"buitenland. gemengd nieuws. DAG-AGENDA. Woensdag 20 Juli, 's av. acht uur. Heref. Kerk, Heerengracht: Herden kingsavond bij het 60-jarig bestaan der Zondagsschool „Zaait Uw zaad in den morgenstond". Sassenheim. Zaterdag 30 Juli, 's mid dags drie uur. Jaar]. Alg. Verg. van Aandeelh. der N.V. Baartman en Ko ning, ten kantore der Venn. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 Juli tot en met Zondag 24 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de H H. G. H. Blaüken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren de Graaff, Janssens, Ho- vens Gréve, Muyzert en Simons. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. veel meegemaakt. Hij heeft velen zien komen en gaan, maar wat niet gegaan is dat is Jan's trouwe plichtsbetrach ting, aldus spr. Hij is voor honderd procent kellner. Wanneer hij dikwijls achter elkaar de trappen naar het buf fet op en af moest loopen voor één kopje koffie telkens, was hem dat nooit te veel. Men raakt aan alles ge wend en zoo zijn we ook aan jou be diening gewend geraakt, Jan, aldus spr., en we hopen dat je nog vele ja ren aan de beurs verbonden moogt blij ven. rvolgens sprak de heer A J TeU lid van het huldigingscomité, die zegt dat hij bij de eerste kennismaking met Jan niet gedacht had dat men op dien leeftijd nog vlug zou kunnen bedienen, maar het is hem thans wel gebleken, dat hij zich daarin vergist heeft. Spr. heeft ook gemerkt dat Jan geheel met zijn tijd meegaat. Zoo heeft hij zich, omdat het modern is, achtereenvol gens laten overrijden door een wagen en een auto en is er beide keeren goed afgekomen. Spr. raadt Jan aan het thans niet met een vliegmachine te gaan probeeren want dat kan zijn mo dem! ::*it wel c-ens slecht bekomen. Spr. tel- iteei.ï dan de v:..rig harte lijk en lie. i:em namens «ij giaan- beursbezoekers een enveloppe met in houd aan. Spr. wijst er daarna nog op dat Jan ook nog vandaag zijn 48-jarig huwelijksfeest viert. (Luid applaus). Daarna kwam de heer Bakker, pach ter Van de Burcht, den jubilaris geluk- wenschen en bood hem een gezellig avondje aan, de wensch uitsprekende dat hij nog vele jaren in zijn dienst zou blijven. De jubilaris dankte zichtbaar aan gedaan voor het gesprokene. Vanmiddag wordt Jan een auto tochtje aangeboden en vanavond zal zooals gezegd een feestelijk avondje gegeven worden door den heer Bakker Namens het huldigingscomité werd nog een schitterend bouquet bloemen aangeboden. CHR. KWEEKSCHOOL. Na het op 14, 15 en 16 Juli gehouden toelatings-e.xamen zijn de volgende candidaten toegelaten: B. Baars, te Koudekerk, J. Kroon te Sassenheim, F. C. A. Wille, te Koude kerk, A. M. de Boer, te Voorhout, H. Diephuizen te Voorburg, J. G. Haspers te Koudekerk, J. Israël te Koudekerk, C. G. de Jong, J. Kuperus en C. W. Oostveen, te Leiden, M. Raadsveld te Katwijk aan den Rijn. J. H. Thomas en J. G. van UIden te Leiden, 3. van Leeuwen te Alphen aan den Rijn, J. M. Wilbrink te Leiden, M. H. van der Veer te Oude Wetering, N. A. W. Swets te Zeist. Afgewezen 3. H.B.S. VOOS MEISJES. Toegelaten tot de 1ste kl. zonder examen: M. J. Veldman, H. G. du Croix, T. A. Vos deUVael, A. P. Ver meulen, B. H. Swart, G. de Vos, A. C. C.hr. H. Heringa, J. Th. Keesom, H. J. G. Jesse, Ch. A. Escher, E. B. Timmers, A. M. Riedel, O. L. Bresson, O. Dou glas Pickthall en W. J. A. Pley. Ingeschr. v. h. toel. ex. 5 vand.; te rug» etr 2, afgew. 1. Toegelaten A. H. J. Siisan en W. G. Volkersz. GEM. H.B.S. Voor het eindexamen van de Econo mische Afdeeling slaagde alsnog de heer E. C. Geissler. Gisteravond is door de politie een koe onbeheerd in deze gemeente aan getroffen en in bewaring genomen. In lichtingen zijn te verkrijgen aan het politiebureau. BINNENLAND. DE KONINGIN IN DE MIJNSTREEK. Gisteren werd H. M. de Koningin, met Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana te Heerlen eenigszins officieel ontvangen. Zij werden toegesproken door den Burgemeester. H. M. heeft daarop als volgt geant woord: Mijnheer de Burgemeester, Ik betuig Onzen meest oprechten 'd r k voor de woorden van welkom namens raad en bevolking van Heer len tot Ons gericht. Het verheugt Ons, thans, door Onze dochter vergezeld, gevolg te hebben kunnen geven aan het voornemen, reeds bij" Ons vorig bezoek aan Lim burg gevormd, een afzonderlijk be zoek aan de mijnstreek te brengen. De geestdriftvolle ontvangst, Ons heden wederom ten deel gevallen,1 stemt Ons tot groote erkentelijkheid: en Wij nemen daaraan onvergetelijke herinneringen mede. Ik ben zeer trotsch voor de gevoe lens, van verknochtheid, door uwe woorden vertolkt van hen, die door hun arbeid in de mijnen of elders hier niet konden tegenwoordig zijn. Met voldoening verneem Ik, mijn heer de burgemeester, dat thans een wending ten goede is ingetreden in het ongunstige tijdperk, dat het mijnbe drijf heeft doorgemaakt, de belang rijke tak van nijverheid, die niet alleen in zoo hooge mate bijdraagt tot den bloei van deze streek, maar ook voor geheel ons vaderland' van zoo uitne mend gewicht is. 1 Tevens verneem ik met voldoening dat het Mijnbestuur van Heerlen zijn beste krachten zal blijven wijden aan de veel omvattende taak, die op zijn schouders rust. Moge het allen gegeven zijn, om met Gods nulp samen te werken voor heb welzijn van de mijnstreek in het alge meen en van Heerlen in het bijzonder. Nadat het Koninklijk gezin zich be- Ëeven had naar het baldakijn, dat} voor et gemeentehuis was opgebouwd, trok een défilé voorbij, waaraan vrij wel alle Heerlensche vereenigingen deelnamen. Toen dit was geëindigd, ging de Ko ninklijke familie naar den Bongerd, waar de kinderen der 30 Heerlensche scholen allen stonden opgesteld. Zij brachten een uitbundige ovatie aan het Koninklijk gezin, dat hierop naarr het station vertrok. De Koninklijke trein is daarna afge reden naar het stationsemplacement te V' oerendaal, alwaar hij 's nachts zou: blijven staan. Zoowel bij de aankomst als bij het défilé was er een zeer talrijke memgj te op de been; Heerlen heeft- nooit een: drukte gekend als bij dit Koninklijk bezoek. De ontvangst was hartelijk, overal klonken luide toejuichingen. In de avonduren was net bijzonder druk. De schitterende illuminatie van het gemeentehuis, de prachtige ver siering van den Bongerd en de ver schillende hoofdstraten, benevens de concerten, die op den Bongerd werden gegeven, trokken honderden belang stellenden. Nabij het gebouw der staatsmijnen werd om half elf een schitterend vuur werk afgestoken en om 12 uur van nacht werd de taptoe geblazen. Onderscheidingen. De Koningin heeft ter gelegenheid van haar bezoek aan de mijnstreek de volgende onderscheidingen toege kend: ridder in de orde van Oranje- JNassau: F. A. Damen, burgemeester van Geleen, en M. W. Erkens, com missaris van politie te Heerlen; Otii- cier in de orde van Oranje Nassau: Dr. L. J. CTobach, directeur van het 3t. josephziekeniiuis te Heenen. De zilveren eere-medaiiie, verbon den aan de orde van Oranje Nassau, werd verleend aan L. Lreq, opper wachtmeester der Kon. iVlarecaacss te Heerlen en aan M. M. v. ei xlaar, brigadier der rijksveldwacht te Heer len. I De bronzen eere-medaille, veraon- den aan de orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: J. A. Wanders; li. Heussen en H. Kreutz, alle one houwer op de Oranje Nassau-mijnen. DE HUISZOEKING BIJ DE INDONESIëRS. Op de vragen van den heer Cramer in verband met de door de justitie gedane huiszoekingen in Indonesi sche kringen in 's Gravenhage en Lei den, heeft Minister Donner net voi- gende geantwoord; Waar redelijk vermoeden bestona. dat bestuurders en leden der Perhim- poenan Indonesia Indonesische ver een iging zich schuldig maakten aan' hef misdrijf, omschreven in artikel 140 van het Wetboek van Strafrecht, en in verband daarmede huiszoeking noodzakelijk werd geacht, heeft de rechtbank op 3 Juni 1927 overeenkom: stig de vordering van het Openbaar Ministerie die huiszoeking gelast in verschillende woningen te 's Graven hage er te Leiden. i De huiszoekingen hebben plaats' genad conform de wet door een recnter-commissaris, ^vergezeld van den grilhei en in tegenwoordigheid van den Officier van Justitie. De po litie heelt daarbij assistentie verleend. Van zelfstandig optreden der poli tie is niets gebleken. Waar in 't per ceel Wasstraat 1 te Leiden de deur bij aanschellen niet werd geopend, moest deze tot leedwezen van de jus titie worden geforceerd. Op het optreden tegenover de écht- fenootc van een der Indonesische stu- enten, waaromtrent de minister zich omstandig heeft doen inlichten, kan, naar zijn oordeel, geen aanmerking vallen, t Het is onjuist, dat bij het verrichte onderzoek velen van de Indonesische studenten met revolvers in den zak liepen; op .één hunner is een vuurwa pen gevonden, terwijl er nog vjer in. ae diverse woningen zijn aangetroffen. Waar niet bleek, dat de bij de wet voorgeschreven vergunning tot het hebben van een vuurwapen was ver leend, zijn deze vijf voorwerpen door de politie in beslag genomen. Allerlei boeken en bescheiden zijn niet in beslag genomen. Alle studie materiaal en literatuur is zooveel mo gelijk onaangeroerd gelaten. Alleen datgene is in beslag genomen, wat aanvankelijk geoordeeld werd te kun nen strekken om het feit, waarvoor de huiszoeking geschiedde, tot klaarheid te brengen; slechts één geldig pas poort is in beslag genomen. Het treffen van den hierbedoelden maatregel, n.l. dat deze paspoorten en andere voor het onderzoek van geen belang' zijnde bescheiden zoo spoedig mogelijk weer aan belanghebbenden worden teruggegeven, staat ter beslis sing van den rechter commissaris. Omtrent de vraag, welke resultaten' de hierbedoelde huiszoekingen en het onderzoek van de daarbij gevonden documenten, enz. hebben opgeleverd' en of en in welk opzicht hier van een communistisch complot of van een era stige samenzwering tegen den staat mag worden gesproken, zal de minis-1 ter zich eerst een meening kunnen vor- .men na afloop van het strafrechtelijk onderzoek en nadat hij van de resul taten daarvan zal hebben kennis ge nomen. Het ligt in den aard der zaak, dat de politie als vermoed wordt, dat strafbare feiten gepleegd worden, zich zooveel doenlijk op de hoogte tracht te stellen. 1 EERSTE KAMER. De eerste Kamer houdt een bijeen komst op Dinsdag 19 Juli a.s. des av. half negen. BEWAREN VAN RIJWIELEN AAN DE STATIONS. Naar de Voorwaarts verneemt, zul len aan de daarvoor in aanmerking komende stations der Nederlandsche Spoorwegen met ingang van 1 Aug. maandabonnementen voor het in be vy aring geven van rijwielen worden verkrijgbaar gesteld, kostende 2. MEVROUW PHILIPS HERSTELD. Mevrouw PhilipsDe Jongh uit Eindhoven, wie op 23 Juni j.l. in de nabijheid van Leuven een ernstig auto ongeval overkwam, heeft het zieken huis te Leuven kunnen verlaten en is weder te haren huize te Eindhoven te ruggekeerd. EEN NEEERLANDSCH SCHIP O? DEN RIJN GEZONKEN. Volgens ontvangen berichten uit Dusseldorp is Donderdagnacht te on geveer twee uur het Neder landsche stoomschip Mira, dat dichtbij Himmel- geist (in de buurt van Dusseldorp) bet anker uitgegooid had, plotseling ge zonken. Drie leden der bemanning konden zich redden. Het lijk van den stoker is nog niet gevonden. De gered den vonden voorloopig te Himmelgeist onderdak. REVOLUTIONAIRE ONLUSTEN TE WEENEN. De aanleiding. In Januari zijn bij een botsing tus schen arbeiders en frontstrijders te Schattendorf in het Burgenland een arbeider en een jongetje van acht jaar neergeschoten en vier arbeiders en een jongetje van zes jaar gewond. Donderdagavond om halftien is uit spraak gedaan in het proces, dat hier over ontstaan was. De drie voornaam ste beklaagden werden vrijgesproken. Voor de rechtbank was een groote me nigte, meest jongelieden, samenge stroomd, die het vonnis al naar haar gezindheid met kreten van hoon of ge jubel ontvingen. De politie had geen moeite om de menigte te verspreiden. Tegen gisterochtend echter hadden de socialisten op de Ringstrasse, voor de universiteit, voor het paleis van justitie en voor het parlementsgebouw betoogingen uitgeschreven, waaraan velen deelnamen. De bereden politie moest herhaaldelijk tot charges over gaan, waarbij aan beide kanten ge wonden vielen. De politie hield verscheidene betoo- gers aan. In de wandelgangen van het parlementsgebouw en voor de clubge bouwen van de groot-Duitschers en de socialisten werden eerste hulpposten opgericht, waar aanvankelijk 27 ge wonden binnengedragen werden, onder wie vier wachtmeesters. Het gerechtsgebouw in brand gestoken De heftigste betooging vond plaats voor het paleis van justitie en bij bet parlementsgebouw. De betoogers sloe gen de ruiten van het gerechtsgebouw in en slaagden er ten slotte in de deu ren open te rameien enhet gebouw binnen te dringen. Eenmaal binnen, wierpen zij de dossiers met handen vol op straat en 9taken ze in brand. De politie slaagde er niet in, he>t gebouw te bevrijden. 'Weldra sloegen ook de vlammen uit de kelders op een van de hoeken varx het gebouw, De brandweer trachtte met groote moeite zich toegang te ba nen. Ook aan een anderen hoek sloe gen de vlammen uit. De menigte verkeerde in een toe stand van onbeschrijflijke opwinding en de tooneelen, die zich afspeelden rondom de brandende overblijfselen van het geheel verwoeste Paleis van Justitie, waar allen, ook tal van vrou wen, onder het zingen van revolutio naire liederen wilde rondedansen maakten, herinnerden aan de dagen van de Fransche revolutie en de ver woesting van de Bastille. De leiders hadden de controle ovem hun menschen verloren en toen de so cialistische burgemeester van Weenen Carl Seifcz, en de president Van de Republikeinsche Garde, de voormalige minister van oorlog Julius Deutsch, het volk bezwoeren de brandweer te laten passeeren, opdat het sehoone in Renaissance-stijl opgetrokken gebouw zou kunnen worden behouden, werd dit geweigerd; zelfs werden s'eenen geworpen naar Seitz, die gedwongen was zich in veiligheid te brengen. Gisteravond halfzeven verklaarde de chef der vrijwillige reddingmaatsch&p- pij, dat volgens de tot op dat oogenblik binnengekomen berichten het aantai slachtoffers 40 dooden en omstreeks 200 gewonden bedroeg. Naar het hoofd commissariaat van politie meldt, zijn de helft der slachtoffers politiebeamb ten. Intusschen brandde het paleis van Justitie geheel af. Om halfzes was de groote koepel reeds uitgebrand. On danks het groote aantal aanwezige spuiten vermocht de brandweer tegen de vuurzee, die door de geweldige pa piermassa's werd gevormd, niets aan te vangen. Om halfzeven had de brand zijn hoogtepunt bereikt en was het geheele reusachtige gebouw één en kele vlammenzee, waaruit 20 meter hooge vurige en dikke rookwolken naar boven sloegen. De bij den bondskanselier, mgr. Sei- pel, op den Ballplatz (het gebouw van het ministerie van Buitenlandsche Za ken) verzamelde buitenlandsche ge zanten aanschouwden daar dit gruwe lijk fantastische schouwspel, terwijl ook het geluid der telkens opnieuw weerklinkende schoten tot hen door drong. Een schietpartij voor het parlement. Hier en daar hebben de betoogers getracht barricaden op te werpen. Toen de politie hen trachtte te verdrij ven, wierpen zij haar met 9tukken hout. Tusschen het gerechtsgebouw en het parlement geraakte de politie zoo in de knel, dat zij het noodig acht te ter waarschuwing in de lucht te schieten. Dit salvo werd uit de menig te beantwoord met schoten op het par lement, die echter niemand raakten en slechts enkele vensterruiten ver nielden. Het parlement heeft zijn werk ge staakt. De verschillende commissies, die bij een waren, zijn tot Dinsdag ver daagd. Men gelooft echter, dat het on mogelijk zal zijn voorloopig de werk zaamheden van bet parlement voort te zetten. De betoogingen nemen een revolutio nair karakter aan. Naar uit Weenen gemeld wordt, na men de betoogingen een revolutionair karakter aan. De tram rijdt niet meer en alle fabrieksarbeiders staken en trekken door de straten van de binnen stad, waar de winkels dichtgespijkerd zijn. Verschillende politieposten zijn door de menigte bestormd en de meubels en uniformen van de agenten vernield. Van het gerechtsgebouw is het dak verbrand en moeten alle akten door den brand vernield zijn. De redactiebureaux van de officieuse christelijk-sociale Reichspost, de groot- Duitsche Neueste Nachrichten en de anti-semitische Tageszeitung zijn even eens bestormd en beschadigd. De radi cale communistische strooming schijnt de overhand te bekomen. De republi keinsche burgerwacht tracht de orde te herstellen, doch de pogingen van de socialistische leiders om de menigte tot kalmte te brengen blijven voorloo pig vruchteloos. Men eischt op stormachtige wijze 't aftreden van de regeering. De minis terraad kwam gistermiddag kwart over drie bijeen. De vakvereenigingen hebben de al- gemeene staking afgekondigd. De bla den zijn door het staken van het zet ters- en drukkerspersoneel niet ver schenen. In de hotels is een paniek uitgebro ken. De vreemdelingen vertrekken in alle haast, daar zij vreezen, dat bet spoorwegverkeer gestaakt zal worden. De stad geïsoleerd. Naar uit Boedapest geseind wordt, werden gisteravond om zeven uur de telefonische verbindingen met Weenen midden in de gesprekken verbroken en hoewel later herhaaldelijk naar Weenen werd gebeld, beeft de telefoon centrale te Boedapest geen antwoord meer gekregen. Uit Praag wordt gemeld, dat de tele fonische verbindingen met Weenen om acht uur hedenavond werden verbro ken. De telegrafische en telefonische ver bindingen tusschen Berlijn en Weenen werden gisteravond om 8.15 verbroken. Ook het spoorwegverkeer op de Zuid en Westlijnen is onderbroken en het tramverkeer is stopgezet. Een telegram uit Berlijn d.d. heden morgen meldt: Sinds gisteravond de telefonische en telegrafische verbinding met Wee nen is verbroken, zijn geen betrouw bare berichten meer ontvangen. Vol gens via Tsjecho-Slowakije ontvangen berichten zou den de onlusten ook in den avond hebben voortgeduurd, ter wijl andere berichten er op zouden wij zen, dat de politie in den avond den toestand meester is geworden. Volgens een nog niet bevestigd bericht uit Praag is de politie-president van Wee nen gevangen gezet en is Seipel uit- genoodigd af te treden. Alle bedrijven in Weenen liggen stil en ook het spoorwegverkeer is verbro ken. Er zijn nog geen officieele cijfers omtrent het aantal dooden en gewon den. DE DRIE MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. De krniserkwestie. De besprekingen tusschen de leden der drie delegaties zijn gisterochtend hervat en zullen voortduren tot over eenstemming in de kruiserkwestie is bereikt. In officieele kring te Genève wordt verklaard, dat de conferentie niet mag mislukken. Iindien deze onderhandelingen lei den tot een grondslag voor een over eenstemming, zal een nieuwe officieele Gemeentelijke Aankondigingen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat J. Diks, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van ver lof voor den verkoop van aïcoholhou- denden anderen dan sterken dran'; voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Breestraat 31. Leiden, 16 Juli 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. zitting wellicht in het begin der vol gende week plaats hebben. Volgens de Times is te Genève een nieuw plan in onderzoek om alleen voor de periode tot 1931 een bindend vlootprogram vast te stellen. KORTE BERICHTEN. Een flesch met een brief van Nun- ge^ser is bij Wangeroog aangespoeld; men weet nog niet of men met een mystificatie te doen heeft. De vlucht van Smith van San Francisco naar Honoloeloe is mislukt. De vlieger kwam in zee terecht. De president van Mexico, Calle9. heeft last gegeven tot vrijlating van alle leeken, die gevangen zitten we gens oproer. Naar verluidt, heeft Primo de Rivera een nieuw plan voor een Euro- peeschen vredesbond ontworpen. De hittegolf in de Vereenigde Sta ten is gebroken. Gravin Markiewicz, de bekende leidster der Iersche republikeinen is te Dublin overleden. Grootebrand. Te kwart oveil 12 hedennacht werd de politiepost aani de Wilhelminastraat te Loosduinen l gewaarschuwd, dat er op de terreinen! der Loosduinsche groentenveiling welke zooals men weet, verleden jaar nieuw gebouwd is een ernstige brand woedde. Oogenblikkelijk werd de brandweer van Loosduinen gealarmeerd. Met 2 spuiten poogde deze het vuur te be teugelen, maar al spoedig bleek, dat He primitieve sDuiten niet den min- sten invloed hadden op het vuur. dat zich al meer en meer over de'veiling gebouwen uitbreidde. I De brandweer van Den Haag werii gewaarschuwd, die spoedig met motor spuiten ter plaatse verscheen en de bestrijding van het vuur krachtdadig ter hand1 nam. i Maa.r ondanks deze krachtige be strijding sloegen om half twee de vlam men nog hoog op. Een tiental dubbele loodsen, welke met komkommers en tomaten gevuld waren, zijn totaal uitgebrand, zoodat! men oo het oogenblik reeds ka'n zegA gen, «iat de materieele schade zeer groot is. De oorzaak van den brand is nog! onbekend. Aanvankelijk meende men, dat ae brand ontstaan was door de benzine van een Fordauto, die in een der loöd'H sen stond, maar later bleek, dat ditl niet juist kon zijn, daar de brand op een geheel andere plek begonnen was; In een loods van de -N. V. Inventui lagen eenige vaten teer, welke het vuur stevig aanwakkerden, evenals 'n groote hoeveelheid carbolineum, die in een loods van de V. E. T. A. wasi opgeslagen. I Een spoorwegwagon, die op het ve&J. lingsterrein stond, liep gevaar brand' te vatten, maar kon nog juist op het laatste oogenblik door een 20-tal man-f nen van ae gevaarlijke plaats wegge-' duwd worden. I* Er is in langen tijd in Hen Haag1 niet zoo'n groote brand geweest. i De rossige gloed in het Westen aam den hemel was in een groot gedeelte der stad zichtbaar. De brand trok eenl zeer groot aantal kijkers. Drommenl fietsers en automobilisten zag men om half een vannacht langs den Loos-! duinschenweg naar de gebouwen der Loosduinsche veiling fietsen. Het blusscbingswerk was om twee uur nog in vollen gang. j Ontspoord. Gisteravond omh streeks half negen is tusschen de haltö Duinstraat en Hotel Zeerust te Den Haag, een motorwagen van lijn 11, kol mende van de stad, ontspoord, door-» dat kwajongens steen en op de railsl hadden gelegd. I De tram was vol passagiers, djochl persoonlijke ongelukken deden zich l niet voor. I Gedurende de werkzaamheden, noo- Idig om den ontspoorden wagen weer op de rails te brengen, moesten de passagiers naar Scheveningen bij" de plaats van het ongeval uitstappen, ten wijl de trams naar de stad dien tijd van' ld.it punt vertrokken. Botsing. Gisteravond te omJ streeks half negen is een motorwieN rijder, de 56-jarige heer W. E. uit dö Van Kinsbergenstraat te Den Haag; toen hij met 'een duopassagier uit de Tasmanstraat, kwam, op de Laan vdm Meeidervoort in botsing gekomen met een auto. De heer E. werd vrij ernstig aan het hoofd gewond en moest in het gemeen telijk ziekenhuis ter verpleging wor den opgenomen. Zijn duo-passagier geraakte van den schrik buiten bewustzijn, doch werd! spoedig bijgebracht; zij werd licht ge wond. I 'A a n r ij d i n g. Een 15-jarige wiet rijder H. A. van S. uit de Noordpol derstraat te Den Haag, werd gister avond tegen 7 uur in de ferborgstraat

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2