Bij Scheren PUROL NfEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 14 MEI 1927 DAG-AGENDA, Woensdag 25 Mel, s midd. vier uur. Rest. „In den Vergulden Turk", Bree- straat: Aandeelh. Verg. der N.V. L. Expl. Mij. van Onr. Goederen". Dinsdag 31 Mei, 's av. half negen. Rest. „In den Vergulden Turk", Bree- straat: Mei-vergadering der 3-October Vereeniging. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Hovens Gréve, Muyzert, Rassers en v. Voorthuysen. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargeno men door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1G tot en met Zondag 22 Mei a.s. waargenomen door de apot.ieek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel' Kempenaerstraat 4, des nachts en ies Zondags. Noorden van Winterswijk is thans een derde steenkolenlaag aangeboord. De dikte van de kolenlaag is officieel vastgesteld op 95 c.M.. ZWEMONDERRICHT OP DE LAGERE SCHOOL. B. en W. van Baarn hebben in over weging genomen in het leerplan der openbare" scholen zv emonderricht ge durende de zomermaanden op te ne men. Dit zwemonderricht zal worden gegeven in de zweminrichting aan de Èem. De Inspecteur van het L. O. heeft bericht, geen bezwaar te hebben tegen het nemen van een proef gedurende het zomerseizoen 1927. In verband met een en ander hebben B. en W. den hoofden van scholen verzocht een aan vulling of wijziging van de leerplan nen te ontwerpen. PERSGESCHIL. Utrecht, zoo schrijft „Het Volk", be gint de stad der pers-geschillen te woi* den. Men herinnert zich het geval van het geheime gemeentelijk rapport, door „De Telegraaf" gepubliceerd. Thans is er een geschil over een be richt inzake een uitspraak van het scheidsgerecht bij de spoorwegen, even eens in „De Telegraaf" verschenen. Moltmaker, voorzitter van de Ned. Vereeniging, opperde het vermoeden, dat het bericht uit B.A.N.S.-kringen kwam en de heer Graadt van Roggen, voorzitter van het scheidsgerecht stuurde het betrokken B.A.N.S.-be- stuMrslid een reprimande. Dit bestuurs lid ging daarna naar den heer Graadt van Roggen toe om zijn onschuld te#be tuigen en insinueerde in zijn blad, dat iemand van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel het bericht aan „De Telegraaf'-correspondent zou heb ben verstrekt. Deze correspondent, partijgenoot A. A. van Os, deelt thans, op de vraag van Moltmaker of deze lezing van het B.A.N.S.-bestuurslid waar is, mede, dat hij zijn .inlichtingen van B.A.N.S.- zijde kreeg. BESTRIJDING VAN MOND- EN KLAUWZEER. In verband met de door den minis ter van Binnen]. Zaken en Landbouw tot de burgemeesters gerichte circulai re inzake de bestrijding van het mond en klauwzeer, heeft de minister zich gewend tot dezelfde organisaties, wel ke eenigen tijd gêleden op zijn uit- noodiging de voordrachten van den directeur van den Veeartsenijkundi- gen dienst, dr. Bergey, en van den di recteur der Rijksseruminrichtlng, dr. Laurens met het betreffende onder werp hebben bijgewoond. De minister heeft verzocht de veehouders op te wekken tot algeheele medewerking bij de toepassing der voorgeschreven maatregelen, inzonderheid ook voor zooveel betreft onmiddellijke aangifte bij den burgemeester, indien hun vee ziekteverschijnselen vertoont of stipte inachtneming van het verbod van ver voer van ziek en verdacht vee. BUITENLAND. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Een beroep van Theunis op de gedelegeerden. De president van de economische conferentie Theunis heeft gisteren in de dagelijksehe officieele mededeelin- gen van de conferentie een beroep op de gedelegeerden gepubliceerd. Hierin wijst hij op de dringende noodzakelijkheid, dat de besprekingen ter conferentie vóór 21 Mei tot eensge zinde besluiten leiden. Hij wijst op de moeilijkheden, die de conferentie bij de aanstaande behandeling der rappor ten der commissies in de algemeene debatten te overwinnen zal hebben. Er moet op gerekend worden, dat bijna alle rapporten eenigszins gewijzigd zullen moeten worden om de tegenstel lingen tusschen de delegaties op te heffen. Verder zal het wenschelijk zijn in het bijzonder de 'kwesties van handel en industrie eenerzijds en van land bouw anderzijds met elkaar in over eenstemming te brengen. De president wijst op de noodzake lijkheid van de instelling Van een co- ordinatie-commissie, die zich zal heb ben bezig te houden met het met el kaar in overeenstemming brengen van de besluiten der verschillende commissies. Theunis wijst er verder op, dat bij de algemeene debatten kwesties aan de orde zullen komen, die buiten de RECLAME. géén Pijn en naschrijnen o! stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijlt met Doos 30, Tube 80 ct. bevoegdheid van een de" ingestelde commissies vallen en die op de confa* rentie tot een oplossing zullen moeten worden gebracht. Dit geldt in het bij zonder voor de economische politiek ter bevordering van den wereldvrede. Tenslotte achtte Theunis het nood zakelijk dat de conferentie voor 21 Mei tot besluiten komt, daar de beslui ten anders wegens vertrek van ver schillende delegaties niet meer met al gemeene stemmen in tegenwoordig heid van alle delegaties zouden kun- ,nen worden genomen. Gisterenmorgen kwamen de redac- tiecommiessies der verschillende door de conferentie ingestelde commissies bijeen. De industrieele commissie be ëindigde de besprekingen inzake het kartelwezen. Waarschijnlijk zal Maandag of Dins dag de plenaire zitting der conferen tie worden bijeengeroepen. De Redactiecommissie. Op verzoek van de drie redactiecom missies uit de handelscommissie der economische conferentie heeft Colijn het voorzitterschap der yerec-nigde re dactiecommissie aanvaard, die zorgen moet voor den goeden samenhang tus schen de in de drie ondercommissies aangenomen voorstellen. DE HUISZOEKING BIJ DE RUSSEN TE LONDEN. Geheime brandkasten ontdekt. In de gewelven van het Sovjet-huis het hoofdkwartier van de Arcos en van de Sovjet-Russische handelsdele gatie vond de politie vijf kolossale brandkluizen en achter de paneelen in den muur van de tweede verdie ping ontdekte ze gisteren drie gehei me brandkasten. Van drie der kluizen zijn dp sleutels aan de politie over handigd, en een aantal ambtenaren zijn bezig, de daarin gevonden papie ren te onderzoeken. De Sovjet-handelsdelegatie weiger de de sleutels der beide andere klui zen aan de politie af te geven, daar deze niet aan de Ascos behoorden en onder de diplomatieke immuniteit val len. De sleutels van de verborgen brandkasten werden om dezelfde re den geweigerd.-Verondersteld wordt, dat de papieren, welke door de politie gezocht worden, in deze brandkasten worden bewaard. Het onderzoeken van de gevonden papieren zal waarschijn lijk niet voor a.s. Dinsdag afgeloopen zijn. De politie heeft een mechanischen breker van gewapend beton alsmede hefboomen, liouweelen en een acety- leen-steekvlam laten komen om deze brandkasten te openen. Ket protest van den Russischen zaakgelastigde. De Russische zaagelastigde Rosen- golz heeft gisteren een onderhoud van een half uur gehad met Sir Aus ten Chamberlain- en heeft een m ern stige bewoordingen opgesteld protest overhandigd, waarin gezegd wordt, dat deze inval een inbreuk is op de handelsovereenkomst van 1921. DE BRITSCHE WET OP DE VAEVEREENIGINGEN. Een belangrijk regeeringsamendement Het Britsche Lagerhuis bleef in clen nacht vai\ Donderdag op Vrijdag tot over drieën bijeen en ging voort met de behandeling van de vakvereeni- gingswet. Artikel 1, is nog steeds in bespreking. Een belangrijke wijziging werd aan gekondigd door den attorney generaal Hij zegde toe, dat hij een wijziging zou voorstellen, waardoor personen, die slechts stakers zijn, zonder meer niet vervolgd kunnen worden. Straffen zul len slechts opgelegd worden aan de aanstichters en de organisators van een staking. DE KLEINE ENTENTE. Volkomen overeenstemming bereikt. De ministers van buitenlandsche za ken van de staten der kleine entente zijn te Joacliimsthal aangekomen. Gistermiddag is de eerste conferen tie gehouden, waarin de ministers hun volkomen overeenstemming van in zichten constateerden. De conferentie zal drie dagen duren. De conferentie van de pers der klei ne entente en Polen is eveneens te Joachimsthal begonnen. DE OVERSTROOMINGEN IN HET MISSISSIPPIGEBIED. De nieuwe ramp een feit. Uit Baton Rouge wordt geseind, dat de dijk van de Bayou des Glaizes bij Moreauville over een breedte van 2C0 meter, is doorgebroken. Tengevolge van deze doorbraak worden volgens den gouverneur van Louisiana 25.000 per sonen dakloos. Men vreest ook voor breuken in de dijken van de Atcliafalaya, waardoor 15.000 personen uit hun woning zou den worden verdreven. Bij. Port Léonville hebben de dijken het op verschillende plaatsen hege ven. De materieele schade in den slaat Louisiana wordt thans reeds op 10 millioen dollar geschat. KORTE BERICHTEN. Officieel wordt tegengesproken, dat de Amreikaansche staatssecreta ris Kellogg zich als gedelegeerde van Amerika naar de driemogendheden- confercntic inzake vlootbeperking te Genève zal begeven. De Perzische regeering heeft den belanghebbenden mogendheden mede gedeeld, dat de exterritoriale rechten met ingang van 10 Mei 1928 zullen worden ingetrokken. Van 15 dezer af wordt het baan vak BomGenève geëlectrificeerd. De feestelijkheden, die ter eere van het eenjarig bestaan der Liguc Internationale des Avateurs op Maan dag 16 Mei te Parijs zouden plaats hebben, zijn yit piëteit voor de.vermis te vliegers Nungesser en Coli yoorloo- pig uitgesteld. Einde Mei zullen te Riga de voor bereidende werkzaamheden aanvan gen voor een economsiche conferentie der Balthisehe landen, welke aldaar zal worden gehouden. De presidentsverkiezingen voor Brazilië zullen 5 Juni plaats vinden. De republikeinsche partij heeft den af gevaardigde Julio Prestes candidaat gesteld. UIT ONZE INDIEN. EEN CHR. DAGBLAD VOOR INDIë. „De Banier", Chr. weekblad voor Indië, nam met'belangstelling kennis van het bericht van „Pro Rege" over de oprichting van een Chr. dagblad voor Indië, maar betwijfelt of het juist is. Er is haar niets van hekend. De enkele zeer warme vrienden, die het blad aan de Oostkust heeft, zouden haar zeker van deze plannen op de hoogte hebben gebracht. Er zijn al meer dergelijke berichten geweest, zegt „De Banier" verder. Des tijds deed het gerucht de ronde, dat een blad in den geest van de „Haag- sche Post" maar dan op Chr. grond- slasvzou verschijnen. We hebben verlangend uitgezien naar bevestiging dier geruchcten, zoo als we ook nu doen t.a.v. dit bericht van „Pro Rege". We zouden niets liever zien dan dat een krachtig Prot. Chr. dagblad hier bestaan kon. Er zouden gelden bijeen gebracht zijn oon de uitgave voor één jaar mo gelijk te maken. Eén jaar! Dat is veel te kort. Men moet het minstens 5 jaar kunnen uit zingen en anders beginne men er niet aan. Een redacteur behoeft waarlijk niet in Holland te worden gezocht. Er is hier in Indië één aanwezig van erken de bekwaamheid, van veeljarige jour nalistieke (dagblad) ervaring, die ook hier reeds getoond heeft wat te kun nen hereiken; die 'n plaatselijk blaad je heeft weten op te werken tot een blad dat mee mag tellen. Of hij echter bereid zal zijn zijn hechte positie prijs te geven voor een zoo wankele van één jaar als hier wordt voorgesteld? Het spijt ons zeermaar we ver wachten van de verwezenlijking voor- loopig nog niets. Jammer genoeg. Wat zou de Chr. ac tie krachtig kunnen worden gesterkt, indien we beschikken mochten over een goed geleid, veel gelezen, onder Europeanen en Inlanders veel gelezen dagblad. MEDISCHE HOOGESCHOOL. Naar Aneta verneemt, is de Minister van onderwijs bereid, de gelijkstelling van de examens der Medische Hooge- school uit te breidel tot ie Joctorale examens. COMMUNISTEN. De Rumphius is, met in totaal 137 communisten, die geïnterneerd zullen worden, onder de grootste belangstel ling van inlandsehe zijde, naar Makas ser vertrokken. Een inlander sprong op de verhooging van den lanrlingsstei* ger en riep: Leve de co nmunisten! waarop hij gearresteerd werd. later is hij weer vrijgelaten. De raad van Justitie te Batavia heeft bekrachtigd het ioolvonnis, dat de Landraad te Tjiniis tegen den com munist Madroeki heeft uitgesproken. DE TASMAN. Het stoomschip Tasman, van de Kon. Paketvaart Mij., is gistermorgen vlot gekomen. Het schip is vermoede lijk zeër weinig beschadigd en neemt de ladihg weer over van het stoom schip Van der Wijck, waarna het de reis naar Sydney zou vervolgen. UIT DE OMGEVING, ALKEMADE. Eurgerlijke Stand. Geboren: Maria Helena, dochter van C.ornelis Mattheus Vesseur en Johan na Maria Hoogenboom; Petronella Ma ria, dochter van Gerardus Termeulen cn Cornelia Margaretha van der Meer; Joscpliüs Hubertus, zoon van Johan nes Rcmmerswaal en Anna van Moor- sel; Petrus Nicolaas, zoon van Marinus Hendrikus Spring in 't Veld en Hendri- ka Bax; Jacobus Theodorus, zoon van Pieter Leonardus de Jeu en Johanna Schoo; Franciscus Maria, zoon van Quirinus Pouw en Wilhelmina Meyer; Antonius Jacobus, zoon van Antonie Loos en Helena Antonia Iiuigsloot. Getrouwd: Petrus Johannes van Klink, jm., oud 2-4 j met Maria Josephi na Hoogenboom, jd., oud 21 j.; Theo- c'orus Martinus Obdeyn, jm., oud 24 j met Catharina Johanna Jacoba de Jeu, jd., 24 j.; Adrianus Petrus van dei- Poel, jm., oud 27 j. met Anna Clazina Cecilia van der Geest, jd., oud 21 j.. Overleden: Jacobus Johannes van der Meer, oud 26 j. Van de 63 voor deze gemeente in- RECLAME V ZEEDFABRlEft.DE MOK* - MEERDE geschreven personen voor de lichting 1928 zijn er 12 voorgoed ongeschikt verklaard, terwijl er reeds U bij hun ne verbintenis bij den vrijwilligen Landstorm zijn gekeurd. Het totaal aantal geschikten bedraagt dus 51. BODEGRAVEN. Het Bestuur der Damvereeniging „Bodegraven" alhier heeft het voorne men om op 26 Mei a.s. (Hemelvaarts- dag) te houden een groot Damcon- coiirs voor eiken dammer, die zich kan( doen inschrijven. Er wordt gespeeld in groepen van 4. De winners spelen weer tegen elkan der, zoodat in het geheel slechts twee partijen gespeeld moeten worden om winner te zijn. Bij remise beslist het |ot. Bij wederzijdsch goedvinden mo gen de partijen (beslissingspartij) thuis uitgespeeld worden. Er wordt gespeeld in drie klassen. Voor iederen winner van elk viertal wordt een medaille beschikbaar ge steld en zoo mogelijk ook nog kunst voorwerpen. De inleggelden bedragen: voor de le klasse f 1, 2e klasse f 0.75 en voor de 3e klasse f 0.50. Deze inleggelden moeten uiterlijk 17 Mei worden opgezonden aan den heer H. de Graaf, Kerkstraat 182, Bo degraven. Inschrijvingen'zonder inleg- geld worden ter zijde gelegd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk. Voorin, lialf tien en nam. 6 \iur: Ds. Bollee. Geref. Kerk: voorm. half tien en nam. 6 uur: Ds. Meijering. NOORDWIJK. Bij liet alhier gevestigde correspon dentschap voor «.rbeidsbemiddeing zijn deze week 41 personen als werk zoekenden ingeschreven, t.w. 2 losse arbeiders, 18 landarbeiders, 19 vis- scliers, 1 kellner en 1 dienstmeisje. OEGSTGEEST. Het onderzoek der verlofgangers, lichting 1916 en 1918, zal plaats hebben te Katwijk in de Eewaarschool op 2 Juni 1927, des namiddags kwart voor drie uur. Den heer H., uit Leiden, werd aan gereden door een auto uit Leiden. H. werd aan het hoofd gewoond en opna me in het_ ziekenhuis bleek noodzake lijk. Proces-verbaal is opgemaakt. Eenige opgeschoten jongens wenschten teekenen van aanwezigheid te geven aan de jonge dames H. aan den Warmonderweg. Ze deden dit wel wat romantiek in den vorm van stee- nen gooien tegen de ruiten. Gevolg was dat ze 'n ruit vernielden ter waar de van 18, welk bedrag de respectie velijke ouders zullen moeten vergoe den. Wel veelbelovende jongelui. Op 23 Mei a.s. is er ter'Secretarie gelegenheid aangifte te doen voor vrij stelling wegens broederdienst. Naar we vernemen zal Jhr. de Gijselaar, oud-Burgemeester van Lei den zich gedurende de zomermaanden vestigen in deze gemeente in het per ceel van prof. van der Vlugt in het Wilhelminapark. OUDE WETERING. Bij de dezer dagen in de beide Ka mers behandelde en aangenomen Wets ontwerpen tot Naturalisatie van ver schillende personen is de hoedanig heid van Nederlander ook verleend aan den heer J. H. Winkeljohann, wo nende alhier. ROELOFARENDSVEEN. Nu door de uitgebreide kassenbouw de cultures meer en meer worden ver vroegd en dientengevolge op de Groen tenveiling alhier reeds thans 'n bedui dende aanvoer is, wordt sterk de be hoefte gevoeld aan een langere open stelling van het Post- en Telegraafkan toor, zulks meer speciaal gedurende de veilingsuren. In verband daarmede heeft het Gemeentebestuur gisteren een onderhoud gehad met den Direc teur-Generaal der Posterijen en Tele grafie ten einde een zoodanige langere openstelling te bepleiten. Naar wij ver nemen bestaan er redelijke verwach tingen, dat het betrekkelijk verzoek zeer spoedig zal worden ingewilligd, zoodat dan ook dit jaar in de maand Mei van de langere openstelling gebruik zal kunnen worden gemaakt. RIJNSBURG. Gister is alhier bij 't Klooster- schuur een auto, bestuurd door de G., uit Heemstede, in de sloot gereden. De inzittenden kwamen ongedeerd •op het droge. De auto, die licht beschadigd werd, is door de fa. v. d. Ameele op het •droge gebracht. Gemeentelijke Aankondigingen VERKIEZING. De Burgemeester der gemeente Lei den; Vestigt de aandacht vande ingez» tenen op den inhoud van de arlt. 55 on 56 der Kieswet, luidende als volgt: Art. 55. Personen, bij wie en bestuur ders van bijzondere ondernemingen e 1 instellingen, waarbij personen, die den leeftijd van vijf-en-twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn, zijn, voor zoover niet brj algemeenen maatre gel van bestuur vrijstelling is verleend verplicht te zorgen, dat ieder van dezen die bevcegdi is tot de keuze mede te wer ken, gedurende ten minste twee achter eenvolgende uren tusschen acht ureti des voormiddags en vijf uren des namid dasg daartoe gelegenheid vinde. Art. 56. Personen en bestuurders, in het voorgaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbeidslokaal, en zoo er meerdere arbeidslokalen zpn, in het grootste of wel in meer dan éen arbeids lokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stemming bepaalden tijd op eene zichtbare wijze is opgehangen eene door hen of van hunnentwege 01* derteekenede lijst, de uren, in het voor gaand artikel bedoeld, vermeldende, voor c^k afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk. Het Kon. besluit van 24 Mei 1901 (Staatsblad no. 109) tot aanwijzing der vrijstellingen bedeeld in art. 55 der Kieswet luidt als volgt: Art. 1. „Vrijstelling wordt verleerrt# aan de in art. 55 der Kieswet bedoelde personen en bestuurders van bijzonde re instellingen en ondernemingen ten aanzien van bq hen in dienstbetrek king op den dag der stemming tusschen de in vermeld artikel genoemde tijdstip pen niet gedurende twee achtereenvof gende uren vertoeven in de gemeente op welker kiezerslijst zij voorkomen'. Art .2. „Vrijstelling als omschreven in het voorgaand artikel wordt voorts vetr leend aan geneeskundigen en apothe kers ten aanzien van bij hen in diens? betrekking zijnde personen, alsmede aan personen en bestuurders van bijzondo> re instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde ziekenverplegers". A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. Leiden, 14 Mei f927. De prijzen der bloemen blijven zich met het koude weer van deze dagen goed handhaven, en het bleek al spoe dig dat bij eenigszins oploopende markt, de kweekers ook dadelijk er bij zijn om weer kouden grond Darwin- nen te gaan snijden. Darwinnen met een blad varieeren van 0.40 tot 0.60, late Tulpen als Pico'tee 0.400.70; Pioenen gaan vlug weg voor 57 per 1O0; Groote Papavers van ƒ2.503.20; Trolliumfs ƒ0.60—0.80; Lange Dar winnen 1.101.50; Gesneriana 0.55 0.65; Korenbloemen 0.701.10; Muurbloemen 57 per 100 hos; Py- rethrums 1.20—2.50 per 100. SASSENHEIM. Donderdagavond vergaderde de Ver eeniging tot Protestantsche Wijkver pleging alhier. Voorzitter was de heer L. van Leeuwen Sr. Om des tijds wille sprak deze 'geen openingswoord, maar werd direct overgegaan tot het afhan delen der agenda. De Voorzitter deelde mede, dat op gemakkelijke en naar zijn inzien billijke condities, een mooi stuk grond voor het te bouwen Wijkhuis kon gekocht worden van de firma Zonneveld en Co. aan de Wilhel- minalaan. Onder applaus werd het be stuur gemachtigd dezen grond aan te koopen. In overleg met deskundigen op het gebied van het bouwen en inrichten van Ziekenhuizen en met den archi tect, den heer Lohman, zal zoo viug mogelijk een plan voor het te bouwen wijkhuis aan de leden worden voorge legd. Van alle zijden werd op spoed aangedrongen, zoowel om de zaak zel ve alsmede ook om het feit dat het vak kundig aan te bevelen is nu te bou wen en niet te wachten op den aan staanden regentijd. Aan het einde van de vergadering bracht Ds. Krijkamp den voorzitter hulde voor de vele werkzaamheden die hij in deze voor de Vereen, heeft gedaan en sprak de wensch uit dat God onzen voorzitter nog lang zal spa ren om de vruchten van zijn arbeid te zien. Predikbeurten. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur: den heer D. L. Aan- geenbrug. Nam. 6 uur: lee9dienst. VOORSCHOTEN. Het besluit op een der vergaderirt gen dea* Holl1. Mij. voor Landbouw alhier genomen, om alhier een kaasdag te hou den, schijnt met succes bekroond te worden. Een 50-tal deelnemers uit Voor schoten, Wassenaar en Veur heeft zich aangemeld voor den kaasdag, die 23 Augustus ttJ gehouden worden. De keuring is bepaald op 22 Aug. a.s. Hoewel er zooiets als een Gemeen teraadsverkiezing op til is, waarbij de A. R. Partij kans heeft een zetel te vei1 liezen, indien er niet zeer hard gewerkt wordt, verkeert hier alles in zoete rust misschien een rust die den storm vooraf gaat? WOUBRUGGE. Het aantal kiezers voor den Gemeen teraad is vastgesteld op 1058. Stemdis- trict I 392; II 320; III 346. Het onderzoek voor de lichtingen 1915 en 1918 is bepaald op 20 Juni a.s. te Roelofarendsveen. Burgerlijke Stand. Geboren: Hen drik, zoon van P. J. de Jeu en M. Staal; Cornelis, zoon van P, Roos en N. C. Schijf,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2