DAG-AGENDA. Sassenheim. Zaterdag 30 Juli, 's mid dags drie uur. Jaarl. Alg. Verg. Van Aandeelh. der N.V. Baartman en Ko ning, ten kantore der Venn. De avond-, nacht- en- Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 Juli tot en met Zondag 17 Juli a.s. waargenomen door de apotneek van den héér W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. OegstgeesL Apotheek ,.De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. EET CRYOGEEN LABORATORIUM. Prof. Dr. Wolfke uit Warschau is opnieuw hier ter stede aangekomen om in het cryogeen laboratorium zijn onderzoekingen bij lage temperaturen met prof. Keesom voort te zetten. H. B. S. VOOR MEISJES. Het diploma voor velledig onderwijs (5-j. cursus) werd uitgereikt aan: E. J. C. Boertee, A. A. van Buuren, G. L03, L. Riemens, H. Spaargaren en A. Zeegerman. Afgewezen 1 leerling. C. A. Mulder kreeg bet diploma voor vakleerlingen. Bevorderd van de le naar de 2de klasse: Oda Boertee, Hans Ensink, Reina v. d. Hoeven, Dora Hulstkamp, Jo Liese, Mieke Peereboom Voller, Hilda Teller, Ada Wesselo, Ida Hieronymus, Pieu van Hettinga Tromp. Niet bevorderd 7 leerlingen. Bevorderd van de 2e naar de 3e kl.: Dolly beyersjjergen, Annie Bon, Ton- ny Brouwers, Jo van Dam, Hanna Kel der, Gretha Persant Snoep, Didi Rie mens, Betsy Wezelenburg, Corrie van der Hout en Geertje Lambo. Niet be vorderd 3 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e'kl. (afd. A): Truus Bouthoorn, Jopie Burgersdijk, Elsa Cosman, Loes Fontein, Liesje Gooszen, Wout van Haaf ten, Frida Hermanides, Cara Horst, Miep Rüc- kert, Lot van Rijnbach, Katy Verbeek, Yke Viersen en Guus Wattez. Niet be vorderd 2 leerlingen. Bevorderd van de 3e naar de 4e kl. (•afd, B): .Wies Baumgarten, Tilly Baumgar- ten, Ru Eilders, Guus Jonker, Ina Kortmann, Elsje Locher, Marie Lykle- ma, Titi Moolenburgh, Liesje 'den Ouden, Hans Ouwerkerk en Gretha Pluim Mentz. Afgewezen geen. Bevorderd van de 4e naar de 5e kl. (afd. A): Nettie Bloemink, Rie Duyverman, Paulien de Gooyer, Irène Janssens, Sophie Neisingii, Betsy van Nes en Jettie Seret. Afgewezen geen. Bevorderd van de 4e naar de 5e kl. (afd. B): Letta Goekoop, Sophie Goekoop, Rie- neke Goedhart, Nellie Keesom, Annie Kissing, Joke Kortmann, Nellie Per sant Snoep, Hans Pijnacker Hordijk en Nettié Savalle. Afgewezen geen. Bevorderd Van de 5e naar de 6^ kl.: Annie Adolfs, Truus Beyersbergen, Anhie Keesom, en Lucie Pohlmann. Afgewezen geen. WATERPOLO. De Zijl Ide Merwede -I. 60. In tegenstelling met de j.l. Maandag gespeelde wedstrijd tegen Ziam is de-" ze ontmoeting geëindigd in een flinke overwinning voor de Leidsche Zwem- club „De Zijl". Andermaal was weer een groote menigte opgekomen om dezen'strijd te zien.. Het geduld der bezoekers moest evenwel op een zware proef gesteld worden, daar de Dordtsche ploeg eerst te half negen met den trein arriveerde, zoodat om circa negen uur de wed strijd pas een aanvang kon nemen. Onder leiding van scheidsrechter v. Senus stellen de ploegen zich op. Reeds bij den aanvang kon men constateeren, dat „de Zijl" in snelheid en handigheid het verre won van „de Merwede'"'. Toch duurde het nog en kele minuten alvorens het eerste doelpunt uit een vrije worp gescoord werd. •Daardoor aangespoord komen de Leidenaars meer en meer opzetten. De achterhoede werkt uitstekend en re tourneert iedere bal. Tot aan de rust kon evenwel niet meer gedoelpunt worden. Na de rust hetzelfde vlugge spel van .,de Zijl". Doordat aan „de Zijl" een vrije worp yvas toegekend, kon op ge makkelijke wijze het tweede doelpunt gemaakt worden. Het bleek weldra dat „de Merwede", hoewel zich inspan nende, een verloren wedstrijd speelde. Snelle aanvallen der Leidenaars volg den elkaar op en speciale vermelding verdient een mooi schot van de ach terspeler v. d. Horst, die. de Dordtsche keeper te machtig was. Nadat nog verscheidene mooie scho ten •gelost waren, waaronder enkele die doel troffen, eindigde deze, door vele fputen onderbroken, wedstrijd in een welverdiende Leidsche zege. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: P. J. v. Dalsen, jm. en C. Houthoft jd. B. Houthoff, jm. én C. J. v. d. Toorn, jd. T. H. H'ougee, jmr en H. C. Vijl brief, jd. A. Bonte, firn en S. A. Popliejoe, ja. J. J. Fliooo, im. en E. Bodrij, jd. J. Sinteur, jm. en, L. F. M. Sierat, jd. W. Leupe, jfrh.erï A. Hageman, jd. G. W. v. Bemmel, jm. en J. v. d. Sneeberg, jd. G. Biesbrbek, jm. en P. Viele< ja. B. H. M. Keiler, jm. en P. Simons, jd. G. G. J. Alke made, jm. en A. G. Cornelisse, jd A. Ciere, jm. en G, N. Klinkenberg, id). W. v .di. Reijden, jm. en G. J..M. Rosin, jd - Gistermorgen ontstond een begin van brand in een perceel aan den Hoogen Rijndijk, bewoond door P. v. U. De oorzaak hiervan was waar schijnlijk dat de gordijnen opgewaaid door de tocht van een open raam met de vlam van 'n gasstel in aanraking kwamen, waardoor ze vlam vatten en geheel verhandden. Ook eenige boe ken werden beschadigd. De brand weer die uitgerukt was behoefde geen dienst te doen. Het brandje werd ge- bluscht door eenige voorbijgangers. Gister had ter hoogte van de Van Evertsenstraat een aanrijding plaats tusechen een vrachtauto bestuurd door G. v. d. L. en een handwagen be stuurd door W. v. d. B. De handwagen was geladen met hout, dat door de voorruit van de auto drong en het stuur vernielde terwijl de stuurstang verbogen werd. Ook de handwagen werd eenigszins beschadigd. Door de politie alhier is aange houden zekere J. L., die een bedrag van 31 ontvreemd had ten nadeele van zijn patroon B. Nadat de man be kend had is hij weder op vrije voeten gesteld. BINNENLAND. HET KON. PALEIS. Het Kon. paleis aan het Noordeinde te 's-Gravenhage zal van 15 dezer tot nader bericht voor -het publiek te be zichtigen zijn. JONKVR. DE SAVORNIN LOHMAN f Te Groningen is op 92-jarigen leef tijd overleden Jonkvrouwe F. L. W. M. de Savornin Lobman, -bekend op lief dadig gebied en oprichtster van het Doorgangshuis" voor meisjes. Bij gele genheid van haar 90sten verjaardag werd zij benoemd tot ridder in de Or de van Oranje-Nassaü. GEZANTSCHAP VAN VENEZUELA. H. M. de Koningin heeft gistermid dag ten Koninklijken Paleize Het Loo ontvangen Dr. Grumei-Sindo Törres, dié haar zijn geloofsbrieven overhan digde als buitengewoon gezant on ge- volmacht minister van Venezuela, als mede den "terugroepingSbrief van zijn voorganger, Dr. José I. Cordénas. HUURVERORDENING GESCHORST. Naar de „N. R. Crt."verneemt is de Rotterdamsche verordening tot ge meentelijke huurbeperking door de Kroon geschorst. In de gisteravond gehouden verga dering van den Amsterdamschen Ge meenteraad, heeft wethouder De Mi randa medegedeeld, dat bij het ge meentebestuur bericht is ingekomen van minister Slotemaker de Bruine, waarin deze mededeelt, dat de Amster damsche Huurverordening ter schor sing aan H.M. de Koningin is voorge legd. De beteekenis hiervan is geeu andere, dan dat de verord. door de Kroon als. in strijd met de wet en het algemeen belang zal worden vernie tigd. Hieruit valt. geen andere conclusie te trekken dan'dat ook nog voor a.s. Dinsdag een Kon. Besluit tot schorsing en/of vernietiging van de Leidsche ver ordening te verwachten-is; GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Breda. De gisteren te Breda (tengevolge van de grenswijziging werden deze tot nu tóe verschoven) gehoiiden stem ming voor de leden van den Gemeen teraad en omliggende gemeenten had het volgende, resultaat (de tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn die van de vórige verkiezing). Totaal uitgebracht 16.932 stemmen (12.1^9), aantaTzetéls 27 (21). Uitgebracht werden op: de R. K. Staatspartij 9769 stemmen (5979), aan tal zetels 17; Vrijz. Dem. 348 stemmen (229) 0 zetels; Vrijheidsbond 1298 stem men (1024) 2 zetels; R.K. Volkspartij 72 stemmen, 0 zetels; A.R. 360 stem men (529) 0 zetels; lijst Jacoby 77 stem men, 0 zetels; lijst Haaiman (afge scheiden S.D.A.P.) 554 stemmen (1661) 1 zetel; Chr. Protestanten 444 stem men, 0 zetels; Chauffeurslijst 122 stem men. 0 zetels; S.D.A.P. 3024 stemmen (1547) 6 zetels; Kiesver. dr. Schaepman 864 stemmen (1160), 1 zetel. De samenstelling van den ouden raad was: 11 R.K. Staatspartij, 1 A.R., 2 Kiesvereeniging Breda (lib.) (later overgegaan naar den Vrijheidsbond), 1 wild-S.D.A.P. (Haaiman), 3 S.D.A.P., 3 Kiesvereeniging Dr. Schaepman. Ginneken. Het resultaat te Ginneken was: C H. 1 zetel,. Vrijheidsbond 0, S.D.A.P. 1, R.- K. Kiesvereeniging Ulvenhout 3. R.K. Kiesvereeniging Ginneken 7. Vrijz. Dem. 1, R.K. Kiesvereeniging Bavel 2. Princenhage. De uitslag te Princenhage luidt: R.K. Kiesver. Beek 5 zetels, V.D. 0, C.H. 0, R.K. arbeiders 1. R.K. landbou wers 5, önafhankelijken 0, R.K. Mid denstand 4: Teferingen. Te Teteringen was' de uitslag: R.K. Kiesvereeniging-dorp 4 zetels, R.K. Kiesver.-Dijk 3 zetels'. WEGENBELASTING. Bij Kon. Besluit is, gezien art. 6, vierde lid, der Wegenbelastingwet, be paald; Art. 1. Aan fabrikanten van en han delaren in motorrijtuigen, die geen ge bruik maken van de vrijstelling van belasting voor motorrijtuigen, gebezigd tot het doen van proefritten, verleend bij art. 6, eerste lid, letter b, der We genbelastingwet, wordt,ronder de in RECLAME MODERNE LINGERIE Garnituur schitterend geborduurd Dameshemd 16772 Damespantalon 175 Damesonderjurk 235 Damesnachthemd 245 in kleurenzeegroen, lila, zalm en rose. Zie onze speciale etalage V TJ INTRÉ VRJI EN i RÉE dit besluit vermelde en de nader door den minister van Financiën vast te stellen voorwaarden en bepalingen, gedeeltelijke vrijstelling van wegenbe lasting verleend voor de van hun han delsvoorraad deel uitmakende motor rijtuigen, welke zij uitsluitend in de uitoefening van hun bedrijf van fabri kant of handelaar bezigen. Art. 2. De in het vorige artikel be doelde gedeeltelijke vrijstelling wordt verleend in dier voege, dat den fabri kant of handelaai wordt vergund met alle van zijn handelsvoorraad deel uit makende motorrijtuigen op den open baren weg te rijden of te doen rijden, tegen betaling van belasting voor niet meer motorrijtuigen dan gelijktijdig op den openbaren weg worden gebe zigd. - Art. 3. In de door den fabrikant of handelaar iii te leveren aangifte en in de na betaling van de volgens, die aan gifte verschuldigde belastig uit te rei ken belastingkaart wordt melding ge maakt van de <In art. 9, eerste lid, sub. Ie., der Motor- en Rij wiel wet bedoelde kenteekens, volgens alle aan den fa brikant of handelaar uitgereikte num- merbewijzen, terwijl als verdere ken merken, noodig voor het vaststellen van de identiteit, alleen worden ver meld het eigen gewicht en de soort van de banden van het hoogst belaste van de motorrijtuigen, waarvoor de aangever de kaart wil doen dienen. De aldus afgegeven belastingkaart wordt gedurende haar geldigheids duur voor de toepassing van art. 15 der Wegenbelastingwet tén aanzien van elk van den handelsvoorraad van den houder deel uitmakend motorrij tuig, waarvoor de belasting niet hoo- ger is dan die van het in de kaart om schreven motorrijtuig, als een geldig bewijs van betaling aangemerkt. Artikel 4 bepaalt, dat aan dengene, die van de bij dit besluit verleende ge deeltelijke vrijstelling van belasting misbruik maakt of zich niet gedraagt naar dé bij dit besluit! of dé door den minister van Financiën vastgestelde voorwaarden en. bepalingen, door den minister het recht op toepassing van die vrijstelling kan.-worden ontzegd. HET STEMBILJET MET HET GAT. De gemeenteraad van Rhenep heeft besloten in hooger beroep te gaan bij de Kroon van "het besluit van Gedep. Staten tot niet-tóeJating van den heer A. v. d. Nadort (A'.R.) als lid van den Raad. DE NADEELEN VAN HQOGE WATER STANDEN VAN BOLKSBEEK EN SCHIPBEEK. Op de vragen van den heer Van der Sluis betreffende het nemen van maat regelen in verband met de nadeelen, welke de landbouw ondervindt van de hooge waterstanden der. Bolksbeek en Schipbeek heeft minister Kan geant woord, dat bij, na zijn bezoek aan de gronden, gelegen tusschen de Bolks beek en de Schipbeek, van oordeel is, dat de landbouw aldaar groote nadee len ondervindt van de hooge water standen. Naar de opheffing van dezen onge- wenschten toestand'-wordt doör bet Rijksbureau voor de Ontwatering een onderzoek ingesteld. Deze zaak houdt ten nauwste verband met verschillen de1 andere ontwateringsvraagstukken in dezelfde streek, welke in overleg met den minister van Waterstaat, tot een oplossing moeten worden gebracht alvorens een duidelijk beeld van den toestand en de te némen maatregelen kan worden verkregen. De minister is gaarne bereid, in afwachting van den -uitslag van bedoeld Onderzoek, te overwegen, of, en'200 ja, welke maat regelen zouden kunnen worden geno men om te voorkomen, dat" een her haling van den 'bedoelden noodtoe stand intreedt. DE NED. CHRISTEN-STUDENTEN VEREENIGING. Tot voorzitter der N.C.S.V. werd in de vacature-P. Lieftjnck voor den ko menden cursus benoemd de-heer M. N. W. Smit, van Utrecht.. In de plaats van den heer G. A. Bar- ger, die in Mei 1.1. als predikant zijn intree deed te Hees en die daarom, zijn ontslag nam als secretaris voor het jeugdwerk der N.C.S.V.., werden nu tot ieiders van dit jeugdwerk benoemd de heeren H. A. L. Fumee èn H. Stélma, die elk ongevèer de helft van hun tijd aan dit werk zullen geven, terwijl hun overige tijd gereserveerd blijft voor bun studie voor het doctoraal theolo gie. Aan Mej. M. W. Barger werd wegens benoeming tot secretaresse van de Federatie van Christelijke vereenigin- gen van en voor vrouwen en meisjes met ingang van 1 October eervol ont slag als secretaresse der N.C.S.V. ver leend. Een der vrouwelijke oud-leden die in haar plaats als secretaresse der N.CS.V. benoemd was, heeft he laas gemeend haar huidigen werk kring niet te moeten verlaten en daar om voor dé benoeming bedankt. Thans worden andere onderhande lingen gevoerd, die naar men ver trouwt in September tot een benoe ming zullen kunnen leidén. Voorts werd overwogen om de groo te zomerconferentie, die gewoonlijk door ongeveer driehonderd studenten van alle universiteiten en faculteiten bezocht wordt, het volgend jaar geheel aan Indië te wijden en den oud-N. C. S. V. voorzitter Dr. Kraemer te Ma- lang, die alsdan met verlof in Neder land zal zijn, te verzoeken de leiding dezer conferentie op zich te nemen. In dezen loopenden zomer worden er door de N.C.S.V. weder 22 studen tenconferenties en jongens- en meis jeskampen georganiseerd, waaraan ongeveer vijfhonderd studenten en achthonderd jongens en meisjes deel nemen. HET INDISCH DETACHEMENT. Het detachement Inlandsche mili tairen vertrok gistermorgen 10 uur 13 van Nijmege naar Rotterdam om per „Insulindë" de terugrèis naar Ned.- Indië te aanvaardeh. Uitgeleid© werd gedaan door de ko loniale reserve, vooraf gegaan door de mpziek van het Nijmeegsch Vrijwilli gerscorps. Aan het station waren aan wezig de hoofdofficieren van het 11e en 15e r.eg. infanterie. De comimandaïit der koloniale reser ve hield een toespraak in het Maleisch. Aan boord van de Insulindë" nam de commandant afscheid. HET MIJNVELD VLODROP. Bij den voorzitter der Tweede Ka mer is thans een schrijven ingekomen van den minister van Waterstaat, be treffende bet niet gebruik maken van de bij de wet van 24 December 1925 gegeven bevoegdheid tot het verleenen van concessie voor de ontginning van het steenkolenmijnveld bij Vlodrop. De Minister deelt daarin mede, dat de gegadigden, genoemd indertijd in de Mem. van Toelichting, van voor noemde wet, bericht hebben, dat zij van ontginning van hét mijnveld af zien. Van de bij de wet gegeven bevoegd heid tot het verleenen van concessie zal derhalve geen gebruik worden ge maakt. ZONNEGLOREN. Gistermiddag is het eerste sanato rium van Zonnegloren, christelijke ver eeniging tot oprichting en instandhou ding van sanatoria voor lijders aan t.b.c. te Soesterduin officieel geopend, in bijzijn van honderden belangstel lenden uit alle deelen des lands. Aan wezig waren o.a. de Koningin-Moeder met gevolg; de minister van arbeid, dr. Slotemaker de Bruine, de commis saris der Koningin in Utrecht, de grif fier der Staten, verschillende leden van Gedep. Staten, vele gemeente lijke autoriteiten uit den omtrek, be nevens vertegenwoordigers van dé al- gemeene synode, van het provinciaal kerkbestuur, van véle kerkeraden en van de federatie- Van diaconieën der Ned. Herv. Kerk. Nadat eenige psalmen gezongen wa ren, nam jhr. mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg het woord. Hij heette in de eerste plaats namens het bestuur de Koningin-Moeder welkom en dankte vervolgens den minister van arbeid, den commissaris der koningin, en de overige autoriteiten voor hun tegen woordigheid. Spr, memoreerde dat de vereeniging tot stichting van het sa natorium op 9 Dec. 1921 werd opge richt. Tweederde van het benoodigde kapitaal werd door de diaconieën van de Ned. Herv. Kerk opgebracht, ter wijl één derde van de Rijksverzeke ringsbank verkregen werd. Daarvoor dankte spr. der regeering hier nog maals. Ongeveer een jaar geleden had, de eerste steenlegging plaats, thans aldus spr.,staat „hier, dank zij het werk van architect Mertens, een fraai gebouw. Na Gods Zegen voor de nieu we stichting te hebben afgesmeekt, verklaarde hij het sanatorium voor ge opend. Vervolgens hield minister Slotema ker de Bruine een toespraak, waarin hij o.m. zeide, dat er 6500 patiënten voor t.b.c. in sanatoria verpleegd wor den. Van die 6500 zijn er 300, die door regeerings-bemoeienis worden ver pleegd. De regeering zou inderdaad niet weten hoe te handelen, indien zij geen beroep kon en mocht doen op het particulier initiatief. Voortreffelijke ar béid geschiedt op neutraal, katholiek en prot.-christelijk terrein.' Door dit werk wordt de volkskracht verhoogd. Daarna hebben nog verschillende aanwezigen het woord gevoerd. Ten slotte hebben de genoodigden het ge bouw bezichtigd. STEENKOLEN. In de buurt van Groenlo zullen weer vijf boortorens worden opgericht. NED. CHR. BOND VAN PERSONEEL IN PUBLIEKEN DIENST. Gisteren is te Arnhem de jaarlijk- sche vergadering van den Nederl. chr. bond van personeel in publieken dienst begonnen, onder voorzitterschap van Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 5.50—6.50 Muziek. 8.50 Muziek. 10.5a12.50 Muziek. LANGENBERG 468,8 M. 5.506.50' Concert. 8.2010.50 Zomerconcert. 11.0511.35 Humor in dialect. 11.3512.20 Concert. HILVERSUM, 1050 M. 5.30—7.15 Concert. 6.457-15 Concert. '7.157.45 Sehippersles. 7.45 Politieberichten. 8.10 Ned. Chr. Radio-Vereenisjnq:. Spreker: de heer M. J. Leend -rts'?, Se^r. Chr. Lit. Essayislenkrïng u t Gin neken. Verdere medewerking van: Het Mandoline Ensemble ./on Amore" uit Nijkerk. Tir. de h~er D. de Jong. De heer Albert van Doorn Jr.. viool en de heer Ferd Kloek, Hilversum, Orgel. 10.30 Persberichten. DAVENTRY, ióco M. 6.40 Muziek. 7.05 Muziek. 7.35 Zang. 8.05 Variété. 9.55 Muziek. 10.50—12.20 Concert. PARIJS (Radio-Paris), 17 53 M. 5.05—5.55 Concert. 8.50 Concert. 9.50 Muziek. den heer D. de Ridder. De vergadering werd bijgewoond door mr. S. J. R. de Monchy, burgemeester, en den heer Q; Smeenk, wethouder der gemeente Arn hem; de heeren Kruithof, Voorzitter van het christelijk nationaal vakver bond, en Vermeulen, als vertegenwoor diger van het permanente comité. Na de openingsrede van den voorzit, ter kwamen in bespreking de jaar verslagen van secretaris en penning meester, waarna de burgemeester na- mens het gemeentebestuur de verga dering hartelijk welkom heette te Arn hem. Hij merkte op, dat er een tijd ge weest is, dat men de taak van hef overheidspersoneel niet met genoegéu aanzag, doch hij meende te mogen constateeren, dat die tijcl tot het ver leden behoort. Het is voor een ge meentebestuur wenschelijk, dat het te maken heeft met personen, op wis men aan kan. Dit schenkt ook het per soneel zelf tevredenheid. Spr. wees ver der nog op den steun dien net genieen-- tehestuur bij het nemen van verschil lende maatregelen van de organisaties gehad heeft, en niet het mïnst'van de zen bond. Vervolgens werd een uitvoerige be spreking gehouden over dé redactie van Onze Banier en daarna gaf het beleid van het dagelijksch bestuur aan leiding tot verschillende opmerkin gen. Tot leden van het centraal, bestuur werden gekozen de heeren G. J. Eyl- ders, W. Heyns D. Klokman en G- Olieman. Daarna kwam in behandeling «én voorstel tot wijziging van het regle ment, waarover langdurig gediscussi»: eerd werd. De vergadering wordt vandaag voort BUITENLAND. DE DRIE-MOGENDHEDEN. CONFERENTIE. Overeenstemming bereikt. Naar uit Genève gemeld wordt, héb ben de deskundigen 't onderzoek vol tooid van de Engelsche voorstellén, betreffende de kruisers. Wat in het bijzonder £e kruisers van 10.000 tón aangaat, verklaarde zich de Ameri- kaansche delegatie bereid af te zien van den oorspronkelijken eisch om 25 van deze schepen te bouwen èn zich met 18 tevreden ie stellen. Gistermorgen zijn de leiders der drie delegaties privatim bijeengekomen om het memorandum der deskundi gen te bespreken over de jongste Brit- sche voorstellen. Daar de vergadering: een gunstig resultaat opgeleverd heeft, besloot men, dat de vlootconferentie hedenmiddag een voltallige, openbare zitting zal houden. In deze vergadering zullen de leiders der delegaties de gelegenheid hebben om hun standpunt tegenover den ar beid van het technische comité uiteen te zetten, evenals hun opvatting aanr gaande de beperking van den bouw der kruisers van 10.000 ton. DE AARDBEVING IN PALESTINA. De eerste berichten overdreven. De geruchten over de schade, die door de aardbeving te Jeruzalem aan de historische monumenten is veroor zaakt, zouden zeer overdreven zijn. De moskee Elaska en eenige gehou wen in de omgeving van den Tempel, evenals het minaret, zijn beschadigd. De koepel en de rots van het Heilig Graf hebben niet geleden. DE AMBTENAARSSALARISSEN IN FRANKRIJK Een overwinning van Poincaré. De Fransche Kamer beraadslaagideL gisteren over de kwestie van de ver- nooging der ambtenaarssalarissen. Antwoordend op het exposé van eèn. :socialistischen afgevaardigde, die het standpunt der ambtenaren verdedigd* heeft Poincaré de volgende verklarm gen-afgelegd: Er is geen geschil tusschen de r< geering en de ambtenaren, maar t schen de regeering en de Kamer

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2