overwerkte zenuwen NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 30 MEI 1927 TECHNISCH NIEUWS. Nieuwere houtconstructies. I. Nu in de gemeente Lisse, dus in <de (onmiddellijke nabijheid van Leiden,, een houtconstructie wordt gemaakt met afmetingen, grooter, dan met do oude methoden bereikbaar zou zijn, lijkt het niet zonder belang een 'en lander over die nieuwere methoden öiede te deelen. Het gebouw, dat in Lisse gemaakt wordt, moet een veilingloods worden, fcij heeft een vrije wijdte van 23 M. en een vrije hoogte van plm. S M., de spanten daarvoor zijn vervaardigd Idoor Nemako te Doetinchem, een maatschappij, die zich bezig houdt met het maken van houten spanten vol gens het systeem Hetzer; een Duitsch ingenieur, die ze volgens die methode het eerst maakte, en onder wiens tnaam nog heden een onderneming be staat, die de vinding exploiteert, n.l. Otto Hetzer A. G. in Wei ma i. De ir. Lisse toegepaste methode is idus niet nieuw en ait te minder, als men weet, dat Hetzer in 1911 stierf. Maar nog eerder, in 1840, was het. de familie Thonet, vader en zoons, die op deze fde wijze als voor de spanten in Lisse, meubelen vervaar digde, de z.g. Weener Meube en, waar bij ze in het eerst eenige strookjes dun. hout, meestal rood beuken, op elkaar lijmden en bogen, hetzelfde vat u en 'met de spanten in Lisse 'jedaan heeft De spanten zijn gebogen, dat is een der eigenaardigheden van het sy steem; en een andere is, dat men do noodige hopgte van den baik ver- kn.gt, door' planken van twee ~.Mi. dik op eikaar te lijmen; wanneer men nu, zooals in Lisse gedaan is, aan de 'buitenzijde eenige breedere planken op eikaar lijmt en daar tusschen zoo veel smallere als noodig is, dan krijgt !de balk het z.g. I-profiei; dit doet men in hoofdzaak om de volgende re lden: het meeste materiaal in de on middellijke nabijheid van het midden van den balk (in de sterkte leer de neutrale as genoemd) doet weinig 'dienst; en juist door het gebruik van* breede en smallere plankjes, die men op eikaar lijmt, heeft men het in de hand het materiaal daar te brengen waar het noodig is, of omgekeerd het daar weg te laten, waar het niet noo dig is; men spaart daar dus aan bouw materiaal en bovendien gebruikt men in de nabijheid van die neutrale as het z.g. spinthout. Bij een oooms.am onderscheidt men twee soorten hout, het kernhout en het spinthout: het kernhoui is het volgroeide, het spinthout het nog niet' volgroeide, dat in T algemeen ken baar is aan z.g. iets lichter kleur: dat spinthout nu heeft ook minder weerstand, dus gebruikt men het op plaatsen, waar het minder weerstand te bieden heeft, dat is in de nabijheid) van die neutrale as; men keert dus als het ware de doorsnede binnenst buiten. Het buigen van het hout bereikt Imen, door het met behulp van stoom izacht te maken, de aeeitjes daarnai in den vorm te zetten, die men wenscht op een te voren gemaakt model, nadat ze met watervaste lijm bestreken zijn, iweike wijze van verbinden, zooals de ingewijde wel weet, het meeste suc ces heeft, als die gepaard gaat met •het op elkaar drukken met grooto kracht van de beide te lijmen stukken waartoe men in 't bijzonder in ge vallen als hier bedoeld, zeer sterke Mjmtangen gebruikt; echter blijft het niet bij het gebruik daarvan, maar wordt ook een ruim gebruik gemaakr. van draadnagels, en in de bochten van imoerbouten. Wil men groote spanten volgens de- <ze methode maken, dan is er altijd! nogal wat ruimte noodig en steeds is imen op de werkplaats aangewezen, waar men alle hulpmiddelen bij de hand heeft, zooals de vormen, cle in richting voor het zachtmaken, de lijm tangen, énz. De naam Thonet werd hier at cer- ider genoemd. De familie Thonet dan heeft ten behoeve van de vervaardiging hare? [Weener meubelen dezeifde methodó toegepast, ecnier in verband mee de voorwerpen, waarom het ging, van .veei kiemer afmeting. Zij kookten n.i. net hout daarvoor jn de njmpan; de lijm deed dus dienst als bindmiddel en net sterk verwarm, de vocht maakte tegedjk net houl (zacht en dus buigzaam; daarna zette men het op de vormen in de bochten, die men wenschte en klemde dan de strookjes eveneens met grooie krach! op e.kaar; in 't klein dus, wat mem met de bedoelde spanten in 't grooc doet. Later echter boog men het ge- heele stuk, nadat men het door draai en of schaven het gewenschte pro fiel had gegeven. Eerst nadat dit goed geluki was, nam de Weener jneubei-industrie z'n groote vlucht. Oegstgeest, Mei '27. LUYENDIJK. Uit het Sociale Leven. CHR. METAALBEWLKKERSBOND IN NEDERLAND. Vrijdag en Zaterdag is te Arnhem, in het Gebouw voor Christelijke Be langen aan de Weverstraat, de alge1 tneene vergadering gehouden van den Chr. Metaalbewerkersbohd in Neder land. Vrijdagmiddag ruim 12 uur werd de vergadering door den Bondsvoorzitter den heer F. Eikerbout, uit Leiden, met het. lezen van een gedeelte van de H. Schrift en gebed geopend. In zijn ope ningsrede zeide de voorzitter, dat met blijdschap in het hart mag worden gedacht aan hetgeen God iri het voor bijgegane tijdperk aan den Bond heeft willen schenken. Spreker herinnerde aan het feit, dat de daling van het ledental een einde nam, en er, integendeel, weer van een, belangrijke vooruitgang kan worden gesproken. In Januari 1920 was het le dental gedaald tot 4G38, doch ultimo December was het reeds weer gestegen tot 9031 welke stijging gelukkig aan hield. zoodat het op 1 April j.l. 5114 was. Ook ten aanzien van den finantiee- len toestand van den Bond is er rijke stof tot dankbaarheid Ons weerstands vermogen geeft weer een belangrijk hooger cijfer aan. Spr. ging dan na den toestand in het bedrijfsleven en zogt, dat er ongetwij feld van opleving kan worden gespro ken. Ook de verslagen van tal van on dernemingen bewijzen dit. De verbe terde conjunctuur blijkt ook hieruit, dat in den laatsten tijd over het alge meen de loonen weer iets zijn omhoog gegaan, al ging dit niet steeds even gemakkelijk. Ten aanzien van de werk loosheid onder de léden constateert Spr., dat deze in 192G grooter was dan in in '25. Werd in laatsgenoemd jaai c en totaalbedrag uitgekeerd van 46.022.37.L, in 192G werd dit bedrag opgevoerd tot 82.922.71. Een belang rijk verschil dus. In den breede werd dan stilgestaan bij de gevoerde actie om te komen tot het afsluiten van een collectief con tract met den Metaalbond. Spr. kwam tót de conclusie, dat de resultaten van deze actie tot op heden allerminst tot tevredenheid stemmen Ook over de sociale wetgeving wilde Spr. een enkel woord zeggen en merk te daarbij op, dat verschillende, loof Minister Slotemaker de Bruine inge diende voor-ontwerpen, slechts matig bevredigen. Spr. wees inzonderheid op het voor-ontwerp tot uitbouw van het Coll.-Contract en op dat tot wijzi ging van de Ziektewet. Mochten de po gingen- die ook thans worden aange wend om een Ziektewet tot stand te brengen schipbreuk lijden, dan zal het zegt Spr. zaak zijn alles in het werk te stellen om de wet-Talma, hier en daar gewijzigd, ingevoerd te krij gen. Inmiddels verblijden we er ons over, zegt Spr., dat we in onze indus trie, al gaat het niet vlot, weer een aardig eind op den terugweg zijn naar de 48-urige werkweek. Wel is de werk tijd in den binnenscheepsbouw nog 53 uur per week, doch in den Zeebouw is hij reeds gedaald tot 50 uur per week. De Voorzitter heette vervolgens ter vergadering welkom de heeren K. Kruithof, voorzitter van het C. N. V.; Schaper en Van Tongeren, afgevaardig den van den R.-K. Metaalbewerkers- bond en G. Walleyn en A. Bertin- champs, resp. van Gent en Charleroi, voorzitter en bestuurslid van den Bel gischen Metaalbewerkersbond. Aanwezig waren 58 afd. met 77 afge vaardigden, vertegenwoordigend ruim 4900 l^den. 16 afdeelingen met ruim 200 leden waren niet aanwezig. Nadat de wijze van stemmen over diverse zaken etc. was geregeld, kwam het verslag der controle commissie aan de orde, uitgebracht door den heer de Bruyn, van Haarlem. Het strekte tot het verleenen van decharge aan den penningmeester. Zijn verslag, dat tevoren was rondgezonden, werd on der dankzegging goedgekeurd. Hierna kwam het jaarverslag over 1925 en 1926 alsmedb het hoofdbe- stuursbeleid aan de orde. Te half twee werd de vergadering geschorst en vereenigde men zich aan een gemeenschappelijken maaltijd. In de middagvergadering werden de debatten over het bestuursbeleid voort gezet, waarna verslag en bestuursbe leid werden goedgekeurd. Hierna kwamen voorstellen aan de orde: Een voorstel-Hengelo om het bonds- bureau van Leiden naar Utrecht te verplaatsen, ontlokte eenige discussie en werd met 141 tegen 25 st. verworpen. Het voorstel Rotterdam was hier mee meteen van de baan. De heer Schaper, van den R.-K. Me taalbewerkersbond, richtte hierna tot de vergadering eenige welgekozen woorden en sprak voor het welslagen der bijeenkomst zijn beste wenschen uit. (Applaus). Voortgaande met de afhandeling der voorstellen was nu eerst aan de or de een voorstel Amsterdam om te be sluiten tot opheffing van den algemee- nen raad en daarvoor in de plaats te stellen een vergroot hoofdbestuur, be staande uit 6 gesalarieerde en 7 niet- gesalarieerde bestuurders. In zijn toe lichting merkt Amsterdam op, dat in den hond teveel gecentraliseerd is en er van medezeggenschap der afdee- ling niet veel is overgebleven. De voorzitter bestreed het voorstel als niet aanbevelenswaardig en een stap achteruit. Na repliek van diverse afgevaardigden werd het voorstel met groote meerderheid verworpen. Even zoo ging het na ampele discussie ook met een voorstel-Apeldoorn om het ka rakter van den algemeenen raad te wijzigen. Te 6 uur werd de zitting geschorst. Vrijdagavond maakte men eeh uit stapje. Om 9 uur werd de vergadering Zaterdagmorgen voortgezet. ÜIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Da coltecte voor 't Groene Kruis af- hier, heeft opgebracht de totale som van f440,38. BOSKOOP. De Chr. Muziekvereeniging „Con cordia" behaalde op het concours te Maarssen, een 2e prijs in den Marsch wedstrijd, en een 2en prijs in het con- ccursnummer, beide in de 3de afd. RECLAME. '«almeeren en worden gesterkt door Bu!^e75ct_Bij Apoth en Drogisten Do Chr. Zangvereniging .„Hosan na" behaaldo op het concours te Voor schoten op Hemelvaartsdag, een 2en prijs in cle 3 e afdeeling. De stoombootkapitein K, S. alhier heeft hcoger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rotterdamsehc Recht bank, waarbij hrj is veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf wegens het ko kêrtdö enge val te Waddinxveen in het najaar 1926. Op Donderdag 2 Juni n.m. S uur, zal de "schaakclub „Inter Nos", in h - tei ,,Nouf" een wedstrijd houden tegöi. Gouda. De gehouden inzameling, uitgaande van de Rurgerafdeeling „Pro Rege" hier, ton bate van hot ge lehktceken ter eere vqn Juliana van Stolberg, neeft in dezo gemeente opgebracht f88,3;. De Jougd-Zangvereen. „De Kleine Stem", en de Zangvoreeniging „Zang zij onze Leus", onderaf dealing van d?. vér eeniging „.Volksonderwijs'behaalden cp net concours te Gouderak, bei den .een ien prijs in de 2© atfd. Beidon zijn thesis in de ie afd. ge komen. Burgerlijke stand. Geboren: Pietsr z.v. A, Boer en J. P. Maree. Truus An na d.v. J. J. Grootendorst- en J. M. Loef. Ondertrouwd: L. Hardus en J. Blonj J. v. Ejjk en-M. v. d. Vlist. Getrouwd: W. v. Kius 35 j. en J. van Hevelingen 35 j. Overleden: Dijtje Barendsz 2 j. Griet je Jduit wed. van J. Schouten 79 j. KATWIJK. Op Hemelvaartsdag had de autob> stuurder S. uit Den Haag, bij het ove? rijden der Rooversbrug, op hot smalle gedeelte het ongeluk tegen de brugleu ning aan te rijden, waardoor en leuning een auto ernstig werden beschadigd. Verzekering dekt de schade. Tot tijdelijk agent van rolitie, voor de zomerdiensten, is» benoemd de heer B., wachtgelder der Ned. Spoorwegen te Zeist. Deze zal met den heer E. Rous op 1 Juni a.s. speciaal voor stranddion- sten, in dienst treden. Naar we vernemen, bestaan er bij het Departement van Oorlog ernstige plannen om, met het oog op de invoe ring der dubbelrangen, de heer G. Schou tenj Sergeant-kampwachter der Schiet banen alnier, over te plaatsen naar de troepen, en in diens plaats te be<noemen een feigeant-Majcor. De mogelijkheid voor S., om tot SergeantMajoor te wor den benoemd, is door zijn benoeming tot Serg.-kampwachter weggenomen, zo* dat het begrijpelijk is, dat de heer S zich hierdoor benadeeld ziet. Door B. en W. wordt medegedeeld dat het bad-eizoen met 1 Juni a.s. zal worden geopend. Het Centraal stembureau voor de verkiezing van leien vcor den Gemeen teraad dor gemeente Katwijk, heeft in hare Woensdagavond gehouden zitting besloten, nie; op het verzoek van den heer J. de Kreek e.a., om heropening van de stembiLe -ten der stemburcaux 1, 2, 3, 4 in te gaan. Dit is, naar allo waarschijnlijkheid, wol het einde' dar verkiezing yoor den gemeenteraad, zoo dat de A. R. Partij te Katwnk aan den Rijn haar zetel vederen heeft, ten ko.- te van „Gemeentebelang" (Neutraal). KATVSJK AAN DEN RIJN. Door B. en W. is bekend gemaakt, dat zij. die vorderingen hebben ten laste der gemeente Katwijk, over het boek jaar '26 deze moeien indienen voor 30 Juni a.s. LEIDERDORP. De rekening van den Siadspolder is door de ingelanden over 1926 vastge steld in ontvangsten op f 1540,43V2, ui gaaf op f 1057,26V2, saldo f483,17. Over 1927 is de omslag bepaal'd op f8 per.H.A. De'heer J. Rcelofs is gekozen tot bestuurslid. Burgerlijke stand. Geboren: Gerrit z.v. W. v. d. Zwan en D. Vervark. Overleden: H. Noorlander 84 j. NOORDWIJK AAN ZEE. Op het op Hemelvaartsdag te Voor »chcten gehouden zangconcours behaal de het Chr. Gem. Zangkoor „Soli Deo Gloria" alhier, dei tweeden prijs. Na de verbetering van de boule vard, volgde de door de gemeente pas aangekochte z.g. Zeeheldenbuurt. De Utrechtsche Wegenbouw is hard aaa het werk, om de Piet Heinstraat, Julianaweg, Ruyteretraat, Toekomst-en Trompstraat te basalteererv NOORDWIJK BINNEN. Op het op Hemelvaartsdag gehou den zangconcours te Voorscholen, be haalde het Chr. Gem. Zangkoor „Adven do" alhier den derden prijs. NOORDWIJK. Tot tijdelijk politieagent alhier is benoemd C. v. Vliet te Katwijk aan den Rijn. Bij het plaatselijk correspondent schap waren deze week als werkzoe kende ingeschreven 54 personen, t.w 5 losse arbeiders, 27 landarbeiders, 19 visschers, 2 opper lie Jen en 1 stucadooi: RIJNSBURG. Goede» vraag is er de laatste dagen in den Bloemenhandel, wat wel voor een groot deel te danken is aan het koud© weer. De prijzen blijven hierdoor ook re delijk. Pioenen gaan van 45,70, Py- rethrums in verschillende soor en 0,75— 1,40, Irissen 1,402,70, Anjelieren wit 0,500,70, idem rood 0.S00,95. Pa pavers 2,503,30, Damast 57 per 100 bos, Korenbloemen 0.7;0,90. Margrie ten wit 0,230,35, Asters 0,400,50 Clara But 1,30—1,45, Picotee 0,50-- 0,65, Anemonen 1,301,40. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Paula d.v. J. M. Kok en J, Chr, D. M. Nelk- sen. Johanna Alida Petronella d.v. L. Knijnenburg en A. M. van Kuijen Al bert Christiaan z.v. M. v. Daal en en J. M. Klik. Anna 'Christina d.v. J. G. Th. Wolters en O. M. J. Bellekom. Antonia d.v. T. D. L. Denker en J. v. Sierenberg de Beer. Ondertrouwd: D. A. van der Maarel en E. L. Rommel, H. J. O. Koulemans en Kr. J. Flipse. Fr. Stoltz en A. H. Wou ters. J. Fr. Westbrcek en M. W. van Gijn. Gehuwd: Th. A. R ooijak kers en A. M. Ruigrck. J. P. Fokker eh A. Fr. U, Hijlkema. WOUBRUGGE. Burgerlijke stancl. Geboren: Hendri kus Simon z.v. H. J. van dér Meer en F. K. van der Salm. Jacobus Nicolais z.v. H. A. Schrader Oh P. A. van dez MeeE Anna Wilhelmina d.v. G. T. van der Voort en A. M. Hoogenboom. Gehuwd: K. Mckkenstorm jm. 29 j. en G. Bow jd. 26 j. H. J. van der Moer jm. 46 j. en W. Schrama jd. 36 j. gemengi5^IEUWS7 Ongelukken. Na het uitspan nen van de paarden van een trouw- stoet heeft Zaterdagmiddag de boe renarbeider S. de Jong op ae hofstede van den heer A. W. Zuidbroek tc Stolwijk, van ieen der paarden eeni zoodanigen slag gekregen, dat hij spoe dig daania aan de bekomen verwon dingen is overleden. De bruiloft werd toen afgelast. Terwijl de heer van H. te Oss bezige was een geladen revolver na te kijken, ging het wapen plotseling af. Van H. werd door den kogel in het onderlijf getroffen en moest naar het gasthuis worden overgebracht, al waar een operatie noodzakelijk bleek. Zijn toestand is ernstig. Zaterdagmiddag is te Deventer de 61-jarige G. Horst uit de tweecle verdieping van zijn woning aan de Rijkmanstraat op straat gevallen. Bij het vervoer per brancard naar het ziekenhuis is hij overleden. Op den straatweg Jutfaas-Vrees wijk reed een auto tegen een boomi,. doordat een der inzittenden den chauf feur bil ongeluk tegen den arm stiet. De auto sloeg om en werd zwaar beschadigd. De motor was geheel ver nield. Dr. v. d. Lugt uit Jutfaas veriecnae de eerste geneeskundige hulp en ac.hr te het noodzakelijk, aat een oer ge wonden, die een ernstige hoofdwonde had bekomen, naar de Rijksklinieken te Utrecht werd vervoerd. De chauffeur bekwam peen letsel. Overleden. In net gastnuii* te Tilburg is het zesjarig kind van den heer van Heesch, dat kort geleden te Kaatsheuvel door de stoomtram werd overreden en daarbij een voet verloor, terwijl dézer dagen ook het tweede voetje moest worden geamputeerd, thans overleden. Verdronken. Zaterdagmiddag is bii het afvoerkanaal te Schevenmi gen een droevig ongeiuk gebeurd. Eenige jongens waren aan Tet spe len op de houtvlotten, welke in hor kanaal liggen. Zii sprongen van den kant op de vloc ten en speelden daar krijgertje. Een der jongens, de 8-jarige C. V., wonende in de Ripperdastraat, wilde ook meedoen, maar sprong mis en viel in het water. Het ventje verdween onmiddellijk! naar de diepte en kwam niet meer boven. Op het geroep der kameraadjes, trie natuurlijk nevig verschrikt waren, kwa men twee agenten toesnellen, die aa- oelijk begonnen te dreggen. 'Aanvan kelijk slaagden zij ër niet in, tiet slacnt offer te vinden. Eerst eenigen tijd later kon het lijkje opgehaald worden. Door de politie werd het lijkje naar de ouderlijke woning vervoerd. Het droevige ongeval verwekte m de buurt groote ontsteltenis. Branden. In de oude Koning straat te Nijmegen is door schooi- steenbrand in de sigarenfabriek vart de firma Goossen en Brouwer uitge brand. Een groote partij tabak em sigaren gingver.oren. De brandschade wordt door verze kering gedekt. De waterschade is zeen groot. Te Someren is op het gehucht Varsel, de boerderij van W. Sleegerg bewoond door de Gebr. Maas, tot deni grond toe afgebrand. Te Putten brandde door onbe kende oorzaak de woning van C. de K. geheel af. Te Tegel en ontstond gisternaent brand in de schuur van het woonhuis, bewoond door den vrachtrijder J. E. aan de Venlosche straat. Het vuur deelde zich aan het woon huis mede, waarvan de bovenverdie ping totaal uitbrandde. Een gedeelte der meubels werd ge red, eveneens paard en wagen., In een oogenblik had zich het vuur mee gedeeld aan de daken van 4 belenden de huizen, doch aan de vereenigde mo torspuiten van Tegelen en Venlo moent het gelukken net vuur meester te worden. Alles is tegen brandschade verze kerd. Bij den landbouwer v. D. te Wijnbergen is door het omvallen van de lamp een kunstmoeder in brand gevlogen. De brand, die op een schuun oversloeg, werd tijdig gestuut. De kunstmoeder ging echter ver loren. waarbij 200 kuikens den dood vonden. I Aangehouden. Tc Winscho ten is Zaterdag J. D. uit Nieuwoklai verdacht van bedriegelijke bankbreuk! in voorarrest gesteld. Geen kampeerverbod. De gemeenteraad tc Egmond aan Zee be sloot in de Zaterdag gehouden verga dering tot invoering van de verplichte winkelsluiting en Zondagssluiting voor kappers. oorts werd vastgesteld een verbod! om met motorrijwielen een stand plaats in de nemen op de openbare straat. De bepalingen betreffende her strand en het gebruik der zeebaden werden herzien. Besloten werd tenslotte geen kam peerverbod in te stellen. Inbraak. Met ongeloofelijka brutaliteit is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ingebroken bij het Waren haus van Wertheim te Berlijn. Des nachts wordt steeds net peheele gebouwencomplex streng bewaakt. Vlak achter den rug als het vard van den controleerenden wachter is; in de vroege morgenuren een mbre- ker langs de 'jalouzie van een uitstal kast naar boven geklauterd, waar hij een ruit indrukte met een stok, vaan aan een haak bevestigd was, hengeida naai allerlei kostbaarheden. Op die wijze wist hij voor een waat dé van 1500 mark buit te maicen. Op zijn terugtocht werd ue waag hals echter ontdekt. Er volgde eeru klopjacht met behulp van de gealar meerde politie, met het gevolg, daC de man tenslotte werd gevat:. Zijn buit had hij onderweg echter itl allerlei hoeken en gaten weten 1e verstoppen; slechts met groote moef te kon een en ander worden opge spoord. Hij bleek een reeds lang gezoemd .Guae bekende van de politie te zijnj '11 Nie u w m e rk. Henry Fordf fnaakt bekend, dat hij besloten heeft een nieuwe automobiel te fabriceerenj De wagen is van superieure construe tie en van buitengewone prestatie opl den weg. De fabricagekosten zijn hoc* ger, maar de wagen is zeer econai mischi n gebruik. Constructiedetails en verdere bijzon derheden zullen nader worden ver strekt, doch Henry Ford zegt: „Wij kunnen thans reeds dit zeggenl de nieuwe wagen heeft een buitenge wone kracht, snelheid en soepelheid, hij is van fraai model en buitengewoom gemakkelijk te bedienen in druk ver' keer, daarbij is hij ongeëvenaard irt kwaliteit en prijs". De tegenwoordige Ford-wagen, het! model T., welke, na 20 jaren te zija gefabriceerd, nog stt^eds zijn voor name plaats in de automobielindustrie! inneemt, zal een gewichtige factor blijven in de Ford-productie. Gedood. Gistermorgen werd!, door het personeel van den eerstem trein, die 5.12 uur uit Zwolle naait Amersfoort vertrekt, tusschen Nuns- peet en Hulshorst bij K.M.-paal 58; tusschen de rails t het lijk gevonden vam een vrouw. De trein stopte en het lijk werd ten zijde van den weg gelegd. Een hoed en een actetasch waren blijkbaar neergelegd tegen een zand heuvel in de nabijheid van de spoor baan. Het station Nunspeet werd gewaaff schuwd, vanwaar het lijk' wera opge haald. Naar nader wordt vernomen, is ooïd de politie aldaar er niet in om de identiteit vast te stellen. •vrouw moet door den laatsten treint eergisteravond overreden zijn. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMEIilKA-LlJOi. NIEUW AMSTERDAM, N. York n Rotterdam, 27 1020 mill vjin Ply mouth. WESTERDIJK; Rott. n. .Vancr., 28 v. Antwerpen en pass. Viissin^en. BURGERDITK, 28 v. N. York n. Rott DINTELDITK, Vanc. n. Rott.,, .1 li.m. van Southampton. i HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANDFONTEIN, thuisreis, 27 ta Delagoabaai. CKIJPSKERK, 27 v. Lorenzo Man aues n. Beira. GIEKERK, 27 v. Rott. te Hamb. HOLLAND—WEST- AFRIKA-LIJN. ALBIREO, thuisr., 27 :e Libre ville. i DREGHTSTROOM, thuisr., 27 te Gr. Bassam. I REGGESTROOM, uitr., 25 te Bat hurst. IJSTROOM, thuisr., 26 v. Free town KON. HOLLANDSCHE LLOTD. ZFELANDIA, thuisr., 26 v. Mom tevideo. ROTTERDAMSCHE LLOTD. KERTOSONO, 28 v. Rott. naaz; Batavia. BLITAR, thuisr., 27 v. Belawan. DJAMBI, uitr., 27 te Belawan. JACATRA, 28 v. Batavia n. Rott. INSULINDE, thuisr., 27 v. Singa pore MODJOKERTO,. uitr, 27 v 3inga pore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SEMBILAN, 28 v. Amst. n. Hamfck SUMATRA, 28 v. Amst. n. Hamö. KAMBANGAN, 28 van Amst. n. Batavia. i BATOE, thuisr., 27 v. Batavia. P C. HOOFT, thuisr., 27 v. Gêiua PRINS DER NEDERLANDEN, uitr., 28 te Batavia. RONDO, thuisr., 28 te Amst 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6