De vlucht Amsterdam-Batavia en terug In afwachting. Na een gelukkig volbrachte vlucht naar Batavia heen en terug is Zater dagmiddag 4.56 uur het Fokker-vlieg tuig HNADP van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij met zijn pas sagiers den Amerikaan Van Lear Black en diens kamerdienaar Baylin, en zijn koene bemanning, de beide stoutmoedige piloten Geysendorffer en Scholte alsmede den mecanicien We ber op Schiphol aangekomen. Het Nederlandsche publiek heeft ge durende de laatste vijf weken geheel medegeleefd met het verloop van den tocht der vijf luchtreizigers naar het verre Oosten en vooral de laatste da gen. toen de berichten werden ver spreid, dat de aankomst van het vlieg tuig wegens zandstormen in Mesopota mia» was vertraagd, had de spanning haar toppunt bereikt. De laatste étappes van den tocht werden zonder verder oponthoud afge legd en weldra, kon dan ook het comité dat de huldiging der luchtreizigers voorbereidde, den dag en zelfs het uur bekend maken waarop het vliegtuig op Schiphol zou landen. De drukte langs den weg. Niet zoodra was het middaguur ge slagen en werden de kantoren geslo ten of in dichte drommen, bewogen zich fietsers, en wandelaars langs den Slo.terweg naar Schiphol. Omstreeks dien tijd snorden ook de eerste auto's met genoodigden den weg af ,naar het vliegterrein. De grootste drukte heerschte om streeks half drie. In een bijna onafge broken rij snelden de auto's toen den weg af langs de Pingvaart om den Haarlemmer meerpolder. Bij tientallen tegelijk spoedden zich ook de fietsers, voorzien van een toegangsbewijs voor de terreinen naar het vliegveld, in de verte reeds kenbaar aan den kleurigen tooi van velerlei vlaggen, die vroolijk in den wind wapperden. Van de Nieuwe Meer naderden tel kens weer nieuwe booten van de Vol harding, die ieder honderden nieuws gierigen aanbrachten. Dit waren echter nog niet de eenige verkeersmiddelen, die den bezoekers voor Schiphol ten dienste stonden. Ve len voeren ook met gepavoiseerde mo torbootjes en zeilscheepjes de Ring vaart af. De verkeerspolitie had alle regelin gen getroffen om de aankomst der ge noodigden een zoo vlot mogelijk ver loop te doen hebben en dank zij den ijyer van haar ondergeschikten onder vond het verkeer op den small en Slo- terweg geen bijzondere stagnatie. Op het vliegveld zelf, waar honder den auto's gestald waren, werden aan de nieuw gekomenen dadelijk hun plaatsen aangewezen. Op Schiphol. 'n Fiksehe wind deed de vlaggen, die om de afzetting van het vliegveld wa ren aangebracht klapperend wapperen. Het is een vroolijk beweeg; af en toe dalen en stijgen vliegtuigen op het groene veld neer, hetgeen den talrijken wachtenden een aangename afleiding bezorgt. Bovendien doet de radio, wel ker geluid door luidsprekers wordt overgebracht, muziek hooren. Af en toe klinkt de stem van den heer Del- laert. den stationschef, die aandacht \erzoekt voor mededeelingen betreffen de de vlucht. De laatste etappe. Aan het kantoor was reeds verno men dat de H-NADP te 1.14 uur uit Neurenberg was opgestegen op weg naar de hoofdstad, die in afwachting is van hun triumphal en terugtocht. Een bulletin wordt uitgedeeld; er staat op te lezen, dat de weersom standigheden goed waren en dat gere kend wordt op aankomst te kwart over vier. Het vermoeden is dat het hoog stens een kwartier of een half uur la ter kan worden. Op het gereserveerde terrein zijn reeds verschillende autoriteiten aange komen, o.a. de Excellenties Lambooy en v. d. Vegte, ministers van Oorlog en Waterstaat, burgemeester de Vlugt. de wethouders ter Haar en von Frijtag Drabbe, kapitein ter zee Schenk de Jong, den marine-commandant van Amsterdam, den heer Johan Bol, voor zitter der luchtvaartcommissie der Ka mer van Koophandel, die zich op ver zoek van de K.L.M. met de regeling van de ontvangst heeft belast. Ook de Amerikaansche gezant, de heer Ri chard Tobin is aanwezig op het afge zette podium, waarlangs de Nederland sche, de Amerikaansche, de Amster- damsche en de Bataviasche vlag en ook de vlaggen van de Kon. Ver. voor de Luchtvaart en de K. L. M. zijn aan gebracht. Voorts is er Generaal Snijders, voor zitter van het Comité Vliegtocht Ne derlandIndië, de Directeur Generaal der Posterijen J. Damme, de Directeur van het Postkantoor te Amsterdam de heer H. 'W. van Beers. Ze naderen. Dan nog een bericht; 't Zal 't laat ste zijn. De Fokker is boven de Loos drechtsche plassen. Zij naderen dus. 't Is nauwelijks kwart voor vijf of daar zien enkele geoefende oogen, die gewend zijn het luchtruim af te turen, en na te zoeken, drie stippen aan den horizon, 't Sein ,,Daar komen ze" gaat gauw van mond tot mond en allen tu ren naar den kant, waar zich nu dui delijk drie machines vertoonen. DE AANKOMST. Geestdriftige toejuichingen. Even voor zij boven het veld zijn ver spreidde het trio zich, de twee begelei dende „kisten" zwenken naar links en rechts, de HNADP stevent recht op het vliegveld aan, draait dan in al nauwer toekringende cirkels naar om laag. Gejuich aan allen kant. Hoera geroep en gezwaai met hoeden en zak doeken. Nog twee wijde bogen en de landing is geschied. De Fokker is achter de tribune neer gestreken en het duurt nog even voor dat de wielenhuppeling over het veld ten einde is. Er dreigt eenig gedrang te ontstaan, naar de plaats voor de tribune, waar heen de machine zich nu langzaam be weegt, maar voorloopig weet men deze nog vrij te honden voor de familie en de leden van het Comité van ont vangst. Daverend gejuich als de Fokker is voorgereden. Eenige enthousiasten hef fen het Wilhelmus aan, gevolgd door een „Lang zullen zij leven". De glun dere kop van „Geys" lacht de huldigen de menigte toe en dan gaat de cabine deur open en stappen zij uit. De huldiging der bemanning. De heer Bol stelt zich dan voor den microfoon om mede te deelen, dat ge neraal Snijders namens de K. L. M. en het Comité Vliegtocht Nederland—In dië het eerst het woord zal voeren. Rede Generaal Snijders. In de Engelsche taal spreekt gene raal Snijders dan ongeveer als volgt. Ik acht mij gelukkig u welkom te mogen heeten en u geluk te wenschen met het schitterende succes van uw vlucht. Het is nu vijf en een halve week ge leden, dat gij van hier vertrokken zijt en sindsdien hebben onze beste wen schen en onze belangstelling u op uw tocht voortdurend gevolgd. Bijna driekwart van de aardopper vlakte hebt ge overvlogen, en daarmee een mooie propaganda gemaakt voor de luchtvaart. Wij zijn vol bewondering voor uwe prestatie die getuigt van sportieven geest, van moed en durf, maar niet minder voor de schitterende organisa tie van de Kon. Nederlandsche Lucht vaart Maatschappij. Gij hebt groot werk gedaan voor den roemrijken naam van de Nederland sche Luchtvaart. Rede Minister van der Vegte. Een mensch en ook een volk. aldus vangt spreker aan, is van nature ge neigd tot groote daden en daarom is het te begrijpen dat ons volk, nu de eerste passagiersvlucht naar Batavia en terug is volbracht, niet na kan la ten openlijk zijn waardeering te doen blijken voor de prestaties der Neder landsche aviateurs. Wij danken God, aldus vervolgt spr., dat Hij u op uw tocht heeft behoed en wij zijn dankbaar, dat Hij u veilig in ons midden heeft teruggevoerd. Namens de Nederlandsche regeering dankt spr. den heer Van Lear Black voor zijn initiatief, om den tocht naar het verre Oosten met 'n Nederlandsch vliegtuig, bemand met Nederlandsche piloten, te hebben ondernomen. -Hulde aan u, aldus spr., voor uw be sluit, dat getuigt van grooten durf en ondernemingsgeest, want daardoor hebt gij de mogelijkheid van passa- giersvluchten tusschen Indië en het moederland aangetoond. Spr. huldigt dan ook de beide pilo ten Geysendorffer en Scholte en den mecanicien Weber, die het vliegtuig waarmede de heer Van Lear Black reisde, veilig hebben gevoerd over on bekende en onherbergzame landstre ken en daardoor hebben bewezen dat de Nederlandsche luchtvaarders in moed en plichtsbetrachting niet onder doen voor de zeevaarders, die weleer den naam van Nederland beroemd ge maakt hebben. Vele malen, aldus vervolgt spr.. hebt gij te kampen gehad met ongekende moeilijkheden, zooals zandstormen in Mesopotamië doch dank zij uw volhar ding is uw tocht een succes geworden. Wanneer de geschiedenis der eerste luchtvaart wordt geschreven, dan zul len zeker ook uw namen met eere ge noemd worden. Koninklijke onderscheidingen. Onder uitbundige bijvalsbetuigingen van het publiek deelt spr. vervolgens mede, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd den ondernemer van de eer ste passagiersvlucht naar Batavia, den heer Van Lear Black te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Spreker richt zich daarna tot de bei de piloten Geyssendorffer en Scholte en Weber, den mecanicien. Gij hebt, al dus spreker, het groote vertrouwen in de goede hoedanigheden van het Ne derlandsche Fokker-vliegtuig niet be schaamd. Het heeft aan H.M. de Koningin be haagd ook u te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, zegt spreker ten slotte onder hernieuwd ge juich van het publiek. De minister drukt daarop de vier ge ridderd en de hand en wenscht hen ge luk met de Koninklijke onderschei ding. Hulde van Amsterdam. De burgemeester van Amsterdam brengt dan namens het gemeentebe stuur van Amsterdam en namens de burgerij hulde aan de ondernemers van den tocht, welken spreker van de grootste beteekenis noemt voor de ver houding van het vaderland en Indië. Onder applaus biedt spreker dan 4 exemplaren van de zilveren medaille van de Stad Amsterdam, welke slechts bij liooge uitzonderingen wordt ver leend, aan. Door de straten van Amsterdam had Zaterdagmiddag een ware zegetocht plaats. In het Amstel-hoiel werd den opvarenden een diner aangeboden. Ta felpresident was generaal Snijders. Aan tafel werden nog verschillende redevoeringen gehouden. Prins Hen drik had voor zijn vertrek naar het buitenland nog een huldigingstele gram gezonden. Een kort woord met de vliegers en passagiers der H-NADP. De officieele „behandeling" die de bemanning der H-NADP direct na aan komst te Schiphol moest ondergaan, liet voor een onderhoud van eenige beteekenis geen tijd over. Uit den mond van vliegers en passagiers kon men dan ook slechts een enkel woord opteekenen. Geysendorffer zeide: „We zijn van Amsterdam naar Batavia en weer te rug gevlogen. Nu weet u meteen alles. Wat echter mijn voornaamste in drukken zijn? Eens kijken. O ja. die Indische moesson. Daarbij vergeleken is een wolkbreuk in Nederland kinder werk. Overal valt water. Rechts en links van je, en boven en onder je. Binnen den tijd van een halve minuut staat een heel veld blank." Dit is alles wat Geysendorffer kon zeggen. Want voor hij het laatste woord had voleindigd, was hij alweer verdwenen. GEMENGD NIEUWS. Brutale inbraak. Zaterdag nacht is ingebroken in eenige panden van £lan C te .Rotterdam, waarbij de dader of daders blijk heeft (h°bb?n) ge geven van speurzin en brutaliteit. Men verschafte zich namelijk toegang met valsche sleutels in h?t leegstaande pand aan de Oude Havenkade en klauterde op het dak van het pand. Van daar wist men op het dak van pand 6 aan de Kolkstraat te komen en door een zolderluik binnen te dringen. De kantoren van den koopman G. de K aldaar werden doorzocht, alles werd overhoop gehaald, nadat een deurpaneel was vernield, doch blijkbaar wera niets gevonden, dat de moeite van 't meene men waard werd geacht. De tocht ging verder, via een tus- schendeur, die werd opengebroken, naar het kantoor van de makelaars in oliën en vetten M T.. en Co-> Kolkkade 4a. Daar werd eveneens alles overhoop gehaald, uit een schrijfbureau werd een bedrag van 42 gulden en voor een waar de van 65 gulden aan postzegels ont vreemd. Daarmee was waarschijnlijk de nacht SCO ver verstreken, dat het raadzaam werd geacht een veilig Jieenkomen to zoeken. Een tangentje vergeten. -■* In ©en ziekenhuis. te Londen 1 gt een 25- jarige Amerikaansche, welk© een sensa tioneel proces tegen een bekenden New- Yorkschen Chirug is begonnen. Deze heeft haai* twee jaar geleden geopereerd en in haar lichaam $©n tang van 20 c.M.laten liggen. Sedert is de dame in Indië en Marokko geweest, heeft alle mogelijke sport beoefend, heeft gezwommen en gedanst, paard ge reden en getennist, zelfs een aerobati- schen danscursus gevolgd en dit alles met een tang van 20 c.M. in het lichaam. Nu en dan voelde zo zich niet lekker en toen ze in Engeland kwam, zocht ze ©on dokter op. Deze vermoedde een ge zwel en maakte een Röntgenopnama Toen hij het negatief zag, meende hij dat de dame op een tang gebgei* moest hebben en maakte een tweede opname, <v,elke aan allen twijf el een einde maakte Bij (ie operatie bleek, dat de tang vol komen in gekapseld was en daardoor heel weinig schade had aangericht. Do patiënte maakt het heel goed. De beide Röntgenfoto's, de tang en een verkla ring van den Londenschen geneesheer zijn ambtelijk verzegeld en zullen als be wijsstukken aan de rechtbank worden overgelegd. Met een re volver geschoten. In den nacht van Zondag kreeg ze kere M. K.. een Heerlerboer di© be schonken was, in de Oranje-Nassaustr. te Heerlen ruzie met een paar burgers, welke hem om een paar kwartjes go vraagd zouden hebben. Na een korte woordenwisseling trok M. K. plotseling een browning en schoot daarmede twee of driemaal. Zekere G. van Venlo af komstig, werd door een der schoten ge troffen en zeer ernstig aan het hoofd verwond. De hoofdinspecteur van poli tie van de Dolder kwam, toen hij hoorde schieten, toeloopen en nam de revolver in beslag. K. werd gearresteerd, terwijl J. naar het hospitaal werd gebracht. K., die doordat hij beschonken was, niet meer wist, wat hij gedaan had, wordt morgen ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Maastricht. De toestand van G. is vrij gunstig. De verdwenen Notaris. Men meldt uit Groningen: Zaterdagmiddag heeft men in oen kreupelbosch te Zuidwolde (D.) het lijk gevonden van den vermisten Notaris S. alhier. Door ophanging had de ongeluk kige zich van het leven beroofd. Hel; lijk is naar de begraafplaats ta Hoogeveen overgebracht. Wij vernemen, dat het nog wel' enke le maanden zal duren vooraleer een overzicht zal zijn verkregen van den ticestand. Het drama te Jaarsveld. Thans is ook naar liet „U. D." meldt de derde drenkeling, de 10-jarige Kool, die Zondag bij het zwemmen in de Lek te Jaarsveld is verdronken, gevonden. Het lijk werd te Aroeide drijvende opgemerkt en aldaar opgevischt. Geële ctrocut ee rd. Zater dagmiddag ongeveer 1 iuur wilde te Vee- nendaal A. Landman uit Arnhem, een monteur van de A. P. C., een nieuwe lamp op een benzinepomp zetten. Hij kkun in de ijzeren kolom en in de mee ning dat de stroom was afgezet, raakte hij de koperen fitting van de lamp aan, waardoor hij den vollen stroom door het lichaam kreeg. Op zijn gegil werd de stroom uitgeschakeld en kon hij door zijn kameraads woTden opgevangen, en in de nabestaande garage binnengedra gen. Geneeskundige hulp was epoedig aanwezig, doch de langdurige pogingen om de levensgeesten weder op te wek ken. mochten niet baten. Landman was 27 jaar oud en ongehuwd. Auto-ongevallen. Zaterdag avond (omstreeks "half elf is op den Rotterdamschen weg te Delft de auto van den heer Harksen uit Rotterdam, tengevolge van het breken van het voor wiel, over den kop geslagen. De heer H. bekwam geen l'etsel. Ie mand, die naast hem zat, werd Jicht ge wond. De auto van den heer G. uit Delft is Zaterdagavond omstreeks half zeven op den Rotterdamschen weg te Delft in botsing gekomen met een andere autq tengevolge waarvan de auto van den heer G. van den hoogen dijk reed en over den kop sloeg in de sloot. De neer van G. en twee kinderen, die bij hem zaten, wisten zich onder den wa gen vandaan te werken. Zjj bekwamen geen letsel. Zaterdagmiddag tegen 2 uur zjjn op het Bezuidenhout tegenover den Schenkweg in Den Haag een vrachtauto en een personenauto tegen elkaar opg1» reien. De personenauto reed daarop leen wielrijder aan. Deze, de heer van G., weM aan het hoofd verwoncl; hij is door den Eersten Hulpdienst naar het ziekenhuis vervoerd. Beide auto's en het rijwiel zijn vrij ernstig beschadigd. Inbraak. Gisternacht is in de Crthopaelische Fabriek v.h. J. Pohl, Waldorpstr. 38 te Rotterdam, ingebro ken. Toen do heer R. een der firmanten, 's nachts om half ©en zijn fiets kwam halen om naar zijn woning teriiden, bemerkte hij, dat de deur van zijn "kan toor aan den binnenkant gesloten was en dat er onraad binnen moest ziin. Op zijn geroep de deur te openen." wera deze plotseling open gegooid en ston den twee mannen tegenover hem. die hem te lijf gingon. Een worsteling ontstond. De inbre kers namen de vlucht en werden doo* den heer R. achtervolgd, zonder gevat te worden. Er is niets ontvreemd. Een lieflijk echtgenoot©. Twee veldwachters hebben A. v. d. H-, ©chtgenoote van J. v. V., te Oss, gear resteerd en voor den Officier van Justi tie te 's-Hertogenbosch gebracht. Zij had haar „echtvriend" in een strooien schuur waar hij lag te slapen, opgesloten en daarna de schuur in brand gesto ken. Van V. kon zich echter nog bijtijds redden, door een gat in den wand te maken en er door te kruipen. Do aan houding van Mej. v. d. H. is geschied op grond van poging tot moord en brandstichting. Motoro ngeluk. Zaterdag avond is de motorrijder v. d. Brink door het kwijtraken van zijn stuur met zijn motor over den kop geslagen eh met ©en ernstig gekneusd rechterbeen en >een aantal ontvellingen naar huis ge bracht. Men vreest voor een hersen schudding. Voor het Reisseizoen. PASVISA. In onderstaande lijst kan men zien welke eischen verschillende landen aan Nederlanders stellen, die er tijde lijk willen verblijven. Uit Nederland voor Nederlanders naar Ned. - Indië, per Ned. boot van oen Ned. haven naar Ned.-Indië is geen paspoort n o 0 d i g, doch wol g e - wenscht, wijl men anders de boot onderweg niet kan verlaten. Voor wie geen paspoort heeft is een bewijs van Nederlanderschap noodig. Doorreis- visum voor de Britsche Domi nions kost 0.61. Staten, waarvoor geen pasvisum noodig is. Voor Nederlandsche Staatsburgers, in het bezit van een geldig Neder landsch paspoort, niet voornemens zich metterwoon in genoemde staten te ves tigen, is géén pasvisum noodig' voor: Duitschland, België, Groot-Britanië en Ierland, Denemarken, Zweden, Noor wegen, Zwitserland, Oostenrijk, Frank rijk, Fransch Marokko en Algiers, Ita lië, Spanje, Portugal, Luxemburg, Uru guay, Haïti, Nicaragua, Mexico, Pana ma, Salvador, Cuba, Japan en Canada. Voor Fransch Tunis en Indo- China en voor bet mandaat Syrië is wel een pasvisum noodig, de kosten hiervan zijn 5.40; het visum is een jaar geldig en geeft recht op 'n wille keurig aantal in- en uitreizen. Voor Spaansch Marokko is een visum van J 10 noodig. Voor België en Luxemburg kan men inplaats van een paspoort, een bewijs van Nederlanderschap, voor zien van een door het gemeentebe stuur der woonplaats gestempelde fo to, gebruiken. De geldigheidsduur is vijf jaren. Voor reizigers naar Duitschland gel den nog deze bepalingen: kinderen, die den leeftijd van 15 jaren nog niet bereikt hebben, hebben geen paspoort noodig doch kunnen volstaan met een verklaring, opgemaakt door den bur gemeester der plaats van inwoning of door den commissaris der Koningin, waarin naam, ouderdom, staatsburger schap en woonplaats worden vermeld. Voor kinderen, ouder dan tien jaren, moet op deze verklaring een pasfoto worden opgeplakt, afgestempeld door genoemden overheidspersoon. De hierboven genoemde landen er kennen alle het familiepaspoort, waar echtgenooten of een van hen met kin deren op kunnen reizen. Voor Zweden mogen de kinderen niet ouder zijn dan 12 jaar. Frankrijk erkent de familiepas poorten niet officieel, doch zij worden toegestaan. Voor België mogen de kin deren niet ouder zijn dan 14 jaar, voor Engeland 18 jaar. j Staten, die een pasvisum eischen. Lithauen. Visum 6, enkel door-j reisvisum 0.60 (aan te vragen bij het consulaat te Londen, Parijs of Berlijn). Polen. Visum een half jaar geldig;; voor één reis 6.meer reizen 12,1 voor een doorreisvisum 0.50. Voor fam.-paspoorten moet een dubbel vi sum worden betaald; kinderen daarop, reizende mogen niet ouder zijn dan 15 jaar. Estland. Visum 6; voor door reis met oponthoud van ten hoogste 48j uur is geen visum noodig, slechts gel-i dige pas. Letland. Voor een heen- en terugi reis met verblijf gedurende 30 dagen: 6; meer reizen per jaar 12; visum voor één doorreis 1; onbepaald aan tal doorreizen 2.50. Finland Visum 6, een maand geldig; doorreis-visum, drie dagen gel dig, kosteloos. Rusland. Daarvoor worden bier, te lande geen visa verstrekt. Om toela-i ting tot dat land te verkrijgen, dient men zich te wenden tot de te Berlijn gevestigde Legatie der Sovjet-regee-| ring, hetzelfde geldt voor de Oekraine,' Georgië en de Kaukische Sovjetrepu blieken. H o n g a r ij e. Visum 6.25, zes maanden geldig; doorreis zonder op-! onthoud kosteloos. Familiepassen zijn toegestaan; kinderen daarop vermeld' mogen niet ouder zijn dan 14 jaren. T s j e c h o - SI o w a lc ij e. 6 een jaar geldig voor een willekeurig aan tal in- en uitreizen; voor doorreis geen visum noodig. J oego-Slavië (Servië, Kroatië, Slovenië) voor een visum zes maanden geldig voor verschillende in- en uit reizen 6; voor een visum voor een in- en uitreis drie maanden geldig 3; doorreis-visum (met oponthoud) een maa/id geldig 1; doorreis-visum (zon der oponthoud) een maand geldig 0.60 «oemenië. 11.55. T u r k ij e: doorreisvisum 5, visum 'voor verblijf 8, twee maanden geldig Griekenland: 6.05. B u 1 g ar ij e: Visum voor doorreis en^ verblijf (hoogstens drie maanden), Ver. Staten van N.-Amerika. Visum 25. Br a z i 1 i 5.72. Argentinië 2.60 dollar. Chili: noodig ïs een paspoort en bewijs van goed gedrag, beide moeten van een visum worden voorzien; elk dezer; visa kost 3 en is voor onbe- paalden tijd geldig, China: Visum 6, een jaar geldigji visum vaccinatiebewijs 2.60. S i a m: 5, transitovisum 0.50. iBriitqche Dominions: Visum J 5.20, doorreisvisum voor Nederlan ders naar Ned.-Indië 0.61. Egypte: Visum 7, ©en jaar geldig VISSCHEKÏJBERICHTEN, Zaterdag aangekomen aan den Rijks afslag 7 stoomtrawlers, 1 logger, 1 drijfnetvaartuig en 38 kustvisschers. Aanvoer en prijzen waren; 41 kisten tarbot 8544; 15 kisten griet 4922, per 50 KG.; 283 stuks groote tong 3 2.80; 2547 stuks middel tong 2.752! 8798 stuks kleine tong 1.801.40 per KG.; 5 kisten groote schol 34; 4 kis ten middel schol 31; 15 kisten zet schol 32—26; 364 kisten kleine schol 21—4.10 46 kisten schar 9.503.70 per kist van 50 KG.; 11 kisten rog 1710.50 per 20 stuks; 4 stuks vleet 1.50 per stuk; 40 kisten pieterman poontjes 173.20; 5 kisten groote schelvisch 25; 17 kisten middel schelvisch 1614; 66 kisten kleinmiddel schelvisch 118.50; 151 kisten kleine schelvisch 9.50—620 per kist van 50 KG.; 4 kisten kabeljauw 4037 per kist van 125 KG.; 19 kisten gr. gullen 1810.50; 29 kisten kl. gul len 127; 26 kisten wijting 64 per kist van 50 KG.; 5 stuks koolvi9ch 92 ct. per stuk; 24 kisten, makreel 1917 per kist van 50 KG.; 2 stuks zalm 4.75 per stuk. Haring: 94 kantjes volle haring ƒ25 23.40, 381 kantjes maatjes 14.80 12.75: 3 kantjes makreelen 10.50 per kantje. S cheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA.LIJM. VOLENDAM, N. l ork n. Rott. 25 (8 vm. te Plymouth verwacht. MOERDIJK, 23 v. Rott. te Antwerpen. MAASDAM, 23 v. New Orleans te Rott. HOLLAKil>AFRIKA-LIJN. SUMATRA, uftr., 21 te Delagoabaai. GIEKERK, uitr., 23 v. Algoabaai. GRIJPSKERK, thuisr., 23 te Rott. MELISKERK, uitr., 22 v. Antw. en p. 23 Vlisslngen. NIAS, uitr., 21 v. Djeddah. HOLLANDWEST-AFRIK A-LIJM, DELFLAND, thuisr., 23 te Accra. HELDER, thuisr., 22 v. Konakry. _;j TEXEL, uitr., 22 te Kotonou. SCHELDESTROOM. thuisr., 22 te Gr. Bassam. IJ STROOM, uitr., 23 v. Accra n. Lagos. VLIELAND, uitr., 22 te Pt. Harcourt. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. GELRIA, 23 v. Amst. n. Spitsbergen. ORANIA, uitr.. p. 22 Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOTD. «I TAMBORA, thuisr., 2 v. Singapore. MEN ADO, 23 v. Rott. n. Hamburg. GORONTALO, uitr., 23 v. Pt. Said. PALEMBANG. thuisr., 23 v. Batavia. TAB AN AN, 23 v, Batavia te Rott. MERAUKE, uitr., 22 v. Sabang. 3 BLITAR, uitr., p. 23 Ouessant. STOOMVAART MIJ. HEDERLAN0. BINTANG, thuisr., 22 v. Colombo. J. P. COEN, thuisr., 22 v. Colombo. P. C. HOOFT, uitr., 23 te Batavia. ROEPAT, thuisr., via Londen 22 (9.5(5 v.m.) 150 mijl Z. v. Lands End. JOH. DE WITT, uitr., p. 22 Ouessant. SALEIER, 23 v. Amst. n. Hamburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6