en J. E. t. d. Belg. Leonardus Hendii kus Vatentinus z.v. J. G. Paquay en E. M. Balmie'kers. Ondertrouwd: Wilhelmus Th. vail den Berg 28 j. en Geertrukla van derPlue; 20 j. Adrianus van de- Voort 30 j. cn Olasina J. Snveele 28 j. i&gAsfjf RIJNSBURG Bij vonnis van liet Kantongerecht te 's-Gravenhage, is aan J. Heemskerk alhier, wegens overtreding yan art. 15 der Motor- en Rijwiel wet, de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen ontz _d voor een maand, ingegaan op 27 Juli jongstleden. SASSENHEIM. Gedurende de verbouwing der Ge: Ireformeedde Kerk alhier, zal de ge meente in oen tweetal gebouwen tarnen .komen, nl. in Concordia en in het Ten toonstellingsgebouw. In dien tijd zal naast Ds. A. M. Booij- inga als hulpprediker optreden Ds. J. W. Gunst, em.-Pred. van Woerden. Béi de Predikanten zullen dan 's morgens en 's avonds in beide gebouwen de zelfde preek houden, dit orn te voor-, komen dat de gemeente zich niet aan -de wijkirdeeling zal houden. Het is- nl. de bedoeling, dat de leden, die te Voorhout _en te Sassenheim vanaf de „Oude Post" tot de villa" .„Siwah" wonen, in „Concordia", en die te Sas-- isenheim vanaf de „Oude Post" tot en- met d!e Kaag wónen, in het Tentoonstel lingsgebouw zullen kerken. Waarschijnlijk zullen nog een of twee- Zondagen in de oude kerk de godsdienst oefeningen plaats hebben, daarna wordt zij .met het oog op de verbouwing-- ge sloten. Men verwacht. dat de restaura tie omstreeks Kerstmis aigeloopen zal zijn, en dan het vernieuwde kerkge-, bouw weer in gebruik zal genomen kun nen worden. VOORSCHOTEN Burgerlijke stand. Geboren: G rarda Sophia d.v. P. J. van Plemerl en P. M. van der Kooij. Maria Cathariru d.v. K. van Rossen en E. J. Momberg Cornelia Maria Jacoba d.v. J. C. v. d. Peet en W. C. Oomen. Ondertrouwd: Ph. H. G. Giüter 33-- j. en F. G. A. W. Böltes 25 j. J. C. \Y. Meester 24 j. en A. C. J. van der Zij den 23 j. F. Kooyman 33 j. en N. Kooy- man 30 j. Gehuwd: G. Vermeer en D. de Best.'' C. van Egmorid en J. Pal. WOUBRUGGË, Zooals de grensbewoners van 4J- phen met Woubrugge mede'leven, zoo leven die van Woubrugge mede met Rijnzaterwoude, daaronder behoort ook de heer J. W. de Brufin. welke dezer ■ragen zijn 50-jarig huwelijk hoopt te herdenken. Wat deze zoo algemeen hoog geachte ingezetene heeft gepresteerd mag bij deze gelegenheid wel eens naar voien worden gebracht en gememo reerd. Vanaf 1893 fungeerde hn als Jidvan den Pacd te. Rijnzaterwoude, bijna 20 jaren, w.o. 5 jaren als Wethouder, tot hij me'.terwoon onder Woubrugge kwam Ook in het kerkelijk leven van Rijnza terwoude gaf hij zijn krachten reeds 44 jaren, 'i zij als notabel, kerkv., diaken, - en thans neg als ouderling fungeerende. Verder gaf hij zich op verschillend ter rein van het maatschappelijk leven. Met dankbaarheid aan God, die hem daartoe de krachten schonk, zal zeker bij dezen mijlpaal stil gestaan worden. ZEVENHOVEN. Het vermenigvuldigingsc'ijfer is door den Raad dezer gemeente weder, op .1.2 vastgesteld. Den ioen Augustus was het 50 jaar geleden, dat H. Enthoven Hzn. in -dienst fct'ad als scheepstimmermanskn. bij den heer J. Enthoven aan dsn Vrou- wenakker. Onze vroegere plaatsgenoot© Mej, S. van Dorssen, alhier geboren, thans te St. Johannesga, (Fr.), slaagde dezer dagen voor de acte Onderwijzeres. De smidsgezel' J. N. Slingerland kresg een stukje gloeiend staal in een der oogen. -Geneeskundige hulp achtte ■overbrenging naar het ziekenhuis nood- akeljjk. Men vreesde dat het licht uit -et oog was. Doch gelukkig bleek dit onjuist Door het ontslag van den kant# r- houder J. Ryneveld, zal" vermoedelijk het hulp postkantoor in. een poststati on- omgezet worden, De Amsterdamsche Wethouder Jan ter Haar Jr. (C.H.) Herdenkt heden den dag, dat hij voor 25 jaar 2ijn in trede deed in den Amsterdamschen Gemeenteraad. DAG-AGENDA. De'avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Aug. a.s. waargenomen door de apotneek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. Oegstgeest Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. EEN SPOEDREIS PER VLIEGTUIG. Men meldt aan het Haagsche Ane- ta-kantoor- Zaterdag bevond zich een vertegen woordiger van een der grootste we reldfirma's, welke overal haar fabrie ken gevestigd heeft, te Oslo en kreeg mededeeling, dat hij voor dringende aangelegenheden Maandagmorgen vóór 10 uur te 's-Gravenhage werd verwacht. Hij wendde zich terstond tot den vertegenwoordiger der K.L.M. te Oslo met de vraag, of deze uitkomst kon brengen. De K.L.M, als altijd, stond klaar. Eon barer vliegtuigen, te Kopenha gen gestationeerd, vertrok, bestuurd door den vliegtuigbestuurder Hon- dong, naar Oslo, nam daar den passa gier op, die Zondag om 2 uur uit de hoofdstad van Noorwegen vertrok, en na een tusschenlanding te Gothen- berg, om 8 uur te Kopenhagen aan kwam. In den nacht van Zondag op Maan dag, om 3 uur, vertrok een ander vliegtuig der K.L.M., bestuurd door Smirnoff, naar Amsterdam en kwam daar, zonder tusschenlanding Maan dagmorgen om 7.30 uur aan. Daar stond een automobiel gereed voor den passagier, die omstreeks 9 uur te Den Haag aankwam. Hij was dus een uur te vroeg voor zijn zakenbespreking. De passagier was zeer voldaan over de vlucht per K.L.M. en zal dergelijke vluchten stellig herhalen, wanneer de noodzaak zich daartoe voordoet. Onze luchtvaartmaatschappij heeft hiermede andermaal bewezen, dat zij terstond gereed is voor bijzondere op drachten. DE STATENDAM. Naar wij vernemen, zal de Staten dam, welke, gelijk bekend is, het grootste scnip van de Rotterdamsche haven zal worden en welke bij de werf van de naamlooze vennootschap Wilton te Schiedam wordt afgebouwd een turbine-schip worden. De machi nes zullen in Engeland worden ge bouwd. FOKKERVLIEGTUIGEN VOOR DE ZUIDPOOL-EXPEDITIE VAN BYRD. Men meldt aan het Haagsche An-o- ta-ka?atoor d.d. 9 Aug.: Door enkele bladen werd uit het bericht dat Edsel Ford, die indertijd de Noordpool-expeditie van Byrd heeft gefinancieera, thans ook de fi- nanrieering van ByrJ's Zuidpoci-ei- peditie op zich zal nemen de conclusie getrokken, dat Byra dus voor zijn Zuidpool-expeditie wel gebruik zal maken van Ford vliegtuigen. Weliswaar heeft Ford aan Byrd aangeboden van zijn vliegtuigen ge bruik ie maker, doch dat had hij ook reeds voor de Noordpooi-e tpeditie gedaan en evenzeer als hij die - gele genheid zal ook bij de thans in voor bereiding zijnde expeditie gebruik worden gemaakt van Fokker vlieg tuigen. De groote successen door Byrd ver kregen met Fokker-machines zijn oorzaak, dat de heide vliegers, die aan expeditie deelnemen, n.l. Balchen ei« Bcnüett, en die door hem belast zijr met de geheele voorbereiding ter. aanzien van het vliegtuig-materieel en daartoe vermoedelijk tegen Dec. a.s. het in de Fokker-fabriek gebouwd wordende vliegtuig zullen overnemen hun kansen en levens aan geen ande re macchine dan de Fokker wenschen toe te vertrouwen. Prof. Dr. N. Voorhoeve, huiiengeuoo^ hoogleeraar in de Röntgenologie, die Maandagavond op 49-jari gen leeftijd is overleden. SACCO EN VANZETTI. Op het Amstelveld te Amsterdam viel gistermiddag tengevolge van een hevige windvlaag een groote boom om, evenwel zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken. De branóweer was spoedig ter plaatse en trok den boom met de reddingauto weg. voor Sacco en Vanzetti werden negen politie-agenten gewond. Feng Joe Hsiang noemt het bericht dat hij Borcdin als gijzelaar gevangen ihoudt, een leugen, Te Landen is een regeling get ee kend tot fundeering der schulden van Jcego-Slavië aan Engeland. Verschillende streken van Saksen worden bezocht door zwermen van mil- licenen koolwitjes (een soort vlinder), zoodat groote uitgestrektheden land doms geheel wit zijn alsof er sneeufw lag, dan wel of laaghangende wolken over' het land trekken. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. De uitslag der gehouden loting voor den Dienstplicht, lichting 1928, is als volgt: Th. J. Wesselingh 1. A. Bremmer 2. C. Francken 3. -J. v. d. Heijden 4. A. Gats 5. M. Harkes 6. A. H. Uljee 7. A. C. van Geest .8. W, Matze 9. H. P. van Amsterdam 10. J. Slappendel 11. J. L. A. v. d. Poel 12. J. Vreeburg 13. W. L. v. Klaveren 14. C. J. v. Eqk 15. J. H. v. d. Meer 16. Th. J.. Mensch 17 J. H. Kompier 18. L. van Gorkum 19. W. Buitenhuis 20. J. Pont 21. H. Voge llaar 22. J M Straathof 23. L. C. v Vliet 24. W. van Pijlen 25. G. Koet- Rechter Thayer handhaaft zijn uitspraak. Naar een telegram uit. Dedham in Massachusetts meldt, heeft rechter Thayer geweigerd zijn uitspraak te herroepen en de executie van Sacco en Vanzetti op te schorten. Nader wordt geseind, dat de beslis sing van rechter Thayers, door er ac te van te nemen, dat de verdediging zich het recht voorbehouden heeft om protest aan te teekenen, den weg opengelaten heeft voor een beroep op het Opperste Gerechtshof van den Staat. Nog een beroep op de verdedigers. De verdediger van Sacco en Van zetti heeft beroep aangeteekend hij het Opperste Hof van Beroep van den Staat Massachusetts tegen het be sluit van het Opperste Gerechshof, dat Maandag aan de veroordeelden een „writ of error" geweigerd heeft. Dit is een van de pogingen, die de verdediging zal aanwenden om elke mogelijkheid voor de Staatsrechtban- ken uit te putten, vóór zij zich tot de federale rechtbanken richt. Nieuwe bomaanslag op een kerk. Te Chicago ontplofte een bom in een Katholieke Kerk in de wijk, waar 150.000 Italianen wonen. Kerkruiton sprongen stuk en pilaren werden be schadigd. Het is opmerkelijk, dat later overal strooibiljetten werden verspreid, waarin een protestmeeting tegen Sac- co's eD Vanzetti's veroordeeling werd aangekondigd. De protest-staking te New-York. Uit New-York wordt gemeld: Aan de proteststaking ten gunste van Sacco en Vanzetti wordt door duizenden arbeiders deelgenomen. De leiders van de vakvereeniging Indus trial Workers of the World, welke uit socialisten en communisten bestaat, verklaren, dat zich tot dusverre reeds meer dan een half millioen mannen en vrouwen bij de proteststaking heb ben aangesloten. Een Amerikaansche vlag verbrand. Een vertegenwoordiger van den re sident-generaal te Capablanca heeft naar aanleiding van het verbranden eener Amerikaansche vlag bij betoo- gigen ten gunste van Sacco en Van zetti aan den consul der V. S. het leedwezen der Fransche regeering betuigd. Er zullen strenge maatrege len worden genomen tegen de schul digen. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Een ernstige nederlaag van Tsjang Kai Sjek? Berichten van bevoegde zijde mel den, dat de strijd in Sjantoeng met kracht wordt voortgezet. De laatste berichten zeggen, dat Tsjang Kai sjek een ernstige neder laag heeft geleden in de buurt van Pangpas Anwei. Zijn troepen zouden 7000 man verloren hebben. Er zijn PATRIJZEN EN HOUTSNIPPEN. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft nader vastgesteld, dat in de provide Drente de jacht op patrij zen zal zijn geopend van 12 Sept. 1927 tot 1 Januari 1928 en de jacht op houtsnippen zal zijn geopend van 12 Sept. 1927 tot 26 Febr. 1928. BUITENLAND. NA DE MISLUKKING DER VLOOT- CONFERENTIE. De Amerikaansche kruisersvloot. Naar de New-York Herald nit Ra pid City verneemt, zijn de Ameri kaansche marine-autoriteiten van oordeel, dat, nu de conferentie te Ge- nève mislukt is, de vloot eenigszins uitgebreid moet worden. Wilbur, de Minister van Marine, vertoeft op het oogenblik te Rapid City om den toe stand met president Coolidge te be spreken. Minister Wilbur wil, naar men zegt, het oorspronkelijk vlootprogram uitvoeren, dat voorziet in nog ten minste 12 kruisers van 10.000 ton met kanonnen van 20 c.M. bij de twee, die thans in aanbouw zijn. Voor zes de zer kruisers zijn de gelden reeds toe gestaan. Naar nader uit Rapid City geseind wordt, heeft Coolidge het programma van aanbouw, dat de algemeens raad van het departement van marine heeft aanbevolen, goedgekeurd. Amb tenaren nit Coolidge's omgeving schetsen dit programma als „gema tigd". reeds 1000 gewonden te Poekou aan gekomen. Het embargo op zilver in Zuid-China. Naar uit Sjanghai gëmeld wordt, is het verbod van uitvoer van zilver op geheven op last van den minister van financiën te Nanking. Groote ontploffing te Sjanghai. Te Sjanghai heeft een groote ontplof fing in de markthallen plaats gehad, waardoor buiten groote materieele schade zestig personen zijn gedood. Er waren duizend gewonden. DE SEPTEMBERZITTING VAN DEN VOLKENBOND. Naar Rijnland-ontruiming? In Volkenbondskringen wordt ver klaard, dat begin September te Genève belangrijke besprekingen zullen plaats vinden tusschen Briand en Strese- mann over de Duitsche ontwapening, alsmede over enkele ophelderingen, welke noodzakelijk moeten voorafgaan aan de behandeling van de kwestie der Rijnland-ontruimjing. Deze bespre kingen, die een vertrouwelijk karak- te zullen dragen, zullen van meer be- teekenis zijn dan de discussies in zake het offcieel programma. ALBANIë EN JOEGO-SLAVIë. Herstel der betrekkingen. De Fransche gezant te Tirana stelde Miltsjits, den tijdelijken zaakgelastig de van Joega-Slavië, voor aan den se cretaris-generaal van het dept. van buit. zaken. De diplomatieke betrek kingen tusschen Joega-Slavië en Alba nië zijn aldus weer normaal gewor den. De nieuwe Alhaneesche zaakgelas tigde Tahir Styla is Maandag te Bel grado aangekomen en legde terstond een bezoek af bij den plaatsvervanger van den minister van buitenlands che zaken. Gisteren werd hij door den mi nister zelf ontvangen. Tegenover de pers bevestigde Styla dat de Alhaneesche regeering voorne mens is Tsenahag opnieuw als ge zant naar Tirana te zenden. KORTE BERICHTEN. He aantal werkloozen in Engeland bedroeg op 1 Augustus 1.119.800, of 92.898 meer dan de vorige week en 498.944 minder dan verleden jaar. Be Jouvemel verklaart, dat onte vredenheid pver de Fransche Volken- bond£diplomatie de reden is van zijn aftreden als lid der Fransche delega tie bij den Bond. Bij e n botsing te Parijs na af loop eoüvsr communistische bc tooging siler 36. D. Hoogendoorn 27. 'J. A Schouten 28. A. dje Kort 29. G. Rade- Bcaker 30. NIEUWKOOP. 'Bij den veehouder J. L. Kook? is bij het wolvee schapeoschurft gecon stateerd. NOORDEN. B. en W. hebben aan N. Vink ver gunning verleend tot uitbreiding van zijn timmermanswerkplaats, door plaat sing van 3 electriscihe motoren, met een gezamenlijk vermogen vso 8 P.EL NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke stand. GeborenAuke Vogeltje d,v. P. Rietvink en G. v. d. Meer. Antonius Willem z.v. A. Th. Boot en A. Nieuwkerk. Laurentius Wilhelmus Antomius z.v. L. Bogers en G. J. M» Wdlk. Nicolaas z.v. A. J. Koudijs en G. <E. Qakx. Rina d.v. K. J. Noy en T. ■Schoonenberg. Willem z.v. J. M. Muil wijk en G. Westrik. Johannes Tosephus z.v. L. Heemskerk en A. v. d. Voort. Jo hanna Elisabeth d.v. J. CL van Gfllswök Heden bracht het gezelschap Amerikaansche Journalisten dat in ons land vertoeft, een bezoek aan Amsterdam, waar verschillende punten werden be keken. In groote sight-auto's reed het Amerikaansche gezelschap door de straten van Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2