NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 23 APRIL 1927 Gewijde en Ongewijde Historie. BET BABYLONISCHE ZONDVLOED VERHAAL. Er .is geen enkel Oudtestamentisch verhaal, waarbij de verwantschap van „Babel" en „Bibel" zoo aan den dag treedt als bij het Zondvloedverhaal uit Gen. 69. De overeenkomsten zijn hier zoo treffend, dat men er welhaast niet aan ontkomen kan, aan directe of indirecte betrekkingen tusschen bei de te denken, en het ongeloof, uit gaande van de vooropgezette meening dat er geen bijzondere openbaring mo gelijk is, is dan ook direct klaar om de opvatting te propageeren, dat het Bijbelsch verhaal aan de Babylonische bronnen ontleend is. Het denkt zelfs niet aan de mogelijkheid, dat bei de op een gemeenschappelijk origineel zouden kunnen teruggaan, en dat de historische waarheid in de gewijde overlevering zuiver zou bewaard zijn, terwijl zij in de traditie der heiden- sche volkeren met allerlei onzuivere elementen zou vermengd zijn, gevolg van den steeds verder gaanden afval van den waren God. Daarom willen wij, nog vóór wij het Babylonische Zondvloedverhaal in bij zonderheden nagaan, wijzen op de reeds a priori aan te nemen groote waarschijnlijkheid, dat het in tal van punten met het Bijbelsch verhaal zal overeenstemmen. Bedenkt men, dat ook de herinnering der heidensche vol ken teruggaat tot Noach en neemt men in aanmerking dat de overlevering in de Oostersche wereld zeer constant is, ja soms in eeuwen nagenoeg niet ver andert, dan zal men er zich over ver bazen, dat er niet nog meer Oudoos- tersche parallellen tot het Oude Tes tament bestaan dan men reeds aan wijst, althans meent te kunnen aan- .wtizen. Wat nu het Babylonische Zond vloedverhaal betreft, dit maakt deel uit van het beroemde Gilgamesj-epos, het groote nationale heldendicht der Babyloniërs, dat uit 12 spijkerschrift- tafels bestaat met ongeveer 3000 re gels. Het eerste spoor daarvan werd in 1872 door George Smith ontdekt, die in het Britsch Museum naar schep pingsvnrhalen zocht en toen een stuk van een kleitafel vond, waar o.m. ge zegd werd: „het schip rustte op den berg Nisir". Het epos werd gevonden in Assur- banipals bibliotheek te Ninevé, in meerdere, zeer fragmentarische exem plaren, grootendeels in het Assyrisch en slechts enkele fragmenten in het nieuw-Babylonisch geschreven. Op de elfde tafel van het Gilgamesj-epos is ons het Zondvloedverhaal bewaard ge bleven. Het telt ongeveer 200 regels. En evenals wij in ons blad van 14 da gen geleden het verhaal van Berosus opnamen, zullen wij in dit nummer en dat van de volgende week Zaterdag het spijkerschriftverhaal van den Zondvloed in hoofdtrekken laten vol gen. Daarna hopen wij het. zoowel in zijn geheel als op de afzonderlijke pun ten, met het Bijbelsch verhaal uit Ge nesis te vergelijken. Op de vraag van Gilgamesj aan Oeta napisjtim, hoe deze in het bezit der onsterfelijkheid gekomen is, verhaalt Oeta-napisjtim hem het verhaal van den grooten vloed: Sjoerippak, de stad, die gij kent, gelegen aan den oever van den Eufraat Die stad was oud. De goden in haar, om een vloedstorm te maken dreef hun hart hen, de groote goden. Hun vader (d.i. raadgever) was Anoe, hun raadsman de held Enlil, him heraut Nimoerta (de krijgsgod), hun vorst Ennoegi (de god der onder wereld). Zoo zijn dus de groote goden voor nemens de stad Sjoerippak, een over oude stad waarvan de resten bij de opgravingen gevonden zijn en die na 2100 v. Chr. uit de Babylonische ge schiedenis verdwijnt, door een vloed- storm te verdelgen. Doch een der goden, Ea, de „heer der wijsheid" waarschuwt zijn gunste ling Oeta-napisjtim. Hij kan dezen evenwel niet rechtstreeks meedeelen, wat in den raad der goden is beslo ten; daarom richt hij zich tot den wand van de rieten hut, waarin Oeta- napisjtim vertoeft, vertrouwende, dat deze het dan wel zal begrijpen. Leidsche Penkrassen. De heer der wijsheid, Ea, was met hen gezeten en hun plan deelde hij mee aan een rieten wand: „Rietwand, rietwand! Muur, muur! Riétwand, hoor! muur, let op? Bewoner van Sjoerippak, zoon van Oebaratoetoe, laat varen huis, bouw een schip. Verlaat uw bezit en denk aan uw leven; veracht uw have, red uw leven, breng allerlei levenszaad op het schip! Het schip, dat gij bouwen zult, Nauwkeurig moeten zijn afmetingen zijn, aan elkander gelijk moeten zijn breedte en lengte zijn, laat het af op den oceaan!" Oeta-napisjtim begrijpt wat hem te doen staat. Hij voorziet evenwel dat zijn medeburgers zullen vragen, waar om hij een schip gaat bouwen, en legt deze kwestie aan Ea voor. Dan antwoordt Ea hem: y' „Gij zult hen aldus antwoorden: Enlil (de god der aarde) verstoot mij en haat mij; daarom kan ik niet in uw stad blijven wonen; op het gebied van Enlil zal ik niet langer toeven. naar den oceaan, bij Ea, mijn heer, wil ik wonen. Over u zal hij overvloed doen regenen. Dan volgen een stuk of tien regels, die verminkt tot ons gekomen zijn of geheel ontbreken. De bedoeling is even wel duidelijk; Ea doet Oeta-napisjtim een uitvlucht aan de hand om de be woners van Sjoerippak in slaap te wiegen; dezen mogen het naderend verderf niet ontgaan. UIT DE OMGEVING. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Gisteravond half 8 vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den burgemeester, den heer G. v. d. Valk Bouman. Alle raadsleden waren aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed; daarna worden de notulen der vorige vergadering gele zen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens doet de voorzitter mede- deeling, dat hij in verband met het door den heer Klaver in de vorige ver gadering gevraagde een schrijven heeft gericht tot en inspecteur van het On derwijs, die hem heeft geantwoord dat de betreffende kinderen die niet school gingen niet gevaccineerd waren en de Leerplichtwet niet v. toepassing is op kinderen die niet gevaccineerd zijn. Mocht er van verwaarloozing sprake zijn dan zou ingrijpen op den weg van den Voogdijraad liggen. Van den Minister van Onderwijs is bericht ingekomen, dat het salaris van de onderwijzeres aan de Openbare school niet door het Rijk zal worden vergoed; haar ontslag is dan ook per 15 April jl. ingegaan. Van den Directeur van Gemeente werken te Boskoop is bericht ontvan gen, dat de reparatie van den Water toren 1250 zal kosten, waarvan 530.33 komt voor rekening van de ge meente Leiderdorp, de rest is voor Zoeterwoude. Ingekomen is 'n schrijven dat op 15 Febr. j.l. een krankzinnige is overle den, die 35 jaar op kosten der Gemeen te in de stichting „Bloemendaal" is verpleegd. Voorts is ingekomen een rapport van den Keuringsdienst van Waren over het 1ste kwartaal 1927; in 11 win kels zijn onderzoekingen verricht; 2 artikelen werden afgekeurd. Nadat eenige wijzigingen der begroo ting zijn goedgkeurd, deelt de voorzit ter mede, dat van Ged. Staten een schrijven is ingekomen over den finan cieelen toestand de Gemeente, waaruit volgt dat het percentage Gem. Inkom stenbelasting moet worden verhoogd. De voorzitter wijst op den achteruit gang der inkomsten van den boeren stand en op de verhooging der uitga ven voor middelbaar- en nijverheids onderwijs. Voorgesteld wordt het per centage te brengen van 1 op 2, waar mee de raad accoord gaat. Voor de assistente aan de Openbare School, die thans meer dan 40 leerlin gen telt, wordt tot wederopzeggens 40 per maand toegestaan. De heer Klaver vindt dit bedrag wel wat wei nig, doch de voorzitter wij9t er op, dat rige in kwestie, noch van zijn vader, die helaas niets beters te antwoor den wist; maar mogen wij ons zelf niet gelukkig prijzen, dat wij onzen kinderen iets mooiers en verheve- ners kunnen voorhouden en inpren ten? Hoe arm ware de maatschappij met al haar vooruitgang en schat ten, indien al haar wijsheid zich moest bepalen tot hetgeen de redac tie van het „Hdbld." en haar Haag- sche redacteur over en omtrent het Paaschfeest te berde brachten". Inderdaad, Amice, wat zijn wij door Gods genade ,als Christenen van on derscheiden Kerkelijke gezindt, dan toch gelukkig. Voor ons is niet alles nieuw om straks weer dood te gaan, maar is juist het Paaschevangelie ons de zekerheid dat in Christus ons leven is vernieuwd en tot een eeuwige zalig heid is gemaakt. Dan hebben ook wij wel oog voor de heerlijke ontwaking in de natuur die ons de zaligheid van het nieuwe leven in Christus te beter te verstaan geeft, maar dat is voor ons nooit het diepste nooit het paaschfeit. Toch is er zooveel in te genieten wanneer ook de natuui; ons den rijk- dit de gewone betaling is, die in over leg met den Schoolopziener is vastge steld. Van de Ver. „Wijkverpleging" is een verzoek ingekomen om subsidie. B. en W. zijn overtuigd van het nut van de aanwezigheid eener wijkzuster in de gemeente en stellen voor, een subsidie te verleenen van 500 per jaar. De heer Groenendijk vraagt of ieder een van de wijkzuster hulp kan ont vangen, ook de niet-leden der vereeni- ging. De heer de Bruyne, weth., merkt op, dat de bedoeling is dat on- en minver mogenden, ook al zijn ze geen leden der veneeniging, op een briefje van den burgemeester gratis geholpen zul len worden. De heer Klaver vree9t dat de kosten der wijkverpleging niet kunnen be streden worden uit de 750 contributie en 500 subsidie, doch dat er meer noodig zal zijn. De voorzitter antwoordt, dat hij een voorstander is van het particulier ini tiatief, en dat hij meent dat het be drag der contributie nog kan opge voerd worden. Bovendien is ook de na burige gemeente Zoeterwoude om sub sidie gevraagd. Op een vraag van den heer Klaver antwoordt de Voorzitter dat alle on- en minvermogenden, van welke ge zindte ook, door de wijkverpleegster zullen worden geholpen. Het voorstel van B. en W. om voor- loopig en tot wederopzeggens 500 sub sidie te verleenen wordt goedgekeurd. Tenslotte is aan de orde het voorstel van B. en W. een bijdrage van 250 a 300 toe te staan voor de opruiming van een brug bij de kalkovens, wat z. h. st. wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag vraagt de heer Klaver, niet alleen in het „Leidsch Dagblad" doch ook in de Chr. en R.K. Courant bekend te maken, wanneer het hoofdstembureau zitting houdt. De voorzitter antwoordt volgens de wet verplicht te zijn het in één der Nieuwsbladen te publiceeren. Te kwart vóór 9 sluit de voorzitter de raadsvergadering. Hierna vergaderde ten raadhui- ze liet Hoofdstembureau en had de lo ting voor de nummering dei* lijsten plaats: 1. R.-K. lijst (I. J. Klaver). 2 C.-H. lijst (M. P. Splinter. 3. A.-R. lijst (G. A. de Bruyne). NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteren was alhier een Politiepost geplaatst nabjj Palace-Hotel, die spe ciaal belast was om controle te houden over auto's die een plaats hadden inge nomen o-p de Noord-Boulevard, of in op deze Boulevard uitkomende straten, hetgeen bg Politieverordening verboden is. Al spoedig, werden, er eenige bestuur ders de dupe hiervan, en langen een procesverbaal, zonder dat men gewaar schuwd werd. Zij waren hierover slecht te spreken, omdat hier absoluut geen waarschu wingsbord staat. Men zij dus gewaar schuwd. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m .io en n.m. 5 uur Ds. F:. G. Hospers Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5.uur Ds. N. H. Koers. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Gisteravónd vergaderde alhier de geheel voltallige gemeenteraad on der voorzitterschap van den burgemeester Nadat deze de vergadering met ambtsgebed heeft geopend, worden de notulen der vorige vergadering door hem voorgelezen en goedgekeurd, na dat de heer T Kralt den voorzitter had dank gebracht voor zijn medewerking waardoor openstelling van 7 Vi v.m. tot 8H n.m. van het Telephoonkantoor was verkregen. Onder de ingekomen stukken be vindt zich de mededeeling van B. en W. van Katwijk dat door Rijnsburg over 1920 voor den Vleeschkeurings- dienst 1624,02 te veel is betaald; een verzoek om 120 subsidie van de Tu berculose Vereen. „Katwijk en O wat bij de begrooting zal worden behan deld; de mededeeiing van de heeren Meieringh alhier, dat zij accepteeren het aanbod van de gemeente inzaka aankoop b#uwgrond. De Vereenigingen „Flora" en „Bloe- menlust" verzoeken den Raad de be strating van den Oegstgeesterweg te doen geschieden, niet zooals besloten is met keien, maar met klinkers. Zulks omdat langs dien weg vele bloemen naar de veilingen worden vervoerd, die dom van Gods goedheid predikt. Wij zien dat verschil het beste als we een vergelijking maken tusschen ons Euro peesch paaschfeest en het Paaschfeest in de tropen. Hier ontwaken van de natuur, daar een ten einde loopen van den natten moesson, en daarmede van den planttijd, een begin der droogte, in zekeren zin te vergelijken met on zen winter. Daarentegen ons Kerst feest dat gepaard gaat met wintersche dorheid, staat daar aan het begin van dien natten moesson en geeft over vloed van ontluikend leven. Het spreekt wel niet zoo sterk als hier, om dat daar de groei altijd doorgaat en er van een winterrust der natuur nooit absoluut sprake is, maar een op merkzaam beschouwer ontgaan toch de kleine veranderingen, die wijzen op onze jaargetijden, niet. De Paaschdagen waren dit jaar wel bijzonder mooi, en de Paaschweek heeft een ontluikend leven gebracht om bijzonder van te genieten. Naar ik hoor, Amice, is er nog een terrein waarop we wat meer ontlui kend leven zeer gaarne zouden zien. Je hebt er zeker ook al van gehoord, zoodat je weet wat ik bedoel. Juist de actie voor de Gemeente van keibestrating veel te lijden heb ben. B. en W. stellen voor, dit verzoek in een volgende vergadering te behande len, waartoe wordt besloten. Aan Mej. Voorthuij zen—Bremer wordt op haar verzoek met ingang van 14 Juni a.s. eervol ontslag ver leend als gemeente-verloskundige, on der dankbetuiging voor de door haar als zoodanig bewezen diensten. Alvorens over te gaan tot benoe ming van een andere gemeente-ver loskundige wordt de openbare verga dering door den voorzitter geschorst. Na heropening deelt de voorz. mede dat door hem op de voordracht zijn geplaats als no. 1 mej. Snoek te Wier den en mej. Wittenberg te Wormer- veer. Eerstgenoemde wordt met alg. stem men benoemd. Herbenoemd worden tot leden van de Schattingscommissie voor de Inkom stenbelasting de heeren J. v. Klaveren, S. Schoneveld, K. van Delft en W. L. v. d Gugten. Na uitvoerige toelichting van den Wethouder van Financiën, S. Schone veld, wordt het percentage van de ge meenteinkomstenbelasting, dat thans 2 bedraagt, voor den dienst 1927/'28 vastgesteld op 1.8. B. en W. worden gemachtigd over te gaan tot verhuring van een perceel tuingrond naast de Vuilnisbelt, groot 75 roe. Uit de medegedeelde inschrijvingen blijkt die van den heer C. v. d» Meij het hoogst. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten tot wijziging van de begrooting dienst 1926. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten de vaststelling van het ko hier hondenbelq^ing voor 1927 aan te houden tot een volgende vergadering, waarna de Raad in geheime zitting gaat ter bespreking van het rapport inzake de electrificatie. VALKENBURG. Voor de gemeenteraadsverkiezing zijn 3^ lijsten ingediend en wel' voor de 1. J-. v. Egmond. 2. A. ^teooom. 3. Adr. Zandbergen. 4. L. Verhaar. 5. Nic. v. d. Nagel. 0. B. Impthom. 7. P. Ouwerslcot. 8. P. Oudshoom. Anti-Revolutionaire 1. C. Bamhoom. 2. D. de Vries Pzn. 3. P. Noort. 4. Abr. Zandbergen. 5. G. v. Dpk CJzn. Neutrale lijst: 1. D. Bol Azn. 2. P. Korpershoek Jr. 3. W. J. van Steijm. 5. H. G. v. Sillevoldt Jr. GEMENGD NIEUWS. Branden. Gisternacht is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de hoedenfabriek „De Vlijt" aan de Nieuwe Haven te Rotterdam. Een op de tweede verdieping lig? gend magazijn voor fournituren van (dameshoeden is geheel uitgebrand. De brand is met twee stralen opj |de waterleiding gebluscht. —1 Gisternacht heeft in de Johannes Bekastraat te Utrecht een felle uit slaande brand gewoed. Voorbijgangers, die bemerkten, dat het in de woning van den 31-jarigen timmerman rookte, bonsden op de deur en belden onophoudelijk, om do menschen, die rustig sliepen, met het gevaar op de hoogte te brengen. Toen jdeze waren opgestaan, bleek de trap intusschen geheel uitgebrand, zoodat het perceel niet meer langs den ge wonen weg verlaten kon worden. De timmerman kon met de uiterste inspanning het dak bereiken. Zijn vrouw rolde de kinderen van drie en) vijf jaar in een deken en wierp hen (uit het raam. Beneden werden ze door de buren, eveneens in een deken (opgevangen; ze bekwamen gelukkig geen noemenswaardig letsel. De vrouw, die zich op gelijke wijze iwilde redden, kwam er slechter af. De deken scheurde, zoodat zij op 'de steenen terecht kwam, beide beenen brak en naar de rijksklinieken moest woiden vervoerd. raadsverkiezing, dat is het wat ik be doel. Ik heb er indertijd al op gewezen dat voor alles gaat het huisbezoek. Nog bij de laatste verkiezing op 6 April is het gebleken hoeveel van dat huis bezoek afhangt. Er zijn stembureaux in onze stad waar het aantal op onze lijst uitgebrache stemmen niet even groot is als het getal aldaar .wonende positief Antirevolutionaire kiezers. Dat duidt er op dat hier iets niet in orde is. Hier moet een inzinking plaats hebben, hetzij dan naar den kant van de dissidenten, de Staatkun dig Gereformeerden, of naar een an deren kant Dat moet openbaar worden, Amice, en dat kan alleen door persoonlijk bezoek. Laat ik nog eens even weer het be kende rekensommetje mogen opzetten Wij hebben 46 stembureaux. Nemen we aan dat we in elk van die 46 stem bureaux 100 van onze kiezers hebben wonen, welke over 50 gezinnen ver spreid wonen, dan moeten dus deze 50 gezinnen in de eerste plaats een be zoek hebben voor zoover we niet zeker zijn van hun stem. Maar het geldt niet alleen deze kiezers, wij moeten ook an deren bewerken, Het gemengde volk, Intusschen was de brandweer, die wel wat laat was gewaarschuwd, gear riveerd, waarna het vuur spoedig ge doofd werd. De oorzaak van den brand moet ver 'moedelijk gezocht worden in het weg vloeien van petroleum' uit die petro leumkachel, die niet voldoende was (uitgedraaid. De timmerman, die angstige oogem blikken op het dak had doorgebrachft weid in totaal overspannen toestand langs een ladder naar beneden ge bracht. De inboedel is verzekerd. Nader onderzoek naar de oorzaak! van den brand zal worden ingesteld. De gevaren van den weg. IHet komt vaak voor, dat een automo bilist, die een ander volgt, aan den wagen voor hem uit iets ondekt, dat niet in orde is. Een deur kan open zijn, bagage kan op het punt staan op den weg te vallen, een wiel kan slingeren of een achterlicht kan zijn uitgegaan. De omstandigheden laten niet altijd' toe, dat de achterrijder den voorrijder inhaalt. De Royal Automobile Club heeft nu haar leden voorgesteld, dat de bestuur Ider van den volgenden wagen in zul1 ke gevallen drie korte stooten en een langen met zijn geluidssignaal zal ge ven om den bestuurder voor hem te beduiden, dat er iets niet in orde fe en het gewenscht is te stoppen. Het voorstel verdient navolging. Overreden. Gisteravond is! te Vlaardingen op de Ged. Bierslooq 1de ruim 70-jarige de Wolf door een luxe-auto, bestuurd door T. N. over reden. Ernstig gewond is de man in het ziekenhuis opgenomen. Men vreest het ergste. Ongeluk. Gisteren sprong aan 1de Haarlemsche ijzergieterij een slijp steen uit elkaar, waardoor de 56-jarige B. v. U. ernstig aan het hoofd werd! gekwetst. In zeer zorgelijken toestand is hij] naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. Verdronken. Men meldt üit Vriezenveen: Een driejarig zoontje van den land bouwer B. te Scharlebelt is dicht na bij deze gemeente in een drinkgat voor het vee gevallen en verdronken. Het ongeval had in de onmiddellijke nabijheid van de 'ouderlijke woning plaats. Donderdagavond is onder de ge meente Ridderkerk in de Nieuwe Maas door onbekende oorzaak van een Rijnschip gevallen en verdronken 1de 22-jarige schippersknecht H. Ru benkamp, wonende te Mulheim a. d. Ruhr. Het lijk werd spoedig opgehaald en naar de algemeene begraafplaats to Ridderkerk overgebracht. Dief stal. Op de Waalkade te vNijmegen werd gister de koopman J. L. uit Den Bosch gearresteerd, die uit een even onbeheerd staande auto reis dekens had ontvreemd benevens ver schillende waardevolle voorwerpen. De Emmabloem. De ver koop der Emmabloempjes ten bate ider tuberculosebestrijding heeft in Veisen f 1094, te Voorburg ruim f 327i te Doesburg 144,95 en te Schiedam 1323,50 opgebracht. Gewetensgeld. De Minister van Financien maakt bekend, dat van een onbekende, ten behoeve van des Rijks schatkist is ontvangen een be- idrag van f 100 wegens gewetensgekL Amice, Wat een armoede, wat een armoede! Niet een armoede aan stoffelijk goed, maar een armoede aan geeste lijk bezit. Ik bedoel de armoede waar van een Haagsch redacteur van het Handelsblad getuigenis gaf. Deze waar schijnlijk nog jonge man, zijn zes jarig zoontje was immers zijn oudste wist op de vraag van dit zes-jarig ventje: wat het Paaschfeest toch eigen lijk is, niet beter te antwoorden dan dat het Paaschfeest het feest is waar op de menschen herdenken dat alles wat dood leek weer leven krijgt. De hoornen, die den heelen winter zonder blad hebben gestaan, zitten nu vol dik ke knoppen. Op Scheveningen leek al lee wel dood en zie nu eens al die da mes en heeren op de pier. Arm ventje dat het met dit antwoord moet doen. Arme vader, die voor de opvoeding van zijn kind geen betere verklaring van het grootste aller fees ten te geven weet. De Volkskrant (een Roomsch or gaan) waarin ik dit las voegt er aan toe: „Wij zeggen niets van den zes-ja- dat met ons optrekt, moet ook be werkt worden. Wij mogen dus veilig aannemen dat in elk bureau gemid deld 75 gezinnen bezocht moeten wor den. Nemen wij 5 per avond dan heb ben we dus 15 avonden daarvoor noo dig. Tusschen nu en Dinsdag 24 Mei liggen nog 25 werkdagen zoodat nog juist tijd genoeg over is om een inten sieve actie uit te voeren. Maar daar voor moeten wij hebben in elk bureau minstens twee werkers dus 92 men schen. Naar ik hoor zal de Propagandaclub, of misschien wel de Kiesvereeniging, cle getrouwen nog eens bijeen roepen. Ik vertrouw dat per slot de men schen wel komen zullen, maar het gaat zoo traag. Als je iemand spreekt over de raadsverkiezing, dan is het antwoord: O, dat is het laatst van de volgende maand. Maar met dat zeggjfin ■Wordt niet bedacht dat er nog 9lecnts 25 werkdagen zijn en dat die dagen broodnoodig zijn voor onze actie. Ik hoop dat ik volgende week je wat beters zal mogen vertellen, Amice. Por jij de lauwen ook nog eens wat aan. VERITAS. Een nieuw mi'dd el. Op het 'Chirurgische Congres te Berlijn heeft Dr. Stahl van Frankfort medegedeeld, [dat over hel door Van Noorden ge vonden middel1 tegen suikerziekte (Hormint hetwelk in pijlenvorm in genomen kan worden, op het congres van Duitsche ziekenhuisdirecteuren te Wiesbaden nadere gegevens zullen worden verstrekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6