wan-Deli van het s.s. „Sinpkep" acht hadjis aangehouden wegens het ma ken van communistische propaganda onder de Mekkagangers. UIT DEN VOLKSRAAD. Bij de behandeling van de begroo ting v. financiën in den Volksraad is de motie-Van Lonkhuyzen om bij de vaststelling van het belastbaar inko men de contributie voor vakvereeni- gingen af te trekken, verworpen met 38 tegen 7 stemmen. De moties, waaraan financieel© con sequenties zijn verbonden, zijn aange houden tot de eindstemming over de begrooting. DE MEDISCHE HOOGESCHOOL. De medische hoogeschool zal uiter lijk 15* Augustus worden geopend. Er zijn thans twintig studenten inge schreven voor het eerste jaar. Ver wacht wordt, dat dit aantal nog zal toenemen. Prof. Boeke heeft verklaard dat de inrichting van de S.T.O.V.I.A. bijzonder geschikt is. DE REPARATIE VAN DE WEGA. De reparatie van de gouvernements- stoomer Wega, die bij een aanvaring met Hr. Ms. De Zeven Provinciën tij dens de reis van den gouverneur-gene raal van Batavia naar Soerabaja be schadigd werd, is afgeloopen. Het schip is naar Soerabaja vertrokken. Dé kosten van de reparatie bedragen volgens de slotberekening een halve ton. UIT DE OMGEVING, BOSKOOP. De heer J.. L. Erkelens, Jaczn., is benoemd tot assistent aan de school Bozenlaan alhier. De heer A. H. van Gelderen, amb tenaar ter secretarie in deze gemeente slaagde te 's-Gravenhage voor het ex amen candidaat gemeente-secretaris. Bij een poging om haar kind, dat in een sloot achter de woning was geraakt, te redden, is de 25-jarige land bouwersvrouw de K. wonende in de Nesse, jammerlijk verdronken. Het kind werd door toegeschoten hulp gered. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: Bril in etui, zilveren dameshorloge en mans dril-pantalon. Burgerlijke stand. Geboren:_ Pie- ter z.v. J. L. Brunë en M. P. v. Wilgen. Ondertrouwd: N. Straver en W. de Wet, Getrouwd: J. J. Moerings 25 j. en E. P. v. Kersbergen 23 j. W. de Kloe 26 j. en W. J. v. d. Willik 26 j. P. G (Spek 28 _j. en M- A. v. Nes 22 j. M. Kamp 29 'j. en M. Zweerman 23 j. Overleden: S. T. Lensing \yed. van ,j [Tromp S3 j. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Jako bus z.v. S. van Geest en P. T- ö-^van der Pol. Jacob z.v. G. Klootwijk en G Rcmeijn. Hendrik z.v. B. van Leeuwen en M. W. van der Weele. Geertruido, d.v. F. Verhoevc-n en T. Emmerzaal Jacobus z.v. J. Alewiin en A. de Lesd^ Petr. Margaretha, d.v. A. Cardol en G. Boll. Jacob, z.v. G. Doppenoerg en A. de Moor. Adriana Augustina Johanna d.v. G. Rutte en C. B. van den Beu Martha en Geertje, d.v. T. Hol en G. Ëijk. johannis Lornelis z.v. C. P. Mes man en J. C. Driessen. Overleden: Cornelia Elisabeth Bouter- se, 14 j. d v.'M. Bouterse en S. Stok man. HAZER3W0UDE. Burgerlijke stand. Bevallen: J. iNoordam geb. de Gelder, z. A. van Kempen, geb. Zonderop, z. N. Enide- veld, geb. de Grcois d. A. van Griethui zen. geb. van Staalduinen, z. Gehuwd: C. R. van Velzen 28 j. en W. Straver 23 j. KOUDEKERK Het was Dinsdag voor bet tehuis voor ouden van dagen wel een onge lukkige dag. De 74-jarige verpleegde J. L. zou dien morgen vrijwillig zijn diensten verleenen bij den landbouwer H. v. L. met den hooibouw. Terwijl de land bouwer bezig was op het land met hooi laden, was bij zoo voorbarig om al vast alleen in de hooiberg te klemmen. Hij bad echter daarbij bet ongeluk daaruit te vallen en kort daarna werci hij kreunend van de pijn naast de hooiberg gevonden. Met inwendige ver wondingen werd bij opgenomen en naar het tehuis vervoerd en aldaar door dr. Vlaanderen behandeld. Des middags kwam in hetzelfde te huis een oude vrouw zoo ongelukkig te vallen, dat zij een dijbeen brak. De zorgzame weesvader, die zijn ver pleegden met liefde en groote zelfopof fering verpleegt, is wel opnieuw weer in groote zorgen gewikkeld. Onze plaatsgenoote, Mej. U. Has- pers, slaagde dezer dagen te Utrecht voor het diploma M.U.L.O. A. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteravond had op de Nieuwe Commandeurslaan n aanrijding plaats die wonder goed afliep. Een zoontje van R. uit Katwijk aan Zee, kwam langs het Caloo het pad afrijden naar de N. Commandeurslaan toen er juist aan auto kwam aanrijden in de rich ting Katwijk aan Zee. De bestuurder H. uit Katwijk aan Zee, had nog juist de gelegenheid het stuur om te gooien waardoor alleen het rijwiel van het jongetje werd aangereden. Door deze wending kon hij niet verhinderen een zekere K., die langs den weg met een kennis stond te praten aan te rijden. Hoewel dit eerst zich ernstig liet. aan zien. bleek' Tater dat hij met den schrik is vrijgekomen. Den bestuurder trof in beide gevallen geen schuld, de meeste schuld ligt bij den jongen, die onvoorzichtig van uit het zijpaadje den weg opreed, zonder goed uit te kij ken. Verzekering dekt de schade. Naar aanleiding van verschillen de berichten in de dagbladen gepubli ceerd, meenen wij uit goede bron te kunnen beweren, dat H.K.H. Prinses Juliana, niet eerder te Katwijk gaat wonen dan met het begin van den cur sus. Dus omstreeks September. LEIDERDORP. Gistermiddag had nabij de Lei- derdorpsche brug gedurende geruimeia tijd liet verkeer te water vertraging. Aan beide oevers van den Rijn lagen 2 aken geladen met steenkolen. De stoomboot Volharding meende nog juist tusschen beide aken te kunnen doorvaren, doch dit -ging niet. De Volharding bleef tusschen beide aken bekneld. Van -de richting Leiden en Alphen kwamen toevallig eveneens 2 stoombooten, welke met alle kracht de boot welke bekneld zat tusschen de beide aken trachtten los te krijgen. Geruimen tijd was men hiermede be zig, toen het eindelijk mocht geluk ken de boot uit haar benarde positie te verlossen. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Hui- bertje d.v. H. J. Schaap en Ouwe- hand. Niesje d.v. C. Parlevliefc en G v. Rijn. Jacobus z.v. K. v. d. Meij en J. W. Geijtenman. Dirk Johannes z.^ W. van Tol en J. Gurjt. L&unis z.v. M. van Duijn en A. Roelse. Cornelis z.v W. van Beelen en A. van Beelen. Ondertrouwd: H. van Wagiendonk en A. G. Bloot. P. van Duijn en T. van Duijn. Overleden: Klazina Verdoes echtgen. van G. van Schie 46 j. Levenl. aange geven kind van B. J. Lamboo en L. Zwa nenburg. NIEUWVEEN. De „Johannes-Stichting" alhier, hoopt 25 dezer haar zilveren jubileum le herdenken. De feestelijke viering van dit jubileum zal echter worden uitge steld tot einde van dit jaar. wanneer een nieuwe inrjchting te Huis ter Heide zal worden geopend. De juist edatum van opening, waarop dan beide gebeur tenissen samen gevierd worden, is nog niet definitief vastgesteld. Gevestigd: A. v. d. Marei en ge zin uit Natwoude; H. P. Vermey en gezin uit Vinkeveen; J. M. Hoo- geveen uit Alphen'aan den Rijn; J. M. Wormser uit Amsterdam; C. Ahles uit Soerabaja; A. Nario Dikromo uit Soe rabaja. Vertrokken: A. Bek en echtgen., 11. Alplien aan den Rijn; A. C. Schalkwijk naar Nieuwveen; C. W. Zimmerman naar Gouda; B. Klerks en gezin naar Aalsmeer; J. Immerzeel en gezin naar Woerden; H. v. Haringen naar Ter Aar; C A. Mulder naar Steenderen; C. J. Slingerland naar 's-Gravenhage. NOORDEN. De kiezerslijst voor afd. Groot- en Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden zal 14 Juli ter Gemeente-secretarie ter gemeente-secretarie ter inzage liggen. De 60-jarige J. B. wilde van een in beweging zijnde wagen stappen en had het ongeluk te vallen, waardoor hij enkele verwondingen opliep. De wijkverpleegster legde het ver band. Per auto moest hij naar Dr. Voo- gelezang te Nieuwkoop gebracht wor den. Het bouwen van een slachtplaats met ondergTondscbe zouterij voor re kening van H. den Hertog werd aan de Haagsche inschrijvers, de lieeren P. Pieterse, timmerman, en A. Schutter, metselaar, gegund. Het verzoek van de tuinders, die zoo veel van de hagelslag geleden heb ben, om bij het stormrampcomitó te worden ondergebracht, ten einde eeni- ge vergoeding te verkrijgen, is van de hand gewezen. Thans wordt langs anderen weg ge tracht eenige tegemoetkoming in 'de schade te verkrijgen. De schade van de ijsregen aan de gewassen veroorzaakt, bedraagt f 16.521 In de maand Juni werden ter secretarie aangegeven 12 geboorten, 2 berichten van overlijden. 14 Personen vestigden zich binnen de gemeente, tor- wijl er 17 naar elders werden afgeschre ven. 2 Huwelijken werden voltrokken. Aan den heer N. Vink is gegund de vernieuwing van de ophaalbrug inde Kerkstraat te Nieuwkoop voor cle som van f 1180. In het gezin van J. Wansinck is roodvonk geconstateerd bij een 9-jarig meisje. Tot wijkverpleegster vanwege het Groene Kruis is benoemd Mej. vaini Ham, Geertsema alhier. Binnenkort zal er een vergadering der Wilhelminavereeniging werden ge houden. of men ter gelegenheid van Kcninoinne-verjaardag al of niet zal feestvieren. Een en ander in verband met de stormschade aan de gewassen. GEMENGD NIEUWS. Een relletje. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft er eeni ernstige ordeverstoring plaats gehajdl te Berkel en Rodenrijs. Onder leiding van den bouwkundig opzichter M. werken gedurende dag en nacht een 100-tal spoorwegarbei ders grootendeels uit Den Haag af RECLAME. komstig aan de electrische spoor lijn Den Haag—Rotterdam in de on middellijke nabijheid van Rodenrijs. Nu had zich net geval voorgedaan, dat twee der wegwerkers, F. S. en B. G. den vorigen dag een uur te vroeg waren weggegaan. De leider van het werk wilde nu een uur van him loon inhouden. Maar hiertegen verzetten beide man nen zich hevig en dreigden den heer N. met een schop de hersenen te zul len inslaan. Een gedeelte van de aanwezige werklieden sloot zich bij het tweetal aan, terwijl de overigen uit vrees voor molest het werk niet durfden te her vatten. 1 Een goederentrein met grind werd*; met laschplaten en steenen gebom bardeerd, waarbij een der arbeiders vrij ernstig aan zijn hand werd ver wond. I Na eenigen tijd bedaarde het rumoer en werd het werk weer hervat. De Officier van Justitie in Den Haag] die van een en ander gehoord had; taf echter opdracht de beide bel- amels, F. S. en R. G. te arresteerenj. Hedennacht zijn zij in hun woning aangehouden en in het huis van bewa ring ingesloten. Een kar bloemkool. Men meldt uit Sappemeer: Tengevolge van de warmte der laat ste dagen, waardoor de groenten op den kouden grond zich snel ontwik kelen, zoodat de vraag zoowel uit bin nen- als buitenland vrijwel tot nul is gereduceerd, kon hier. Zaterdag j.l. op de veiling een kar bloemkool (75 a 100 stuks) evenveel opbrengen als een pond druiven (f 0,60). Verdronken. Het 3-jarigzoon tie van den heer J. P. aan den Boter- djjk te Uithoorn, geraakte bij het spe len in de wetering nabij de ouderlijke woning en verdronk. Gisteren is de 17-jarige timmer- mansgezei v. O. te Zeist bij het baden in den Krommen Rijn bij Bunnik ver dronken. De jongeman, die, kon zwemmen, schijnt door kramp te zijn bevangen. Aanvaring. Men meldt uit Doesburg: De brug heeft het door een aan varing met een groote Duitsche Rijn aak leeliik te verduren gehad. Het huisje, waarin de brug elec- trisch geopend en gesloten wordt, is geheel vernield; ook het electrisch bedrijf is verstoord. De schade naar schatting f 3000 zal door de Duisburgsche maat schappij vergoed worden. Het onweer. Men meldt uit Roermond Tijdens het onweder, dat Dinsdag avond tusschen half vier en half acht boven Roermond en omgeving woed de, en dat vergezeld ging van een regenval, die aan een wolkbreuk deed denken, sloeg de bliksem in een groo te schuur van den heer Reynders te Leeuwenbij Roermond. De schuur brandde tot den grond toe af. Een aantal landbouwmachines en ander gereedschap ging in de vlam men verloren. Het woonhuis bleef ge spaard. Te Aarle Rixtel is door het in slaan van den bliksem in de boerderij van J. v. Mierlo op den Heikant ge heel afgebrand. Het perceel was bij den N. C. B. verzekerd. Te Oisterwijk is tijdens een on weer de schuur van Mej. Nouwens; afgebrand1. ■Vrij he i ds vr eu gide. Op den eersten Juli was K. zoo blij, dat Voor burg niet bij Den Haag kwam, dat hij! in zijn eentje een groot vuurwerk or ganiseerde. Hij liet donderbussen en voetzoe kers knallen en juichte over de vrij heid van zijn geliefd) dorp. Zijn feestvreugde werd echter een domper opgezet door een veldwachter met 'een notitieboekje en een potlood K. stond deze week terecht. Ik wist niet, dat het zoo erg was. Ik dacht, toen ik het anderen zag doen: „Nou, ik mag het zeker ook wel. Maar het is niet zonder gevaar. Dat kan wel, maar meer men- schen deden het dien avond. Allemaal uit vreugde? Dat denk ik wel. Er was een groot feest. Desalniettemin moet K. f 2 betalen voor zijn vrijheidsvreugde. Aldus besliste de Haagsche kanton rechter. M v s t e r'i <rtrs" s't Ttï p. Te—Do— ver is een vreemlcL uitziend schip bin nen' geTonpen van een biien. verouderlctl type Mat veel b"eküks wekt v Het is een Russische bark met vier1 masten van 1500 ton, "die op weg van! Buenos Aires naar Leningrad te Do^ ver voedselvoorraden kwam innemen. De bemanning van het schip be staat uit zestig koppen, die van tijd! tot tijd aan land komt en door haan ongewone kleeding sterk de aandacht trekt. Het schip heeft dag en nacht de roode vlag in top. Niemand krijgt ver-, lof het schip te bezoeken. Men maakt uit het verhaal van een lid der bemanning, dat gebroken!. Duitsch praat, op, dat men te doen heeft met een drijvend: Utopia, waart de bemanning een groote familie is zonder onderscheid. De leden- der bemanning ontvangen als soldij f 132 per maand. - Een muziekkorps van dertig.mart zorgt voor de vroolijkheid aan' boord, waar alleen water wordt gedronken, Op e e n ij sberg ,g eloop eh, Uit nadere berichten blijkt, dat dö ontmoeting van de „Montcalm" met* een ijsberg, 3 Juli plaats had in da straat van Belle Isle, aan den ingang van d'e Golf van St. Lauwrencél Er heerschte een-, zware mist, toen plotseling tegen half drie aan stuur- -boord een geweldige ijsberg opdoem de, die hoog boven de schoorsteenen van het schip uitging. Een knarsend geluid werd gehoord en de Montcalm maakte zwaar slag zij. De passagiers er waren er 110Ü aan boord konden het schip duide lijk over den uitlooper van den ijsberg hooren schuiven. Er ontstond onder de passagiers 'n groote consternatie, die vergroot werd toen orders werden gegeven orn de ireddingsboöten uit te Zetten. Vrouwen en kinderen' begonnen ta gillen, verscheidene vrouwen vielen flauw. - Het schip herstelde zich echter en een onderzoek wees uit, dat, ofschoon een schroefblad eenigszins beschadigd was, het schip zelf ongedeerd was» gebleven. Toen de passagiers de verzekering kregen, dat er geen gevaar dreigde, werd het weer rustig aan boord. Het schip was intusschen zoo dicht bij den ijsberg geweest, dat men hem met de hand kon aanraken. Gegrepen. Gisteren is te Bre da de 14-jarige loopjongen K.- met zijn fiets in aanraking gekomen mèti de stoomtram, die hem een 100-tail meters meesleepte. Ernstig verwond aan beenen, handen en rug, werd hij' in een nabij geiégen woning binnen gebracht. De onmiddellijk aanwezig zijnde ge neesheer gelastte overbrenging naar het ziekenhuis. De toestand van den jongen was gistermiddag zeer ernstig. Land- en Tuinbouw. KALK. III. In den tijd, toen het hoofdvoedseD der massa, roggebrood was, kwam herhaaldeliik een ziekte voor, die „hei lige ziekte" werd genoemd. De oorzaak was een tusschen de rogge voorkomende zwam,die „moe derkoren" heet. Maar men kende toen de oorzaak niet. Daarom bleef men braaf het rog gebrood eten. al zat er het moeder koren in, en al was men ziek. Wel haalde men er barbiers en steensnijders bij, de patiënten moes ten menige aderlating ondergaan, in de Kerk werden bededagen gehouden daar de ziekte soms op een epidemie ging gelijken, maar cle oorzaak nam men niet weg, de lijders bleven rog geb rood eten, tot ze van verlamming stierven. Totdat men de uitkomst vond. Eet was natuurlijk een uitkomst. Maar zooals het bijna altijd' gaat, men sloeg door. Want elke ziekte bracht men nu voortaan met rogge brood in verband. Zelfs de ziekten van pasgeboren kinderen, die natuur lijk nooit roggebrood aten. Bij het kalkvraagstuk komt er een soortgelijke kwestie ter sprake.Wel is het bekalken van den grond een zeer oud gebruik en kalk als meststof dus reeds eeuwen bekend. Doch ze ker is het, dat het gebruik vroeger slechts steunde op practische onder vinding, dat kalk de structuur van dem grond zooveel beter maakt. Een juist inzicht had men natuur lijk niet. Dit kwam eerst veel later. En toen men dit inzicht kreeg, w.efd elke tegenvaller, hetzij ziekte of mis oogst aan den kajktoestari'd van' den grond geweten. I We zijn dit volstrekt nog niet te bo ven. Nog wijdt men eenzijdig te veel aandacht aan deze kwestie. Pas Wam dit nog weer eens sterk uit. Op ontginningen komt soms heel1 sterk in de haver, in iets mindere ma te in de envten, een ziekte voor, die soms totaal mislukken van den oogst tengevolge heeft. De oorzaak was fot voor kort niet bekend. Men noemde daarom deze ziekte 'de oillg inningsziekte. 't Wonderlijke was nu, dat men, zonder de oorzaak te kennen, wel een geneesmiddel kende. Ja, twee genees middelen zelfs. Natuurlijk gebeurt dat niet veel, want het kennen der oor zaak is voorwaarde voor het vinden! van het geneesmiddel Echter werkten hier toevallige om standigheden samen. Op sommige pas ontgonnen gron-*1 •--(jen geb'riukle men namelijk stads\njJT: nis. F'n juist op cfie perceëlen' Evan* de ziekte niet' voor. Dat w:as' aanleiding om' proeven) te nem'en en wërk'elnk. dezef compost bleek' in staat, grond, die ont gin ningsziek was, te genezen. Van andere zijde werd vernomen, en proeven bevestigden het, dat ook kopersulfaat in staat was, zieke grond gezond te maken. 7 Maar nu werd het toch wel eeni beetje gek. De ziekte kennen, het ge neesmiddel weten, maar in het duister tasten omtrent de oorzaak. Dat gingl niet langer. En dier. om andere reden, fTefkalk- vraagstuk stond in het centrum der belangstelling, bracht men de ontgiri- ningsziekte er mede in verband eïï klaar was men. Echter blijkt uit deze historie, 'datl. de mensch zich buitengewoon gaarne laat wiegen. In slaap laat wiegen. Geen oorzaak voor de ziekte we ten neen. dat gaat niet. Dan maai? liever een oorzaak, die heelemaal geenf oorzaak is. Er moet toch iets de oor zaak zijn. 1 Men zou zeggen, het moest zoo maar voor het grijpen liggen, om del kalktoestand van zieken en gezonden grond te bepalen. Maar dat deed men niet. Men was misschien wel bang; dat het dan blijken zou, aat zieke eni gezonde gronden geen verschil ver-, toonden, wat cle kalktoestand betrof. En dan was men weer die mooie oor- zaak kwijt en weer even ver als, eerst. Dat mocht niet. Niet onder- zoeken. - M Totdat er één kwam. enkele wekend geleden ,die zijn gegevens publiceerde, en waaruit bleek.dat de kalktoestand- niets met de ziekte uitstaande heeft, doch een bepaalde, vrij goed beken de stof, de gludine als die oorzaak is te beschouwen. Dat is nu de heuscha oorzaak. Ik moest dat wel scherp belichten; want men heeft een tijdlang gedaan}- alsof de kalk het toovermiddel is. Dat is natuurlijk volstrekt niet het) geval. Er moeten nog een groot aan tal voorwaarden vervuld zijn, willen we een goed gewas kunnen verwach ten. Niet alleen van de kalk, ook van! de andere voedingsstoffen moet ge noeg aanwezig zijn en daarenboven moet de structuur van den grond zoo danig zijn, dat de planten er werké- lijk „woonplaats" in vinden. Maar nu geheel bezien zooals het! behoort, heeft het bepalen van de kalktoestand \*an den grond, het al of niet zuiver zijn zullen we maar zeg gen, heel veel aan het licht gebracht. Zoo heeft men voor veel landbouw gewassen precies kunnen bepalen, wel ken kalktoestand zij begeeren. Eni daarbij is duidelijk gebleken, dat bijnal alle gronden, die in cultuur zijn, kalk- gebrek hebben. Niet alleen, omdat dö planten van den oorspronkelijken voor raad hebben geprofiteerd, maar ook1, omdat het koolzuurhoudende regenwa ter de kalk in oplossing heeft gebrachtl en daarna uitgespoeld. Want rottende! mest en plantendeelen (wortels eit (bladresten) ontwikkelen koolzuur, dat als zwaar gas, vrij Jang dicht aan dö aardoppervlakte blijft en dan straks! met cïen regen in den grond 'dringt., Dit koolzuurhoudende water, te ver gelijken met slap spuitwater, lost del kalk, door gestadige inwerking op. Proeven nebben bewezen, dat kalk- mergel, innig met den grond ver mengd, en vrij vroeg aangewend, dei beste resultaten geeft. Voorschoten. C. KOOY. j Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-L1JN. SPAARNDAM, R'dam n. New-Orleans 13 te Havana. LEERDAM, 13 v. R'dam te N.-OrleanS Y'EENDAM, R'dam n. New-York p. 12 Kaap Rcice. NIEUW AMSTERDAM, 13 v. R'dam n. New-York. EDAM, R'clam 11. New-Oorleans 13 te Antwerpen. LOCHKATRINE, '3 v. Londen te R'dam BREEDIJK, 12 v. R'dam te Boston. BOSCHDIJK, 10 v. R'dam te Baltimore HOLLAND—WEST ATRIKA-LIJN. DJOCJA, 12 v. Hamburg n. R'dam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SUMATRA (uitr.) 12 v. Kaapstad. HEEMSKERK (thuisr.) 12 te Zanzibar. KLIPFONTEIN, 11 v. Hamburg n. Ant werpen. MELÏSKERK, 13 v. Hamburg n. A'dam RIJPERKERK (uitr.) 12 v. Lorenzo Marques. KON. ÏÏOLLANDSCHE LLOTD. GELRIA (thuisr.) 12 v. Lissabon. DRECHTERLAND (uitr.) 12 v. Rio Jam MAASLAND (uitr.) 12 te Babia. MONTFERLAND (thuisr.) 11 v. Tene- riffe, S ALL AND (uitr.) p. 12 Madeira. KENNEMERLAND (thuisr.) 12 v. Vic toria (Brz.) ROTTERDAMSCHE LLOTD. SAMARINDA (uitr.) p. 10 K. Blanc. I TABANAN (thuisr.) 16 (6 n.m.) te Mar seille verwacht. INSULINDE, 13 v. R'dam te aBtavia. DJF..MBER. 13 v. Batavia te R'dam. INDRAPOERA (uitr.) 13 te Belawan. MENADO (thuisr.) p. 12 Sagres. j TJERIMAI (uitr.) 13 v. Port Said. GAROET (thuisr.) p. 12 Perim. i STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 12 v. Algiers. SALEIER (thuisr.) p. 13 Gibraltar, i SIMALOER (uitr.) 12 v. Sabang. SEMBILAN (uitr.) p. 11 Perim. S ,f. p. COEN, 13 v. Batavia n. Amsterd. RIOUW, 13 V. Amsterdam te Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6