NIEUWE LEID S CHE COURANT VAN DONDERDAG 28 APRIL 1927 DAG-AGENDA. Dinsdag 26 tot Donderdag 28 April, 's av. 710 uur, R.-K. Volksbond, Steenschuur 15: Brood- en Banketbak kerij-tentoonstelling van de werk stukken v. d. teerlingen der Vakschool Der. deidan 28 Anril, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert h. Man- nonkoor de Vereenigde Zangers. Donderdag 28 April. R.-K. Vakschool voor Meisjes: Tentoonstelling. Geopend 2*A>5 en 79 uur. Donderdag 28 April, 's av. acht uur, Geref. School, Hoog]. Kerkgracht: Alg. Verg. der Geref. Schoolvereen. Vrijdag 29 April, "s av. acht uur, Stads-Evangelisatie, Morschweg 59: Lichtbeelden van Noorwegen. Spr. Dr. van Es. Vrijdag 29 April, s av. kwart over zeven. Catechisatielokaal No. 1, Hooi gracht 99: Jaarverg. Schoolhulp voor Zuid-Holland. Spr. de WelEerw. Heer Ds. J. G. Feenstra, van Scheveningen. Vrijdag 29 April, 's half acht. Jaarl. Verg. van Ar.ndeelh. in de N.V. „N. Leidsche Courant" ten kantore, Hooi gracht 35. Vrijdag 29 April, 's av. acht uur. lloogl. Kerk: Kerk-Concert door de ;Chr. Oratorium Vereen.„Con Amore". Zaterdag 30 April, 's midd. twee uur, Jaarl. Verg. van Aandeelhouders der N.V. Mij. tot Expl. v. Om*. Goederen, ten kantore der Mij. Maandag 2 Mei, 's av. half acht Stadsgehoorzaal: Feestavond van de L. Chr. Oranje Ver. Dinsdag 3 Mei, 's middags vijf uur, Breestraat 119: Ledenverg. v. d. Ver. Herstellingsoord „De Leidsche Buiten school". Woensdag 4 Mei, s av. acht uur, Oosterkerk: Openb. Verg. v. d. Nat. Chr. Geh. Onth. Bond, Spr. Ds. Pun- selie, uit Leiden en Ds. Koningsbergen Vit Amtserdam. Vrijdag 6 Mei, "s av. acht uur. Stads gehoorzaal (kleine zaal): Chopin-voor- dracht, door Rie Batenburg. De avond-, nacht- en Zondagsdienst 'der apotheken wordt van Maandag 25 April tot en met Zondag 1 Mei a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Teief. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. Gegstgcest. Apotheek „De Vijzel' j'Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. ding zal kunnen geven, zooveel moge lijk uit den weg te ruimen. De specifieke juridische grondslag van de onderlinge verhouding tus- schen Nederland en België wordt ge vormd door de scheidingsregeling van 1839, waarin de wederzijdsche ver plichtingen staan," omschreven. In het nakomen van zijn verplichtingen ia Nederland niet tekort geschoten. En wanneer er thans aanleiding bestaat om tot een herziening van enkele be palingen dier scheidingsregeling on ze medewerking te verleenen dan dient het wel te zijn verstaan, dat er geen rechtsgrond is, krachtens welke van Nederland meer zou kunnen wor den gevorderd dan waartoe het tot dusver gehouden was. Het gaat intusschen volstrekt niet uitsluitend om een juridisch pro bleem; en uit het feit, dat Nederland tot geenerlei concessie verplicht is, volgt geenszins, dat Nederland in be ginsel afwijzend zou staan tegenover Belgische desiderata op economisch terrein die verbant] houden met de ligging van België ten opzichte van ons land. Integendeel, de Regeering heeft in de jongste discussies de be vestiging gevonden van haar overtui ging, dat zij rekenen kan op de in stemming van de Staten Generaal, wanneer met België overleg plaats heeft over hetgeen ter tegemoetko ming aan de desiderata zou kunnen worden gedaan en waneer onderhan delingen worden gevoerd orn te ko men tot regelingen waardoor de we derzijdsche belangen van beide lan den worden gediend. Aannemende, dat België met gelijke gevoelens is bezield, is de Regeering er van overtuigd, dat vriendschappe lijk overleg tusschen de beide regee ringen, voorafgegaan door een nader onderzoek van verschillende punten en raadpleging van betrokken licha men, zal leiden tot een resultaat, dat aan beide landen bevrediging schenkt en dat recht zal doen wedervaren aan de politiek van tegemoetkoming en toenadering, welke in de laatste jaren is nagestreefd." DE ZUIDSRZEESTEUNWET. De heer Romans, !H vr.n de Twee de Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen ge steld: Kan Zijn Excellentie eenige mede deeling doen over het hopelijk spoedig in werking treden van de artt. 5 t. e. m 13 van de Zuiderzeesteunwet? BE WEGENBELASTING. De lieer Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer, heeft aan de ministers van financiën en van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Zijn hun Excellenties bereid aan de Kamer mede te deelen, of op de aanvragen om geheele of gedeeltelijke vrijstelling van de Wegenbelasting, overeenkomstig lid 4 van art. 6. der Wegenbelasting, vóór 1 Mei e.k. zal zijn beschikt? 2. Zoo dit niet het geval mocht zijn. RECLAME. ÜW JONGENSKLEEDING Schiller Overhemd in waschechte panama, diverse kleuren 1.40 Schillerkragen, m. lange vest 0.50 Jongens Overhemd, Prima Engel- sche Percal met boord 1.60 Molton Jongensbroeken, leeftijd 2 jaar 0.90 Stijging per maat 15 cent. Onze succes Schoolbroek is de van Eng. marine twill door kleer makers vervaardigde jongensbroek geheel gevoerd, leeftijd 6 jaar 3*25 Stijging 25 cent per maat. Matrozenpakje van wollen Kam- garen, leeftijd 4 jaar 2.25 Met kleine stijging. Tweed Jongeheeren Costuum, nieuw sport model, met opgestikte zakken, leeftijd 8 jaar 5.00 Stijging per maat 25 cent. Jongeheeren Costuums, sportmo- del van prima Whip-cord, opge stikte zakken en stolpplooien, leeftijd 8 jaar 7.75 Stijging 25 cent per maat. Chique kamgaren Jongeheeren- costuums, 2 rij model, voor en aehter blind bewerkte plooien, losse ceintuur, sportzakken en af- knoopbare schillerkraag, leeftijd 8 jaar 16.50 Met 75 cent stijging per maat HAARLEMMERSTRAAT T 130-136 zijn hun Excellenties dan bereid, in afwachting van een definitieve beslis sing, voorloopige vrijstelling te ver leenen aan aanvragers, die tijdig een verzoek als bovenbedoeld hebben aan hangig gemaakt? OVERWEGEN. De heer Krijger, lid van de Twee de Kamer, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld Is de minister bereid, mede te dee len of het onderzoek in zake afsluiting van overwegen, waarvan door hem mededeeling werd gedaan in de zit ting van dien overweg onverwijld wor- Generaal, gehouden op 9 December 1926, reeds is afgeloopen en, zoo ja, tot welk resultaat dit onderzoek ge leid heeft? Is de minister niet overtuigd, dat het op 19 dezer voorgekomen ongeval met doodelijken afloop op den onbe- waakten overweg nabij Kethel het on houdbare van den toestand aldaar heeft aangetoond en is zijne excellen tie bereid te bevorderen, dat de afslui ting van die overweg overwijld worde de hersteld? BUITENLAND. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Ruslands deelneming. Zonder de uitnoodiging aan Rusland! tot deelneming aan de economische conferentie uitdrukkelijk te herhalen, heeft het Volkenbondssecretariaat gis termiddag Ruslands gang naar Ge- nève gemakkelijker gemaakt door de mededeeling aan de pers, dat het niet op den weg van het volkenbondssecre tariaat doch van Rusland ligt om te beoordeelen, of de jongste Zwitsersch Russische bijeenkomst te Berlijn de vroegere hinderpalen inzake Ruslands deelneming aan de volkenbondsconfe renties op Zwitsersch gebied heeft uit den weg geruimd. De Volkenbond kan in deze niets anders doen dan herinneren aan de gedane uitnoodiging en verklaren, dat deze nog steeds, ondanks de oorspron kelijke weigering onverzwakt voort- bestaat. Indien de Russen komen, zulJ 3en zij natuurlijk op volkomen gelijken) voet als de gedelegeerden van alle an dere nationaliteiten ontvangen wor den. Na deze spontane verklaring van het' volk enbondssecre ta riaatdie volmaakt logisch en zeker niet onwelwillend je gens Rusland Is, zal het werkelijk nogj slechts van den goeden wil der Sov jet reg-eering afhangen, of de Russen de volgende week te Genève zullen ver schijnen. De deelneming zeer talrijk. Het- .Volkenbondssecretariaat ont ving van de Fransche regeering eer* lijst met de namen van niet minder 'dan vijftig deskundigen, die de Fran- Sche delegatie naar de Woensdag aan vangende economische conferentie zullen vergezellen. In het geheel heeft het .Volkenbonds secretariaat thans reeds meer clan 500 namen van gedelegeerden en des kundigen ontvangen. Ruim 40 staten zullen vertegenwoordigd zijn: Vooral de deelneming uit de over- izeesche gewesten, de Vereenigde Sta ten van Amerika, Australië, Canada, Argentinië, Brazilië, Cuba en Urugn aye is zoowel kwalitatief als kwanti tatief goed. Brazilië heeft door de officieele de legatie te zenden den eersten stap op kien weg der toenadering, tot de Vol kenbond sinds de breuk van verleden jaar gedaan. Merkwaardig is het weg blijven van Spanje, ofschoon dit landl in vele Volkenbondscommissies blijft medewerken. MIJNWERKERSSTAKING IN ZUir-AFRIEA. Zeventig mijnwerkers en ambtena ren van de City Deep te Johannesburg zijn Dinsdag voor een loonsverhoogingj in staking gegaan. Een groot deel def andere mijnwerkers heeft gisteren be sloten zich bij de. staking.-aan-te slur len. De uitvoerende raad van het mijn werkerssyndicaat zou gisteravond bij1 eenkomen om der toestand te bestu- üeeren. DE STAHLHELMDAG. De politie vreest onlusten. Sinds eenige weken maken de bla den in Duitschland van links zich erg zenuwachtig over den Stahlhelmdag, (die op 8 Mei te Berlijn zal worden gehouden. In alanrreerende artikelen hebben ze 'de burgerij^ angst op het lijf ge jaagd over alles, wat op dien dag we! zou kunnen gebeuren, en voortduren1# (hebben ze er op getamboereerd, dat Ide Pruisische minister van binnen- üandsche zaken, de sociaaldemocraat 'Grzesinski, de rechtsradicale betoo ging zal verbieden. Deze heeft echter terecht doen op merken, dat hiertoe geen aanleiding) bestaat. Men heeft immers verleden jaar ook de groote demonstratie van den Ro+en Frontkampferbund te Ber lijn toegestaan en in de republiek dient gelijk recht voor allen te gelden. De zenuwachtigheid in de linksche pers heeft thans echter ook de links georiënteerde pohtiebonden aangetast. Het sociaal-democratische Allgemei- ne Preussische Polizeibeamten-Ver band publiceert een oproeping aan zijn leden er zijn er slechts een goé de vier honderd waarin het bestuur zegt, dat men er rekening mee dient te houden, dat deze betooging zal leiden tot botsingen met andersgezin den. Het roept zijn leden op, zich dien dag niet te laten provoceeren en rich door 'de officieren niet te laten verleiden tot 'daden, die in strijd zijn met den plicht van een politieambte naar. Het veel grootére Verband der Preussischen Polizeiamten publiceert eveneens een manifest, waarin wordt betreurd, dat de autoriteiten dit spelen met vuur op 8 Mei hebben toegelaten. Deze publicatie is echter veel beza digder dan die der sociaal-democraten De bondsvoorzitter van de Stahl- helm Seldtke heeft in een vergadering) te Dresden een rede gghouden, waar in hij o.a. zeide, dat 'de Stahlhelm op 8 Mei naar Berlijn komt om het zon der wapenen te veroveren. Jarenlang is de Stahlhelm voorzichtig om de vesting van Berlijn heengetrokken. Thans zal zij in stormaanval geno men worden. De léden van 'de Stahl helm gaan echter niet als revolutio nairen naar Berlijn, maar als staats burgers, die dezen staat aanvaarden. Zij houden van dezen staat, hoe ellen, dig die ook is, en zij' willen hem een nieuwen vorm in overeenstemming gn ven met hun ideaal. KORTE BERICHTEN. De luchtvaartconferentie te L'on den heeft besloten, dat aan vrouwen het diploma B kan uitgereikt worden. Verder zullen aan vliegtuigen, in diensr van den Volkenbond, bijzondere fa ciliteiten verleend -worden. Het schijnt, dat men inzake hel1 ItaliaanschJoego-Slavisch conflict In een impasse is gekomen. In verband met de voortdurende overstrooming van den Mississippi is in Louisiana de staat van beleg afge kondigd, en zal de rivierdijk bij' New Orleans worden doorgestoken. In zijn antwoord aan Engeland verklaart Mussolini zich tegen de her zienipg van het verdrag van Tirana. De onderhandelingen der mo gendheden te Peking over een nieuwe nota in verband met de Nanking-m- ddenten, hebben nog steeds niet tot; «overeenstemming géMd. Soen Tsjoean-fang zou aangebo den hebben, zich aan Tsjang Kai sjelc over te geven. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Dinsdag is ten Raadhuize alhier de aanbesteding gehouden voor het verbree den van een gedeelte van den grintweg te Oude Wetering tusschen het pontveer van Van Staveren en de aanlegplaats van Bonda, het aanbrengen van een deklaag van puin en sintels, trottoir band, goot en trottoirtegels en liet ma- ken van een nieuwe hoordverdediging ter lengte van_ 3653/2 Meter. De inschrijvingen luidin ais volgt: N. den Hartog te Ter Aar f 28.621,— N.V. „De Geruischlooze Weg" te Heem stede f26.779,Chr. Overdevest te Rijnzaterwoude f22.646,J. Boeren te Sliedreeht f21.790,N. Timmers Je ie Leiden f 19.182,—, W. Stigter te Berg ambacht f 18.S45,P- de Raat te Ter Aar f 18.392,—, H. S. P. Vrijburg te At kemade 117.700,A. A. Brand te At kemade f 17.4.67,P. de Pater te .Wad -dkixveen f 16.500,—. BOSKOOP. Gistermiddag om 2 uur had de opening plaats van de Winkelbeurs, wel ke gehouden wordt van 27 tot .en met 29 April 1927 in het Patronaatsgebouw. De voorzitter van het comité, de heer A. Pos, opende tie beurs met een kort woord qn gaf vervolgens het woord aan den Burgemeester dezer gemeente, dén heer P. A. Colfjn, welke de volgende rede hield. „Geacht Comité, Dames en Heeren, Zoo heeft dan ook eindelijk Boskoop, evenals zoovele gemeenten voor haar, haar winkelbeurs. Een dergelijke expositie is feitelijk, van te algemeene bekendheid en van te algemeen erkend nutu dan dat het voor mij mogelijk zou zijn met nieuwe woorden de noodzakelijkheid er van te betoogen. Als ik dan toch iets ter aanbeveling van deze winkelbeurs, ia, van hare nood zakelijkheid, zeggen wili, zult gij niet an ders dan zeer beknede klanken verne men, zal het slechts kunnen zijn een fyer halen van wat anderen reeds lang voor mirten in welsprekender bewoordingen hebben gezegd. Reclame maken voor uw zaak, reclame in allerlei vorm, reclame door wootrd en geschrift, reclame in eigen etalage,, maar niet minder bij wijze van gemeenschap pelijke expositie, is meer^ an meer ge worden een teeken dies tijds. Nu is het -eigenaardige, dat menigeen zulk een reclame een.vanzelfsheid vindt voor de zaken ju fcnzie groote steden, maar in het minst niet gevoeld de nood zaak er van voor eigen bedrijf, terwijl die noodzaak toch naar het mij yooi> komt, hier eerst recht aanwezig is, en dan, dan gaat het daarbij niet om de be langen van A of. van B, maar van de winkelstand in zijn geheel. Steeds leeft bij mij de vrees, en ik heb zulks mee* dan eens reeds uitgesproken, dat door de neringdoenden niet voldoende wordt ingezien de ernst van den toestand we-, ke ontstaan is door de ontwikkeling van het moderne snelverkeer, een proces, dat stellig nog verder zal doorwerken. En «vaar nu niemand meer zal terug wemschen de primitieve toestanden van voorheen, waarheen trouwens geen te- rugkeeren meer mogelijk is, diene men toch in de allereerste plaats een open oog te hebben- voor de gevaren weikv. •dreigen, gevaren, welke voortvloeien uit Jiet zich zoo gemakkelijk verplaatsen naar de groote steden. Een gevaar, dat ook weer niet geldt voor dezen of genen, al is het voor den een grooter dan voor den ander, maalr, dat den geheelen winkelstand bedreigt en daarom moet ook deze winkelstand georganiseerd, krachtig positie kiezen en doen wat in zijn vermogen is^ om er ger te voorkomen, dan dient alles wat op naijver gelijkt, te worden op zij ge steld, want een welvarende winkelstand is voor alle neringdoenden profij te-lijk, indien ergens dan is ook wel hier het spreekwoord toepasselijk: „Als het bij den een regent, druppelt het bij den ander". Het al dan niet door het koopewi pi> bliek ter markt gaan in eigen plaats is voor onzen winkelstand een kwestie van to be or not to be. Een ieder zij daarom op zijn hoede en bedenke, dat indien het publiek eenmaal' onder de bekoring van de winkelpalei- zen in de groote steden is geraakt, het terugwinnen er van geen gemakkelijke taak is. Wil de winkelstand in een gemeente als de onze, zich krachtig handhaven, dan moet ook tegen de concurrentie der groote steden een krachtige actie wop den gevoerd, dan moet naast het ver krijgbaar stellen van goede waar, tegen billijken prijs, ook het maken van rècla me niet worden vergeten, want wat baat het den winkelier, indien hij zelf al tot in het diepst van zijn wezen overtuigd is van de deugdelijkheid van zijn waar en de billijkheid van zijn prijzen, indien bet publiek, zij het uit onwetendheid, die* opvatting niet deelt? Dit bewerken der publieke opinie gaai uiterst bezwaarlijk voor den enkeling en dient hier dus weer krachs t te worden ge zocht in organisatie, een kracht welke ook weer int uiting is gekomen in den opzet dezer winkelbeurs tot welker ope ning wij heden bijeen zijn. Ik hoop, Dames en Heeren, zoowel ter wille van eiken exposant afzonderlijk als terwille van. onze plaats in haar ge heel, dat uw pogen n.I. het geven van meerdere bekendheid aan uw zaken met succes mag worden bekroond en dat niet alleen gij exposanten, maai* ook het publiek onder den indruk zal geraken van de deugdelijkheid van de verschei denheid en van de billijkheid in prijs van alles wat in de Boskoopsche winkels voorhanden is. En hiermede verklaar ik deze winkel beurs voor geopend". (Applaus). Hierna volgde een rondgang langs de stands. Het geheel zag ei* keurig uit. HAZERSWOUDE. Bij het steeds toenemend verkeer wordt de hoek aan den Gemeeneweg op den hoek van den Gemeeneweg op he\ dorp een voorwerp van groote zore, en voorzichtigheid kan niet genoeg aldaar worden aanbevolen. Een meisje dat Dinsdag per rijwiel den Gemeeneweg, kwam afrijden, kwam in botsing met een wielrijder, die uit het dorp kwam. met gevolg dat bedden kwa men te vallen. Het meisje, dat in cafe „Sport" werd binnengedragen, had zich nog al aan de knie bezeerd, en zal voor loopdg met moeten honden. HILLEGOM. De Emmabloem en de daaraan ve® bonden verloting van dameshandwerken Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ls. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 8.45 Sonate voor viool en piano. 9^.5011.50 Muziek. DAVENTRY, 1600 M. 5.40 Muziek. 6.05 Muziek. 6.20 De sonates van Beethoven. 6.30 Vaudeville-programma. 7.35 Populair concert 8.55 Concert 9.35 Koor: VolksRedenen. 9.40 Orkest. 9.5011.20 Muziek. HILVERSUM. 1050 M. 6.00—7.45 Concert 7.45 Politieberichten. 8.10 Concertgebouw te Amsterdam. 10.30 Persberichten. 10.30 RadioTooneel. PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 8.05 Galaconcert. T.O. Vorig jaar was het f1036 en in 1925 f933, Hillegom staat in .dazen aan de spits van: de gemeenten in Z.-H. Voor de plaatsen met gelijke bevolking is het de matador. In verband met de nieuwe Lighal verheugt het schitterend resul taat nog: meer. In de te Rotterdam' gehouden .alg verg. der Zuid-Holl. Vereeniging tot striding der tuberculose werd1 onze plaatsgenoot, de heer J. H. A, Vooren als secretaris herkozen. Burgerlijke stapd. Geboren: z.v. 3, A. FransenScgbers. D.v. G. G.eutskens Felts. Z.v. G. PerforsBartefe. D.v: G. van DreunenKrikke. Ondertrouwd: F. J. Gerritsen en R, M. P. Litjens. C. I. Zwaneveld enH. van der Zwan. K. de Wagt en G. Schipper* Getrouwd: L. Lagendijk en J. J. Boll. Voor de verbouwing en_ vergroe»- - ting der Ned. Herv. Kerk alhier, is ojl de Deide Paaschd^gen f 1923,2 c; ee?oll:eö teerd, bovendien voor het orgel f 111,50, dus ruim f2000 samen. LEIDERDORP. Dinsdagavond vergaderde de Gvn> nastiekvereeniging „Sparta". De voorzitter, de heer M. Splinter, opende deze vergadering met een wel komstgroet. De secretaris, de heer G Goedhart Gzn., las hierna de notulen voor der vo' rige vergadering. V001* diens uitvoerig keurig verslag werd hem dank gezegd Hierna volgde het verslag van dea penningmeester, den heer A. G. v. d, Steel. Het verslag liep van April '26— Aprü '27. Over dit tijdvak bedroegen, de inkomsten f 527,90, uitgaven f 526,97. De nog te betalen posten bedroegen f 127,13. Hierna volgde een voorstel van het bestuur om de donateursgelden iets vroe ger te innen dan gewoonlijk. Dit voor stel werd met algemeene stemmen aange nomen. De benoeming van een bestuurslid werd aangehouden tot de eerstvolgende algemeene vergadering. De voorzitter hierna het woord nemen de, dichtte zich tot den heer K. Mol' oud-penningmeester der vereeniging. Hij deed in een korte toespraak uitkomen, de diensten die de hegr M. gedurende zijn penningmeesterschap aan de ve£ eeniging heeft bewezen. De heer Mol werd hierna bij acclama tie tot Eere-lid gekozen. De heer Mol dankte 't bestuur en de vergadering voor de hem te beurt ge, vallen oi lerschèiding. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring, allen dankend voor hunne tegen woordigheid. KOUDEKERK. Op de bp ven zaal van (Mé Da Bruin heeft de Eieren- en Pluimveevei» ling haai* eerste vergadering gehouden onder leiding van den heer J. Mosterd Aanwezig waren 21 leden. De heer Mosterd opende de Vergade ring met een welkomstwoord aan de leden en zette nogmaals in het kort het doel van de vereeniging uiüeen. Voorla deelde hij mede, dat door het voorloop^ bestuur besloten is, op Dinsdag^ 3 .Mei a.s., des avonds te 7.30 uur, in Café De Bruin alhier, haar eerste veiling te hou- den. Mededeeling werd nog geaaan dat de vereeniging thans 35 leden telt, en dat voor leden der vereeniging 4 pet en voor niet-leden 6 pet. veihoon in reke ning gebracht zal worden. Tot definitieve bestuursleden werden gekozen de heeren J. Mosterd, J. D. Carts, J. C. van Egmond, T. DorrepaaJ, W. Koot, W. Rijnsburger en C. L. Koot Het bestuur verdeelde de functies als volgt: J. Mosterd, voorzitter; T. Dorre- paal, vice-voorzitter; J. 0. van Egmoüd, secretaris-penningmeester. Nadat nog eenige punten Van huishou de lijken aaid waren behandeld, werd de verggadering door den voorzitter ge sloten. Door den Commissaris der Konin gin is bsneemd tot buitengewoon gein veldwachter, de gemeentewerkman J. J. van Doorn alhier. Houders van moiorrütuigen wor den er op attent gemaakt, dat op Woens - dag li Mei a.s. de Rijksontvanger van Boskoop in de 0. L. bchool alhier van 3 uur mm. zitting zal houden, alwaar rta.n na vooraf gedane inlevering van hun aangiftebiljet bij den ontvanger oï. den ambtenaar Bos r Li&sfc Dinsdagavond vergaderde de Afd. van de Algem. Vereen, v. Bloem, bollencultuur in „De Witte Zwaan De voorzitter openit de vergadering met een woord van dankbare herinn», ring aan wijlen onzen secretaris, dei heer De Graaf, en een woord van wei - kom aan den nieuwen 2 en voorzitter v Til. Aan de orde komt de beschrijvings brief der a.s. 157e Algem. Vergadering, waaruit blijkt, dat 20 mille meer zal moe dig zijn dan oorspronkelijk geraamd. Het bestuur heeeft met algem. stem men uitgekozen het plan van Architect Kraan van Oegstgeest, waarvan een be schrijving wordt voorgelezen. Het geheel doet royaal aan en het is don architect igelukt, iets geheel nieuws te ontwer pen in modernen stijl. De Beurszaal zal een afmeting hebben van 64 x 19 Mieter, plus twee rijen boxen, bestemd voor kantoortjes. Voorts gijn ondergebracht ruime koffiekamer,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2