Niets menschelijks vreemd M. TWEEDE BLAD. M. Nieuwe Leidsche Courant van DONDERDAG 14 JUL11927 Op de Raadstribune. In onze deftige raadszaal is het buitengewoon gezellig als er een gezel- lige temperatuur heerscht. Maar, o wee, als het hard vriest, of wanneer des zomers de thermometer naar de 80 graden wijst! Dan is het in den winter bij ongelijkmatige verwarming soms ongezellig. In den zomer soms benauwd. Maandag was het eigenlijk al te warm. Voeg daarbij een vacantie-slemming bij sommigen, wrevel hij anderen, dat ze toch moesten meewerken aan een verordening die in beginsel werd ver oordeeld, en ge hebt die geladen sfeer die in sommige interrupties maar al te duidelijk te hespeuren viel. Zoo oppervlakkig bekeken zou men slechts bij de laatste punten bespre king verwacht hebben. Onverwachts kwam echter nog een gelegenheid om bij een tweetal punten iets te zeggen. De goedkeuring van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur ont- lokte den heer Schüller eon vraag om nadere toelichting. Toen die eenmaal gegeven was, kwamen de tongen los. '*t Was de oude kwestie, moet voor de kleine uitgaven ook gestreefd worden naar overlegging van betalingsbewij zen. Het is gwwenscht, zei de accoun tant, Het is noodig, beweren sommige (raadsleden. Maar het is bezwaarlijk, het is onmogelijk, wordt van de ain- 'dere zijde beweerd. Vermoedelijk zal het Burgerlijk Arm bestuur volgend jaar trachten met de opmerking rekening te houden. De Raad heeft zijn controleerende taak met eere volbracht. Bij punt 6 kwam ook nog even een vet kluifje aan de orde. Waarom kan ook aan de Leidsche Turnkring des (Zondagsmorgens het terrein aan de Burggraven]aan niet in gebruik wor gden gegeven? Dat is nu eenmaal een jiprincipieele kwestie, antwoordde de Avethouder; het College acht dat niet iin overeenstemming met cle opvatting die het koestert omtrent den Zondag. Natuurlijk dat van S.DjLP.-zijde liet oude stokpaardje hereden werd. Na- jtuurlijk ook dat vooral de Katholieken itwërden aangevallen. Maar wat- dit- maal opviel, is diat Prof. Eerdmans i'een lans brak voor den Zondag. Zeer 'terecht wees hij er op, dat zelfs de So cialisten zich niet geheel los weten 'van de traditie en ook den Zondag- jmorgen althans, doorgaans anders 'doorbrengen dan z\nu eischten. Maar i'dat was teveel voor de roode ooren. E'en hoongelach, met spottende inter- ;rupties, waren Prof.s deel. 't. Zal hem Lwel niet gedeerd hebben! Daarna kwam de groote kluif, de Jhuurverordening. Enkele am endemen gten, deels van practischen aard, deels, [blijkens de toelichting, van minder on- 'schuldigen aard, omdat zij een -strijd ,voor een zeker klassebelang lieten jzien, waren, voornamelijk het onder werp van bespreking, j Een poging door de oorspronkelijke jtegenstandiers der verordening onder komen, om deze verctrdening ook toe- jpasselijk te maken op de huurders, •kon geen genade vinden. Het tegen- jmotief, maakt wel heel duidelijk, hoe buit eng. e woon een dergelijke veror dening 'is. Juridisch zouden inderdaad .ook de huurders zich daaraan moeten [houden en straf op loopen als ze het ihfet-doen, maar practiseh deinst men i.Voor. de consequenties terug. Eien niet on-initeressante discussie [ontspon Eich over de al of niet ge schiktheid van den Raad, of van het [College van B. en W.. als rechtspre kend lichaam. In het betoog van den 'heer Van Eek lag, met uitzondering van de opmerking van de openbaar heid van handeling van den Raad te genover B. en W., niet veel steekhou- jdends. Wij staan meer aan de zijde FEUILLETON. - Een episode nit de geschiedenis van de Chr.'s'.enen op het Sinaïtisch Schiereiland omstreeks het jaar 300. £3 >-o De zwarte vrouw haalde de schou ders op en keerde haar den .rug toe. (Sirona dacht echter: „Die. Poly carpus 'is toch een schoon en vriendelijk jon geman. Zuike groote gevoelvolle oogen iheeft zeker geen ander. Als hij maar ;hie<t altijd van zijne ontwerpen, teeké- hingen, figuren en zulke ernstige din- [gen spreken wilde, die, mij niets aan gaan!" K i 1 V- iJ' ZEVENDE HOOFDSTUK. .Toen de zon den volgenden dag hare -middaghoogte reeds voorbij was en 'het koeler begon te worden, willigden Henmas en Paulus den wensch van (Stephanus in en brachten hem naar •buiten, want hij begon zich krachtiger :te gevoelen. Thans zat'en de Anachoreten naast elkander op een laag rotsblok, dat [Hermas voor zijn vader door eene laag .van fris&che kruiden in een zacht kus sen had, veranderd. Beiden zagen zij den jongeling na, die met pijl en boog 'den berg opklom, ten einde een steen bok te schieten. Petrus toch had den krank© krachtige spijs voorgeschre- .-i Ji..A - A-. 'v- van hen die een College als den Raad allerminst geschikt achten voor recht spraak. Een goede gedachte hield, naar onze meening, in, het amendement om in de adviescommissie, die straks de plaats der Huurcommissie gedeeltelijk zal innemen, de beide partijen gelijke lijk te verdeelen. De onpartijdigheid der adviezen zal daar zeker bij win nen. In een tweetal principe stemmingen, eerst over art. 2 en later over de ge- heele verordening, werd nog eens een aanval gedaan op het geweten van de 'voorstanders ,der verordening. Tenslotte kregen wij nog een eigen aardige kwestie. De Amsterdamsche én Rotterdamsche vérordeningen wer den op zoodanig tijdstip 'vastgesteld, dat zij op normale wijze nog vóór 19 Juli tot stand kunnen komen, cl.w.z. dat Ged. Staten er vooraf nog kennis van kunnen nemenen om de afkon diging door het zenden van ontvangst- bericht mogelijk te maken. Voor Lei den kon dat moeilijk meer. Daarom had de Commissie die de verordening ontwierp, waarvan de Burgemeester ambtshalve voorzitter is, -voorgesteld art. 171 der Gemeentewet toepasselijk te verklaren, d:i: aari te nemen dat spoedshalve tot onmiddellijke afkon diging moet worden overgegaan. In- tusschen was het. standpunt van Ged. Staten hekend gewórden- ten opzichte van de Rotterdamsche verordening. De Burgemeester vond puheter om den normalenweg. te bewandelen. Zijn betoog vond ochter onvoldoen de bijval. Willen dus Ged. Staten ook tegen de Leidsche verordening optre den, dan moeten zij schorsing en ver nietiging van de Kroon vragen. Zoo lang het Kon. besluit van de schor sing niet is gepubliceerd, zal dus de Leidsche verordening werken. De Rot terdamsche verordening daarentegen werkt niet, omdat vernietiging is ge vraagd. Met 14 tegen 13 stemmen dus op 't kantje af maakte de Raad uit, dat het voor ditmaal welletjes was, en de rest maar tot na de vacantie moest Wachten, als er tenminste van vacantie gesproken mag worden. Er was uitwendig en ipwendig een afmattende temperatuur ontstaan. De frissche lucht deed weldadig aan. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. A an.g eno m e n, naar Hoorn (Ev.): G. Barger, te Tienhoven (U.). Naar Terhome: L. II; W. T.heunissen, cand. te Utrecht. Bedank t, voor Gene: T. Lekker- kerker, te Delft, Voor Sittard, Dr. J. D. Schmidt, te Capeïle (Z.). GEREF. KERSEN. Beroepen, te Ternaard: J. M. Spier, cand. te 's-Gravenhage. CHR. GEREF. KERK. Tweetal, te Harderwijk: J. B. C. Croes, te Naar den— Bussum; en J. Reesink, te Aalten. BEVESTIGING, INTREDE EN AFSCHEID. Ds. C. M. Briët hoopt 28 Aug. a.s. af scheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te Enschede om 4 Sept. d.a.v. in trede te doen te Heemstede. Bevesti ger is Ds. F. W. A. Korff, te Heemstede BEROEPBAAR. De heer E. Smilde, theol. cand. te Heerenveen, is thans bereid een even- tueele beroep uit de Gerëf. Kerken in overweging te nemen. GEREF. ZONBAGSSCHOOLVEREEN. „JACHIN". Be 53e jaarvergadering. Gisteren wérd in dé Bethelkerk te Scheveningen onder presidium van prof. dr. F. W. Grosheide, de 53e jaar vergadering gehouden van de Geref. Zondagsschoolvereeniging „Jachin", die druk bezocht was. Aan de jaarvergadering ging als naar gewoonte een bidstond vooraf, riie Dinsdagavond in: de Prins Willem- kerk'werd gehouden.;. Zij spraken geen wóórd, tot de jager uit het gezicht was. Toen zeide Ste phanus: „Wat is hij toch veranderd, sedert ik 2iek ben! Het is toch nog zoo lang niet geleden, dat ik hem voor het laatst bij daglicht zag. Inmiddels schijnt de knaap een man geworden te zijn. Met welk een gevoel van zelfbe wustzijn ging hij daarheen!" Paulus prevelde, terwijl hij naar den grond keek, eenig© onverstaanba re woorden. Het werpen met den schijf kwam hem weder voor den geest, en hij dacht: „Zeker heeft hij de palaestra in zijn hoofd. Hij heeft zich ook ge baad. Reeds gisteren, toen hij uit de oase terugkwam, stapte hij voort als een jeugdig athleet". Dan eerst mag de vriendschap eene war© heeten, wanneer twee menschen, zonder een woord te spreken, zich toch mogen verheugen in elkanders sa menzijn. Stephanus en Paulus zwegen; nochtans bestond er tusschen hen een onmerkbare gedachtenwisseling, toen zij, terwijl de zon begon onder te gaan, naar het westen zagen. Diep beneden hen glansde in zacht blauw-groene tinten de smalle vlakte der Roode zee, aan de kusten begrensd door naakte, helder goudgele bergen. Vlak naast hen verhief zich de veelgespleten kroon van het reuzengebergte, die, zoodra de dagvorstin achter haar verdween, als omgeven werd met een stralen krans van vurige robijnen. Een gloei- end_ rood overdekte den westelijken horizont; dunne nevelsluiers begonnen het kustgebergte te omhullen; de zil- Voorgangër was ditmaal Ds. J. A. Tazelaar, Geref. predikant te Rotter dam. die sprak naar aanleiding van Klaagl. 2 19b: „Hef uwe handen tot Ged op, voor de ziel uwer kinderen, die in onmacht gevallen zijn van hon ger vooraan op alle straten". Na afloop v. d. bidstond werd in de Bethelkerk een begroetingssamen komst gehouden. Om half tien ving gistermorgen de jaarvergadering aan. De voorzitter deed zingen Ps. 119 33 en 48 en ging daarna voor in gebed. In zijn openingswoord riep hij den aanwezigen een hartelijk welkom toe en dankte de vrienden te Schevenin gen voor al de- moeite aan de voorbe reiding der vergadering besteed. Spr. wees er op, dat we wel onder heel andere omstandigheden samenkomen dan verleden jaar. Al is Jachin geen kerkelijke vereeniging, het zou toch vreemd geweest zijn, als niet op onze vergadering gesproken was over de be weging in de Geref. Kerken Go de zij dank kwam er in onze vereeniging geen moeite of scheuring. En zoo kon dit jaar zijn een jaar van rustig voort- werken. Het bestuur heeft van die ge legenheid gebruik gemaakt om in aan sluiting aan "het referaat van Dr. Kar- renstein te Leiden een enquête te hou den. Vooral om te weten of er in de werkwijze van Jachin soms een be langrijke verandering dient te komen. Spr. wil niet vooruitloopen op de be slissing, maar hij durft toch dit wel zoggen, dat althans nu van koerswijzi ging geen sprake behoeft te zijn. Er moet echter geklaagd worden over het gebrek aan medewerking, waardoor het werk niet zoo is kunnen geschieden als het bestuur had begeerd. Nadat voorts herinnerd was aan het jubileum van Ds. J. P. Tazelaar en van den heer A. Root, verklaarde spr. de vergadering voor geopend. Hierna waren de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, de heeren A. Boot, v. Groningen en P. Koster, van Valthermond, aan de orde. De tweede secretaris, Ds. J. P. Ta zelaar, em. predikant te Haarlem, rap porteerde over het orgaan „De Zon dagsschool" en Jachins Boekbeoordee- ling, terwijl de heer A. Verleur, van Schoten, over de uitgeverij van „Ja chin" rapporteerde. Hun verslagen werden goedgeketird. De aftredende bestuursleden, de heeren: prof. dl'. F. W. Grosheide; A. Kappers, van Roterdam; en A. Verleur, van Schoten, werden herkozen. In de morgenvergadering werden af gedaan het rapport der gehouden en quête en voorstellen v^n Leiden en Hengelo (O.). Nadat men zich aan een gemeen schappelijke koffietafel had vereenigd, ving om 2 uur de' middagvergadering aan. De voorzitter verwelkomde ter ver gadering Freule C. Repelaer van Driel, afgevaardigde van de Ned. Zondags schoolvereeniging. Hierna was het woord aan Dr. K. Dijk, Geref. predikant te 's-Graven- hage-West, om te refereeren over: rArbeid en roeping". Na dit referaat, dat met groote aan dacht werd aangehoord, kwamen nog enkele, huishoudelijke zaken aan de orde, waarna de vergadering op de gebruikelijke-: wijze gesloten werd. DE THEOL. SCHOOL TE APELDOORN Aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn zijn bevorderd van de 1ste: naar de 2de klasse, de heeren: L. Kraan; M. W. Nieuwenhuize; W. Zeilema; van de 3de naar de 4de klas: A. Dubois, A. M. Franss-en. W. F. Lo- man, W. Meijnhoudt en C. Smits; van de 4de naar de 5de klas: L. S. den Boer; P. W. Dam, W. Heersma, D. Hen stra, L. Kleisen en W. Ramaker. BINNENLAND. BE EERSTE PASSAGIERSVLUCHT AMSTERDAM—BATAVIA EN TERUG To Karachi aangekomen. Naar het Haagsche Aneta-kantoor verneemt, heeft de K.L.M. het volgen de telegram d.d. 13 Juli ontvangen: „Het Fokker-vliegtuig, dat om 6.15 uit Allahabad vertrokken was, is he den te Karachi aangekomen. De af stand, 1700 K.M., is afgelegd in 8 uur veren wolkjes aan den reinen hemel veranderden van tint, zich kleurende met het zachte rood der pas ontlui kende rozen; en de heuvels aan het strand schitterden met het doorzichtig blauw van violen en amethysten. Er was geen zuchtje; geen geluid ver stoorde de plechtige avondstilte. Eerst toen de kleur der zee al don kerder werd, toen de gloed op de berg toppen en in het westen was uitge doofd, toeii de nacht zijne schaduwen over hoogten en laagten begon uit te breiden, maakte Stephanus zijige ge vouwen handen los en riep zijn metge zel zacht bij den naam. Paulus verschrikte, en zeide als een die uit een droom ontwaakt, en zich bewust is de woorden van den ander niet verstaan te hebben: „Gij hebt ge lijk! het wordt donker en koel, en gij moet weder in de spelonk gaan". Stephanus verzette zich niet, en liet zich naar zijn leger brengen. Paulus zuchtte diep, terwijl hij het schaapsvel over den kranke uitspreid de. „Wat ontroei-t uwe ziel?" vroeg de oude man. „Het ishet wasWrat kon het mij baten!" riep Paulus diep bewogen. „Wij zijn daar getuigen geweest van het heerlijkst wonder des Allerhoog- sten, en ik heb schaamteloos afgoderij gepleegd, want ik zag den wagen voor mij met de blinkende, vuursnuivende, gevleugelde rossen van Helios, en den god zeiven in de gedaante van Her mas, met schitterende goudgele haren, 40 minuten. Het weer was mooi, maar van zandstormen werd last ondervon den. Morgen wordt de tocht voortgezet naar Bender Abbas, indien de storm, die thans te Karachi woedt, bedaard is." United Press seint nog uit Allaha bad, dat de heer Van Lear Black te Bangkok met de piloten Geysendorf- fer en Scholte een bezoek heeft ge bracht aan de olifanten van den ko ning van Siam. Scholte's gezicht stond blijkbaar een dezer dieren niet aan. De kolossus tilde althans een zijner poo ten op en trachtte den Nederland- schen vlieger een trap te geven, tot groot vermaak der omstanders. F.EN TOESTEL VAN DE E. L. M. IN DEN MIST VERDWAALD. Dt N. R. Crt.-corr?spondent te Parijs meldt d.d. gisteren: Gisteravond tegm zes uur is een Nederlandsch vliegtuig, van de lijn LondenAmsterdam, volgens de Matin boven het departement Nauw van Ca lais in den mist verdwaald geraakt. Boven het dorp Boysdinghem stootte het tegen den kop van een boom, waardoor het in een wei viel. De be stuurder en de 7 passagiers kregen geen letsel, behalve één, die aan het gezicht werd gewond. Het toestel is geheel vernield. Onder de passagiers waren vier Amerikanen. Vandaag zouden ze te St. Omer den trein in de richting Amsterdam nemen. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor: Het vliegtuig van de K.L.M. de H. N. A. D. Q., dat gistermiddag uit Londen vertrok, bestuurder Frijns, met 8 pas sagiers aan boord, moest wegens het zeer slechte weer, dat boven Noord- West Frankrijk heerschté,- de reis sta ken en een noodlanding doen hij St. Omer. Bij deze landing kreeg het toe stel averij, doch de passagiers bleven ongedeerd en konden per trein hun reis vervolgen. Als bewijs van het slechte weer kan gelden, dat geen enkel toestel gisteren de reis boven Noordwest Frankrijk heeft voortgezet. ZUIDERZEEWERKEN Vanwege den rijkswaterstaat is gis teren aanbesteed: le. de aanleg van een hoofd en twee leidammen nabij den Oever, in ver band rnet de afsluiting van de Zui- Zuiderzee. en van grondwerken nabij den Oever, in verband met de droog making van de Wieringermeer. Laagste inschrijver was de heer I. v.d. Velde, te Heemstede, met 719.000; 2e. het aanleggen van den omring- dam voor een sluisput van een buiten kanaal met leidammen en van bijko mende werken nabij de oostpunt van den Anna Paulównapolder, een en ander ten behoeve van het in verband met de indijkingvan de Wieringer meer aan te leggen afwalerings- en scheepvaartkartaal "langs de Noord- Hollandsche kust. Laagste inschrijver de heer H. W. Klos, te Baarn, met 520.900; 3e. het aanleggen van verschillende grondwerken van den omring dam voor een sluisput en van bijkomende werken nabij Kolhorn. Laagste inschrijfster de N.V. Bag- germaatschappij Holland, te Hardinx- veld, met 650.000. OUBWADERLANDSCHE KRUIDENTUIN TE ARNHEM. De oud-vaderlandsche kruidentuin in het park van het Nederlandsche Openluchtmuseum te Arnhem zal Vrijdag 22 Juli, des namiddags te twee uur, door den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw geopend worden. NEDERLAND EN DE INTERN. HULPACTIE. Mr. van Slooten, de Nederlandsche gedelegeerde, heeft gisteren de con ventie betreffende de hulpunie niet on derteekend, doch Wol de tot niets ver bindende slotacte, die beschrijft wat op de conferentie geschied is. De negen staten, die tot nog toe de conventie onderteekend hebben zijn België, Duitschlandi Italië, Spanje, Bulgarije, Columbië, Equador, Cuba en' Monaco. en de dansende Horen en de gouden poorten van den nacht. Vervloekt de monen-tuig! Hier werd de Anachoreet gestoord, want Hermas trad het hol binnen, hield de beide mannen een steenbok voor, dion hij geschoten had, en riep: „Een flinke borst, en hij heeft mij maar een enkele pijl gekost. Ik zal dadelijk vuur ontsteken en de beste stukken braden. Daar zijn nog bokken genoeg op onze hergen, en ik weet ze te vinden". Een uur later aten vader en zoon de aan het spit gebraden stukken vleesch. Pf.ulus weigerde er mede van te nut tigen, want toen hij, na het werpen met den discus, zich in vertwijfeling en berouwvol had gegeeseld, had hij zich een streng vasten opgelegd. ,En nu", riep Hermas, toen zijn va der, wiep. deze lang onweerde krachti ge spijs voortreffelijk scheen te sma ken, verklaarde dat hij verzadigd was, ,yen nu komt het beste! in deze flesch heb ik versterkenden wijn, en wanneer zij ledig is, wordt zij opnieuw gevuld". Stephanus greep den. houten beker dien zijn zoon hem toereikte, dronk een weinig en zeide, terwijl hij den kostelijken smaak van het edel vocht nog eens met zijne tong keurde: „Dat is wat goeds! Syrische wijn! Proef eens Paulus!" De aangesprokene nam den beker in de hand, snoof de geur van den gulden De godinnen der jaargetijden, de bevallige dochters van Jupiter en Themis. UIT ONZE INDIEN. DE MOORD OP DE DRIE INLANDSCHE ONDERWIJZERS. De Landraad te Sawahloento heeft vonnis gewezen in de zaak van den moord op drie iniandsche onderwij zers, benevens de aansluitende geval len van diefstal en brandstichting, al les te Siloengkang gepleegd. Drie be klaagden werden ter dood, 1 tot le venslange en 2 tot 20 jaar gevangenis straf veroordeeld. HET VERLOREN CONTACT MET DE BEVOLKING. Als een der oorzaken van het verlo ren gaan van het contact met de be volking werd op een der vele conferen ties door de residenten genoemd het beknibbelen op reisrekeningen door Reiswezen. Onze landvoogd, zegt de Java-B.ode, moet hierover zijne be vreemding hebben uitgesproken. In derdaad was voor vermeerdering van reiskosten voor Iniandsche bestuurs ambtenaren onder het bewind van Z.Exc. Fock een bedrag van 5 ton meer daarvoor uitgetrokken, doch de bezuiniging greep in en zoo kon over het bedrag niet worden beschikt. Thans wordt hiervoor twee ton op de begrooting gebracht. Hiervan hebben eenige hooggeplaatste bestuursambte naren in deze gewesten onmiddellijk geprofiteerd. Verzoeken zijn binnen gekomen om hunne daggelden te ver- hoogen. Aan de lagere ambtenaren kan blijk baar eerst worden gedacht, meent het blad, als de andere drie ton zal worden toegestaan. DE REGENTSCHAPSRABEN. Naar het A. I. D. verneemt, is inge diend een vertrouwelijk rapport inza ke de regentschapsraden. Het bevat verschillende personeele aangelegen heden en stelt als conclusie vast, dat de indruk over dit nieuwe instituut over het algemeen gunstig is, zelfs be ter dan inzake de kleine gemeentera den. Op enkele uitzonderingen na valt een gezonde groei te constateeren, met mogelijkheid tot verdere ontwikkeling Wat de vergelijking met de kleine gemeenten betreft, wordt opgemerkt, dat deze niet bescchikken over inspec- teerende diensten, colleges van gecom mitteerden en andere toezicht-hou- dende en adviseerende organen. COMMANDANT VAN DE ZEEMACHT IN NED.-INDIë. Kapitein ter zee A. ten Broecke Hoekstra, die sedert eenigen tijd aan het departement van marine werk zaam is gesteld in verband met hem door den Minister opgedragen werk zaamheden, is bestemd te zijner tijd vice-admiraal A. F. Gooszen op te volgen als commandant van de zee macht in Nederlandsch-Indië. Kolonel ten Broecke Hoekstra was laatstelijk in Indië chef van den ma rinestaf bij het departement der mari ne te Batavia en daarvóór comman dant van Hr. Ms. Zeven Provinciën in Nederl.-Indië. ARRESTATIES VAN COMMUNISTEN De Deli Courant weet te. melden, dat 39 communisten in het Siantarsche ge arresteerd zijn wegens het maken van propaganda op de ondernemingen. HET BANTAM-RAPPORT. De correspondent van de „Preanger- Bode" te Batavia vernam, dat het rapport betreffende de Bantamsche onlusten bij de regeering is ingediend. Als oorzaak wordt in het algemeen niet gewezen op economische doch op hoofdzakelijk historische factoren. EEN AANVAL. Een Atjeher is te Sigli den officier van gezondheid 1ste klas dr. J. L. P. H. Knoppert aangevallen met een rentjong, doch deze officier werd niet gewond; wel kwam de heer Knoppert te vallen, waarbij hij een heupbeen brak. De aanvaller werd neergelegd. COMMUNISTISCHE PROPAGANDA. Volgens de Sumatra Post zijn op aanwijzing van den Hollandschen con sul te Djeddah hij aankomst te Bela- drank onderzoekend op, en prevelde toen, zonder er zijne lippen aan te zetten: „Dat is geen Syrische; het is Egyptische. Ik ken hem wel. Ik houd hem voor Mareotische!" „Zoo heeft Sirona hem ook ge noemd", zeide Hermas, „Eri gij her kent den wijn alleen aan de geur! Ze zeggen dat hij bijzonder heilzaam is voor zieken." „Dat is hij", verzekerde Paulus. „Sirona?' vroeg Stephanus verwon derd. „Wie is dat?" Het hol werd maar flauw verlicht door het vuur, dat bij den ingang was ontstoken; de beide Anachoreten kon den dus niet opmerken, dat Hermas kleurde tot over zijn ooren, toen hij antwoordde: „Sirona? De Gallische Sirona? Kent gij haar niet? Zij is de vrouw van den centurio, beneden in de oase". „Hoe komt gij juist aan haar?" vroeg de vader. „Zij woont in het hui9 van Petrus", antwoordde de jongeling, „en daar zij van nwe verwonding hoorde „Breng haar mijn dank over, wan neer gij morgen naar beneden gaat", vroeg Stephanus; „haar en ook haar echtgenoot. Is hij een Galliër?" „Ik geloof ja,neen, stellig," ant woordde Hermas. „Zij noemen hem den leeuw. En hij komt uit Gallicië". Toen de jongeling het hol had ver laten, legde de oude man zich te sla pen neder, en Paulus waakte aan zijne zijde op het bed van zijn zoon. CW.ordi v«r?ol£d.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5