tG0l izenuwiaö&tt&n NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 18 JUNI 1927 DAGAGENDA. Zondag 19 Jnnl, 's morgens tien uur en 's avonds zeven uur, Vrije Evang Gem., Middelstegracht 3. Samenkomst. Oegstgeest. Vrijdag 24 Juni., 's av. acht uur, Irene": Ledenverg. der Ver. Ziekenhuisverpleging. Woensdag 22 Juni, 's av. van acht tot negen uur, zitting van het Advies bureau voor Tuinbouwaangelegenhe- den in de bestuurskamer van de Eens gezindheid, Zijlsingel. Vrijdag 24 Juni, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Alg. Verg. v. h. Gen. Mathesis S. G." Zondag 3 Juli. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenkomst. Spr. Ds. Theeuwissen. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden zal 19 Juni worden waarge nomen door de doctoren Hovens Gréve Janssens, de Jager en Poortman. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zond'»* '•dienst der apotheken wordt van M>v-».dag 20 Juni tot en met Zondag 26 Juni a.s. waargenomen door de apotueek van den heer P. du Croix, Rapenburg, Tel. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel' Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. den. Het was trouwens aan de ver pakking van de poeders wel te zien, dat de zaak niet zuiver was. BINNENLAND. DE TECHN. HOOGESCHOOL TE DELFT. Benoemd voor het studiejaar 1927— 1928 tot rector-magnificus der Tech nische Hoogeschool te Delft ir. M. C Kist, hoogleeraar aan die hoogeschool VANDERVELDE CONFEREERT MET MIN. BEELAERTS. De Belgische Minister Vandervelde had gisterochtend een onderhoud met onzen minister van Buitenlandsche Zaken Beelaerts van Blokland, dat gisteravond werd voortgezet. Zondag vertrekt min. Vandervelde weer naar Brussel. DE VLUCHT NAAR INDlë. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor d.d. gisteren: De H. N. A. D. P. is vandaag te Kon- stantinopel gebleven wegens het slech te weer in Klein-Azië en mede, omdat de commandant van Sint Stefano geen toestemming tot opstijgen verleende. Diplomatieke bemiddeling was on mogelijk daar het gisteren Zondag was in Turkije. Het voornemen is, heden naar Alep po te vertrekken. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag 17 Juni. Aan de agenda wordt toegevoegd het ontwerp tot het bevorderen van het onderhouden van luchtdiensten tus- schen Nederland en het buitenland door de Kon. Luchtvaartmaatschappij. Voortgezet worden de beschouwin gen over de regeeringsontwerpen tot instelling van het verplichte zevende leerjaar. Minister DE GEER zijn rede voort zettend, betoogt, dat hij niet kon ver moeden, dat er prijs gesteld werd op zijn aanwezigheid, aangezien de mi nister van onderwijs de verdediging van dit ontwerp op zich heeft geno men. De regeering kon zich wat het ontwerp zelf betreft, niet laten ver dringen door een voorstel of een amen dement. In verband met het niet ur gente van het tweede ontwerp (wijzi ging van art. 3 der leerplichtwet) ver zoekt cle minister schorsing van de be handeling teneinde eenige wijzigingen te kunnen overwegen. Overeenkomstig dat verzoek wordt besloten. Minister WASZINK beantwoordt en kele opmerkingen. Bij de toepassing van de wachtgeldregeling zal soepel heid geboden zijn en zullen uitzonde ringen gemaakt moeten worden, o.m. bij overplaatsingen en in omstandig heden, in verband met het milieu. De MINISTER neemt over twee amendementen-BIJLEVELD om te voorkomen dat ten aanzien van tijde lijke onderwijzers iets anders zou gel- den dan voor niet-wachtgelders en om nieuwe bepalingen te doen gelden voor hoofden en onderwijzers, aangesteld na 17 Juni 1927. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aan genomen. Aan de orde is voorts het voorstel- Albarda. De heer L. DE VISSER (Comm.) be toogt, dat geen enkel onderwijsideaal onder de heerschende klasse is te ver wezenlijken. Het Parlement moet nu maar doen wat de Minister weigert. De heer SURING (R.K.) geeft den voorsteller in overweging ook schor sing der beraadslaging te vragen. Spr. meent, dat de Minister in Oct. zal voorstellen de 7-jarige leerplicht 1 Juli 1928 in te voeren. De heer SMEENK (A.R.) sluit zich daarbij aan. De heer KETELAAR (V.D.) gelooft niet, dat de Regeering nu de motie-Su- ring zal aanvaarden. De heer ALBARDA (S.D.) is geens zins van plan schorsing te vragen. Als RECLAME rHeesf kalmeeren U en houden Uw geest helder. IBuisje 7:>ct.Bij Apoth. en Drogisten. het wordt aangenomen is de leerver plichting op 1 Januari al een feit. De heer DE VISSER (C.H.) geeft ook in overweging het ontwerp terug te nemen. Komt in het regeeringsont- werp de invoering per 1 Juli 1928 dan kan de heer Albarda nog een amende ment indienen om dit te veranderen per 1 Jan. 1928. Wordt zijn voorstel verworpen, dan kan de Kamer moei lijk een dergelijk amendement aanne men. De heer ALBARDA repliceert. Mej. WESTERMAN (V.B.) sluit zich aan bij dr. de Visser en zal ook tegen stemmen. Het voorstelAlbarda wordt ver worpen met 57 tegen 33 9temmen. Vóór stemmen soc. democraten, vrij zinnig-democraten, de heer Arts (R.K. V.P.) en De Visser (C.P.) Zonder beraadslaging of stemming wordt aangenomen het wetsontwerp tot bevorderen van het onderhouden van luchtvaartdiensten tusschen Ne derland en het buitenland door de K. L. M. De VOORZITTER deelt mede, dat de Kamer tot nadere bijeenroeping uit een gaat. Hij wenscht den le'den een prettige vacantie en sluit de vergade ring. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. De zitting gesloten. De Volkenbondsraad heeft gisteren het rapport der financieele commis sie goedgekeurd en verklaarde zich accoord met het denkbeeld van Minis ter Vandervelde, om den secretaris generaal van den Volkenbond te ver zoeken, alle regeeringen het rapport der technische experts te doen toe komen over de dubbele belasting en de kapitaalvlucht. Den regeeringen zal om advies over deze kwestie worden gevraagd, opdat in 1928 een algenieene bijeenkomst van regeeringsdeskundigen bijeen kan worden geroepen om het rapport te bespreken. levens w%rd op voorstel van Van dervelde aangenomen, om de regee ringen te verzoeken op 24 Augustus a.s. de directeuren der regeenngs-pers- bureaux naar de conferentie van des kundigen op persgebied te zenden. De Voikenbondsraad heeft zich ver der nog bezig gehouden met de Vol- kenbondsleenmg aan Griekenland en de kwestie van transito-vervoer door Dantzig van voor Polen bestemde mu nitie. Hierop werd de zitting gesloten. DE TOESTAND IN CHINA. Een militaire dictatuur in Noord- China. Het hoofdkwartier van de partij der Noordelijken bevestigt" het be richt, dat de conferentie van leidersi der Noordelijke partij Tsjang Tsolin' tot generalissimus van alle noordelijke l'egers heeft benoemd, teneinde een heid in het opperbevel te brengen en een reorganisatie door te voeren. Hierdoor wordt aan den feitelijken toestand niets veranderd, daar Tsjang; reeds het opperbevel over alle noor delijke legers had, terwijl de bevel voerende generaals hun commando's! zullen behouden. I Tegelijk wordt echter een kabinets wijziging te Peking aangekondigd. Pan foe zal door den nieuwen generalissi mus tot premier benoemd worden, zoo dat het neengaande kabinet, dat in elk) geval nog eenigermate een constitu te oneele Dasis had, vervangen wordt door een regeering, die haar autoriteit uitsluitend ontleent aan de positie van den generalissimus, Tsjang Tso Lin, Verwacht wordt, dat verscheidene ministeries samengevoegd zullen wor den, terwijl ook enkele andere wij zigingen tot stand zullen worden ge bracht, die tot bezuiniging moeten leiden. i Getracht zal worden alle inkom sten, die geind worden in de provin cies. welke onder het bewind der noor delijken staan, in de schatkist der nieu we regeering te doen vloeien. Deze wijzigingen, die op zichzelf geen groote beteekenis scnijnen te. hebben, wijzen er niettemin op, dat) de vooruitzichten voor een overeen komst met de nationalisten voor het oogenblik verdwenen zijn. Voorts dat dp vrees voor een inval uit Honan verminderd is tengevolge van de wan orde, die, naar men aanneemt te Woe- han heerscht, en verder, dat Tsjang) Kaisek alleen niet krachtig- genoeg) wordt geacht, om naar het noorden: op te rukken. i De noordelijke leiders schijnen hun positie thans sterk genoeg te achten om zich in hun eigen gebied krach tiger te doen gelden en een zuiver militair bewind in te voeren. Het-garnizoen te Peking zal wor den vervangen door de lijfgarde van den generalissimus. i RUSLAND EN POLEN. Russische verwijten. De eerste persstemmen te Moskou over het vonnis van Wojkot beschul digen de Poolsche regeering ervan, dat zij het proces niet naar het stand- gerecht heeft verwezen om een recht vaardig en snel vonnis te verkrijgen,, doch om een nauwkeurig onderzoek naar het complot van de mannen, die achter de schermen werkten, hetgeen, door de Poolsche regeering aan Rus land was toegezegd, onmogelijk tel maken. i De Poolsche regeering dekt den moordenaar, zoo verklaart men, en haar verzekeringen, een conflict te» willen vermijden en betrekkingen van toede nabuurschap te willen onder ouden. waren niets dan huichelarij. Lltwinof verlangt een antwoord. Uit Riga wordt gemeld, dat vol gens betrouwbare berichten uit Mos- kom Litwinof telegrafisch aan den Sovjet-zaakgelastigde te Warschau de opdracht heeft gegeven, van de Pool sche regeering een antwoord op de jongste Russische nota te verHangten. Tsütsierlns terugkeer. Tsiitsjerin heeft gistervoormiddag Berlijn verlaten. IHij nam te Stettin de stoombootl tnaar een Russische haven, teneinde een reis over Poolsch gebied te kun nen vermijden. KORTE BERICHTEN. Bij een tusschentijdsche verkiezing voor het Lagerhuis hebben de con servatieven den zetel behouden, doch met achteruitgang in stemmenaantali voor hun partij. Achmed Zogoe verklaart, dat hij •bereid is het geschil met Joego slavië aan arbitrage te onderwerpen. In verband met een verklaring van Tsjang Tso Lin, dat hij niet de verantwoordelijkheid kan dragen voor de veiligheid der Japanners in Sjan- toeng, versterken dezen hun troepen in deze provincie. In Mexico zijn wederom 18 pries ters door de Calles-regeering ver moord. In het Egyptische parlement is een bewogen interpellatie over de nota-wisseling met Engeland gehou den. De Noorsche regeering oefent kritiek op een door Makar, den Rus sischen gezant te Oslo, gehouden red© waarin deze een aanval op Engeland: deed. Corsgrave is niet voornemens een nieuwe regeering van den Ierschen Vrijstaat te vormen. De opiumcommissie van den Vol kenbond iis tegen 28 September in buitengewone zitting bijeengeroepen. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tjjdens hot zware onweer, dat gis ter boven deze gemeente woedde, is de bliksem op verschillende plaatsen inge slagen. De betonfabriek van den heer Van Dijk werd_ getroffen, waardoor het dak der malerij gedeeltelijk werd ver nield. Een zware balk werd versplinterd terwijl ook de lichtleiding vernield werd Van de broodfabriek der firma D. werd de schoorsteen getroffen. De bliksem sloeg in den oven, bestoof alles met een dikke laag roet en verdween langs Ide lichtleiding. In verschillende huizen werd de electricifceitsleiding vernield. Aan het Aarkanaal werd een koe van de Wed. V. in de weide doodgeslagen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteravond vergaderde de Tuin- bouwvereen. „Katwijk "en Omstreken" in „De Roskam' De voorzitter'opende de vergadering. De secretaris, de heer Jac. Wassenaar, las' de notulen welke werden vastgesteld Aan de orde was dan de vraag wan neer een aanvang zal worden gemaakt met veilen. Na «eenige bespreking hier over bleken er meer dan ivoldoeulde leden te zijn die reeds kunnen rooien om met veilen aan te vangen. Besloten werd dan a.s. Maandag te gaan veilen, n.m. te' 2 uur. Per advertentie in de bladen zal hieraan bekendheid worden gegeven. De voorzitter wijst er op, dat de leden te voren hun zakken moeten laten stem pelen op het veilings terrein. Het statie geld werd vastgesteld op f i,f 0,50 en f0,25 resp. voor manden, kisten of zakken. Enkele aangelegenheden van onderge schikt belang werden nog besproken, waarvan eer ook punten bij waren, die verschoven werden naar een volgende vergadering. Hierna sluiting. Wij verwijzen leden der Tuinbouw- vereeniging „Katwjjk en Omstreken" en koopers van nieuwe aardappelen en bos- peen naar een advertentie in dit blad waarin mededeeling wordt gedaan van het veilen van vroege aardappelen en De slagers vereenig ipg „Katwijk en Omstr." hield Donderdagavond haar jaarvergadering in „De Roskam". De opkomst was goed. Na opening door den voorzitter, den heer A. v. Kiaveeren, las de secretaris de heer W. Caspers, de notulen waarop geen aanmeerkingen werden gemaakt Dan volgde een gedocumenteerd jaar verslag, waaruit bleek dat de vereeni- ging er zijn mag. Aan den vertrekken- den voorzitter werden ook eenige woor den gewijd. De rekening van den penningmeester zag er ook gunstig uit en werd in orde bevonden na vergelijking met de be scheiden. Hierna volgde bestuursverkiezing. De voorzitter had zich uit de zaken terug getrokken en was dps niet herkiesbaar. Na enkele stemmingen werd hiervoor ge kozen de heer D. Driebergen te Rijns burg. Als bestuurslid werd gekozen de heer B. de Jong te Katwijk: aan Zee Herkozen werd de secretaris de heer iW. Na eenige bespreking werd besloten bij het gemeentebestuur van Rijnsburg en ook van Valkenburg aan te dringen op verlaging <ler keuvloonen, omdat de slagers uit «leze gemeente in ongun stige verhouding staan tegenover die te Katwijk, die vorig jaar reeds een verla ging dezer keurloon on kregen. Dan werd nog besloten voortaan steeds om de 3 maanden te vergaderen, waarbij dan tevens afrekening zal plaatshebben van de Fondsadministratie. Na rondvraag sluiting dezer geani meerde vergadering. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Bolle?. Gerei Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Metering. Bediening H. Avondmaal. KOUDEKERK Vergadering van den Gemeente raad op Maandag 20 Juni a.s. des voor middags 10 uur. Onderwerpen behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrieven aerniem" gekozen leden van den Gemeenteraad. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. Mededeelingen 4. Comptabele besluiten. 5. Eervol ontslag Mej. H. A. S. Oost veen als onderwijzeres aan de Openbare Lagere School. o. Aangaan geldleening groot f37.000.* .7 Wjjziging verordening op de heffing van schoolgeld. 8. Vaststelling huurovereenkomst met P. Bervoets. De Stormrampcollecte in deze ge meente Donderdag j.I. gehouden, heeft opgebracht ongeveer f340, Door den Burgemeester dezer gemeente zal Maandag a.s. des namid dags te 2 uur, publiek worden ver kocht een schuit, welke verleden jaar in den Rijn alhier is gezonken. Predikbeurten. Ned.. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. Israël. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter: de Burgem. De Voorzitter opent de vergadering niet gebed, waarna de notulen van twee vorige vergaderingen werden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt op een vraag van den heer van Leeuwen in de vorige ver gadering, wanneer de noodslachtplaats geopend zou worden, mede, dat dit waar schijnlijk in Augustus plaats zal hebben. De kasopname bij den Gemeenteont vanger is geschied, en alles in de beste orde bevonden. Van Ged. Staten is goedkeuring ont vangen op een wijziging van ,tle begroe ting over 1926, alsmede op de verorde ning betreffende de hondenbelasting en de verordening betreffende de nood- Ook~is, nog ingekomen het procesver baal van den Voorzitter van het stembu reau, houdende de uitslag van de ge- De Voorzitter feliciteert de leden van den Raad met hun herbenoeming, waar uit blükt het vertrouwen dat de Leider- dorpsche burgerij in hen stelt. Besloten wordt op een adres aan |de Kroon van de Federatie van Vereenigin- gen voor Ziekenhuisverpleging, om de verhooging van de kosten voor verpier ging in de Acad. Ziekenhuizen tegen te gaan,, adhaesie tja betuigen. Op de Secretarie is voor belangstellen den ter inzage gelegd het verslag van de volkshuisvesting over 1926. Eenige af- en overschrijvingen op de begrooting worden goedgekeurd. Betreffende een schrijven van de N.V. Ned. Thennogenische fabrieken betref fende |de .sterilisatie van afgel&und vleesch, zal een afwachtende houding) aangenomen worden. Bij de Rondvraag brengt de heer V er- var k ter sprake de onhoudbare toe stand bij de Leiderdorpsche brug, be treffende de afsluiting. De corzitter deelt mede, dat bij de brug een bord zal geplaatst wor den voor waarschuwing. De heer Klave r wilde gaarne dat de toren van de Ned. Herv. Kerk voor zien werd van een klok met draaibare wijzers. Een en ander zal in de vergadering van den kerkeraad ter sprake worden gebracht door Wethouder Splinter en wanneer deze kerkeraad er niet in toe stemt, kan overwogen worden het even tueel op kosten van de gemeente te doen uitvoereen. Daarna sluiting. NIEUWVEEN. Gedurende het hevig onweer sloeg gistermiddag de bliksem in in den aan den Amstel gelegen watermolen op de grens der gemeente Uithoorn. De mo len brandde totaal uit. De molenaar kon zich met zijn gezin nog tijdig redden. NOORD WIJK. Bij het correspondentschap voor arbeidsbemiddeling, waren deze week 38 personen als werkzoekende ingeschre ven, t-w. 6 losse arbeiders, 12 landarbei ders, 13 visschers, 3 opperlieden; 2 tim- merfielden, 1 schilder en 1 stucadoor;. SASSENHEIM. Begunstigd door prachtig weder gaf het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" gis terenavond de eerste uitvoering voor dit seizoen in de muziektent aan de Char- bonlaan. Achtereenvolgens werden de verschil lende nummers ten gehoore gebracht, waaronder de poncoursnummers, het vo rige jaar in Nieuwkoop gehouden etn van het concours in Gouda op Hemel vaar to dag j.L We konden opmerken dat het verplich tce concoursnummer, Ouverture „Vio- letta" van F. Andrieu, waarmede dit jaar op het concours te Qouda een ie prijs werd behaald, voor de 3e afdeeling een technisch zeer moeilijk nummer is. Het corps gaf dan ook blij te in de afgeloo pen winter ernstig te hebben gestudeer.1, wat dan ook beslist noodzakelijk is oru dergelijke nummers zoo ten gehoore te brengen dat de uitvoering door de jurv een ien prijs wordt waardig gekeurd. RECLAME. Dpos30-60Jube 80et.Bij Apoth.enDrogisten Ook de overige nummers werden vlot en goed ten gehoore gebracht. Er was veel belangstel tend publtek. Jammer, dat bh' de" openlucht-concerten zoo weinig wordt gelet op de jeugd, die soms zoo rumoerig is dat het genot van hen. die zijn gekomen om Tm4 concert te beluisteren, wordt verminderd. WOUBRUGGE. Donderdagavond maakte let Fanfarecorps alhier, een boottocht door de Woudwatering, en gaf eenige muziekstukken ten beste. Onderwijl hiel den eenige jongedochters een collecte ten behoeve van de stormramp. Wij Waarde eren de goed? bedoeling van het bestuur, doch beschouwen dit als een voorloopige poging om de getrof fenen bij de stormramp ter hulpe te ko men, aangezien de collecte maar f 161,68 opbracht. Niemand was er op voorbereid Moge de algemeene collecte in deaegé- meente het tekort ruim aanvullen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 7.30 uur Ds. Krjnie. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 7.30 uur Ds. Nauta. GEMENGD NIEUWS. Spoorwegongeluk. Giste ren heeft, naar de „Tel." meldt, d© spoorwegraad een onderzoek inge steld naar het ongeval, dat Zondag! j.I. te Hallum plaats vond. De machinist, leerling-machinist, da conducteur en andere leden van het! personeel, die bij het ongeval warert betrokken, werden door den raad -ge hooid Daarbij is gebleken, dat er geen sprake is geweest van te groote snel-, 'heid. - ij Een nader onderzoek zal nu moe ten uitwijzen, wat wel de oorzaak van het ongeluk is geweest. Daartoe zijn) de leden van den spoorwegraad nal! het hooren van de getuigen per extra-' trein naar Hallum veitrokken. Daar ligt de locomotief nog steed© op dezelfde plaats in de HallumervaartJ Deze zal door het spoorwegpersoneel met eigen middelen worden opgeta keld. Ij Hoogebelangstelling. Uil) •Lichtevoorde meldt men: Gistermiddag te 4 uur arriveerd© alhier namens den ex-keizer van Duitschland en Prinses Hermine, d© adjudant, graaf van Ilsemans, en ka pitein van Houten met hun damesrj Zij brachten een bezoek aan den "burgemeester dezer gemeente. Teven© arriveerde in opdracht van de ex- keizerlijke familie te Doorn eert (vrachtauto met een partij" dekens, poe derchocolade en andere levensmidde len, bestemd voor de slachtoffers van de stormramp In deze gemeente. Nog steeds zijn 400 boerenjongen© bezig met het verrichten van oprui mingswerkzaamheden te Lichtenvoor de en Beltrum. Zij zullen nog; tenmin ste een week werk hebben. Erfgooiers. De raad vanl Hlaricum heeft verklaard, zich in be ginsel t'e kunnen vereenigen met dd grondslagen van het bevredigings rapport en B. en W.'opgedragen men het bestuur van Stad en Lande nl •overleg te treden en daarna aan ldert raad nadere voorstellen te doen. Verdronken. Te Foxhol T© gistermiddag de 26-jarige vrouw van den schipper van der Heide uit Win schoten overboord geslagen. Zij werd opgehaald en in ernstigert toestand naar het Academisch Zie^ kenhuis te Groningen vervoerd, waan zij bij aankomst bleek overleden te zijn. Ontvoering. Een gehuwde man uit Hilversum had, met haar goedvinden, maar zonder medeweten van haar ouders, een minderjarig) imeisje ontvoerd en had met haar iit een hotel te Amsterdam overnacht. Wegens overtreding van art. 28 W v. S. werd hij .gisteren veroordeeld! tot 2 maanden gevangenisstraf. De vierde kamer had deze a«ak met) gesloten deuren behandeld. Brandstichting? Gistermor gen .brak brand uit in een complex: arbeiderswoningen aan den Molenweg) te Dieren. Enkele woonvertrekken brandden uit, terwijl andere vrij veel water schade kregen, het vuur werd met' een slang op de waterleiding ge- bluscht. Der politie kwam het geval verdacht voor. Zij stelde een uitgebreid onder zoek in. De bewoonster werd aan eet» uitgebreid onderzoek onderworpen, maar tot nog toe ontkent zij allo schuld. 1 Eigenaardig was, dat op drie plaat sen tegelijk het vuur woedde en eern scherpe- petroleumlucht waargenomen, werd. De bewoners hadden de woning) in huurkoop4 Het perceel hadden zij verzekerd. Diefstal. De 48-jarige vaien© wezel M. B. S., die een bedrag var» f 260 heeft ontvreemd uit een bak kerswinkel van de N. V. F. W. L 'aan de Ceintuurbaan, is wegens dief stal door verbreking, veroordeeld tot l jaar gevangenisstraf. Het O. M. had 1 jaar en, 6 maamte' geëischt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2