Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. KöNIGWUSTERH., 13c» M. 5.506.50 Muziek. o.5°, >,Die Nacht von Berlin". 10.5012.50 Muziek. LANGENBERG 468,8 M. 5.506.50 Concert. 9.20 Vrooljjke avond. Daarna Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 4.006.00 Muziek. 6.007.45 Concert. 7.45 Politieberichten. 8.10 V.A.R.A.-avond. 10.00 Muziek. 10.30 Persberichten. DAVENTRY, 1600 M. 7.35 Zan<*. 8.05 Muziek. 9.05 Muziek en zang. 9.55 Yariëté. .10.5012.20 Muziek. PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 3.055.55 Concert. 8.50 Concert ZONDAG 17 JULI. HILVERSUM, 1050 M. 5.50 Uitzending van den Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk aan de Aramans traat te Rotterdam. - Voorganger: Ds. W. J. J. VEL- DERS, Pred. aldaar. Kort overzicht van den Dienst: 1. Votum, en zegen. 2. Zingen: Psalm 36:3. 3. Het lezen van de Geloofsbelijde nis en Hebr., 11 16. 4. Gebed. 5. Zingen: Psalm 32 :4 en 5. 6. Eeuiening des Woords uit: Gen. 5 vers 24. 7. TusschenzangPsalm 73 1. 8. Vervolg Prediking. 9. Dankzegging. 10. Slotzang: Psalm 75:1. 11. Weinig bekende stoorders. Het is bekend, dat bij de ontvangst van ultra-kor ie golven heel and ere ver schijnselen optreden dan bij ontvangst op normalere golflengten. Zoo is het ook een merkwaardig ver- ischijnsel. dat op de zeer korte golven automobielen storingen veroorzaken, welke op langere golven in het geheel niet zijn waar te nemen. Zooals bekend is, wordt in iedoren automobielmotor gebruik gemaakt van electrische ontste king. Hierbij springt in den cylinder een vonk over, die het gasmengsel diet ontploffen. Deze vonk werkt nu met de tcevoerleidingen als een gedempte zen der en wel als een van de meest storen de klasse. Indien men met een kortegolf-ontvan- ger op ca. 20 M. is afgestemd, kan men auto's op afstanden van honderden me ters hooren aankomen, nl. door het al les overstemmende geratel, dat hun „au tomatische vonkzender" in de hoofdtele foon teweeg brengt. Merkwaardig is, dat ieder merk wa gen een andere golflengte heeft. Zoo Blijkt b.v., dat de golflengte van Ford auto's ca. 5 M. is, hoewel het geheele golflengtegebied tot 40 M. hierdoor ge stoord wordt. Mogelijk kan uit deze nieuwe ervaring een nieuw middel ontstaan om de juis te functioneering van de ontsteking te controleeren. jdoor een particuliere auto aangereden. Met eenige verwondingen aan zijn beenen werd hij opgenomen en door den E. H. D. naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. Mej. J. v. Cr., een 70--jarige be- woonster van de Koningstraat, werd in die straat op den hoek van de Hoefkaj, de gistermiddag door een wielrijder aangereden. De jufirouw werd met een rechteronderbeenbreuk in het gemeen telijic z^eKenüuis aan den Zuidwal op genomen. I in de Rijswijkschestr. te Den Haag is gisteravond te omstreeks half acht een ruim 4-jarig jongetje, wonende in die straat, door een met een paard bespan nen draaiorgel aangereden. Het knaapje bekwam eenige kneu zingen en werd door den E. H. D, verbonden. Overleden. De 14-jarige K., te Breda, die Woensdag werd aange reden door de stoomtram aan de Spoor straat, is aan de gevolgen der beko men verwondingen overleden. Brand) Te Riethoven is de boerderij van den lhndbouwer P. af gebrand. 9U kippen kwamen mede in de vlammen om. Worsteling. In den nacht van Donderdag op Vrijdag te één uur uur hoorde de stationschef te Budel, de heer Annokkie in de huiskamer ge stommel. Hij ging naar beneden en1 zag daar een persoon de huiskamer uitgaan. De stationschef greep den inbreker vast en er ontstond een worsteling. De inbreker bracht den heer A. daarbij een diepe snijwond aan den arm toe en wist zich daarna uit de voeten te maken. De heer A. leed veel bloedverlies en is, na door de huisgenooten ge vonden te zijn, per auto naar het R. K. ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. Na daar verbonden te zijn, is hij1 weer naar huis teruggebracht. De inbreker had in de huiskamer alle iaden overhoop gehaald. Van ver missing is nog niets gebleken. De dader is onbekend. 1 Verdronken. Te Aalst is de 21 jarige mej. L. S. bij het spoelen van goed in een diepe kuil gevallen, eu verdronken. Te Valkenswaard is de 17-jarige v. d. H. bif het baden in den Dommel' verdronken. I Zijn lijk is opgehaald. Te Beesd is de-12-jarige H. bijl het visschen te water geraakt en ver dronken. I Te Wilsum bij Kampen is een1 5-jarig knaapje in een kolk geraakt en verdronken. Te Beesd is 't 12-jarig zoontje van den heer H. bij het visschen in een sloot geraakt en verdronken. 1 Het noodweer te N ij meg en. In de omgeving is de boemerii van den heer P. Kroes, gelegen in den polder, in brand geraakt, door den bliksem. De brandweer Kon legen het vuur mets uitrichten, daar nergens in de omgeving water te krijgen was. Voordat voldoende hulp kon wer den geboden, was de boerderij tot aan den grond afgebrand. Verzekering dekt de schade. Aan de overzijde van de Waal tus-< schen Gent en Doornenburg worn de hofstede met het café van den heer Peer door den bliksem getrofien. Verzekering dekt de schade. Bü^ beide branden gingen ook de inboedels geheel in'de vlammen ver loren. De Beesd in Maas en Waai is het 12-jarig zoontje van den heer H. bij het vjsschen in een sloot geraakt en verdronken. DE GEIT. Een van de grootste slachtoffers der heden- daagsche vrouwelijke coquetterie is wel de geit. Dit jaar is liet wel in het bijzonder het jonge geitje dat daaraan geofferd wordt. Do fijne huid van deze welke een zoo mooi ge nuanceerd bont geeft is bijna even erg „en vogue" als de huid van het z.g. doodgeboren kalf. Men gebruikt het voor dezelfde doelein den, voor kleeding en voor alle mogelijke gar neering: kragen, revers, ceintures, handtas- schen, schoenen, hoeden, parapluieknoppen enz. Zij komen van de nog zeer jonge dieren, die gedood worden wanneer zij vijftien dagen oud zijn en nog door de moeder gevoed worden, want zoodra zij gaan grazen zou het leer zijn soepelheid verliezen. De Alpengeiten zijn het meest gewaardeerd, en Savoye, Zwitserland en Tyrol leveren aan dezen gril de mooiste exemplaren. Weet gij, lezeressen, van welke verschrikke lijke rassen uw panther- en tijgervellen komen waarmede gij tegenwoordig japon, mantel en hoed versiert? De strooken gladharig bont zijn dezen zomer zeer in de mode om weefsels te garneeren, zelfs de duurstel Deze zijn eenvou dig afkomstig van de huid van Chineescfre gei ten, „onvruchtbaren" genaamd, omdat zij nooii jongen gehad hebben; haar huid is grijs of wit, deze wordt door de Chineezen gelooid en dan naar Frankrijk gezonden, waar men ze verft en bedrukt Het Chineesehe geitje geeft ook het zijdeachtige bont waarvan men shawls en man telzoomen maakt, het z.g. „Mongolië". Men zegt datr de Ghineezen de jonge geiten in lin nen zakken wikkelen, opdat zij hun blankheid en zijdeachiga krullen behouden. Tegenwoordig geeft men den voorkeur aan de ontktulde -Mongolië, welke in alle tinten passend- bij de klceding geverfd wordt. Ook be drukt men deze gladde Mongolië. Met de onthaarde Russische geit bootst men zeéhonden en gazellenhuiden op wonderbaar lijke wijze na. De Italiaansche geit met zijn lange, zeer zijde achtige witte of zwarte haren dient om een mooie nabootsing van de apenharen te maken. De voor onze coquetterie zoo kostbare geit stelt zich niet tevreden ons bont te leveren en een groot aantal buitensporige en mooie vach ten te verschaffen, zij geeft ons ook het leer van Cardova, sagrijnleder, voor de fabricago van marokijnwaren en bovendien nog hand schoenen en schoenen. Voor deze 'aatste indus trieën overhe'erschen de Fransche geitjes de markt. Grenoble, Annonay en Chaumont leve ren de handschoenen voor geheel Europa. Maar dat is nog niet alle3 wat wij aan de geit te danken hebben! Zij geeft ook nog haar haren voor weefsels. De magnifieke kashmirshawls, waarop onze grootmoeders met recht zoo trots waren, kwamen van het dons van een Indi- schen geit; dit dons dient tegenwoordig voor de fabricage van passement-voorwerpen: fran jes, kwasten en dergelijke. Met de lange en zijdeachtige haren van de Thibetgeit maakt men de Angorawol en speciale iluweelsoorten. Dit is de wonderbaarlijke en aandoenlijke ge schiedenis van de geit met haar spottende, doorschijnende en lichte oogen. Wij stellen ons haar gaarne voor op een scherppuntige rots, hier en daar een takje, een bloem, een blad of een wilde vrucht grazende, haar fijne silhouet zich afteekënend tegen den helderen hemel. Bekoorlijk landschapsbeeld! Arm lief geitjel UIT DE OMGEVING, LEIDERDORP. TERAARDEBESTELLING J. N. BOGAARDS. Gistermiddag te uur ongeveer had plaats de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van dén heer J. N. Bcgaards, die Dinsdag jl. na een lang durig lijden op 65-jarigen tleeftgd over leed. De belangstelling bi] deze begra fenis was zeer groot. Onder de aanwezi gen merkten we o.a. op den heerJT v. a. ValkBouwman, Burgemeester van Leiderdorp, Ds. Kouweoüoven en den heer Blommendaal, beiden uit Leiden. De overledene werd door de kerke- raadsleden der Geref. Kerk grafwaarts gedragen. Op het graf werd eerst heit woord ge voerd door Ds. T. H. Woudstra, die wees op de groote liefde waarmede de overledene steeds zorgde voor rijn ge zin. Hij was een getrouw man en ge liefd vader en veel wordt in hem ver loren. Veel heeft hti ook gedaan voor de Geref. Kerk. Hij gaf steed3 zijn beste krachten en was zoowel geestelijk als financieel een steunpilaar. Voor zieken en bedroefden had hij steeds een troost woord en zocht tezamen met dezulken Gods aangezicht. Hij was een bidder voor Gods volk. Daarom pas, een dank toon voor wat we in hem ontval g n heb ben en stil zijn nu God hem weggeno men heeft. Vervolgens sprak Ds. H. J. Kouwen- tnven uit Leiden, die wees op al het geen Br. Bcgaards voor de Geref. Kerk van Leiden geweest is tijdens zijn ver blijf in die gemeente en spr. is er van overtuigd, dat wanneer aan Br. Bo- gaards gevraagd was, waarvoor hij dat alles deed, hi] zeker geantwoord zou hebben: Voor. Christus alleen. Dat was het schoone van zijn arbeid. Daarna sprak nog de ouderling Su therland van Leiderdorp, cfle zeide wei nig meer aan het gesprokene te willen toevoegen en alleen aan de aanwezigen verzoent te zingen Ps. 68 2. Hierna dankte een schoonzoon van den overledene voor de ©or den over ledene bewezen. De Leiderdorpsche Chr. Oranje- Vereeniging .zal a.s. Maandag een col- liecte houden langs de huizen voor de kinderen der beide scholen om hen een gezelligen dag te bereiden ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus. A.s. Donderdagavond om half 8 geeft de Christelijke Harmonievereen- „pevote", Dir. de heer J. Noordanus uit Leiden in het van Leeuwenpark een muziekavond. KATWIJK AAN DEN RIJN. Meer en meer gaat blijken dat men zich in de teelt van vroege aardappelen gaat beperken. De aanvoer is aanmerke lijk kleiner dan zulks andere jarenhet geval was. De reden hiervan is vorige week reeds vermeld. Mogelijk dat de goede pri>?n van thans o:rz ak zijn ciat er vo.igend jaar weer wijziging in komt, temeer omdat meer en meer blijkt dat voor de mooie Katwijksche zandaard appelen betere prijzen worden betaald dan in de andere streken, zelfs daar waar de teelt van groote be teekenis is. Ee exportprijs is geregeld aanmerke lijk lager dan men in het binnenland voor mooie zandaardappelen wil geven De teelt is. al is hot beschot over het alge.neen niet zoo begt, dit jaar zeer goed looner.d. Met de prijzen van bos- lean is het anders gesteld, al is deze iels beter dan vorige week. Maandag be gint het veilen van peen voor conservem- labriexen. De voorraad is groot genoeg om n.ermecfe aan te vangen. Ais dit gaat wordt de aanvoer van hospeen klei ner. OEGSTGEEST. Le heer Hufkes, Directeur van het R. K. Muziekgezelschap heeft ontslag genomen; In zijn plaats is benoemd de neer J. Kroon te Leiden. Le politie maakte dezer dagen we derom procesverbaal op tegen de zoons van V., die ondanks herhaalde waar schuwingen de openbare wegen tot voet- balie. d aanwenden, wat nu eenniral ver boden is. 'levens twerd procesverbaal op gemaakt tegen een tiental jongens, die zwommen langs den openbaren weg. Jrceimeer is zeker aan deze jongens niet bekend ,want wie eenmaal daar geweest is, komt regelmatig terug. Dezer dagen is afgekondigd de v erordening op de heffing en invor dering van de verlichtingsbems.ing, wel ke toepasselijk is voor den Rhi]ngees- jerstaartweg vanaf de R. K. Kerk tot ee Kanaalbrug met inbegrip van de Duinzichtstraat. Deze belasting zal wor den g: heven van da eigenaars van ge bouwde eigendommen, welke door het .eggen der electrische kabel in de ge- .egenheid komen, zich aan te sluiten aan het electrisch-net. Of men al of niet aansluit, is hier van geen belang, daar men toch de belastingverschuldigd is. Le belasting bedraagt slechts 2 pet. van de huurwaarde volgens de kadas traal eggers. Het traaitieoneele olie lampje nu dus opgeborgen en „elec- trisch licht" ontstoken. Op 1 Juli bedroeg het aantal ge- wat enae leden der Burgerwacht 107, en namen gemiddeld 12 leden aan de oefeningen deel, terwijl 9 oefeningen werden gehouden. ROELOFARENDSVEEN. Onze plaatsgenoot de heer P. O. van der Meer, leerling van de Bisschop pelijke Kweekschool te Beverwijk, slaag- v'.e dezer dagen voor het onderwijzers- letxainen. WOUBRUGGE. Dezer dagen vergaderde in de oude rechtkamer alhier, dé oud-ge- mobiliseerden, onder leiding van den Burgemeester, den heer Baumann. Deze heet allen welkom, zet het doel uiteen, terwijl de waarn. secretaris aan allen een uittreksel van de statuten ter hand stelt. Alle aanwezigen traden als lid toe. Door enkelen werden bezwaren geop perd, welke door den voorzitter wer den weerlegd, o.m. dat te Alphen aan den Rijn bij het uitreiken der mobilisa tiekruizen, toch geen feest moest gehou den worden. De voorzitter zegt, neen geen feest, het zal een gezellige bijeenkomst zijn. waar men oude kameraden weder kan ontmoeten, waarbij eenige demonstra ties, om saamhoorigheid en vaderlands liefde op te wekken. Nadat alle aanwezigen tot deelneming hadden ge teekend, schorst de voorzitter de vergadering om de leden gelegenheid te geven, hoe en op welke wijze. ?ii een bestuur uit hun midden gekozen wil.en hebben. Met algemeene goedkeu ring werden voorgesteld en gekozen de heeren J. G. Baumann als voorzitter, J. le Feber als secretaris en J. West maas als penningmeester; deze heeren laten zich die benoeming welgevallen. Het aantal leden was geklommen tot 27, velen waren door den hooibouw verhinderd, doch kunnen zich nog aan melden bij den secretaris. De uitreiking zal 6 of 13 Augustlus a.s. te Alphen a. d. Rijn plaats hebben; voor de echtgenoote der leden is een vrijkaart verkrijgbaar. De tocht vanhier zal per motorboot geschieden/onder ge leide van fanfarecorps en 'mandolineclub en vaandels. KRONIEK VAN OEN ARTS. 1. De verantwoordelijkheid der ouders. In medische kringen heb ik dikwijls dezen korten zin hooien herhalen: „Ieder heeft de gezondheid, welke hij verdient." Dit zou onge twijfeld waar zijn, wanneer men den volwas sen leeftijd bereikte geheel vrij van elke over erfelijke belasting en van elk gevolg van oen ziekte uit de kinderjaren. Maar dikwijls is dat niet het geval. In da werkelijkheid komt het daarop neer, dat onze ouders voor onze ge zondheid verantwoordelijk zijn. Want het is vooral gedurende de eerste levensjaren, dat het organisme bewaakt'moet worden en alleen de vader en de moeder zijn dan bevoegd 0111 in te grijpen, waneer er zich iets abnormaals bij het kind zou voordoen. Maar deze ouder lijke verantwoordelijkheid schijnt niet erg door gedrongen te zijn bij velen, en zij denken er geen oogenblik aan, dat hun zoon of dochter eens zich tot hen zou kunnen wenden en zeg gen: „Zietdaar, wat jullie van mij gemaakt hebben." In de wijk, waar ik woon, ontmoet ik eiken dag kinderen, die aan de Engelsche ziekte lij den. Baby's met een groot onderlijf, met oen enorm hoofd, die "niet kunnen loopen en on danks hun twee jaren 'nog niet kunnen spre ken. Deze arme kleinen, aan wie veManken zij hunne ziekte? Aan hun ouders,'die hun den maag met allerlei voedsel volgepropt hebben, in plaats van hun een rationeele voeding te geven; aan hun ouders die, om den tuin geleid door hun florissant uiterlijk, hen niet verzorgen en een verontrustende kwetsing zich rustig laten ontwikkelen. Wat betreft de verwaar loosde kliergezwellen, ik zou ze niet kunnen tellen! Deze kinderen met hun verstopte neu zen hebben de eene angina na de andere, de eene bronchitis na de andere; hun enorme hoofd wordt wanstaltig en hun intelligentie verandert in luiheid. Laat uwen jongen toch opereeren! Maar hol Alleen al bij 't woord „opereoren" schreeuwt de moeder moord en brand, en eerst bij den derden of vierden dok ter die men consulteert, onder den indruk ge komen door den eenparig gegeven raad, besluit zij de hulp van een specialist in te roepen. In den tusschentijd zijn er dagen, weken zelfs meestal maanden verloopen en het kind, dat ioch heusch niets er aan doen kan, heeft zich steeds verder abnormaal ontwikkeld. En de Engelsche ziekte en gezwollen klieren zijn heusc'h niet de eenige waarom het gaat! Welk een overgeërfde ziektes welk een op andere 'wijze verkregen ziektes hangen niet alle bo ven het hoofd van het arme kind als even- zoovele zwaarden van Damocles. En van al deze niet- of slecht verzorgde kwalen hangt de toekomstige gezondheid van het jonge we zen afl De dokters waarschuwen, leggen den nadruk op het gevaar, maar in de meeste gevallen ontmoeten zij onwetendheid of willen de ouders hen niet begrijpen. Zij durven sommige woor den niet uit te spreken omdat de familie deze als een onbeschaamdheid zouden opvatb-n. Wanneer zij een behandeling voorschrijven die niet in den smaak valt, geen nood, car: neemt men een anderen dokter. En zoodoende, om niet hun geheele practijk te verliezen, laten zij de zaak ten slotte op haar beloop en beperken hun zorgen tot de symptonen van het oogenblik zelve Welke dokter, beu ervan om steeds hetzelfde te herhalen, heeft nog nooit tot zich zelve gezegd terwijl hij het hui:; van een zijner cl'ënten verliet .Welnu, als zij dan absoluut niet hun jongen willen laten be handelen, dan moeten zij 't weten." Ik herhaal, het grootste kwaad komt uit on wetendheid voort Zij weten werkelijk nH Men vergeeft het hun. Maar, men zou graag willen dat zij wat leerden. Er is een 'zekei minimum van kennis der hygiëne en der go nnesknndp dat iedereen diendp te weten Da de arbeidersklasse onwetend is van zekere theorieën, dat kan ik desnoods begrijpeu, maar dat er ontwikkelde kringen zijn waarin men de meest elementaire dingen nog niet weet, dat gaat boven mijn verstand! Maar h-)t zou zeker heel wat nuttiger zijn een beetje daarvan af te weten dan dat men op een piano een wals van Chopin kan aframmelen. Ea 't eene verhindert bovendien heelemaal niet 't andere! Men kan daarom slechts zeggen dat de menschelijke gezondheid goed beechermd is van af het oogenblik dat het kind door nauw gezette ouders wordt opgevoed, die, wanneer ik het zeggen durf, georganiseerd zijn op het standpunt van de elementaire waarheden der medische hygiëne. Er zullen altijd nog genoeg ziekten overblijven maar men zal, tegen hun twintigste jaar, een veel grooter aantal robusco jon^e mannen en vrouwen zien en misschien kan men dan zeggen dat ieder de gezondheid heeft welke hij verdient. Maar zoover zijn wij voorloopig nog niet...-« CORRESPONDENTIE. Den heer K. te O. Voor uw vriende lijke attentie welke ons hedenmorgen gewerd, via den heer L., zeggen wij u hartelijk dank. Uw belangstelling en sympathie voor onzen arbeid deed ons goed. DE DIRECTIE. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE ORDE IN WEENEN HERSTELD? Het Persbureau V. D. meldt: Volgens een officieel telegram van de Oostenrijksche regeering, hedenmor gen te 3 uur uit Presburg verzonden, is de orde in Weenen hersteld. De politie is meester van den toe stand. Plunderingen hebben nergens plaats gehad. PRAAG, 16 Juli (V.D.) De ochtend bladen melden, dat het paleis van Jus titie in den loop van den avond to taal is afgebrand. INNSBRüCK, 16 Juli (V.D.) Heden morgen werd alhier bericht ontvangen dat in Weenen officieel de algemeene staking is afgekondigd. Ook in Tyrol zijn de spoorwegarbeiders hedenmor gen te vijf uur in staking gegaan. Het geheele spoorwegverkeer ligt stil. De landsregeering van Tyrol «heelt scher pe maa:re°elen tegen ordeverstorin gen aangekondigd. Hedennacht heli ben besprekingen tusschen de leiders plaats gehad om de orde te handha ven. Het telefonisch en telegrafisch ver keer met Weenen is geheel verbroken. NEW YORK, 16 Juli (V.D.) Geduren-, de de laatste 3 dagen zijn in de Ver. Staten 113 personen ten gevolge van de hitte bezweken, waarvan 37 perso nen te New York. MARKTBERICHTEN. LEIDEN. 16 Juli. Eieren veiling. To tale aanvoer 12340 stuks. Kipeieren 5.70 —6,50. Le 11T 1 n 5,005,40. Per 100 stuks. Har.,1.el. vlug. LEIDEN, 15 Juli. Veil&g „Ons Be lang". Sla f 0.80—2.50, kool I 14—29.80, idem II 48.70, peen 6.306.70, kom kommers 3.50—6.90, andijvie 1.2^3.90, selderie 0.701.20, kroten 1.80—2.90, rabarber 1.40—1.90, perziken 4—17, uien 2.10—2.90, pieterselie 2,80—3.70. al les per 100 stuks. Peulen 812, heerenboonen 7590, stamboonen 64—69, snijboonen 6072. postelein 712, zw. bessen 4080, tuinboonen 2 503.10, doppers 1114, zuring 4-7, krombek 3438, aard beien 4065, frambozen 62—69, appe len 1224, klapbessen 2831, aalbes sen 3045, wagenaars 48—56, aardap pelen 11.5012.70, capucijners 912, dlles per 100 KG. LEIDEN, 16 Juli 1927. Botermarkt. De prijzen van boter waren als volgt: prima fabrieksboter 1.85. prima boe- renboter 1.701.85 per KG. Aangevoerd 3/3, 7/6 en 99/8 vaten, wegende samen 2515 KG. Handel vlug. LEIDEN, 16 Juli. Turfmarkt. Aan voer lange turf 155,000 stuks. Prijzen 7.50—8.00 per 1000 stuks. ROELOFARENDSVEEN., 15 Juli Vei- llufl. Groenten. Meloenen 1744 ct. per stuk; aardbeien 2533 c. per KG..; aardappelen 1012 c. per KG., drielin gen 8 c. per KG.; peulen 65 c„ groene peulen 90 c., extra Peulen 2.102.30, dikke peulen 80 c., doperwten 1.05— 1.15, doperwten 'II 65—80 c., capucij ners 4045 c., witte capucijners 1.90, tuinboonen 2228 c., snijboonen 5.10 5.30, kassnijboonen 6.505.70, stek snijboonen 3.203.40, princesseboonen 7.50, alles per 10 KG.: Augurken: grof 5.40—6.40, bommen 3.10 en stippel 1.50 per 25 KG. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 Juli. Veiling. Due of York per kist van 25 KG. 2.903.80, idem drielingen 1.90— 2.80, eerstelingen 2.503, idem drie lingen 1.802.10, peen per 100 boa 6.708.90. Aanvoer 640x25 KG. aard appelen, 90 x 25 KG. drielingen en 81 "O bos peen. AMSTERDAM. 16 Juli. Oliën Raap olie vliegend f53. Lijnolie vliegend f 40.1/4, Aug. f36 H, f 361/4 f 363/4, Sept. f37, Sept.—Dec. f 371/4, Jan.—April f 37 H, f 373/4. Stem ming vast. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht fn den morgen van 16 Juli 1927 ra&degs- aeeld door bet Kon Ned. Meteorolo gisch Instituut 'e De Bilt. Hoogste barometerstand 770.6 teBlack- sod. Laagste barometerstand 754.6 te Jan- mayetr. Verwachting! tot den avond van 17 Juli zwakke tot matige wind. meest urt richtingen, betrokken tot zwaar ofh° bewolkt, mogelijk enkele regenbui i onweer, weinig verandering in ter.- ra tuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uui aangegeven door den wijzer. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.68. LUCHT?.., ÜR. Hedenmiddag 3. uur: 17.4. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 16 Juli 1927: 9.43 nam. GEM. ZWEMINRICHTING a. d. ZIJL. Hedenmorgen 7 uur: 19.5 gr. C. Hedenmiddag 12 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING (H. RIJNDIJK). Hedenmorgen 7 uur: 21.5 gr. C. l Hedenmiddag 12 uur: 21.5 gr. C. Wisselnoteeringen, (Amsterdam). Berlijn 59.28 Londen 12.12'/,. New-York2.49s/. Parijs9.777* Brussel34.717» 4ürich48.04 l'raaj7 39 Kome 13.57 'Madrid 42.75 Oslo64.40 Kopenhagen 66.70 Stockholm 66.82 Weenen 35 12

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3