NIEUWE ONLUSTEN OP JAVA. Do nieuwe organisatie beschikte over ruims geldmiddelen. De Korban Diri. De arrestaties te Bandoeng van ne gen inlanders, een sectieleider en een aantal militairen zijn het gevolg van een zeer nauwkeurig onderzoek, dat in de laatste weken is ingesteld. Hier door werd bekend, dat een nieuwe or ganisatie gevormd werd, die klaarblij kelijk over zeer ruime geldmiddelen beschikte. De schaarsche bijzonderheden wij zen echter reeds uit, dat een van de sectieleiders geregeld contact had met Menadoneesche militairen, die in aBn- doeng in garnizoen lagen en onder wie klaarblijkelijk eveneenes een organi satie gevormd was. Volgens ingeko men berichten zijn ook hiervan de lei ders gearresteerd, op enkele na, die voortvluchtig zijn. Burger-propagandisten trachtten,, behalve met flinke geldsommen, de militairen ook te winnen door leuzen als „vrij van vreemde overheerscliing", „godsdiensteeiiheid" en „bondgenoot schap met Rusland en China, met het doel het gezag omver te werpen". Verschillende arrestanten hebben een bekentenis afgelegd. Een Menado- neesch sergeant-wachtmeester, die on dervraagd werd, beweerde dat hij al leen had meegedaan met de bedoeling te weten te komen, wat de organisatie eigenlijk bedoelde. Deze verklaring wordt echter onaanvaardbaar geacht. Met de nieuwe communistische orga nisatie, waarvan hier sprake is en die actie onder de militairen voert, wordt vermoedelijk bedoeld de K. D.-organi satie, wat een afkorting is van Korban Diri, een nieuwe naam voor de P. K. I. De naam beteekent zelfopoffering. De financieele bronnen, waaruit de leiders putten, zijn nog niet bekend. Op het oogenblik is nog geen directe relatie met het buitenland ontdekt. Zaterdagavond en Zondagavond werden te Weltevreden zeer uitgebrei de voorzorgsmaatregelen getroffen. Het leger, de politie en een deel van de marine waren geconsigneerd. Het legerbestuur en de gouverneur van West-Java, de heer Hillen, hebben de militairen en het politiepersoneel, die een belangrijke rol hebben ge speeld bij bet ontdekken van de nieu we communistische organisatie te Bandoeng, beloond door het toekennen van promotie, premies en tevreden- lieidsbetuigingen. Deze onderscheidingen zullen nog lieden met eenige plechtigheid worden uitgereikt. De verklaring van den gouverneur- generaal in zijn rede, uitgesproken bij de opening van den Volksraad, dat het communistisch gevaar nog niet is bezworen, werd eerder dan verwacht kon worden door bovenstaande be richten bevestigd. Het communisme in Indië heeft, na dat de P.K.I. (Partij Kommunist India) als verbodeif vereeniging, haar be staan niet meer kon handhaven, blijk baar naar vermomingen gezocht en er eene gevonden in de Korban Diri, welke er in het bijzonder haar werk van maakt onder het leger te werken, on nog wel voornamelijk te Bandoeng, waar zooals men weet, het departe ment van oorlog is gevestigd. Wij brengen in herinnering, dat de communistische actie, het eerst, in de jaren '17 en '18 door Sneevliet en door zijn volgelingen ingezet, zich ook aan stonds tot de mindere militairen heeft UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. De heer J. B. heeft het vorige jaar ce woning waar hij met zijn broeder samen woonde verlaten, en zich in een klein schuurtje gevestigd. Ook dit verblijf bleek hem niet te voldoen, zoodat hij dezer dagen het plan opvatte, zich een klein hutje te bou wen in een boschje. In eenige uroni tijd was *>c nieuwe woning, welke uit karton en oude blikken bussen bestond, gereed, en weldra was Jaap verhuisd Ieder wilde Jaap bezoeken in zijn wo ning van 2 1j VI. lang, i M. breed en i M. hoog. Dit liep hem te druk, hü kon niet esns rustig zijn pannekoek bakken, en toen om io uur de drukte nog niet was geluwd, besloot hij maar weer naar zijn oude schuurtje terug te trekken. B. enW. hebben, voor ons dorp een commissie ingesteld, in verband methooi- breei, welke bestaat uit de heeren W. Bol, J. J. R. Luiben on J. v. Leeuwen Dzn. De hooiboor bevindt zich bij den lieer W. Bol. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: S. N. Ter Louw geb. Molenaar, d. C. M. de Vries geb. Berlijn, d. P. Hekkema geb. Gortzak, d. C van Niekerk geb Boeren d. H. A. de Raat geb. de Jongste, z. H. Hetzel geb. Btruikma, d. Gehuwd: T. Boekhout jm. 25 j. en J. W. Greenheiden jd. 22 j. J. Stapper jm. 27 j. en J. M. Domburg jd. 23 j. VI. Verweij jm. 30 j. en PI. Timmerman j<b 33 J- Overleden: A. van der Waal, echt- genoote van H. de Vo»gel 84 i. A. Vis feohtgen. van A. Boer 53 j. A. A. W,. 'Binnendijk jd. 3 j. M. A. Hoogland -eclit- gjenoote van Tn. J. de Kiorte 26 j. N. ten Haken och tg ene. van D. van Leeu wen 67 j. Ingekomen van: Hazerswoude, J. A. Bsmeijer, betonwerker, ïïoornstr. 7. Ha zerswoude, J. Esmeijer, los arbeider, Hoornstr. 7. Vlaarclingen, H. vanElink scheepsteekenaar, T'olstr. 24. Zeist, A P. Hoogdveen en gezin, timmerman, (Hoorn 75. W.oubrugge K. de Jong en gericht. Destijds had men speciaal de Europeesche fuseliers en andere Euro- peesche minderen op het oog. Thans heeft men zich voornamelijk tot Mena doneesche militairen gewend. Zooals uit het bericht, dat do bij het relletje te Bandoeng gearresteerden meeren- deels gedeserteerde Menacloneezcn waren, blijkt, zijn het uitsluitend Me- nadoneezen van aninder gehalte, die zich door het communistische geld hebben laten omkoopen. Men weet, dat de Menadoneezen tot de kranigste en trouwste soldaten van het Indische leger behooren, wier militaire eigen schappen hen voor de zwaarste expe dities geschikt maakten. Men mag ho pen, dat slechts een onbeduidend deel dezer mannen door het communisme besmet is geworden. Enkele dagen geleden is ons gemeld dat te Batoe Djadjar nabij Tjimahi (even ten Westen van Bandoeng) eeni ge militairen in voorloopige hechtenis zijn gesteld onder verdenking dat zij communistische propaganda in de dessa voerden. Ook op andere plaat sen, zoo blijkt uit de nadere berichten, is de aanwezigheid van verdachte ele menten opgemerkt.- Uit het verband der gebeurtenissen mag zeker worden opgemaakt dat men geprobeerd heeft een grooten slag te slaan, maar tevens krijgt men den indruk dat de opstan delingen hiertoe ontijdig zijn over gaan, vermoedelijk ertoe gebracht door de eerste ontdekkingsberichten. Er ligt nog een geheimzinnig waas over de mededeeling omtrent een door in 't wit gekleede Inlanders aangehou den auto bij Batavia. Dit zou wijzen op godsdienstig fanatisme, waarvoor het zingen van Arabische liederen (men denke hier aan het z.g. „djikirren") mede een aanwijzing is. Een onder zoek heeft hieromtrent echter nog geen nadere opheldert 1 gebracht. Van veel belang is het zeker, dat deze op heldering verkregen Wordt, daar zij omtrent aard en omvang van de nieu we actie meer zekerheid zou verschaf fen. De laatste berichten luiden gelukkig zeer geruststellend. De overheid blijkt volkomen paraat te zijn en aanstonds krachtige en omvangrijke maatregelen te hebben genomen. Naar het Haagsch Correspondentie- bureau verneemt, is bij het Ministerie van Koloniën telegrafisch bericht van den gouverneur-generaal ontvangen, dat sedert korten tijd loopende geruch ten omtrent communistische propa ganda onder Inlandsche militairen, speciaal Menadoneezen, aanleiding hebben gegeven tot het instellen van een onderzoek en tot het treffen van uitgebreide voorzorgsmaatregelen in de groote garnizoensplaatsen. Inderdaad bleek van het bestaan van een complot tot het verwekken van ongeregeldheden in den afgeloo- pen nacht door militairen, gesteund door burgers, waarbij een aanval op telefoonkantoren, gevangenissen, wa penkamers en munitiemagazijnen op het programma stond. Dank zij de genomen maatregelen bepaalden de ongeregelheden in West- Java zich tot een aanval op een hoofd agent van politie te Bandoeng door vijf gedroste militairen, waaronder de hoofdleider dezer actie, die allen wer den gearreseteerd. Een communist, die in verband met een ander te Batavia gearresteerd werd, werd toen hij ver zet pleegde, neergelegd. gezin, fabrieksarbeider, Aarkade i4g. Oudenbcsch, A. Kempen, Zuideinde 22. Leimuiden. Elis. Visscher, wed. H. v. Reenen. West Kanaal weg 14. Rotterdam, Maria C. Kempers, Kanaalweg 14. Rot terdam Maria C. Kempers, echtgen. v. H. Wegers, Aarkade 14b. Oegstgeest, Ch. Gunning, Raadhuisstr. 44. Vertrekken naar: Eindhoven. L. Vel- lekoop. Nijmegen, H. Vroom. Ter Aar, A. Aantjes, arbeider. Ede, J. Ozinga. 's Gravenliage, 's Gravenzandelaan 90, Pe rron. A. v. (d. Bosch, wed. H. P. J. J. Kalff. De Lier, G. van den Boom. broodbakkerskn., Utrecht, Jansst. 10, Cf. M. den Hollander, echtgen. van J. J. v. d. IJssel. Zeist, Ida Sipos. 's Graven- hage. Plelterijstr. 156, A. van der Helm boekbinder. HILLEGOM. Omtrent het «*;nstige auto-ongeval, dat Zondagmiddag omstreeks vijf uur op den Leidschen straatweg te Hille- goin heeft plaats gehad, vernemen wij nog het volgende: De auto reed zeer snel en waar schijnlijk is dit de oorzaak van het ernstige ongeval. Gedood werd de 20- jarige mejuffrouw A. Visser. Gewond werden de heeren B. en J. Visser, broers van mejuffrouw A. Visser, mej. E. van den Berg, allen uit Amsterdam en de heer J. Kat uit Leiden. Het meisje, waarvoor de chauffeur wilde uitwijken, is toch nog door den wagen aangereden. Het is de 12-jarige dochter van den heer Beumer uit Lis- se. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Alle gewonden zijn Zondagavond per auto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De heer Kat kon, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De overige gewonden moesten worden opgenomen. Gistermorgen was de toestand van het 12-jarig meis je Beumer zeer ernstig. De politie stelt een onderzoek in. NIEUWVEEN. Be Afd. Mcbilisatiekruis. heeft een vocrloopig comité gekozen, waarin zit ting hebben de Burgemeester J. ,W. Geesink, Dr. B. Nout, Pastoor A. van Nes, Disj. J. D'. Speelman, Godsdienst onderwijzer A. P. de Jong en de beide Weth. G. Quelle en O. Hogervorst. 'Alhier vierde de Eerw. heer G. Hoog er. rustend Godsdienstonderwijzer der Evangelisatie alhier, zijn sojar-ig huwelijksfeest. Aan belangstelling ont brak net niet. Een prachtige eerepoort was voorr hem opgericht. De zangvere-e- niging ^„Excelsior" gaf een serenade vcor zijn woning. De arbeider P. Vollebregt bezig met hooibouwen bij Schrama. viel' van den wagen en brak een pols. Dr. B. Nout legde het eerste verband, 's Avonds heeft deze het gebroken lichaamsdeel ge zet. NIEUWKOOP. In den ouderdom van 82 iaar is dezer dagen te Hilversum overleden de heer B. Kars v. d. Stouwe, van 1874 1889 Hoofd der O. L. S. jalhier. Verslag Electra. Voor licht werden afgenomen 3.5220 K.W.U., waarvan 3463 in aanmerking kwamen voor het ver laagd tarief van 35 ct. Voor kracht wer den afgenomen 7885 K.W.U., waarvan 2700 tegen het tarief van 25 ct., 3318 tegen dat van 22 ct., en 1867 tegen dat van 20 ct. De meterhuur bracht op f2897.825; de klokkenhuur f215.624; aan diversen f378,81, waarvan f49 voor de schel transtormatoren, maakt een al geheel totaal aan ontvangsten van £23150.985. Vclgens Prov. Blad no. 136 van dit jaar, bestond de bevolking dezer ge meente op 31 December 1926 uit 1708 mannen en 1592 vrouwen, in totaal3305. VOORSCHOTEN Gistermiddag omstreeks 3 uur. is de vrouw van den veldwachter W., rg- uende cp haar rijwiel, nabij de Vink .aangereden door een auto (gem. M. 234.23.)- Zij bekwam een hoofdwond en be zeerde zich aan armen en beenen. Het rijwiel was zwaar beschadigd. Dr. Berkhof van hier, verleende hulp en bracht haar, na verbonden te zijn, met zijn auto huiswaarts. De chef-veldwachter M. alhier stelt een onderzoek in naar de aanrijding. De eigenaar der auto is bereid de helft der geleden schade te vergoeden, aangezien hij _beweert dat het ongeval voor de helft aan hem en voor de helft aan een andere automobilist te wijten ie. Het is te hopen, dat op dit gevaarlij ke punt aan de Vink, een snelheidsbepa ling zal worden ingevoerd, aangezien hier bijna wekelijks auto-ongevallen plaats vinden. Tot agent van politie alhier is be noemd -J. Sinke, vofentair bij do politie te Middelburg. GEMENGD NIEUWS. Ongeval. Zaterdagavond laats is een der wagens van lijn 11 in Denl Haag een ongeluk gebeurd, dat nogl goed is afgeloopen. De 19-jarige N. v. Z., uit de Preto- riusstraat, stond in den wagen, daar er geen zitplaatsen meer waren, eni hield zich aan het bagagenet vast. Hij stond op een koperen plaat. Plotseling kreeg hij een electrischeni stroom door het lichaam, waardoor hij aan vier vingers van de rechter hand vrij ernstige brandwonden kreeg. Overigens had hij geen letsel. Na ver bonden te zijn kon hij naar huis gaan. Men vermoedt, dat'de oorzaak van het ongeval in een kleine technische fout in de constructie is. Een onderzoek wordt ingesteld. Moedwil. De storing, Donderdag avond aan de Centrale Noord te Am sterdam, blijkt van een buitengewo nen aard te zijn geweest. Een der schakelaars was kapot ge slagen. Het stukslaan van zulk een 'schakelaar was in vijf jaar niet gei- jbeurd'. Daarvóór had dit wel eens plaats gehad, omdat het materiaal, waarvan deze schakelaar wós verv&éér digd, tengevolge van den oorlog van minder goede kwaliteit was. Een nader onderzoek heeft uige- >maakt, dat hier moeidwil in het spel is geweest en dat van buiten af op zettelijk kortsluiting is gemaakt mea het bekende ernstige gevolg. Bij de politie is daarop een klachü ingediend. Een verdachte is gisteren gearresteerd. G eenlangerok. Het gerechts hof te San Francisco heeft een merk waardig geval op te knappen gehad. Een man verlangde van zijn vrouw,! Idat ze lange rokken en zwarte katoe nen kousen zou dragen. De vrouw beantwoordde dezen eischl met een tot echtscheiding, aangezien» ze met een man, die haar zoo'n „on- menschelijke kleedingmode" oplegde, niet kon leven. De rechters billijkten het motief 'der. vrouw en spraken de scheiding uit^ waarbij ze in het vonnis o.a. verklaren* „Een man, die zijn vrouw wil dwin gen, slechts lange rokken te dragen, en dikke kousen, terwijl de anaerd vrouwen lichte korte toiletten en door izichtige zijden kousen dragen, ver dient niet het geluk van den echt te» ismaken l Een dijk doorgebroken. —4 Men meldt aan de Maasbode: Voor de derde maal binnen negen maanden heeft weer een ernstige door braak plaats gehad van een der dijken van de Bolksbeek en wanneer we da :minder ernstige dijkbreuken meetel len, dan heelt mén hier bijna eikel maand hoog water, dat nu juist niet! erg verkoelend werkt op de gemoeds stemming van de gedupeerde bevol king. Wie dan ook de schade waarneemt vooral ditmaal door het water aange richt aan bouw en hooilanden, en aai< den lijve het ongerief ondervindt van ondergeloopen wegen, waardoor boer 'derijen in het water en geïsoleerd kwa men te liggen, kan zich eenigszins da ontevredenheid dier menschen inden ken. Men hoopt algemeen, dat het be zoek, 't welk minister Kan de vorige week te Markelo mede aan de broek landen bracht, thans tot spoedig ge volg zal hebben, dat van regeeringswe- ge wordt ingegrepen en het steeds nier weerkeerend' onheil voor goed binnen de perken wordt gebracht. Thans is het de dijk aan de Noord oostzijde van de Bolksbeek, die in da buurtschap Nettelhorst (gem. Borcu- lo) bezweek onder den aruk van het water. En het gevolg was, dat eeni groot aantal landerijen in Nettelhorst; .Stokkumerbroek en Markelo onder water liggen. Sommige boerderijen zijn slechts met moeite te bereiken, en in vele land wegen sloegen groote gaten, door heü zich een weg banende water. Verscheiden boeren waren genood zaakt, hun vee in veiligheid te brengen Hooi drijft overal rond. Zaterdag j.l. zou in het Geldersche gebied een deputatie van boeren den burgemeester van Borculo, namens ge dupeerden orn hulp gaan vragen, ter wijl in het Overijsselsche gebied deiü Commissaris der Koningin telegrafisch werd verzocht, den toestand in oogen- schouw te nemen. Resultaten van deze stappen waren bij de afzending van dit bericht nog niet bekend. Lijk opgehaald. Te Linne (L.) is opgevischt het lijk van P. H. B. uit Stein. De man was Woensdag) aldaar vertrokken en werd sindsdien vermist. Brand. Te Aioerstraten is de woning van P. de _W- tot den grond toe afgebrand. Verzekering dekt de schade. Land- en Tuinbouw. STEUN AAN DEN TUINBOUW IN NOORD HOLLAND. Het voorstel van Ged. Staten van Noord Holland om den tuinbouw te steunen, is in de commissie behan deld. Algemeen kon de commissie zichc met deze voordracht vereenigen. Eenstemmig was men van oordeel, dat de toestand van den tuinbouw in Noord-Holland precair is. Eveneens, dat de thans gebodene hulp, in vergelijking met de in 1923 verstrekte credieten, hoe nuttig en noo dig die toen ook waren, meer opvoed kundig en stabiliteit in het tuinders- bedrijf brengend zal zijn. Bevordering der glascultuur en ver grooting der afzetmogelijkheid in het buitenland opent een zoo hoopvol pers pectief voor de toekomst, dat het ge vraagde offer niet te groot geacht moet worden. Na deze algen^eene beschouwingen volgden eenige opmerkingen. Door vele leden werd met kracht de wenschelijkheid betoogd, dat het aan tal demonstratiebedrijven niet beperkt kan blijven tot twee. Ook Kennemer- land met als centrum Beverwijk, met zijn ten opzichte van de Streek en den I.angendijk zeer bijzondere bodemge steldheid en afwijkende cultuur, dient in aanmerking te komen voor 'h. der gelijk bedrijf. Enkele leden waren van oordeel, dat moet het aantal tot twee beperkt blij ven, Kennemerland de voorkeur moest hebben boven Langendijk of de Streek. Algemeen achtte men echter uit breiding der voordracht tot drie be drijven, door het brengen van een groo- ter financieel offer, het, meest ge- wenscht. Op de door eenige leden gestelde vragen deelde het aanwezige lid van Gedeputeerde Staten mede, dat de af lossingen der verstrekte credieten ge regeld geschieden, dank zij de mede werking der Provinciale Commissie uit de Veilingen. Wel zal het nog eeni- gen tijd duren, eer alles binnen is, maar indien de bedrijfsuitkomsten weer iets beter worden, dan zij de laat ste jaren geweest zijn, vreest hij niet voor groote nadeelen. Betreffende cle tijdsbeperking merkte een lid van de Ged. Staten op, dat men een bijdrage voor reclame-doeleinden niet voor één jaar kan verleenen; wel achtte hij bepaling van het maximum elk jaar noodig.. Ten aanzien van de laad- en los plaats deelde hij mede, dat door het College van Ged. Staten alleen was gedacht hieraan moreelen steun te verleenen. Ook was het lid van Ged. Staten van oordeel, dat bij de uitwerking der plan neni in de toekomst de Kamers van Koophandel belangrijke diensten zouden kunnen bewijzen. Dc commissie nam met belangstel ling kennis van deze mededeelingen, en adviseert den Staten, Ged, Staten uit te noodigen te bevorderen, dat in elk geval een demonstratie-bedrijf ook in het Kennemerland wordt opgericht en daarvoor de noodige gelden worden toegestaan. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. B. W. Segaar, onderwijzeres, Bloem- markt 11. J. Overduin, Hoogewoerd 75 J. H. Oort, conservator, Plant soen 35 A. Posthuma, Plantsoen 7 T. F. A. Funke gen. Küpper, deco ratieschilder, Noordeinde 8 A. P. Papot, kellner, K. Rapenburg 10 H. Gijben en fam., arbeider, Hooigracht 3 E. Glasbergen, dienstbode, Wagen straat 2 J. B. v. Ulden en fam., kooji man, H. Rijndijk 200 G. J. F. van Rooy en fam., schilder, Levendaal 177 G. J. van Leeuwen, bakker H. Rijn dijk 194 M. L. Kemperman, Haarl. straat 245 E. Huisman, Gelgewater 12 J. G. Lantrok en fam., koetsier aan boord woonschip, ligpl. Utr. Jaag pad Wede. C. M. Beek—Stein, Morschweg 99 M. C. Koek, dienst bode, L. de Kanterstraat 13. L. Kru- ger, Langestr. 49. W. van Wilgen, dienstbode. Rapenburg 15 A. H. v. Groenen, dienstbode, N. Rijn 81 G. J. v. d. Loo, dienstbode. Haarl.str. 209 W. H. Blewanus. Haarl.str. 218 E. M. B. N. Grijpink, Plantsoen 15 H. Th. P. Coebergh, Witte Singel 71 T. A. Tijssen, graanmolenaar, H. Rijn dijk 118 N. W. Muller—Boorsma, Rijnsb.weg 102. H. C. v. Leeuwen— Stijnman, Langebrug 5 A. J. Blits, Zoeterw. Singel 89 G. v. d. Lely, dienstbode, R. en Schiekade 2 J. M". Gelok, verpleegster, Diaconessenhuis M. Priem, huishoudster, Botermarkt 17 W. Koning, huishoudster, Utr. Jaagpad 20 J. F. Annokkee, bank werker, Meidoornstr. 8. VertrokkQG. A. Ruhl, Dordrecht, Vest 96 A. Burger, Oosterwierum, Herv. Pastorie. G. B. van Keulen, Den Haag, Eland straat 110 H. M. Zwart, Haarlem, Carolinastr. 1 P. van Senus, Rotter dam, Avenue Concordia 98 K. A. H. Hidding, Den Haag, Beukstr. 121 J. C. A. Hübner, Amsterdam, Prinsen gracht 19 I. A. H. de Hey, Oegst geest, Wilhelminapark 33 W. F. Moock, Amsterdam, Alb. Thymstr. 15 I. J. van H'enten, Hilversum, Eikbos- scherweg 55 J. L. van der Veer, Haarlem, Schoterboschplein 8 A. Meilink, Laren (N.-H.), Hilversumsche- weg 39 J. v. Duyvenbode. Katwijk, Kerkstr. 43. W. de Roode, Lisse, Landzicht 172 K. A. Sim, Temang- goen, Java, N. O. I. M. Hermans, Rijnsburg, Oegstgeesterweg 29 J. v. Exter, Noordwijk aan Zee, Hoofdstr. 32a J. G. van Zuidam, Rotterdam, Krai. Plaslaan 15a W. Molenaar, Giessen Oudekerk, Vliethoeve A6 J. J. Heerings, Voorhout, Hoofdstraat bij de ouders A. E. J. van Hal, Hel der, Schagenstraat 95 P. van de Wijngaard, IJmuiden, Leulairestr. 19 19 J. C. Hockx, Hillegom, Patrimo- niumstr. 74 P. Wouters, Sprang No, 287 A. Holtrust, N.O. Indië T. Hoogeveen, Den Haag, Hollanderstr. 4 A. M. BrandDe Beer, Amster dam, Sarphatiepark 44 W. Kaptijn, geb. Prins, Sassenheim, Huize St. Ber- nardus C. van DalsenHouthoff, Rotterdam, Taanderstr. 94 D. P. Mul IerBohn, Oegstgeest, Regentesselaan 26 A. Alt, id. id. A. H. C. Zwang, id. id. A. M. H. Elands, Den Bosch, Von Rheinhovenstr. 7 W. v. d. Kraan, Gorinchem, Lange dijk 152 C. G. W. v. d. Heyden, Den Haag, Thom sonlaan 163 J. M. Sieking, Amster dam, Nic. Moesstr. 55 C. Wansink, Hazerswoude, 't Zwaantje B. Boon, Leiderdorp, Dorpstr. 92 F. A. R. Del maar, Den Haag, Lubeckstraat 79 J. P. Immink, Amsterdam, v. Woustr. 144 H. E. Haartz, Hazerswoude, Rijn dijk bij Th. v. Niekerk. Scheepstij dingen. HOLLAND—AJAERIKA-L1JN. GROOTENDIJK, Vancouver n. R'dam 16 te Londen. BOSCHDIJK, 16 v. Newport News n. Rotterdam. EDAM, R'dam n. N.-Orleans p. 17 Ouessant. MOERDIJK, Vancouver n. R'dam 17 te Hamburg. LOCHKATRINE, R'dam n. Vancouver 17 te Swansea. BINNENDIJK, R'dam n. Philadelpia 17 (75 mijl) W. v. Scilly. KINDERDIJK, R'dam n. Vancouver 17 (1:51 n.m.) 275 mijl Z. v. Valentia. NICKERIE, A'dam n. West-Indië 16 10.13 n.m.) 110 mijl O. v. Land's End. SPAARNDAM, R'dam n. New-Órleans 16 v. Havana. BURGERDIJK, New-York n. R'dam 18 12.5 n.m.) 500 mijl v. Lizard. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK (huisr.)p. 18 Sagres. j NIJKERK (uitr.) 18 te Beira. SPRINGFONTEIN (thuisr.) 18 Natal. MELISKERK (uitr.) 17 te Antwerpen. KLIPFONTEIN 17 v. Antwerpen te Amsterdam. SUMATRA (uitr.) 16 v. East London. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLAND (uitr.) p. 17 Dungeness. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. ZAANLAND (thuisr.) 18 te Bahia. GAASTERLAND (uitr.) p. 17 Dunge ness. EEMLAND, Hamburg n. A'dam 18 te Antwerpen. MONTFERLAND (thuisr.) 18 te A'dam ZEELANDIA (uitr.) 16 v. Bahia. ROTTERDAMSGHE LLOTD. TABANAN (thuisr.) 17 (vjn. v. Mars. BANDOENG (uitr.) 18 te Londen. 1NSULINDE (uitr.) p. 17 Finisterre. DJEMBER, 17 y. R'dam te Hamburg. TJERIMAI (uitr.) p. 17 Perim. SITOEBONDO (thuisr.) p. 17 Perim. GAROET (thuisr.) p. 17 Suez. SIANTAR (uitr.) 17 te Genua. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERL. (thuisr.) 17 te Amsterdam. BALI (uitr.) 18 te Antwerpen. ROEPAT (thuisr.) 17 v. Marseille. P. C. HOOFT (uitr.) 17 v. Colombo. MAPIA (uitr.) p. 17 Perim. ROTTI, 6 v. Batavia n. A'dam. BINTANG (thuisr.- 16 v. Belawan, SALEIER (thuisr.) p. 18 Gravesend li. Amsterdam. KON. PAKETVAART MIJ. SIBEROET, R'dam n. Batavia, p. 17 Kaap Carvoeiro.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6