NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 5 MEI 1927 ie. dat van een Goddelijk recht of roe ping der vrouw om aan de verkiezing (deel te nemen uit de Heilige Schrift niets blijkt; 2e. dat, voorzoover de Heilige Schrift ons mededelingen geeft aangaande de [medewerking der gemeenteledpn bij de verkiezing der ambtsdragers, blijkt, dat kle Apostelen daartoe alleen de mannen hebben opgeroepen: 3e. dat de aanwijzingen, die de Hei lige Schrift ons geeft aangaande de plaats en de taak der vrouw in het mid den der gemeente, en waarbij door den Apostel zoo sterk de nadruk wordt ge legd op de orde, bij de schepping in gesteld voor de verhouding van man en vrouw, eer pleten tegen dan voer het toekennen van het stemrecht aan de vrouw, omdat de vrouw daarbij als ge lijke van den man optreedt en haar stem zelfs de beslissing zou kunnen ge ven; 4e. dat deputaten daarom oordeeleiq dat onze Gereformeerde Kerken den vei ligsten weg hebben gekozen, door zich te houden aan het voorbeeld door de Apostelen bij de verkiezing der ambto jdragers gegeven en het stemrecht alleen aan de mannen toe te kennen". Het practische deel van het rapport handelt over de vraag, of het toekennen van het kiesrecht aan de vrouw in de kerk irj verband met de tijdsomstandig heden wenschelijk en voor den gees telijke*? welstand der kerken bevorder lijk is. Het rapport besluit met de volgende conclusies „Deputaten meenen hiermede aan de hun gestelde opdracht 'te hebben vol- Idaan. Ze oordeelen, dat de invoering van het vrouwenkiesrecht in onze ker ken niet raadzaam is: ie. omdat de ge gevens,die de Heilige Schrift ons biedt •31* tegen dan voor de toekenning van het kiesrecht aan de vrouw pleiten en in elk geval' van een recht der vrouw om mede te stemmen op grond van Gods Woord geen sprake kan wezen; 2e. dat de invoering van dit vrouwen- stemrecht onder de tegenwoordige tijds omstandigheden niet zonder gevaar zou wezen met het oog op de onchristelijke emancipatie-beweging, die zich tegen de lopdinantie Gods Keert; en 3e, dat de eestelijke invloed, dien de vrouw eeft uit te oefenen voor den welstand (der kerk, naar hetgeen de Heilige Schrift ons leert, door geheel andere middelen moet worden uitgeoefend". Tot zoover citeerden wij „De Refoi» matie". Wjj voegen hier aan toe, dat Ds. Lindeboom in zijn memorie tot de slotsom komt, dat de Kerk niet aan de vrouw moet toekennen het kiesrecht; maar erkennen, dat zij dit recht krach tens haar ambt bezit en de Kerk dei» halve aan haar uitsluiting van mede we? king aan de verkiezing van ambtsdra gers een einde behoort te maken. UIT DE CIMGEVING! KATWIJK. De Kiezerslijst 1927 vermeld de (namen van 6260 kiezers voor de Tweede Kamer, 6210 voor de Prov. Staten en 6131 voor den Gemeenteraad. Als het feit er is, ziet mm meestal het belangrijke er van in. Zoo ook de afsluiting van den Noordwijkerweg door reparatie der Rooversbrug. Dat vele au to's nog verkeerd rijden is. een bewijs van onachtzaamheid, met borden staat het aangegeven. Erger is het voor het klein verkeer en voor de personen die over de brug hun landerijen hebben gen. Voor diegenen is een overzetveer, als men het tenminste ztoo noemen mag, want primitiever kan men het zich moei lijk indenken. Met een z.g. „bok" een soort dekschuit, heeft de overtocht over het tamelijk breede kanaal plaats. En niet langs een draad, doch met een vaar boom gaat zulks. Is het schafttijd, dan wordt uw geduld nog meer op de proef gesteld, want al' zoudt u luidkeels het lied aanheffen „Lieve schipper, vaar mij over" alles tevergeefs, een plaate vervanger is overbodig geacht. U is go doemd, alsdan ook schafttijd te nemen. En wanneer de dag vol is voor den vee? man, en die dag duurt van v.m. 5 tot in.m. 8 uur, dus lang genoeg, dan is ook ieder verplicht zich een grooten omweg, b.v. over Rijnsburg te kiezen, want de afsluiting is een voldongen feit. Men moet zich de toestand indenken van menschen die over de brug moeten wer ^en en genoodzaakt zijn zich 4 tot 6 maal te laten overzetten met den noodi- gen wachttijd, 't Is gewoonweg treurig, -Op den weg. KatwijkNoord wijk kwam bij den weg, uitkomende van Katwijlq aan Zee, in de nabijheid van „pe Driesprong' een wielrijder in erö stige botsing met ean automobiel. Het rijwiel werd bijna geheel vernield, de wielrijder de heer N. uit Katwijk aan Zee, bezeerde zich nogal. Wie deschul Idige was, was moeilijk uit te maken. Burgerlijke stand. Geboren: Maar ten z.v. J. Remmerzwaal en N. van der Marei. Anna d.v. J. den Duik en M Star. Jacoba d.v. M. van der Plas en l Gujjt. Elisabeth d.v. A. Bamhoorn en D. Jonker. Petronellia <Lv. L. van Duijn en G. Schaap. Cornelia d.v. A. Haasnoot en P. van Duijn. Gornelis z.v. H. van Rhee en J. H. Ouwehand. Leendert z.v Varkevisser en O. van Rhijn. Arrissina Id.v. W. van Dugn en N. van Rijn. Ondertrouwd: D. van den Oever en A. van Rhijn. M. van der Marei ein N. van Egmond. Getrouwd: D. Schelle ion A. Barn hoorn. D. van der Plas en A. van Aalst W. van Dijk en G. Dulfer. Overleden: Geertruida Timmerman, wede. van Stoffel de Jonge 68 j. KOUDEKERK. Dinsdagavond had in het Gafé De Bruin alhier de eerste veiling plaats van |de Eieren- en Pluimveeveiling Koude kerkRijndijk- Er was voor deze eerste veiling gr00te belangstelling en een flin ken aanvoer. De h$er Mosterd, voorzitter, opende idezen avond met een kort welkomst woord aan allen, die hadden medege werkt tot het tot stand komen van deze vereeniging. inzonderheid ook tot den Eere-Vo or zij-ter, den Burgemeester al hier voor zijn tegenwoordigheid. Vervolgens werd door den Burgemees ter de vereeniging geluk gewenscht, in zonderheid het bestuur, met deze eerste veiling, hij sprak daarbij den wensch uit dat deze veiling het begin mag zijn van een steeds grooteren aanvoer. Daarna werd door hem de eerste kist eieren in veiling gebracht. Over d? ears'e resultaten die men vindt in de veilingsrubriek, was men zeer tevreden. LEIDERDORP. Gisteravond om half acht had in Ida Gereofr meerde Kerk een herdenkings avond plaats v. d. jaardag van H. K. F. Prinses Juliana, uitgaande van de Lel derdorpsche Cfer. Oranjevereenïg 1 ng De voorzitter, de hoer G. Goedhart, opende dezen avond en liet zingen Ps. 118 :7 en ging daarna voor in gebed. In zijn openingswoord richtte hij zich tot alle aanwezigen, o.a. tot Ds. Mond'; die dezen avond voor de vereeniging zou spreken, vervolgens tot den heer E D. v. Wijck, organist, en tot Ds. F. K Woudstra, Geref. Predikant. Tot zjjn spijt moest hij mededoelen, dat de bur gemeester door ongesteldheid verhin derd was, aanwezig te zijn. Door allen werd daarna gezongen het Bondslied (woorden Ds. J J. v. Noortl Op het orgel werd gegeven door den heer v. Wyck, 1 Gebed; 2 Grand Choeur Hierna hie.d Ds. Mondt ecm rede ove? „Wasdom". Gezamenlijk werd hierna nogmaals het Bondslied gezongen. Tot slot 'werd op het orgel gegeven Pastorale en Varia tie's op de melodie,,0, dierbaar plekje grond'F. D. v. Wyck. De voorzitter sloot dezen avond, na dat'alle aanwezigen dank was gebracht voor hunne tegenwoordigheid. Ds. Mondt ging in gebed voor. Daarna werd staande gezongen het Wilhelmus. De verkoop van de Emmablcem al hier, heeft cpgrbracht een bedrag van f35,So- In April zijn ter secretarie aangege ven als bedrijf sslachiïng 12 runderen en 13 varkens, als noodslachting 1 rund, 9. schapen, 12 nuchtere kalveren en 3 lammeren. Afgekeurd zjjn 1 rund, 7 schapen, 10 nuchteren kalveren en 3 lammeren. Ontvangen keurloon f154, LISSE De uitslag der gisteren gehouden Gemeenteraadsverkiezing is als volgt: Lijst 1 Vrijheidsbond 194 stemmen. Ljjst 2 St. Geref. Partij 235 stemmen. Lijst 3 R. K. Staatspartij 1,491 st. Lijst 4 C. H. Unie en A. R. Partij 726 stemmen. Van onwaarde 61 stemmen. Gekozen zijn: 1 Vrijheidsbond: H. Ph. Sobels. 1. S. G. P.: G. Tromp. 7 R. K.J. Pijnacker, P. Warmerdam A. H. Schrama, C. Langeveld, C. Schra ma, L. Onderwater, A. Th. v. K es teren 2 C. H.: A. Verduyn Jr., J. Kuipen» 2 A. R.: J. P. Segers, J. Noorianjdt. NOORD WIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Hen- (dricus Gornelis z.v. A. M. Mesker en M. P. Steenvoorden. Adrianus Leonar- idus z.v. L. Mink en C. v. d. Voeren. Gor nelis Petrus z.v. A. G. W. Alkemade en J. M. M. v. d. Berg. Maria Gqrnelia d.v C. J. Heemskerk en A. C. Smits. Ondertrouwd: Cornelis Johannes van Nieuwkoop 24 j. te Sassenheim en Gor nelia Margaretha Bouwmeester 23 j. al hier. Franciscus de Haas 23 j. alhier on Maria Johanna v. Steyn 23 j. te Lissa Johannes Bergman 36 j. te Oegstgeest en Adriana Johanna Timmers 33 j. te Noord wij kerhout. Thomas Johannes Ruigrok 25 j. en Jacoba Mathilde Car pers 25 j. Getrouwd: J. v. d. Blom jm. 22 te La ren en J. M. Koemans 20 j. alhier. G Meyer jm. 24 j. te Noordwrjkerhout en C. Th. Steenvoordem jd. 19 j. alhier. T. Duindam jm. 24 J. alhier „en L. de Vreugd 24 j. te Katwgk. Overleden: Levenl1. aangegeven kind van het mannelijk geslacht van A. Kam pen en M. Kipping. Dirk Martinus Pa:- schier 1 j. z.v. K. Passchier en A. C. v. d. Voet. NOORDWIJK. Woensdag 4 Mei j.l. had hier tetr plaatse die stemming van lieden voor djeta gemeenteraad plaats. De uitslag is als volgt: Lijst 1 Cnr. Hist. Partq 556 st. Ljjst 2 R. K. Partij 1444 st. Lijst 3 Gemeentebelang 589 st. Lijst 4 S. D. A. P. 264 st. Lijst 5 A. R. Partij 488 st. Aantal kiezers 3934. Totaal 3.428 stem men zijn uitgebracht, plus 87 van on waarde, waarvan 29 blanco. Geldige stemmen 3341. Waarschijnlijk zijn geko zen: Chr. Hist. 2, R. K. 6, Geni. Bel. 2, S. D. A. P. 1, A. R. 2. We hopen de namen der gekozen le den Vrijdag of Zaterdag te kunnen pu» bliceeren. RIJNSBÜRO. Slecht weer, kunnen dd bloemkwee kers en ook de kooplieden wel zeggen als het zonnetje zoo hoog aan den he mei staat. De prijs is bij zulk weer al spoedig van de bloemen af, sommige soorten brengen niet meer dan pluktoon op. Darwinnen met een blad varieeren van f0,250,60, Lange Darwinnen gaan van f0,501,20, Trolriums brengen van f0,35—0,80 op, Pyrethrums gaat beter de eerste varieeren van f3,805, Mar grieten 0,25—0,34, Vroege tulpen als Coul de Cardinal en Rose luisante gaan tot f3 50. Burgerlijke stand. Geboren: Nico laas z.v. K. van Duijn en M. A. Glasber gen. Elisabeth d.v. B. Star en N. van der Meij. Maria Jacoba d.v. C. vanMu;; en en N. Heemskerk. Jannetje d.v. P. van Klaveren. Dirk Johannes z.v. J. v. Delft en G. Bloemeodaal. Grietje Eliza beth d.v. G. Hogewoning en C. W. Zand bergen. Jacobus Johannes z.v. J J. Kort. en D. Rademaker. Kornelia Gerrit je d.v. C. Ravensbergen en K. Boer- aard. Cornelis z.v. W. van Vliet en M van Wieringen. Ondertrouwd: J. Brussee> jm. 21 j. en G. Remmerzwaal jd. 23 j. Reandert de Winter jm. 20 j. en Cornelia Zwaan jd. 18 j. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Come lis Petrus z.v. M. J. Berg en G. Grimbek gen. Helena Maria d.v. A. P. Ruijgrok en E. van der Ploeg. Cornelia Johanna Maria d.v. F. H. Hornan en S. J. van iWinsen. Gehuwd: Gornelis Jozeph Petrus van der Voort 23 j. en Maria Christina van Rijn 21 j. Gevestigd: L. Sluijmer, Zuiderstr. 12 van Noordwijkerhout. Mej. M. van den IJssel. Charbonlaan 6 van Alphen aan den Iiijn. F. Swagers, Molenstr. 14 van Amerongen. W. Nesd, Oude Haven 5, van Leerdam. Mej. M. .W Zoet, Hoofd str. 28 van Alkemade. J. M. den Hertog Rijksstraatweg 2 van Everdingen. F, A. Maas en gezin, Hoofdstr. 30a van Heemstede.J. C. Verdegaal en gezin, Rijksstraatweg 18 van Warmond. M. Zwetsloot geb. van Steijn, Hoofdstr. 30a van Voornoufc Mej. H. Hoogkamer, Rijksstraatweg 17a van Lisse. Vertrokken: Mej- A. M. Kortekaas van Tijloosstr. 11 naar Leiden. W. Eg- gink van Hoofdstr. 67 naar 's-Gravenha ge. M. C. van der Voort geb. van Rijn, van Kerklaan 28 naar Warmond. Mej. M. E. van der Hoeven van Charbonlaan 32 naar Haarlem. Het jaarlijksch onderzoek der ver lofgangers, lienting 1915 en 1918, zal voor deze gemeente plaats hebben te Noordwijk op Vrijdag 3 Juni 1927, des voormiddags 10.30 uur. VOORSCHOTEN Door ontijdig uit de electrisch-eq tram te springen, had de heer Lagerwij alhier het ongeluk te vallen. In gchijr- baar bedenkelijken toestand werd hij naar zijn woning vervoerd. Hoewel de ontboden geneesheer den toestand eerst ernstig inzag, vernamen we, dat deze thans gunstiger wordt. Gisteravond werd de heer M. oir- ver gereden door een motorrijder. Met een bloédende noofdwonde werd hij naar zijn woning vervoerd. J.l. Maandag, des namiddags tus- schen 8 en 9 uur, werd vanaf het plein bij het R. K. Vereenigingsgebouw alhier, ten nadeeie van v. d. M. uit Voorbuig, een rijwiel ontvreemd, waarvan aangifte bij de politie werd gedaan. Burgerlijke stand. Quirinus J.ozef z.v. J. A. J. van der reet en M. A. van der Geer. Cornelis Wilhemius z.v. J. A Mens en W. C. van der Kroft. Helena Maria d.v. W. L. van der Ham en M. P, van der Burg. Ondertrouwd: H. Grootveldt 22 j. en H. van Egmond 19 j. J. J. Wesseling 24 j. en J. L. van Cassel 23 j. J. C. van' ider Werf 28 j. en .J M. Sim-ons 25 j. Getrouwd: W. P. de Haas en A. J. Rotteveel. A. J. Mooyman en H. JHooy mans. J. G. van der Graaf en M. J. Diji; man. WASSENAAR. De groote verkeerswegen. In den Schouwweg welke deel' ui- maakt van den drukken verkeersweg Den Haag—WassenaarKatwijk en ver der, ligt m een bocht de z.g. „Zanderij brug". Tengevolge van hare ligging en van hare geringe breedte (2.85 M.) is deze brug zeer gevaarlijk voor het ver keer, terwijl zij door haar constructie en door den toe3tanid, waarin zij ver keert bovendien niet bestand is tegen zwaar verkeer. Naar aanleiding hiervan heeft de We gencommissie van den A. N. W. B. en jde K. N. A. Cl aan B. en W. van deze gemeente verzocht een spoedige verbe* tering van deze brug te willen bevorde ren. Als antwoord op dit verzoek deelt het gemeentebestuur thans mede, dat de plannen voor een nieuwe brug reeds on geveer een jaar gereed liggen en dat reeds verleden jaar door den Raad is besloten tot den bouw daarvan over te gaan. Door verschillende omstandighe den zjjn deze plannen tot nu toe door Ged. Staten nog niet goedgekeurd, maar men verwacht toch binnen niet te Jan gen tqd met den bouw van de nieuwe brug te kunnen beginnen. ZOETERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Jaco bus Wilhelmus z.v. J. W. van Rijn en C. A, Versteeegen. Adriana Hendrika (d.v. O. J. v. d. Poel en E. Th. Vergeer. Cornelis Agathus z.v. J. G. Vromans en W. C. Anker. Catharina Christina d.v F. G. Rokse en G. H. van den Berg. Getrouwd: Simon Nicolaas van der Salm 2 8j. en Cornelia Maria van Leeu wen 27 j. Wilhelmus Janse Koot 68 j. en Carolina Dullemans 53 j. Ferdinan dus Gerardus Zandvliet 25 j. en Maria lEverdina van Laere 23 j. Johannes Adri anus de Groot 36 j. en Cornelia: Maria Belt 29 j. Adrianus Gornelis van Win |den 31 j. Helena Adriana van der Post 28 j. Frans van Dorp 3.1 j. en Cornelia Schenkeveld 29 j. Overleden: Ermielindes .Vink 76 j. we iduwe vain Dirk de Raer. GEMENGD NIEUWS. Blij eindigend treurspel. 1 Tengevolge van de Russische revolutie rijn in Indië lin den loop der jaren tal' van Russische vluchtelingen ge strand, waarvan de meesten zich een behoorlijk bestaan konden verschaffen Eén hunner, een gewezen officier v.an het Tsarenleger, werd op zijn vlucht gescheiden van vrouw en kind! Hijzelf kwam terecht te Cheribon, waar hii als musicus in zijn onderhoud! kan voorzien. Daar ontmoette hij een Russischa Ida me, die over zijn verlies van vrouw en kirïd schreef aan een vriendin te Weenen. Enkele weken later trof de Ween ische vriendin in een blad, 'door Rus sische refugiés te Parijs uitgegeven, een advertentie van de vrouw van on zen Rus, waarin deze om inlichtingen betreffende haar spoorloos verdwenen lechtgenoot vroeg. Zoo kon het raadsel opgelost wor den, zoodat de man weldra 2ijn gezin weer bij zich zal hebben. De onvindbare. Sedert 14 April zoekt de Parijsche politie Jean iCrémet, het Communistische iid van Iden gemeenteraad van de wijk der Santé, die beschuldigd wordt van spi onnage in de Rijksarsenalen. Men weet, dat verschillende bij ld© larsenalen in dienst zijnde communis! ten tal van documenten aan hun partij ter inzage verstrekten. Crémet is niet te vinden, hoe de politie ook zoekt. Maar intusschen schrijft dezelfde Crémet artikeltjes in de .,Humanité", verleent intervieuws, tot vermaak den Parijzenaars, die hierin iets sportiefs» zien. Zaterdag heeft Crémet zoowaar een •medewerker van het „Journal" ont vangen, die vooruit had moeten ber loven niet te verraden, waar de ge- tzochte zich schuil houdt. I11 een taxi werd hij naar een huis gebracht, ergens in de 1 --r ^tad1. Daar bevond zich Crémet, druk wer kend temidden van partijgenooten. „Als je den rechter van instructie spreekt," zeide Crémet, in een overi gens onbelangrijk onderhoud, „och, zeg hem dan, dat hij niet ongeduldig moei worden. Ik zal gehoor geven aan zijn oproepen, wanneer mijn partij het moment geschikt acht. Ik zal tot hem komen met opgeheven hoofd, in de zekerheid een belachelijke bescnuldi ging te niet te doen". Zonnewarmte en techniek. Marcel Moreau, een ingenieur te San Francisco, heeft een apparaat ge construeerd, waarmeer hij een plaat selijke verwarming van 8300 graden elsius bereikt, of 2000 graden meer dan de temperatuur van een electri- scben smeltoven. Het apparaat bestaat eenvoudig uit een combinatie van kleine spiegels en Lenzen. Een halve' bol van 1.20 M. middellijn is aan de binnenzijde met 22 spiegels en 23 lenzen bezet, di© de zonnestralen op één punt concen- treeren. Moreau kan met dit apparaat ge steenten, zelfs mica en diamant tot 'smelting brengen. Hij gebruikt het voor de vervaard! ging van kunstmatige edelsteenen, eni •om metalen te snijden. De uitvinder heeft nog een andere trechtervormige machine gebouwd, waarin 1575 kleine spiegels de zonno stralen naar een punt weerkaatsen, en bereikt ook met dat apparaat tempera turen, die, hoewel niet zoo hoog als de eerste, toch voldoende zijn om me talen te smelten. De electrische zweep. De requisieten van den ouden tijd, al Idan niet goed. verdwijnen meer en meer. Thans wordt weer een aanval ge Idaan op de vroolijk knallende zweep Ider voerlui en koetsiers. Op een landbouwtentoonstelling to •Parijs althans werd een zweep gede monstreerd, die reeds in sommige iFransche fokcentra veelvuldig wordt 4 gebruikt en bestaat uit een dunne, geleidend gemaakte stok, waaraan 'n klein Ruhmkorff-apparaat (electriseer machinetje) is bevestigd, zoodat het paard lichtelijk geëlectriseerd wordt, (wanneer het met de zweep krijgt. •V e c h t p a r t ij. Gisteravond heb ben op de Hoogstraat te Rotterdam 10 Imannen met elkaar gevochten. De politie heeft, om de orde te her stellen, van sabel en gummistok ge bruik moeten maken. Later heeft een agent, bij' een po ging, om twee van de vechtersbazen aan te houden, een paar schoten ini de lucht gelost. Ook een belooning. Een brievenbesteller te Axel vond een) actetasch, waarin zich voor een waar Ide bevond van meer 'dan f 100.000. De eerlijke vinder zond' een tele- (gram aan den eigenaar, die elders woonde en ontving als belooning het bedrag van f 1,60, waarvan de sein- kosten nog moesten worden afgetrok ken. Demoordaanslag. Over den [moordaanslag, die Maartdag op den Amsterdamschenweg bij Arnhem'door' Iden 21-jarigen landarbeider J. v. L. op zijn vrouw is gepleegd, verneemt da ,,Tel." nog het volgende: Van L'. heeft, nadat hij uit de pre ventieve hechtenis was ontslagen, on geveer drie weken geleden te Ede eén nieuwe revolver gekocht, benevens zes 'scherpe en tien losse patronen. De losse patronen had hij wegge gooid. Maandagmorgen begaf hij' zich per rijwiel van zijn ouderlijke woning te Xootwijkerbroek, gem. Barneveld, naar de woning aan den Amstendam- (schen weg. Naar hij aan de politie mededeelde, was het zij'n bedoeling om kleeren bij! zijn vrouw te "halen. Toen zijn vrouw "hem zag, schrok zïp hevig .en vluchtte den weg! op, luid) <om hulp roepende. Zij' klampte terï slotte een melkboer aan om haar te (beschermen. De dader heeft aan die politie ver« klaaid, woedend te zijn geworden, toen) bij zij'n vrouw met een anderen man zag praten. Hij had zijn revolver ge trokken en hoewel de melkboer nog ihad geroepen: „Doe het niet, doe het niet", vuurde hij op zeer korten a£- Istand drie schoten op zijn vrouw af, Het derde schot ketste, de twee óve rige kogels troffen haar in den rug Kermend was zij neergevallen. Onmiddellijk na zijn aanslag sprong] Ide dader op zijn fiets en reed! hij', zoo als men weet, in volle vaart weg, de revolver meenemend. De Arnhemsche politie, die gewaar schuwd werd, stelde per auto een ver volging in en haalde den dader bij het ouderlijk huis van Van L. te Koot wijkerbroek in. Van D. werd daarop gearresteerd. De man bekende, dat hij de revolver in een sloot bij Essen onder Bapne- veld geworpen had. Men reed nu naar deze plaats en 'inderdaad vond men daar de cylii> (derrevolver in de sloot. In 'de revolveit bevonden zich twee ledige hulzen en twee scherpe patronen. De man heeft, zooals reeds gemeld„ zijn misdrijf ten volle bekend. Heden wordt hij ter beschikking van de justitie in het huis van Bewa ring opgesloten. De toestand van de vrouw ïs niet! levensgevaarlijk, Gegrepeh. Onder Nijmegen IS gisternacht omstreeks 12 uur een auto. bus van de onderneming „Quick" op den spoorwegoverweg aan de Groene straat, waarvan de wisselboomen niefi gesloten waren, door een goederen1 trein, «komende uit de richting De?* Bosch, gegrepen en langs den spoort lijn geschoven. De autobus, waarin alleen de be stuurder zat, werd aan de rechter zijde zwaar beschadigd. De chauffeur kwam met den schrik vrii. De locomotief werd licht beschadigd De machinist bracht, zoodra hij het' ongeval bemerkte, den trein op onge veer 15 M. afstand tot stilstand. De trein kreeg ongeveer 45 mtnutenj vertraging. In ruim 3 uur werd da autobus verwijderd en kwamen beide spoorlijnen weer vrij. De overwegwachter L. v. L\ ver klaarde, uit Wychen geen belsignaaU te hebben ontvangen, dat de trein inJ aantocht was en dat hij daarom dó wisselboomen niet gesloten had. Maar volgens getuigenverklaring] waren de wisselboomen van den ovefl weg aan den Hatertschenveldwèg» welke overweg door den zeifden wachl ter wordt bediend, en waar de trein; moest passeeren voor den overweg Groenestraat gesloten, toen de trein Scheepstij dingen. HOX.LANO—AlïiEiUKA-L.UN. •CARDIGANSHIRE 4 v. Rott. n. Black- water. DINTELDIJK Vaner. n. Rott. 4 V. CriS total. NIEUW AMSTERDAM 4 v. Rott. n. H, York. EEMLIJK Rott. n. Vanc. 4 te Antw. LOCHKATRINE Vancr. n. Liverpool en Rott. 3 12.59 n.m. 10 mpl Z.W. van Land's End. BEEMSTERLTJK Galveston n. Rott. 3 3.10 v.m, 1400 mijl Z.W. v. ValemtiA HOLLAND—AFRIKA-L1JN. BILDERDIJK thr. 4 v. Pt. Said. NIAS thr. 2 v. Kilindini. NIJKERK thr. 4 te Rott. MAPIA thr. 4 te Rott. RIETFONTEIN uitr. p. 3 Gibraltar. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. TEXEL thr. 6 te Lagos verw. REGGESTROOM 4 v. Amsterdam naar West-Afrika. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZAANLAND 4 v. Rott. n. B.-Ayres. WATERLAND 4 v. Amst. te Hamburg, ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG thr. p. 3 Gibraltar. PATRIA uitri 4 3 v.m. te Pt. Said. INSULINDE uitr. 4 v. Sabang. KAWI thr. p. 4 v.m. Ouessant 5. 12.1a n.m. te Rott. verw. _J TAMBORA thr. p. 4 Kaap del Armi MODJOKERTO uitr. 3. u v.m. v. Pt Said. DJAMBI uitr. p. .4 Gibraltar. ijSAMARINDA thr. 2 v. Singapore. [TABiANAN 4 v. Rott. 11. Batavia. MODJOKERTO uitr. p. 4 2 fu.m. S,ue2. TBKNATE uitr. 4 v. Belawam. T0SARI thr. p. 4 Kaap diel Ami. Ai STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SAPAROEA uitr. p. Gibraltar. ENGGANO Amst. ra. Montreal 3, 1025 v.m. 150 mijl Z. van Val'entia. MOBNA thr. 3 te Londen. KAMBANGAN 4 v. Hamburg te Amst PR. DER NEDERLANDEN uitr. 3. T, Algiers. ,_i P. G. HOOFT 4 v. Batavia ra. Amst. KON. PAKETVAART MIJ. £f ROGGEVEEN 4. v. .Singapore n. Bal

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6