CHRISTELIJK DAGBLAD voor LEIDEN EN OMSTREKEN Heilrijkste nieuws in dit Hununer. 8*»« JAARGANG DONDERDAG 28 JULI 1927 NUMMER 2lS0 CODRANT ABONNEMENTSPRIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal 2.50 Per week 0.19 Franco per post per kwartaal I 2.90 BUREAU: Hooigracht 35 Leiden Tel. 1278, Postgiro 58936 Postbox 20 Dit nummer bestaat uil TWEE Biaden. EERSTE BLAD. V Bij de gratie Gods. Wij hechten er groote waarde aan, dat in onze wetten de considerans nog steeds aanvangt met het: „Wij Wilhelmina bij de gratie Gods Daarin komt uit wat de H. Schrift ons leert: Door Mij regeeren de Ko ningen en stellen de Vorsten gerech tigheid. Wij verheugen ons er over dat ook H. M. onze Koningin zelf het belijdt dat zij hulpe verwacht van den Poten taat der potentaten. Eveneens is het ons een blijdschap dat zij ook haar dochter, onze Kroonprinses Juliana, daarin voorgaat en in het algemeen in Haar huis een godsdienstige sfeer doet heerschen. Dit treft temeer als wij lezen hoe het in andere landen gaat. In België b.v., waar in de landsregeering reeds lang de ongeloofsrichting den boven toon voert, onttrekt zich ook de Ko ning blijkbaar niet aan dien invloed. Zoo schrijft de Brusselsche corres pondent van de Maasbode als volgt: „De Gazet van Antwerpen" maakt de volgende pijnlijk-rake kanttee- kening in verband met de onthul ling te Yperen, j.l. Zondag, van een gedenkteeken ter gedachtenis aan de 55.000 Britsche soldaten die in den sector van Yperen, sneuvelden en wier begraafplaats niet bekend is: „Ook de koude, om niet te zeggen de banale redevoering, door onzen koning uitgesproken, voor het Britsche gedenkteeken, stak af te gen het geestdriftige, het godsdien stige gevoel, dat de aanspraak van lord Plumer doorzinderde. Die redevoering (van den koning) was heel en al geschoeid op moder ne vastelandsche leest, en de Fran ache radicaal Herriot, zou het ge wis niet anders gezegd hebben. Ja, die koninklijke, of als men wil, die Belgisch-gouvernementee- le rede was een ontgoocheling, en 't heeft ons, Katholieken, zwaarder gegriefd dan wij hier uitdrukken willen, dat Godes naam werd dood gezwegen, toen, op onzen Belgi schen bodem, en namens de Belgi sche bevolking, de bovenmensche- iijke dapperheid onzer bondgenoo- ten en de groote triomf van 1918 herdacht werden. Want hoe zou op dit oogenblik ons lot er uit zien, zoo onze bondge- nooten en wij uitsluitend aange wezen geweest waren op eigen krachten en niet geholpen gewor den waren door den almachtigen bijstand van Hierboven De Belgische „Standaard" voegt hieraan toe, dat wanneer lord Plumer het monument „in den naam (fes Va ders, des Zoons en des Heiligen Gèes- tes" onthulde, vele officieele omstan ders een kruisteeken maakten. De Belgischen koning niet". De tegenstelling is wel groot. Ko ningin Wilhelmina getuigende van haar ontwijfelbaar geloof in God en Koning Albert, die zich als Katho liek schaamt, om het teeken des krui- ses te maken. STADSNIEUWS. STORMRAMP-COMITé, Bij het Stormramp-Comité 1927, ten behoeve van de nooden der slachtof fers van den cycloon in het Oosten van ons land zijn de volgende giften inge komen: Gecollecteerd in de Marekerk bij Ds. Locher j 1; Kaartclub M. L. 10; Dames P. 200; M. G. B. 5. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den Penningmeester, den Heer F. Muys van de Moer. Plantsoen 49 Lei den, postgiro No. 57471. NIEUWE AANWINST VOOR DE LAKENHAL. Gistermiddag is in het Stedelijk Mu seum de Lakenhal voor het publiek opengesteld de nieuwe aanwinst van het museum en wel een gedeelte van de vroegere Remonstrantsche kerk te Bleiswijk. In een der zalen op de eerste ver dieping is ruimte voor het gedeelte dezer kerk vrijgemaakt. De bijzonder fraai bewerkte preek stoel met zwaar koperen lezenaar, en dito doopfont is in 't midden geplaatst, terwijl aan weerszijden de banken voor ouderlingen zijn aangebracht. Een sierlijk bewerkt hek sluit de ruim te af Op dit hek komt het jaartal 1030 terwijl de letters LHVS (vcrmoe- éelijk de initialen der bouwmeesters) in >-et hout zijn uitgehouwen Eenige belangstellenden hadden ge hoor gegeven aan de uitnoodiging bij de openstelling tegenwoordig te zijn. Nadat alle aanwezigen zich voor de kerk verzameld hadden, nam de voor zitter van de Lakenhal-commissie, de heer Aug. L. Reimeringer het woord, die allen hartelijk welkom heette. Spr. uitte zijn blijdschap over het feit dat naast de Oud-katholie a- pel, die welclra voltooid zal zij >ok een interieur van een Protestan.oche kerk zal te bezichtigen zijn in het Mu seum. De Remonstrantsche kerk te Bleis wijk werd gebouwd in 1632 en ging in 1865 over aan de Geref. kerk aldaar, die thans een nieuw kerkgebouw heeft in gebruik genomen. Spr. dankte allen die hadden meegewerkt het interieur van deze kerk voor vernietiging te be waren en gaf vervolgens het woord aan Prof. Dr. G. J. Heering, hooglee raar aangesteld vanwege het semina rium der RemonsUrantsche Broeder schap aan de Leidsche Hoogeschool. Wij, Remonstranten, aldus ving spr. zijn rede aan, zijn mr. Overvoorde, di recteur der Lakenhal, zeer erkentelijk, dat zijn aandacht dit interieur van het oude Remonstrantsche kerkje te Bleis wijk, hetwelk sinds 1865 niet meer in onze handen was, uit de afbraak heeft gered, en dat hij ons in staat heeft ge steld, hieraan mee te helpen. Het kerk gebouw, hoewel pas in 1632 gebouwd, herinnert ons aan twee mannen, die de Bleiswijksclie gemeente vóórdien hebben gediend, één der schitterend ste figuren onzer beweging: Episco- pius, onze woordvoerder ter Dordtsche Synode, en de donkerste figuur, Sla- tius, onzaliger gedachtenis. Doch meer dan aan menschen her innert het ons in zijn intieme beslo tenheid aan de kleine dorpsgemeenten die in tijden van onderdrukking slaan de bleven, én tegelijk in'zijn strenge soberheid aan de Gereformeerde ge zindheid onzer vaderen, waaraan ook de Remonstrantsch-Geref. deel hadden, een soberheid, die dwong tot zelfin keer; een soberheid, die gepaard ging met persoonlijke zorg voor de afwer king van wat tot den eeredienst be hoorde. Spr. acht het merkwaardig, dat deze herinnering aan den ouden Remon- strantschen tijd juist in Leiden be waard blijft, waar de plakkaten tegen de Remonstranten langer dan elders van kracht bleven en waar de gemeen te zoo lang en hevig werd lastig geval len, dat zij van 1640 tot 1667 in War mond moest gaan kerken. De Leidsche magistraat van dien tijd heeft niet kunnen droomen, dat in deze goede stad, de stad waar Arminius geleerd heeft en begraven ligt, dit historische monument een eereplaats zou krijgen in het stedelijk museum, zoomin als hij heeft kunnen denken, dat hier naast een vrij talrijke gemeente ook het Remonstrantsch Seminarium zou gevestigd worden, in 1873 door Tiele uit Amsterdam overgebracht." De tijden zijn veranderd, en de ge loofsvrijheid, waarvoor de Remonstran ter» streden, is thans in Nederland een ieders deel. Prof Heering eindigde met den wensch uit te spreken, dat dit kleine kerkinterieur de bezoekers van de La kenhal bovenal aan twee dingen zou mogen herinneren: le. dat Boerhaave's spreuk: simplex veri sigillum" (eenvoud is het ken merk van het ware) ook voor den gods dienst geldt; 2e. dat de geloovige mensch, hoe moeilijk de tijden ook zijn, door niets en door niemand zich er van laat af houden, om met zijn geloofsgenooten Hejn te vereeren, Wien alle eer toe komt. Nadat Dr. J. C. Overvoorde nog een enkel woord van toelichting gesproken had, werd het kerkinterieur van nabij bezichtigd, waarmede deze plechtig heid geëindigd was. 3 OCTOBER VEREENIGING. Gisteravond werd in het Nutsge- bouw door de j Oclobervereeniging in verband met de a.s. feestviering op 3 October, een vergadering gehouden. De voorzitter, de - heer W. v. d. Laan opende de vergadering met een enkel woord, waarin hij het doel van deze samenkomst uiteenzette, n.l. de organisatie van den optocht op 3 Octo ber a.s., voorstellende den Leidschen Hout. Spr. eindigde met den wensch, dat de aanwezigen zich allen zouden opgeven om mede te werken tot het doen slagen van den optocht. Spreker droeg vervolgens de leiding der verga dering over aan den heer de Koning, voorzitter der Optochtscommissie. De heer B. d e Koning wees er op, dat deze optocht iets heel bijzonders is, omdat hij voorstelt den Leidschen Lout. Hij bestaat uit wagens die bezet, bevrouwd en bemand, moeten worden. Spr. ging achtereenvolgens de volg orde van den optocht na. die bes.aat uit een drietal deelen: J. Het Bosch en»de mensch heil. fï. ."et Bosch en rijn bcwo'U'i*? III. Symbolische voorstelling van het huwelijk van den Leidschen Hout met de Leidsche burgerij. De optocht bestaat uit de volgende groepen, hoofdzakelijk rijdend: 1. het bosch en het sprookje; 2. het bosch en de sport; 3. padvinderskamp; 4. de vier jaargetij dén; 5. boschnymphen; 6. paddestoelen en kabouters; 7. dieren van het woud; 8. bloemen van het woud; 9. woudidylle, verstoord door een veldwachter; 10. de tegenstanders (vier heeren); 11. de zon en het water bieden hu welijksgeschenken aan; 12. de trap van het stadhuis; 13. wagen met collectanten, die geld inzamelen voor het schoone doel van den Leidschen Hout. De optocht zal dit jaar, in afwijking van andere jaren, uit twee gedeelten bestaan: een optocht, een pauze en dan weer een optocht. Dit hangt daar mee samen, dat we geen middagfeest hebben. Daarna was er gelegenheid voor de vertegenwoordigers van vereenigingen en voor afzonderlijke personen, zich op te geven voor deelname aan den optocht. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. De minister van Waterstaat heeft ontbonden de Commissie van onder zoek inzake het spoorwegongeval nabij de Vink tusschen Voorschoten en Lei den op 9 September 1926, met bijzon dere dankbetuiging aan haar voorzit ter en leden voor den door hen als zoodanig verrichten beteekenisvollen arbeid. TROTTOIRS HOOIGRACHT. Door een aantal bewoners van de Hooigracht is eenige maanden geleden een verzoek tot het bestuur der ge meente gericht tot het aanleggen van trottoirs en het maken van een rij wielpad in genoemde straat. Naar wij vernémen hebben de on derteekenaars van dit verzoek van het Gemeentebestuur bericht ontvangen, dat de Hooigracht binnenkort aan een algeheele herstrating zal worden on derworpen en bij die gelegenheid het aanleggen van een rijwielpad zal wor den overwogen. Het aanleggen van trottoirs zal eerst het volgende jaar in overweging worden genomen. ZWEMFEEST ifDE ZIJL". Gisteravond werden de reeds eerder door ons blad aangekondigde wedstrij den geopend van de Zwemvereen. „De Zijl." Een talrijk en enthousiast publiek woonde de wedstrijden bij. De organi satie van dezen avond was in goede handen, zoodat het geheele program ma op vlugge wijze kon afgewerkt worden. Onder vroolijke melodieën van een ter plaatse aanwezig draaiorgel, werd te circa 7 uur met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Het eerste nummer bestond in 25 M. snelzwemmen voor jongens. Van de 2 deelnemers wist W. N. Broekhuyzen den eersten prijs te behalen in een tijd van 24 sec. No. 2 snelzwemmen 50 M. voor hee ren was de uitslag als volgt: le pr. A. Kraayenbrink in 38 sec.; 2e pr. A. v. d. Reijden in 40 sec.; 3e pr. I. Kapaan in 43 3/5 sec. Voor het nummer snelzwemmen 50 M. voor dames, verschenen van de 4 ingeschrevenen slechts 2 deelneem sters aan den start. De uitslag daarvan was: Mej. S. Amerongen le pr. in 55 sec.; Mej. M. v. d. Heuvel 2e pr. in 66 4/5 sec. N. 4. Bij snelzwemmen 100 M. voor heeren wist A. v. d. Reijden den eer sten prijs te behalen in 1 min. 33 sec. Den 2en prijs veroverde A. Kraayen brink in 1 min. 38 2/5 sec. 50 M. rugzwemmen voor heeren: le pr. J. H. v. d. Heyden in 49 4/5 sec.; 2e pr. J. Bronsgeest in 54 3/5 sec. 50 M. schoolslag voor dames: le pr. Mej. S. Amerongen in 54 sec.; 2e pr. M v. d. Heuvel in 1 min. 5 1/5 sec. 50 M. schoolslag voor heeren: le pr. J. H. v. d. Heyden in 50 2/5 sec.; 2e pr. J. Bronsgeest in 50 4/5 sec.; 3e pr. J. Labordus in 52 sec. Het nu volgende nummer Popdui- ken verwekte bij het publiek nog al hilariteit. Door eenige deelnemers werd de pop gevonden, doch het aan wal brengen bleek nog al eens zwaar te zijn. Voor dit nummer waren 2 prij zen beschikbaar gesteld, welke werden gewonnen door A. v. d. Reijden le en H. Stikkelorum 2e prijs. Voor het nummer schoonspringen waren slechts twee deelnemers. De eer ste prijs werd gewonnen door B. Era dus met 79 punten. Nadat het num mer schoonzwemmen door A. Duin dam gewonnen was met 7 punten en Got twaalftal dames van „De Zijl" «renals Dinsdagavond een nummer figuurzwemmen hadden ten beste ge geven, ving het laatste nummer van dezen avond aan, n.l. de polowedstrijd De Zijl I tegen L.Z.C. II alhier. Voor dezen wedstrijd bestond dus vanzelf veel belangstelling. Onder leiding van scheidsrechter de la Court stellen de ploegen zich op. Al direct was merkbaar, dat de L.Z.C. in dezen strijd zou zegevieren. In spel- tactiek en vlugheid was zij van „De Zijl" de meerdere. Het spel is van beide zijden een wei nig aan den fanatieken kant en door dat de voorhoede van L.Z.C. productie ver werkte, duurde het niet lang, of Helvert weet met een mooi schot z'n club de leiding te geven. Het spel wordt nu een weinig forsch, de Zijl werkt hard voor den gelijkma ker, nochtans zonder resultaat. De L.Z.C.-voorhoede weet door v. Helvert nog tweemaal te doelpunten. Aan het einde van den wedstrijd verlaat v. d. Horst het water om on bekende oorzaak. L.Z.C. heeft nu met een man meer geen moeite, om het vierde doelpunt te scoren. Tijdens die periode verliet ook C. Snoeker wegens kramp het water, waarvoor L.Z.C. liet uitvallen. Kort hierna werd door den scheids rechter het einde gefloten, zoodat het resultaat van dezen waterpolo-wed- strijd met een overivinning voor L.Z.C. II werd bezegeld. De eerste dag der „ZijF'-wedstrijden is in alle opzichten uitnemend ge slaagd. De uitreiking der prijzen zal a.s. Vrijdagavond plaats vinden. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN D.O.S. Gisteravond werd een aanvang ge maakt met de onderlinge wedstrijden van de Chr. Gymnastiek- en Scherm- vereeniging D.O.S.. in de gymnastiek- school aan de Pieterskerkgracht. Heel yvat belangstellenden waren ge komen óm de verrichtingen van de da mes bij te wonen. Over het algemeen werd zeer goed gewerkt en het was niet altijd even makkelijk voor de juryleden, de hee ren J. Smoorenburg, leeraar M.O., te Voorschoten en J. Wassenaar, leeraar M.O. te Noordwijk, om de punten vast te stellen. De oefeningen voor de wer kende leden vooral waren zeer moei lijk, maar werden prachtig uitgevoerd. De prijzen werden als volgt be haald: Dames werkende leden 5 kamp le graad: le pr. met 43 punten Mej. S. Wijling (kampioene der damesafd.); 2e prijs Mej. C. Nieboer met 38 punten, Mej. A. Vos met 38 pt., Mej. N. Oost veen met 38 pt. Na loting: Mej. N. Oostveen 2e pr., Mej. A. Vos 2e pr. A, en Mej. C. Nieboer 2e pr. B. Dames werkende leden 5 kamp 2e graad: le prijs Mej. C. Muske met 37 pt., Mej. J. Oostveen 37 pt., Mej. J. Rei- neveld 37 pt. Na loting: Mej. C. Muske le pr., Mej. J. Reineveld le pr. A, Mej. J. Oostveen le pr. B. Sub. werkende leden 5 kamp le graad: le pr. Mej. C. Roozendaal met 39 pt., 2e pr. Mej. T. Maas 37 pt.. Mej B. Montfoort 37 pt. Na loting: Mej. B Montfoort 2e pr., Mej. T. Maas 2e pr. A. Sub. werkende leden 5 kamp 2e graad: le pr. Mej. I. van Riet met 35 punten. 2e pfl> Mej. W. Verboog 32 pt. Adspiranten 1214 jaar 5 kamp le graad: le pr.B. Dool 41 pt., 2e pr. M. Mioch 38 pt., A. v. Leeuwen 38 pt., J. Leget 38 pt., B. Brugman 38 pt. Na lo ting: A. v. Leeuwen 2e pr., J. Leget 2e pr. A, M. Mioch 2e pr. B, B. Brugman 2e pr. C. Adspiranten 1214 jaar 5 kamp 2e graad: le pr. A. van Nieuwenhoven 35 punten, 2e pr. A. Vavier 31 pt. Adspiranten 1(1—12 jaar 4 kamp: le pr. Truus Venetien 32Vi pt., Rika Blanéjaar 32 pt., Jannie Weber 32 pt. Na loting: Rika Blansjaar 2e pr.. Jan nie Weber 2e pr. A. 3e pr. Rieka Paul 31^ pt. Deze prijzen werden uitgereikt door den heer Ant. Metz met eenige toepas selijke woorden. Hedenavond is de heerenafdeeling aan de beurt. Ook in deze afdeeling zit ten zeer goede krachten en de wed strijden beloven dan ook zeer interes sant te worden. MARGARITA VAN CORTONA- STICHTING. Hedenmorgen te 11 uur had de eer ste steen-legging plaats van den bouw voor de Margarita van Cortonastich- ting aan den Haagweg 47. Voor ieder, die sympathiseert met het goede doel der vereeniging n.l opname en bescherming van ongehuw de moeders en verpleging van zuige lingen zal gelegenheid bestaan tot het leggen van een steentje. Deze stichting, thans gevestigd aan het Galgewater, is nauw verbonden met het geheele werk van de Ziia-ver eeniging, een organisatie, die in het gebouw aan het Noordeinde haar nut tig werk verricht. B. P. heeft bij de politie aangifte gedaan dat van zijn jacht, -dat gele- ADVERTENTIE-PRIJS Gewone advertentiën per regel 22'/i cenf Ingezonden Mededeelingen, dubbel tarief. Bij contract, belangrijke redactie. Kleine advertentiën bij vooruitbetaling van ten hoogste 30 woorden, worden dage lijks geplaatst ad 40 cent. Binnenland. De vermoedelijke dader van den moord in de Riemerstraat ie Den Haag gearresteerd. De heer J. Nienhuys, commfssnrls en oprichter der Deli-Maatschappij, is overleden. Windhoos boven Waesperkarsnel; ammoniak'abriek en vele boerderijen beschadigd. Zwaar weer beven het Noorden van ons land; boerderijen afgebrand. Buitenland Verklaring van Chamberlain ever de vlootconfereniie. Boos weer in Duitschrand en Belo'"" Hittegolf in China. De Noordelijken in China breken de onderhandelingen met de regeering van Nanking af. In den Oostenrijkschen Nationalen Raad is de sociaal-democratische mo tie van wantrouwen tegen het kabi- net-Seipel verworpen. gen was bij de Schrijversbrug, een oliejekker is ontvreemd. A. v. K., wonende te Alphen a. d. Rijn is aan de Veiling alhier bij het laden van bloemkool van een schuit gevallen, waardoor hij een bloedende hoofdwond bekwam. Hij is door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht en kon na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een transportrij wiel dat onbeheerd op straat is aan getroffen. Op Vrijdag 29 Juli a.s. hoopt de heer W. v. Kooperen den dag te her denken waarop hij voor 45 jaar in dienst trad bij ,,De Landbouw" al hier, waar hij 35 jaar werkzaam ge weest is als looper en 10 jaar als flesschenspoeler. Het zal den jubila ris, die steeds bekend gestaan heeft als een ernstig werker, zeker niet aan belangstelling ontbreken. BURGERLIJKE STAND, Geboren: Gerrit z.v. H. J. van Eij- ffen en J. Vermont Denise Carol?, .itosie d.v. C. O. M. Lamp en R. F. A Doussain Lendrik Johannes z.v. F. J. Siebert en A. J. Ontendrees Hen- drika Joha. Maartje d.v. R. H. Schipper en A. Noordervliet Rembertus Gera Ants. z.v. G. H. A. van Bellen en J. G M. Evers Jeanne its d.v. A. van Lur> beren en G. Klymejj Hendrika d.v A. Geskus en H. v. d. Weiden Her* drik z.v. A. Geskus en H. v. d. Weiden Maria d.v. J. Rozier en M. Redsl Jan Adriaan z.v. P. Fuchs en A. H. C. Koopman Johan Louis z.v. J. Ar- noldus en M. L. v. MeurS Johannes z.v. J. J. Berj en K. Staffelen.Corne lia d.v. W. de Jonge en H. J. Bar- man Maria Élisabefcn d.v. J. Pastoois en A. M. W. v. Késsei Mina d.v. «i Loom en M. Neuteboom Gerrit Jan z.v. P. Lm it en G. Dexet Petra,. Corna Adra» d.v. P. J. v. d. Vóórt ei M. J. v d. Geer Anna Marga. There, d.v. P, J. W. (ie Goede en T. van Velz.*n Geertrui Susanna d.v. J. Ligtvoet en M. J. Onderwater Willem z.v. K. F. L-osma en A. Ensing Maria Cornell d.v. H. de Vries en L. B. Kvvantes Ant-onia Sibilla v v. M. Bceke en G M. M. IsVutebouai Maria Aiargaivthn d.v. A. L. van der Geer en P. M. Wan merdam Elisabeth-d.v. P. Spaanden man en Cv S. M. Ouwerkerk Johar- na Ida Maria d.v. J. Berendsen en A, M. van der Zwaan Theodorus Jacobus z.v. J. Schroder en W. F. Kelderman - - iheodora Wiiha. Joha. d.v. j. de Boer en J. M. C. Soonuis Theois. Wil helmus z.v. W. Schouten en B. E.Tielc Maarije Hendrika d.v. A. v. d. Lin den en H. J. Piket. Joha. Henda lheodr. d.v. W. Kuyer en E. M. Kriek Andries z.v. A. Flippo en S. Zwart Maria d.v. G. van Dijk en G. H Bosman Francs. Gers. An.hs. z.v A. I. Castelein en S. E. Sloots Lena d.v. C. van Meurs en C. v. d. We;,* oen Chris.ina d.v. J. van der Linden en A. D. Vogcis-nzang Johanna Maria d.v. H. P. Olivier en J. M. Sieval Jó coba Sophia d.v. A. M. Koekebacker en C. J. v. Buul Antoon Christiaan z.v N. Smit en E. Warnars Joseph Heir.- rich z.v. G. J. van der Ploeg en M. C. A. Koster Josephina Maria d.v. H Bronsgeost en M. H. Oostveen Th'-* yesia Maria Anna d.v. J. L. van Lith en A. F. v. d. Heijden. Gehuwd: N. Taverne jm. en P. de iBrajjn id. J. L. E. Heemann jm. en J. M. E. de Raadt jd. J. Neuteboom

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 1