Op Reis PUROL DAG-AGENDA. Maandag 1 Aug. s av.onds acht uur „Zomerlust", Stationsweg, Tuincon- cert. Oegstgeest. Apotheek ,.De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. A.s. Zondag 31 Juli zal de Zon dagsdienst der huisartsen te Leiden worden waargenomen door de docto ren Boonacker, de Jager, Kist en Poortman. De geneeskundige dienst te Oegst geest zal morgen worden waargeno men door Dr. Timmermans, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Aug. tót en met Zondag 7 Aug. a.s. waargenomen door de apotoeek van den heer P. du Croix, Rapenburg, Tel. 807. RECLAME. RECHTSCHE RAADSCLUB. Tot voorzitter der rechtsche raads- club is gisteravond herkozen de heer B. J. Huurman Dzn., tot secretaris de heer Th. B. J. Wilmer en tot penning meester de heer J. Splinter. R.K. RAADSCLUB. Tot voorzitter en secretaris der R.- K. Raadsclub zijn herkozen de heeren Th. B. J. Wilmer en H. W. Spendel. C.H. RAADSCLUB. Het bestuur der C.H. Raadsclub blijft als volgt samengesteld: de heer J. B. Meijnen, voorzitter en.de heer J. A. v. d. Reijden, secretaris. S.D. RAADSCLUB. Tot voorzitter der S.D. Raadsclub is herkozen Mr. D. A. van Eek; tot se cretaris is gekozen de heer J. H. Schüller in de plaats van den heer T. Groeneveld. AFSCHEID VAN DEN COMMISSARIS VAN POLITIE P. STAPEL. Na een veeljarige prettige samen werking nam hedenmorgen de Com missaris van Politie de heer P. Stapel afscheid van de Pers. De commissaris werd daarbij toege sproken door den oudsten journalist, den heer K. Sijtsma, die in herinne ring bracht de prettige samenwerking en zijn spijt uitsprak, dat de heer Sta pel de politie ging verlaten. Spreker wenschte den commissaris toe, dat hij buiten de politie nog vele jaren geluk kig zou mogen leven. De heer Stapel dankte met een en kel woord voor deze woorden. Hedenmiddag neemt de commissaris afscheid van zijn personeel, waarop we Maandag nader terugkomen. Mr. A. J. FOKKER. Mr. A. J. Fokker, oud-lid van den Leidschen Gemeenteraad voor de Vrijz. Dem. partij, een zeer bekende figuur in Leiden, die bij de laatste verkiezin gen op de lijst stond van den Vrijheids bond, heeft hier zijn practijk opge geven en gaat'zich als advocaat vesti gen in Amsterdam. Zooals we reeds eerder meldden, heeft Mr. Fokker zijn huis verkocht een den burgemeester, Mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen. STENO-DACTYLO PONT-SCHOOL. Voor het examen Steno-typen, afge nomen door de Ver. v. Dir. v. Pont- scholen, slaagden: de dames F. Th. Beuken, J. H. de Groot. T. Romein, al hier; N. Plug te Noordwijk aan Zee; B. G. Tromp te Lisse en de heer S. de Boer, te Voorhout. Idem voor Kantoorstenograaf: Mej. M. J. Pelt en de heeren H. A. Koenen en J. A. Lageman, alhier. Idem voor Kantoorstenograaf in de Engelsche taal: de dames M. E. Haa- lebos en S. L. J. Roskes, alhier. Idem voor Ned. Taal: Mej. J. Noppe, alhier. Idem voor machineschrijven: de da mes H. J. Bakker, M. J. Burger, J. C. v. Zanten en de heeren C. v. Bemme- len, J. Hennemann, A. Pel, P. v. Ree- nen, alhier, en J. v. Egmond te Sas- senheim. BELASTING OPHAALDIENST. Ten gevolge van het steeds toene men van het aantal aangeslotenen is hét bestuur er toe overgegaan een tweeden bode aan te stellen, die reeds in functie is getreden. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. Zooals uit onze advertentierubriek van hedenavond blijkt, hebben de hee ren Van Houten en Ligtvoet heden middag 4 uur een zaak in sanitaire en huishoudelijke artikelen geopend. Bij veleh was deze firma reeds be kend; een gebrek was echter, dat bo vengenoemde heeren niet de beschik king hadden over een gelegenheid, om hun artikelen ten toon te stellen en te demonstreeren. Thans zijn zij er in geslaagd de hand te leggen op het per ceel Hoogewoerd 130, waar zij een naar de laatste eischen ingericht magazijn in baden, closets, geisers, stofzuigers, waschtafels en meer dergelijke artike len hebben ingericht. Onze lezers, en in het bijzonder 't vrouwelijk gedeelte, kunnen hier alles van hun gading vin den op dit gebied. Daarnaast belasten zij zich evenals voorheen met het aanleggen van gas- water- en electrische leidingen. Wij wenschen de heeren Van Houten en Ligtvoet veel succes met deze zaak. Bij de firma Zandvliet, de beken de boekhandel in de Haarlemmerstr. is iets geheel origineels te zien. In de etalage van deze zaak vindt men een schitterende verzameling van repro ducties van schilderijen van eerste Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, 60, Tube 80 ct. Hollandsche meesters, die bevestigd zijn op kwarto bloc-noten. Honderd en twintig verschillende reproducties van uitgevers in binnen- en buitenland zijn door de fa. Zandvliet verzameld en thans na vier en een halve maand werken is de verzameling dan ook schitterend. Onder de reproducties zijn er van vele Hollandsche meesters, als daar zijn Rembrandt, Frans Hals, Pie- ter de Hoogh, de gebr. Maris, Jan Steen, enz. enz. De bloc-notes, waar aan de reproducties bevestigd zijn, kos ten slechts 80 cent en daarvoor heeft men dan prima papier met vloei en een reproductie die men gemakkelijk er af kan nemen en die' veel waarde heeft. Het idee van de fa. Zandvliet is prachtig. Het zal niet nalaten liefde aan te kweeken of te voeden voor de kunst van onze oude Hollandsche meesters. De firma heeft de alleen-verkoop voor geheel Nederland. De reproduc ties zijn gerangschikt in monsterboe ken en genummerd zoodat men de ge- heele verzameling overzien kan. Het lijkt ons echter verbazend moei lijk om keus te maken want meerdere exemplaren zijn zoo overweldigend mooi, dat men heel wat wikken en we gen zal welke te nemen. Met een beschouwing van de etalage kan men ten minste een tijd zoek ma ken voor men alles overzien heeft. We gelooven dat deze bloc-noten er wel in zullen gaan en wenschen dit de fa. Zandvliet, die geen moeite gespaard heeft en ontzettend veel werk gehad heeft met deze verzameling, dan ook van harte toe. Door de politie alhier is aangehou den zekere P. H., die in het Alg. Po litieblad gesignaleerd stond voor 2 da gen hechtenis, waartoe hij veroordeeld was door het kantongerecht te Zalt- Bommel. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een zwart-bonte koe, die onbeheerd op straat is aangetrof fen. Onze stadgenoot, de heer C. Verra slaagde dezer dagen voor het Mercu- rius-examen Duitsch. Te Rotterdam slaagden voor het examen nuttige handwerken de da mes M. C. Beijersbergen, L. E. Bos man en J. M. Curies, alhier. Onze stadgenoot J. P. A. Caste- lein, slaagde te Amsterdam voor het examen lichaamsoefeningen. BINNENLAND." SPOORWEGARTS. De heer W. C. Haverkamp, arts te Apeldoorn, is ontheven van zijn func tie als controleerend geneesheer bij de Nederl. Spoorwegen en in zijn plaats benoemd arts J. C. P. J. Vorster. DE NIEUWE RAAD VAN HEUKELUM. Men schrijft uit Heukelum: De gemeenteraad heeft besloten, geen van de zeven raadsleden tot den nieuwen raad toe te laten. De meer derheid is n.l. van meening, dat bij de stemming een kiezer na 5 uur ge stemd heeft en dat ten onrechte en kele stembiljetten van onwaarde zijn verklaard. BUITENLAND. DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-CHINA. Men spreekt van 10.000 dooden. Te Tsjangtsjau, 80 K.M. ten Westen van Amoy, in de provincie Foekien, zijn, naar het Chineesche blad „Sjoen- paote Sjanghai meldt, circa tien duizend personen om het leven geko men en honderdduizend dakloos, ten gevolge van een overstrooming van .de Koeling-rivier,tdie haar bedding verlaten heeft. Zeven districten staan onder water. De oogst is ge deeltelijk vernield. Do schade zou ongeveer 5.000.000 Mexiraansche dollars (ongev. 5.600.000 gulden) bedragen. DE DRIE-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. Gibson verwerpt de Engelsche voorstellen. De dooi Bridgeman meegebrachte voorstellen werden door den chef der Amerikaanse he delegatie, Gibson, niet aangenomen. Hij maakte bezwa ren en reserves ten aanzien van ver scheidene bepalingen. Gibson verklaarde zich echter be reid de voorstellen ter kennis van president Coolidge te brengen. In de kringen der maritieme confe rentie heerschte gisteren een pessi mistische stemming. Weinig hoop op een vergelijk. De werkzaamheden op de Vloot- conferentie te Genève zijn thans prac- tisch opgeschort, totdat Amerika en Japan een beslissing hebben geno men inzake de laatste Engelsche voorstellen. Amerikaansche deskundigen mee- nen te weten, dat de regeering te Washington de vroeger door haar ge- gegeven instructies niet zal wijzigen, zoodat er weinig hoop bestaat op een vergelijk. Een spoedzitting van den Britsehen Ministerraad. Het laatste nieuws over de con ferentie te Genève is, dat berichten van zoo groot belang uit Genève Lon den hebben bereikt, dat Sir Austen Chamberlain gisteren inderhaast een ministerraad heeft bijeen geroepen. Verscheidene ministers, die na het uiteengaan van het Lagerhuis de stad hadden verlaten, zijn in allerijl teruggeroepen. Minister Churchill werd aan het Waterloostation nog net bijtijds verwittigd. Andere ministers die per auto vertrokken waren, zijn op den weg door de gewaarschuwde politie opgehouden en zijn terugge komen. Definitief kan worden verklaard, dat de conferentie te Genève niet is opge broken. In officieele kringen wordt te Londen de toestand wel als kritiek beschouwd, maar men is van meening dat de Amerikanen nog niet tijd ge noeg kunnen hebben gehad om al de détails en den geheelen omvang van de nieuwe Britscbe voorstellen te on derzoeken. Buiten officieele kringen acht- men de kans op succes zeer gering, daar men vreest, dat er een fundamenteel verschil van politiek bestaat tusschen de Vereenigde Staten en Groot-Brit- tannië over den aanbouw van krui sers in de eerstvolgende tien jaar. Verder was het technisch verschil zoowel in tonnage van kruisers als in het kaliber der kanonnen waar schijnlijk onoplosbaar gebleken. De Britsche voorstellen geven de limiet aan, waartoe Groot-Britannië kan gaan. De New York World zegt, dat de beide regeeringen niet alleen zich voorbereiden op een afbreken van de conferentie, maar wat veel erger is op een hervatting van den wedstrijd in bewapening. Het blad wenscht dat president Coolidge en de Britscbe pre mier Baldwin in conferentie zullen bijeenkomen, om het kwaad, dat de experts hebben berokkend, te niet te doen. CHOLERA-EPIDEMIE IN MESOPOTAMIë. Vele sterfgevallen. Een cholera-epidemie is uitgebro ken op het eiland Abbadan (haven aan den mond van de Sjat el Arab). Er sterven dagelijks een 12-tal men- schen. Te Basra zijn tot nu toe 15 perso nen overleden. DE VERKIEZINGEN IN IJSLAND. De regeering afgetreden. Het IJslandsche telegraaf-agent- schap meldde uit Reykjavik dat de IJslandsche premier Jon Thorlaks- son telegrafisch koning Christiaan het ontslag van het kabinet heeft aan geboden. Deze stap is 'n gevolg van den uit slag der verkiezingen, waarbij de conservatieve regeeringspartij vijf ze tels heeft verloren, zoodat zij nu in het alting in de minderheid is. TRAGISCH ONGEVAL OP HET MICHIGAN-MEER. 40 slachtoffers. Op het Michigan-meer (Ver. Staten) zijn bij het omslaan van een der plei- zierbooten ten gevolge van een plot seling losgebroken storm, omstreeks veertig personen, meerendeels vrou wen .en kinderen, verdronken. De kapitein verklaart, dat bet on geluk te wijten is aan de paniek, die onder de passagiers ontstond. Allen haastten zich naar één zijde van de boot, waardoor deze kapsijsde. Het ongeluk had enkele kilometers van het strand af plaats. Gisteravond waren er 27 lijken van slachtoffers geborgen. De kapitein en de bemanning van het veronge lukte vaartuig zijn gearresteerd. KORTE BERICHTEN. Ter gelegenheid van den ver jaardag van Mussolini brachten giste ren de Italiaansche bladen den dic tator hulde. Duizenden gelukwensch- telegrammen zijn hem verder toe gezonden. Het Britsche parlement is tot 8 November verdaagd. Nader wordt door B.T.A. geseind, dat er bij het spoorwegongeluk bij Abbeville geen personen zijn omgeko men. De Engelsche vloot van de Mid- dellandsche Zee zal op 6 Augustus een officieel bezoek aan de Italiaan sche vloot brengen en voor Ostia, de haven van Rome, voor anker gaan. De Braziliaansche Kamer heeft een wet ,aangenomen, waarbij de pre sident de bevoegdheid verkrijgt om bladen, vereenigingen en vergaderin gen te verbieden, die in een of ande ren vorm communistische propagan da maken. Tegen Doriot, het Fransche com munistisch© Kamerlid, is een rechter lijke instructie geopend. Over het lot van Sacco en Van- zetti is nog geen beslissing bekend ge maakt. Zij zetten de hongerstaking voort. Het eerste arbeidscontract vol gens bet fascistisch Charter van Ar beid is te Cremona gesloten. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Op Zaterdag 6 Augustus a.s. zal in onze gemeente de plechtige uitreiking plaats hebben van de mobilisatiekruiaen door Zijne Exceellentie Generaal C. J .■Jnijdere. Oud Opperbev. van Land- en „e. macht. Ee uitreiking geschiedt op het terrein der VViihelmina-vereen, (wel willend voor dit do-el afgestaan). Opening terrein i uur n.m. Onder- scheidingsteeken voor het eerecomité rnoil-wit blauwe roset met afhangend lint. Eere-Voorzitter Dr. H. J. Lovink, Burgemeester van deze gemeente. Na aankomst van den trein 2.11 (14.10. uit de richting Den Haag: offici eels ontvangst van autoriteiten en ge noodigde.i in het „Huis der Gemeente door Dr. H. J. Lovink. Te 3 uur welkomstwoord tot de oud gemobiliseerden op het terrein, door den voorzitter van den kring Rgnland, den heer D. ten Cate Brouwer. Rede Ds. H. Janssen, Leger- en Vloot- predikant i.a.d. Zanguitvoering „Kunst na Arbeid". Rede van Zijne Excellentie Generaal W. H. van Terwisga, voorzitter van den Bond. Tijdens d? uitreiking die om 5 uur plaats heeft, zullen vliegdemonstraties gehouden worden door een esquadrille legervliegtuigen uit Soesterberg. Motorwedstrijden en nadien prijsui treiking. Welwillende medewerking verleenen: hej Fanfarecorps „Eensgezindheid" van Nieuwkoop; de Harmenievereen. „Leo XIII en het Mannenkoor „Kunst na Ap beid" van ihier. De oud-gemobiliseerden hebben gra tis toegang tot den Landdag op ven toon van hun bewijs van lidmaatschap. Zij .worden verzocht zich achter hun te- sturen te scharen zoodra er verzam leh wordt geblazen. De plaatsen der a* deelingen zijn door bordjes met den naam der afdoe li na kenbaar. Het yes zamelen wordt geblazen ongeveer r- minuten voor de uitreiking begint. Men neme hiervan goede nota. Op Maandag 2 Augustus zal op de terreinen der Martha-Stichting een tuin- concert gegeven sorden door .de Ciil Muziekvereen. Ar.ie en Kel'gioni, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin Moeder, des avonds half acht uur, op verzoek der Ohr. Oran- jevereeniging. KATWIJK. Vergadering van den Gemeente raad op Dinsdag 2 Augustus a.s„ des v.m. 9.40 uur. Punten vjyi behandeling: 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 2. Voorstel inzake regeling van het verkeer over de Noordwijkerbrug. 3. Voorstel tot ondershandsche aan besteding van den Bovenbouw der brug bij .de Roskam. 4. Voorstel tot aankoop van Domei» gronden ten Zuiden van Katwijk a. Zee 5. Vaststelling van een herzien plan van uitbreiding, voor zoover betreft de gronden ten Zuiden van Katwijk aan 6. Voorstel tot het leggen eener rio teering in een gedeelte van den „Nier* we Duinweg" en aangrenzende straten, en Voetpaden. - 7. Verzoeken om dispensatie van hst bepaalde bij artikel 22 der verordening op .het bouwen en sloopen. 8. Verzoek van M. van dèr Plas inzake onbewoonbaar verklaarde woningen. 9. Voorstel van den heer G. van Dujjn tot wijziging der verordening .op de win kelsluiting. 10. Voorstel tot wijziging der veror dening betreffende de Straatpolitia 11. Voorstel tot het aanvaarden een-er schenking van drie Schilderstukken van den Kunstschilder Arthur FeudeL 12. Voorloopige vaststelling van de rekeningen der bedrijven over 1926. 13. Vaststelling kónier Straatbelasting 1927. 14. Voorstel tot verlaging der tarieven voor de levering van Electriciteit. 15. Voorstel tot veihooging der op centen op de Hoofdsom der Personec- le Belasting. 16. Vaststelling staten oninbare be lastingposten. 17. Voorstel tot wijziging der Begroe ting .1027. 18. Behandeling Belasting-Reclames. 19. Rondvraag. LEIDERDORP. Mej. To. v. d. Tas, werkzaam aan de Secretarie alhier, slaagde te Utrecht voor het voorbereidend examen Gemes-e te-Administratie. NIEUWKOOP. De nieuwe politieverordening is door B. en W. óp 7 Juli jl. afgekondigd en op 10 Juli jl. in werking getreden Uit het 19e jaarverslag der Coöji Brandwaarborg Mg., kan vermeld won den, dat in 1926 een winst gemaakt is van f5605,32, ruim f 1000,hoog er dan verleden jaar. Onder de schapen vpu den vee houder J. L. Koole is schurft geconsto teerd. De postduivenvereen. hield een wedvlucht vanaf Lier in België. Aankomst ie duif 42.1.15. Aamkomst laatste duif 3.22.29. De prijzen werden behaald door H. v. Zanten 1—46; G. Voorsluys 279; A. v. Houten 1011; S. Akerboom 35 RIJNSBURG Het ging in het laatst der week weer aanmerkelgk beter dan zulks in den loop dezer week bet geval was. En de aanvoer was toch van beteebenis. Gepelde Godesia's gingen van 0,40—' 0.55, Papierbloemen 0.180.21, Stat* ce 0.120.15, Primulinus 0.50o.6o, Centoria 0.200.24, Convili 0.801.10 Anjers 0,210,30, Sinia's 22,20, Del phiniums 57, Margrieten 0,26—0,35. Gladiolussen 0,50i, Extra soorten 1,50' —3, Scabiosa 0,30—0,55, Mont Bretia 0.400.45, Gips 22.10, Leeuwebeb ken 5Kopgodesia 3,50—4. SASSENHEIM. Autobestuurder ernstig gewond. Be aannemer v. D. van hier, kwam bij het keeren op den. Veurschen straat- v. eg met zijn auto op de trambaan, juist ken de tram in aantocht was. Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen »ter algemeene kenu'1, dat door hen vergunning is verleend aan: a. Gebr. G. en J. van den Oord on rechtverkrqgenden, tot het uitbreiden van de bro.cdbakkerij in het percoc1 resingel No. 71a. kadastraal beke-dG* gr.e:nte Leiden, Sectie K. No. 3522; b. B. C. J. van Ommeren en rech'.VT» krjjgenden, tot het uitbreiden van de stoom wasch- en strqkinricht'ng in het perceel Haarlemmerweg No Aoa. kade~- traal bekend Gemeente Leiden. Sectie K No 2767.. Leiden. 30 Juli 1927. AUG. L. REIMÉRINGE^ We h l.o. Bur~emre3le«i VAN STRIJEN. Secretaris. Burgemeesti* en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek va 1 J. C. Ou 1. om vergunning tot liet opii.hten van e n i richting voor het bewerken van vlo: s h in het perceel Jaovossemt: ~g No o. kadastraal bekend Gemeente Leid n, Sectie F« No. 1239. Gelet op de artt, 6 en 7 d?r Hind.r- wet; Geven kennis aan het publiek, dat g> inicemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; 1 alsmede dat op Zaterdag, den i3en Augustus ek., des voorm. te half elf uren op Ihret Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er do aandacht op vestigen, dat' niet tot be roep gerechtigd zijn zij, die niet overeen» komstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur cf een zijner teden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden. 30 Juli 1927. AUG. L. RELMERINGER, Weth. l.o. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. mmmnè hummihiui 11111 Ofschoon de bestuurder uit ^lle macht liemde, kon toch een aanrijding niet worden voorkomen, v. D. werd uit den auto geslingerd en zwaar gewond op last van Dr, Zeeland naar St. Antoniusho- ve te Voorburg vervoerd. De tram on dervond eenige vertraging. WOUBRUGGE. Vergadering van den Gemeente raad op Donderdag 4 Augustus, des v.nj 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Onderzoek geloofsbrieven ni.uwbe» noemde raadsleden. 5. Vaststelling suppletoir-kohier hon denbelasting, dienstjaar 1.927. 6. Vaststelling vergoeding ex art. 10! der L. O. wet 1920 voor de Bijz. Scho» len over 1925. 7. Sluiting. ZEVENHOVEN. Aan G. J. v. Scheppingen is ven gunning .verleend tot verbouwing van ieen schuur voor H. v. Bemraelen aan den Hoef, en het bouwen van ©en vlieeschwinkel voor J. Hakker aldaac, Jachtacten voor het schieten op, waterwild, voor 19271928, zqn vei» krijgbaar ter Secretarie- of bij de Politie Door den heer J. J. da Bruiri is da benoeming tot ouderling bij de Nedk Herv. Gem. aangenomen. j Van v. P. heefc men in de Nieuiw-1 koopsche polder een hooihoop inbrand gestoken. Van den dader geen spoor Dezer dagen was het 25 jaar gele den, dat Lr. 1. Zeehandelaar, Arts ta Amsterdam, zijn ambt alhier aanvaardde A.s. Woensdag gaan de leerlinge! der R„ K. School een reisje maken naaf Utrecht en omgeving. OEGSTGEEST. De commissie belast met de uitwer king der plannen tot het houden der winkelweek heeft tegen de volgende week een uitnoodiging gericht tot de vooraanstaande personen uit de ver schillende groepen onzer ingezetenen om de plannen betreffende de ten toonstelling „Oud Oegstgeest" te be-! spreken. Het lijkt ons gewenscht dat dan eén zelfstandig comité wordt ge vormd met als voorzitter een weten schappelijk man om deze tentoonstel ling tot een goed einde te brengen. Het is intusschen gebleken dat dé plannen zeer goed voor verwezen-' lijking vatbaar zijn en het winkel-j comité heeft alzoo de verdienste het initiatief te hebben genomen en de' mogelijkheid aangetoond. Zooals be kend is weth. Rubenkamp zoo wel willend zijn villa (voorheen bewoond bewoond door Zaalberg) gratis beschik baar te stellen. Vanuit Leiden komen intusschen ook al foto's enz. binnen wélke voor dit doel dienstig zijn. Vrijdag had ter hoogte van Ende geest een aanrijding plaats tusschen een auto en een woonwagen, welke laatste nogal werd gehavend. De eige naar vein de auto verklaarde zich be reid de schade te vergoeden. De zoon van veldwachter De Krijger was bezig met schilderen van een Villa op zijn schilderbord. Onwillekeurig trekt dat de belangstelling der jeugd. Vrijdagmiddag waren een tweetal jon gens zoo verdiept in deze studie, dat ze op een gegeven oogenblik beiden met hun rijwiel in de moddersloot rol den bij Rhijngeest. Ze waren weer spoedig op het droge en de belang stelling was nu beneden nul gedaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2