is'IFi WE LFIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 6 JULI 1927 BINNENLAND, PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Gisteren is in de vergaderzaal der Eerste Kamer de zomerzitting der Prov. Staten van Z.-Holland door den Commissaris der Koningin in naam der Koningin met gebed geopend. Toelating der nieuwe leden. De voorzitter deelde mee, dat hij een commissie heeft aangewezen, be staande uit de heeren v. Baren, Ho- gerzeil, de Kan ter, v. Staveren en v. Voorst tot Voorst, welke commissie reeds de geloofsbrieven der benoemde leden heeft onderzocht. Bij monde van den heer v. Baren ad viseerde de commissie tot toelating van alle 82 gekozen leden. Aldus werd besloten. Vervolgens legden de leden den eed of belofte af, waarna de voorzitter'hen geluk wenschte met het vertrouwen in hen gesteld. Met genoegen zag spr. onder de nieuwe leden twee van hen, met wie spr. in een vorig college had samen gewerkt. Vier en twintig leden zijn niet terug gekeerd. Hen dankte spr. voor hetgeen zij deden in het belang van het ge west. Met name noemde spr. den heer v. d. Meer, den nestor van het vorige college, die van 1901 af daarin zitting •had en deel uitmaakte van de comm. voor het krankzinnigenwezen. De dood beeft hem weggenomen; zijn nagedach tenis zal in eerbiedige herinnering blijven. Spr. eindigde met de. hoop, dat ook het nieuwe college in wederzijdsch vertrouwen mag werken in het belang der provincie. Spr. stelde zich voor morgen de ver gadering te beginnen met de verkie zing van Ged. Staten en van een bui tengewoon lid krachtens art. 89 der Prov. Wet. Bij het overzicht over de agenda vroeg de heer W. v. d. Hout Ged. Sta ten mededeeling te doen van hun voornemens in zake de vaartverbete ring, waaromtrent een missieve van Ged. Staten was ingekomen welke voor kennisgeving werd aangenomen. De voorzitter zou het verzoek over brengen. De Rolterdamsche huurverordening. Aan het slot der agenda vroeg en kreeg de heer Heykoop verlof voor het stellen van vragen aan Ged. Staten, betreffende het besluit van Ged. Sta ten over de door den Raad van Rot terdam vastgestelde verordening, tot het beteugelen van huuropdrijving, voor vernietiging voor te dragen. De heer Heykoop wenschte het antwoord van Ged. Staten af te wachten alvo rens nader over het onderwerp te spre ken. Spoorweg GoudaAlphèn. De heer v. Staal kreeg gelegenheid om de volgende vragen nan Ged. Sta ten te stellen: 1. Is het aim het college van Ged. Staten bekend, dat de aanleg van den spoorweg GoudaAlphen is stopgezet? 2. Zoo ja, is dit geschied met toe stemming en medewerking van Ged. Staten? 3. Kunnen Ged. Stalen meedeelen of de regeering plannen voor 'n afdoend verkeer voor de betrokken streek in voorbereiding heeft; zoo neen, hebben Ged. Staten dan hun meening hierom trent kenbaar gemaakt? 4. Is de provincie financieel betrok ken bij de plannen? De heer v. STAAL betoogde, dat de toenemende beteekenis van Boskoop met zijn 700 kweekerijen een goede verbinding noodzakelijk maakt. Auto- tractie is voor snijbloemen niet moge lijk en de toestand van heden, waar in te Alphen moet worden overgela den belemmert het vervoer en maakt het onnoodig duur. Spr. herinnerde aan het bezoek van 40 journalisten aan Boskoop en aan de redevoeringen bij dit bezoek gehouden. Niet alleen voor Boskoop, ook voor Waddinxveen als landbouw en industriecentrum is de spoorlijn van groote beteekenis. Het gaat hier om een locaaltreintje van slechts 14 KM.; het goederenver voer zal de exploitatie volkomen dek ken. Zoowel Boskoop als Alphen 'en Gouda hebben geadresseerd ten gun ste van den spoorweg: met name Al pben heeft groot belang bij de lijn, als verbinding met Boskoop, Waddinx veen en Gouda. De bouw zal een ob ject van werkverschaffing zijn en spr. meende, dat'de provincie er financieel bij geïnteresseerd is. Daarom vroeg spr. of Ged. Staten in de stopzetting zijn gekend. In het belang van handel, industrie, landbouw en veeteelt, achtte spr. voort zetting van den bouw gewenscht. De vergadering werd te 12 uur ver daagd tot Woensdag 11 uur. DE VLUCHT NAAR INDlë. Aneta meldt d.d. gisteren uit Batavia: Het Fokkertoestel vertrekt waar schijnlijk morgenochtend om zes uur naar Medan. De heer Van Lear Black heeft uit Weltevreden het volgende aan de K. L. M. geseind: Ik word overstroomd met telegram men uit alle deelen van de wereld, waaronder ook een van Fokker uit Amerika, van den volgenden inhoud: „Mijn gelukwenschen bij de aankomst yan de schitterende vlucht Nederland Batavia. Het feit, dat u de uitvoer baarheid van een commercieele lucht- verbinding hebt bewezen, zal van de grootste waarde zijn voor de ontwik keling van de luchtvaart, vooral in onze Nederlandsche koloniën. Ik stel uw vertrouwen in de organisatie der K. L. M. en in de Fokker-vliegtuigen op hoogen prijs." Ik denk binnen enkele dagen weer te vertrekken. Het vliegtuig bevindt zich in uitstekenden staat en wij allen zijn gezond en opgewekt. Ik vrees ech ter, dat men ons bij onze terugkomst wel verwend zal vinden, daar wij hier op zulk een koninklijke wijze overal behandeld worden. STREMMING VAN HET VERKEER. Met ingang van heden is het gedeel te van den verkeersweg Utrecht Haarlem, loopende van het dorp Ter Aa tot de Schans te Vinkeveen, (de Ter Aasche Zuwe) tot nader te bepa len datum voor alle rijverkeer geslo ten in verband met de herstellings werken welke aan dién weg worden uitgevoerd. SPOORWEGEN IN ZEEUWSCH VLAANDEREN. Op vragen van het Kamerlid Drop: I. wat er waar is van de berichten dat de nationale maatschappij van de Belgische Spoorwegen voornemens is buurtspoorwegen, o.a. den spoorweg GentTerneuzen, van de particuliere maatschappijen) over te nemen? II. Zijn de ministers niet van oor deel, dat in het belang van een be hoorlijk grensverkeer, speciaal in Z. Vlaanderen, zoo groot is, dat tijdig overleg tusschen Nederlandsche en Belgische spoorwegen gewenscht is? III. Zijn de ministers bereid dat overleg te bevorderen en mag er op worden gerekend, dat een behoorlijk spoorverkeer, ook daar, waar dit thans op Nederlandsch gebied geleid wordt door buitenlandsche maatschap pijen, door daartoe te nemen maatre gelen verzekerd zal zijn? hebben de Ministers van Buiten landsche Zaken en van Waterstaat het volgende geantwoord: Ingewonnen ambtsberichten hebbsn de in de eerste vraag geopperde ver moedens niet bevestigd, en ook overi gens is niets gebleken van wijziging in de bestaande toestanden op spoor weggebied in Zeeuwsch Vlaanderen, met name niet wat betreft den spoor weg GentTerneuzen. In verband met het bovenstaande kan de beantwoording van de vragen II en III achterwege blijven. DE STRIJD OM EEN RAADSZETEL. Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben Maandagmiddag een beslis sing genomen in zake de stembiljet kwestie te Rhenen. Zooals gemeld, had de S.D.A.P. een bezwaarschrift inge diend, waarin bezwaar werd gemaakt tegen de geldigverklaring door het hoofdstembureau van een doorgeprikt stembiljet. Ged. Staten handhaafden Maandagmiddag de genomen beslis sing. Ook achtten zij niet bewezen, wat in het bezwaarschrift der S.D.A.P. gezegd was, omdat omkooperij had plaats gehad. Gedeputeerden waren echter van oordeel, dat appellanten gelijk hadden wat betreft het stemmen van een vrouw voor haar schoonmoeder. Zij verklaarden deze stem ongeldig. Deze ééne stem is thans oorzaak, dat het gekozen A.R. raadslid, de heer Nadort, niet in den Raad zal komen en diens zetel zal worden toegewezen aan een lid der S.D.A.P. UIT DE OMGEVING! AARLANBERVEEN. De herijk van maten en gewichten zal plaats hebben op 21 Juli v.m. 10 12, en des n.m. van 14.30 uur, in het lokaal van den heer N. J. Bunnik. De doorvaart door de sluis bn het stoomgemaal „Neptunus", zal tot 16 Juli afgesloten zijn. De watermolenaar van de polder westzijde alhier, heeft eervol ontslag aangevraagd. In tie autogarage, van den heer T. v. Vliet brak brand uit, vermoedelijk ontstaan door het vlam vatten van ben zinedampen. Gelukkig kon men het met emmers water bedwingen en voorkwam men grooter onheil. BOSKOOP. Vrijdag 1 Juli mocht de heer A. v. d. Kraats, concierge der Openbare School den dag herdenken, dat het 25 jaren geleden was, dat hjj voor deze be trekking werd benoemd. Van zeer vele zijden mocht de ju bilaris belangstelling ondervinden, en ontving hij fraaie geschenken. Van het gemeentebestuur, alsme de vgn de afd. Boskoop van de vereeni- ging voor „Volksonderwijs", ontving hij een geschenk onder couvert. De gehouden inzameling ten bate der slachtoffers van den Stormramp in den Achterhoek, heeft hier ter plaatse f2053,18 opgebracht. Door den Nederl&iidsehen Borid van Burgerwachten is aan den heer G. Eenckhuijzen alhier uitgereikt het kruis van verdiensten, en zulks voor het ve le werk, dat genoemde heer in het be lang van het instituut heeft gedaan, HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Izak Evert Gerard z.v. P. Koole en E. Vro- mans. Teunis z.v. J. Deugd en G. Heme- laar. Ailriana Lena d.v. A. Wijnhout en L. A. de Jong. Theodorus Antoniusav. Th. A. van der Riet en M. J. Bogers. Margaretha Catharina d.v. N. J. van der Voorst en M. C. Roozendaal. Johanna Adriaantje d.v. W. J. de Boo en T. Groenveld. Johannes Josephus z.v. J. van der Klhuw en M. Twaalfhoven. Jan Pieter av. L. C. Goulooze en A. Groo- tenboer. Marinus Jacob z.v. T. van Oe- veren en T. Boers. Ondertrouwd: .Johannes Boot 52 j. en Anna Maria Brinkman 42 j. Overleden: Alida Adelheid Spijker 9 j. d.v. C. Spijker en B. Scbmidtz. Jacob Claü 2 j. z.v. C. Clap en G. M. Knoop. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Maar- tje d.v. J. Dubbellaar en C. van Duij- venveorde. Jacob z.v. A. van der Marei en A. van der Plas. Marijtie d.v. J. de Jong en M. Hasenoot. Willy d.v. H. J. Ptanje en J. Lith. Mijntje d.v. G. van den Oever en W. Remmelzwaal. Leen- dert z.v A.. Guijt en L. Snijders. Ondertrouwd: Jacob Zwanenburg en Neeltje Schuitenmaker. Amerik van Euijvenvcorde en Cornelia van Dijk. Getrouwd: Jacobus Janse en Wilhel- mina de Jonge. KATWIJK AAN ZEE. Het aardewerk van den Katwijk- schen fabrikant, den heer Klinkenberg, heeft zich als kunstproduct door zijn artistieks vormen, zijn warme, fraaie glazuurtinten, reeds in uitgebreide krin gen van onze Hollandsche provincies en daar buiten, een goeden naam ver worven. Zonder twijfel zal dan ook een in dit seizoen door Klinkenberg uit te voeren plan, nl. het vormen van een 'expositie zijner voortbrengselen, zoowel van vreemdeling als ingezetene, de be langstelling wekken. Een expositie van de producten dezer werkplaats in hun onderscheiden genres, tintenvariaties, ienz„ Z3l den bezoeker een duidelijk beeld trachten te verschaffen van 't geen dit in beteekenis toegenomen be drijf produceert. Een pand in Duin oord. tot dusver bewoond door de fam. Waterreus, zal voor dit doel worden ge reserveerd. WARMOND. De Indische Militairen, Vrijdag a.s. zal onze gemeente een cflicieet bezoek krijgen van het ueiachement Indische marechaussees. Nadat zij met een salonboot een tocht over de meren zullen hebben gemaakt, aangeboden door de vereeniging Oost en West, zullen zij te ongeveer kwart over twee in de haven „Het Fort" arri- veeren, waar, met verschillende autori teiten, de raad van deze gemeente ter verwelkoming aanwezig zal zijn. De mu ziek van St. Matthias zal de verwelko ming opluisteren. Men marcheert daarna naar het raadhuis, waar de Burge meester een welkomstrede zal houden, waarna de tocht wordt voortgezet naar ue boerderij M eerrus t. rer salonboot vertrekken de gasten weuer naar Den Haag. WOUBRUCGE. Dinsdagmiddag schuilde de land bouwer J. tijdens de onweersbui met zijn beide arbeiders in een landschuur- tje. Hij werd toen door den bliksem getroffen; de beide arbeiders bleven on gedeerd. GEMENGD NIEUWS. Armoede van onzen tijd- Een Amerikaansche schrijfster slaakte onlangs ae volgende verzuchting: Vroeger hadden we als zeker bezit het heilige drietal „Moeder, Thuis en Hemel". De tegenwoordige menschheid laat er ons niet veel van over. Het „thuis' wordt meer en meer een antiek begrip, waar je van hoort vertellen uit vervlogen dagen; hemel verdwijnt meer en meer in de mistige verte van de zoogenaamde „ongeweten dingen", en „moeder" wordt ontdaan van allen sentimenteel en, heiligen schijn. Goed toekijken. Van Prof. Billroth, den beroemden Weener chi rurg wordt het volgende verteld: Billroth sprak op zijn college eens over de eigenschappen, die een arts behoort te bezitten. Een arts zeide hij o.a. mag niet vies zijn en moet scherp toezien. Ik zal eens een proef nemen of gij allen die eigenschap bezit. Daarna goot hij een niet smakelijk uitziend vocht in een glas, stak daarin zijn vinger en likte toen den vinger af. Daarop volgde de uitnoodiging tot de jongelui, om hem dit na te doen. Allen bleken daartoe bereid, doop ten en likten af, zich inspannend geen „vies gezicht" te zetten. Maar toen zij prof. Billroth met een fijn lachje: „Inderdaad, allen heb jul lie getoont, de eerste eigenschap te be zitten en het gevoel van viesheid te kunnen ovenvinnen. Maar bij geen van allen heb ik het tweede 'opge merkt: scherp uitkijken. Want anders tzou jelui hebben opgemerkt, dat ik tmijn wijsvinger in het glas heb gesto ken, maar eten middelvinger heb af gelikt. De spin. Bij de ouden, die aanf tallooze goden en godinnen geloofden, was Pallas Athene de godin der kun sten, der wijsheid en van het verstand. Zij' kon prachtig weven en maakte Idan ook de kleederen der goden eni godinnen. j Nu leefde er in Lyldië, een land streek in Klein-Azië, een meisje, dei dochter van een purperwever, Arach- ne geheeten. Zij kon ook zoo prachtig weven, dat zij in een overmoedige bui Pallasl Athene tot een wedstrijd uitdaagde. Nu bezaten de Grieksche goden ook alle menschelijke gebreken, zooals toorn, haat en nijd, en de goden straf ten Arachne voor haar vermetelheidl (door haar in een spin te veranderen. Zoo verklaarden ae ouden de kunst vaardigheid Van het kleine; verachte diertje, fdat in zijn wanstaltig lichaam) zulke wonderen verbergt. Want waar lijk, een wonder zijn de draden van! Ide spin, van duizend draadjes saam- gedraaid en toch zoo fijn en sterk, iaat Ide bekwaamste weefster ?e niet kan namaken. .Wonderolie-kuur. Te Tel Aviv, in Palestina, hebben vier com munisten den student Alexander Mo ses aangerand en hem gedwongen eert groote hoeveelheid wonderolie te slik ken bij wijze van vergelding, omdat) deze student het gewaagd had, in de pers 'te wijzen op de propaganda die de Communisten voeren in de scholen. De toestand van Moses moet zeer ernstig 'zijn. Zooals men hieruit ziet. vindt 'dd beruchte fascistische wonderolie-me thode nu ook al navolging bij anderen. Goed geantwoord.' Een zee man, die juist op het punt stond, zich naar Indië fin te schepen, ofschoon! zijn Vader, grootvader en overgrootva der in 't water hun leven verloren hadden, werd door een geleerde ge vraagd', of hij' er dan niet aan dacht, hoe zijn vader gestorven was „Bij een schipbreuk", antwoordde de matroos. En je grootvader? Die verdronk met zijn pink bij! het visschen. En je overgrootvader? Die is bij een storm vergaan. Op de opmerking van den geleerde, Idat het dan toch heel gewaagd van! hem was, zich op een clement te be geven, waarin ai zijn voorouders den dooo. gevonden hadden, richtte de zee man de vraag tot hem: Waar is dan uw vaaer ge storven O, heel kalm en zacht in zijn bed. En uw voorouders? Eveneens in hun bed. Maar mijn beste man, zei d* zee vaarder, het "hoofd schuddend, poe durt je dan nog rustig m |e beo bg- gen, nadat al je voorvaders d?ann reeds den dood gevonden heboen? Rechtvaardige strai. liet huisgezin van een welgestelden reizi ger was gelijk dat in vroeger tiiaen toen men nog niet als tegenwoordig, met den spoortrein reisde, menig maal plaats vond door X breken der wagenas gedwongen, in een klein idorpie zich in een ellendige scauürt in te kwartieren. Het was zeer koud en de vreemda ling was gedwongen hout te koooen. Toen hij daarnaar uitkeek, reedi juist een boer met een voer .Tout voor bij, die op de vraag van uen reiziger zich diens noodlottigen toestand icn nutte maakte en drie gouden tien tjes voor zijn hout verlangde. Goed- of kwaadschiks moest ue vreemdeling, wiens kinderen bijna om kwamen van de koude, den prijs be talen. De boer nam zijn geld, ging daarmee in de dorpsherberg en blufte er op, hoe hij daareven een vreemdeling voor hout, dat geen vier gulden waard was, drie gouden tientjes nad afgenomen. Het was mijn hout, voegde hiji en bij, en ik kon er voor vragen wat ik wilde. Toen hij het gelag betalen wilde, verlangde de waard drie tientjes. Het is mijn jenever, zeide hij, en ik kan er voor vragen, wat ik wil. Met dezen eisch bracht het de eer lijke waard, zoo als zijn bedoeling was, het daarheen, dat het gebeurde voor den kantonrechter kwam. Deze stond den waard wel is waar de drie gouden tientjes niet toe, maar liet den houtvester komen om 'thout te schatten. i Nadat deze het hout in oogen- echouw genomen had. zeide hij: De sterke drank kost tien centen en is met drie gouden tientjes te hoog betaald, maar t hout kost nog min der, want de vlegel heeft het in mijn1 bosch gestolen. Daarop kreeg de vreemdeling weder! terug, wat hem te veel ontstolen was*, ide boer kwam achter de tralies en de waard zei, dat hij 't geld voor den sterken drank graag kwijt wilde schel den. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De noodlottige twist te Leidschendain. De rechtbank heeft gisteren uit spraak gedaan in de zaak tegen den jeugdigen polderwerker B. V., uit Hoogerheide (gemeente Woensdrecht), die in den vroegen morgen van den 20en Mei j,l. bij een ruzie met zijn ka meraad J. van Loon naar aanlei ding van het werpen door L. van broodkruimels in de koffie van ver dachte dezen zoodanig met een broodmes heeft gestoken, dat de hart streek werd geraakt, hetgeen den dood tengevolge had. De rechtbank verklaarde verdach- të schuldig aan zware mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, en veroordeelde hem, rekening houdende met de omstandigheden, waaronder het feit is gepleegd, en -met den per soon van verdachte, tot 6 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van de voor- loopige hechtenis. De eisch was 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De directie van „De Avondpost" heeft eenige personen te 's-Gravenha- ge, die „proclamaties" contra dit dag blad voor hun ramen hebben hangen, doen dagvaarden om deze biljetten te verwijderen. Deze kwestie zal hedenmiddag voor den president van de rechtbank in kort geding worden behandeld. Voor eischeres treedt op mar. A. J. Fokker en voor eenige der gedagvaar- den mr. J. F. E. Belinfante. HET SCHAAP. Het tamme schaap is een e - vaar dig dier in de geschiedenis dei ereld Toen er nog geen rijken en steden wa ren, toen de mensch nog van weide naar weide, van land naar land, als een zwerver ronddoolde, toen was het schaap hét middelpunt der mensche lijke beschaving, ja van zijn leven. Al dus beschouwd begrijpen wij de oude Egyptenaren, die het schaap als een heilig dier vereerden. Nog heden ten dage staat, als bewijs, hoe innig ons huisdier met 's menschen bestaan saatngegroeid is, zijn aantal in een zeer bepaalde verhouding tot het aan tal inwoners van een land. De oude Romeinen leerden de scha pen eerst in de derde eeuw vóór Chris tus scheren. Na het scheren werd het schaap met wijn en olie gezalfd, waar voor sommigen ook witte was en var kensvet namen. Er waren volken, die de schapen niet schoren, maar pluk-! ten. In den Keizertijd zag men meer malen in den Romeinschen circus fijn- wollige, met vermiljoen beschilderde schapen verschijnen, even als men des tijds, om de natuur de verbeteren, ook de struisvogels rood kleurde en de manen van getemde leeuwen verguld de. Even als de Romeinen, leerden ook! de andere Volken eerst later de scha-' pen scheren. De vrouwen moesten daarvoor zorgen en na de invoering' van het christendom werd haar ver boden. dezen arbeid des Zondags te verrichten. De schapenteelt nam van. lieverlede sterk toe. In Duitschland vooral na den zeven-jarigen oorlog, die in Saksen zware wonden geslagen had. Prins Xaverius verzocht, tijdens de minderjarigheid van den Keurvorst Frederik August, Koning Karei III van| Spanje om een aantal Merinosschapen; over te zenden. Deze zond toen in 1765 als geschenk 230 stuks der edelste Spaansche wol dragers. In het begeleidend schrijven werd de hoop uitgesproken, dat de veredelde schapenteelt tot zulk een welstand mocht leiden, dat het den Keurvorst gelukken zou, de wonden te heelen, welke zijn land door ver schillende oorlogen geslagen waren. Deze wensch werd inderdaad vervuld. Heden ten dage neemt Saksen den eersten rang onder de Europeesche wol-producenten in, en de Saksische wol wordt voor de allerbeste gehou den en is inderdaad een der hoofd bronnen van den Saksischen welstand geworden. Door vermenging van vreemd en in- landsch ras ontstond het welbekende' Spaansche Merinosschaap, dat onder het bijzonder geschikte klimaat bij goed weiland en uitmuntende verzor ging zich al meer en meer veredelde. Vandaar dan ook, dat Spanje eeuwen lang de fijnste wol leverde en dat alle lakenfabrikanten in de Nederlanden, in Frankrijk en Engeland hun grond-J stof, de wol, vroeger uitsluitend uit Spanje lieten komen. In de 18e eeuw' had Spanje nog 12 millioen schapen,' waarvan de helft Merinosschapen wa ren, die door ongeveer 30.000 herders bewaakt werden. Sedert zijn deze Me rinosschapen in Spanje zóó ontaard, dat zij ver beneden het Saksische schaap staan en hun wol ternauwer nood een derde van de waarde der Saksische heeft. Op ons eiland Texel bestaat een zeer uitgebreide schapenfokkerij. Duizen den schapen worden daar op de uit gestrekte weilanden onderhouden, en de Texelsche schapenkaas is alom be kend. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VEENDAM 5 v. Rott. n. New-York. NIEUW-AM,STERDAM 5 v. N.-York te Rott. DINTELDIJK Rott. n. Vancr. .4 tel Swansea. MAASDAM N.-Orl. 'n. Rott 4 te Havana!.' ©EMDIJK Vancr. n. Rott. 2 v. PortL GAASTERDIJK .Vancr. n. Rott 5 van; San Francisco. NARENTA Rett. n. Vancr. 4 te Victoria.^ LOGHGOÏL, Vancr. n. Rott. 4 te Londcfni HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN thr. 5 v. Afsoabaai. RANDFONTEIN thr. 5 te Southampton. GRIJPSKERK thr. 5 v. Pt Said- BILLITON thr. 2 v. Mombassa. GIEKERK uitr. p. 4 Dakar. RIJPERKERK uitr. 4 v. E.-Lomdon. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. HAARLEM thr. 3 v. Bata. j REGGESTROOM thr. 4 te Gr. Maliou, DJOCJA thr. 5 te Amst. i i (CERES uitr. 5 v. Amst. (DRECHTSTROOM 5 v. Amst. a. Hamb. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA uitr. 4 v. Ri» Janeiro. J KENNEMERLANB: thr. 4 v. Montevideo' ZEELANDIA uitr. 4. v. Lissabon:. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PATRIA thr. 4 9 n.m. v. Tamger. JACATBA thr. 5 te Rott. SAMARINDA uitr. p. 4 Ouessant. MEN ADO thr. p. 4 Kaap del Armi. GORONTALO 5 v. Rott. n. Batavia. m TJERIMAI Rott. n. Bat. 5_ 11 v.m'. v. Tanger. 1 STOOMVAART MIJ. BTEDERLAJfD. BNGGANO 5 v. Narvik ie IJmuiden. KON. DER NEDERL. 5, v. Amsterdam n. Batavia. SALEIER thr. 5 te Suea. PRINSES JULIANA uitr. 5 te Sahang. KARIMOEN uitr. 5 te Onrust. MAPIA uitr. 4 te Genua. PiRINS DER NEDERL. thr. 4 Pt Said. RONDO uitr. 4 v. Unaridao. KRAKATAU uitr. p. 3 Malta. ISEMBILAN uitr. 5 v. Suea. iVONDEL thr. 4, y. Sahang. KON. PAKETVAART MIJ. TASMAN 4. v- Bat. te Brisbane.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6