Fietstochten PUROL DAG-AGENDA. Katwijk aan Zee. Zondag 7 Ana., 's midd. drie uur. Gemeentezaal: Bij bellezing, door Ds. Aalders, van Am sterdam. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden zal morgen worden waarge nomen door de doctoren: Muyzert, Niemer, Schreuder en Veldhuyzen. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegsteeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Aug. a.s. waargenomen door de apotneek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef 552. Oegstgeest. Apotheek ,.De Vijzel" Kempenaerstraat 4. des nachts en des 7nndags VACCINA TIE ERVARING. Persoonlijk deden wij een ernstige! ervaring op. schrijft Udido in „Fr, Dagblad", die hoewel niet met zoo noodlottigen afloop, toch gaf te den ken. i Dit voorjaar lieten wii een meisje vaccineeren, en omdat wij bij erva ring wisten, hoe sterke reactie er ge woonlijkin de familie op volgde, waan schuwden wij den huisarts te voren voor het gevaar en lieten de inenting ten zijnen huize verrichten. De "dokter verklaarde de inenting! zoo licht te hebben verricht, dat, naar alle waarschijnlijkheid geen de min ste reactie zou volgen, zoodat hij her- inenting voorzag. Maar al de vijf pokken ontwikkel den zich plotseling en aan het neus- ïe waar net kind blijkbaar met een besmet vingertje had gekrabt, ontwik- ke'de zich nog een zesde. Fet kind werd doodziek en lag in een temperatuur van 40.3 gr., gedu rende twee nachten en een dag, toen er toch nog herstel intrad. Het resultaat verbaasde den dok ter, zelf voorstander van vaccinatie, zoodanig, dat hij terstond, zonder er naar gevraagd te zijn, verklaarde be reid te wezen, een verklaring at te geven voor het jongere broertje, dat et voorloopig vrijgesteld moet blij ven van inenting. Wij vroegen ons af, wat er gebeurd zou zijn, als wij dit kind eens hadden laten inenten op de gewone wnze zooals wij dat in de school dikwijls hebben gezien, zoodat er in alle haast vijf of zes strepen werden gemaakt! waar hei bloed bij neerliep om tot „dje volgt" te komen. De ouders, die zulke ervaringen op deden of nog veel erger, gelijk wij hierboven mededeelden, komen dan toch wel in een scherp conflict te staan met de Overheidsdwang en hun ge weten Vandaar dan ook, dat het ons goed doei te vernemen, hoe steeds meer verzei rijst tegen dit stelsel en er om meerder recht voor de ouders wordt geroepen, die toch door de Overheid niet van hun verantwoordelijkheid voor God worden ontslagen. DE AMERIKAANSCHE JOURNALISTEN IN NEDERLAND. Gemeld wordt, dat tijdens de lunch, welke de Neder 1.- AmenkFundatie en de Nederl.-Am..rikaansche Kamer van Koophandel op Dinsdag 9 Augustus a.s. den Amenkaanschen persveri:egenwoor (digers in het Koloniaal Instituut te Amsterdam zullen aanbieden, door den heer Dr. Frank Bergen Kolly uit New- York een tweetal gedenkplaten aan de Nederlar.dsch-Amerikaansche Fundatie zal worden overgedragen. De eerste gedenkplaat, aangeboden door de „City History Club" der stad New-York, zal later .bevestigd worden het gebouw van het eerste „West Indi sche Huis" in de Haarlemmerstr. te. Amsterdam. De tweede gidenkplaat aangeboden door de ..Reformed Pastor's Associa tion of America" zal bevestigd worden aan hei Gebouw in het Begynhof, waa? de eerste kolonisten vóór hun vertrek uit Nederland naar de nieuwe wereld, bijeenkomsten hielden. Er is ook nog een derde gedenkplaat, op komst, die bevestigd zal worden aai! de Schreierstoren ter herdenking van het vertrek van Hendrik Hudson naa? de nieuwe wereld. Deze plaat zal worden aangeboden docr de „Greenwich Village Historical Society" aan de gemeente Amsterdam BUITENLAND. DE MISLUKKING DER CONFERENTIE. Engelsche persstemmen. De Engelsche bladen houden zich alle bezig met het mislukken der Vlootconferentie té Genève en geven uiting aan hun leedwezen over den ne gatieven afloop van de onderhandelin gen. Het falen wordt in het algemeen toegeschreven aan onvoldoende voorbe reiding van de zijde der Vereenigde Staten. De pers hoopt evenwel, dat de besprekingen op een lateren datum onder gunstiger omstandigheden zul len kunnen worden hervat. De „Times" constateert, dat de Vlootconferentie van den beginne af aan het toeval werd opgeofferd door hare onvoldoende voorbereiding en de ontstentenis van een gemeenschappe- lijbe besprekingsbasis. De „Daily Mail" is van meening, dat de resultaten van Genève 'n waar schuwing kunnen worden genoemd voor degenen, die van de a.s. Ontwa- penings-conferentie van den Volken bond heil verwachten. Het is volgens het blad zeer onwaarschijnlijk, dat de naties in staat zullen zijn het eens te worden over de inkrimping van hunne strijdkrachten, van welke hun veilig heid afhangt. De „Daily Express" constateert met genoegdoening, dat Londen weder in plaats van Genève hoofdkwartier van de Britsche politiek geworden is. De Engelsche gedelegeerden zijn met hun concessies tot de uiterste limiet ge gaan. Onder de liberale bladen verdient nog vermelding de waarschuwing van de „Westminster Gazette" de verzoe king te weerstaan weder een conferen tiewedloop te beginnen. Het orgaan eischt van de Liberale Partij, dat een veldtocht zal worden ondernomen ter verkrijging van bezuinigingsmaatrege len bij de Marine. De Japansche pers. In haar commentaar over het einde der ontwapeningsconferentie zegt de Kokamin, zinspelend op wat zij noemt „de openlijke breuk in de Engelsch- Amerikaansche betrekkingen", dat zij Amerika in staat zal stellen om zijn ambitie van de „eerste vloot in de we reld" te verwezenlijken. Jiji merkt op dat de Engelsch-Ame- rikaansche wrijving» de uitdrukking was van essentieele verschillen tus- schen de wederzijdsche standpunten. Beide bladen voorzien een wedstrijd in maritieme bewapening tusschen En geland en Amerika, waarbij elk dezer naties naar de vriendschap van Japan zal dingen, een toestand, die van di plomatiek standpunt voordeelig zijn mag. doch niettemin zwanger gaat van gevaarlijke mogelijkheden. Amerikaansche onverschilligheid. Amerika schijnt het nieuws van het échec der conferentie met onverschil ligheid te hebben ontvangen, daar de gewone man het debat niet van nabij heeft gevolgd, wegens den academi- schen aard der besprekingen. De bladen over het algemeen juichen de hartelijkheid der slotredevoeringen toe. Men gelooft in welingelichte poli tieke kringen, dat Coolidge nu pogin gen zal aanwenden om door diploma tieke kanalen den weg te banen voor een volgende conferentie te Washing ton in 1929. Nog overeenstemming mogelijkl Onmiddellijk nadat de definitieve mislukking der vlootconferentie be kend geworden was, publiceerde de Amerikaansche staatssecretaris van buitenlandsche zaken een officieele mededeeling, waarin de verwachting wordt uitgesproken, dat het echec niet definitief is en dat weldra overeen stemming tusschen Engeland en de Vereenigde Staten zal worden bereikt Coolidge -schijnt in 1929 alweer een nieuwe ontwapenings-conferentie te willen houden. De Japansche premier Tanaka heeft een verklaring gepubliceerd, waarin hij zijn vertrouwen uitspreekt dat een accoord in zake de vlootbeperking in de naaste toekomst mogelijk zal blij ken. SACCO ENVANZETTI. Is er nog een uitweg? Tenzij het Federaal Gerechtshof tus- schenbeide komt, zullen de beide Ita liaansche anarchisten Sacco en Van- zetti volgende week op den electri- schen stoel den dood vinden wegens moord op twee beambten gepleegd in het jaar 1920. Alle pogingen worden door den ver dediger van Sacco en Vanzetti gedaan om hen te redden. De meeste rechter lijke autoriteiten zijn het er over eens, dat de eenige weg om hen te redden is een beroep op het Hoogste Gerechts hof van de Ver. Staten op grond dat beide veroordeelden geen onpartijdige behandeling van hun zaak hebben ge had, omdat zij de radicale sympathie hadden. Zweedscke protesten. Het Zweedsch Comité ter Verdedi ging van Sacco en Vanzetti heeft aan het congres van het I.V.V. te Parijs 'n telegram gezonden, waarin dit wordt verzocht eenige concrete voorstellen, welke het Comité doet, aan te nemen. Deze voorstellen zijn: lo. een scherp protest te doen hoo- ren tegen de doodvonnissen, en den eisch tot vrijlating der beide gevange nen: 2o. als bewijs van internationale solidariteit een internationale pro teststaking te proclameeren; 3o. alle Amerikanen te boycotten. In het telegram wordt er nog op ge wezen dat het onderzoek, dat de ad vocaat Georg Branting, de zoon van Hjalmar Branting, den overleden lei der der Zweedsche sociaal-democrati sche partij, in Amerika heeft ingesteld onomstootelijk heeft bewezen dat bei de Italianen onschuldig zijn. Hoe de veroordeelden het besluit ontvingen. De mededeeling, dat zij Woensdag 10 dezer terechtgesteld zullen worden, is Donderdagochtend aan Sacco en Van zetti bij het ontbijt meegedeeld. Zij namen de meedeeling kalm op en zet ten zich later aan het schrijven van brieven aan hun medestrijders. De brief van Sacco die in het Italiaansch was geschreven, luidde als volgt: „In de cel van het huis des doods is ons zoo juist meegedeeld, dat gouver neur Fuller ons den lOen Augustus ter dood wil laten brengen. Dit was geen verrassing voor ons. omdat wij weten, dat de kapitalistische klasse hard is en geen meedoogen hebben zal voor een goed strijder voor de revolutie. Wij zijn trotsch op den dood en zullen sne ven, gelijk alle anarchisten gevallen zijn. Het woord is thans aan u, mijn broeders en makkers. Gelijk ik u reeds meegedeeld heb, zijt gii de eenigen, die ons redden kunt. omdat wij nooit ver trouwen hebben gehad in de regeering. Wij hebben altijd wel geweten, dat goeverneur Fuller en rechter Thaver moordenaars zijn Met ware vriend schap en groeten aan allen RECLAME. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30. 60. Tube 80 ct. Vanzetti's brief was gericht: „Tot ieder van mijn makkers op de heele wereld" en luidde als volgt: „Goeverneur Fuller is een moorde naar, zoo goed als rechter Thayer en de staat meineedigen zijn en de heele rest. Hij schudt ons de hand als een broeder en laat mij gelooven in zijn oprechtheid. Thans negeert en ont kent hij alle bewijzen van onze on schuld. Hij beleedigt en vermoordt ons. Wij zijn onschuldig. Dit is een strijd voor de plutocratie tegen de vrij heid en het volk. Wij sterven voor het anarchisme. Leve het anarchisme!" De indruk in Moskou. Uit Moskou wordt aan de Berlijn- sche bladen gemeld, dat daar het be sluit van gouverneur Fuller inzake Sacco en Vanzetti een verontwaardi ging heeft verwekt, zooals men tot dus ver in de Sovjet-hoofdstad niet heeft gekend. Hoe groot de opwinding onder de be volking is, blijkt uit het feit, dat een krantenjongen, die de bladen met het bericht van Fuller's beslissing te koop had, door de menigte, die hem de cou ranten ontrukte, bijna is doodgedrukt en zwaargewond naar een ziekenhuis moest worden gebracht. De communistische internationale, zal een oproep richten aan de Ameri kaansche arbeiders en hen uitnoodigen op dezelfde wijze te antwoorden op het besluit van Fuller als de Weensche arbeiders geantwoord hebben op de vrijspraak van de moordenaars van Schattendorf. Morgen wordt te Moskou een groote betooging voor Sacco en Vanzetti ge houden. Men hoopt een millioen deel nemers op de been te brengen. Twee poppen voorstellende president Coolidge en Fuller zullen bij de betoo ging in het openbaar worden verbrand. DE MILITAIRE CONTROLE IN DUITSCHLAND. Een brief van Briand aan den Volkenbond. De Fransche Minister van buiten landsche zaken Briand heeft een brief gericht aan den Volkenbond, welke de kwestie der militaire controle in Duitschland tot onderwerp heeft. Wat er precies in dezen brief staat, weten wij niet. Hij is in Duitschland gepubliceerd en he^ naar het Wolff- bureau meldt, daar groot opzien ge baard. Hiervoor is echter, naar aan de bladen wordt medegedeeld aldus het telegram geen reden. Briand lieeft als voorzitter der Ge zantenconferentie den Volkenbond er van in kennis gesteld, dat de werk zaamheden der controlecommissie zijn geëindigd en dat haar bevoegdheden aan den Volkenbond zijn overgedra gen. Door de besluiten -van 1926 was het einde der militaire controle op 31 Januari 1927 vastgesteld, en was de in het Verdrag van Versailles voor ziene controle ten einde. De Fransche Minister heeft aan zijn brief '11 inhoudsop ave van het eind rapport der controlecommissie toege voegd, en eveneens een opgave der nog niet volkomen onopgeloste kwes ties. Van een „nieuwen aanval" van Briand kan daarom geen sprake zijn, daar het geheel slechts een zakelijke gebeurtenis is voor den goeden gang van zaken. In den brief wordt de werkzaam heid der militaire deskundigen in het kert geschetst, welke, naar bekend is, geen controlerechter hebben. Een verzoek van Duitschland. De Duitsche regeering heeft tot den Volkenbond het verzoek gericht een afschrift te mogen ontvangen van de nog niet opgeloste punten, die de Fransche Minister van Buitenland sche Zaken Briand aan zijn tot den Volkenbond gerichten brief heeft toe gevoegd. De brief n.l., waarin hij den Be:.. verzoekt zich voortaan met de controle over de Duitsche be wapening te willen belasten. KORTE BERICHTEN. In Lotharingen heeft een hevig onweer, gepaard met een bijzonder krachtigen storm, groote schade aan gericht. Twee personen werden ge dood. Léon Daudet komt misschien in Nederland. In de afgeloopen week zijn er in Perzië 1000 nieuwe gevallen van cho lera voorgekomen, waarvan 10 met doodelijken afloop. Te Bettiah in Britsch-Indië heeft een bloedige botsing plaats gehad tus schen Hindoes en Muzelmannen. Er zijn 93 slachtofers, o.W. 13 dooden. In Engeland is groote belang stelling voor de poging om revisie te krijgen van het proces-Slater. Slater werd 18 jaar geleden wegens moord tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. Sterke argumenten voor zijn onschuld worden thans aan gevoerd. Te Parijs betreurt men geenszins liet fiasco van de „particuliere" vloot conferentie. De politie te Wcenen heeft inza ge verlangd van de lijst der buiten landsche employé's van de Russisch- Oostenrijksche handelbureaux aldaar Het Spaansche kabinet heeft een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij nachtarbeid en vrouwenarbeid wordt verboden. HARING VOOR SOVJET RUSLAND. Men schrijft aan de N. R. Crt.: In verband met het bericht omtrent haringleveranties aan Sovjet-Rusland is het volgende van belang. Het is onmogelijk na te gaan, hoe veel pekelharing vóór den oorlog in het eebied van het tegenwoordige Sov jet-Rusland afzet vond. daar dit slechts een deel van het voormalige Tsaristische Rusland vormt en eenige van de meest welvarende keizerlijke provincies, waarin veel pekelharing ge consumeerd werd, zooals Polen, Let land, Estland, Litauen en Finland, er aan ontbreken. Ongetwijfeld zijn de omstandigheden voor den afzet van pe kelharing in het gebied van Sovjet- Rusland heel wat ongunstiger dan in den keizerlijken tijd. De koopkracht der bevolking toch is aanzienlijk ach teruit gegaan; mag men de berichten gelooven, dan verkeert het Russische transportwezen in allertreurigsten toe stand, en de behandeling, het vervoer en de distributie van de haring kosten zoo buitensporig veel dat de prijs er door verdubbeld wordt. Bovendien kan de haven van St. Petersburg slechts een beperkte hoeveelheid haring ver werken de Engelsche handel meent niet meer dan 7-5.000 tonnen per jaar omdat de outillage daartoe onvol doende is. Ons land heeft bijna nooit recht streeks pekelharing naar Rusland ge zonden en Sovjet-Rusland kocht tot dusver zoowel in Noorwegen als in Groot-Brittannië. Men moet de betee- kenis van den officieelen Russischen handel voor den haringafzet dus voor al niet overschatten. In het voorjaar betrok Sovjet-Rus land een beperkte hoeveelheid pekel haring uit Engeland en werd bekend, dat het voornemens was, dit jaar ook in Noorwegen te koopen. Met het oog hierop stelde de Noorsche regeering een bedrag van twee millioen kronen beschikbaar om als garantie te dienen voor Noorsche exporteurs, die aan Rus land. zouden willen leveren. Want Sov jet-Rusland wilde alleen koopen op voorwaarden, welke voor den particu lieren handel een te zwaar risico zou den beteekenen. Uit het beschikbaar gestelde bedrag zou daarom, mits de zending meer dan 300 tonnen omvatte, dit risico voor 75 pet. gedekt worden. Het plan der Russen om uit Noor wegen haring te betrekken bestond reeds lang voordat de diplomatieke betrekkingen tusschen Engeland en Sovjet-Rusland waren afgebroken, en kan dus niet een gevolg van die af breking zijn geweest. Ook waren er, naar ik indertijd reeds vernomen had. al lang voordien van den kant der Sovjets stappen bij onze haringhandel gedaan voor de levering van pekelha ring; doch deze stappen hebben niet tot een resultaat geleid alleen doordat de credietvoorwaarden van den kant der Sovjets bedongen, te bezwarend werden geacht. Dat Nederland geen officieele betrekkingen met de U. R. S. S. onderhoudt, werd toen van die zijde dus niet als een bezwaar beschouwd, ep als dit thans wel het geval is, dan vraagt men zich af, of onze haringhan del daarover wel erg rouwig behoeft te zijn. Er komt nog bij, dat er buiten de Sovjet-organen om, dus clandestien, nog altijd heel wat pekelharing Sov jet-Rusland binnenkomt en dat daar-, aan indirect voor den Britschen en Ne- derlandschen handel misschien vrij wat meer te verdienen is. UIT DE OMGEVING! ALPHEN AAN DEN RIJN. Namens het Bestuur der Vereeiu „Rhodé" schrijft men ons: Op Dinsdag 9 Aug. hoopt de ver- eeniging Rhodé, tot steun van Voor dorp te Leiderdorp een collecte te houden. In deze stichting worden een 90- tal verwaarloosde kinderen zorgvul dig verpleegd, wat voor het bestuur lang geen gemakkelijke taak is. Nu wil genoemde vereeniging dit bestuur helpen in haar financieele zorgen, door het houden van collec tes. De vereeniging beveelt deze col lecte dan ook ten zeerste aan. 1 De vliegdemonstratie is van halï 5 tot 5 uur. Er nemen 5 vliegtuigen aan deel. Op het terrein wordt van de nieuwste uitvinding pm een groote menigte toe te spreken gebruik gemaakt, nl. een volledige uitzending met luidsprekers van de Nederl. Seintoestellenfabriek te Hilversum, Ruim 700 oud-gemobiliseerden komen het kruis in .ontvangst nemen. HAZERSWOUDE. De gewone jaarlijksche Unie collecte zal worden gehouden opl Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. De afsluiting van den overweg aan de spoorlijn op den Gemeeneweg is thans gereed» gekomen en wordt van af het station bediend. Is er een trein in aantocht, dan ver-i plaatsen zich een tweetal waarschu wingsborden, waarop het woord Stop duidelijk zichtbaar is aangebracht. Daarop vallen de afsluitboomen naatf beneden. Is de trein den overweg gepasseerd dan gaan de boomen weer omhoog! en de waarschuwingsborden worden weer in hun vorigen standi terug ge bracht. Door den Commissaris de Ko ningin is aan onzen burgemeester, de heer van der Meulen, veertien dagen verlof verleend. De schildersknecht K. de J. trof het ongeval bij het verrichten van zijn werkzaamheden aan een woning van den heer Z. op den Voorweg, van het dak te vallen en zich daarbij aan hoofd en arm ernstig te bezeeren, zoo- Gemeentelijke Aankondigingen HOUDEN VAN VARKENS. Burgemeester en Wethouders v?u Leiden brengen ter openbare kennis dat op Maandag den 15den Augustus e.k. des namiddags te 3 uur op hot Raadhuis gelegenheid zal worden co- geven om bezwaren in te brengen te gen de verzoeken van de volgende r>"r- sonen om vergunning tot het houden van varkens ter plaatse achter elk der verzoekers vermeld: Th. J. Verhoeven, in het perceel Fok- keplein 5; H. van Dorsten, achter perceel Le vendaal 35: C. G. Verhagen, in een aanhonrig- heid van perceel Uiterstegracht 37: H. Brandt en Zn., op een terrein aan de Potgieterlaan; J. van Schie. op een terrein in den Boschhuizerpolder no 6; Gebr. Paridon, in een schuur op het perceel in den Boschhuizerpolder, ka dastr. Sectie O. No. 591; Erven W. J. Zwetsloot, Haarlemmer weg 2; J. P. van der Holst, in een schuur op een weiland aan den Haarlemmer weg nabij de brug over de Slaagh of Stinksloot; M. Bol, achter het perceel Lusthof laan no. 1; W. M. van Wingerden, in perceel La ge Rijndijk, poort A, no. 4; F. 'Wervelman. in een schuur in den Stadspolder ten Noorden van de Drift- H. van der Meij, op het erf van het perceel Hooge Rijndijk no. 196; A. A. van der Meij op het erf van het perceel Hooge Rijndijk no. 202; J. H. Te9ke op het erf van het per ceel Hooge Rijndijk no. 208; A. Verhoeven, in de schuur achter het perceel Kruisstraat no. 10. Gedurende drie dagen voor het tijd stip hierboven genoemd, kan op de Secretarie kennis worden genomen van de stukken, zoo die omtrent die verzoeken mochten zijn ingekomen. Leiden, 5 Augustus 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgem eester. VAN STRIJEN, Secretaris. "dat hij genoodzaakt was, zich onder geneeskundige behandeling te stellen, en zijn werkzaamheden voorloopig wel niet zal kunnen verrichten. KATWIJK- Omtrent een bruin-lederen hee>- renportemonnaie met inhoud, een paar len halssnoer, een kinderbadcostuum', een paar kinderschoentjes, een bad handdoek, een kinderjurkje, een zwart handtaschje met inhoud, een gouden broche, een zilveren lucifersdoosje en halskettinkje, alles gevonden, zijn aan het Bureau van Politie inlichtingen' te verkrijgen. Vrijdagmiddag liep op de Boule vard een groote menschenmassa. Del reden daarvan was, dat er een 3-tal: watervliegtuigen zich op de kust be vonden. Gedurende een paar uur ble ven deze daar. J Toen de vliegers zich weer naar hunl vliegtuigen hadden begeven, werd del oefening voortgezet. 1 Een niet alleaaagsch schouwspel. KATWIJK AAN DEN RIJN. .Wegens den verminderden aan voer op de z.g. tusschendagen, zal de Tuinbouwvereeniging Katwijk en Om streken, te beginnen de volgende week/ 'driemaal per week gaan veilen, eii wel op Maandag, Woensdag en Vrij- dag. Het lijkt ons niet ondienstig et even op te wijzen, dat binnen enkele dagen de prijzen voor de bekende Liefdadigheidsloterij ten behoeve van het vereenigingsgebouw, zullen wor den afgehaald. Die hieraan door de drukte van dit seizoen nog niet gedacht mocht heb ben, is een herinnering zeker niet oveil bodig. f iriep het»tot heden in den tuinbouw vrijwel naar wensch, de laatste dageh is er de klad in gekomen. Vooral het product bloemkool is het wat al heel erg in prjjs naar benedein liep. Zooda nig, dat nu van een niet loonendeprjjs kan worden gesproken. Iets aïwijkerih de gewassen geven verlies. We herha len hetgeen we al meer schreven, voor den tuinbouw hebben we noodig houd weer. Ook de bospeen liep in prijs te rug. Voor late aardappelen, eigenhei mers is ook niet voldoende vraag. Thana 6taan ze laag in prijs, zelfs de mooie izandieigenheimers. Boo neen blijven nog duur, de aanvoer is van weinig beteer benis. Het R. K. Zangkoor zal' op 15 Aug. a.s. een viertal jubilarissen onder hare lieden tellen. Dan zal het ril1. 40 jaar geleden zijn, dat de hoeren C. v. Kuyer ren, H. v. d. Nouweland en J. v. Schia als lid toetraden, terwijl vanaf dien da tum de heer P. J. Aarts als directeur optrad. J>e drie eerstgenoemde heeren vervulden een groot aantal jaren een bestuursfunctie, waarvoor zij 3 jaar ge leden wegens hoogen leeftijd .bedank ten, terwijl de heer Aarts om de zelfde reden onlangs als directeur aftrad. Van allen mogen we zeggen, dat zij gedurende dit tijdvak van 40 jaren hun beste krachten gaven voor het koor en te>teeds tot de volijverig© leden be hoorden. Dit jubileum zal niet onopge merkt voorbijgaan. We komen er la ter nog wel op terug. LEIDERDORP. Heden is het 45 jaar geloden. dat Ds. T. H. Woudstra, Geref. Pred. al hier, bij de Ned. Herv. .Kerk te Oude- mirdum (Fr.i het predikambt aanvaard de. Aangezien Z.Eerw. met vacantia is, kan van een herdenking van dit jubile um thans geen sprake zfjn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2