DAG-AGENDA. Woensdag 27 Juli, s avonds 7 uur. Zweminr. „De Zijl": Volkszwemfeest en Waterpolo. Wassenaar. Woensdag 27 Juli. 's morg. half elf. Landgoed „De Pauw": Zendingsdag der Chr. Geref. Kerk. Donderdag 28 Juli., 's av. zeven uur, Zweminr. „De Zijl": Onderl. Wedstrijd en Waterpolo. Zaterdag, 30 Juli, 'smidd. drie uur. Zweminr. „De Zijl": Nationaal Zwem feest en Waterpolo. Sassenlieim. Zaterdag 30 Juli, 's mid dags drie uur. Jaarl. Alg. Verg. van Aandeelh. der N.V. Baart.man en Ko ning, ten kantore der Venn. fie avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Juli tot en met Zondag 31 Juli a.s. waargenomen door de apotueek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Oegstepest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4. des nachts en des 7x.rn.iafe* zijn er meer menschen beschikbaar clan er werk is. Malar, moeilijker wordt het met de hooger geplaatsten. Voor de vroegere, gemeente-secretarissen van Schoten en Spaarndam is moeilijk een ambt te vinden; met het noodlottig gevolg, dat B. en- W. plannen hebben functies te scheppen. Om tot een vereenvoudiging te kun nen geraken van de administraties aan de beide lichtbedrijven zou de ge wezen gemeente-secretaris van Scho ten administrateur van- beide bedrij ven worden met waarschijnlijk een bijzondere eeretitel ter aankleeding. Ket is wel een vreemde manier van be au enigen: de aanstelling van een ex ma-hoofdambtenaar. Nog daargela ten, dat de wrijfpaalpositie van dezen functionaris weinig aanlokkelijk is. Men mag dan ook verwachten, dat de betrokkene tegen eèn schikking als deze bezwaar zal maken. Zooals ook de oud-secretaris van Spaarndam dat wel zal doen tegen het hem toegedachte ambt, en eveneens de gewezen ontvanger van Schoten; ge lijk trouwens de vroegere inspecteur van politie te Schoten dat al gedaan heeft. Het is zeer loffelijk zoo weinig mo gelijk van 'het overkomende gemeen te-personeel op wachtgeld te stellen, omdat het beter is voor het uit te be talen salaris van hun werkkracht ge bruik te maken; maar wanneer dat móet worden gevonden in het schep pers van ambten dreigt de mogelijk- hëid van bestendiging der overbodige functies. Een gevaar, dat ernstiger is dan het lijkt, nu de betrokken perso nen betrekkelijk jonge menschen zijn. Neen, grooter worden geeft niet en- kc1 vreugde! BUITENLAND. MIJNONGELUK BIJ LIPPE, Vijf arbeiders door hei water 'omgesloten. De mijn Augusta Viktoria legt thans te Sickingsmühle, in de onmiddellijke nabijheid van Lippe, een nieuwe schacht aan. Gisteienmorgen om ongeveer zeven" uur is in deze> nieuwe schacht, de schacht III, tengevolge van het breken der stutbalken, een deel van den bo venbouw, alsmede de kooi, in de diepte gestort. Menschen levens waren hierbij niet te betreuren. Tengevolge van het ongeluk in schacht III stroomden echter groote n:wsa's water en modder- de schach ten I en II binnen. De massa's drongen binnen door de hoofdverbindingsgang, doch men slaagde er nog in, de in de schachten I en II werkende arbeiders in veiligheid te brengen, met uitzon-' dering van vijf. Sedert gisterenmor gen werken thans alle arbeiders aan de bevrijding hunner vijf kameraden; men is er echter nog niet in geslaagd een verbinding met hen tot stand te brengen. DE UITVAART VAN KONING FERDINAND. Te Boekarest een half millioen menschen op straat. Reeds gistermorgen vijf uur waren de straten van Boekarest waarlangs de lijkstoet van wijlen koning Ferdi nand passeeren zou, door een ontzag lijke menigte gevuld. Het is niet over? dreven, wanneer men het aantal toe schouwers op een half millioen schat» De weg ve£n het paleis Cbtroceni naar het station is vijf KM. lang en langs dezen geheelen weg was het gedrang zoo groot, dat men onmogelijk kon pas. seerén. De hitte was ondragelijk; talrijke vrouwen vielen in onmacht. Aan beide zijden der straten werd de menigte door een uit alle wapens samengesteld cordon in bedwang gehouden. Het was negen uur 's morgens, toen de lijkstoet zich bij het paleis in bewe ging zette. Het begin der plechtigheid werd aangekondigd door het gebulder van 101 kanonschoten. De stoet werd geopend door den com missaris van politie. Op hem volgde een eskadron der bereden koninklijke lijfwacht. Daarna kwam het kerkkoor, de geestelijken en alle metropolieten en bisschoppen van Roemenië, alsme de vertegenwoordigers van alle ande re godsdienstige gemeenschappen. Hierop volgden de oorlogsinvaliden en de dragers der oorlogs-medaille van Michael den Dappere; vervolgens de vereenigingen van oud-strijders, en de vaandeldragers van alle Roemeen- he regimenten Generaal Preson, de opperbevelheb ber van het Roemeensche leger tijdens den oorlog, droeg de koninklijke kroon Hij werd begeleid door twee andere generaals. Generaal Mardarescu, even eens door twee generaals, begeleid, droeg den maarschalkstaf van den ko ning. Achter hem schreed de ceremo niemeester. Dan volgde de met zes paarden be spannen affuit met de,kist, welke het stoffelijk overschot van wijlen koning Ferdinand bevatte. Aan beide zijden werd de lijkkist door generaals bege leid. Achter de kist schreden minister president Bratianu, de voorzitters van Senaat en Kamer, alsmede de nieuw benoemde president van het Hof van Cassatie. Zij droegen de ordeteekenen van den koning. Hierop volgden koning Alexander van Joegoslavië, prins Nicolaas van Roemenië, neef van den koning, twee prinsen van Hohenzollern-Sigmarin- gen, een prins Hohenlohe, alle gewe zen minister-presidenten en voorzit ters van het parlement, het corps di plomatique, de afgevaardigden en se natoren en ten slotte weer een af- deeling der koninklijke Jijfwacht. De stoet bewoog zich over den Bou levard Elisabeth, de Calea Victoria en de Calea Crivica. Het. duurde twee en een half uur, voordat de lijkstoet bij he-t station was. aangekomen. Voor het koninklijk paleis in de Calea Victoria wérd even stilgehouden, terwijl de muziek het volkslied speelde. Langs den geheelen weg waren militaire mu ziekcorpsen ppgesteld, die tijdens het voorbijtrekken van. den stoet de natio-, nale liederen en, het koningslied speel den. Het publiek was zeer onder dén indruk; velé vrouwen weenden. De vrouwélijke leden van de konink lijke familie maakten 'geen deel uit van den stoet, doch begaven zich ih /een specialen trein van het station Co- do naar het Noorderstation. Den klei nen koning Michaelhad men thuis ge houden. Naar C.urtea de Arges. Aan het Noorderstation stonden vier speciale treinen géreed, die het stof felijk overschot en cle rouwdragenden naar Curtea de Arges overbrachten. Met den eersten trein vertrokken de afgevaardigden de senatoren en de le den der geestelijkheid, met den twee den trein de regentenraad en enkele deputaties, met den derden trein, die ook het stoffelijk overschot van den koning vervoerdë, de leden der ko ninklijke familie, Bratianu, de minis ter van Binnenlandsche Zaken Duca en de militaire en- civielè leden der hof houding. Deze trein was geheel met zwarte stof gedrapeerd. De wagon met de lijk kist was omhuld met zwarte zijde, waarin het Roenieënsche wapen was geborduurd. De locomotief droeg lin ten-in de Roemeensche nationale kleu ren. t>e trein stopte korten tijd aan de stations Titu, Golesti en Titesti. De kleine stad Curtea de Arges had zich sinds dagen op de ontvangst van 's konings stoffelijk overschot voorbe reid. Van vele huizen wapperden cle zwarte vlaggen; de muren waren met zwart doek bekleed. Duizenden en duizenden uit alle deelen des lands hadden zich per spoor, auto of wagen naar het stadje beg'even. Drie KM. buiten de stad ligt het oude klooster, dat door den Walachij- schen wojwode Neagoe in 1526 is ge sticht. Curtea de Arges is de oude hoofdstad van Walachije. In 1886 werd het klooster door Carol I van Roeme nië gerestaureerd; dit was de eerste vorst, die daar begraven ligt. Het was vijf uur, toen de stoet het klooster bereikte. Koning Alexander, prins Nicolaas en de officieren der mi litaire kanselarij droegen de kist naar binnen. In het klooster werd een gods dienstoefening gehouden door alle me tropolieten en bisschoppen van Roe menië. in totaal 120 geestelijken. De lijkkist stond onder een baldakijn, om geven door de leden der koninklijke fa milie. Toen de geestelijken, overeen komstig den ritus, het lied „Eeuwig zij zijn herinnering" aanhieven, ween den. de koningin en alle andere aan wezigen luid. Na de godsdienstoefening werd de kist in de kerk gebracht, slechts be geleid door de leden der koninklijke familie, 'den regentenraad de ministers en de generaals. De lijkkist werd nog niet in de groeve .-geplaatst, die zich links van den ingang der kerk be vindt. Eerst nadat de koninklijke fa milie haar gebed had verricht werden ook de, andere autoriteiten binnen ge laten. Op het oogenblik, dat de kist in de groeve werd geplaatst, dreun den in alle Roemeensche garnizoens de batterijen 101 saluutschoten, ter wijl in de dorpen de kerkklokken luid den. In alle Roemeensche kerken wer den godsdienstoefeningen gehouden. Na de ceremonie begaven de leden der koninklijke familie zich per auto naar het station. Zij keerden onmid dellijk naar Boekarest terug. Prins Carol. De eerste herdenkingsdienst voor wijlen koning Ferdinand-is te Parijs in de Roemeensche kerk gehouden in tegenwoordigheid van prins Carol en Fransche officieele vertegenwoordi gers. De „Temps" meldt, dat Carol bij het uitgaan der kerk door eenige Roe meensche studenten begroet werd met hoera's en met den kreet: „Leve de koning!" KORTE BERICHTEN. De commandant van de nieüw x gevormde VVeensche gemeentepolitie, majoor Bernartz, is wegens insubor dinatie van eenige afdeelingen dezer politie, vrijwillig afgetreden. De regeering te Sjanghai-Nan- king (d.i. die van Tsjang Kai-sjek) heeft een opium-monopolie in het le- vr>n geroepen, dat voor de provincies Kiangsoe en Tsjekiang voor een jaar 7,al worden verpacht. De hoogste in schrijver er op heeft een bod gedaan van IA millioen pond sterling. Gisteren is te Yperen aan den 'straatweg naar Meenen een triomf boog, waarop 55.000 namen van ge sneuvelde Enge'schen zijn gebeiteld, onthuld. De Fraïïsche royalist Léon Dau- det moet door de Fransche recherche in België zijn ontdekt. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de Fransche regeering zijn uitlevering zal vragen. De prins van Wales en Baldwin zullen tijdens hun verblijf in Amerika een onderhoud met Dawes en Kellog hebben. Te Barcelona heeft de Spaansche regeering maatregelen getroffen om eventueele woelingen te onderdrukken Boven Kleef heeft een hevig nood weer gewoed. Door een ernstige over strooming is groote schade aan den landbouw berokkend. iZuid-Chili, van Santiago tot Val paraiso, is door een hevigen cycloon geteisterd. Er is enorme schade aan gericht. UIT DE OMGEVING. LEIDERDORP. De loting voor de Militie voor de ze gemeente zal gehemden worden op 19 Augustus a.s. in de Gehoorzaal te Leiden. LISSE De loting voor de Nationale Militie lichting 1928, zal voor deze Gemeente gehouden worden op Donderdag 4 Au gustus des voormiddags te 11 uren op het Gemeentehuis te Sassenheim. Burgerlijke stand. Geboren: Aga tha Maria d.v. E. v. Slogteren en J H. v. Lersen. Egbert z.v. R. v.' t Oeiver en G. Hollander. Cornelia Wilhelmina d.v. J. Nieuwenhuis en P. v. Zonne veld. Gehuwd: G. A. de Kuiper en D. G v. Rooyen. NIEUWKOOP. Naar we vernemen is de heer M. J. v. d. He,den alhier gefailleerd. Hij moet echter in verzet gegaan zijn tegen uit faillissement. De Nieuwkoopsche 'Fostduivenvep eeniging „De Vooruitgang' hield een wedvlucht vanaf Roosendaal. De jonge duiven werden in vrijheid gesteld om 7.3d v.m. Aankomst ie duif 9.20.17. Aankomst laatste duif 11.2S.34. De prijzen werden als volgt behaald: G. Voorsluis 1, 2, 9, 10, 15, 18; H. v. Zanten 7 13 14 17 28A. v. Houten 11 12; S. Akerboom 3 45 616. De heer P. v. Noert ving aan een aaldobber een karper, dis 26 pond woog. - N. V. V. 1 {speelde tegen deNieuw- veensche club V. V. N. I, en won met 3—0. OEGSTGEEST. Het bestuur van het Winkelweek comité heeft de functies als volgt on derling verdeeld: B. J. Averdieck, voor zitter; J. Jongeneelen, Secretaris; Duiverman, penningmeester;- Singe- ling en Meijer. Intusscben bfegint de tentoonstelling Oud-Oegstgeest reeds vasteren vorm» te krijgen daar, allerwege medewer king wordt tpegezegd, terwijl deze zaak de onverdeelde sympathie heeft van het gemeentebestuur. Hier is ech ter van toepassing „alle hands aan dek" want gezien den korten tijd die nog rest moet er nog zeer veel gebeu ren. Overigens kan Oud-Oegstgeest wor den opgevat in zeer ruimen zin, -ge zien onze wisselende bevolking. Maar wat voor 415 jaar was, aan velen thans onbekend is. Laat dus ieder zijn archief eens nasnuffelen-en mededee- len aan het Secretariaat Van het Co mité wat hij voorradig heeft en dien stig kan zijn tot dit doel. Nog kan wor den gemeld dat reeds een prachtig pand is toegezegd, waar de tentoon stelling kan gehouden worden. De gemeentearbeider B. v. Abs- woude herdenkt 1 Aug. het feit dat hij voor 25 jaren in dienst der Gemeente trad. Het Comité voor kerkbouw (2e Ned. Herv. Kerk), heeft pêr circulaire hulp verzocht om te komen tot een ba> zar in September. De hulp kan zoowel in geld als natura wórden verstrekt. Eereleden van het. Comité zijn: Mevr. RuysVoorhoeve e.a. en het Bestuur van het Comité bestaat uit de dames: Wed, ClaassenVarenkamp, presi dente; Mevr. CrommelinVan Hasselt, secretaresse en Mevr. vanRiessen, pen- ningmeesteresse. Op Woensdag 27 Ju-li hoopt de Vereeniging „Rhodé" tot. steiin van „Voordorp" te Leiderdorp een collecte te houden. Het bestuur dezer stichting heeft een zware taak, doordat ongeveer een 90-ta-l verwaarloosde kinderen aan ha re zorgen zijn toevertrouwd. Nu wil genoemde vereeniging dit bestuur hel pen in haar financieele zorgen, door het houden van collecte's. Wij bevelen deze collecte gaarne bij onze lezers aan. RIJNSBURG Onze plaatsgenoot de heer H. G •Erusseé is benoemd tot onderwnzer aan e openbare school in de HiJegonda- straat te Rotterdam. TER AAR. Alhier nam de onderwijzeres der O. L. school afscheid van hare kinde ren, wegens huwelijk en vertrek naar Indië. De jeugd werd onthaald op ver snaperingen enz. De laatste seriewedstrijd had al hier plaats van de Voetbalvereen. „Vi- vantie". Uitslag: Afd. I. Ie pr. Bode graven II; 2e pr. Alphen III; 3e pr. Al- phia II. Uitslag aid. II: le pr. combi natie van Alphia III en IV; 2e pr. Bodegraven III; 3e pr. Alphen IV. De groententeelers hebben proe ven genomen en hebben augurken, ge teeld op verschillénde perceelen grond, onder controle doen inzouten. De per ceelen waren zoowel bemest met kunst- als met stalmest. De uitslag was uitstekend. Tot de vereen, het Mobilisatie- kruis zijn toegetreden 130 oud-gemobi- liseerden met 'n gzamenlijke jaarlijk- sche contributie van ongeveer 50. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. v. Vugt geb. Vis, d.; J. v. Strouwelen, geb. Driehuizen, z. Ondertrouwd: D. de Leeuw en D. A. Boerefijn. Getrouwd: A. Bruijnes en N. v. d. Ster. UIT ONZE INDIEN. VERARMENDE SULTAN SFAMILIE. Het Soer. Handelsblad vestigt de aandacht op de meer en meer verar mende familie van de zelfbestuürders in de Vorstenlanden en wekt de regee ring op om dit bedenkelijke pro bleem op de een of andere wijze op te -lossen: Te Jog ja had de huidige sultan in 1921 bij zijne verheffing in 1921 reeds 21 kinderen. Te Solo is de Söenansfa- milie nog talrijker; de Soenan heeft nog 42 kinderen. Om eens een idiee van den omvang der naaste familieleden van dezen Soloschen vorst te geven, hij heeft: 7 ooms, 7 tantes, 45 broers en zusters, één vorstelijke gemalin, (garwo pad- mi), zeer- talrijke bijvrouwen, enz. Er zijn te Sblo niet minder dan 17 pangerans die een salaris hebben van 900 per maand. Wat de andere familieleden betreft, Wij schatten het totale aantal der z.g. „orang graad" (afstammelingen tot en met den vierden graad van de vorsten) in de Vorstenlanden op ten minste tien duizënd. Natuurlijk kunnen kleinkinderen en achterkleinkinderen thans geen punt van bespreking uitmaken. De vraag is momenteel: hoe staat het met de naaste afstammelingen der Vorsten? Wij hebben dan te erkennen dat ern stige achteruitgang allerwegen is in getreden. De achteruitgang der waar de van het gold bracht velen in een toestand van groote verarming; som migen zijn trouwe klanten van' het pandhuis ook al komen zij daar na tuurlijk zelf niet en zij laten daar heen soms voorwerpen brengen van zóó luttele waarde, dat wel bittere nood hen drijven moet. Wij hebben dit, jaren geleden, bij een speciaal on derzoek kunnen constateeren. Dit proces van verarming woekert steeds verder, en het is eene vraag van beteekenis: op welke wijze men hiertegen kan werken. Het gaat uiter aard niet om individueele maatrege len, doch om arbeid in grooten stijl. Men zou te kort doen aan de ver diensten van tal van bekwame resi denten die in den loop der jaren te So lo en Jogja hebben gezeteld, indien men niet erkende dat zij herhaaldelijk met succes zijn werkzaam geweest met pogingen tot voorkoming van ver dere afzakking der afstammelingen van de zelfbesturen. Dank zij hunne be moeiingen werden verschillende pan gerans (prinsen) in betrekkingen ge plaatst waar zij zich nuttig kunnen maken. Het bleef dan echter incidenteele ar beid, welke nauwelijks in aanmerking komt bij de massa werk, wachtend op behandeling. COMMUNISTEN. De Locomotief spreekt pertinent het bericht tegen, dat Semarang het cen trum van de communisten zou zijn. Een typist, werkzaam op het hoofdbureau van den post-, telegraaf- en telefoondienst te Bandoeng, is ge arresteerd. Hij wordt verdacht van communisme. In West-Java zijn in totaal 35 mi litairen gearresteerd, die van commu nisme verdacht worden. Enkelen wer den later losgelaten. Van onbetrouw baarheid van het leger is echter geen sprake. POLITIEPOST TE SINGAPORE. Naar de Java-Bode meldt, is de te Singapore geplaatste, vooruitgescho ven post van de politie, de hoofdop zichter van politie de heer Visbee te ruggekeerd. Naar aanleiding hiervan heeft de heer Van Baajen een schriftelijke vraag tot de regeering gericht, waar in hij vraagt, mede te deelen, of het bericht juist is en zoo ja, of het in de bedoeling ligt, den post op te heffen, en indien dit zoo is, welke'de beweeg redenen hiertoe zijn. GEMENGD NIEUWS. Noodweer. Boven den Zuid- oos tlrek van Drenthe heeft Zaterdag- middag e.-n hevig onweer gewoed, dat ongeveer twee uur aanhield. Onder Klasienaveen werd de 17-jarige B. Kam ping in huis door den bliksem getroffer. Hij was op slag dood. Zijn moeder en zijn zuster werden bewusteloos geslagen; zij kwamen na eenigen tijd bij en Dia ken geen letsel te hebben gekregen. In de woning werd verder geen schade aangericht. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. KöNIGWUSTERH., 1300 M. .206.50 Concert. .50 Viering van den 6oen verjaardag van den dienter Max Dauthendey. LANGENBERG 468,8 M. 5.506.50 Zang. 9.0510.20 Declamatie en Orkest 10.4011.40 Amerik. muziek." 11.45—12.20 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 4.40—4.55 Kinderuurtje. 0158.00 A. N. R. O'.-Concert. 7.45 Politieberichten. 8.10 Lezing d. Dr. Cannegieter. Daarna Concert uit het Kurhaus. 10.3010.50 Muziek, 10.45 Persberichten van Vas Diaa 11.2012.00 Muziek. DAVENTRY, 1600 M. 6.20 Zang. 7*05 Zang. 7.35 Zang. 9.55 Muziek. 10.35 Variëté. 10.5511.20 Muziek. PARIJS (Radio-Peris), 17.5^ M. £.05—5.55 Concert. 8.50 Concert. Tengevolge van den hevigen slagre gen is de trambaan der Eerste Drent- sche Stoomtrammij. onderspoeld, zoodat- het tramverkeer gestoord werd. De pogst heeft vee!~ geleden door ha gelslag, waarmede het oifwear gepaard ging. Te Erica zijn, tengevolge van het i;« slaan van den bliksem, de woningen der families Scholten en De Vries af ge* brand. Bij de familie Scholten werden 2 kinderen bewusteloos geslagen; eerst laat in den avond kwamen zij bij. Het electrische net is ernstig beschct digd, zoodat de stroomvoorziening Jie- llemmerd is. De lUcht was tijdens het onweer angst wekkend donker, doch door het blik semlicht scheen het, alsof de hemel een vuurkoepel' was. Vele menschen ont vluchtten uit angst hun waning, totdat de inktzwarte wolken naar het Noord -oosten afdreven. Voortvluchtig. Naar aanlei ding van door het Raadslid P. Warbout gestelde vragen in de Raadsvergadering van Oostvoorne, nopens de gestie van den directeur der NV. Electricit-eits Mij. „Voorne en Putten" te Brielle, heeft in opdracht van het bestuur dezer maat- schappij, een accountantsbureau een on derzoek daaromtrent ingesteld# Dit onderzoek, dat reeds twee weken, duurt, en welks resultaten streng go heim gehouden worden, is oorzaak, dat G. J„ de boekhouder-kassier van dit be drijf, sinds vorige week Maandag voort vluchtig is/zegt Voorw. Volgens geruchten moet hij Dinsdag? nacht 1.1. door de Amsterdamsche poli tie beschonken aangetroffen en na veo hoor op last van den officier van justitie te Rotterdam.' naar het Huis van Bewa ring aldaar overgebracht zijn. Een gevaarlijk individu. De Hoofdstraat te Veenendaal is in op stand gebracht door een individu, dat met een mes. iéder die hem maar tegen» kwam, bedreigde. Het was de beruchte recidivist _J. M., nog pas kort geleden voorwaardelijk ver oordeeld tot '3 weken gevangenisstraf Toen hij den heer en mevr. C. van S., die daar juist wandelden, ontmoet té, stormde hij met het mes in dreigende, houding op S af, order den ui roep: Jij> bent kapitaalkrachtig, jij daagt me uit' v. S. vluchtte de woning van den boetó handelaar van H. binnen, achtervolgd door zijn aanvaller. Toen hq bemerkte, dat zijn prooi hem ontgaan was, ging deze weer de straat op en zette zón bedreigingen met 'het mes voort, totdat de burgemeester, diél inmiddels gewaarschuwd was, het go vaarlijk heerschap tegemoet ging en hem verzocht mede naar de secretarie te gaan1 Hieraan voldeed hij gewillig, waarna hij spoedig achter slot en grendel Een wedloop met den dood. Een .gebeurtenis, zoo sensationeel al* alleen de film te' zien geeft, heeft zichl eenige blagen geleden in de gchotschjd hooglanden, twee mijl van Balmoral Castle, afgespeeld. Bij den Aberarder Hill is de straatweg waarlangs een in normale tijden onbo» duidend beekje loopt, diep weggezakt Tijdens een verschrikkelijke wolkbreuk; reed een toerauto, waarin behalve dal: chauffeur vijf dames waren gezeten* denj- straatweg 'naar North Deeside af. j Het ruischen en bruisen van de beek;; die dom do v..n den berg afstroomjendiel; water-massa's- meer en meer steeg, deed den chauffeur zich haasten en meer nog, teen de stijgende vloed den straal» weg begon te overstroomen. Langzaam trad de beek buiten haar oevers, zoodat de auto zich in razende vaart een jveg door het water moest' banen. Maar voor de reddende uitgang .bereikt was, stortte een ontzettende wa termassa in het dal, greep den auto jen slingerde hem over een vooruitste kende rots, waarop hij gelukkig bleef hangen. Met groote moeite gelukte het den in zittenden zich uit den overstroomden auto gpp de rotsen tp redden, waar zij meer dan een uur wachten moesten, tot het vallen van de beek toeliet bij de vol» komen geïsoleerde toeristen te komen en hen uit hun gevaarlijke positie te verlossen. - r_ Zijn kameraad gedood. Te Belzaete is op de katholieke school een leerling dien de onderwijzer met oph*. len van het werk had beiast, door 9-4 daarover jaloerschen medeleerling teg a het hoofd geslagen, met het gevóig, d t hij na enkele uren overleed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2