UW HEEREN MODE-ARTIKELEN Slapeloosheid DAG-AGENDA. Woensdag 20 Juli, 's av. acht uur. Geref. Kerk, Heerengracht: Herden kingsavond bij het 60-jarig bestaan der Zondagsschool „Zaait Uw zaad in den morgenstond". Sassenheim. Zaterdag 30 Juli, 's mid dags drie uur. Jaarl. Alg. Verg. van Aandeelh. der N.V. Baartman en Ko ning, ten kantore der Venn. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 Juli tot en met Zondag 24 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. Oegstgcest. Apotheek ,.De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. is vanmorgen in het academiegebouw het congres voortgezet. Dr. 'M. A. van Andel uit Gorkum hield een voordracht over; Staaltjes van volksgeneeskunde, zooals deze in mythen, legenden enz. voorkomen; prof. dr. A. VV. Nieuwenhuis, Leiden, hield hierna een voordracht over: De opvattingen der primitieve volken over het geslachtsleven der menschen. De heer G. Nypels uit Den Haag deea vervolgens mededeeling van eenige mythen en legenden, waarna dr. Angé- lique Panayotatra uit Alexandria een voordracht heeft gehouden over ge bakken aarde van Egypte en Maladief. Prof. W. Haberling ui Koblenz sprak vervolgens over: Sportgenees kunde in de oudheid. Prof. Cappgroni uit Rome hield hierna een vpordracht over: een handschrift in copie van de ..Quattuor humoribus corporis huma- ni" van den aartsbisschop van de Sa- lernische school. Dr. J. H. Lulofs uit Gorkum sprak hierna over. Antieke ge neeskunde en wijsbegeerte en vervol gens dr. F. C. Unger uit Amersfoort over Foes en Littré. Hierna werd gepauzeerd. Des namiddags heeft in het Natuiïr- kundig Laboratorium dr. C. A. Crom- nielin een voordracht gehouden over de gebroeders Mussehenbroek, waarna een bezoek werd gebracht aan de ver zameling oude instrumenten van be roemde natuurkundige^ uit de 18de eeuw. Vervolgens heeft prof. A. Castiglioni uit Padua een voordracht gehouden over: Boerhaave in Italië, waarna prof M. IlaignelLavastine uit Parijs een verhandeling heeft gegeven over: De aphorismen van Boerhaave, vertaald door La Mettrie. Voordat vervolgens het congres zich naar het sterfhuis van Boerhaave aan het Rapenburg 31, welk huis thans door mr. Fokker bewoond wordt, be gaf, heeft de voorzitter van het con gres, dr. J. G. de Lint in een herin neringsrede Boerhaave herdacht. Spr. zeide zich gelukkig te gevoelen dat de'plannen, een herinnering aan Boerhaave aan zijn sterfhuis aan te brengen, zijn verwezenlijkt en dat de stad Leiden, waar Boerhaave gewoond heeft, zijn werk heeft véricht en aan de universiteit onderwijs heeft gege ven, verrijkt is met nog een monument /Ier herinnering aan onzen beroemden landgenoot. De geschriften van Bcerïïaave zijn talrijk. Er is geen boek over de geschie dcnis der geneeskunde dat niet eenige hi;v. "iiden asu he r v lid:, en bij de herdenking van zijn 250sten geboorte dag, den 30sten December 1919, zijn wij nog tezamen gekomen om dezen grooten geleerde te huldigen. De ont wikkeling der medische wetenschap moge in den loop der jaren veranderd zijn, maar tot op heden kan men niet zeggen dat de eerbied voor zijn naam ook maar eenigermate verminderd is. De werken van Boerhaave schijnen verouderd, maar in waarheid hebben zij meer dan historische waarde. Na de beide hoofdinrichtingen, wel ke ten tijde van Boerhaave op het gebied der geneeskunde bestonden, te hebben besproken, vervolgde spr. dat Boerhaave een geleerde was, die vol komen gelijken tred hield met de vor deringen van de wetenschap in zijn tijd. Hij was een man. die in zijn wer ken heeft willen neerleggen alles, wat er voor nieuws op het gebied der me dische wetenschap werd voortgebracht Spr. haalt vervolgens het oordeel van verschillende vooraanstaande ge leerden over Boerhaave's redevoerin gen en geschriften aan o.a. van-Hector Treub, William Culten en Daremï>erg, en wees er verder op, dat Boerhaave zulk een wereldbekendheid genoot, dat een brief uit hét buitenland, die als adres niet anders vermeldde dan: „Monsieur Boerhaave, médecin en Eu rope" hem bereikte. Gistere! vervolgde spr., hebben wij zijn graftombe in de Pieterkerk te Lei den bezocht. Wij hebben dit eenvou- I dige pionument, dat ons er aan herin nert dat Boerhaave daar begraven ligt, gezien. Thans gaan wij den ge- 'denksteen in oogenschouw nemen, die ls geplaatst in het huis, waar hij 23 September 1738 is gestorven. Het de vies van Boerhaave: „Simplex Veri Sigillum", heeft ons geleid bij het ont werpen van het monument. Zonder or namenten, slechts de slangenstaf en het devies vergezellen den naam Boer- lhaave en den datum van zijn dood. Dr. de Lint dankte hierna allen voor hun tegenwoordigheid, meer in het bijzonder mr. Fokker, van wien het denkbeeld is uitgegaan, voor zijn toe stemming deze herinnering te mogen aanbrengen, dr. Kalff, directeur van de RECLAME Wit overhemd met piquéborst, alle maten 149 In extra fijne kwaliteit katoen en piqué 210 Gekleurde overhemden, kleur op kleur, met boorden 265 Schiller heeren hemden 230 Schiller jongens hemden 120 Slappe boorden 20 Prima linnenboord, div. modellen 40 commissie voor de Nederlandsche mo numenten, prof. Odé te Delft en verder alle anderen, die tot de verwezenlij king van het plan hebben bijgedragen. Hierna begaf "het congres zich naar het sterfhuis van Boerhaave, waar, na dat de gedenkplaat was onthuld, de leden van het congres de gasten waren vanden heer en mevrouw Fokker. NIEUWE RESULTATEN MET HET HELIUM. In het Cryogeen Laboratorium al hier zijn de laatste dagen met betrek king tot het helium nieuwe zeer be langrijke resultaten bereikt. Prof. Keesom is er n.l. in geslaagd in samenwerking met Prof. YVolfke uit Warschau in vloeibaren toestand ver keerenden helium te doen overgaan in anderen vloeibaren toestand in dien zin, dat bij maximum dichtheid het helium schijnbaar overgaat in een andere monifieatie van vloeistof welke andere eigenschappen vertoont in de Di-Electriciteits-constanten. Nadere proefnemingen zullen eerst kunnen uitwijzen, welke deze andere eigenschappen zijn. RECTOR-MAGNIFICUS EN CURATOR DER UNIVERSITEIT. Bij Kon. Besluit van 14 dezer is, met ingang van 1 October, opnieuw, be noemd tot lid van het college van cu ratoren der Rijksuniversiteit alhier Jhr. Mr. Rh. Feith. Bij Kon. besluit van 14 dezer is be noemd voor het studiejaar 19271928 tot rector-magnificus der Rijksuniver siteit alhier Dr. A. J. Wensinck. EINDEXAMEN KWEEKSCHOOL VOOR BEWAARSCHOOL- HOUDERESSEN. Het einddiploma werd uitgereikt aan de dame? j; van Duyne uit Lem mer; J. Gerrits, uit Sassenheim; B. Herskamp, uil Utrecht; A. Kruit, J. van Rouwendal, YV. Munsanto, uit Den Haag; J. Roesteen, uit Katwijk; T. Sluis, uit Zeist; S. van Tuinen, "uit Leeuwarden; j. van der Brink, H. Broekveldt, L. Düral, A. den Holder, C. Haverkorn, C. Janzen, R. Paats, M. Wassenaar, uit Leiden. Drie candidaten moeten over 6 maanden herexamen in het practische deel afleggen. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven o.m. het einddiploma: afdeeling Bouwkun de: de heer H. G. de Lange, alhier. Af deeling Weg- en Waterbouwkun de: de heeren K. Pluis en C. Visser alhier. Afdeeling Werktuigbouwkunde: de heeren A. Hill, J. van Hooidonk en J. H. Seiler, alhier. Afdeeling Electrotechniek: de hee ren L. van Gelderen en H. Krop alhier. BEZOEK VAN ROEMEENSCHE INTELLECTUEELEN. Van 28 dezer tot 3 Augustus zal een gezelschap van ongeveer 60 Roemeen- sche professoren, ingenieurs en advo caten een bezoek aan ons land bren gen. Het gezelschap zal èen bezoek brengen aan Rotterdam, Delft Den Haag, Scheveningen, Leiden en Am sterdam. Te Leiden zal het gezelschap door een rector magnificus der Leid- sche universiteit in den senaatskamer der academie worden ontvangen. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. Hedenmiddag is op de Zijlsingel 39 een winkel geopend in manufacturen en aanverwante artikelen van den heer J. C. Veerman. De bedoeling van den heer Veerman daarmede is naast zijn eigen belang ook het buurtbelang te dienen, n.l. dat de menschen die aan de Zijlsingel en daaromtrent wonen, niet zoo ver meer behoeven te loopen om hun dagelijksche manufacturen te koopen. Van een gewoon gesloten huis is een mooie winkel gemaakt, wel op be scheiden voet, maar niettemin met artikelen, die er zijn mogen, alleen van degelijke adressen betrokken. Men kan er bijna alles op het gebied van manufacturen verkrijgen, wat voor de omwoners werkelijk zeer gemakkelijk is. YVe wenschen den heer Veerman met deze zaak veel succes. De dames van de leden van het 6e Internationale congres voor de ge schiedenis der Geneeskunde zullen morgen een bezoek brengen aan Den Haag. Toen gisteravond Mej. H. H. zich per rijwiel door de Haarlemmerstraat begaf, kwam uit de Janvossensteeg onverwachts eep jongen per rijwiel de Haarlemmerstraat inrijden. De wiel- rijdster week met haar rijwiel naar links uit, en werd toen van achteren door een autobus aangereden. Het voorwiel van de fiets werd vernield, doch zij zelf kwam er goed af. De autobestuurder reed door zonder stil te saan. Voor het Examen Nuttige Handwer ken. is te Rotterdam geslaagd Mei. iW. J. de Haan alhier. Procesverbaal werd opgemaakt tegen F. J. R., die verdacht wordt een dameshorloge te hebben verduisterd tenl nadeele van den schipper J. H., liggende alhier. De 61-jarige A. V., die wat te veel aan Bagchus geofferd had, liep gister avond met zijn hoofd tegen een lan taarnpaal. Het bleek dat deze paal daar beter tegen bestand was als 's mans hoofd, want dit laatste moest in 't Academisch Ziekenhuis verbonden worden. Of A. V. nu voortaan geheelonthou der zal zijn? BINNENLAND. CLASSIFICATIE SPOORWEG PERSONEEL. De personeelraad der Nederlandsche Spoorwegen heeft weer een bespreking met den minister van -waterstaat ge had over dé classificatie van het spoor Wegpersoneel. De personeelraad ver dedigde zijn standpunt, dat de voor het Rijkspersoneel hooger geclassifi ceerde standplaatsen ook voor hei spoorwegpersoneel hooger moeten ge rangschikt worden. De minister be toogde, dat enkele feiten, o.a. de uit spraken van mr. Visser inzake de in voering van de vierde klas standplaat sen, stevigen steun verleenden aan de Rijksregeling. Onder de gegeven om standigheden kan van den minister niet het verlangde resultaat verwacht worden. Z. E. verwachtte slechts re sultaat. indien overeenstemming tus- schen directie en personeelsraad werd bereikt. De raad bracht de bezwaren naar voren tegen een algemeene herziening van de classificatie. Aan een alge meene herziening van de classificatie zou de raad slechts:dan. medewerking kunnen verleenen, indien van tevoren kwam vast te staan, dat voor den duur van het van kracht zijnde R. D. V. geen wijziging in den standplaats aftrek en de standplaats-indeeling zou wórden gebracht, zoo ter zake geen overeenstemming tusschen directie en personeelraad en de vakvereenigingen was bereikt. De minister heeft den raad verzocht hem een en ander slechts schriftelijk mee te deelén. DE RIJKSMIDDELEN. Met de maand Juni van 1927 is af gesloten een halfjaars-termijn, wélker opbrengstcijfers. van de Rijks-midde len, tot groote dankbaarheid stemmen. Moge de financiëele toestand, door deze verblijdende omstandigheid, tij delijk minder zorg geven; de politieke verhoudingen worden er des te moei lijker door. Er zijn meer gezinnen te gronde gegaan door schijnbaren tegen spoed. En hetgeen ten deze voor een gezin geldt, geldt ook voor een volk. Er zal in Nederland wellicht sprake kunnen zijn van eenige vermindering van lasten. Moge de bepaling wélke verlichting dient vóór te gaan geen verdeeldheid wekken! Er zal in Nederland wellicht sprake kunnen zijn van eene iets ruimere be hartiging van eenig volksbelang. Mo ge de vaststelling van het belang, dat in de eerste plaats voor deze verrui ming aan de orde zal komen, geen aan leiding geven tot tweedracht en wan trouwen. „Keulen en Aken zijn niet in één dag gebouwd". Maar beide steden zijn ge bouwd en van beide zijn groote dingen uitgegaan. De toestand derRijksmiddelen kan duidelijk worden zonder den lezer met heel veel cijfers te vermoeien. Juni op zichzelf is niet zoo bijzonder gunstig. Totaalopbr. in Juni '27 ƒ42.868.530 Geraamde maandopbr. ƒ39.375.716 Opbr. boven de raming 3.492.814 Totaalopbr. in Juni "27 Totaalopbr. in Juni '26 ƒ42.868.530 ƒ42.140.857 Meeropbr. in '27 727.673 Deze meer-opbrengst in 1927 is, ge let op de stijging van het bevolkings cijfer, onbeteekenend, vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat van deze ƒ727.000 reeds ƒ313.000 kwamen uit hoogere opbrengst van de succes sierechten. Anders echter teekent de uitkomst zich af, als de blik zich richt op de halfjaarlijksche opbrengst. Totaalopbr. Ie h.j. '27 ƒ258.477.564 Geraamde opbr. voor 6 maanden ƒ236.254.300 Opbr. boven de raming 22.223.264 Totaalopbr. Ie h.j. '27 ƒ258.477.564 Totaalopbr. Ie h.j. '26 ƒ247.600.669 Meer-opbr. in 1927 10.876.895 Vermelden wij ten slotte nog, dat de baten voor het „Leeningsfonds 1914" bedroegen in Juni 8 ë46.856 en over het eerste halfiaar 1927 ƒ55.403.168 en dat tot 1 Juli voor het Wegenfonds is ontvangen 4.877.777 dan heeft de lezer stof te oyer, om er over na te denken, hoeveel arbeid hat kostte al deze bedragen te verwerven, en hoe veel zorg het biedt deze sommen op de beste wijze, ten bate van allen, te besteden. HUURVERORDENING TE GRONINGEN. De gemeenteraad van Groningen heeft gisteravond de voordracht van B. en W. tot vaststelling eener huur- verordening voor de gemeente Gronin gen met 182 stemmen aangenomen. DE ROTTERDAMSCHE WET HOUDERSBENOEMINGEN. Naar de Rotterdammer verneemt, heeft de Zaterdag gehouden conferen tie tusschen afgevaardigden van ver schillende raadsgroepen geen resultaat opgeleverd. Bij de Christelijken stond men op het standpunt, dat aan het hoofd van financiën een sociaal-demo craat moest worden geplaatst. De so cialisten wilden dezen eisch zonder meer zoo maar niet inwilligen. Overigens, meldt het blad nog, schij nen de socialisten allerlei- plannen le hebben betreffende reorganisatie van de wethouderswerkzaamheden. De heer Heijkoóp, die het wel erg gemak kelijk heeft aan zijn departement, wil ook gaarne meer onder zijn hoede ne men. De Standaard heeft eveneens een be richt, dat er öp wijst, dat financiën het struikelblok geweest is. RECLAME. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door hef gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. BUITENLAND. DE DRIE-MOGENBHEDEN- CONFERENTÏE. Een officieel communiqué. Gibson en burggraaf Isjiï, de leiders der delegatie te Genève, ziin gisteroch tend'bijeen geweest en nadien is een officieel communiqué uitgegeven,' het welk zegt, dat uit de besDreklngen ir» de algemeene vergadering van Don derdag was gebleken, dat een den voornaamste moeilijkheden was het standpunt van de Britsche en dat van de Japansche delegatie inzake de lich te oorlogsschepen met elkaar in over eenstemming te brengen. Om die moeilijkheid te overbruggen zijn besprekingen tusschen 'de drie delegaties gevoerd, welker resultaat voldoende bemoedigend is, om de zaak in bijzonderheden te overwegen. Japan evenveel duikboaten als Engeland. Het voorloopig accoohd tusschen dei Britsche en Japansche delegatie, aldus* een bericht uit Genève, is aanmerke lijk vergemakkelijkt, doordien Enge land de aanspraken van Japan op een fel ijk aantal duikbooten als het zelf ezit, heeft erkend. Zulks in verbanidl met Japan's geografische ligging en; de talrijke kleine eilanden, zeearmen,, en zeeëngten, welke Japan moet be schermen. DE OPSTAND TE WEENEN. Seipel ontvangt de arbeiders-deputatie Bondskanselier Seipel heeft gisteren middag de deputatie der socialistische) partij ontvangen, welke hem de be sluiten der Zondag gehouden confe rentie kwam mededeelen. Seipel legde er den nadruk op, Idatl de gewichtigste taak dér regeering op het oögënbhk is een herhaling der ge beurtenissen van de laatste dagen tel voorkomen. De politieke onderhandelingen tus schen regeering en oppositie zullen nog wel tot het midden van deze week duren. i Het meerendeel van Ide 252 aange houdenen zal slechts wegens wéaer- spannigheid terecht staan en slechtsl een betrekkelijk klein deel wegens de plundering of mishandeling. Onder de gearresteerden zijn ver scheidene Russische en Hongaarsche) emigranten. Een bericht uit Berlijn meldt nog: De onderhandelingen tusschen aö regeering en de socialisten zijn giste ren geen stap verder gekomen. Terwijl de socialisten een wijziging van de samenstelling van het kabinet blijven eischen, in de overtuiging, datl zulks tot het bedaren van de gemoede ren zou bijdragen, staat Dr. Seipèll nog steeds op het standpunt, dat e eni wijziging .in net kabinet in geen geval kan geschieden onder den druk vani de straat. i De beslissing wil de bondskanselier! aan den nationalen raad overlaten, die hem gekozen heeft. i De begrafenis der slachtoffers. De begrafenis der slachtoffers zat Woensdagmiddag plaats vinden om 2 uur op de algemeene begraafplaats. De dooden worden in een gemeen schappelijk graf, in afzonderlijke kis ten bijgezet. De onkosten neemt de gemeentel voor haar rekening. i De verkeersstaking geëindigd. Gisteren hebben reeds verscheidene treinen, bediend door de technische noodhulp, gereden om arbeiders en beambten naar hun werk te brengen. De directie van de staatsspoorwegen heeft de beambten opgewekt, om den dienst dadelijk in vollen omvang te hervatten. Elke dienstweigering zal voor de beambten ernstige gevolgen hebben. 1 Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders vnn Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen aan de Bataafsche Im port Maatschappij, v.h. N.V. Acetylena en rechtverkrijgenden, vergunning h verleend tot het oprichten van een in richting voor het bewaren en af'R"7-: pen van benzine, petroleum en ga ?- olie op het. perceel kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie P. nn. 349,. ge legen aan den Hooge Morschweg. Leiden, 18 Juli 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZfN Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris. Naar de bladen uit' Innsbruck iré1-. den, zit de Mittehvaldbahn zonder e'ec- trischen stroom. Men denkt aan sa botage. Op het station Innsbruck ziin gister.-., ochtend, kort voor de bezetting" va# het station, de telegraaftoestellen on bruikbaar gemaakt ."Van de-/e sabotage zijn de daders bekehd. Gisteravond heeft het bestuur der soc. derm partij en de vakvereenigings- commissie besloten de verkeersstaking op te heffen. Men zou trachten tegen middernacht het bedrijf in beperkten omvang te hervatten, terwijl men hoopte, dat het hedenochtend weer normaal zal zijn. Wat Moskou zou willen. Naar uit Moskou gemeld wordt, pu- bliceert de „Prawda" een hoofdarti- kei, waarin verklaard wordt, dat het' Oostenrijksche proletariaat zoo spoe dig mogelijk zijn sociaal democratische leiders moet afschudden, daar deze7 de grootste hinderpaal op den wég naar de overwinning vormen. Alleen wanneer de Oostenrijksche arbeider? den weg van Lenin inslaan, kunnen ze succes hebben. Het is voor hét geheele Oostenrijk- sche proletariaat van buitengewone 7 beteekenis, dat het deze gunstige ge legenheid niet laat voorbij gaan. Men moet onverwijld Sovjets vormen, die de generale staf kunnen zijn en de leiding in den strijd om de macht op zich minnen nemen. De slachtoffers. Het aantal dooden van Vrijdag rs volgens mededeeling van den Weep- schen wethouder, Prof. Tandler, töti 82 gestegen en men vreest, dat het nog wel zal blijven toenemen, daar en vele gewonden in zulk een toestand verkeeren, dat zij er het leven waar schijnlijk niet zullen afbrengen. Een later bericht spreekt dan ookf reeds van 87 dooden. \j" In Italië geen toegang voor Oostenrijkers. Uit Innbruck wordt gemeldt, dat "da Italiaansche gendarmerie bij de Bren ner last heeft gekregen geen enkelen. Oostenrijker, onverschillig, of hij in het bezit is van een ItaliaansCh visunv Italië binnen te laten. 1 Het vonnis van Schattedori vernietigt. Naar gemeld wordt, heeft de Offi cier van Justitie het vonnis in de strafj zaak te Schattendorf, dat, naar men weet, aanleiding heeft gegeven tot da" demonstraties, nietig verklaard. Reeds tijdens het proces had de Officier zich krachtig uitgesproken; voor een strenge bestraffing van de beklaagden. DE AARDBEVING IN PALES TIN Ar Het officieele rapport. Volgens het officieele verslag over de aardbeving in Palestina en Trans- jordanië waren er in Palestina 200 doo den en 556 zwaar-, 575 licht gewon-' den. 1 Men schat het aantal zwaar bescha digde huizen in het geheele land op .duizend. Het paleis van den gouverneur werd beschadigd, doch over het algemeen zijn de regeeringsgebouwen gespaard gebleven. In Transtordanië waren er 68 doo den en 102 gewonden. HET „BAKVISSCHENKIESRECHT" IN ENGELAND. Van de baan? Baldwin heeft gisteren in hét Lager huis mëdegedeelü, dat de regeering» niet van plan was, in de herfstzitting een ontwerp in te dienen tot het toe kennen van kiesrecht aan vrouwen op gelijken leeftijd als de mannen dit hebben. Men verwacht, dat het „bakvisschen kiesrecht" door deze mededeeling van de baan is en geen enkele afgevaardig- digde vroeg, of de regeering soms la ter nog met hetzelfde voorstel zou aan komen. KORTE BERICHTEN. In antivoord op de vragen in het Lagerhuis zeide Chamberlain, dat zijn departement in onderhandeling is met» de Duitsche regeering, om, nu de visa" tusschen Duitschland en de Vereenig- de Staten zijn afgeschaft, ook spoe dig, te geraken tot afschaffing van de visa tusschen Duitschland en Enge land. De Oceaanvliegers Chamberlin, Byrd, Acosta, Noville en Balchen zijn gisteren te New York aangekomen. e feestelijke ontvangst werd in de war gestuurd, doordat het stortregen de. Volgens enkele Grieksehe bladen zou Griekenland kans hebben in Sep tember a.s. te worden benoemd tot lid van den Volkenbondsraad. Borodin is te Sjanghai aangeko men op weg naar Wladiwostok, waar hij zich op een Russisch schip zal in schepen. Verscheidene Russen verge zellen hem. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2