COU825—a* DAG-AGENDA. Woensdag 27 Juli, s avonds 7 uur. ZVveminr. „De Zijl": Volkszwemfeest en Waterpolo. Donderdag 28 Juli., 's av. zeven uur, Zweminr. „De Zijl": OnderL Wedstrijd en Waterpolo. Zaterdag, 30 Juli, 'smidd. drie uur. Zweminr. „De Zijl": Nationaal Zwem feest en Waterpolo. Sassenheim. Zaterdag 30 Juli, 's mid dags drie uur. Jaarl. Alg. Verg. van Aandeelh. der N.V. Baartman en Ko ning, ten kantore der Venn. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 Juli tot en met Zondag 24 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. HULDIGING Dr. N. J. BEVERSEN. Sinds korten tijd heeft dr. N. J. Be- versen onze stad verlaten om zich in de omgeving te vestigen. Gedurende vele jaren is dr. Beversen van veel, wat in Leiden tot bevorde ring van de kunst werd ondernomen, de ziel geweest. Niet alleen als voor zitter der Leidsche Kunstvereeniging, maar ook buiten dat verband heeft dr. Beversen met een geestdrift, die zeld zaam is, zich ingespannen om Leiden in kennis te brengen met hetgeen in Nederland en daarbuiten aan kunst werd y6or tgebracht.^Talrijk zijn de ten toonstellingen van beeldende kunst, welke op zijn initiatief tot §tand Lwel- men, talrijk ook de lezingen van be kende Nederlandsche of buitenland- sche kunstenaars ei> geleerden door zijn bemoeiingen alhier gehouden. Door weinigen hier te lande geëven aard in zijn buitengewone kennis van de Fransché letterkunde heeft hij bo vendien in tal van dagbladartikelen ons daarin den weg gewezen, en aldus velen, ook buitenlanders, door zijn be zielende woorden en helder inzicht ook tot deze zoo rijke kunst nader ge bracht. Het is uit een gevoel van dank baarheid voor al hetgeen dr. Beversen in onze stad voor de kunst heeft ge daan, (voor zijn gymnasiale werk werd hem reeds door de daarbij betrokke nen hulde gebracht), dat zich een com missie heeft gevormd met het doel, hem een blijvende herinnering aan zijn Leidsche jaren aan te bieden wel ke herinnering zal bestaan in een kunstwerk vergezeld van een album met de namen der deelnemers. De commissie die zich met een rond schrijven, waaraan wij het bovenstaan de ontleenen, tot de vereerders van dr. Beversen heeft gewend, bestaat uit mr. C. Goebergh, A. Coert, dr. J. J. de Gel der, Jï. W. Hannivoort, prof. dr. J. Hui- zinga, J. Irish Stephenson, H. H. Ka mer lingh Onnes, mr. dr. J. C. Over- voorde, B. Planjer, A. L. Reimeringer en Mr. J. Slagter. HET NIEUWE ZIEKENHUIS. IHet lid der Tweede Kamer, de heer van den Heuvel, heeft aan den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen de volgende vragen gezon den: Is de minister bereid, ten aanzien van het nieuwe ziekenhuis te Leiden mede te deelen: le. met welk doel blijkbaar vrij be langrijke, verbouwingen in dit zieken huis, plaats hebben; 2e. van welken omvang deze verbou wingen zijn.; 3e. hoe deze gefinancierd worden; 4e.- wanneer dit gebouw voltooid zal zijn; 5e. wanneer de geheele ingebruikne ming kan worden verwacht; 6e. wat de totaalkosten tot op dit oogenblik zijn en welke nog verwacht worden? DE INDONESISCHE STUDENTEN. Zooals we reeds hebben bericht, al dus meldt het Corr. Bur., is de vorige week het rapport van de Commissie van Deskundigen inzake de in beslag, genomen papieren en documenten bij Indonesische studenten in den Haag en deze gemeente aan de justitie ver zonden. Ook hebben we medegedeeld, dat uit dit rapport met zekerheid was ko men vast te staan, dat er tusschen de leiders van. de studentenbeweging hier te lande en dè Communistische Inter nationale (Kommintern) te Moskou een zekererelatie bestond. Uit. dé in beslag genomen correspon dentie zou gebleken zijn, dat voor de Kommintern deze zaak onder meer behandeld werd door den uit Ned.-In- dië geëxterneerden communist Sema- oen, die officieel agent van Moskou voor Aziatische zaken is. Voorts zou* gebleken zijn, dat sinds eenigen tijd de leiding der Partei Kom munist India (Communistische partij in Indië) welke door de regeerings- maatregelen in Indië sterk in haar werk wordt belemmerd, overgedragen ls aan de Vereeniging" Perhimpoenan Indonesia in Nederland, bij de leiders waarvan de huiszoeking heeft plaats gehad, In verband met een en ander is dan ook door politie en justitie een onder zoek ingesteld te Parijs, waar de ze tel is van de Liga tegen de Koloniale onderdrukking. De voorzitter van P. I. Mohammed Hatta is onlangs gekozen tot lid der Executieve van genoemde Liga. •Wat betreft het bericht, dat in het dossier zich voor enkele bekende per sonen in Nederland compromitteeren- de papieren zouden bevinden, verne- RECLAME. LUNCH van 12-2 uur 1.20 SOEP OF HORS D'OEUVRE VLEESCHSCHOTTÊL NAAR KEUZE AARDAPPELEN EN GROENTEN IJS, GEBAK OF FRUIT ZATERDAGS DINER VAN 5-8 UUR a 1.25, 2.00, 2.50 men wij dat inderdaad verschillende personen hun adhaesie schriftelijk be tuigd hebben met de Perhimpoenan Indonesia. In verband met het justitieele on derzoek, dat in déze omvangrijke zaak veel tijd Vordert, kunnen nog geen of- ficieele mededeelingen gedaan, wor den. DE SCHOLEN VOOR IJ. O. IN 1926. Aan het jaarverslag der Plaatselij ke Commissie van Toezicht op de scholen voor Middelbaar Onderwijs alhier, is het volgende ontleend: H. B. S. met 6-jarigen cursus. Het aantal leerlingen bedroeg in Januari 245 jongens en 60 meisjes, in December waren deze getallen resp. 240 en 62. Van de 247 leerlingen wei den 45 niet bevorderd of 18.2 pet. tegen 19.7 pet. een jaar te voren. Voor het toelatingsexamen slaagden 7 candida- ten, 9 werden afgewezen, zonder exa men werden toegelaten 63 leerlingen. Van de 18 leerlingen van de economi sche af deeling, die dat jaar voor het eerst werd afgenomen zijn 15 geslaagd. Aan het eindexamen afd. B. namen 27 leerlingen deel, waarvan 6 werden af gewezen. Evenals het vorige jaar hadden, de afschaffing van het toelatingsexamen, die van het Fransch op de lagere scho len, alsmede het groote aantal leerlin gen in eenige af deelingen, een nadee- ligen invloed op het onderwijs. Chr. H. B. S. met 5-jarigen cursus. Aan het onderwijs werd deel geno men door 116 mannelijke en 19 vrou welijke leerlingen, hiervan waren 76 buitenleerlingen. Toelatingsexamen deden 11 jongens, zonder examen wer den' togelaten 21 jongens en 6 meisjes. Bij de overgangsexamens zijn 83 jon gens en 12 meisjes bevorderd, niet be vorderd werden 11 jongens en 2 meis jes. Het eindexamen is afgelegd door 13 mannelijke en 2 vrouwelijke leer lingen. Een mannelijke leerling werd afgewezen. De vierde klasse werd in September in A. en B. afdeelingen gesplitst, waaraan de regeering haar goedkeu ring hechtte. H. B. S. voor Meisjes. Op 1 Januari 1926 waren aanwezig 90 leerlingen, aan het einde van den cursus waren 99 leerlingen aanwezig. Hiervan werden bevorderd 72, niet be vorderd 13. Aan 4 leerlingen 5e klasse A. kon het diploma voor volledig on derwijs worden uitgereikt. Met vol doening kan wbrden teruggezien op den uitslag van het eerste eindexamen van de 6e klasse der school. Alle 9 can- didaten slaagden voor dit examen, dat door de meesten zeer goed werd afge legd. Aan het toelatingsexamen voor de le klasse namen dit jaar 3 candidaten deel, waarvan 2 werden afgewezen. 10 werden toegelaten tot de le klasse zofider examen. Bovendien werd na het examen toegelaten tot de 2e kT. 1 candidaat, zonder examen 3e klasse B. 1 candidaat. In September 1926 ving de nieuwe cursus aan met 89 leerlingen. ZWEM- EN POLO-WEDSTRIJDEN. Wij vestigen de aandacht van be oefenaars onzer gezonde en nuttige Zwemkunst, op de groote Zwem- en Polo-wedstrijden welke 't bestuur der Gem. Zweminrichting „De Zijl" de volgende week, resp. 27, 28 en 30 Juli, organiseert. Blijkens de in dit nummer opgenomen advertentie is de inschrij ving tot deelname aan de wedstrijden opengesteld tot en met Zaterdag 23 Juli a.s. Wij bevelen zoowel deelname aan als bezoek van deze wedstrijden bij onze lezers aan. Te hartelijker kunnen wij dit doen omdat het bestuur van „De Zijl" in te genstelling met andere vereenigingen, voor haar wedstrijden niet den Zon dag gebruikt, maar deze in de week doet plaats hebben. Een loffelijk streven dat door alle christenouders moet worden gerespec teerd. HERHALINGSOEFENINGEN. 800 MAN IN GARNIZOEN. Zooals wij reeds eerder meldden zul len in de maand September 800 mili tairen in onze stad in Garnizoen ko men, voor herhalingsoefeningen. In verband daarmede heeft zich, naar wij vernemen, eën. Commissie ge vormd, die uit verschillende vereeeni- gingen, welke in het belang onzer mi litairen werkzaam zijn, die zal trach ten onze jongens gedurende den tijd dat zij onder de wapenen zijn, gepaste ontspanning te verschaffen en waar noodig, leiding en voorlichting te ge ven. Deze commissie is saamgesteld uit afgevaardigden van de volgenden ver eenigingen: Mil. Tehuis, Chr. önder- off. Ver., Leidsche Chr. Oranje Ver., Burger en Militair Pro Rege en be staat uit de volgende heeren Kapt. G. Kuyper, Ds. H. Thomas, L. Questroo, J. P. Mulder, L. Boekkooi, D. Kroon, J. de Moed en W. Meylof. Deze commissie heeft - gisteravond vergaderd en voorloopige besprekin gen gehouden. Het moet- in de bedoeling liggen op den dag van de indiensttreding der militairen een wijdingsavond te hóu den in de Pieterskerk. Ook zal er een feestvergadering worden georganiseerd in de Stadsge hoorzaal. Dat voor één en ander geld noodig is. laat zich begrijpen. IJet comité zal trachten hiervoor de noodige bronnen te vinden en zal spoedig een oproep tot onze burgers doen uitgaan om steun. Wij kunnen niet anders dan onze in genomenheid uitspreken met dezen arbeid onder onze militairen en beve len deze zaak in de warme belangstel ling onzer lezers hartelijk aan. KORFBAL. Gisteravond werd op het terrein aan den Kanaal weg een geanimeerde korf balwedstrijd ?e?r»eeld tusschen Fik? IT en Pernix ITI ï^eeds spoedig na het begin van het spel neemt Pernix de leiding maar het duurt niet lang oi Fiks maakt.met een mooi schot gelijk. Met de stand J1 gaat de rust in. Na de rust neemt Pernix dadelijk de leiding, maar wanneer 'de stand 3—1 geworden Is gaat Fiks ophalen en spoedig is de achterstand ingehaald en als ten slotte Pernix kans ziet de stand 43 te maken, geeft Fiks geen Vamp en komt me. 44 het einde. Burgemeester Mr. A. v. d. San'dö Bakhuyzen heeft het Beschermheer schap aanvaard .van dé Christelijke Gymnastiek- en Schermvereenigina D. O. S. alhier. BINNENLAND. Vide INTERNATIONAAL CONGRES VOOR DE GESCHIEDENIS DER GENEESKUNDE. De deelnemers .aan het Zesde Inter nationale Congres voor de Geschiede nis der Geneeskunde zijn gisteravond te negen uur in een de#\ zalen van het Departement, van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen namens de Neder landsche Regeering door minister Was zink ontvang eti. BEHARTIGENSWAARD VOORBEELD De gemeenteraad van Warder (N.H.) heeft Woensdagmiddag reeds de be grooting voor het volgend jaar behan deld en goedgekeurd. Deze behandeling duurde ongeveer tien minuten. HET NED. S.S. „MEERKERK". Het Nederl. s.s. „Meerkerk (zie ons vorig nummer) is behouden en wel te Lissabon binnengesleept. De machine kamer en het ketelruiih staan vol wa ter, terwijl no. 3 lekt. Aanbevolen wordt de lading te lossen, waarna een expertise zal plaats hebbep.. OUDERDOMSRENTE. Het lid yan de Eerste Kamer, de heer Hermans heeft tot den minister van arbeid, handel en nijverheid de volgende vragen gericht: 1. Is het den minister bekend, dat een steeds grooter aantal verzekerden bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd geen recht kan doen gelden op een rente, als bedoeld in art, 373 der Invaliditeitswet, doordat het aantal betaalde premiën ontoereikend is om aan den in het eerste lid van genoemd artikel gestelden eisch te voldoen? 2. Is de minister bereid, een onder zoek te doen instellen naar den om vang van het in vraag 1 genoemde euvel, b.v. door zich door eiken Raad van Arbeid een opgave te doen ver strekken van: a. het aantal verzekerden, dat in een nader te bepalen tijdvak van een half jaar den 65-jarigen leeftijd bereikt, on der verzekerden hier te verstaan allen, die in de verplichte invaliditeits- en ouderdomsverzekering zijn opgenomen en wier verzekering noch feitelijk is beëindigd door nietigverklaring of ver vallenverklaring, noch practisch door dat tusschen den Raad van Arbeid en verzekerde geen contact meer bestaat; b. het aantal dezer verzekerden, dat op den dag, waarop de 65-jarige leei- tijd wordt bereikt, aan den in het eer ste lid van art. 373 der Invaliditeits wet gestelderi ëiscli- niet kan voldoen; c. het totaal aantal premiën. dat de onder b bedoelde verzekerden op dien dag te kort komen aan het in ge noemd wetsartikel omschreven mini mum aantal? 3. Is de minister bereid, het resul taat van dit onderzoek aan de Kamer mede te deelen? 4. Is de minister bereid, in dien het in vraag 2 bedoelde onderzoek aan het licht mocht brengen, dat een be trekkelijk groot a.antal verzekerden bij het beréiken van den 65-jarigen leef tijd voor geruimen tijd van ouderdoms rente verstoken zal blijven, binnen korten termijn een voorstel van wet aanhangig te maken, beoogende óf een verzachting te brengen in den meerge- noemden eisch, óf den verzekerden, die aan dien eiscl} niet voldoen, rechi te geven op een rente, lager dan in art. 374 is bepaald? BELASTING EN LANDBOUW BEDRIJF. Op vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Braat over de juist heid van de leidraad ter berekening van de zuivere opbrengst uit het-land bouwbedrijf in verband mét de bepa lingen der Wet op de Inkom9tenbelas- RECLAME. ting, heeft de minister van financiën geantwoord: 1. De hierbedoelde leidraad is aan de inspecteurs der directe belastingen uit gereikt, onder mededeeling, dat het clen minister van financiën gewenscht voorkwam, dat de ambtenaren dien leidraad kenden; dat zij bij de toepas sing van de wet met den inhoud re kening konden houden, doch dat zij be voegd bleven, de wet naar hun eigen inzicht toe te passen in gevallen, waar in hun inzicht mocht afwijken van dat, in den leidraad ontwikkeld. 2. De minister zal een onderzoek in stellen. Naar aanleiding van het tweede on derdeel van de derde vraag kan de on- dergeteekende mededeelen, dat het hem bekend is, dat de inspecteur der directe belastingen te Dokkum, bij de uitspraak op een reclame, de in den leidraad ontwikkelde leer niet heeft gevolgd. 4. In antwoord op de vierde vraag geeft de ondergeteekende als zijn oor deel te kennen, dat, nu nog zeer on langs, bij airest van 8 Juni 1927. de Hoogc Raad de opvatting, neergelegd in het bij de derde vraag bedoelde ar rest van 28 Maart 1923, heeft bevestigd die opvatting bij do aanslagregeling behoort te worden gevólgd, zoodat moet worden aangenomen, dat, tenzij daarvoor bijzondere redenen aanwezig zijn, er geen grond is, op de ln vraag 2 bedoelde kosten op een anderen voet af te schrijven, dan op de overige voor den aankoop gedane uitgaven toelaat baar wordt geacht. BUITENLAND. HET OVERLIJDEN VAN KONING FERDINAND. De laatste oogenblikken. Bij de Roemeensche legatie te 's- Gravenhage is nader officieel bericht ontvangen van den Minister van Bui- tenlandsche Zaken in Roemenië, Ti- tulescoe, omtrent de laatste oogen blikken van den koning. Hieruit blijkt, dat als gevolg van de longontsteking, die m Maart j.l. ont staan was en bijgedragen had tot ver ergering van de vroegere ziekte, waar aan de koning leed, de algemeene toe stand van den souverein slechter was geworden. Hij is bezweken te 2 uur 15 min. in de armen van de koiiingin en omringd door zijne hooge familieleden. Tot 't einde toe heeft Z.M. zijn volle bewustzijn behouden. Het gebrek aan eetlust, de bloedarmoede en de moei lijke ademhaling belemmerden meer en meer de werking van het hart en veroorzaakten in den nacht van 19 Juli een toestand van collaps, aan de gevolgen waarvan de koning zonder smart den laatsten adem uitblies. Een preclamtie der regeering. De Roemeensche Ministerraad vaar digde een proclamatie uit, waarin ge zegd wordt, dat een wreede ziekte een ontijdig einde maakte aan de roemrij ke regeering van een koning, die een eeuwenouden droom van het volk ver wezenlijkte. Wij kunnen slechts krachtig ge trouw blijven aan het ideaal, waaraan hij zijn leven wijdde door vast aaneen gesloten te blijven, om de rust en de welvaart van het vaderland te verze keren. Wij moeten ons met liefde en vertrouwen in de toekomst van het land aaneensluiten om onzen koning Michaël, en al onze krachten concen- treeren om een schitterende toekomst van het zoo zwaar beproefde groote Roemenië te verzekeren. Prins Carol. Prins Carol van Roemenië, die de laatste jaren te Neuilly heeft gewoond, heeft het bericht van den dood van zijn vader gistermorgen per telegram uit Boekarest ontvangen. Het is niet waarschijnlijk, dat hij de begrafenis zal bijwonen. De opvol- gingswet van 4 Januari 1926, waarbij zijn zoon, prins Michaël, tot troonop volger benoemd werd en waarbij een regentenraad werd benoemd om gedu rende de minderjarigheid van prins Michaël te regeeren, verbiedt het prins Carol, zonder vergunning van zijn souverein naar Roemenië terug te kee- ren. Men vermoedt te Parijs, dat de regentenraad, die thans souverein in Roemenië is, die toestemming zal weigeren. Koning Michaël. Koning Ferdinand wordt opgevolgd door zijn vijfjarigen kleinzoon, prins Michaël. in wiens plaats, tot de meer- Gemeentelijke Aankondigingen 11 B. en W. van Leiden breng.erji ter kennis van belanghebbenden, dai de aangifte voor het tweede toelating? examen voor het Gymnasium moet ge schieden bij den Rector voor 1 Aug, a.s. Leiden, 21 Juli 1927. t A. VAN DE SANDE BAKHUYZÉN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. derjarigheid, de regentschapsraad zal regeeren. De leden van den regentschapsraad. hebben gistermiddag om kwart over'4 den eed in de Nationale Vergadering afgelegd. De vergadering juichte kp- ning Michaël en de prinses-moeder langdurig toe. Ook het leger heeft den eed Van. trouw aan koning Michaël afgelegd-' De legerbevelhebber te Boekarest heeft de afkondiging van den staat van beleg, die' sinds 1925 voor de unK versiteitssteden en de grenssteden geldt, vernieuwd. DE DRIE-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. Het compromis. Te Genève kent men aan het Brits cm' Japansche accoord op vlootgebie.d groote beteekenis voor de politieke' toenadering tusschen de twee landen- toe. Men is van oordeel, dat daardoorl het eigenlijke keerpunt in de onder-' handelingen gekomen is. Er bestaan nog steeds groote mee- ningsverschillen over hoogst belang-, rijke punten tusschen de Brttsche- en de Amerikaansche delegatie. Volgens een bericht uit Londen is ei: geen sprake van een afbreken der. vlootconferentie; integendeel hebben de wederzijdcche concessies tot een. soort compromis geleid, dat op het oogenblik door de regeering der Ver-- oenigde Staten wordt onderzocht. De reden, waarom de Britsche gede-. k geerden naar Londen geroepen zijn,: is, dat Baldwin alle details van het compromis wenscht te kennen, alvo rens hij Zaterdag naar Canada ver trekt. - DE INTELtECTUSELE SAMEN WERKING. Prof. Lorentz voorzitter. Gistermiddag werd te Genève de plenaire zitting van de Volkenbpnds- commissie voor intellectueele samen werking met een openbare bijeen komst geopend. Onze landgenoot, prof. Lorentz, oud-hoogleeraar te Leiden, werd wederom tot voorzitter gekozen. Onder de leden waren beroemdhe-, clen als mevr. Cury, prof. Einstein, Painlevé, Gilbert Murray enz. KORTE BERICHTEN. Gedurende de reis van Baldwin naar Canada zal Lord Balfour hem als premier vervangen. Naar verluidt, zou bij den wapen stilstand tusschen Tsjang Tso Lin en Tsjang Kai-Sjek overeengekomen zijn dat Tsjang Tso Lin als opperbevel- hebber zal optreden van alle Chinee- sche strijdkrachten'in den strijd tegen het Bolsjewisme. Op het eiland Sicilië zijn hevige aardschokken gevoeld, die een paniek onder de bevolking hebben veroor zaakt. Er zou groote kans bestaan, dat) de Kerkelijke Commissie van het En- gelsche Parlement de voorgestelde her ziening van het Prayer Book belet. Besloten is; dat het afgebrande paleis van Justitie te .Weenen weder om opgebouwd zal worden. S T ATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag 20 Juli. De heer DE ZEEUW (S. D.) houdt izijn interpellatie over de toezegging! van subsidie aan het gre me entebes tuur van Rotterrdam om net mogelijk te maken, dat de bouw van de Koningin- nebrug inplaats van aan een Duitsche firma, die de laagste inschrijver was, gegund werd aan een Nederlandsche firma. Hij betoogt, dat de gevolgjdq methode niet algemeen gebruikelijk magp worden. Hier werd een subsidie van f 49.000 aangeboden, van welke som f 14000 niet bleek te komen uit 's Rijkskas, doch van Werkspoor, de concurree- rende inschrijfster. Dit feit was voor 90 pet. oorzaak, dat de Raad van Rotterdam op zijn beslissing is teruggekomen. Men moei niet den weg gaan bewandelen, dal- onder alle omstandigheden de Neder landsche nijverheid Doven alle buiten landsche wordt voorgetrokken ter be strijding van de werkloosheid. Minister KAN beantwoordt den in- terpellant. Als het werk aan Werk* spoor werd gegund, zou meer dan f 150.000 meermin ons land zijn ver- loond, dan als het aan de Duitsche fir ma was gegeven. Duitschland steunt zijn industrie wel sterker, dan wij het de onze doen. Dit is ook in Engeland het geval Dat het Werkspoor voor f 14000 in het sub sidie bijdroeg, was niet een verkapte verlaging van haar aannemingsprijs. Immers, het was reeds in contesso- dat Werkspoor hooger had ingeschre ven. Zeker mocht het echter geen re gel worden, dat steeds het verschil wordt bijgepast. Maar het gold hier een werk, dat bijna internationaal kan genoemd worden. Spr. kan niet belo ven, dat, wanneer zich weer dezelfde omstandigheden voordoen, hij anders) zot! handelen. Misschien zou zijn op volger echter omzichtiger zijn. De heer POLAK (S. D.J meent, dat

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2