UIT ONZE INDIEN. DE KOELIE-ORDONNANTIE. De Volksraad nam de wijziging der koelie-ordonnantie zonder hoofdelijke stemming aan. De beide I.S.D.P.-leden, de heeren Stokvis en Middendorp, vroegen geacht te mogen worden als hebbende tegengestemd. DE „KLAP". De ontwerp-ordonnantie tot aanvul ling van art. 352- van het Wetboek van Strafrecht tot verhooging van de straf maat hij lichte mishandeling werd met 22 tegen 17 stemmen door den Volksraad aangenomen. VOLKSRAAD. De Volksraad behandelde de supple- toire begrooting van marine. Aan het slot sprak de regeeringsgemachtigde, vice-admiraal Gooszen. die binnenkort zal aftreden, een woord van afscheid tot den Volksraad. Namens den Volksraad sprak de voorzitter mr. Neijtzell de Wilde den heer Gooszen op waardeerende wijze toe. DE UITVAART VAN DR. DE GROOT. In de Roomsch-Katholieke kerk te Bandoeng heeft een plechtige uitvaart dienst plaats gehad voor dr. de Groot van Malabar. De Heilige Mis werd op gedragen door pastoor Van Hoof, die den overledene huldigde als man van wetenschap en voorbeeldig katholiek. Er waren vele autoriteiten aanwezig. DE DYNAMIETBIEFSTAL TE BUITENZORG. Volgens de Locomotief heeft de resi dent van Buitenzorg de autoriteiten en de politie eerst twee etmalen na dat de dynamietdiefstal uit de maga zijnen van Leuwiliang gepleegd was, gewaarschuwd. Dit heeft het onder zoek ten zeerste bemoeilijkt. Inmiddels heeft de regeering opdracht gegeven tot behoorlijke bewaking van opslag plaatsen van ontplofbare stoffen. MISHANDELING? In antwoord op de 'schriftelijke vra gen van het Volksraadslid den heer Ratulangi inzake de dagbladberichten volgens welke de controleuf* ter be schikking van den assistent-resident der afdeeling Menado, de heer F. H. C. van Emmeloort Stein, zich zou heb ben schuldig gemaakt aan mishande ling den dood tengevolge hebbende, waardoor de bevolking van Amoe- rang iii onrust zou zijn gebracht, ant woordde de regeering, dat op 20 Juli de heer Van Emmeloort Stein een ze keren Rimper arresteerde, die vijf da gen later overleed. Voor zijn dood beschuldigde de ge arresteerde den heer Van Emmeloort Stein van mishandeling. Het voorloo- pig onderzoek heeft geen aanwijzingen tegen den beschuldigde opgeleverd. Dc resultaten van het verdere onderzoek zullen nader door de regeering wor den medegedeeld. OPRUIENDE RADIO-REDEVOERING. Het Nieuws van den Dag v. N. I. ver neemt, dat er in den laatsten tijd zeer veel radio-toestellen aan inlanders worden verkocht. Een Cliineesch ama teur ving onlangs uit Wladiwostock een in vloeiend Maleisch uitgesproken opruiende redevoering van een Sovjet- üitzendstation op. In deze redevoering riep men uit Rusland de bevolking van Ned.-Indië in vloeiend; duidelijk verstaanbaar Ma leiseh o.a. woordelijk toe: „Gij zijt daarginds met Uw vijftigmillioen sterk genoeg om U niet ie laten ringel- ooren, onderdrukken en tiranniseeren door slechts 200.000 Hollanders. Slaat de Hollanders dood." ONRUST IN HET GAROETSCHE. Volgens het te Bandoeng verschij nend dagblad De Koerier zou er in het Garoetsche buitengewoon groote on rust heersch en onder de bevolking. Ver scheidene leiders zouden reeds zijn aangehouden. AFSCHAFFING POENALE SANCTIE. De motie van het Volksraadslid, den heer Middendorp (I.S.D.P.) strek kende tot afschaffing van de poenale sanctie, is met 34 tegen 9 stemmen verworpen. DE BRIEF VAN GOUVERNEUR HILLEN. De regeering heeft hij monde van Haren gemachtigde voor Algemeene Zaken, mr. J. J. Schrieke, in den Volksraad de vragen van het lid Kerk- kamp beantwoord inzake een brief, dien de Gouverneur van West-Java gericht heeft tot het Volksraadslid den heer Wiranata Koesoema, regent van Bandoeng, naar aanleiding van opmerkingen, die deze aan hem on dergeschikte hoofdambtenaar als lid van den Volksraad in de zitting van dit college gemaakt lieeft. De regee ring zette uiteen, dat de heer Hillen met liet schrijven van dezen zuiver particulier bedoelden brief gepoogd heeft om met volledige intactlating van de ambtelijke verhouding een ein de te maken aan een sinds jaren be staande persoonlijke, vriendschappe lijke en vertrouwelijke verhouding. De regeering keurt noch den vorm, noch den inhoud van den brief goed. De regeering kan echter geen aanlei ding vinden tot het treffen van bij zondere maatregelen in deze. In antwoord op de vraag, of de re geering bereid is na te gaan in hoe verre dit niet op zichzelf staande feit den doorslag mag geven bij de over weging van dc vraag of de blijkbaar door overspannenheid overijld gehan deld. hebbende gouverneur nog opge wassen is tegen de zeer zware taak, die hem onder zoo moeilijke om-stan- digheden is onceleoM antwoordt de re- peering, dat zij deze vraap niet. wil beantwoorden, aaneezieu de vrager zich hier beweest ot> een terrein, dat buiten de bemoeienissen valt van den Volksraad. UTTDE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Dr. J. van Lonkhuizen, vroeger Prei. bij de Gerei. Kerk alhier, is we d/erom naar Ameitku vertrokken, we gens familieomstandigheden. BOSKOOP. Vergadering van den Gemeente raad op Maandag 15 Augustus, des 's (avonds 7 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvïlaag. 2. .Vaststelling der notulen van de vergadering van 29 Juni jl. 3. Ingekomen stukken.. 4. Mededeelingen. 5. Aanbieding door Burgemeester em Wethouders van een aanbeveling voor de benoeming van een .lid der Commis sie van toezicht op het algem. vormend Lager Onderwijs. 6. Aanbieding door B. en W. van een aanbeveling voor de benoeming van een lid der Commissie tot wering van school verzuim. 7. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitloting van 3 obligaties van f 500,en 1 obligatie van f 100^van de leening, oorspronkelijk groot f 54.000 8. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot verkoop van een (perceel bouwgrond, gelegen aan de Julianastr. aan den heer Alb. Kranenburg. 9. Voorstel van B. en W. om te beslui ten Lot verzekering van de gemeente- leigendommen tegen stormschade. 10. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot onderhandsche verhuring van de perceefen A. B, E, G, H, en F van het* gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade aan den heer C. Bakker. 11. .Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de verschuldigde rente en af lossing dcor de Bouwvereeniging .„On ze Woning", voor de 22 woningen aan de Zijde. 12. Aanbieding door B. en W. ter goedkeuring van de rekening van ont vangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur, over het jaar 1926. 13. Aanbieding door B. en W. ter voorloopige vaststelling van de rekening en verantwoording van de Gemeente- .Eedrijven over'het jaar 1926. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. Ten huize van den groentenkoop- man K. aan de Steilen alhier, komt een geval van typhus voor. Coöp. vereen. „De Boskoopscbo veiling". Veiling yan 9 Augustus. Rozen per bos: Ophelia. 10—22 et. Golden-Ophelia, 1532 ct. Marcel-Royer, 1930 ct lïadley. 5060 ct. Jules-Bouchö, 31 ct. Columbia, 2033 ct. Wilb. Kordes, 25 30 ct. Rosalandia, 1424 ct. Joh. C. Mensing. 9—14 ct. Butterfly, 25 35 ct. Claudius-Pernet, 4048 ct. Mac. Keiler, 2030 ct., Gem. Rozen 9-17 ct. Door den visscher M. Blanken al hier. werd, toen hij bezig was met het lichten zijner palingfuiken, in eendier fuiken een do oden visch otter gevonden De heer Jac. Lünnemann alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een R.K School te Leidschendam. Zaterdagavond had er aan den Zijdeweg een ernstig ongeluk plaats. Ter hoogte van de woning van Mevr. de Wed. D. M. v. Gelderen, moest een bestuurder van een motorrijwiel, zeke re H. uit Bazerswoude, twee wieMJ ders passeeren. welke naast elkander reden. Doordat volgens verklaring van H., hij werd verblind door de lantaarns van de wielrijders, read hij ter plaatse een zekere mej. H. aan, met gevolg dat deze tegen den grond werd geslagen en bewusteloos bleef liggen. De ontboden dokter constateerde ver moedelijk schedelbreuk, en achtte ver voer naar een ziekeninrichting niet mo gelijk. De vrouw, moeder van 3 kiii deren, verkeert in levensgevaar. Burgemeester en Wethouders heb ben oils plaatsen, waar in de Gouwe ge zwommen mag worden aangewezen: ten 1 e het gedeelte voorbij de korenmolen van den heer Abbembrook, ten 2e het gedeelte voorbij de tuin van de gezus ters Koster aan het einde der Ridder- buurt. De Surnumerair der Dir. Belas tingen enz., de heer P. C'. A. Steen, is belast met de tijdelijke, waarneming van het kantoor der Rijksbelastingen alhier, gedurende 15 Augustus tot 3 September 1927, wegens verlof van den tegenwoor- digen titularis. NIEUWE WETERING. Ged. Staten van Zuid Holland be handelden Maandag een beroep vanj. P.emmerswaal en anderen te Nieuwe We lering (gem. Alkemade), tegen het be sluit van den Raad dier gemeente van 15 Maart 1927 tot opheffing der openba re lagere school in de buurtschap N. Wetering. De heer H. J. Borghots rapporteerde, Op 15 Maart jl. had de raad van Alke made besloten de'openbare lagere school le Nieuwe Wetering op te heffen en over 'he dragen aan het bestuur <ler Katholieke school te Roelofarendsveen. Hei schoolgebouw der 0. L. 'S. zou dan dienen voor een nieuwe katholie ke school, waaraan behoefte bestaat, ierwijl de O. L. S. slechts bezocht werd door 7 niet-kaffcholieke leerlingen. Te hoofdinspecteur voor het onder* wijs achtte het niet economisch, voor 7 leerlingen een school in stand te hou den. ©11 adviseerde tot' goedkeuring van het raadsbesluit, doch tevens om c©n ♦m^erzoek in te stelten naar de be- b^eFt-e aan openbaar lager onderwps in Alkema.de. Als gemachtigde van appellant trad op de heer J. J. Lamers. voorzitter van den Ned. Bond van Onderwijzers. Namens het gemeentebestuur trad op de secret3ris. de heer W. Harteveld, die een rapport voorlas over deze kwestie samengesteld door B. en W.. waarvan :de conclusie is. dat de O. L. S. zon der bezwaar .kon worden opgeheven. NOCRDWIJKERHOUT. De R. K. Muziekvereniging „Jean ne d' Are' gaf gisteravond een wel geslaagde uitvoering in de Gemeentc- tent op het Dorpsplein. Een groot aantal belangstellenden ge noten van het aangebodene, jammer dat zooveel auto's op dit drukke punt pas seeren, en er dus telkens ongewenscb- te ,afleiding is. TER AAR. Op Donderdag 1 September a.s. 's avonds van 7-8.30 uur, zul'ei in deO. L. S. 'Ifcr.or den betrokken instructeur inlichtingen worden verstrekt aan jon gelieden, geboren in 1909, betreffende ('leelname aan de vooroefeningen ter bekoming van verlcoriing diensttijd. VOORHOUT. De van gemeentewege gehouden verkeerstelling op do Haarlemmervaart, ya.n auto's, rij- en voertuigen en rij wielen. op het gedeelte gelegen tusschen don Rijksstraatweg (Postbrug) én de ge meente Noordwijk. om aan t? toonen, dat deze verkeersweg om haar belang rijkheid nocdig verbetering behoeft, le verde liet volgende resultaat op iste dag, 15 Juli: 236 personen-auto's 272 vrachtauto's, totaal 508; 34 motor rijwielen. 1199 rijwielen en 151 rij- en vees-tuigen. He': weer was slecht, evenals den vol genden dag. waardoor het verkeer der personen-auto's minder groot was. 2de dag. 16 Juli: 235 personenauto's 2.47 vrachtauto's, tot"at 482; 35 motor rijwielen. 1484 rijwielen en 93 rij- en voertuigen. 3de dag. 31 Juli: 327 personenauto's 9 vrachtauto's, totaal 336; 51 motorrij wielen, 2295 rijwielen, 40 rij- en voer tuigen. Set weer was dien dag goed, maar de weg buitengewoon slecht, tengevol ge waarvan het verkeer zooveel moge- ïïjk gemeden werd. He; totaal dezer drie dagen bedroeg 798 personenauto's. 528 vrachtauto's totaal 1326; 120 motorrijwiel en. 497S rijwielen en 284 rij- en 'andere voertui gen. Deze getallen spreken en geven een vrij duidelijk overzicht van bet drukke verkeer. De verkeerstellingen werden gehou den van des voorin. 6 tot des nam. 8 uur. WASSENAAR. Toen de heer K. met zijn auto van de buitenplaats „Stoephout" af kwam rijden, weigerd? met h-.t over schakelen der Versnelling, een oogen- blik de motor, zoodat de auto stil stond juist op «Te trambaan. Uit de richting Wassenaar 'kwam f een tram aan dj den, waarvan de bestuurder geen voldoen den tijd meer had zijn wagen tot staan te brengen, met het noodlottig gevolg, dat de auto werd aangereden en zwaar beschadigd werd. Van de inzittenden Hen alleen Mevr. IC. ernstige verwondin gen op; de overige kwamen met den schrik vrij'. Een dochtertje van den heer S. werd gisterenmiddag door een hond van den heer L. alhier in het been ge beten. waardoor zij bloedende wonefen opliep. S. he:--ft bij de politic een aanklacht ingediend. ZEVENHOVEN. Een der meisjes-tweelingen van den arbeider H. v. d. Ham. genaakte van de loopplank te water. Een hevig gegil en de schreeuw van aanloopen- de buurvrouwen werd gehoord. Mej. A. v. Leeuwen begaf zich te water om het kind te redden. De moe der sprong er ook bij, en doorwaadde de Ringsloot. Ten slotte begaf zich A Boer ook te water om moeder en kind te redden. 1 De landbouwer S. had het onge luk een paar kunsttaaiden tijdens den maaltijd in te slikken, welke in de keel bleven vastzitten. De ontbodejn geneesheer adviseerde overbrenging naar een specialiteit te Deiden. Gelukkig bleek een opera tie overbodig, maar konden de tanden Eoo verwijderd worden. GEMENGD NIEUWS. HET ONWEER VAN MAANDAG. Omtrent het onweer van Maaridagi middag zijn nog de volgende berichten te vermelden: Ti el. Vanmiddag trad over IJzendoorn en Ochten een onweer met overvloedige!* regen en hevige windstooten. Er liepen geruchten over groote ver woestingen te IJzendoorn, maar deze waren niet te controleeren, doordat de telefonische verbinding met dat dorp zoowel als met het nabijgelegen Och ten verbroken was. Van den wind, die zich in Noorde lijke richting voortzette, werd te Kes téren niets bemerkt. Zooeven is de verbinding met Och ten hersteld. Men deelde ons vandaar mee, dat een 25 vruchtboomen, langs den dijk tusschen Ochten en Ijzen- doom zijn ontworteld en dat ook ten zuiden van de .Waal een aantal hoo rnen verdwenen schijnen te zijn. Te IJzendoorn zijn twee zware kas- tanjeboomen middendoor gebroken, wat ruiten ingedrukt en eenige schuur tjes van hun daken beroofd. 1 N ifm e g en. 1 r"~! Boven Nijmegen en omgeving heeft vanmiddag om half drie enkele minu ten een hevig onweer gewoed, gepaard gaande met een wolkbreuk. l Boven Hatert heerschte een wervel storm, die er zware boomen en vrucht hoornen ontwortelde, cle helft van het dak der boerenhofstede van J. Huis man afrukte, -het achterhuis Van de hofstede van Facon-vernielde, waar ook de bliksem insloeg, bij verschil lende andere boerderijen schade aan richtte en bovengronasche telefoon geleidingen onbruikbaar maakte. Beilen: i Te Elp is de bliksem geslagen in '11 boerenwoning, bewoond door de ge zinnen Kuik en Kampïng. In een oogenblik stond de gehcelo boerderij in lichte laaie. De vlammen sloegen over op. het met riet bedekte perceel van den land bouwer Smeders. Oök deze boerderij1 werd in asch gelegd.'- Had niet een regenbui de daken doornat gemaakt, dan warë wellicht het bekende boerengehucht je tnetde oude boerenschuren in vlammen op gegaan. De oogst was binnen. Het vee kon worden gered. Alleen een hond is verbrand. Verzekering dekt cle schade. Een brandspuit uit .Westerbork ver leende assistentie. Aan de bui ging een windhoos voor! af, die overal het op de Veluwe staan cle koren omwierp, de kruinen-van de boomen knapte en aan cle daken ve.el schade toebracht. Het telefoonverkeer van Westerbork met Assen is verbroken. Heerenveen: - Bij een hevig onweer is 'de bloei den) van v. d. Zwaag te Terband door den bliksem getroffen en geheel afgebrand. In het Oosten en Westen ziet men nog vier branden. Door den bliksem zijn nog getroffen, cle boerderijen van Mart en Koen te Langezwaag. Beide zijn afgebrand. In de boerderij van Van der Zwaag is ook het geld verbrand en een stier 111 de vlammen omgekomen- In het spoorwegstation Heerenveeu werd een balk door den bliksem ver splinterd; brand werd niet veroorzaakt Enschedé. De kapitaie boerderij van L. Wis- sink onder Lonneker is vanmiddag tijdens het hevige onweer door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. Het vee werd gered. i Tonde 11. Te 1bnden in de gëm. Brummen. is een boerderij van H. Arends dooi den bliksem gètroflen. en geheel af gebrand. ,1 Leeuwarden? I Hedenmiddag te omstreeks half 5 heeft boven F riesiahd een hevig on weer gewoed, dat vergezeld gmg van veel regen. Zoo werden vele boerenplaatsen ge troffen, die afbrandden. 1 erz elf der tijd trok'van Noord naar Zuid een windhoos boven een deel van Leeuwarden, de vernieling die werci aangericht, weesduidelijk den weg aan, welke de hoos heeft genomen, kemmerden. Maandag heeft/in het gehucht Rem merden bij Eist een windhoos gewoecil die groote schafte heeft aangericht. Slechts enkele seconden neefi de hoos geduurd. Een ijzeren geraamte met bekapping; van' een in aanbouw zijnde loods, ter groote van 40 bij 18 M., en ter hoogte s an lu M. werd finaal, tegen den grond gedrukt. Van een der ijzeren balken van plm. 10 c.M. dikte, werd het bo venste gedeelte een slag omgedraaid'. Zwaie ijzeren kettingen knapten at. Een 0-tal werklieden had"", toen zij de bui zagen aankomen, juist tevoren het gebouw verlaten. Een groote partij hooioppers werd door de hoos opgenomen en eenige meters verder neèrgesmakt. 1 ersoonlijk werd memand getrotien Achterveld. Maandagmiddag zijn drie in de wei de loopende koeien van den landbou wer \V. Roelofsen, te Achterveld bij Barneveld, door 'den bliksem doodge slagen. De beesten waren-niet verzekerd. D e ers u m (F r.). Te Deersum was Maandagmiddag 'n tijdlang de passage langs den Rijks straatweg versperd, doordat 'n wind hoos zware boomen had omvergewor pen. ^Spa ngahoek (Fr.). Te Spangahoek is eenboerderij door den bliksem-getroffen en afge brand. R ot sterga.ast. Te Rotstergaast werden twee koei en van den veehouder A. de Jong door den bliksem, gedood. HET ONWEER VAN GISTEREN. Gisteren woedde in het Oosten van ons land weer een hevig onweder. Veenendaal. Gistermiddag ontlastte zich boven Veenendaal een kort, doch hevig on weder, gepaard gaande met een zwa ren regenval en wind. De bliksem sloeg in verschillende boomen en eveneens in de machine- werkplaats van de fa. Emmen en ,Van de Wetering. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. Haaksbergen. Een hevig onweder, gepaard gaande met zwaren regenval, woedde boven deze gemeente. De bliksem sloeg in den toren der «Ned. Herv. kerk, die eenige jaren ge leden ook al eens door het hemelvuur4 werd getroffen. Eenige asbestplaten' werden Ios'ge- rust en stortten on straat. Brand werd deze keer niet vetoor- zaakt. 1 De electrische lichtvoorziening on-* idervond tijdelijk stagnatie, doch kanl nog bijtijds hersteld worden. j l 'A s s en. "N Gisteravond omstreeks 5- uur heeft boven Oostelijk Drente opnieuw een lievig onweer gewoea, gepaard gaan de met hevige stortbuien en hevigen wind, die bij oogenblikken aan een! tcycloon deea denken. De dorpen Gasteren een Eekhaag werden geteisterd. Op verschillende plaatsen is de blik sem ingeslagen en werden door den wind vele zware boomen afgeknapL Vele telefoonpalen werden omver geworpen. De geweldige regen veroorzaakte groote schade aan het op het veldi staande gewas. Winschoten. 1 1 l Te Oomsberg, gemeente Onstwédde is cle boerderij van R. Kuiper, nadat de bliksem was ingeslagen, tot denj grond afgebrand. Harlingen. f 1 r' 1 1 Gistermiddag tusschen 4 en 6 uur ontlastte zich boven Harlingen en om streken een hevig onweer, dat gepaard ging met een zwaren slagregen, die in een minimum van tijd vele straten blank zette en het water bij vele hui zen deed binnen stroomen. Het onweer, waarbij de bliksem niëtj van de lucht was, werd begeleid door hevige rukwinden, waardoor het tjalk schip Catharina van de wed. Thijsse» dat zich ten noorden van de stad. be vond, het hard te verantwoorden kreea Het grootzeil werd geheel vernield, waardoor het schip hulpeloos werd. De heer J. Vlietstra ging onmiddel lijk met zijn motorsleepboot Jonge Jani naar buiten, doch de eigenaresse wei gerde assistentie en wilde voor de toÜ zeilende, de haven bereiken. In den omtrek der stad Harlingen Heeft de wind ook schade veroorzaakt Op den weg Harlingen-Leeuwarden lagen boomen over den weg, telefoon draden waren afgeknapt. VISSUHSRIJBERICHTEN, Gisteren aangekomen aan den rijks afslag te IJrnuiden 8 stoomtrawlers, 1 drijfnotvaartuig en 2 kustvisschers, 33 kisten tarbot 21—80, 8 kn. griet 20 57. beide per 50 kg.; 211 stuks groote tong 2.50—2,80, 1295 stuks middel tong 1.7U—2.40, 2455 stuks kleine tong 1.20 1.50 alles per kg.; 3 kn. groote schol 38, 3 kn. middel 3237, 11 kn. zet 23— 26, G73 kn. kleine 2.90—12.50, 6 kn. schar 10—12.50, 2 kn. tongschar 41, al les per 50 kg.; 10 kn. rog 8.5017 per 20 stuks; 51 st. vleet 1.752.50 per stuk; 16 kn. pieterman poontjes 3.40 14, 7 kn. groote schelvisch 1519, 27 kn. middel 915. 106 kn. kleinrniddel 5.50—7, 216 kn. kleine 2.405, alles per 50 kg.; 7 kn. kabeljauw 3444 per 125 kg.; 40 kn. gr. gullen 4.9G'7.50. 74 kn. 1:1 gullen 2.204.40 beide per 50 kg.; '17 st. leng 35—54 ct. per stuk; 8 st. heilbot 3.409 per stuk; 41 kn. wijting 2.203.40 per 50 kg.; 20 stuks koolvisch 4270 ct. per stuk; 80 kn. makreel 6.70 —4 per 50 kg.; 4 st. zalm 137.20 per stuk; 112 kantjes volle haring 18.10 21.20 per kantje; 115 kantjes maatjes 10.8513.80. 3 kantjes makreelen 9, al les per kantje. Van IJmuider haringvloot kwam binnen de motorlogger 1JM 406 met 27 last pekelharing. De besommingen der haringsche pen waren gisteren KW 15 met 2195 en KW 147 met 1919 (voor gedeelte vang sten). Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er gisteren 8 aan de markt. De besommingen waren: IJM 7 met ƒ2224. IJM 152 met 1945, IJM 155 met 1608, IJM 107 met 2C51 IJM 125 met 1347, IJM 327 met 1207, IJM 385 met 1546, en IJM 53 met 1300. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. GAASTERDIJK, Vancouver n. R'dam via Hamburg 8 (9.24 v.m.) 95 mijl O. v. Wiek. GROOTENDIJK, R'dam n. Vancouver, 7 (5.2 n.m.) 200 mijl Z.W. v. Valen- tia. ANDIJK, 8 v. B.-Blanca te R'dam. LOCHKATRINE, R'dam n. Vancouver 0 v. Cristobal. BURGERDIJK, 8 v. R'dam te New- York. NEBRASKA, 6 v. San Francisco n. R'dam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN (thuisr.) 9 v. Antw. VEENDIJK (uitr.) 7 (4.24- n.m.) 50 mijl O. v. Niton. JAGERSFONTEIN (uitr.) 9 v. Kaap stad. MELISKERK (uitr.) 8 v. Port Sudan. NI AS (uitr.) 8 v. Tanga. NIJKERK (thuisr.) 8 v. Lorenzo Mar ques. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN, KILSTROOM (uitr.) 8 v. Teneriffe. TEXEL (uitr.) 6 v. Port GentiL KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND (uitr.) 6 te B.-Ayres. DRECHTERLAND (uitr.) v-ertr. 10 v. Buenos-Ayres. ORANIA (uitr.) 8 v, Rio de Janeiro. ROTTERBAMSCHE LLOYD. JACATRA (uitr.) 9 (v.m.) te Duinker ken. TAMBORA (thuisr.) 9 (vm.) v. Port Said. INSULINDE (uitr.) 9 te Sabang. I.IODJOKERTO (thuisr.) 9 v. Londen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. RADJA (uitr.) p. 8 Ouerssant. KARIMATA (thuisr.) p. 8 Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6