NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 26 APRIL 1927 DAG-AGENDA. Dinsdag 26 April, 's av. acht uur. Foyer der Stadsgehoorzaal: Lezing over Merijntje Gijzen's Jeugd, door A. M. de Jong. Dinsdag 26 tot Donderdag 28 April, 'e av. 7—10 uur, R.-K. Volksbond, Steenschuur 15: Brood- en Banketbak kerij-tentoonstelling van de werk stukken v. d. leerlingen der Vakschool Woensdag 27 April, 's av. acht uur. ..Prediker", Janvossensteeg: Vergade ring van de werkers der A.-R. Prop. Club „Dr. A. Kuyper". Woensdag 27 April, R.-K. Vakschool voor Meisjes, Noordeinde 50: Tentoon stelling. Geopend: 35 en 79 uur. Donderdact 28 April, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert - h. Man nenkoor de Vereenigde Zangers. Donderdag 28 April. R.-K. Vakschool ▼oor Meisjes: Tentoonstelling. Geopend tVi5 en 79 uur. Donderdag 28 April, 's av. acht uur, Geref. School, Hoogl. Kerkgracht: Alg. Verg. der Geref. Schoolvereen. Vrijdag 29 April, 's av. kwart over zeven, Catechisatielokaal No. 1, Hooi gracht 99: Jaarverg. Schoolhulp voor Zuid-Holland. Spr. de WelEerw. Heer Ds. J. G. Feenstra, van Scheveningen. Vrijdag 29 April, 's half acht. Jaarl. Verg. van Aandeelh. in de N.V. „N. Leidsche Courant'' ten kantore. Hooi gracht 35. Vrijdag 29 April, s av. acht uur. Hoogl. Kerk: Kerk-Concert door de .Chr. Oratorium Vereen. „Co:i Am ore". Zaterdag 30 April, 's midd. twee uur, Jaarl. Verg. van Aandeelhouders der N.V. Mij. tot Expl. v. Om*. Goederen, ten kantore der Mij. Dinsdag 3 Mei, 's middags vijf uur, Breestraat 119: Ledenverg. v. d. Ver. Herstellingsoord „De Leidsche Buiten school". Vrijdag 6 Mei, 's av. acht uur. Stads gehoorzaal (kleine zaal): Chopin-voor- dracht, door Rie Batenburg. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 April tot en met Zondag 1 Mei a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. H. de Hoop, 2e voorzitter; A. H. Nie- wenhuis, le secretaris; W. Wassink, 2de secretaris; G. van Hoven, le pen ningmeester, G. J. Heusinkveld, 2de penningmeester:; W. J. Sijbrant, W. Dijkshoorn, en C. van Wijk, bestuurs leden. De komende jaarvergadering stelt de vereeniging weer voor een vacatu re-vervulling, omdat vr. v. Wijk in verband met zijn optreden als werk gever uit de organisatie is getreden per 31 December. Het bestuur meende ook ditmaal, evenals ten vorigen jare, bij vi*. de Jong, de vacature te moeten doen voortbestaan tot de jaarvergade ring. De teruggaande beweging in leden tal is helaas ook dit jaar niet tot staan gebracht. Het aantal bedankjes heeft dat der aangifte van nieuwe leden overtroffen, al is er, gelet op de getal len van vorige jaren, wel eenige ken tering te bespeuren. Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1926 283 en aan het einde des jaars 278. Deze zijn ondergebracht in 13 afdee- lingen of correspondentschappen; ver der zijn er nog 20 verspreide leden, 't correspondentschap Leiden telt 5 le den (4 werktuigkunde, 1 kunstnijver heid); getracht zal worden de getals sterkte op te voeren. „Gesignaleerd" wordt het begin van een actie tegen Werktijdverlenging zonder betaling bij de N. V. Holland- sche Constructie-Werkplaatsen te Lei den. „Van een onzer leden, werkzaam bij bovengenoemde onderneming, kreeg ons bestuur de mededeeling dat in ver band met de ophooping van werk zaamheden de werktijden dusdanig ge regeld waren op de tekenkamer, dat de aldaar werkzame teekenaars een werktijd kregen van ongeveer twaalf uur, zonder daarvoor extra bezoldi ging te ontvangen, terwijl ook niet me degedeeld werd, voor welken termijn dit overwerk gelden zou. Een uitvoerig schrijven onzerzijds met verzoek om een onderhoud, werd beantwoord met de opmerking, dat de directie niet gesteld was op inmen ging van derden en e.v. bezwaren, zoo die er waren, met de personen in kwes tie besprak. Een nadêr onderzoek bij twee leden onzer vereeniging, aldaar werkzaam, bracht ons tot de wetenschap, dat in- üividueele bezwaren bij de directie konden worden kenbaar gemaakt, maar dat ook daar nooit eenig be scheid op werd gegeven. In verband met de verstrekte gege vens werd opnieuw een schrijven ver zonden, eveneens met verzoek om een onderhoud, welk schrijven niet be antwoord is geworden. Inmiddels zijn de ledien van onze vereeniging, aldaar werkzaam, vertrokken. Een krachtig opwekken van de daar werkzame technici zal noodig zijn om. door organisatie te trachten aan de willekeur een einde te maken". De verlies- en winstrekening sluit met een nadeelig saldo van f 729,59. Uit de werkloozenkas trokken in '26 36 leden; zij hadden te zamen 2851 Werkloosheid^dMgen on 1407 trekkings dagen. Van die 36 waren: 1 electro- technicus; 33 bouwkundigen en twee werktuigbouwkundi gen De 36 werkloozen ontvingen een be drag van f 2571,20 aan uitkeering. Onrechtmatig moest in 4 gevallen worden verklaard in totaal f 39,50, waarvan 9.90 door de betrokkenen terugbetaald werd. terwijl f 29,60 uit de vereenigingskas werd teruggestort. Zuiver uitgekeerd blijft dus een be drag van f 2531.70. Het informatiebureau werd. in het afgeloopen jaar van Arnhem naar Am sterdam overgeplaatst. Er was in den zomer meer vraag dan in den winter. Het aantal inge schrevenen bedroeg op 1 Jan. 1926 36, op 31 yecc. 1926 32. RECLAME. STOFFEN. Een smaakvolle en rijk gesorteerde collectie, vele en mooie kwaliteiten, tallooze dessins en kleurstellingen. Dat is het wat U noodig hebt, om nu eens prettig te kunnen kiezen voor Uw zomertoilei. Ons „Vrij entrée" biedt U de gunstig ste gelegenheid zonder verplichting Uwerzijds onze kearcollectie zomer- nouveauté's te bezichtigen. Voiles met en zonder rand, mousselines in wol en katoen, Crêpe of Tnssor een chique wollen ruit, of een zeer mo derne composé stof. Een stemmig Uni toilet van een fijn wollen ribsstof of een zachte charme- laine of in het voor felle voorjaars- kleuren hijzonder geschikte ribs, pa pilion weefsel. Dagelijks ontvangen wij nog per lucht post de laatste snufjes uit de groote modes centra's. Onze zijdencollectie is uniek en maakt de bewondering van elke Dame gaande. Wij voeren alle kunstzijde en wasch- echte katoenen artikelen der bekende tricoline fabrieken. 'Bezichtigt de speciale Etalage. Onze Etalages zijn een spiegel der hedendaagsche Mode. VRIJ ENTRÉE! VRIJ ENTRÉE! KERK EN SCHOOL. BEVESTIGING. INTREDE EN AFSCHEID. Ds. G. Laarman nam wegens vertrek naar Hilversum Zondag afscheid van de (Geref. Kerk te Klundert met een predii katie over Maitkeüs 17 1921. Op zijn verzoek werden geen toespra ken gehouden. Toegezongen werd de bekende zegenbede. Wegens vertrek naar Scheveningen nam Ds. J. F. Röfch Zondag afscheid van de Ned. Herv. Kerk te Almkexk met een predikatie over Mafcth. 28 20. Spr. besloot zijn predikatie met de gebruike lijke toespraken. Ds. Röth werd toege sproken door ouderling J- Pruissen, door den heer J. P. Cornelis, hoofd der Herv. School, door den heer P. Berg meier, burgemeester, door Ds. J. R. B. Feykes van Steen wijk en door den Con sulent Ds. Kalkman van Werkendam. Toegezongen werd P&, 79 .-4 £n 7 en Psalm 121 14. Zondagavond heeft in de Groote of St. Bavokerk Ds. G. W. C. Vunderink, die de benoeming tot Directeur van het internaat van het Chr. Lyceum te Zeist aanvaardde, afscheid genomen van de Ned. Herv. Kerk te Haarlem. Als tekstwoord koos spr. Johannes 17 .15. De gemeente zong daarna Gez. 155 5 toe- Na het uitspreken van de zegenbede sprak ouderling Bijkerk Da Vunderink hartelijk toe. Op zijn verzoek zong de gemeente den scheidenden Predikant toe rs. 121 4. Na Paasch-Maandag tot zijn dienst werk bevestig te zijn, deed ae heer K. P. de Groot Zondagmorgen intrede bjj de Oud-Geref. Genu te Delft. Na gebed en psalmgezang koos de ganger als tekst voor de predikatie Rem 1 15 en 16. OPGRAVINGEN IN HONGARIJE. Een Wolff bericht uit Oedenburg (Sopron) in West-Hongarije meldt, dat bij opgravingen in het gebied der gemeente Mulclenau de overblijfselen van een kerk werden ontdekt uit den tijd van koning Stefanus den heilige. Onder de puinhoopen werden tal van geraamten o.a. verscheidene met op vallend grooten schedel en voorts vele oude zilveren voorwerpen gevonden. VER. VOOR TEEKENONDERWIJS. Zaterdag heeft de Nederlandsche Ver eeniging voor Teekenonderwijs te Rot terdam haar 47ste algemeen© vergade ring gehouden onder presidium van prof. W. v. d. Pluym, die in zijn ope ningswoord den overleden voorzitter, den heer F. Jacobs, en prof. Allebé her dacht. Herkozen werden als bestuursleden de heeren D. Postma, R. W. P. de Vries Jr. en M. Winkel, terwijl de heeren A H. S. Wirtz en Barendrecht gekozen werden. De heer M. van Dijk, uit Haarlem, werd tot voorzitter gekozen. Vervolgens heeft de heer J. H. de Groot, architect te Amsterdam, een lezing gehouden over: Contrapunt en vormencompositie. Des middags is de Nederlandsche Vereeniging ten stadhuize ontvangen door den waarnemend burgemeester, wethouder A. de Jong. GEMENGD NIEUWS. O ver lie ld en. Mej. van G., cLieJ ide vorige week te Hoensbroek door een auto werd overreden, is tihans laan de gevolgen overleden. Brandstichting. Aan het ,,'Njt v. h. N." meldt men uit Delf zijl- Door onze politie is aangehouden! cn in verzekerde bewaring gesteld, ide boerenarbeider H. H., uit deze ge meente. De aangehoudene wordt verdacht van brandstichting in de boerderij v. (den heer L. A. Burma te Amsweer, welke boerderij in November 1926 'n prooi der vlammen is geworden met/ 'den geheelen oogstinhoud. Verdachte, die destijds een gedeeJ) te van de boerderij bewoonde, zal ter beschikking yan de justitie worden gesteld. Doodslag. Men meldt uit Roer 'mond: Omtrent de mishandeling met doo delijken afloop gistermorgen te Roer mond gepleegd, vernemen wij nader, [dat omstreeks half acht in de voor stad St. Jacob een woordenwisseling, ontstond tusschen den 58-jarigen schil) |der H. Leyendeckers en zijn stief zoon H. H., loodgieter van beroep. De twist liep aldra hooger en aan weerszijden vielen harde woorden. Op een gegeven moment greep een heete koff.ekan van de tafel en bedreigde hiermede zijn stiefzoon. Deze greep een broodmes, dat ook op tafel lag, stak daarmede naar zijn stiefvader en raakte deze op iden Mn kerwang. Doordat het mes vermoedelijk op het kaakbeen afgleed, kwam het te recht in de linkerzijde van den hals waardoor een diepe steekwonde en een inwendige verbloeding ontston den. Een half uur later is L. over leden. Het lijk werd door de politie naar het Louisahuis overgebracht; 't met bloed bevlekte broodmes werd' in beslag genomen. De verdachte, die eerst niet was te vinden; heeft zich later zelf op hei- politiebureau aangemeld, waar hij be kende den steek te hebben toege bracht. Zoowel de verslagene als de ver dachte stonden in hun omgeving gun. stig bekend, hoewel de verhouding tusschen beiden reeds meermalen tot woordentwist aanleiding gaf. Levend verbrand. Zondag imiddag heeft te Steenbergen een zeer tragisch ongeval plaats gehad, dat groote ontroering in de gemeente te weeg bracht, meldt het „D. v. N- Dr." Toen de heer Wijnen, hoofdonder wijzer, wonende in de Blauwstraat, van een boodschap thuiskwam, vond 'hij in de keuken zijn echtgenoote, ge? heel met brandwonden overdekt op fden grond liggen. Terstond werd zoowel geestelijke als geneeskundige hulp ingeroepen. De laatste, hoewel spoedig ter plaat se,, mocht niet meer baten. Onder de hevigste pijnen overleed de vrouw. Omtrent de juiste toedracht van dei 'gebeurtenissen tast men in het Ö.uis- ter. .Van Meyr. Wijnen, die gebruik maakte van een stoof om haar voeten 'te warmen, schijnen op een gegeven oogenblik kousen en kleederen vlam 'gevat te hebben met het noodlottig; igevolg. In de keuken zelf is nietsi verbrand. Mevr. Wijnen was ongeveer 50 jaar oud en moeder van 5 kinderen, van welke de oudste dochter drie weken geleden te Dongen in het Zusterkloos ter trad. De deelneming met de zwaar gtetholj Ten familie is algemeen. V eroorti.ee ld. Voor den po litierechter te Haarlem diende gister morgen opnieuw de zaak tegen een wethouder van Beverwijk, die onlangs [door den politierechter weid veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf,, wegens b'el'eediging van politieambt© Baren in functie en van Iden burge meester van Beverwijk. De veroordeelde was tegen dit von nis in verzet gekomen. Het O. M. vorderde tegen Iden ver dachte vier maanden voorwaardelijke) gevangenisstraf, met een proeftijd v. (drie jaar, onder de bijzondere voor- waaide, dat verdachte een jaar lang) geen herberg zal bezoeken. De politierechter overwoog, 'dat het Mpzet tot beleedigen aanwezig was, en veroordeelde verdachte opnieuw tot veertien dagen gevangenisstraf. Huur verhoog ingi De wo (ningmaatschajppij N. iV. „Gemeen schappelijk Eigendom" te Delft heefti [besloten jde weekhuur van groote com) pi ex en woningen in verschillende straJ ten aldaar te verhoogen met 30 a 39 pet. Door deze verhooging* welke 1) iMei a.s. ingaat, worden eenige hon- jderden bewoners getroffen. In ,de laatstgehouden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeel houders in genoemde vennootschap is besloten over 1926 een dividend uit' te keeren van 14 pet. op de gewone aandeelen en 8 pet. op de preferente aandeelen. Mevr. Q. gehoor d. De .Offi cier van Justitie heeft een gerechte lijk voor-onderzoek gelast tegen Me vrouw Q., echtgenoote van dien door. Vergif omgèkomen kapitein der mili taire administratie in Den Haag, alsj fveidacht van mededaderschap of me deplichtigheid aan het misdrijf, ter zake waarvan majoor Dr. G. zibli, in1 voorloopige hechtenis bevindt. Na een langdurig, verhoor op Don! derdag j.l'.. dat bijgewoond -weid dboi) £ien 'door haar gekozen raadsman Mix !H. N. J. G. vanMeerten, te Den Haag, kon mevr. Q. vertrekken. UIT ONZE INDIEN. DE BEGROOTING VOOR 1926. Het saldo van de begrooting voor 1926 is voor den gewonen dienst f 98.700.000 gunstiger en voor den bui tengewonen dienst f 16.900.00 ongunsti ger. De meerder opbrengst van de be lastingen bedraagt f65.700.000, die van monopolies f 2.500.000, die van produc ten f28.300.000 en die van 's lands bedrijven- f 2.400.000. De slofbecijfering heeft uitgewezen, dat het overschot op de begrooting voor 1926 voor gewoon 98 millioen gulden bedraagt. DE GELIJKSTELLING DER CHINEEZEN. Een voorontwerp van wet met be trekking tot de wijziging van artikel 163 der Indische Staatsinrichting, (meer bekend onder het nommer dat het in het Regeeringsreglement. droeg, nJ. artikel 109) is thans in handen van de Indische regeering. Men weet, dat de Regeering ten vo rigen jare in den Volksraad heeft ver klaard, dat een wijziging van dat ar tikel in studie was. Van Chineesche zijde is, gelijk men weet, herhaaldelijk op die wijziging aangedrongen, ten einde de mogelijk heid van gelijkstelling met Europea nen ook voor deze bevolkingsgroep te openen. Die studie heeft blijkbaar vruchten gedragen in den vorm van dit voor ontwerp. NIEUWE COMMUNISTENZAKEN. De Crt. verneemt, dat de communis tenzaak betreffende den aanval op den hoofdagent van politie van Hal in den nacht van 12 op 13 November j.l., binnenkort naar den Landraad zal worden vérwezen. In deze zaak zijn 8 beklaagden gedagvaard, Timin, Wa- chid, Ketjil, Ambijah, Sinan, Sanah, de inlandsche vrouw Kaini en Abas, allen wonende op Slipi, Batavia. Men weet, dat in Gang Scott, de daar op ronde zijnde hoofdagent van poli tie van Hal werd aangevallen door 'n bende communisten. In het gevecht werd van Hal ernstig gewond. Eerst onlangs kon hij het ziekenhuis als ge nezen verlaten. Van de bende werd een gedood, wiens identiteit eerst werd vastge steld honderd dagen na zijn dood, toen zijn vrouw voor die gelegenheid een slametan wilde geven. Eenmaal dezen draad in handen, kreeg de po litie in een minimum van tij-d helder heid in deze eerst duistere zaak. JOURNALISTIEK. Bij de Java-post is een strooibiljet gevoegd, dat eenige nadere bijzonder heden brengt over het met 1 April te Bandoeng verschenen katholieke dag blad ,J)e Koerier". Het verschijnt met goedkeuring van den apostolisch vica ris van Batavia als een uitgave van de N.V. Dagblad de Koerier, waarvan commissarissen zijn de heeren R. L. E. de Bruyn en dr. J. Schmutzer, het Volksraadslid. Als leider treedt op de heer J. J. van der Bie, terwijl in de redactie is opgenomen mevrouw Ko LuijckxSleyfer. DOODSLAG IN EEN EXPRES-TREIN. Op 20 Maar is in den expres-trein Jog jaKrojaCherihonBatavia dood slag gepleegd. Na het vertrek uit Koe- toardjo kregen tusschen deze plaats en Preanboen, 2 inlanders zulk een hoogloopende twist over een vrouwen kwestie, dat één hunner zijn mes trok en hen ander morsdood stak, waarna de moordenaar het lijk van zijn slacht offer uit het coupé-raam wierp ter zij de van de baan. Eén der overige passa giers trok aan de noodrem. De trein stopte, het lijk werd gevonden en met den dader overgegeven aan het be stuur te Premboen, voor het verder on derzoek. WAAR GESTOLEN DYNAMIET VOOR DIENDE. Een maand of vier, vijf geleden werd er melding gemaakt van een diefstal van dynamiet uit de Romanietfabriek te Batavia en de aanhaling van ette lijke dynamietpatronen ten huize van opgezetenen van het land Antjol. Bij een zekeren Imang werden niet min der dan 25 dynamietpatronen aange haald. De „Courant" weet thans mede te deelen, dat deze zaak toch nog erger blijkt te zijn dan eerst algemeen werd vermoed. De eerste verdenking was, dat de patronen door de vissohers gebezigd zouden worden voor de vischvangst in zee of in de kali. Doch de laatste spion nenberichten hebben aan het licht ge bracht, dat die diefstal van dynamiet ook behoorde tot het programma van de communistische relletjes te Bata via. Een mantri-politie van de opium recherche moest van zijn spion bericht hebben ontvangen, dat de visschers van Antjol in betrekking stonden tot de communisten en door dezen wer den overgehaald om mede te doen aan Gemeentelijke Aankondigingen UITBREIDINGSPLAN DER GEMEENTE. De burgemeester, Hoofd van het Ge meentebestuur van Leiden; Gelet op artikel 31 der Woningwet; Brengt ter algemeene kennis, dai het door den Gemeenteraad, in zijnt vergadering van 21 Februari 1927 vas> gestelde plan tot herziening van he uitbreidingsplan der gemeente, be treffende 't gedeelte gelegen tusscher de Heerenstr. en de Schelpenkade er betreffende den verbindingsweg be westen de Roomhurgerbrug van der. Hoogen Rijndijk naar het Utrechtschi Jaagpad, door de Gedeputeerde Stater, dezer provincie is goedgekeurd bij hut besluit van 20 April 1927, G. S. 61/1, ei dat het bedoelde plan met de daarbij behoorende kaarten, grondteekenin- gen, enz. op de Secretarie der gemeen te voor een ieder ter inzage ligt. Leiden, 26 April 1927. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. de relletjes. Zij zouden met de gesto len dynamiet eerst de bruggen in de lucht laten vliegen, zoodat het alge meen verkeer zou worden verbroken, Om de overige bewoners hang te ma ken, zouden er ook een paar huizen van niet-communisten vernield wor den. Al de bijeenkomsten tusschen de visscherslieden en communisten ge schiedden in open zee, zoodat de poli tie niet tusschenbeide kon komen. Van een der samenzweerders kwam de po litie te weten, dat hij dynamiet in huis moest hebben. Het huis van Imang werd dan ook dadelijk onderzocht met gevolg, dat onder zijn ledikant begra ven een 25-tal patronen werd gevonden Imang beweert tot nog toe hij hoog en laag volstrekt geen communist te zijn en ook niet te weten hoe die dynamiet daar gekomen is. TEGEN HET COMMUNISME. Uit Bandoeng wordt aan het Bat. Nbl. geschreven: Bandoeng's regent heeft zich per soonlijk geplaatst in de leiding van de anti-comimunistische actie welke den laatsten tijd alhier met kracht gevoerd wordt. Na de dagtaak trekt hij er nog dikwijls, vergezeld van een inlandsch besuursambtenaar, op uit om in de een of andere desa d^ bevolking toe te spreken en te waarschuwen voor het roode gevaar en de slechte invloeden van al wat communistische neigingen vertoont. Dit goede voorbeeld zal ondèr weda- na's en andere bestuursambtenaren wel spoedig navolging vinden. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Klaas Martinus z.v. J. M. Hols en M. Postma Jannetje d.v. C. Zwanenburg en K. van Dutjn. Gerrit z.v. G. Schaap en A. de Vreugd. Willem z.v. W. Guijt en M. van der toit. Cornells z.v. O. Brussee en A. Spierenburg. Pietje d.v. H. de Best^ en C? van der Plas. Johannes Cornelis Mo ria Theresia z.v. P. P. van Rijn en P. A M. Caspers. Cornelis z.v. C. van Dijk en A. E. Vooys. Dorothea Antonia Ma ria d.v. Th. li. de Lange en G. M. van Leeuwetn. Willem en .Johannes zonen van C. van 'der Bent en C. A. Nieuwen- ertrouwd: Dirk Schnell' en Alida Barnhoorn. Willem van Dijk en Geertje Duif er. Jan Brussee en Geertje Rem meiswaal. Getrouwd: H. J. Schaap en J. Ouwe» hand. D. Verloop en C. D. de Wit. R A. A. van der Beek en E. A. M. G Leesberg. J. Varkevisser en L. van der Plas. Overleden: Johannes van der Spek 08 j. z.v. J. van der Spek en E. Beijersber gen. Anne Freerks Elzinga 59 j. echt genoot van A. van Egmond .Jan van der Plas 69 j. wedn. van H. Zurjderduin. KATWIJK AAN ZEE. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier is als predikant be roepen Ds. Kalkman pred. te Werken dam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door de Rijkspolitie hier ter plaat se is in samenwerking met de recher che te 's-Gravenhage aldaar aange houden en in verzekering gesteld een zekere v. d. M., verdacht van het ple gen van abortus, alsmede twee ba kende „dames" w© gens medeplichtig heid. NOORDWIJK. Met het oog op de a.s. Gemeen teraadsverkiezing houdt de A. R. ^Kie? vereeniging „Nederland en Oranje" he denavond acht uur een openbare verga dering in de zaal voor Prot. Belangen te Noord wijk aan Zee. Gisteravond is vrij plotseling op 74-jarigen leeftijd overleden de heer C. J. L. van der Meer, oud-wethouder dezer gemeente en oud-lid van de Prov. Staten Van Zuid-Holland. De overledene behoorde tot de R.-K. Staatspartij en was o.a. president-com missaris van „De Leidsche Courant", Ook was hij in bloembollenkweekers kringen een bekende persoonlijkheid en gedurende vele jaren lid van het H. B. van de Algemeene Vereeniging v. Bloembollencultuur. OEGSTGEEST. Zooals bekend is door de Propa- gandacommissie voor het Drentsche kind een collecte georganiseerd, te houden in alle gemeenten van ons land in den vorm van verkoop van een bloempje. Waar deze collecte ge schiedt mat vol to in stemming van H.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2