RHEUMATIEK NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 16 MEI 1927 DAG-AGENDA. Woensdag 18 Mei, 's av. 89 uur. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelegenheden in de be stuurskamer van de Eendracht, Kooi- park. Rijnsburg. Woensdag 18 Mei, s av. acht uur. Zaal achter het Weeshuis: Samenkomst v. h. Ned. Bijbelgenoot schap. Woensdag 25 Mei, 's midd. vier uur. Rest. „In den Vergulden Turk", Bree straat: Aandeelh, Verg. der N.V. L. Expl. Mij. van Onr. Goederen". Dinsdag 31 Mei, 's av. half negen, Rest. „In den Vergulden Turk", Bree- atr&at: Mei-vergadering der 3-October Vereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Mei a.s. waargenomen door de apotneek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. ving van een dergelijk stuk wordt, in dien er vermoeden bestaat, dat een ge wone, niet aangeteekende brief gelds waarde bevat, deze ambtshalve door de postadministratie aangeteekend, hetgeen beteekent, dat de brief belast wordt met driemaq.1 het recht voor ge wone aanteekening. ZANG- EN BLOEMENHULDE VOOR PRINSES JULIANA. Woensdag a.s. te halfdrie zal op den Dam te Amsterdam een kinder- zanghulde aan Prinses Juliana ge bracht worden. Hedenmorgen is de eerste groote repetitie, waaraan zes duizend kinderen deelnamen, gehou den in het A. A. I.-gebouw. Dinsdag morgen te half tien is er generale repe titie op het IJsclubterrein. Als alge- meene verzamelplaats voor Woens dag is aangegeven de N. Z. Voorburg wal tusschen Paleisstraat en Spui, waar te halftwee de stoet wordt samen geseld. Deze zal, begeleid door ver scheidene muziekkorpsen, o.m. dat der Amsterdamsche Politie, door de Paleisstraat naar den Dam gaan. De volgende liederen zullen worden gezongen: Wilt heden nu treden, Het liedje van de zee, Zonnelied van Cath. van Rennes en het Wilhelmus. Hieraan kan nog worden toege voegd, dat ook een bloemenhulde in den vorm van een balconversiering aan de Prinses zal worden aangebo den. De kosten daarvan worden ge heel door de kinderen gedragen, CREMATORIUM IN DEN HAAG. Gemeld wordt: Naar aanleiding van de het vorig jaar bij den Gemeenteraad ingedien de adressen om te komen tot een cre matorium in Den Haag hebben de hee- ren W. Haver en A. Spierdijk, voorzit ters resp. van de Vrijdenkers-Vereeni ging De Dageraad en van de Arbeiders vereeniging voor Lijkverbranding een onderhoud gehad met den Burgemees ter over inwilliging van hun verzoek. In een aan den heer Havers gericht schrijven heeft de Burgemeester thans aan de adresseerende organisaties ge- zneld, dat 't adres van de Arbeiders vereniging voor Lijkverbranding in de Raadsvergadering van 1 Maart 1926 voor kennisgeving is aangenomen De. burgemeester schrijft verder: Wat den inhoui van het adres be treft, kan ik u thans mededeelen, dat sedert ons onderhoud de particuliere vereeniging, die er over dacht een ver brandingsoven te gaan exploiteeren, mij bericht heeft, hiervan uit geldelij ke overweging af te zien. Er zou dus thans, niets gebeuren en ik heb hierin aanleiding gevonden het punt in de vergadering van B. en W. ter bespre king te brengen. Zooals u begrijpt, vindt het denk beeld van lijkverbranding hier geen al gemeene instemming en met het oog op het bekende arrest van den Hoogen Raad, het Kon. besluit van 1 October 1919, St.bl. 5087, voelt men er weinig voor de zaak thans op het tapijt te brengen. Intusschen zijn wij bereid de vraag of van gemeentewege in dezen stappen moeten worden gedaan in overweging te nemen, zoodra plannen omtrent een nieuwe begraafplaats, waaraan gewerkt wordt, ter tafel ko men. DE TWUYVERWEG. Ged. Staten van Noord-Holland heb ben zich verklaard tegen tolhef fing op den Twuyverweg (eigendom van Alkmaar en liggende in de ge meente St. Pancras) en besloten te trachten een oplossing te vinden door een redelijke kostenverdeeling over de verschillende belanghebbende gemeen ten bij verbreeding van dien weg. HET LABORATORIUM VOOR BOL- LENONDERZOEK TE LISSE. Namens het Centraal Bloembollen- cómité is een verzoek gericht aan de regeering om te willen bevorderen, dat het laboratorium voor bollen-onder- 'zoek te Lisse worde afgebouwd, vooral met 't oog op het zoeken naar het mid del om het geelziek afdoende te kun nen bestrijden. DE FRUITOOGST IN DE BETUWE. Men meldt uit de Betuwe: Voor zoover thans kan worden nage gaan zal de fruitoogst dit jaar niet meevallen. De Engelsche krozen heb ben door de koude in het begin van April zeer veel geleden. De kersen be loven op het oogenblik weinig meer dan een half gewas. De goudreinetten, die in vollen bloei 9tonden, hebben het door de nachtvorsten vnri do laatste dagen zwaar te verantwoorden gehad. Op verscheiden plaatsen zijn de hoo rnen geheel bruin. Ook de bloeiende aardbeienplanten hebben veel schade van*de nachtvorsten ondervonden. De peren; die minder rijk gebloeid hebben dan andere jaren, hebben zich slecht gezet. REGEERING, GA HEEN EN VERDWIJN. P. J. Rosenboom schrijft in verband met het ingaan van den zomertijd het volgend verheffend proza in de „Nieu we Plattelander", het orgaan des hee- ren Braat: „Vijftien Mei dan is de dag aange broken dat volgens ministerieele be schikking het besluit wordt genomen, dat we wettelijk onnatuurlijk behoo- ren te zijn. In de bladen lezen we deze oorkonde, dat we des nachts de klok- kenwijzers een duwtje moeten geven, een uur vooruit. Worden we des mor gens wakker, dan zegt de klok of de pendule u hoe het wettelijk is. Slaat men zijn blik naar het Oosten, dan ziet men de zon prachtig en heerlijk beur stralen over het landschap, glanzend en verrukkelijk in heur volle majesteit precies naar de regelen en met de be palingen van het groote ingegeven- schap van het bestaan verschijnen. De zonnetijd dat is de tijd door het be staan bepaald, maar daar is men niet mee tevreden, daaraan geeft de mensch der steden geen vereering, het moet anders zijn dan zooals hat na tuurlijk is bepaald. Ik noem het een hoon en smaden cler natuur al wat onnatuurlijk is. Maar men bezit niet de wilskracht en de energie om een uur vroeger naar de beddenkwast te grijpen om aan den arbeid te gaan. Daar moeten de klokkenwijzers een uur om verzet worden, allemaal ken- teekenen van inzinking en verwilde ring der moraal. Moreel bezit de voor stander van den zomertijd de fut en de kracht niet, daar moet de wet bij komen. Is het niet droevig en treurig gesteld met dezulken, die op zulk een standpunt staan. Wat te zeggen van een regeering, die den zomertijd accep tèert boven den zonnetijd? Is mijns in ziens de naam van regeering niet waard, is slechts een surrogaat van een wettelijke regeering: Ga heen en verdwijn". EEN COMMUNISTISCH VOORSTEL. De Amsterdamsche communistische raadsleden Wijnkoop, Lisser en Doom büsch h&bben, zoo meldt het Hdbl., 't volgende voorstel hij den gemeente raad ingediend: „De raad besluit een adres aan de regeering te zenden ten einde haar te verzoeken, den fungeerenden burge meester na het thans binnenkort ein digen van diens ambtstermijn, niet op nieuw tot burgemeester van Amster dam te benoemen." De toelichting tot dit voorstel luidt aldus: „Afgezien van de andere beken de bezwaren die de communistische raadsfractie tegen het beleid van den burgemeester als 's raads voorzitter heeft, acht deze fractie het noodzake lijk, dat de raad thans een einde aan dat regiem maakt. De kaakslag, dien de burgemeester aan het interpellatierecht van den raad heeft gegeven; het terzijde stellen van de desbetreffende grondwettelijke bepalingen in verband met het pu bliek vertoonen van de film Moeder en andere dergelijke hoogste kunstge wrochten der moderne kunst, waar door het optreden van de politie lang zamerhand buiten elke controle komt te staan; benevens diens voortdurend optreden van censuur op cultureel ge bied, zooals is gebleken in zijn aan tasting van het velksvermaak (dansen muziek enz. op den vrijen Zondag), en zooals het zijn hoogtepunt heeft be reikt ten opzichte van den maatregel van de film Moeder, maken dezen maatregel van den raad van Amster dam, naar de meening van de voor stellers, noodzakelijk." BUITENLAND. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Compromis in de Handelscommissie. De handelscommissie uit de Economi sche Conferentie heeft omtrent de dou anetarieven een compromis aanvaard, dat hierop neerkomt: De conferentie zal zich niet moeten uit spreken voor de eeae of andere doctrine vrijhandel of protectionisme. leden staat blijft souveroin in zake de douane- politiek; 'niettemin za-1 de conferentie moeten erkennen, dat de regeeringen moeten reven naar een terugkeer tot meer liberale methodes, ook al verzeke ren zij aan hun handel, industrie en landbouw het Qnmisbaar minimum vaj protectie. Het economische comité uit den Volkenbond zal geroepen zijn om een internationaal economisch systeem te bestudeeren dat een geleidelijke en gezamenlijke ver wogen verlaging der douane-tarieven mogelijk maakt. DE OCEAANVLIEGERS. Nungesser en Coli in de wildernis gedaald? De berichten uit New Foundland, die wijzen op de niogelijkheid, dat Nunges ser-en Cbli. ergens in de wildernis zijn neergekomen, worden iets uitvoeriges Zaterdag hebben drie personen beweerd, dat z^j het vliegtuig Maandagmorgen vroeg gezien hebben, terwijl het in noord-westelijke richting vloog. Een van deze drie menschen, een oude inwoon ster van Harbour Grace (.New Found land), meende eerst, dat zij twee vogels had gezien, doph nu gelooft zij, dat nee een vliegmachine is geweest. Twee b..,* ren ,die dicht bij genoemde plaats \\v nen, verklaren, dat zij het g lv.id vau don motor bobhen kunnen hooi'en 15 m- nuten, nadat zij hot vliegtuig in den mist uit het oog hadden verloren. Er wordt eon onderzoek ingesteld naar de gegrondheid van berichten uit V/hitboume. 60 mijl van "St. Johns, da'; daar Maandagmorgen een vliegmachine gehoord zou zijn, waarop oven later een ontploffing zou zijn gevolgd. Het stormweer boven den oceaan ver hindert den start van de Amerikaanscna vliegtuigen voor de vlucht naar Parijs Lindbergh, Chamberlin, Bertaud én Byrd hebben allen proefvluchten g<? maakt, doch de weersomstandigheden maken hot onwaarschijnlijk, dat zij voor Dinsdag op zijn vroegst zullen vertrek ken. DE OVERSTROOMINGEN IN HET MÏSSISSIPPI-GEBIED. Nieuwe doorbraken. Naar uit New-York gemeld wordt, zijn de watermassa's Zaterdag op 'talrijke plaatsen door 'do dijken bij do Bavou des Glaisos gebroken, en de dijk dien men daar do Hindenburg-linie is gaan noemen, en 'die ©en millioen acres van het beste bouwland in de Vereen. Staten beschermt, is over een lengte van 10 mij len tusschen Bordelonville enMoreauvil- le in een groote bocht der rivier bezwe ken. Door drie groote breuken stort zich nu een immense watermassa in de vallei van de Atchafalaya. Niets kan' nu nog de vier steden red den aan de westzijde van deze rivier en wanneer de beneden-Teche niet in staat is de waterassa's snel genoeg af te voe ren en zelf ook overstroomt, zal dit ge heele gebied onder water komen op een tot dusver ongekende schaal. Zelfs Mor gan City, meer dan 100 mrjl van de Bay ou des "Claises, zal dan niet aan den wa tersnood kunnen ontkomen. De dijken aan d$n oostkant van de Bayou des (xlaisés houden nog steeds stand en voor het oogenblik is de vaflei tusschen de Atchafalaya den de Missis sippi buiten gevaar, doch het hoogste punt van de wateren der Red River na dert snel de Mississippi en binnen enke le dagen -hoogstens zal deze rivier haar groote massa's storten in de z.g. oude ri vier. die de Atchafalaye verbind met d? Mississippi, en het staat te vreezen dat de druk, dto op de Mississinpi-dijken zal worden uitgeoefend, niet te weerstaan zal zjjn. Als deze dijken bezwijken, en te Top ras toonen zij reeds een gevaarlijk? zwakte, dan is 'de geheele vallei ten Oosten van het Atchafalaya tot over strooming gedoemd. Dit gebied wordt nu van drie kanten bedreigd. Uit het Noorden door de z.g. oude rivier, uit het Westen door de Atchafalaya, die elk ^ogenblik builen dé oevers kan treden en uit het Oosten door de Mis sissippi, die over 'de gehéele lengte van Natc'héez tot New-Orleans een steeds stijgend niveau vertoont. Door de dijkdoorbraken langs de Bay ou des Glaises wordt slechts het water afgevoerd uit het Westelijk deal' van de binnenzee, die zich nu in Noordelijk Louisiana heeft gevormd. De watermas sa's aan de Oostzijde evenwel worden nog steeds naar het Zuid-Oosten opge stuwd, waar zrj weer de bedding van de Mississippi zullen bereiken, waaraan zij 14 dagen geleden in Arkansas zijn ont sprongen. De dijken van de Mississippi worden aan een steeds grooter ,druk blootgesteld en pfreigen op zes of zeven plaatsen tusschen Angola en New-Orle ans te bezwijken. Overal waar de rivh* wijde bochten heeft, en dat is op zepr veel plaatsen tusschen AngolaenN.-Orle ans het geval, bestaat er nu groot ge vaar. Te Plaqueir.e Point aan den Ooste» lijken oever van de Mississippi is de bevolking gewaarschuwd, zich gereed te houden om zoo noodig te vluchten. Als hier inderdaad de dijk doorbreekt, hoopt men, dat de vloed zich betrekke lijk zonder veel gevaar zal storten in het Pontchartrain-meer achter New Op leans. Het ondersteuningsfonds voor de slachtoffers van den watersnood be draagt thans 11.500.000 dollar. KORTE BERICHTEN. Tijdens een diner, ter gelegenheid! van het honderdjarig bestaan van de Bank van Antwerpen, waarbij de Her tog van Brabant aanzat, heeft minis ter Jaspar een. redevoering gehouden, 'waarin hij fle Nederlandsch-Belgische betrekkingen besprak en wees op de belangen van Antwerpen als haven. Zondagmorgen om 3.47 zijn te Belgrado een aantal aardschokken ga voeld, waarvan de eerste en langste) twee minuten duurde. Ook in West» .Servië en Oostelijk JBosnië zijn er schokken woorgenomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en scha Ide is niet aangericht. In een intervieuw met den ver tegenwoordiger van Reuter te Ban» kau verklaarde Tsjen: Voor dat het? (drie maanden verder is, zullen wijf pns den weg Jiaar Peking hebben ver (overd, waar wij uit den naam van het nationalistische China een taal zullen spreken, welke Chamberlain niet zal kunnen ignoreeren. Het wordt waarschijnlijk geachs dat de Joego-Slavische minister van. ibuitenlandscne zaken zelf naar Romq zal gaan om besprekingen met Mus solini- te voeren. Van Russische zijde wordt ver klaard, dat de inval in de Arcos de doodsteek van de Engelsch-Russischo betrekkingen kan zijn. In Japan worden uitgebreide^ maatregelen tegen de agitatie der com munistèn genomen. Uit Melbourne wordt gemeld, dat de premier van Victoria, Allan,, is afgetreden. Verwacht wordt, dat de arbeidsleider Hogan, een nieuw ei regeering zal vormen. Volgens het officieele „Catholia Directory voor 1927 zijn er thans '19.483,296 Roomsch Katholieken in, de Vereenigde Staten, dat is 6U4574 ,meer dan volgens de statistiek van liet vorige jnar. Het aantal priesters- bed raagt 24990, het aantal kerken 17.650. UIT DE OMGEVING^ LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Gehuld: F. Tij» sen en J. W. C. van Laar. Het rijwiel van Mej. J. D. kwam door ha?r onachtzaamheid bekneld tus schen de balans en het hek der Leider dorpsche brug. Dat er niet veeT heel' van bleef, laat zich begrijpen. OEGSTGEEST. Niet, zooals Zaterdag gemeld werd, Jhr. de Gij sela ar, doch de tegenwoordi ge Burgemeester van Leiden, Mr. A v. d. .sand© Bakhuyziein1 zal zich gech- rende de zomermaanden vestigen in de ze gemeente in bet perceel van Prof van der Vlugt in het wilhelminapark. RIJNSBURG -T- Op Woensdag 18 Mei a.s., des avonds 8 uur, zal in de zaal' achter het Weeshuis alhier, per radio gesproken worden voor het Nederlandsch Bijbelge nootschap. Dit is een bijzondere gelegenheid or.! kennis te nemen omtrent het Genoot schap en zijn werk. Zie verder de advertentie in dit blad. De herjjk der maten en gewichten zal voor deze- gemeente plaats nebben in de Raadzaal op Woensdag 25 en Vrijdag 27 Mei a.s., telkens van 10 tot 12 uur voormiddag en 1 tot 4 uur namiddag. VALKENBURG. De herijk der maten en gewichten zal voor deze e^meente plaats hebben te Katwijk aan den Rijn op 17 Meia.s van 10 tot 12 uur voormiddag en 1 tot 4.30 uur namiddag. VOORSCHOTEN. Onder voorzitterschap van den voorzitter van den Raad van Toezicht, den heer E. Vernède, vergaderde in Hotel „Deurloo de Coöperatieve Boe renleenbank. De heer J. M. de Ruyter las de no tulen en gaf daarna als kassier het jaar verslag over het boekjaar 1926, waas aan het volgende is ontleend: Op 1 Jan. '26 was in de spaarbank in gelegd een bedrag van f429.796,20. Ge durende het boekjaar werd ingelegd f 317.228,88 en terugbetaald totaal f358.879,95, zoodat op, 31 December f386.145,13 ingelegd was. Aan rente werd betaald f12.568,75. Aan voorschotten werd verstrekt f75.484,50 en terugbetaald f 21.209,50, zoodat op 31 December de uitstaand© voorschotten bedroegen f 54.275, In rekening-courant was te vorderen f291.045,18. Het totaai der ontvangsten en .uitga ven bedroeg f2.350.550, Het reservefonds bedraagt thans f23.216,47. Herkozen werden de lieeren W. T. Lekkerkerker; als lid van den Raad van Toezicht en J. Rodenburg Sr. als be- stuurslid, die beiden hun benoeming aan ■namen. De Commissie voor het nazien der re» kning en balans, adviseerde bij monde van den heer P. de Bruin Jzn. totgoecV leeuring. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Hoewel alles in onze gelederen rustig schijnt, blijkt de leiding .toch niet in den dut zijn. De voorbereidende werkzaamheden die niet gering waren, zijn gereed. Hedenavond 8 uur verwachten we een flink aantal partijgenooten bijeen te zien in de consistoriekamer der Geref. Kerk. Laat nu niemand denken: men heeft mij niet noodig, maar laat ons- too nen niet alleen te kunnen zingen van de „Kerk en Burgerstaat", maar er ook iets in te willen doen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Zitting van hedenmorgen. Er waren vanmorgen 53 zaken te be handelen, waarvan 4 niet openbaar. Er waren echter *maar 3 verdachten aanwezig. H. L. te Leiden had een radio-ont- vanginstallatie in gebruik genomen zonder daarvan kennis te geven aan den Directeur van het Telegraafkan toor. Verdachte zeide niet te weten dat zulk een kennisgeving noodig was. Get. v. d. Eelaart bevestigde bet pro ces-verbaal. De ambtenaar eisebte 10 of 5 d. D. v. D. te Dordrecht had in een wagen gier vervoerd. De wagen was echter niet goed dicht zoodat een ge deelte van het vocht er uit liep. Verdachte zei dat het ruige mest ge weest was, echter nie terg nat. Eisch 3 of 3 dagen. F. F. te Leiden was dronken ge weest. De man is van beroep machi nist, echter niet op 'n trein, maar laat stelijk op een baggermolen, zoodat de kantonrechter, toen verdachte vertel de dat hij zijn zilveren bruiloft ge vierd had en toen eer. glaasje bier te veel gedronken had, dat hij echter nooit voor dronkenschap geverbali seerd was, hem geen straf meende te moeten geven. GEMENGD NIEUWS. Roeitochtje. Een Siciliaansch' sportman, de Meo geheeten, heeft het plan opgevat, en zal het binnenkort eaan uitvoeren, 0111 ran Sicilië (uitt per roeiboot naar Amerika te varen. Hii heeft voor {zijn roeibootje- een boot van 7 M. lengte laten vervaardi gen. Men veimoedt, dat zijn reis wel iets langer zal duren dan de vliegtocht Van zijn grooten landgenoot de Pinedo maar de m^n zelf is overtuigd, dat hij Gemeentelijke Aankondigingen DIENSTPLICHT. Adresopgave van groot-verlofgangers. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van onderstaande verlof gangers, dat zij in hun eigen belang worden aangeraden ter Secretarie de zer gemeente, af deeling Militaire Za ken, Breestraat 119, hoek Wolsteeg, al hier, opgave te doen van hun tegen woordige verblijfplaats: Johannes Leonardus Webster dienst plichtige van de lichting 1915 uit de ge uneente Amsterdam en behoorende tot de treinafdeeling der He Artillerie Bri gade; Pieter van der Mey, dienstplichtige van de lichting 1918 uit de gemeente Oegstgeest en behoorende tot het 4e Regiment; Comelis Antonie Ivres, dienstplichti ge van de lichting 1918 uit de gemeen te Leiden en behoorende tot het 4© Re giment Infanterie; Achilles Cleanen Janssen, dienst plichtige van de lichting 1918 uit de gemeente Renkum en behoorende tot de 2e Compagnie Hospitaalsoldaten; Adrianus Comelis Marie van Beuke ring, dienstplichtige van de lichting 1918 uit de gemeente Leiden en behoo rende tot het 4e Regiment Infanterie; Christiaan Huibertus Comelis Holt- imarkt van Dykerhof, dienstplichtige van de lichting 1923 uit de gemeente Naaldwijk en behoorende tot de trein afdeeling der le Artillerie Brigade. Leiden, 16 Mei 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. BEDIENING SCHRIJVERSBRUG OP HEMELVAARTSDAG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belang hebbenden dat de Schrijversbrug dit jaar op Hemelvaartsdag zal worden be diend des namidags van 68 uur. Leiden, 16 Mei 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. RECLAME Opzienbarende genezing. Acht jaar aan bed of atoel geketend. Onmachtig te loopen. Een zooge» naamd hopeloos geval door mij IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn Behandeling Gratig Zou men zich een ernstiger geval kunnen voorstellen du dat van den Heer E. J. Brandt», Marten van Rossumstraat 56. Arnhem 7 Zestien jaar leed hl) aan Ischias en Zenuwrhetu matlek. De laatste acht jaar zóó ernstig dat hij noch bed. noch stoel kon verlaten en alle hoop had opgegeven ooit weder t« kunnen loopen. Acht maanden In een ziekenhuis doorgebracht niets mocht hem baten Alles vreeselijk pijnlijk en lichaam totaal verslapt» En nu 7 Is hij het onderwerp van elk gesprek ln Arnhem. De geheele stad ls er vol van. Hij, die zich niet verroeren kon. dien de menschen sedert acht Jaar niet meer hadden gezien, loopt weder zoo goed door de stad. alsof hij nooit let» gemankeerd had Lees hetgeen hij o.m. schrijft: .Na uw Behandeling gedurende een maand te hebben toegepast ben ik volkomen genezen. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geen acht jaar heb gekund. Alle hoop bad ik opgegeven; het achecn ongelooflijk ooit weder zoover te kunnen komen. En nu ia het werkelijkheid. Vu mijn groot krui», na zoo luge jaren en zoo vreeaelijka pijnen ta hebben geleden, ben Ik au, dank zij .Duo Formula", verlost." Mijn gratis aanbod. Laat leder lijder, die dit leest, om sen gratis 10 dsgea voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van den Heer Brandts bewijst, dat er geen te ernstig ls om door deze behandeling genezen te worden. De Heer Arthur Richards, In wiens priv4-laboratorium zij gevonden werd. zcgti „Ik" zal niet ruiten alvorens lk leder lijder aan Rheumatiek, Ischias. Jicht. Knobbeljlcht of eenlgc andere Urineznurzlekta de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedureada 10 dagen op mijn kosten t« beproeven". Hoe dit aanbod aan te nemen. Zend noch geld, noch postzegels. Zend eenvoudig Uw naam en adres met de woorden „Gratis Voorraad", per 10 cta. briefkaart, waarna de 10 dagen Cratii Behandeling te xamca met verklarende Brochure en de beschrijving van meerders wonderlijke genezingen, u per keer ends post franco ul berökea. Adresseert Mr. Arthur Rlcharda, Room Porto maar Engeland i Briefkaarten 10 et Brieves 15 (evengoed als deze in 'Amerika zal a&nt komen. Buitenstaanders geven hem daarop minder kans. Groote restauratie. Zoo* als men weet, is men thans bezig met de restauratie van den Domtoren to Utrecht. Er zijn thans 56 werklieden, onder wie beeldhouwers, timmerlieden, sme den, maar meest metselaars en opper! lieden, aan het werk. De toren was van Zuid naar Noord, en van Oost naar West gescheurd. (Het buitenwerk was voor het grootste deel vergaan. Om den toren in verband te houden.' heeft men een groote band gewapend •beton er om heen aangebracht. De pijlers van den dom zijn thans of vernieuwd, of steviger gemaakt. IHet geheele buitenwerk, ook de ra- heeft men onder handen genomen. De Noordzijde van den toren is thans geheel hersteld. Eep groote verbetering is het vei- plaatsen van het uurwerk naar den zolder van den eersten omloop ge weest. De afstand naar de klok is daar door aanzienlijk verminderd. Dit komt» het juist aangeven van den tijd zeer ten goede, daar de verbindingsdraden: nu zij korter zijn, veel minder word er» beïnvloed door temperatuursverschil len. Het krimpen en rekken van de Idraden was dikwijls oorzaak, van een onjuiste tijdsaanduiding. Men hoopt het restauratiewerk be gin 1929 voltooid te hebben. De kos tten zijn op f 546.000 begroot. Tot nu toe zijn de begroote bedragen voor Ide reeds afgewerkte gédeelten niet overschreden. Een spookschip. De bevol king van Reykjavik, de hoofdstad van IJsland, die thans zeer druk wordt be zocht door visschersvaartuigen van de Faroer, verkeert, volgens berichten

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2