m, mn m m w a§ Hill Aan het einde der Week De afgeloopen week stond in het tee- ken van Sacco en Vanzetti. Zoowel in de oude als in de nieuwe wereld had het over deze beide menschen uitge sproken doodvonnis, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag zoii uitge voerd worden, de algemeene belang stelling. 't Was een 7 jaar oude zaak. In April 1920 werden te South Braintree in den staat Massachusetts een geldlooper en een bewaker van de Morrill Shoe Cy., die met ongeveer 15.000 dollar naar de fabriek gingen, vermoord door twee lieden, die er met het geld in een auto vandoor gingen. Er werden in dien tijd in de V. St. meer van zulke misdaden gepleegd. De fabrieksarbeiders Sacco en de vischventer Vanzetti werden in hechtenis genomen en in Juli 1925 werd over hen het schuldig uitgespro ken. Onmiddellijk begon de campagne voor een nieuwe behandeling van de zaak. waarbij een comité van perso nen te Boston de leiding nam. die er van overtuigd waren, dat de veroor deeling niet was geschied omdat Sac co en Vanzetti schuldig waren, doch omdat zij communisten waren. De hoogere instanties kwam even wel steeds tot de slotsom, dat Sacco en Vanzetti een eerlijke rechtsbedee- ling hadden gehad en inderdaad schul dig waren. Het verzet der publieke opinie tegen de terechtstelling nam evenwel steeds toe. Tal van bomaanslagen hadden de afgeloopen week in verschillende dee- len der wereld plaats, een bewijs, dat de anarchisten en communisten niet zooveel om een menschenleven geven als men op grond van hun verzet tegen de executie der beide Italianen zou verwachten. Ten slotte werd, op voorstel van den gouverneur van Massachusetts, door den uitvoerenden Raad van dezen Staat besloten, nogmaals een uitstel toe te staan, ditmaal van 12 dagen. Ook in ons land hadden, vooral in de drie groote steden, protestvergade ringen en relletjes plaats in verband met de zaak-Sacco en Vanzetti. IJeze vielen juist samen met het bezoek der Amerikaansche journalisten aan ons land. Gelukkig dat te Leiden bij dit bezoek geen incidenten hebben plaats gehad, wat o.i. aan een tweetal oor zaken te danken was: aan de uitge breide voorzorgsmaatregelen der poli tie en aan het feit dat juist dien dag de beide gevangenen 12 dagen uitstel van executie kregen. De Fianna Fail, de Iersche repu- blikeinsche partij, heeft de afgeloopen week een besluit genomen dat van groote betéekenis kan worden voor de ontwikkeling der politieke toestanden in den Ierschen Vrijstaat. Deze partij kreeg bij de jongste ver kiezingen 44 zetels van de 153, dat is slechts 2 minder dan de regeerings- partij. Nu waren tot dusver De Valera en zijn aanhangers tot parlementaire machteloosheid gedoemd, omdat zij weigerden den eed van trouw aan den koning van Engeland af te leggen-. Plotseling zijn zij echter overstag ge gaan en hebben besloten den eed van trouw af te leggen en zitting te nemen, als de Dail bijeenkomt. Wat de bedoeling van de Fianna Fail met deze frontverandering is? Het schijnt, dat zij er op uit is, de re geering ten val te brengen en met de arbeiderspartij en de Nationale Liga een kabinet te vormen welks eerste doel zou zijn den verplichten eed van trouw in overleg met de Engelsche re geering af te schaffen. Zondag heeft te Laren een ernstig tramongeluk plaats gehad, dat aan een viertal menschen het leven gekost heeft, terwijl er nog eenige ernstige ge wonden in het ziekenhuis liggen. De rampen volgen elkaar wel snel op in onze dagen 1 Ditzelfde kan gezegd worden van het woeden der elementen. Verschillen de deelen van ons land werden in de afgeloopen week weer geteisterd door stormen, onweders en windhoozen. WflT DE BtaPEN ZEGGEN. Dom. G'ter dit opschrift lezen we in .,De Neoeriander": In Amsterdam verschijnt tweemaal in de maand een blad, getiteld: „De (Vrijgeest". J'i ne. laatste nummer komt een :hoofdartikel voor; getiteld: „Gods- gevgvwe1' Hierin lezen wij: „Er is niets moeilijker dan een idioct tot overtuiging te brengen, dat te een idioot is. De persoon in kwestie, mannelijk of vrouwelijk, zal u met groote vraagoogen aankijken, alsof men hem in het ootje wil nemen. Precies zoo iets ondervindt ik al tijd .als ik een godgeloovige van het ouctf taaie, onverbeterlijke ras tot de overtuiging wil brengen, dat zijn op vattingen van de wereld en het leven •ondeugdelijk zijn, en dat iemand, die zulk een onzin nog gelooven kan, een groote dwaas 'i,s Weg mei alle gewauwel over een God die nooit anders is geweest en nooit anders kan zijn dan een misvorm de en misplaatste caricatuur van derï zin de werkelijkheid". Van een caricatuur gesproken. Wij zien er ook een. Namelijk een dwerg, die met een minachtenden blik, reu zen op het gebied des geestes, die hun lever, wijdden aan het verheven Gods probleem, genieën, die in eerbied zicli bogen voor Hem, Die is gezeten in her grondelooze licht; helden, die blijvende» sporen in den ontwikkelings gang dei menschheid vanwege hun machtig Godsgeloof nalieten meent te kunnen vernietigen. Natuurlijk ïs zoo'n dwergje waard uitgelachen te worden, ja, hartelijk uitgelachen te worden. Toch doen wij liever wat anders Namelijk met modelijden dat pedante mannetie aanzien, dat ons onwillekeu rig doet denken aan het versje van Beets Jan Rék wil grooter zijn dan God hem heeft gemaakt. Dies staat hij doorgaans op zijn tee- nen. Vergeefs gepoog. De sukkel raakt Toch niet aan 't geen waarnaar hij haakt. Maar wel veelvuldig van de beenen. En zonder een profeet te zijn, wil len wij dezen dwerg wel voorspellen, dat, wanneer niemand meer op aar de aan „De Vrijgeest" en zijn geschrijf daarin denkt, overal op aarde no°; de aanbidding zal plaats hebben van Hem Die alleen de diepste behoeften van ieder, die mensch is, vervult. SCHAAKRUBRIEK PROBLEEM VAN C. MANSFIELD. Ie prijs in een wedstrijd in Argentinië Ut 131 tü 1 'f/.., a m iHf ëm. JU W&L Wit begint en geeft mat in twee zetten Oplossing volgt hieronder. De hieronder volgende zeer leven dige partij tusschen de bekende spe lers Réti en Sergeant is uit den inter nationalen wedstrijd te Timbridge Welz in April 1927. Wit: R. Réti. Zwart: E. G. Sergeant Koninginnegambiet. 1. d2d4 Pg8fü 2. c2—c4 e7—e6 3. Pgl—f3 d7d5 4. Rel—gó Rf8—e7 5. Pblc3 0—0 6. e2e3 Pb8—d7 Beter dan c6, met welken zet Zwart kan wachten totdat Wit 7. Tel heeft gespeeld. 7. Tal—cl b7—b6 Ook deze zet is goed, misschien zelfs beter dan c6, waardoor Zwart wel eene moeilijk aantastbare stelling krijgt, doch zijn raadsheer c8 insluit. 8. c4Xdó e6Xd5 9. Rflb5 Een door Capablanca ingevoerde zet. Waarschijnlijk is Rd3 sterker. 9Rc8b7 10. 0—0 c7c5 11. Ddla4 De koningin kan hier hij goede ver dediging niets bereiken. e2 is voor haar eene betere plaats. 11a7—a6 Wit moet het paard op d7 nu wel nemen, want op Rc6 volgt b5 en door 12. Re2 b5, enz. wint Zwart te veel tijd voor een aanval op den koningin- nevleugel. 12. Rb5Xd7 Pf6xd7 13. Rg5Xe7 Dd8Xe7 14. d4Xc5 b6Xc5 15. Da4f4 Ta8c8 16. Tfl—dl Pd7—f6 17. Pc3a4 De twee zwarte middenpionnen zijn niet sterk. Zij hebben te veel be scherming van officieren noodig. 17Tf8e8 18. Pf3—d2! d5d4l Stand na 18d4 Zwart ontdoet zich terecht zoo spoedig mogelijk van een zijner 'zwak ke pionnen nu Wit hem er gelegen heid toe geeft. Zie nu 19. ed4: Pd5, 20. Dg4 h5, 21. Dh5: Pf4, 22: De5 Pe2f en Zwart wint de qualiteit. 19. Pd2—fl PfO— dó 20. Df4g3 Tc8c6 Nu mag ëd4: niet wagens 21 Tg6, 22. Da3 Pf4, 23. Pg3 of Pg2; met sterken aanval. 21. e3e4 De7Xe4 Beter was Tg6. Na den gespéelden zet kan Zwart zich verdedigen. 22. Pa4Xc5 Beter dan-22. Tel Del: enz. 22Tc6Xc5! 23. TclXcó Pd5—f4 24. Tdl—el De beste zet. Op Khl zou Pg2: zijn gevolgd. 24De4Xel 25. Dg3Xf4 a6a5 26. Tc5—cl Del—b4 27. b2b3 d4d3 28. Df4Xb4 a5Xb4 29. Tel—c4 Te8—el 30. Tc4d4 KgS—f8 Nu dreigt er 31d2, 32. Td2: Ra6 enz. 31 f2—f3 Om in de aan?eduide variant bet kast pol op f2 te kunnen nlaatsen. 31Rb7af» 32. Kgl—f2 Tel—al 33. Pfl—o3 TalXa2f 34. Kf2g3 d3—(12 35. Td4Xb4 Ra6—e2 36. Tb4d4 Ta2—b2 Remise. Oplossing van den Tweezet: 1. De7. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEK. De brug over de Ringsloot nabij de valbrug, is tijd ?lrjk gesloten wegens reparatie. Alhier reed da h;er van Leeuwen ire'; een luxe auto. doordat een band sprong, te water. De bestuurder wist nog brjtrjds uit dei wagen te springen. Ruim 40 man uit deze gemeente ontvingen het Mobilisatiekruis. HAZERSWOUDE. De heer P. Wezelenburg Tzn. al hier, slaagde te 's-Gravenhage voor di ploma M.U.L.O. De gehouden Unie-collecte heeft in onze gemeente, wat het dorp betreft, opgebracht de som van f 277,35, buiten de nog te verwachten, nagiften. Dé .dienstbode van den veehouder B. v. ld. Bosch trof het ongeval bij het verrichten van haar werkzaamheden in den kelder te vallen, waarbij haar arm werd gekneusd en zij genoodzaakt was geneeskundige hulp in te roepen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Deze week is ni t gunstig geweest voor een tuinbouw. Met het warme weer van begin dezer week kwam de massa bloemkool afzetten, en de val in ten prigs was zeer groot, zoo groot dat de prijs niet loonend was. Een klei ne verbetering is er intusschen te be speuren. nu ook het weer koeler is. Met best een liep het slecht, dot zelfs f3 ging jiog zeer goede póen weg. Een 'enkele tuinder "kon voor extra even beter prijs krijgen. Boonen bl ven goed in den prijs. 1Je aanvoer 11c int hier van tce. Beste zandeig mheimers ble ven goed gevraagd, brachten van 1,70 —2.10 op. Ook de kleieigenhoimers gin gen vlugger weg voor .301,40 per kist van 25 K.G. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Vergadering van Vrijdag 12 Aug. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heer G. J. B. Corts. De Voorzitter opent de verga dering met gebed. De notulen der vqrige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Enkele goedgekeurde Raadsbeslui ten van H.H. Ged. Staten; Verslag van de Gezondheidscommissie Alphen a. d. Rijn, waaruit bleek, dat de kosten voor onze gemeente hadden bedragen 36.97 34 en volgens de Begrooting 1928 de kosten zullen zijn 33.54. Voorts deelde de Voorzitter mede, dat, de benoeming van een onderwij zer voorloopig is uitgesteld en de voordracht vernietigd, omreden dat uit de wachtgelders, volgens de Mi nister, een keuze rnoet worden ge daan, een desbetreffend onderhoud met den Minister, om daarvan, met het oog op de noodige spoed, ver schoond te zijn, heeft geen gewenscht gevolg gehad. Ook zal met 1 Sept. het 7e leerjaar worden ingevoerd. Voorts doet de Voorzitter aanbie ding van de Gemeentebegrooting en de Begrooting Waterleidingbedrijf 1928, de Begrooting van het Burger lijk Armbestuur §n het Burgerlijk Armhuis, met de Gemeenterekening en die van het Burgerlijk Armbestuur en het Burgerlijk Armhuis 1926. Als Commissie tot nazien van het een en ander wordt door den Voorzit ter aangewezen, de lieeren Ant. van Egmond, N. P. Slegtenhorst en M. J. Oppelaar, bij welke Commissie do overige Raadsleden gevoegd worden, en de Secretaris met voorlichting zal bijstaan. De Voorzitter deelt mede,, dat met het oog op de verbetering van den weg, enkele boomen moeten worden opgeruimd bij den heer Oppelaar, waarvoor bij taxatie 75 moet wor den betaald, waarvan evenwel een ge deelte terugkomt omdat die opge bracht hebben 42 en dat het hek voor het huis van den heer N. Bloote verplaatst moet worden waarvoor ver langd wordt 25. Aldus wordt be sloten. Bij de gebruikelijke rondvraag in formeert den heer De Jong nog maals naar het onderhoud van de be graafplaats, waarop de Voorzit ter antwoordt, dat deze zaak spoedig afdoend wordt geregeld. De heer Van Egmon d wijst op de verveloosheid van de ijzeren hek ken voor de begraafplaats en dat van de Opslagplaats der gemeente, waar aan de Voorzitter zegt, zijn aan dacht te zullen schenken. Hierna wordt de vergadering ge sloten. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Gisteravond half 8 vergaderde de raad dezer Gemeente. Voorzitter: de heer J. L. Bosschie- ter, burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve Dr. Jonker. De Voorzitter opent de verga- oering met ambsgebed en leest daar na de notulen der voorlaatste verga dering, die onveranderd worden goed gekeurd. De notulen der spoedeischende ver gadering worden aangehouden. Daarna doet de voorzilter mede- deeling van de ingekomen stukken, w.o. een verzoek om adhaesie te be tuigen aan een adres van de Federa tie van Vereenigingen voor Zickcn- buisverpleging 0111 de verplichte ta rieven der Acad. Ziekenhuizen niet te verhoogen. Op voorstel van B. en W. wordt z. li. st. besloten, aan dit adres adhaesie te betuigen. Vervolgens komt aan de orde: Adres slagersvereeniging Katwijk en Omstreken, houdende verzoek ver laging keurloonen. B. en W. stellen voor, op dit ver zoek afwijzend te beschikken. Nadat wethouder S. Schone- v e 1 d, uiteengezet heeft, dat de keu ringsdienst van vee- en vleeschwaren is opgezet op de cijfers der thans ge heven wordend© keurloonen, gaat de raad met dit afwijzend prae-advies accoord. B. en W. bieden den raad de ge meenterekening dienst 1926 aan (Ge wone dienst, inkomsten 138.851.37, uitgaven 117.069,86E, batig 'saldo 21.781,5034. Kapitaalsdienst, inkom sten 23.408,9134, uitg. 23.298,74 '-i, batig saldo 110.17). Tot leden der commissie voor liet nazien dezer rekening worden be noemd de heeren Van Delft, Kralt en Knijff (bij diens verhindering Dr. Jonker). Het in de vorige zitting vastgestel de concept-besluit inzake bouwverbod op eenige perceelen, bestemd voor aanleg van straten, grachten of plei nen, wordt goedgekeurd, met de stem van den heer Van der Vijver tegen. In verband met het uitgeoefende toezicht op de gehouden paarden markt worden dezelfde belooningen als verleden jaar toegekend aan een zestal personen. Ook aan enkele politie-agenten wordt voor extra-diensten ter beveili ging van liet verkeer op Zondagen in Mei, tijdens de reparatie der brug van Katwijk een extra-belooning toege kend. Eenige reclames hondenbelasting worden behandeld. Alvorens de raad voor de mededee- lingen inzake de elektrificatie in ge heime vergadering gaat, geeft de voorzitter gelegenheid voor de rond vraag. De heer Kralt verzoekt op Vrij dagavond niet meer te vergaderen; dit is voor hem een lastige avond. De heer v. d. Gugten vraagt of de Vinkenweg in onderhoud bij de ge meente behoort, n.l. het laatste ge deelte, bij Voorhout. De voorzit- t e r beantwoordt deze vraag bevesti gend. De heer v. d. Gugten verzocht aan het onderhoud van dit weggetje meer zorg te besteden en dit voor den natten tijd in orde te maken. De Voorzitter antwoordt, dat er op dien weg weinig vervoer is. Weth. Van Klaveren zegt dat deze zaak voor het najaar in orde zal zijn. De lieer v. d. Gugten vraagt nog maals of B. en W. hun aandacht wil len vestigen op de brug, die in onder houd is bij de N.Z.H.T.M. Hebben B. en W. van de Mij. reeds antwoord ge kregen omtrent deze zaak? De heer v. d. V ij v e r meent dat er een leemte bestaat in onze gem. ver ordening van havengeld. Een schip per weigerde dit te betalen omdat de gemeente Rijnsburg niet voorkomt in het register van de gemeenten die ha vengeld mogen heffen. Hoe kan de betaling afgedwongen worden door den pachter? De Voorzitter acht dat de kwes tie van inschrijving in het register daar niet toe doet; de schipper is ver plicht te betalen. De Voorzitter spreekt een slot woord, in 't bijzonder tot den heer Kort, die voor het laatst een raads vergadering bijwoont. Spr. dankt hem voor zijn medewerking, waardoor veel in het belang der gemeente kon tot stand gebracht worden, en wenscht hem en zijn gezin nog menig geluk kig jaar toe. De heer Kort dankt den voorzit ter voor deze waardeerende woorden en den raad voor de betoonde vriend schap en samenwerking. Te 9.15 gaat de raad over in gehei me zitting. Groote aanvoer, vooral van Gla diolussen. De prijzen zijn beter dan we Oeze om dezen tijd van het jaar ge woon zijn. Gladiolussen varieeren in do gewone soorten van 0,400,70, extra fjoorten 0,802,20, Convili's in meer dere soorten 0,350,48, Pompon-Dahli a's 0,50—0,85, Dahlia's 23,50, Mar grieten wit 0.260,36, Delphiniums 6 14 ct., Helianthus 1,101,50, Mont Bretia 0,40—0,45, Leeuwenbekken 2 5, Primulinus 0,260,37. TER AAR. Dezer dagen slaagden aan de kweekschool te Beverwijk de heeren J. C. Wasseaberg en J. Zwirs alhier. Bakker Rein had het ongeluk, dat zijn paard voor de bróód kar inplaats van vooruit, achteruit ging loopen. De kar kreeg ernstige schade, maar met den bestuurder en d„e inhoud liep het goed af. ZWAMMERDAM. Op den Rijksstraatweg alhier is ig is terennamiddag een vrij ernstig; on geluk gebeurd. De heer B. dieper fiets den weg over stak, werd gegrepen door een motorrij wiel. waarop ook een duo-pass. was ge zeten. komende uit Oegstgeest. Den heer B., die met ernstige wonden op den weg bleef liggen, werd een cor geheel afgerukt. De duo-passagier werd oven eens met ernstige wonden opgenomen. Fe slachfoffers zijn na?r net zieken huis fé Bodegraven vervoerd; Hun toe1 stand is zorgelijk. Land- en Tuinbouw. FRIESCH VEE NAAR CHILI. Door den heer K. J. Kuperus van F.ngelum zijn, naar de L. Ct. schrijft. 61 stuks stamboekvee naar Amster dam verzonden, om daar in het stoom schip Boskoop te worden ingeladen met bestemming voor Santiago. De Boskoop is de nieuwe. 9000 ton groote vrachtboot der K.N.S.M. Het zal de eerste reis van dit schip over den Oce aan zijn. De gehecle overtocht zal ongeveer 8 weken duren. Het rundvee wórdt gelost in Valpa raiso om vandaar per trein naar San tiago te-worden'vervoerd, waar 20 Oc tober een groote internationale veeten toonstelling wordt gehouden. HOE NUTTIG ONZE-I IEVE-HFERS. BEESTJES ZIJN. Wanneer de winter volledig en grondig ten einde is, komen allerwe gen de onze lieveheersbeestjes uit hun winterverblijfplaatsen voor den dag, en zoeken ijverig in alle boomspleten naar de wintereieren der bladluizen. Het kan niet alleen het aardige vóór komen, de kleur en teekening van deze kevertjes zijn, die maken, aat zij niet alleen hier te lande, maar ook elders- allerlei liefelijke naampjes ver kregen hebben.. I11 Duitschland hëeien zij Frauen-Ka ferchen. Sonne-Kaferchen, Herrgotu* K.iferc ten. Gottes-Pferdchen. In Noorwegen Sonnenhennen, iij Engeland lady-birds, in Frankrijk bé te; de la vierge, vaches a Dieu. Fe oorzaak van deze algemeene ge liefdheid motet dieper liggen. De onze lieve heersbeesties zijn zeer nuttiee dieren, die de landbouwer op zijn veld gaarne ziet, ook wanneer zij soms bil duizenden ontreden. Men heeft zich de moeite getroost, door onderzoekingen te ontdekken, hoevee' bladluizen een larve of een vot wassen onze lieve heersbeestje dage lijks ten offer vallen en bevonden, dat de larven in haar eerste stadium da gelijks 6, in haar tweede stadium 7, na de tweede huidsverwisseling 23, in het vierde stadium 1U en als vol wassen kever ook 1Ü bladluizen veror beren. Maar niet slechts blad- en schildlui zen, doch ook grootere insecten wor den door de onze lieve heersbeest;e3 verdelgd. Van den succesvollen strijd dezer diertjes tegen verschillende voor de planten schadelijke insecten hebben do Amerikanen reeds lang partij getrok ken. Naar Noord Amerika zijn n.l., te gelijk met vreemde planten, voor de cultuur schade'ijke insecten ingevoerd Men spoorde nu in het vaderlandl dezer vreemdelingen hun natuurlijk© vijanden op en bracht deze, voorname lijk verscheidene soorten onze lieve heersbeestjes, mét vele duizenden naar Amerika. wa£r weliswaar enkele soorten zich niet konden inburgeren en weer verdwenen, doch andere zich zoo stprk voortplantten, dat broedko- lonies in ruime mate aan de landbou wers konden worden verstrekt. IN DE LEERSCHOOL VAN DEN OOTMOED. Leo Tolstoï verhaalt de geschiede nis van een paardenkoc.per, die met zijn knecht, genaamd Iwan. de dor pen langs ging om handel te drijven. En dan kon hij heel goed uren in de herberg zitten en liet den knecht bui ten staan wachten. En als ze samen op het pad waren, dan moest Iwan altijd een paar schreden achter henl aankomen, want het berijmde niet, Idat de knecht zoi maar met zijn mees ter op gelijke hoogte van den weg liep. Maar op zekeren laten avond, gaan de van het eene dorp naar het andere, werden ze overvallen door een snèeuwi storm, die hun het oad bijster maak te en hen deed verdwalen op de ein- delooze stenoe, in groot gevaar daar van kommer en koude om te komen. En naarmate nu de wereld rondom hen zich wiider en eindeloozer begon te toonen, begon de trotsche man zich zeiven kleiner en nietiger te gevoelen. ..Iwan", zeide hij- „je hoeft zoo ver niet achter me te blijven. Te kunt wel een stapje dichter bij me komen loo pen". En Iwan kwam een stapje dichten bij hem loopen. "En de natuur sloeg het voorhang steeds verder voor - hem onen en toonde hem steeds meer de diepte van haar heiligdom. lehova kwam uit Zijn woning en betrad de hoogten der aar de. Er was een geheimzinnigheid en een plechtigheid rondom hen, waar door het hart van den man begon to versmelten. „Iwan", zei hij, ..je kunt wel naasti me komen loopen". Zoo liepen ze naast elkander voort> uren ha uren. En hoe verder ze liepen, hoe meeü er in het hart van den paardenkoopen een groote liefde ontwaakte voor den mensch, die daar naast hem ging. Op het laatst kon Iwan niet meer; maar zonk in de sneeuw. Toen knielde dezelfde man, die hem vroeger zoo uit de hoogte had behandeld bij hem neer en zei schrei end „Iwan, wordt maar wakker. Wordt maar weer wakker, Iwan. Ik ben bij je. je meester, je broeder, Iwan". E11 als een broeder nam hij hem op zijn schouder, eii droeg hem met inspanning van zijn laatste krachten voort, tot hij met den morgenstonjd het dorp waarvan hij was uitgegaan weer vlak voor zich zag liggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7