NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 10 JUNI 1927 UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Gemeenteraad. Op Dinsdag 7 Juni 1927, des namid- dags te 7 uur, vergaderde de Gemeen teraad Voorzitter de heer P. A. ColSjn, burgemeester. I Afwezig de heer J. J. Grootendorst/ wegens verblijf buitenslands. De notulen der vorige vergadering! worden onveranderd goedgekeurd. De V o o r z. doet mededeeling van de ingekomen stukken. Aan den heer J. A. Deijs wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie tot wering! van schoolverzuim. Op verzoek van den heer P. vant Pruissen om ontheffing van zijn aanj slag op het kohier der hondenbelastingi <1927 wordt afwijzend beschikt. De adressen van de bouwvereenigingi „Onze Woning" en „St. Joseph" om in beginsel te besluiten iri 1928 voor schotten te verleenen voor den bouwi van 20 arbeiderswoningen door eikei bouwvereeniging, worden gesteld in ihanden van B. en W, De overige stukken worden aange nomen voor kennisgeving. B. en W. deelen mede, dat de aan besteding van de 15 te bouwen wonin gen heeft plaats gevonden. De laagste inschrijver was de heep •■Kranenburg. De inschrijvingssom was echter aanmerkelijk boven de geraam de kosten, zij ging nog f 4000 boven de begrooting. Onderhandelingen wor den echter gevoerd met den Iaagsten inschrijver om nog tot een goed resull taat te komen De heer Loef vraagt, of het inder daad waar is, dat minder palen in de fundeering zullen komen, als aan Wankel ijk was bepaald in het bestek. De v oorz. herhaalt, dat onderhan delingen worden gevoerd. Echter hi) imeent te kunnen tegenspreken, dat minder palen in de fundeering zullen komen. De heer Noest dringt op kennis geving aan van de veranderingen, well ke in het bestek zullen plaats vinden. De Voorz. zegt zulks toe. Voorts deelen B. en W. nog mede, dat onder overlegging van een schrij. ven van den heer P. D. Noest en anderen, met het ter zake uitgebrach te rapport van den Gemeenteopzichter en het dezerzijds daarop verstrekte ant woord, de voor rekening der gemeente komende uitgave zal wor den verantwoord op den post „ponrr pen en riolen", welke post zoo noodigf later $al moeten worden aangevuld Het betreft hier herstellingen - aan de rioleering 'der huizen van de wo- ningbouwvereepiging „Onze Woning" aan het einde van de Zijde. De heer Noest stelt nog enkele .vragen, welke door den Voorz. wor den beantwoord. Tot hoofd dér openbare lagere school wordt met algemeene stemmen benoemd de heer A. Frank, hóófd vara een school te Lobith-Tolkamer. B. en W. bieden het verslag van den toestand der gemeentebedrijven over het jaar 1926 aan. 1 Dit verslag zal worden gesteld mi handen van ae Commissie tot het on derzoek van de rekening en de be grootingen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten aan de gemeen tewerkman P. Lok een gratificatie v. f 50 toe te kennen. Eveneens wordt besloten tot ver lenging van den termijn van ontrui ming,, gesteld, voor de onbewoonbaar, verklaarde woning Steilen no. 5, met drie maanden. De heer Brand heeft wel eenrgs- zins bezwaar, omdat het een heel slechte woning Is. Spr. brengt dit m ♦verband met het besluit van den Raacfl tot den bouw van 15 eenvoudige wonin gen; volgens hem, zou het B. en Wl ineelemaal niet spijten, indien deze woi nifLgen er niet kwamen. De V o o r z. bestrijdt deze opvatting. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten om van de Ned. Jlerv. Gemeente een gedeelte weg en water aan het Torenpad over te ne- imen voor de som van f 10. B. en W. bieden aan het verslagl van dén toestand der gemeente Bos koop over het jaar 1926. Dit verslag zal bij; de leden circuteo ren. Eveneens bièden zij aan de beschei den, betreffende de verkiezing van lieden van den Gemeenteraad. "Thans stelt de Voorz. allereerst de rondvraag aan de orde. De heer v. d. Wolf wijst op een •verzakking in de Zuidkade, welke le vensgevaarlijk kan worden Weth. Guldemond zegt hiervan nota te zullen nemen. De heer Bhekraad wijst op een vervuild slootje nabij de Chr. school in de Nieuwstraat. De Voorz. zegt toe. zulks te laten uitbaggeren. Hierop gaat de vergadering in eo- mité. Na heropening der deuren stelt de Voorz. aan de orde de bespreking inzake indeeling van het voor raadhuis bouw aangekochte terrein. B. en W. stellen o.m. voor om eera strook ter breedte van 14 M. van het terrein aan de Nationale Bankvereenf ging te verkoopen. De heer Bo ekraad^kan zich hier mede vereenigen uit een oogpunt van een goed financieel beheer. Echter acht hij het geboden bedrag van 8500 gulden te laag. f 12000 acht hij niet tei hoog. Desnoods zou een strook grond aan weerszijden van het te bouwen raadhuis ten behoeve van den bouw van een paar heerenhuizen kunnen, worden verkocht. Spr. maakt er een voorstel van om her terrein voor minstens f 12000 te verkoopen. De heer Noest is met het oog op een eventueele uitbreiding dezer ge meente tegen den verkoop van een zo» gunstig gelegen terrein in het centrum fier gemeente. Spr. maakt hier een voorstel van. De Voorz. -licht het voorstel toe. iHet raadhuis alleen op een dergelijk! groot terrein als nu is aangekocht, is uit aesthetisch oogpunt niet mooi. Het geheel eischt een gebouw naast zich' in overeenstemming met den bouw trant van het raadhuis. Volgens sommigen is de prfjs te laag, De opzet van het voorstel is ech ter niet om winst te maken, doch juist om te zorgen, dat een mooi aspect mi het centrum van het dorp komt. Na nog eenige discussie wordt het voorstel Noest in stemming gebracht? en verworpen met 9 tegen 3 stemmen. Het voorstel van den heer Boekraad nog geamendeerd door den heer Brand, wordt verworpen met 9 tegen' 3 stemmen, terwijl het voorstel var* B. en W. wordt aangenomen met 2 stemmen tegen. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zjjn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 3 belastingplaatjes, i gouden horloge, i bril in étui, i poriemonnaie en i zak doek. Zondag 12 Juni v.m. 9.30 en n.m. 6 uur hoopt voor dë confessioneele ver eeniging in het gebouw „Salvatori" op te treden Ds. W. de Langen uit Woerden Aan het postkantoor alhier, werd gedurende de maand Mei ingelegd voor f5763,11 en terugbetaald f7120,90. Het laatste door het kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 4609. In de op Dinsdag 7 Juni gehouden openbare vergadering .van den Raad der gemeente werd o.m. tot hoofd der 0. L. School benoemd de heer A. Frank van Lobith. Aan den gem een te-timmerman P. Lok werd een gratificatie van f 50,toege kend. De termiin van ontruiming gesteld voor de onbewoonbaar verklaarde wo ning Steilen No..5, werd met drie maan den verlengd. Overeenkomstig het voorstel van Bur gemeester en Wethouders werd beslo ten om een gedeelte weg en water van de Ned. Herv. Gem. over te nemen. Ten_slotte werd aan Burgemeester en Wethouders machtiging verleend om aan de Nationale Bankvereeniging, ten be hoeve van den bouw van een nieuw kan toor een strook grond ter breedte van 14 M. van het voormalige Sportterrein te verkoopen tegen een nader overeen te komen prüs. Hierdoor zal naast het te bouwen raadhuis een groot kantoor ko men, hetgeen uit aesthetisch oogpunt zeer is toe te juichen. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Hoofdstraat gaf gisteravond de Chr. Zangvereeniging „.Soli Deo Glo ria" van hier, en ,„Advendo" van Noord- wqk-Binnen een openlucht-uitvoering,'on der leiding van den directeur, den heer Jac. Smit van Leiden. Het gezamenlijke koor kon verschillende nummers krach-® tig laten hooren, terwijl1 door enkele meisjes werd gecollecteerd bij de tal rijke aanwezigen. Hedenavond zal op het Lindenplein ge zongen worden. LEIDERDORP. Ter Secretarie zijn in de maand Mei aangegevena ls bedrijfsslachting 13 run deren en 1-5 varkens, als noodslacnting, 3 run leren, 1 schaap, 1 varken en 5 nuchtere kalveren. Afgekeurd 2 runderen, 1 schaap en 5 nuchtere kalveren. Ontvangen keurloon f 176, SASSENHEIM. Gemeenteraad. Gisterenavond kwam de Raad dezer gemeente in vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heer Bader met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering, waarna h£ met een enkel woord her denkt de ramp 'die het oostelijk gedeelte van Nederland getroffen heeft. Deze ramp heeft ook nier evenals de vorige keer het medelijden der bevolking op gewekt. In 1925 is er goed geofferd en ook thans hoopt spr.. aait dit het geval zal zijn. Spr. doet daarom een beroep op dé harten en beurzen van de burgerij. Deze woorden worden met instemming begroet. Besloten wordt dezelfde hoeren weder uit te noodigem het stormramp-comité te vormen die de vorige keer daarmee be last werden. Daarna herdenkt de Voorzitter het heug'lijk feit, dat in de periode na de laatste gemeenteraadsvergadering de Se cretaris der gemeente zijn zilveren hu we lij ksfeest heeft mcgen vieren. Ook van deze plaats wil' spr. den Secretaris toe- wenschen dat hij met zijn echtgenoot© nog vele gelukkige jaren moge nebben en dat hun echt eenmaal met g<5ud be kroond mag worden. De Secretaris dankt den spreker har telijk voor deze woorden. Vervolgens wenscht de Voorzitter den heer v. Rhyn die thans na langdurige afwezigheid ewer tegenwoordig js, har telijk geluk met zijn herstel,daarbij den wensen uitsprekende dat mi nog lang in goede gezondheid mag deelnemen aan de werkzaamheden van den Raad, De heer v. Rhjjn dankt den Voorzitter voor zijn hartelijke woorden. 1Onderzoeek geloofsbrieven leden Gemeenteraad. Van allen zijn de papie ren in orde en de Voorzitter stelt voor ze bij acclamatie goed te kéuren. Aangenomen. De notulen van de vorige vergadering komen in bespreking en worden na enke le aanmerkingen goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken merken we op Missives Ced goedkeuringen raadsbe sluiten. Verder zijn ingekomen een drietal adressen, n.L van de directie der Broek way-Mij., van den Raad der gemeente Lisse en van de directie der N.Z.H.T.M., in verband mot electrificatie van de lijn Leiden—Haarlem. In verband met de in de vorige- vergadering aangenomen motie stellen B. en W. voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Zonneveld merkt op, dat de directie der N. Z. H. te kennen heeft gegeven, dat het voor haar voorloopig moeilijk zal' zijn ©en dubbele lijn te leg gen, en wanneer dat nu het geval is, vraagt spr.,.of B. en W. dan zooveel ver trouwen in de Mij. hebben, waar toch een 'enkel spoor tegenwoordig bft hare beste regeling ook niet zal kunnen vol doen. De Voorzitter zegt dat het ver trouwen niet geschokt kan worden. om dat wanneer de N. Z. H. niet aan haar verplichtingen voldoet alle gegronde mo lieven 0111 haar de hand boven het hoofd te houden vervallen, en Ged. St. niet met zich zullen laten sollen. De heer Speelman is het mét den heen- Zonneveld eens, dat één lijn geen goede toestand is," maar er verloopen nog 3 jaar voor die tijd aanbreekt ©n dan kan er veel veranderd zijn. De adressen worden voor kennisge aangenomen. Verder is ingekomen een adres van den heer Melman, waarin gevraagd wordt de aanlegplaats voor woonsche pen weg te doen omdat deze last ver oorzaken. Het adres wordt ondersteund door de heeren Kaptein en Zoon en Nie- kerk. De V o 0 r z i t.t er gelooft, dat het het beste is, de toestand te laten zooals hij is, in afwachting van een betere gelegen heid. Momenteel <s er weinig aan te doen De heer v. Breda geloort dat het be ter geweest was wanneer de aanlegplaats aan £e ;yidere kant van de Kastanje laan was gelegd, omdat thans menschen in hun bedrijf bemoeilijkt worden. Dat is aan de andere kant niet het geval. De heer Bisschop s zegt dat het heel onaangenaam is om de woonschui ten voor de ramen te hebben. Spr. ge looft, dat dit het hoofdmotief is van den heer Melman. Spr. geeft B. en W. in overweging een andere plaats te zoeken voor het aanleggen van de woonschuiten. De heer War naar gelooft dat het het best is zich nog een oogenblik te be helpen. Nog een anderhalf jaar mis schien moet er mee getobt worden, maar dan is alles in orde. De zaak wordt aan B. en W. overge laten. 3. Rekening, balans en verslag Ge meen'.ebedrijven. DeVoo rzitte r deelt mede, dat het gasbedrijf goed vooruit gaat. In het af- geloopen halfjaar is het gasverbruik toe genomen met 20.000 Kil. Gesproken wordt eenige oogenblikken over de reductie èn de toepassing daar van. De heer Verkley wil allereerst aan den arbeider reductie geven in- plaats V2n-' zooals thans aan de grootare 'verbruikers. Spr. acht het beter dat veel menscben 3 cent minder kunnen beta len, dan dat weinig menschen 4 cent minder betalen. B. en W. gelooven ech ter dat het uit propagandistisch oogpunt beter is voort te gaan op den ingesla gen weg: De V 0 0 r z i t te r deelt tevens mede dat het waterbedrijf goed vooruit gaat. Er zijn reeds weer meer dan honderd nieuwe aansluitingen. De prijs is echter nog wat te hoog en de. Voorzitter wekt allen ook op, op dit gebied propagandis tisch te werken. Ook de rekening voor het grondbedrijf wordt goedgekeurd. De ijk en herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente plaats hebben op Woensdag 22 en Donderdag 23 Juni a.s. in het K. S. A. gebouw. Burgerlijke stand. Geboren: Basti- aan z.v. P. Kooger en A. van Steensel. Johanna Hendrika d.v. H. .van Steijn en G. van Velzen. Eerendina Helena d.v. F. Boot en H. J. Landwehr. Johanna Maria Theresia d.v. G. A. P. Hurjskes en J. P. van der Ham. Simon Thomas z.v. S. Eik© lenboom en T. Boef. Cornelis z.v. W. Moolenaar en C. E. Birkhoff Ondertrouwd: Hendrik Kuijper 41 j. wedn. van G. van Leeuwen en Dirkje Papendreoht 42 j. Gehuwd: Nicolaas Lugtigheid 28 j. en Gerdina Jacoba Guldemond 30 j. Gevestigd: A. J. Sanders, Kerklaan 13 van Amsterdam. W. Kraan, Hoofdstr. 65 van Amersfoort. Mei. D. W. C. Beumer, Hoofdstï. 243 van Bïoemendaal. J. Rood- berg en gezin, Charbonlaan 12 van Vree land. Wertrokken: Mej. M. Buitenom van Zuiderstr. 27 naar Leiden. W. A. Philip po, van £andslootkade 27 naar Voorhout STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag 8 Juni. De VOORZITTER zegt naar aan leiding van de plaats gehad hebberudei stormramp in den Achterhoek het vol gende Geachte medeleden, 1 Na den watersnood, waarvan de na' deelige gevolgen door de natie nai> welijks gelenigd zijn, treft een gedeel' te van ons vaderland een nieuwe ramp, die, behalve den dood van eenige mei deburgers. groote schade berokkende. Wij allen werden bij het vernemen derzer nieuwe beproeving diep ont roerd. Ik ben ef dan ook zeker van, uw aller tolk te zijn, wanneer ik onze hartelijke deelneming betuig aan de diep getroffenen. Het is haast overbodig, hun te ver zekeren, dat ook thans onze landge- nooten zich zullen beijveren zooveel mogelijk hulp te verleenen. Met het oog. op onzen gemeen schapszin en niet minder op onze al gemeen bekende hulpvaardigheid, 1 meen ik ook nu het reent te hebben, gezien het reeds geschiede en hetgéén verder in voorbereiding is, te verwachi ten, dat veel gelenigd zal worden en dat de zwaar beproefde bevolking, met vertrouwen op God, het door haar ondervonden leea met berusting zal kunnen dragen. De rede werd staande aangehoord. De VOORZITTER deelt mede, dat de Centrale Afdeeling besloten heeft, ria afloop der openbare vergadering een aantal wetsontwerpen te onderzoti ken. In verband hiernjede stelt hij voor, deze toe te voegen aan de agenda en* Donderdagavond te behandelen. Aldus wordt besloten. Verlaging paspoorten. De heer VAN EMBDEN (V. B.) merkt op, dat onder de ontwerpen, dia in de afdeelingen zullen worden on derzocht, niet voorkomt, dat betref fende verlaping der paspoorten. Hij acht net van belang, dat het rei zend publiek weet, waarop het na Ij Juli 't tijdstip, waarop gedacht werd, dat de wet in werking zou treden, aan toe is. In verband daarmee zou h* gaarne zien, dat het ontwerp zeen spoedig in de afdeelingen wordt on derzocht. De heer DE GIJSELAAR (C. H.) sluit zich daarbij aan. De VOORZITTER heeft er geen bezwaar tegen, het ontwerp Donder dagavond 9 Juni te onderzoeken in de afdeelingen. Aldus wordt besloten. De vergadering wordt hierop ver daagd tot Donderdag 9 Juni, 's avond* acht uur. Avondvergadering van Donderdag 9 Juni. I Geopend te 8.10 uur. Aan de orde zijn een zevental klei; ne ontwerpen, die na kleine gedachten wisseling over een enkel ontwerp won den goedgekeurd. De VOORZ. deelt mede, dat het in zijn voornemen ligt, de vergadering) weder bijeen te roepen op Dinsdag 21 dezer, des avonds te half 9. De vergadering wordt te half 9 ge sloten. De Kamer begeeft zich naar de afdeelingen. CHRISTELIJKE RADIO. Wat wordt in de samenvoeging van deze twee begrippen: „Christendom" en „Radio" reeds aanstonds een groote zegen uitgedrukt! Want dat we deze twee mogen samenvoegen, houdt in, dat één der.grootste uitvindingen dit-, maal eens niet volslagen in de handen van den duivel valt, zooals het vaak ging, maar dat het Christendom in den naam vap Koning Jezus er mede de hand op heeft kunnen en mogen leggen. Het spreekt vanzelf, dat de Radio evenals de boekdrukkunst evenzeer een reuzenstap ten hemel als ter helle beteekent. In zoover steekt in het be zitten van een radio-apparaat een niet gering gevaar. Evenmin als een vader uit een leesbibliotheek maar rijp en groen, alles door elkander, aan zijn kinderen in handen geeft, evenmin moeten Christenouders toelaten, dat de „radio" maar „aangezet" wordt bij elke lezing of bij elke muziekuitvoe ring. Er is strenge keur noodig. En wie in gebreke blijft deze censuur te oefenen, loopt ernstig gevaar dat wat een groote zegen wezen kon, wordt verkeerd in een vloek. Van onderscheiden zijde is geroepen om „neutrale" uitzendingen. Neutrale lezingen, neutrale concerten, neutrale nieuwsberichten. In de wereld van de stoffelijke dingen is neutraliteit be staanbaar. Maar in de wéreld van de geestelijke dingen is neutraliteit een onmogelijkheid. In de stoffelijke wereld gaat het. Denk aan het radio-apparaat zelf. Het geeft even geduldig gewijde* muziek weer als dansmuziek, even gewillig een kerkdienst als de schetterende en snoevende redevoering van een onge loofsprofeet. Het is even gedwee als het gebruikt wordt voor het gebed, als wanneer het zou dienen om te vloe ken. In zoover bestaat er zeker een soort neutraliteit. Maar zoodra het de geestelijke din gen .betreft, is neutraliteit onbestaan baar. Er mogen al neutrale radio-toe stellen zijn, neutrale m'enschen zijn er niet. Er zijn geen neutrale sprekers, en er zijn ook geen neutrale hoorders. Vandaar dat de schoonklinkende roep om uitzendingen, die ieder en al len bevredigen, heel eenvoudig op een gewild of niet-gewild misverstand be rust. Wie niet voeg* Christus is, is te gen Hem, en wat niet vergadert, dat verstrooit. Dit geldt zelfs al van de muziek. Er is ook een opwindende, hitsende mu ziek, die de zinnen benevelt en prik kelt tot zonde. Maar dit geldt nog veel meer van het gesproken woord. Het is naar onze levensbeschouwing niet alleen onze roeping maar ook on ze genade en eere, dat we de Konings banier van Jezus Christus hoog heffen overal, niet alleen, als een vlag die van onze kerktorens wappert, maar vooral als een vaandel, dat uitsteekt boven het slaggedaver, omwolkt van stof en van kruitdamp, doorgegeven van hand tot hand,'want al vallen ei voortdurend vaandeldragers weg, zin ken zal dat vaandel zelf nooit. Al val len er duizend ter linkerzijde en tien duizend ter rechterkant, tot die ko ningsbanier zelf zal het geweld niet genaken, althans niét zoo, dat bet ooit zoü kunnen worden neergehaald. Deze zeer hooge roeping, vaandel drager in het slaggewoel te zijn, heeft de Nederlandsche Christelijke Radio vereeniging terstond begrepen. En daarin is de gunst van onzen God groot over ons geweest. In ons mooie propagandaboekje, dat in 25.000 exemplaren verscheen, wordi door den voorzitter Mr. A. van der- Deure als volgt geschreven: „Met klei ne kracht, met weinig geld mr.nr diep overtuigd van de noodzakelijkheid on zer actie voor het Christelijk volks deel, en in ootmoedig en sterk ver trouwen op den Heere, onzen God, heeft de vereeniging den arbeid aan gevat. Vurig is er gebeden, hard is er gewerkt. En onze arbeid is rijk geze- gend." i Bijna van meet af is ons vaandel in het gewoel van den veldslag geweest. iHet is met vele kogels al doorzeefd, het heeft ai geweldige stormloopen la verduren gehad, maar het is niet te veel gezegd, als we beweren: het staat op dit oogenblik vaster dan ooit te voren. Vooral de Kerkdiensten hebben tot den groei en den bloei der Vereeniging zeer veel bijgedragen. Dat deel van on zen arbeid is wel het meest populair en ook het meest gezegend. Doch ook de gewone week-avond-uitzendingen mogen meetellen. Duizenden brieven uit verscheidene landen bewijzen het ontzaglijk nut van de predikdiensten, vooral voor ouden van dagen en voor kranken. We hebben onze vaste luis teraars in Schotland, Engeland, Belgiö Rijn-Pruisen en Westfalen, Hongarije en zelfs in Frankrijk en Zwitserland. Het was de Gereformeerde Kerk van Rotterdam welke den eersten Radio predikdienst in wijder kring in samen werking met de Ned. Chr. Radio-ver- eeniging uitgezonden heeft. Wel was tevoren en op korte golf en in kleinen - kring voor eigen zieken door de Ge reformeerde kerk van Bïoemendaal ge- broadcast, en wel was te voren door Ds. L. J. van Leeuwen, Ned. Herv. Pre dikant te Hilversum, in samenwerking met de „neutrale" H. D. O. (Hilversum- sche Draadlooze Omroep) een geslaag de poging bewerkstelligd, maar het is Rotterdam geweest, dat de eerste offi cieel georganiseerde, rechtzinnige, Ge reformeerde prediking, door middel van den zender der N. S. F. door den kring der landen voor de ooren van tienduizenden luisteraars heeft mogen klinken. En dat deze uitzending zoo buitengewoon geslaagd is, ook uit tech nisch oogpunt, mag geacht worden als •een bijzonder bewijs van Gods gunst. Want sindsdien zijn we voortgegaan, aan ons Christelijk volksdeel Zondag op Zondag *de prediking van Gods Woord aan te bieden, door psalmge zang en gebed vele kranken en ouden te verkwikken. De Radio heeft den menschen die niet meer naar de kerk kunnen gaan, de kerk in huis gebracht. Het is niet te zeggen, met hoeveel vijandschap en haat wij voortdurend te worstelen hebben. Die zijn in één woord ontzettend. Maar al die haat heeft onzen ijver aangevuurd. De „Te legraaf" heeft onlangs een plaat gege ven van de hand van Ramaekers, waat op onze Chr. Radio wordt afgebeeld als de dood, die grijnzend een jonge dochter (zij stelt het Ned. Volk voorljj verwurgt. Vooral in de „neutrale" per» komt heel duidelijk uit, wat het woord „neutraal" eigenlijk beteekent. Soms kan het worden vertaald door „bloed dorstig". En onze luisteraars, die Zondag aan Zondag zoo rustig toehooren, hebben er niet het minste besef van, wat het ons gekost heeft en nog kost, de kerfc- uitzendingen zoo rustig ën regelmatig haar gang te doen gaan. Ontzaglijk veel moeite, ontzaglijk veel zelfverloo chening, ontzaglijk veel verdachtma king en smaad. En juist daarom heb ben we het zoo op prijs gesteld, dat de regeering de verdiensten van den voorzitter, Mr. van der Deure, heeft erkend door een ridderlint. Mag ik langs dezen weg de Kerk diensten, en de Ned* Chr. Radiover- eeniging, in Uw belangstelling en in Uw gebed aanbevelen? Rotterdam. j. a. TAZELAAR Scheepstijdingen. HOLLANDAMEIUK A-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, Rott n. New York, S v. Southampton. GAASTERDIJK, Rott. n. .Vancr, 8 te San Francisco. I BURGERDIJK, 9 v. N. York n. Rotterdam. I SPAARNDAM,. N. Orleans n. Ro« 9 v. Santanter. LEERDAM, Rott. n. N. Orleana 9 v. Vigo. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, uitr., 9 te Beira JAGERSFONTEIN, thuisr., 9 to Antwerpen. KLIPFONTEIN, thuisr., 7 van Marseille. i NI AS, 7 v. Rott. et Hamburg. BILLITON, uitr., 7 v. Lorenzo Marqufes. HOLLAND—WEST AFRIKA-LIJN. SOHELDESTROOM, uitr., 8 te "Bord eau:-: 'HELDER, uitr., S v. Las Palmas. TEXEL, thuisr., 9 te Amsterdam. kon. hoi.LANDSCHE LLOTD. AMSTELLAND, 9 v. Antwerpen te Rotterdam. GELRIA, uitr., 8 v. Pernambuco. DRECiHjERLAND, uitr, p. 8 FJ nisterre. ROTTERDAMSCHE LLOTD. KERTOSONO, uitr, 8 v. Pt. Said. TTERIMAI, thuisr, pase. 9 Pue« STOOMVAART MIJ. NEDERLAND, sant 9 te Cowes verwacht. BINTANG, 9 v. Amst. te Batavia KAMBANGAN, uitr, 9 Suez. gep. RIOUW, uitr, 9 v. Amst. VONDEL, uitr, 8 v. Sabeag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7