w f£. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 8 JUNI 1927 DAG-AGENDA. Dinsdag 14 Juni, 's av. acht uur. Pieterskerk: KerkcQiicert v. Sursum Corda. De avond-; nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 7 Juni tot en met Zondag 12 Juni a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerrt 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. t ft Oegstgeest Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, doe nachts en de9 Zondags. Achterhoek zooveel onheil heeft te weeg gebracht. Ongevallen hebben zich dan ook niet voorgedaan noch op het vliegveld noch in den omtrek. HET MIJNVELD VLODROP. Naar de N. K. verneemt, is gisteren de termijn, aan het consortium voor het mijnveld te Vlodrop gesteld, bin nen welken het had moeten verklaren, of het de concessie voor ontginning van dit mijnveld zou aanvaarden, ver streken, zonder dat het consortium meegedeeld heeft, dat het. de concessie aanvaardt. VOORLOOPIG GEEN CHR. DAGBLAD In „De Banier", Chr. Weekblad oor Ned.-Indië, staat thans te lezen: Een teleurstelling. Het blijkt precies zoo te zijn als wij dachten.- Het bericht van een a.s. Christelijk Dagblad, dat L. in Pro Rege lanceer de, blijkt onjuist. Helaas 1 We ontvingen bericht dat het waarschijnlijk een flauwe één April mop is geweest, Onze zegsman „zou niet weten, welke die kapitaalkrachtige men- schen moeten zijn; ik ken vrijwel alle luidjes, doch onder hen is nie mand die men bovengenoemde eigen schappen kan toekennen". We begrijpen dan ook heelemaal niet boe L. aan dat bericht kemfc. Hij zal goed doen in Pro Rege daarover iets naders mee te deelen, anders zouden we tot geen andere conclu sie komen, dan dat hij het bericht alleen lanceerde om de „Banier" on aangenaam te zijn. Een schot in den rug dus? Wij vreesden wel. zoo voegt „De Rot terdammer" hieraan toe, dat het be richt niet juist zou zijn. In Indië nu reeds een dagblad, wij konden het al nauwelijks gelooven. En toch, als alle Christenen zich aaneenschaarden? Dan kon het! KORTE-GOLF-PROEVEN IN INDIë. Het militaire radiostation te Tjima- lii hij Bandoeng neemt, volgens de Deli Crt., korte-golf-proeven op een golflengte van 18.35 Meter met een tnepgie van 125 Watt. Te Tapanoeli, dedan en Boven Digoel, dat op een af stand van 400Ö kilometer ligt, is het station met luidsprekersterkte ge hoord. De afstand wordt eiken avond overbrugd. Hieruit mogen wij opmaken, dat het station met die energie en op die golf over geheel Ned.-Indië te hooren is. DE NIEUW-MALTHUSIAANSCHE BOND. Naar „Het Volk" meldt, heeft de Mi nister van Justitie afwijzend beschikt over he verzoek van het hoofdbestuur van den Nieuw-Malthusiaanschen Bond, om aan genoemden bond de Ko ninklijke bewilliging te verleenen. DEELNEMING AAN STEMMINGEN DOOR MILITAIREN. Op de vraag van het lid der Tweede Kamer, den heer K. ter Laan betreffen de het nemen van maatregelen ter za ke van de deelneming aan stemmin gen door alle kiesgerechtigde militai ren, heeft de Minister van Oorlog ge antwoord: De ter zake bestaande bepalingen waarborgen, naar het oordeel van on- dergeteekende, dat alle kiesgerechtig de militairen in de gelegenheid zijn, deel te nemen aan de stemmingen voor de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, voor de Provinciale Staten en voor de gemeenteraden. Klachten, dat deze bepalingen niet zouden zijn toege past, hebben hem niet breikt, zoodat, indien hem geen concrete gevallen worden genoemd, er voor hem geen aanleiding bestaat, thans bijzondere maatregelen te treffen. Overigens zal het geven van gelegen heid tot uitoefening van den stem plicht in een binnenkort verschijnen de legerorder nopens het verleenen van verloven opnieuw worden vastge- gelegd. VLAGVERTOON VOOR SJANGHAI. Op vragen van het Tweede Kamer lid, den heer Vliegen in verband met een voornemen tot het zenden van Hr. Ms. Flores naar Sjanghai heeft de Mi nister van Buitenlandsche Zaken, me de namens den minister van marine a. i. geantwoord: Nu Hr. Ms. Sumatra uit Sjanghai vertrokken is, yigt het in het voorne men der Regeering, indien dit ter be scherming van Nederlandsche onder danen en hun belangen noodig zou blijken, een schip van het charter van LIr. Ms. Flores naar de Chineesche wa teren te zenden. Met het oog op die eventualiteit zijn de noodige orders gegeven. Het ernstig karakter der ongeregeld heden, die in den laatsten tijd in Chi na plaats haden, en de nog bestaande onzekerheid ten aanzien van de vraag, of aan de landsoverheid de genoemde bescherming kan worden overgelaten, doen de Regeering vreezen, dat in het t.esteld geval de zending van een an der schip, geen oorlogsschip, onvol doende zou kunnen blijken. VEP. VAN CHR. ONDERWIJZERS EN ONDERWIJZERESSEN. In den Dierentuin te Den Haag is gistermiddag de 73e jaarvergadering van de Vereeniging van Chr. Onderwij zers en Onderwijzeressen in Neder land en de Overzeesche Bezittingen aangevangen. Maandagavond waren de leden sa mengekomen in de groote kerk, waar een wijdingsavond werd gehouden en Ds. A. B. te Winkel en Ds. J. Douma als sprekers optraden. De opening. De voorzitter,., de heer. P. Oosterlee uit Nijmegen, opende deze tweedaag- sche vergadering, welkom heetende de heeren J. C. Ligtvoet, chef der af cl. L. O. inj het departement van Onder wijs, vertegenwoordiger van den Minis ter; A. Jonkman, afgevaardigde van den Schoolraad; mr. Rutgers, oud-mi nister van Onderwijs, Zijlstra, lid der Tweede Kamer. Spr. wees er op, dat hij thans voor de laatste maal geroepen was, de ver gadering te leiden. (De voorzitter der Regelingscommissie, dé heer Pieterson Moens, had te voren den voorzitter ge huldigd in woorden van waardeering voor diens arbeid). Hij dacht onwille keurig terug aan den eersten keer, dat hij zulks deed,15 jaar geleden, toen hij den wensch uitsprak, dat in de vereeniging, vrucht van het Réveil, steeds meer die eenheid zou worden gezien, welke verscheidenheid niet uit sluit. Deze wensch is in vervulling ge gaan. Spr. zette vervolgens uiteeh de pae- dagogische waarde van den Bijhei bij het schoolonderwijs, de groote wen- schelijkheid van het bijzonder christe lijk onderwijs, ook voor Indië. De heer Ligtvoet dankte den voorzit ter, voor de aan den Minister gezonden uitnoodiging en hoopte, dat de verga dering volledig zou slagen. De heer Pattist zeide, dat de heer Oosterlee invloed gehad heeft op het geheel© Nederlandsche onderwijs. Na mens het Rijksschooltoezicht zeide spr. den vereenigingsvoorzitter dank voor hetgeen hij presteerde. De heer Vissen gemeentelijk inspec teur van het L. O. te 's-Gravenhage, heette de vergadering welkom, de heer P. v. Nes Czn., inspecteur van het L. O. in de inspectie Gorinchem hield een inleiding over „Klachten over de resul taten van het onderwijs". Spr. betoogt, dat deze klacht, de on derwijzers niet koud kon laten. Im mers is voor geestelijke arbeiders iriets zoo deprimeerend.dan dat zij zien dat hun arbeid weinig resultaat heeft. Reeds vóór de verslechteringen van het onderwijs merkbaar konden zijn, werden de klachten over het resultaat van het onderwijs, vernomen. In het verslag over 1923 'van het onderwijs te Rotterdam worden reeds harde dingen gezegd. De klachten worden beluis terd van verschillende zijden: paeda- gogen, sociologen, politici, enz., terwijl niet het minst de volksmond spreekt over onbevredigende resultaten. En de grootste waarde moet wel worden toe gekend aan de klachten van hen, die zich met ijver en toewijding geven aan den schoolarbeid. Evenwel wordt bij het meten van onderwijsresultaten zeer vaak de billijkheid uit het oog verloren, doordat niet voldoende gelet wordt op de onmeetbare factoren, die een groote rol spelen. Er liggen tal van invloeden bViiten de school, de resulta ten van het onderwijs drukken. Hier van noemde spreker de richting der paedagogische studie, de algemeene geestesgesteldheid van het volk, het ontbreken van de belangstelling der ouders, het gemis aan vrije ontplooiing van het initiatief, het treffen van wet telijke maaregelen, die soms doen twij felen of de arbeid van den onderwijzer voldoende wordt gewaardeerd en de verandering van de psychische gesteld heid van het kind. Wat de invloeden binnen de school betreft, noemde spr. ovm. het te angst vallig vasthouden aan het klassikaal onderwijs, onoordeelkundige samen stelling van het lesrooster, overlaciing van het leerplan, te groote klassen De heer v. Nes gaf voorts verschil lende middelen aan om tot verbetering te geraken. Het is de taak van het christelijk onderwijs, het onderwijs te behoeden voor versteening en te mid den van de hervormers een kalme hou ding aan te nemen. Na dit referaat ontstond eenige ge dachten wisseling. De vergaering werd hierop ver daagd. BUITENLAND. DE INTERN. ARBEIDSCONFERENTIE Een rede van Serrarens. De Nederlandsche arbeidersgedele- geerde, Serrarens, hield gisteren ter Internationale Arbeidsconferentie te .Genève een zeer interessante rede, waarin hij scherpe verwijten tegen En geland richtte, omdat jdit land, onder* voorwendsel van nadere bestudeering der conventies, nog maar steeds de ia tificatie van de Washingtonsche achl- urendag-conventie uitstelt en aldus de ze conventie in gevaar brengt. Tenslotte zette Serrarens het stand punt der Christelijke vakvereenigingen tegenover de internationale arbeiders organisatie uiteen en verklaarde de bereidwilligheid tot samenwerking inec andere organisaties, indien deze te goeder trouw zijn en ter verdediging' van de gemeenschappelijke arbeideis belangen opkomen. Dat Serrarens én zijn geestveiwan ten steeds met de socialistische vak vereenigingsleiders tegen de toelating- van Rossini stemden, maakt van de internationale Christelijke federatie nog allerminst een filiaal van Amstcr dam. Mét of zonder Amsterdam zullen de Christelijke vakvereenigingen al tijd de voor de arbeidersklasse gun stige regelen van het verdrag van Ver sailles verdedigen. Zij erkennen geen monopolie van vakvereenigingen, zooals in Italië be staat. De rechtvaardigheid vordert echter dat de verschillende ströomingen der vakvereenigingen een zetel krijgen m den beheersraad van het internatio naai arbeidsbureau. Serrarens drong aan op de verweten hiking van dezen eisch van rechtvaar digheid, indien men wil, dat de vak vereenigingen jn_ alle richtingen van ganscher harte samenwerken aan het groote werk van Genève. MOORDAANSLAG OP DEN RUSSISCHEN GEZANT TE WARSCHAU. t De gezant overleden. De Sovjehgezant te Warschau, AVoj- koff, was gistermorgen, aldaar om 10 uur op het Centraal station gekomen,, teneinde Rosengolz, den uit Engelandl gezetten vertegenwoordiger van Sov jet-Rusland bp zijri reis van Warschau' naar Moskou te vergezellen. Toen.de beide diplomaten op het perron op en neer wandelden, kwam een jonge man op hen toe, die een- revolver trok en acht schoten op Woj koff loste. Wojkoff werd in de borst getroffen en door een kogel, die in de longi drong, ernstig gewond. Om ,il0.4Ö uur overleed hij in het ziekenhuis, waarheen hij was vervoerd De dader is een 19-jarige Rus Ko- wera, een in ballingschap levenden monarchist, die bij zijn verhoor ver- k aarde, dat hij den aanslag om pol.t.o ke redenen had gepieegd. Een Russische nota aan Polen. Litwonow heeft den Poolschen ge zant te Moskou een nota overhandigd- waarin wordt verkaard, dat de moord op Wojkoff in verband staat met een heele r?eks handelingen, ten doel beh bende de vernietiging der Russische diplomatieke vertegenwoordigers in het buitenland, .welke een rechtstreek sche bedreiging van den vrede vormen In dei nota wordt de Poolsche re geering geiaakt, omdat zij niet de nou •üige maatregelen heeft getroffen te gen de misdadige agitatie der contra revolutionaire terroristische oreanisa- ties, en er wordt aan toegevoegd, dat 'de Radenregeering zich het recht voor behoudt op de aangelegenheid na de ontvangst van volledige bijzonderhe den omtrent de misdaad terug te ko men. i DE VLUCHT VAN CHAMBERLIN. De aankomst en ontvangst te Berlijn. Chamberlin en Levine zijn gister middag om 5.55 uur geland op het T empelhofveld, Onder begeleiding van een vlieg- teskader .van 14 vliegtuigen van aej (Duitsche 'Lufthansa en de verkeert ivliegschool, kwam de Amerikaansche- vlieger om 17.30 boven Tempelhof, om eerst nog in alle richtingen boven Berlijn te cirkelen. Om 17.55 landde'de machine op her vfièeveld, onder het dreunende ge juich van eeen niet te overziene men- •schenmenigte. I Chamberlin werd ontvangen door een groote massa hoogwaardigheids- bekleeders: den Amerikaanschen ge zant Schiirman met het geheele perso neel van het gezantschap, talrijke ver tegemvoordigers van het diplomatieke corps, Rijksministeer Dr. Curtius, dio de Duitsche regeering vertegenwoor digde, afgezanten van Pruisen en an dere Duitsche landen, den burgemeea ter van Berlijn, Böss, staatssecretaris von Schubert, enz. enz. t De terugkeer van Chamberlin naar Amerika. Wij vernemen, dat Chamberlin een aanbod van de Amerikaansche regee ring, om naar Amerika terug te keeren aan boord van een oorlogsschip zal aanvaarden. Moeder en zoon. Om hak zes heeft de moeder van Chamberlin van uit New York Ber lijn opgebeld. Le verbinding werd in stand gehou df-n en onmiddellijk na de landing is ae vlieger naar Het toestel geöracat- om met zijn moeder te spreken. Mevr Chamberlin en Mevr. Levme worden met de Berlin" op 17 juin te Bremerhaven verwacht. DE DERDE VLUCHT OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Naar uit New York gemeld wordt, maakt majoor Byrd eiken dag proef vluchten met zijn Fokker met drie motoren, waarmee hij nog steeds voor memens is den Atlantischen Oceaan over te steken. Hij wil echter eerst Lindbergh's te rugkomst afwachten. EEN OMWENTELINGSPLAN IN ROEMENIë. Een revolutie,, die niet doorging. Uit Weenen wordt aan het „Beni ner Tag." gemeld, dat generaal Ave- rescu het plan zou hebben gekoesterd de militaire dictatuur in Roemenië» at te kondigen. Hij had reeds omvangrijke maatre jgelen genomen, om den staatsgreep uit te voeren. Militaire formaties had den bevel gekregen, Boekarest Zon dag te bezetten en er zijn troepen in de provincies, die eveneens het heft in handen moesten nemen. Slechts aan onvoorziene omstandig heden is het toe te schrijven, dat de ■omwenteling nïet doorging. Van welken aard deze omstandighe den zijn geweest, .wordt niet gemeld. Do toestand des konings. De geneesheeren Hartmann, Sluy» en Regaud zijn te Boekarest aangeko men. Zii .zullen waarschijnlijk nog heden den koning onderzoeken. DE REIS VAN TSJITSJERIN. Een lunch van Stresemann. Tsjitsjerin is gistermiddag om een •uur te Baden Baden ontvangen door Stresemann, den Duitschen rijksminis ter van buitenlandsche zaken. Even voor vijven verliet de volks commissaris' de stad weer, na harte lijk afscheid van Stresemann te heb ben genomen. i Bij zijn aankomst betuigde Strese manii zijn* leedwezen met" den moord op den Sovjetgezant te Warschau. Aan de lunch namen alleen de fa milie van den rijksminister en diens secretaris deel. Aan tafel moet in hoofdzaak zijn ge sproken over literaire onderwerpen; nas na tafel" kwam de politiek aan üo beurt. HET JOEGO-SLAVISCH— ALBANEESCH CONFLICT. Geen tusschenkomst. Sir Eric Drummond, de secretarie generaal van den .Volkenbond, heeh aan de Albaneesche regeering, in ant woord op ha^r telegram geseind, dal hij uit inlichtingen, inmiddels uit Bel grado ontvangen, de gevolg trekking» meent t e moeten maken, dat het mei gewenscht is, het Joego Siavisch-Al- baneesch geschil op de eerstvolgende agenda van de vergadering van oen i\ o.kenbondsraad te plaatsen Sir Eric somt de redenen aaarvoor op en doet een dringend beroeD op uu Albaneesche en Joego Slaviscne it- geenngen, om te trachten, het gerezen geschi. in den minne, en aus zonder interventie van den .Voikenbonflsraaa op te lossen. Het Joego Slavisch-Albaneescnecon fikt wordt in gezaghebbende Fransche en Engelsche kringen niet van ernsa gen aard geacht. KORTE BERICHTEN. De opperbevelhebber der Ense» sche vlooi in China dreigt, tenzu ue honnraaJ dei Chineesche vloot pei- sconlijk excuses aanbiedt wegens l>o- sch.eting van een oorlogsboot, niet tuchtiging. De Engelsche regeenng neoit dn Eg>mische om opheldering gevraagd •imake enkele punten in haai nota. Opgericht is een vereeniging van tVlaamsche professoren met net doel de belangen van het hooger onderwijs e:i van de in het Nederlandsch geao ■cetme wetenschap te bevorderen. Hertzog prijst, jn het Afrikaan sche parlement de Duitsche koloma ten in Zuid West-Afraka. De Fransche regeering. neeft oe-* sloten als „waarnemer" naar de u.s. idi*e mogendheden-conferentie inzake de beperking der maritieme bewape ning. te zenden graaf de Clauzel, ver tegenwoordiger van het Fransche uo- parlement van buitenlandsche zaken biden Volkenbond. Uit Johannesburg wordt gemeld, dat twee aiamanthoudendè ketens, eik ter lengte van 8 K.M., zijn ontdekt- op een boerderij op eenige mijlen van de stao aan den weg naar Pretoria- De exploitatie is reeds begonnen. Uit het Sociale Leven. DREIGENDE STAKING TE VRIEZENVEEN. Dezer dagen hebben eenige wevers der firma Jansen en Tilanus te Vrie- zenveen per post bericht ontvangen, dat zij met ingang van 1 Juli a.s. zou den worden ontslagen. Dit ontslag houdt vermoedelijk verband met bet in den laatsten tijd aanschaffen van oen nieuw soort weefgetouwen. Van deze nieuwe weefgetouwen kan één ar- 1 eicler er ongeveer 24 stuks bedienen, terwijl voor 24 gwon© weefgetouwen ongeveer vijf a zes arbeiders noodig- zijn. Daar het nu vermoedelijk voor de hand ligt, dat binnen afzienbaren tijd wéderom een aantal arbeiders zal wor den ontslagen, hebben alle wevers en spoe-lsters der firma Vrijdagmiddag om halftw.ee geweigerd hun werkzaam heden te hervatten. De staking duurde tot vier uur n.m. en werd pas opgehe ven, nadat een der firmanten de deu ren had geopend en meedeelde, dat, in dien niet onmiddellijk werd aangevan gen, allen zouden worden ontslagen. 's Avonds na het uitgaan der fabriek is, er oen vergadering belegd, waar een af deeling der Chr. Textielarbeiders ver eeniging „Unitas" werd opgericht, waartoe zeer veel personen als lid toe traden. De verdere houding der firma en ar beiders is nog niet bekend. RAPPORTEN OVER ASBEST EN KLOMPENINDUSTRIE. In aansluiting met in het einde van het vorig jaar aan den Minister van Arbeid uitgebrachte rapporten over den toestand in verschillende takken van nijverheid, in verband met den in vloed van de daling van buitenland sche valuta, heeft de Nijverheidsraad genoemden Minister nog #doen toeko men dergelijke verslagen over de in dustrie van asbestcementplaten en over de klompenmakerij UIT de" omgeving. ALKEMADE. In den loop der maand Mei zijn door de politie alhier 33 processen-, verbaal opgemaakt, waaronder ver scheidene wegens overtreding van artikel 460 van het .VVetb. v. btrafr. Radio-Programma. Wat er vanavond te booren Is. PAVFNTRY. xófco M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein 7 05 Muziek. 7.35 Piano. 7.45 I ezir". 8.05 Vari/të. 9 ?0 Tiirlcpïn. 9.35 Tooneel. HU v RSTIM. 5.C onrert. 6.15 I.ezinn. 6.4.5 Concert. 7.45 Polit eherirht. 8.10 R. K. Radio-avond. 10.30 Persberichten. 10.30 Muziek. K".\TH WTTTFPH, T300 M. 8.05 Lezingen en lessen. 10.50 Concert. I.ANGFNBERG 468,8 M. 5.50 Concert. 8.45 Zang en muziek. PARIJS (Radio-Paris), 1750 M, 5.05 Cohcert. 5.55 Koersen. 6.5(i Lezingen. 7.50 Nieuws. 8.20 Koersen. 8.50 Cursvs in Electricileit. 9.05 Concert. LEIDERDORP. i (Niet van onzen gewonen f correspondent). Waarom, Leidenaars, laagt go in uw luie ledikanten, toen vlak bij, •ongekende vreugde omwaarde. echte fvolkspret opspatte in oud-vaaerland- sc'he zin? .1 Waarom zijt ge Leiden's slapende poorten niet doorstormd- om te zien, hoe het toeging, daarbuiten in het. polderland Waarom maakt ge verre reizen om( u te verlustigen in oude volksgebrui ken, terwijl vlak bij de folklore welig bloeit Hier had ge moeten zijn, Vrijdag avond, in het oude „Leyderdorp ae! bakermat van heldengeslachten, omi te zien ,hoe lang verdwenen gebruiken in eere werden hersteld. Een van u werd misschien wakker igeschokt door schel trompetgeschet- ter, opgeschrikt, weggevlucht in slaap wandeljng langs de Rhijnstroom, waar ergens zijn slaperige oogen openspron gen door veel rumoer. Daar zag hij bij flauw schijnsel ge- glim van hooge zijden, waaronder dei stoere drekken van Leiderdorp's hel dengeslacht. I In de vuisten geklemd houten wa penen van geweld, die aan Spaanschei •tijden deden denken. In twee rijen •stonden ze en hielden de stokken krui selings. Een Eerewach't Daar opeens komt er een liefelijk geluid in de luchtwielen, .geknars van •twee rijk getooide kruiwagens, wien afkomst dient verborgen met vlaggo doek. Ze torsen een rijke buit. Een bruidje is de lieve last en hoog troont de bruidegom in "zijn zegekar. Twee a.s. echtelieden uit Leicierdorp's goede burgerij, e k in een kruiwagen. En daarachterweer kloeke kerels, zwartgehoed, kruiers, met al 't ge wicht van hun gewichtig ambt. Door de stille hulde der helden- trijen nu knarsen de equipages, maaf rondom joelt een halt dorp) Voor het regeeringsgebouw stopt de knarsende, knerpende stoet. Midden ervoor staat dan 't Bruidspaar ge- étaleerd en in een kring draaien zichl de deftise helden: Leiderdorp's roem. Daaromneen een verschrikkelijke kri oeling van dorpelingen. Boven: de giinsterend-groene guir landes, bengelende restanten van dea Burgemeesters feest. Er is even §en wild opstuiven van dol jolijt, maar dan moet het stil zijn. 't Paar zal worden gehuldigd. Een grijsaard, ontroerd door de kolossale vitaliteit der geslachten, /voert een rede, die lang is en diep de'.ft in het gemoed van het bruidspaar Dat is bewogen. In hun karossen wee men zij. Dat hoort er zoo bij. Want er komen ook cadeaux. Sierlijk houtwerk en. sculptuur; vrouw envlijt- wrocht ■wrocht voor de bruid, en een van Lef derdorp's groote kunstenaars, voorze ker niet de minste, spilde zijn krachc en artisticiteit aan het edel stel. Daar komen de bloemen kleu rige pracht. Een, zanghulde. Bruiloftsliederen, roerend lief) door fluweeleu vrouwen monden gezongen. En een solist, dia heel op zijn eentje eer betoont. Dan davert door de nachtstilte een kanonnade van gloria's heel Lei derdorp, dat op is, doet spontaan. En dat, vlak na de groote hulde, gebracht aan den koning van ons dorp, onzen sympathieken Burgervader. Hulde voor zulke kelen. De Bruidegom droogt zich alvast, om met zonmgen glimlach te danken Zijn hoed staat scheef, maar zijn hart zit kaarsrecht. Hij spreekt e< en ge denkwaardig als onuitsprekelijk. Men vergaapt zich aan zijn woordenkost. Men snoept. Men sinu!t. Hij spreekr smakelijk. Hij speecht zelfs. En hét bruidie wuift almaar en is in de nopjes met naar equipage. Ze wordi overladen met rijstekorrels. Dan komen B. en W. even om een hoekje kijken en we zien even de tut sende slippen van het overheidsgezag Dat is erg officieel. En dat is 't s'ot. Want nu na een foto staan do kloeke kerels weer pal met hun hou ten wapenen van geweld kruiselings naar elkaar toe en weer gaat er krui

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2