@ök~»TÏKO®i "W DAG-AGENDA. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dor apotheken wordt van Maandag 15 ot en met Zondag 21 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel", Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondag9. meening van die strooming werd be lichaamd in een formule, door den heer G. P. J. van Overbeek te Bussum opgesteld, voor een opdracht van de vergadering aan de commissie. Die formule houdt in, dat wordt besloten tot instelling van een commissie, wel ke tot taak heeft een onderzoek in te 9tellen naar de mogelijkheid, een op lossing te krijgen van het Gooische "tramvraagstuk, waardoor wordt vol daan aan de eischen van veiligheid en gemak, welke het modern^ ver keer mag stellen. Na een langdurige discussie aan vaardde de vergadering die formule. Voorts nam zij aan een voorstel van mevrouw Boissevain om aan de com missie op te dragen, zich onverwijld tot de regeering te wenden met een adres, waarin wordt aangedrongen pp verbetering van den bestaanden toestand. De voorloopige commissie werd ver- \olgens definitief ingesteld, nadat daaraan nog als leden waren toege voegd de heeren Luitjes, Van Over beek en Verton. HET STELSEL R EVENREDIGE VERTEGENWOORDIGING. Het hoofdbestuur van den Vrij heidsbond heeft, naar De Vrijheid meldt besloten, een commissie van studie en advies in te stellen met de opdracht: a. te onderzoeken of het, ter bevor dering van de versterking van den band tusschen kiezer en afgevaardig de, wenschelijk is, met behoud van den grondwettelijken grondslag der evenredige vertegenwoordiging, ver anderingen aan te brengen, en zoo ja, welke: le. in de uitwerking van het stel sel van evenredige vertegenwoordi ging, gelijk die in de kieswet is ver vat, 2e. in de interne regelingen, welke, met het oog op de verkiezingen, voor de Staten-Generaal, de Provinciale Staten en de gemeenteraden voor de partij gelden; b. te dezer zake aan het hoofdbe stuur verslag uit te brengen, mede in houdende de redactie van de artike len, waarin de eventueel in overwe ging te geven veranderingen zijn sa mengevat. In de Commissie hebben zitting ge nomen de heeren: Mr. P. Droogleever Fortuyn, voorzitter; Jhr. Mr. E. A. van Beresteyn, Mr. J. Drost, Jhr. Mr. W. D. de Jonge en mevrouw E. W. Wynaendts FranckenDyserinck. Se cretaris is de heer H. W. J. Priem9. KOSTELOOS REIZEN OP DEN BENEDENRIJN. Ter bevordering van het vreemde lingenverkeer in het gebied van den Beneden-Rijn, heeft de KölnDüssel- dorfer Dampfschiffahrts-gesellschaft besloten, tot 5 September a.s. alle rei zigers, die om half acht 's ochtends van Dusseldorp naar Eemmerich of 'n der tusschenstations vertrekken, kos teloos te vervoeren op het stoomschip, dat, voor den terugkeer, om 3 uur 's namiddags Emmerich verlaat en even voor 11 uur 's avonds te Dusseldorp aankomt. Bovendien zullen in de toe komst op den Beneden-Rijn kinderen, die den leeftijd van veertien jaar nog niet hebben bereikt, helve prijzen moeten betalen. Tot nu toe was de leeftijdsgrens op 10 jaar bepaald. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Het Chr. Gemengd Zangkoor „Sur •um Corda" behaalde op het concours te Huizen (N.-H.) een eersten prijs in de 2e afd. met 312 punten. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 1 protes- tantsch kerkboekje, 1 jongens-winter jas en - alpacca beursje met inhoud. Ten nadeele van den heer A. S. alhier, is een zoo goed als nieuw rij wiel gestolen. Woensdagmiddag viel nabij de Biezentocht een 7-jarigen knaap in de rivier de Gouwe. De jongen, die al zinkende was, werd door een reddings haak op het droge gebracht. Dr. P. de Smit, alhier, heeft voor het beroep naar Delft bedankt. Onze plaatsgenoote, mej. P. Mes man slaagde te Utrecht voor het exa men Fransch L. O. HAZERSWOUDE. Vergadering van den Gemeente raad op Dinsdag 23 Augustus 1927, des voormiddags te 10.30 uren. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding der rekeningen der ge meente en het Waterleidingbedrijf dienst 1926. 3. Aanwijzing commissie tot onder zoek van beide rekeningen. 4. Vaststelling van de verordeningen op de heffing van keurloon en de in vordering daarvan. 5. Wijziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch 6. Aanvraag van gelden door de Chr. school aan den Rijndijk voor de plaat sing van een hek en een bank. RECLAME Gewone prijs BOODSCHAP- TASCH groot formaat \VERK BOENDER prima oocos GUMMI RAAM- WISSCHER '27 oM. breed IVOOR ELANEL zachte kwaliteit POMPADOUR DAMESSCHORT. TRICOT DAMES- HEMD in lila en rose. SO TrSö 73 T750 Zaterdag- prijs 90 87 8272 26 1.05 527s S3 HEERENFLANEL Sportmodel HEEREN O VER- HEMD in de modieuse tinten SrSO Wederom zullen morgenmiddag huishoudelijk gebruik, alsmede 7272 3.25 Gewone Zaterdag- prijs prijs KAPSTOK k eiken, koperen haken fc..UU KAPSTOKKLEED gobelin dessins 2.00 Ome bijzondere Reclame VITRAGE- PANEELEN roor jnystères *2-5 49 ZIJDEN TAFEL KLEED in maat 130/155 IM. SMYRNA- KLEEDJES. STERKE GAN'G- LOOPER. CHINA MATTEN Damastpatr. 140/180 KINDERSTOEL geheel afklapbaar 4.75 68 34 1.90 5.10 en -avond in onze portiek verschillende artikelen voor coupons, tegen zeer bijzondere prijzen worden verkocht 7. Wijziging van de instructie van den gemeente-ontvanger. 8. Wijziging begrooting dienst 1927. 9. Mededeeling. 10. Rondvraag. NIEUWKOOP. Ingevolge de Hinderwet is bij B. en W. een verzoek ingediend tot op richting van een slachterij. Dezer dagen is een begin gemaakt met de restauratie van de dorpstoren. Hoewel het werk zeer in begin is, zijn er al verschillende nieuwsgierigen. Naar het zich laat aanzien, zal de vacantie aan de O. L. S.. welke school staat onmiddellijk naast den toren, iets verlengd worden in verband met de veiligheid der schoolkinderen. De heer B. M. v. Zomeren waar nemend stationchef, wordt verplaatst naar Overveen. Naar aanleiding van het voorloo- pig wegenplan hebben dezer dagen autoriteiten uit Den Haag onze ge meente bezocht om zich plaatselijk van het een en ander op de hoogte te stellen. NIEUWVEEN. Ds. C. J. A. Bosch, Ned. Herv. pre dikant te Limmen (N.-H.) vroeger al hier, heeft emeritaat aangevraagd. Door den slager De Bleeker zal een noodslachtplaats worden gebouwd Door de gemeente wordt hiervoor 125 vergoeding 's jaars gegeven. De belangstelling bij den gehou den kaasdag alhier, was zeer groot. Fabrikanten uit den omtrek hadden hunne werktuigen ook ten toon ge steld. De burgemeesters uit den om trek waren mede aanwezig. Alhier had in Hotel Schreuder een voorstelling plaats op het gebied van telepathie, suggestie, hypnose, enz. door Hirston en Ali Aka. In Blokland had een aanrijding plaats tusschen een auto en een mo torrijwiel. De motor sloeg om, de be rijder liep bloedende wonden op. Een 14-jarige jongen werd ook verwond. De motorrijder moest zich onder ge neeskundige behandeling stellen. NOORDWIJK. In de laatstgehouden vergadering van den gemeenteraad is in beginsel besloten tot invoering van huurinstal- laties voor de levering van electri- schen stroom. Naar aanleiding daar van hebben B. en W. in overleg met hun deskundige een regeling ontwor pen waarin de huurleidingen worden beperkt tot perceelen met een huur waarde van j 260 per jaar of minder. Zij hebben deze beperking nog verder uitgestrekt, n.l. in dien zin, dat nim mer voor-meer dan één aan denzelf den persoon toebehoorend perceel door en voor rekening der gemeente een binnenleiding aangebracht wordt, ten einde te voorkomen dat een huis eigenaar voor verschillende perceelen voor rekening van de gemeente zou kunnen laten aanleggen. B. en W. stellen voor. de zekerheids stelling van den gemeente-ontvanger te verhoogen met 6000 en het bedrag te bepalen op ƒ16.000. B. en W. stellen den Raad voor, op diens verzoek aan den heer G. B. van IJssel met ingang van 1 September eervol ontslag te verleenen als waag- meester dezer gemeente. Ter benoe ming van een opvolger dragen zij voor de heeren H. W. Koudijs en J. Ver burg, beiden alhier. De oranjefeesten zullen dit jaar op 31 Augustus en 1 September gehou den worden. Ér ligt een schitterend programma ter perse. Ditmaal zijn voor de volksspelen geldprijzen be schikbaar gesteld. De N. R. B. hoopt a.s. Zaterdag middag een reddingsdemonstratie te houden. TER AAR. Onze plaatsgenoot,«de heer G. J. Snijders, haalde te Utrecht de akte Fransch. De aanvoer van groenten is thana in vollen gang. De prijzen zijn niet hoog maar de aanvoer is zeer groot. Dezer dagen werden ter veiling aangebracht 12000 zakken snijboonen. Het is voor den inmaak nu de ge- schikste tijd. De invoer in Duitschr land heeft door de hooge invoerrech ten, die aldaar worden geheven, wei nig te beteekenen. Het muziekkorps „Eensgezind heid" geeft alhier in den laatsten tijd tot ondersteuning der kas concerten, die tot genoegen van velen, door een groote menigte worden aangehoord. WOUBRUGGE. Onder zeer veel belangstelling! vierden onze geachte ingezetenen, de heer J. W. de Bruiin en echtgenoote, omringd door hun kinderen en klein kinderen, hun 50 jarige eohtvereeni- ging. In den loop van den dag bracht het hoofd van dé gemeente, de heer Bau- mann, hun een bezoek en des avonlds gaf ons muziekgezelschap een sere nade ter eere van het bruidspaar. Een rustige levensavond zij hun toe- gewenscht. t Mocht de oude heer Kempenaar een rustend landbouwer alhier, het vorige jaar het genoegen hebben zijn kinderen in Amerika een bezoek te brengen, thans, een jaar later, op 78- jarigen leeftijd, heeft hij een reisje ge maakt naar zijn kinderen te Gronin- §en- Het was daarbij zijn voornemen om per rijwiel van Appingedam naar hier terug te keeren. .Gedeeltelijk heeft hij dit ten uitvoen gebracht, doch door weersverandering! ■moest hii te Utrecht een treintje ne- nemen. Hij heeft vier dagen gereden! en gemiddeld per dag 80 K.M. afge legd. I Hij vertelde ons, dat hij matig had* gereden, en dat hij zich des avonlds' na een half uurtje rust weer geheel frisch gevoelde. Zou de oude heer Kempenaar het) kampioenschap van Nederland heb ben r Wij meenen van wel. 1 Tijdens een kort doch hevig on- weder sloeg de bliksem in de electri- sche leiding bij den veehouder v. G. alhier en bij den postbode v. Z. spron gen de deuren van de woning open, doch zonder persoonlijke ongelukken. De bestuurder van een vracht auto, ziende dat hij verkeerd reed, wil de bij het erf van Buitenhuis met den wagen keeren, doch reed daarbij ach teruit in een sloot. Door de Gebr. van' Luiing, aannemers alhier, werd de zware wagen uit het natte element ge takeld. Geen persoonlijke ongelukken noch materieele schade. Burg. Stand. Getrouwd: P. C. Paardekooper te Zoeterwoude en W. M. P. de Vette. ZEVENHOVEN. Bij het stoeien tijdens het baden trapte L. S. Slingerland in een scherp voorwerp, waardoor hij een diepe sne de in zijn voet kreeg. Heelkundig moest dit worden ver bonden. De hooibouw diuurt dit jaar lang. Het weer van dezen zomer was minder gunstig. De kwaliteit van het later gewonnen hooi is puik. Het broeien der hooibergen zal wel niet uitblijven, daar het vroeger ge wonnen hooi slecht is. De leerlingen van, de R. K. school alhier maakten een reisje naar Kat wijk aan Zee. Veel werd bekeken, en men genoot volop. Voldaan en onder vroolijk gezang keerden ze huiswaarts. Alhier speelde D. V. O. haar le nederlaagwedstrijd tegen D. O. S. I. van Uithoorn. In het eerst wogen de partijen aardig gelijk tegen elkaar op. Rust kwam dan ook met gelijken stand (11). Na de rust speelde D. O. S. I. evenwel veel beter en wisten nog tweemaal te scoren, zoodat D. V. O. dezen wedstrijd met 31 verloor. Vrouw A. B., waarvan wij meld den, dat zij haar spraak van schrik verloor, heeft deze nu gelukkig weer herkregen. Als een bijzonderheid kan mede gedeeld worden, dat het beheer van het hulppostkantoor ongeveer gedu rende 100 jaar is waargenomen door de familie van Rijs. en nu Rijneveld van Rijs. Thans komt door de ontslag aanvrage van den kantoorhouder J. Rijneveld hieraan een einde. OEGSTGEEST. Als tweede predikant bij de Ge- ref. Kerk alhier is door den Kerke- raad beroepen Dr. D. J. van Katwijk te Schipluiden. GEMENGD NIEUWS. Het auto-kerkhof. Vijf hon derd meter voorbij de plaats, waar gis termorgen een personenauto op het Aadio-vakonderwijs voor Dinnenscnippers. riet radio-vakonderwijs voor binnenschippers, dat het vorige winterseizoen door het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart werd gegeven, zal de volgende maand worden hervat. Om propaganda voor dit onderwijs te maken en den bin nenschipper vertrouwd te maken met een radiotoestel, laat het Onderwijsfonds voor de binnenvaart thans de binnen- en Rijnvaartschippers op onze rivieren door middel van de hierbij afgedrukte propaganda-boot bezoeken. Radio-Programma. Wat er vanavond ta hooien Is. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 8.30 Symphonieconoert. LANGENBERG 468,8 M. 5.506.50 Concert. 8.50 Concert. Daarna muziek. HILVERSUM. .1050 M. 5.A.N.R.O.-concert. 1~ Lezing, daarna Bach-cyclus. 7.4 c PolUiebericht. 8.10 Kurhaus-symphonieconcert. Beethoven-avond. 10.30 Persberichten. DAVENTRY, 1600 M. 6.20 Muziek. 7 -je Pe ^n^tes van Be°thown. 8.20 La Bohème, van Puccini. 10.5512.20 Muziek. autokerkhof van den dijk) afreed, i*. om U uur ter hoogte van de boerderij van den landbouwer Van de Sprong, een tweede ongeluk gebeurd, dat ech ter minder ernstige gevolgen heeft gehad. Door te ver uithalen voor een ando ren auto zakte de met veevoeder to- laden vrachtauto van Van Kuik's Bo:- stelhandel te Rotterdam, weg. De wagen reed nog enkele me'er* door, maar bleef toen met de twee Linkerwielen op den weg aan den diik hangen. De auto, welke men thans op Wen dijk tracht te brengen, kreeg geen schade, terwijl zich ook geen peisoon lijke ongelukken voordeden. Met deze twee auto-ongevallen bin nen viit kwartier, heeft het auto-kerk- hot weer een nieuw record op zijri naam. Auto-ongeluk. Gistermiddag omstreeks 1 uur, is bij Huis r-e Reirifl een militaire vrachtauto van de LuchT doel-artillerie met militairen, die voor een jongetje, gezeten op een rijwiel, moest uitwijken, tegen een par.icïibe- ren auto gereden, welke de militaire auto wilde passeeren. De militaire chauffeur verloor daar door de controle over zijn stuur en kwam tegen een boom terecht, waar door een der inzittenden, de sergeant Unkraut, zwaar gewond werd. Hij is per auto naar het militair hos pi taal te Utrecht vervoerd, Van den particulieren auto, waar in 8 personen gezeten waren, werden, een heer en een dame zwaar gewond De motor van den particulieren auto werd totaal vernield. Gasóntploffi ng. In een brief aan den mad deel en B. en W. van Groningen het resultaat mede van hunt onderzoek naar de oorzaak van de ont ploffing in het directiegebouw der ge meente-gasfabrieken op 21 Maart j.L De oorzaak der ontploffing moet 111 den verwarmingskelder worden ge zocht. Er i s 'niets gevonden, dat er op weea dat de ontploffing zou zijn veroorzaakt; door in den kelder in geringe hoer veelheid aanwezige ontplofbare stob fen gasolie en carbid zoodat slechts aan de., mogelijkheid van een. gasontploffing kan worden gedacht. B. en W. deelen verder mede, hoe de verwarmingskelder is ingericht ern stellen dan vast, dat de explosie is ver oorzaakt door een verkeerde functio neering vaii het waterslot, dat ten doel heeft, om, wanneer de gastoevoer is opgehouden, b.v. tengevolge van hefi afsluiten van de hoofdkraan, de lei ding automatisch at te sluiten, zoodat! wanneer weer gas wordt toegevoerd, de leiding gesloten blijft fen geen on- verbrand gas kan ontsnappen- De ontploffing heeft doen zien, dat de beveiligingsinrichting door middel van een waterslot gevaren in zicli bergt, welke zwaarder wegen dan de vooraeelen. In verband hiermede is overgegaan tot het uitschakelen van het waterslot en is bij wijze van compensatie de hoofdkraan van een bescherming voorzien en in geopenden toestand ver zegeld. Voorts is het voorschrift uitgevaar digd, dat de „waakvlammen" bij het afsluiten van de gasbranders moeten worden gedoofd. V e c h t p a r t ij. Gisteravond elf uur, moesten bij Bronovo te Den Haag twee auto's elkaar passeeren. De een kwam uit tJe Zoutmanstraat., en wilde naar Zorgvliet, 'de andera kwam over de liaan van Meerdervoorc uit de richting Zeestraat. Beide bestuurders wjlden den voor- rang geven en stopten, waarop de be stuurder van den tweeden auto uit zijn wagen kwam en den anderen be stuurder uitschold voor sufferd, welkd kwalificatie hii van eenige klappen ver gezeld deed gaan De andere bestuurder kwam nu uitl zijn auto, waarop een formeele vecht partij ontstond, waarbij de bestuurde! van den auto uit de Zoutmanstraat ko mende zóó geslagen werd, dat hij be wusteloos neerviel en bij Bronovo bin* nengedragen werd. 1 Zijn toestand schijnt zelfs van vrif ©rnstigen aard te zijn. Het drama spelde zich in enkele piinuten af. De politie was er spoedig dij en zij maakte proces verbaal op. Vreemde manieren. ,Woen> dagmiddag meldde zich aan het politie posthuis Loosduinsche weg de 21-jan ge H. G., zonder beroep en vaste woonplaats, die vertelde, dat hij zich eerst gemeld had aan het politieb.» reau, Archimedesstraat, om onderda': te krijgen voor den nacht. Men zeide hem daar evenwel, dat de politie geen onderdak aan zwèr-

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2