kwamen om. Te Alphen bij Tilburg brandde de leerlooierij van de firma E. geheel af. - Te Echt zijn huis, schuur en stalling van den landbouwer Vergoos e.i afgebrand. Verzekering dekt de schade. Smokkelen. Aan het grens- o.u Pannesheide bij Kerkrade, Gemeentelijke Aankondigingen VERORDENING. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne ver gadering van den 25en Juli 1927, is vastgesteld de volgende verordening: houdende wijziging van de veror dening van 2 Mei 1912 (Gemeenteblad No. 17 op de Straatpolitie, laatstelijk' gewijzigd bij verordening van 20 Oc tober 1924 (Gemeenteblad No. 28). Artikel I. Artikel 4 van bovengenoemde ver ordening wordt gelezen als volgt: „Het is verboden een nieuw aange legde openbare straat of het ver nieuwde gedeelte van een reeds be staande openbare straat binnen de eerste vier weken na de in gebruik stelling te schrobben of te vegen. Het is eveneens verboden een open baren weg te schrobben indien en voorzoolang Burgemeester en Wet houders bij openbare kennisgeving met betrekking tot dien weg hebben verklaard, dat de regelmatige voor ziening der bevolking met drinkwa ter zoodanig verbod tijdelijk noodza kelijk maakt". Artikel II. Artikel 10 wordt gelezen als volgt: „Het is verboden, asch, vuilnis, puin, kalk of andere stofverspreiden- de voorwerpen of stoffen op den open baren weg te vervoeren, te laden, te lossen, over te laden of te sorteeren op andere wijze, dan met inachtne ming der daarvoor door Burgemees ter eh Wethouders in ieder bijzonder geval in verband met de omstandig heden te geven aanwijzigingen". Artikel III. Artikel 34 wordt gelezen als volgt: „Het is verboden op den openbaren weg zich van een aangespannen hond te bedienen, zonder dezen voor zien te hebben van een muilkorf, die het bijten verhindert, doch overigens zoodanig is' ingericht en onderhou den wordt, dat de hond daarvan geen onnoodigen hinder ondervindt". Artikel IV. Artikel 35 wordt gelezen als volgt: Houders of eigenaars van waak- en werkhonden zijn verplicht zorg te dragen, dat deze niet op den openba ren weg los loopen, dan voorzien van een muilkorf, die het bijten ver hindert, doch overigens zoodanig is ingericht en onderhouden wordt, dat de hond daarvan geen onnoodigen hinder ondervindt". Artikel V. Artikel 36 wordt gelezen als volgt: „Onverminderd het in titel IV dei- Veewet omtrent de wering en bestrij ding van hondsdolheid van honden bepaalde, is de houder of eigenaar wien door of vanwege Burgemeester en Wethouders de daartoe strekken de schriftelijke mededeeling is ge daan, verplicht zorg te dragen, dat zijn hond hetzij voor een bepaalden tijd, hetzij voortdurend, op den open baren weg voorzien is van een muil korf. die hot bijten verhindert, doch overigens zoodanig is ingericht en onderhouden wordt, dat de hond daarvan geen onnoodigen hinder on dervindt". ArtikelVI. In artikel 66, eerste lid, wordt: a. in de derde zinsnede achter „4" ingevoegd „eerste lid" en voorts ge schrapt „10 litt. a ,b en c": b. in de zesde zinsnede achter „ar tikelen" ingevoegd „4, tweede lid, 10 Vastgesteld door den Gemeente raad van Leiden, gelet op de advie zen der Gezondheids-Commissie d.d. 16 November 1926, No. 20, en 25 Juli 1927. No. 10, in zijne openbare verga dering van den 25en Juli 1927. AUG. L. REIMERINGER, Weth. 1.0. Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Zijnde deze verordening aan de Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 9/12 Augustus 1927, B. No.2100, (2e afd.) G.S. No. 137, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18en Aug. 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. VERORDENING. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne ver gadering van den 25en Juli 1927, is vastgesteld de volgende verordening: hebben Duitsche beambten een uit Kerkrade komende vrachtauto aange houden, die 4000 sigaren en 425 K.G, koffie frauduleus invoerde. Alles werd in beslag genomen. De chauffeur is fearresteem, evenals zekere L. uit Cerkrade. die beiden naar Aken zijn overgebracht. Verdronken. Uit een kolk aan den IJssel bij Deventer is opge haald het lijk van den 60-jarigen T. O. L„ aldaar woonachtig, die sedert en kele dagen werdi vermist. L ij k o p g e h a a 1 d. Binnen 1de pieren te IJmuiden is het lijk van den 20-jarigen jongeman. T„ uit Am sterdam, die j.l. Zondag bij het baden nabij de Zuidpier aldaar om het leven kwam, opgehaald. Het lijk is naar Amsterdam overge bracht. Ernstige val. Donderdagmiddag! is zekere M„ wonende onder Wouw- sche Plantage, werkzaam aan de spiri tusfabriek te Bergen op Zoom, ver moedelijk van een ladder gevallen. Hij werd althans onder aan een lad- houdende wijziging van de veror dening van 11 November 1897 (Ge meenteblad No. 12) op de wateren in de gemeente Leiden, gelijk deze ver ordening laatstelijk bij verordening; vun 14 Mei 1923 (Gemeenteblad No. 15) is gewijzigd. Eenig artikel. Art. 22bis der verordening op de wateren in de gemeente Leiden wordt gelezen als volgt: „Het is verboden asch, vuilnis, puin, kalk of andere stof versprei.len de voorwerpen of stoffen in de open bare wateren te vervoeren, te laden, te lossen, over te laden, of te sortee ren op andere wijze, dan met inacht neming der daarvoor door Burge meester en Wethouders in ieder bij zonder geval in verband met de om standigheden te geven aanwijzingen". Vastgesteld door den Gemeente raad van Leiden, gelet on het advies dor Gezondheidscommissie, d.d. -25 Juli 1927, No. 10, in zijne openbare ver gadering van den 25en Juli 1927. AUG. L. REIMERINGER. Weth. l.o. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Zijnde deze verordening aan de Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 9/12 Augustus 1927, B. No.2100, (2e afd.) G.S. No. 137, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18en Aug 1927. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene ken nis, dat door hen vergunning is ver leend aan a. Gebrs. Dullaart en rechtverkrijgenden, tot het oprich ten van een glasslijperij en verzilver- inrichting in het perceel Langegracht No. 33, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie B. No. 2685; b. J .en N. Schouten en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een koelinrichting voor vruchten in het perceel Boom- markt No. 9, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie G. No. 35. Leiden, den 16en Augustus 1927. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de firma M. J. Weijl, om vergun ning tot het uitbreiden van de brood bakkerij in het perceel Kloksteeg No. 3, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie G. No. 552. b. de Continentale Petroleum Com pany, om vergunning tot het oprich ten van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine met bovengrond- sche aftapinrichting in en op het per ceel van Oldebarneveltstraat No. 37, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie P. No. 1187. c. F. A. M. Straatsburg, om vergun ning tot het oprichten van een onder grondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftapinrichting in het perceel Haarlemmerstraat No. 42, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie H. No. 3206; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 3en September e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gele genheid zal worden gegeven om be zwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerech tigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeen tebestuur of een zijner leden zijn ver schenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 20 Augustus 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AFSLUITING OVERWEG MORSCHWEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene ken nis, dat bij den tweeden, oostelijken^ sluitboom van den overweg in den Morschweg bij K.M. 47.553 van de# spoorweg Leiden's-Gravenhage eef* zelfde waarschuwingstoestel is ge plaatst als hij den westelijken sluit boom van dien overweg en dat de automatische belinrichting bij ge noemden overweg is verwijderd. Leiden, 19 Augustus 1927. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. der in bewusteloozen toestand gevon den door een der andere leden van 'tl personeel. Direct is M. m bewusteloozen toe stand naar het Algemeen Burger Gast huis overgebracht. Gistermorgen te 11 uur was de man' nog steeds buiten kennis. De man heeft tengevolge van zijni val hersenschudding en schedelfrac tuur bekomen. Land- en Tuinbouw. DARWÏNT'ULPEN IN 'T WESTLAND In het Westland wordt, zoo meldt het Weekbl. voor Bloembollencultuur, een zeer groote uitplant van Darwin- tulpen tegemoet gezien voor den broei, of liever voor de teelt in de koude kassen en warenhuizen. In het seizoen 19261927 hebben ver schillende tuinders beste uitkomsten behaald met de teelt der bloemen, zoodat in het komende seizoen velen hun voorbeeld zullen volgen. De lage prijzen der Darwintulpen werken hei

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2