NIFl'V'F IFirFCHE COURANT VAN MAANDAG 4 JUL! 1927 DAG-AGENDA. Van 1—8 Juli, Stadsgehoorzaal: Ten toonstelling „Onze Voeding en Melk hygiëne". Geopend van 11—5*4 en 7*4 11 uur. Dinsdag 5 Juli, 's avonds acht uur, Stadsgehoorzaal: Lezing van Prof. Dr. E. Gorter, over: „Zuigelingenvoeding". Woensdag 6 Juli, 's avonds acht uur, Stadsgehoorzaal: Lezing van Dr. H. W. Kramer, over: „Melkhygiëne en Melkcontrole" Woensdag 6 Juli, 's av. 8—9 uur. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelegenheden in de be stuurskamer van Ons Belang. Molen straat. Donderdag 7 Juli, 's avonds acht uur. Lezing van Dr. I. H. Vos over: „De Melkvoorziening van groote Gemeen ten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 Juli tot en met Zondag.10 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Teief. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. contributiën en collecten werd een be drag van 6133.75 ontvangen. Het voorstel van het Bestuur, om. v^or zoover noodig, steun te verleenen aan de vereeniging „Draagt elkanders Lasten", ten behoeve van de verple ging van minvermogenden, werd aan genomen. Wegens periodieke- aftreding van 3 bestuursleden en ter aanvulling van 2 vacatures werden in het bestuur ge kozen de heeren L. de Feyter, van Ter- neuzen; J. Steketee, van Heinkens- zand; H. R. Struve, van Middelburg; L. Gijsouw, van Breskens en E. van der Slikke, van Poortvliet. De vergadering werd besloten met een rede van Ds. D. A. van den Bosch, van Den Haag „Om de ziel"; het ern stig èn tevens opwekkend woord, in schoonen vorm voorgedragen, werd met onverdeelde aandacht aangehoord BUITENLAND. DE DRIE-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. Nog geen overeenstemming. Ondanks het voorloopigaccoord over zekere bijkomstige kwesties, heerschter ie Genève nog volledig gebrek aan over eenstemming tusschen de drie mogend heden nopens de beperking van duikboo- ien. Morgen vergadert de technische com missie opnieuw om te trachten tot over eenstemming te geraken nopens het ka rakter van kruisers. De Engelsche voor stellen betreffende de twee klassen van duikb.ooten zijn naar de.regeeringen van Tokio, Washington, Parijs en Rome op-, gezonden. DÉ DUITSCHE VESTINGEN IN HET OOSTEN. Een accoord. De voorwaarden voor het vaststellen van oe slooping der vaste werken" van lie Duitsche grensvestingen in het Oos ten zijn in volledige overeenstemming tusschen der^ Duitschen generaal von Pawels en de deskundigen der gealli eerden geregeld. Een Fransch en een Belgisch majoor 'zullen zj,. binnenkort met von Pawels daarheen, begeven. EYRD TE PARIJS AANGEKOMEN. Geestdriftige ontvangst. Zelden zag men zoo'n gedrang, 'als bij Byrd's aankomst in het station Saint Lazare te Parijs. Zaterdag twaalf uur is juist het moment, waarop de halve dtad leegloopt. De aviateurs botsten'dus op tienduizenden vertrekkenden en er ont stond een geweldige chaos. .Het eerste wat Byrd uit den trein stappend ziet, is de Hollandsche drie kleur. Hij valt letterlijk in de armen van den heer Stephan, die hem uit naam van de Nederlandsche vliegtuigfabrie ken en als persoonlijk vertegenwoordi ger van Fokker den krans van roode rozen aanbiedt, die in Le Bourget zijn. bestemming miste. Stephan spreekt een kort kordaat welkomstwoord in het En- gelsch: „Als vertegenwoordiger der Fokkerfabrieken en persoonlijk verte genwoordiger van Fokker ben ik geluk kig u mijn bartel ke gelukwens.chen te kunnen aanbieden. Mogen deze bloemen mijn bewondering en dankbaarheid uit drukken voor uw prachtige daad". Byrü bedankt met een Linken hand druk en herhaalt tot tweemaal toe, dat het vliegtuig schitterend is. Meer kan hij niet zeggen. Het volk overstroomt het perron. Van de Fransche officieele speeches komt niets terecht. Er wordt aan alle kanten aan Byrd getrokken en geplukt. Hij is van zijn kameraden gescheiden. Eindelijk weet Stephan met zijn athle- tengestalte den kleinen aviatsur door de menigte te loodsen. Met groote moeite beklimmen zij huA auto's, maar het volk staat op de treeplanken en hangt aan ile. kap. Byr«i en Lindbergh hebben beiden wel op tastbare wijze met de Pargsche geest- drift kennis gemaakt. -Onder degenen die Byrd en zijn tocht- genooten aan het station ontvingen, wa ren vertegenwoordigers van het Ameri- kaansche gezantschap, Chamberlin en Lev ine enz. I e molor van (h'et beschadigde vlieg tuig zal te Le Bourget uit elkaar geno men en weer ineengezet worden. Bij den president. Byrd en zijn metgezellen zijn door Pres. Doumerque ontvangen. Hij stelde levendig belang in het verhaal .van hun reis en wenschte hen geluk. Byrd overhandigde aan den President een nabootsing van de eerste Ameri- kaansche vlag uit 1777. LINDBERGH IN CANADA. Een tragisch ongeluk. Op Lindbergh's aankomst te Ottawa, ter bijwoning van de feestelijkheden voor Canada's 60-jarige zelfstandigheid viel' een schaduw doordat luitenant John ston, jeen van de Amerika? nsche vlie gers in het hem begeleidènde smaldeel vliegtuigen brj de landing on slag gedood wera. Een volgend vliegtuig stortte nl. op hem neer. GERUCHTEN OVER AFTREDEN VAN BALDWIN. Bridgeman als zijn opvolger genoemd. Er loopen te Londen geruchten, dat de premier Baldwin gedreigd heeft af te treden. Minister Bridgeman wordt reeds door een "zekere sectie van dè Torv-partij als zijn opvolger gedoodverfd. Hijzou dè werkelijk sterke man zijn, dien de re geering noodig heeft, zooals gebleken is uit zijn overwinning op Churchil, den kanselier van de schatkist, met betrek king .tot de marinebegrooting. HET JOEGO-SLAVISCH— ALBANISCH GESCHIL. Door tnsschenkomst van Frankrijk geregeld. Het Albaneesche persbureau te Tira na deelt mede, dat de Fransche gezant, (lie heiast was met de waarneming der Jcego-Slavische belangen in Albanië, handelende volgens een bijzondere op dracht van de Joego-Slavische regeering, den Albaneeschen Minister van Buiten- landsche Zaken bezocht heeft. Hij over handigde hem, in plaats van de vroegere nota, een nieuwe nota, welke de uit drukkingen niet meer bevatte, waaraan de Albaneesche regeering aanstoot ge nomen had. In haar antwoord verklaarde de Al baneesche regeering, dat zq het bewijs wilde geven van haar liefde voor den vrede en daarom last had gegeven Doe- raskowitsj in vrijheid te stellen. Hierdoor is het incident thans geëin digd. KORTE BERICHTEN. Na Pujo is nu 0 ok madame Mon- tard, telefoniste van de „Action Fran- caise", gearresteerd en in de gevangenis opgesloten. Het aantal' slachtoffers van de hitte in Chicago bedroeg in drie dagen tijds 30 In den heelen staat Ohio bedroeg het een 20-tal meer. De Diiitsche Rijksminister van Landbouw dreigt met zijn aftreden, in dien de Rijksdag de door den Rijks raad verworpen voor stellen tot tariefs- verhooging niet aanneemt. De Italiaan P-irelli is tot voorzitter der Internationale Kamer van Koophan del gekozen. Volgens een bericht uit Warschau hebben de Ministers Bratianu en Zaleski telegrammen gewisseld, waarin zii %r- klaren, te zullen, streven naar het sluiten eener Poolsch-Éoemeensche alliantie. Uit het Sociale Leven. HET BEVAL OUDEGEEST. Men kent de kwestie. De heer Serra- rens kon .van den heer Oudegeest geen verlof krijgen om op de arbeidsconfe- rentie te Genève hét woord te voeren. Hij moest zich daartoe van een schrif telijke machtiging van den heer Colijn voorzien. De heer Öudegeest optkende dit. Vérder is er heel wat heen en weer geschreven. Het -laatst door den heer Oudegeest in Het Volk van 14 Juni. In de Standaard komt de heer Amelink daar weer tegenop. Na enkele onjuistheden te hebben rechtgezet, eindigt de heer Amelink: Tenslotte: het eenigste punt, waarop nu Het Volk alle aandacht concen treert, blijkbaar om de aandacht van de andere feiten af te leiden is, dat de heer Oudegeest niet zou gewei gerd. hebben den heer Serrarens te la ten spreken. De heer Oudegeest beweert, dat hij tot Serrarens heeft gezegd: „officieele permissie geef ik niet; die is niet noo dig; spreek zoovéél je wilt;" De heer Serrarens verklaart, dat de heer Oudegeest niet alleen geweigerd heeft voor hem schriftelijk het woord te vragen, maar daaraan toegevoegd heeft, „dat hij het gek vond dat hij als secretaris van het I. V. V., voor den se cretaris van het I. C. V., het woord zou vragen. Dat zou bij zijn menschen een vreemden indruk maken," De heer Oudegeest beroept zich nu op artikel 1 van het reglement der Con ferentie waarin stond, dat de experts niet het woord konden nemen dan met machtiging van den voorzitter der conferentie of van de voorzitters der commissie. Inderdaad; maar het presidium der conferentie weigerde Serrarens als spreker in te schrijven voor de ple naire zitting, als niet een der gedele geerden daarvoor een schriftelijke machtiging gaf. Zelfs de verklaring, dat deze schriftelijke machtiging zou komen, was niet voldoende om voor loopig als spreker ingeschreven te wor den. Er moést een schriftelijk man daat zijn. Eerst toen de heer Colijn een schriftelijke verklaring had gegeven, werd Serrarens op 'de sprekerslijst in geschreven. v In de Commissies is daar later niet de hand aangehouden. Maar dat doet niets af van de juistheid der feiten, zooals die hier zijn medegedeeld. De heer Oudegeest zegt nu in Het Volk van 11 Juni dat, als er een man daat noodig was, het niet zijn plipht was geweest dit te schrijven, doch dat dit de plicht was geweest van het hoofd der delegatie, den heer Colijn. Voor die redeneering is iets te zeg gen. Ik heb dan ook den heer Serra rens aangeraden zich direct tot den heer Colijn te wenden. Niet omdat deze het hoofd der delegatie was. Maar omdat ik verwachtte, dat de heer Oudegeest zou weigeren. De heer Ser rarens was echter van oordeel, als ar beidersvertegenwoordiger, den .arbei dersgedelegeerde niet te moeten voor bijgaan. Het resultaat was. dat hij zich toch tot. den heer Colijn moest wenden. Wij laten nu gaarne aan den objec tieven lezer het oordeel.. UIT ONZE INDIEN. ERNSTIG ONGEVAL. Een groote Mado.ereesche prauw met honderd' opvarenden is bjj het Oostgat te Söerabaja omgeslagen. De „Krakatau" en drie marinevliegtuigen trokken er heen. Zij troffen de prauw onderste boven aan met twintig per sonen er bovenop. Hier en daar dreef wrakhout, waaraan zich menschen hadden vastgeklampt. Gevreesd wordt dat de nieesten verdronken zijn. DE SULTAN VAN LANGKAT OVERLEDEN. Overleden is de Sultan van Lankat, Sum. Oostkust, Sultan Abdoel Aziz Abdoeldjalil Rachmad Sjah. Opvolger is zijn zoon Toengkoe Machmoed. Kunst en Letteren. STEUN GEVRAAGD VOOR DE HAARLEMSCHE ORKESTVEREEN. Voor Leiden is de H.O.V. een zeer goede bekende. Hoevelen heeft zij de paar laatste jaren hier ter stede niet aan zich verplicht door de reeks con certen tegen zeer populaire1 prijzen 1 Maar zöoals bekend, verkeert de H.O.V in financieelen nood. Van 1920 af is het jaarlijksch exploitatie-tekort onge veer 8500, hetwelk telkens nagenoeg door vrijwillige bijdragen van particu lieren werd aangevuld. Het bestuur der H.O.V. meende de zen ongewenschten toestand niet te mo gen doen voortduren en'wendde zich bij request vaü Mei j.l. tot den Ge meenteraad van Haarlem met het Ver zoek om lo. te willen'voorzien in het opgeloopen kastekort (dat öp '30 Sep tember ongeveer 11.000 zal bedragen) 2o. een aanvullende subsidié toe te staan over 1927 van 2500 over het tijdvak 1 October—31 December en 3o. de jaarlijksche subsidie met ingang van 1 Januari 1928 te verhoogen met 10.000. In de Raadszitting van 1 Juni j.l. werd dit verzoek afgestemd. Een voor stel van den heer Vincent Loosjes, in diezelfde Raadszitting gedaan, om a. de helft van het sub 1 en 2 gevraagde bedrag-in-eens, te weten 6750, toe te staan, onder voorwaarde, dat een even groot bedrag door vrijwillige bijdragen zal worden bijeengebracht,, b. met de beslissing over de toekenning van een grootere subsidie voor de volgende ja ren te wachten tot de a.s. begrooting aan de beurt is,' werd in handen van B. en W. om prae-advies gesteld, en, na gunstig prae-advies, iti de Raads zitting van 29 Juni j.l. aangenomen. Het bestuur der H.O.V. heeft nu tot taak aan de voorwaarde, om door vrij willige bijdragen een bedrag van 6750 bijeen te brengen, en .wel zoo spoedig mogelijk, te voldoen. Ten einde dit te bereiken richtte het bestuur zich per circulaire tot de in gezetenen van Haarlem en aangrenzen de gemeenten om hulp. Gezien de groote waardeering, die het orkest ook te Leiden mocht ondervinden, wordt ook op Leiden een beroep gedaan. Het gaat er toch om of het orkest zal kun nen blijven voortbestaan, dan wel of het ontbonden zal moeten worden! En daarbij heeft Leiden immers ook be lang? Wie mede wil werken, zende zijn ondersteuningsgaven aan de firma Eggers, Botermarkt 14, alhier, of aan den heer V. K. Schouw, Aelbertsberg- straat. 86, IJaarlem. Muziekliefhebbers: denkt om uw concerten GEMENGD NIEUWS. Kortsluiting. Een niet alle- idaagsch ongeval is Zaterdagavond te omstreeks 7 uur in de De Clercqstraat bij de Bilderdijkstraat te Amsterdam gebeurd. Op dat tijdstip reed een heer op de fiets naast de trarnbaan/ toen plotse ling een stroomdraad van het net brak. 1 De wielrijder werd dotor den draaid getroffen en van de fiets geslingerd). Naar getuigen hebben waargenomen werden sterke vorikverschijnselen ont wikkeld. toen de draad dè keibestra ting raakte. Het bleek spoedig, dat de getroffene de omstandigheden in aanmerking ge nomen, er buitengewoon goed was af gekomen. Zijn voorhoofd vertoonde een schram] en op zijn kléeding waren vlekkeri te zien, welke aanvankelijk aan schroei ing geweten werdén, doch bij nader inzien veroorzaakt waren door het vet van den draad. De man werd per autobrancard van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd en daar onderzocht. 1 Na verbonden te zijn, kon hij-naar. huis gaan, omdat bleek,, dat ander letsel dan de schram niet veroorzaakt was. Het is zeer waarschijnlijk, dat de gummiebandèn van hét rijwiel den getroffene voor erger hebben behoed. Een wandelaar ware er ongetwijfeld «minder goed afgekomen. Toen de draad de keibestrating raak te, viel, zooals steeds, de desbetref fende automaat in de Centrale uit. De schakelbordwachter, die aan het uitslaan niets bijzonders bespeurde1 een abnormale stroomafnam'e op één' zelfde oogenblik, bijv. door het aan zetten van verschillende tramwagens tegelijk, kan hetzelfde verschijnsel ver oorzaken zette haar weer in, zoodat de draad opnieuw onder stroom kwam. Ware de automaat met een hardenl klap uitgevallen, dan zou de wach ter natuurlijk onraad hebben bespeurd en niet opnieuw hebben ingeschakeld. 'Om aan het onder stroom staan vani den gebroken draad een einde te ma ken, drukte een der ingenieurs van de itram, die steeds ijlings per auto uit rukken, met gummihandschoenen den tie automaat ditmaal met een klap idraad op de rails met het gevolg, dat uitsloeg en niet weer ingezet werd. Na een kwartier was met behulp van een der montagewagens het euvel opgeheven. Doch een gedeelte van het! tramnet, o.a. het Leiitischeplein, hajdj stroomloos gestaan. Dronken chauffeur. In de lste Boschstraat, te Den Haag, heeft -Zaterdagmiddag 'n aanrijding plaats ga had tusschen een melkkar van de Sierkan en een auto, bestuurd dooi! {den chauffeur H. B. Het bleek dat de chauffeur in staat van dronkenschap verkeerde, zoodat het noodig was, hemi ter ontnuchtering! naar het politiebureau aan de Louisa jHenriëttestraat over te brengen. Even later kwam de patroon van; Iden chauffeur aan hetzelfde bureau1 (aangifte doen van diefstal van een flesch advocaat, vermoedelijk door (Zijn chauffeur gepleegd. B11 onderzoek werd een leege flesch! op hem bevonden. Tegen hem is ter zake van een en- ander proces-verbaal opgemaakt. Vechtparij. Tijdens een 'ker mis te St. Jansteen had een ernstige vechtpartij nlaa.s tusschen P.. en «Mi., beiden landbouwerskm ht aldaar. Eerstgenoemde sloeg JM: met een paa. op zijn hoofd, met net gevolg, oiat deze in het ziekenhuis fs dpgenomen en gistermorgen aan de bekomen ver- we ndmgen is overleden. De dader is ter beschikking der ius- titie te Middelburg gesteld. Beiden verkeerden onder tien in vloed van sterken drank. Vergeten. Zaterdagmiddag te in tic gemeentebewaarschool aan de Nijhofstraat te Arnhem een 4-jarig mn get je na het sluiten der school te vier uur achtergebleven. Te 7 uur pas trok het tie aanJdaöht' van voorbijgangers, dat zij in het schoolgebouw een kind hoorden schreien. De politie heeft de school met een HooDer geopend en het kind naar de «ouders gebracht. De politie stelt een onderzoek in. Overreden. Te Wiiidervank ïs het 10-jarig zoontje van P. Gruppelaar tonder een met bout geladen wiokar geraakt en aan de gevolgen overleden., Verdronken. Gistererr is tel Assen de 57-jarige'mej. H. M., wo nende aan de Witterstraat, in 'n sloot bii haar woning geraakt en verdronken! Te Kollumerzwaag is het 4-iang Idochtertje van den arbeider J. Nico- lai verdronken. Overleden.De 72-jarige 'de B. uit de Tacob Vermeijstraat te Den Haag. die Woensdag j.l. op den West! duinweg door een vrachtauto werdi (aangereden en o.m. aan de borstkas! wercl gewond, is gisternacht ih hef gemeentelijke ziekenhuis overleden. Aangehouden. In een groot magazijn in Den Haag is een juffrouw laangehouden, die op heeterdaad) wasi betrapt, toen zij zich schuldig maak te aan diefstal van eenige handtasch- jes. I n b r aa k. In den nacht van! Vrrtiag op Zaterdag is ingebjpken in de woning van Mevr. P. aan de Boet- eelaerlaan te Den Haag. t Uit een kast is een geldkistje metl waardevolle sieraden en familiepapie ren gestolen. Gisterochtend is het geldkistje door ■eenige jongens op een terrein bij ldie| Statenlaan gevonden. De inhoud was echter verdwenen; Ongeval. Op den miinspooiv weg erkrade-S impelveld nabij de mim Willem Sophie, geraakte de 59- jange mijnwerker J. uit Simpelveltil onder een kolentrein. Een der voeten werd afgereden, |de| andere voet werd vreeselijk gewond] en in het hospitaal geamputeera. De toestand van Jis zorgwekkend'. B ra ntii - Ce, Reuver is heden nacht de timmerfabriek der firma !Lit- jens geheel uitgebrand. Veel hout en meubelen werden eenj prooi der vlammen. Het woonhuis is| gespaard. I .verzekering dekt de schade. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Alhier is Zaterdagmiddag het 3- jarig zoontje van den heer M. L. dat zijn vader uit de fabriek wilde afhalen in den Rijn gevallen. Toen zijn vader naar buiten kwam, zag hij zijn kind op het water drijven. Hij sprong het onmiddellijk 11a en bracht het op het droge, maar de levensgeesten waren reeds geweken. LEIDERDORP. De verleden week alhier gehou den collecte voor de slachtoffers der Stormramp heeft 671.opgebracht. Radio-Programma. Wat er vanavond ta hooren ls. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 8.50—10.50 Orkest m Declamator. LANGENBERG 468,8 M. 5.506.50 Concert. 8.45—9.20 Vroolijke avond. 9.20—10.50 Zang. 11.0012.20 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. .405.55 Kinderuurtje. .15—8.00 Concert. 7.45 Politieberichten. 8.10 Lezing door Prof. Keesom. .10.15 Persberichten. 10.30 Een uurtje cabaret. DAVENTRY, 1600 M. 6.20 Zang. 7.05 Zang. 7-35. Piano. 8.05 Variété. 9.05; Zang. 9.5 5 „Abraham Lincoln'tooneelstuk. 11.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05—5.55 Concert. 8.50 Concert Een nieuwe wisselstroomlamp. Het valt niet te ontkennen, dat er een streven bestaat, om den benoodig- den stroom voor een radiotoestel ge heel uit het sterkstroomnet te betrek ken. Hoewel de vakbladen al ver schillende schakelingen aan de hand1 gedaan hebben, is er tot hiertoe nog geen enkele populair geworden. De plaatsstroomvoorziening levert prac- tisch weinig moeilijkheden meer op, maar aan de gloeidraadvoeding kle ven nog moeilijkheden. Er zijn twee wegen om tot het doel te geraken; di recte en -indirecte voeding door het stadsnet. Voor de directe voeding zijn er lampen geconstrueerd, waarvan de gloeidraad bijzondere eigenschappen heeft, zooals b.v. de wisselstroomlamp van Philips. Op het gebied van indirecte voeding heeft de techniek een weg aangewe zen, waarbij een lichaam, gevoed doof getransformeerden wisselstroom, de noodige warmte levert aan een of an dere buis in de lamp, die de benoodig- de electronen-emissie levert. Naar Telefunken mededeelt, zal bin nenkort zoo'n lamp op de markt ver schijnen onder den naam R. E. N. 1104. Deze lamp zal, volgens het bericht, ge schikt zijn voor h.i., det., lste en 2da trap. 1. f. versterking. De voet heeft 5 pennen, waarvan er 4 in een gewonen lampvoet passen. ALKEMADE. Gevestigd: A. M. van Schie, uit Warmond; J. M. Scholten, uit Haar- lemme-nmeer; G. M. Dobben, uit Voor schoten; C. Th. Roos, uit Oegstgeest; J. Th. Borst, uit Hazerswoude; J. P.' Zoet, uit Wassenaar; E. M. D. Hansen,' uit Friedrichstadt; J. Hazelhoff, uit Alkmaar; C. Nigten, uit Uithoorn; S. Smit en gezin, uit Simpelveld; A. J. Hogeboom, uit Leimuiden; A. C. J. de Loor en echtgenoote, 'uit 's-Gravenha* ge; A. M. Vermeij, uit Haorlemmerm. Vertrokken: K. G. Beugelsdijk, naar Veur; G. J. van der Meer, naar Voor hout; G. Klomp, naar Voorschoten; H. H. M. Otten, naar Alkmaar; P. P. van Leeuwen, naar Rotterdam; A, M. Tei> steeg, naar Leiderdorp; S. P. van Kins, naar Noordwijk; N. J. Waasdorp, naari 's Gravenhage; J. Verhaar, naar Lei den; P. Turk, naar Leiden; J .B. Veens- wijk, naar Noordwijkerhout; C. C Bonst, naar Woubrugge; P. J. Hooij- mans, naar Nijmegen; M. A. ter Beest, naar Ede; H. Hoek, naar Rotterdam. TER AAR. Bü de voetbalwedstrgden alhier, hebben het 2e en 3e elftal van Bodegra ven een overwinning behaald, zqodat beide elftallen eerstdaags in de finale moeten uitkomen om de je en 2e prijs. NOORDWIJK. Burg. Stand. Geboren; Johanna Cornelia, dv. P. v. Hameren en IX Pluy; Catharina Johanna, dv. C. L. Duindam en C. M. Heemskerk; Corne- lis, zv. Th. Hogenes en A. Plug; Jo hannes Gerard, zv. M. C. Punt en G. Th. Kruythoff; Jacoba Magdalena, dv. M. Hoek en J. M. Perrels; Theo Jozef, zv. W. I. v. d. Meer en S. C. v. d. Werf. Ondertrouwd: J. v. Beelen, jm. 22 j. en C. v. d. Meij, jd. 19 j. te Rijnsburg; A. Weterings, jm. 23 j. en W. C. Vink, jd. 22 j; J. A. Boom, van Haarlem, 53 j., wedn. van M. J. P. Blink en E. Ja cobs, 28 j. te Amsterdam, wede. van V. M. Polak. Getrouwd: «HL Schotborgh, 30 j. en A. Nieuwenburgh, 38 j.; J. A. Ultee, 25 j. te Hillegom en A. Marijnis, 20 j. Overleden: Grietje v. d. Haak, 13 j., dv. P. v. d, Haak en G. v. Beveren; Sa ra Meeldijk, 16 j. dv. A. Meeldijk en S. Tirk te Dordrecht; Theodorus Jo hannes Bekkerin, 63 j. ongeh.; Janti- nus Prins, 21 j. ongeh.; Gijsbert Duin dam, 74 j. echtgen. v. T. C. Bloot, wedn. v. A. Gugt en P. Smit. NIEUWVEEN. Burgerlijke stand. Geboren: Her- miainus Gèraraus z.v. J. Bon en J. O. Schoetnaker. Ondertrouwd: H. Rodenburg 23 j. en G. v. Leening 22 j. Overleden: N. G. Spek 7 j. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Bevallen: L.de Haan geb. v. Gto\ d. D. Simmerman geb. Meijer, z. en d. li teu Hakieu geb. Kra nenburg, d. Ondertrouwd: L'. A!. Q» Koexeman 27 j. en J. Beuk 24. j.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2