NIEUWE LEIDSCKE COURANT VAN ZATERDAG 23 APRIL 1927 DAG-AGENDA. Maandag 25 April, 's av. acht uur, .Prediker", Janvossensteeg: Openbare Verg. der Chr. Dem. Unie. Dinsdag 26 April, 's av. acht uur. Foyer der Stadsgehoorzaal: Lezing over Merijntje Gijzen's Jeugd, door A. M. de Jong. Woensdag 27 April, R.-K. Vakschool voor Meisjes, Noordeinde 50: Tentoon stelling. Geopend: 35 en 79 uur. Donderdag 28 April. R.-K. Vakschool voor Meisjes: Tentoonstelling. Geopend 2 5 en 79 uur. Donderdag 28 April, 's av. acht uur, Geref. School, Hoogl. Kerkgracht: Alg. Verg. der Geref. Schoolvereen. Vrijdag 29 April, 's av. kwart over zeven. Catechisatielokaal No. 1, Hooi gracht 99: Jaarverg. Schoolhulp voor Zuid-Holland. Spr. de WelEerw. Heer Ds. J. G. Fèenstra, van Scheveningen. Vrijdag 29 April, 's half acht. Jaarl. Verg. van Ai.ndeelh. in de N.V. ,,N. Leidsche Courant" ten kantore, Hooi gracht 35. Vrijdag 29 April, s av. acht uur. Hoogl. Kerk: Kerk-Concert door de Chr. Oratorium Vereen. „Co:i Am ore". Zaterdag 30 April, 's midd. twee uur, Jaarl. Verg. van Aandeelhouders der N.V. Mij. tot Expl. v. Onr. Goederen, ten kantore der Mij. Dinsdag 3 Mei, 's middags vijf uur, Breestraat 119: Ledenverg. v. d. Ver. Herstellingsoord ,,De Leidsche Buiten school". Oegstjjcest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts cn des Zondags. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 April tot en met Zondag 1 Mei a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. De Zondagsdienst voor de huisart sen te Leiden zal 24 April worden waargenomen door de doctoren Boon- acker, Horst, Kist, Poortman cn Tim mermans. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeesi zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. van den scheepvaartweg van Amster dam naar den Boven-Rijn weergeeft. Ook de Kamer van Koophandel zal haar meening over dit uitvoerige rap port aan den minister mededeelen, waarna de indiening van de definitie ve voorstellen der regeering is te wachten. VERKOOP VAN VET UIT HET BUITENLAND. In antwoord op de schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid Weit- kamp betreffende de wenschelijkheid om te bevorderen, dat bij den verkoop hier te lande van buitenlandsch vet de buitenlandsche herkomst kenbaar wordt gemaakt, deelt de minister van Arbeid mede, dat het niet hekend is, dat buitenlandsch vet in den handel wordt gebracht onder den naam in- landsch vet. Het uit het buitenland aangevoerde vet moet voorzien zijn van een stem- pelmerk, dat het woord „invoer" be vat. Voor de beoordeeling van de vraag of een oorzakelijk verband bestaat tus schen de omstandigheid, dat de klei ne boeren der zandgronden weinig ver dienen en het feit. dat bevroren bui tenlandsch vet onder den naam in- landsch vet in den handel wordt ge bracht, ontbreken de gegevens. De Vleeschkeurïngswet verplicht niet tot het aanbrengen van een opschrift: „buitenlandsch vleesch". Sommige ge meenten hebben echter een verorde ning vastgesteld, waarin bepaald is, dat op winkels waarin buitenlandsch vleesch verkocht wordt, een opschrift moet worden aangebracht, hetwelk dit feit kenbaar maakt. Het Rijksge zag is daartoe niet bevoegd. BRAND OP DE STAATSMIJN WILHELMINA. Men seint uit Heerlen aan de N. R. Courant: Even voor 11 uur gisteravond is brand uitgebroken op de staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen. Op dat uur gilden de fluiten van deze mijn alarm en wie uitkeek, zag den feilen rooden gloed, die over heel het ooste lijk gedeelte van de mijnstreek zicht baar was. Het bleek, dat er brand was ontstaan in de groote opslagplaatsen voor mijnhout. Het vuur woedde daar hevig en werd bestreden door de red- dings-brigade en de brandweer der mijn, terwijl ook de autospuit der ge meente Kerkrade op het terrein van den brand arriveerde. Voor zoover wij konden nagaan, is er geen gevaar voor de werklieden op de mijn, noch voor de gebouwen, daar deze op betrekkelijk verren afstand van de plaats waar het vuur woedde, liggen. Om 12 uur was het blusschings werk nog in vollen gang. Nadere bij zonderheden ontbreken op het oogen- blik nog. NEDERLANDS WONING- EN STEDENBOUW. De „Deutsche Gartenstadsgesell- schaft" te Berlijn is voornemens van 26 Mei tot 4 Juni a.s. een studiereis op stedenbouwkundig gebied te ma ken naar Nederland en Engeland. Het doel van deze reis is de prestaties van Nederland op bet gebied va^ woning RECLAME. wMfflmÈ-'A (fW §1 Mm I! ill STOELEN ongeëvenaard. f5.60 f4.90 f4.10 VRIJ ENTREE VRIJ ENTREE en stedenbouw en bet streven naar 't aanleggen van tuindorpen naar voren te brengen. Te dien einde zal een be zoek gebracht worden aan Amster dam, Rotterdam, en Hilversum onder leiding van de resp. gemeentebesturen STAKING IN DE GLASINDUSTRIE TE NIEUW-BUINEN. Aan de glasfabrieken van de heeren Bakker te Nieuw-Buinen is een sta king uitgebroken ,daar, naar men van werknemerszijde mededeelt, aan den eisch der arbeiders tot het houden van een conferentie met het N.V.V.-bestuur niet is voldaan. Ook aan de fabrieken der Nieuw-Buiner Glasfabrieken wordt niet gewerkt. Ongeveer 200 arbeiders zijn bij de staking betrokken, welke tot heden ordelijk verloopt. RUSSISCHE SCHULDEN. De vereeniging Effectenbescherming schrijft ons: Nu zal het moeten zijn, of nooit. In Frankrijk hebben meer dan een miï- lioen houders van Russische schulden zich vereenigd en voortdurend met hun regeering overleg gepleegd, dat de onderhandelingen eenigszins vasteren vorm beginnen te krijgen. Eerst zullen de oude schulden erkend en betaald worden, daarna krijgen de sovjets wel licht handelscrédieten, waardoor ar beidsverruiming in Frankrijk ontstaat Zoo hopen wij dat het ook ln Neder land gaan zal. Vandaar dan ook dat wij de Neder landsche beleggers opriepen tot een ge zamenlijke actie, doch ontvingen niet meer "dan ruim duizend adhaesie be luigingen. Wat is flit cijfer in verge lijk met het Fransche millioen. Men sluit zich bij ons niet aan, blijft on verschillig, denkt dat anderen het werk wel zullen doen, of denkt dat het toch wel terecht zal komen. Laten wij wat het laatste betreft, u vertellen dat onze vereeniging „Effec tenbescherming", die in deze voor u op zal treden, een onderhoud heeft aangevraagd met de Nederlandsche delegatie der Internationale economi sche conferentie te Genève, teneinde rle belangen van den gedupeerden be legger mondeling toe te lichten. Men kon ons echter niet ontvangen wegens vertrek naar het buitenland, zou ech ter de door ons gezonden stukken wel lezen. Zoo wordt de belegger als een waardeloos iets behandeld, maar la ten wij er dadelijk aan toevoegen, dat door zijn lauwheid en laksheid hij ook niet beter verdient. Beleggers in Russische fondsen, be grijpt, dat zoowel deze weigering als het feit, dat Duitsche fondsen toch door Nederlandsche banken in ons land worden geplaatst niettegenstaan de zij voor de beursnoteering zijn uit gesloten tot een betere regeling met Nederlandsche beleggers wordt getrof fen, bewijzen dat gij op u zelf zijt aan gewezen. Sluit u dus aaneen. Wij zullen den Minister van Financiën vragen geen nieuwe „Russen" in ons land toe te la ten, voordat een regeling is getroffen voor de betaling der oude schulden. Mocht ge u niet in uw eigen belang willen aansluiten, denkt dan aan de honderden weduwen en weezen en ge- pensionneerden. die van de rente van een klein kapitaaltje moeten leven, waarvan een belangrijk gedeelte wordt gevormd door „Russen" en doet het dan voor hen. Nogmaals beleggers vereenigt u aarzelt niet, stelt niet uit, de tijd dringt. Het is een Nederlandsch be lang, waarvoor ge opkomt. Zendt dus per omgaande een kaartje of brief kaart, met volledig adres, aan een der volgende adressen van bestuursleden onzer vereeniging: van Lennepweg 18, van Boetzelaerlaan 75, Papaverhof 32, Koninginnegracht 38, van Diemenstr. 170, Billitonstraat 22. Alle Den Haag. BUITENLAND. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Het Nederlandsche voorstel verworpen De voorbereidende ontwapeningscon ferentie heeft het Nederlandsche voor stel, dat de Staten wilde verplichten tot jaarlijksche publicatie door tus- schenkomst van den Volkenbond van een volledige lijst hunner wapenvoor- raden met inbegrip van bajonetten en machinegeweren, verworpen. Zij nam een Fransch voorstel aan, waarin ver klaard wordt, dat de onderhavige con ventie niet in strijd is met de reeds vroeger tot stand gekomen verdrags bepalingen, welke sommige der con- tracteerende staten er toe verplichten hun bewapening te beperken. HET NIEUWE JAPANSCHE KABINET. De regeeringsverklarlng. In de verklaring van den Japanscheen premier baron Tanaka avea* de politiek der nieuwe regeering wordt gezegd, dat haar hoofddoel is den economischen toe stand gezond te maken, de bestuursme- thoden te hervormen, het onderwijsstel sel te verbeteren, de administratie te decentraliseeren en de v/^rw>giften op sociaal gebied toe te pa jls**. Nopens China wordt de aandacht der Ghineezem gevestigd op het feit, dat hun rechtmatige aspiraties kunnen wor dein verwezenlijkt zonder nadeel' toe te brengen aan de betrekkingen met da mogendheden, die alle evenzeer bereid zijn rechtmatige eisch en in te willigen Zinspelend op de communistische bedrij vigheid in China zegt de verklaring, dat Japan daartegenover niet onverschillig kan blijven en bereid is met de mogend heden samen te werken. OVERSTROOMINGSRAMP IN DE VER. STATEN. 200 dooden en evenveel vermisten. Ten gevolge van de overstrooming in het Mississippi-gebied zijn naar schatting 2C0 personen om het leven gekomen, terwijl een even groot aan tal wordt vermist. Achtduizend vierkante mijlen ter rein staan onder water. Honderddui zend personen zijn dakloos. De Amerikaansche regeering heeft het Roode Kruis toegestaan, een lee ning van 5 millioen dollar te sluiten tot leniging van den nood aan de Mis sissippi. BOEKEN-PRODUCTIE IN AMERIKA. Het „Nwsbl. v. d. Boekh." brengt ge gevens omtrent de Amerikaansche boe kenproductie in 1926. „De cijfers veranderden slechts wei nig: het aantal nieuwe uitgaven ver meerderde en ook het aantal ingevoer de boeken. Het aantal romans nam toe met ongeveer honderd, geschiede nis met 96, landbouw niet 94, gedich ten met 86, opvoedkunde met 53, kunst met 50. Wetenschappen daalden met 102, en sociologie met 53. Wordt Ame rika beschaafd? Maar taalkunde daal de weer en het schijnt dus zoo'n vaart niet te loopen. Maar merkwaardig is, dat de stijging van het aantal romans hetwelk verleden jaar 215 bedroeg, thans weer gevolgd wordt door één' niet honderd. De tactiek om het aan tal romans laag te houden, schijnt dus minder consequent te worden gevolgd" Het totaal aantal nieuwe boeken he droeg 8398, waarvan er 8279 van Ame- rikaanschen oorsprong waren. Romans staan bovenaan met 955 nieuwe uitga ven, daarop volgt godgeleerdheid met 889, dan gedichten en tooneel (784), staathuishoudkunde (512), wetenschap en kinderboeken (494 elk). WAT KOOPT MEN VOOR EEN DOLLAR1? Een medewerker van de „Frankf. Z." te Washington vertelt, dat vol gens de berekeningen *van den Ameri- kaanschen National Industrial Con ference Board de dollar van thans nog maar 60 dollarcent waard is, vergele ken met den dollar van voor den oor log. Deze berekening is gebaseerd op de kosten van levensonderhoud voor de loontrekkenden. Deze kosten waren in 1926 1.8 lager dan in 1925, maar in Januari 1927 waren ze toch altijd nog 66 pet. hooger dan in 1914. Daarente gen waren dé weekloonen begin van dit jaar gemiddeld 116 pet. boven die van 1914, zoodat de loontrekkende er beter aan toe is dan voorheen. De belangrijkste post in het huis houden van den Amerikaanschen ar beider zijn de levensmiddelen, die 40 pet. van alle uitgaven uitmaken. Vier maanden van 1926 vertoonden een stij ging van kosten der levensmiddelen, in Januari trad echter weer een da ling in, en wel door de snel dalende prijzen der landbouwproducten. In den kleinhandel is van deze prijsverla ging echter nauwelijks iets te bespeu ren, en de klove tusschen groothandels en winkelprijzen wordt met den dag grooter. Natuurlijk is hij het slechtst er aan toe, die ergens la carte eten wil. Voor vier gedroogde pruimen bij het ont bijt berekent men hem 20 of 25 (dollar) cent, voor een kwartilieter karnemelk minstens 10 cent, per liter dus 40 cent (1 gulden Holl. geld). Als men van dalende levensmidde- lenprijzen hoort, zou men in Amerika (daar alleen?) wenscben statisticus te zijn, want de gewone sterveling be merkt er niets van. Dat doet telkens weer denken aan het oude grapje over de drie soorten leugens: leugens om bestwil, gewone leugens en de statis tiek. DUITSCHE EN ENGELSCHE WEEK ENDS. De be- of ontwapening van Duitsbh- land, de geheimzinnige excercities van b,Turnvereine" of „Wandervögel" kon, (den niet meer belangstelling wekken iin Engeland dan de thans in Berlijn) geopende tentoonstelling ter preopa gandeering van het „Wochen-end", i De weekend- is een Engelsche uit vinding en elke navolging ervan wordt in Londen hoogelijk gewaardeerd. Mits maar ruiterlijk .wordt erkend, dat Groot Britiannië tot voorbeeld is ge nomen, en men niet net doet, of het eigen vinding is. Dat is in Berlijn dan ook niet gebeurd. De Engelsche week end is het Duitsche Wochen end ten (voorbeeld gesteld, en den Britschen tarbeiders en 'city-men is de eer gegë- iven die hun toekomt. Beschouwende geesten in Engeland vestigen intusschen de aandacht op het karakteristieke verschil in de wij ze, waarop de Engelschman en de Duitscher de verandering in hel so ciale leven benaderd heeft. In Engeland is de wees end van zelf, ongemerkt uit liet maatsohappö Jijk gebeuren 'gegroeid. Zelfs was er een oogenblik, waarop er naar ge streefd werd het week end al midden in de week te laten beginnen. Van Donderdagavond tot Maandagachtend stonden de oevers van de Clyde en de iTweed propvol met visschende mijn werkers, die „four days, fishing" een prachtige week-indeeling jonden. Aan deze buitensporige neiging tot uitrusten werd paali en perk gesteld tdoch de week end handhaafde zich, won de sympathie van alle volksklas sen in Engeland en werd een nationale instelling. Iedereen doet er aan mee, ieder op zijn eigen houtje, maar liefst zoo lang' mogelijk. Zelfs in het heetst van den oorlog werd de culte van den Engel- schen Zaterdag geëerbiedigdna 12 uur 's middags werd, als 't maar evera kon, niet gevochten. In Duitschland is, geheel in over eenstemming met den aard .van het volk, „das Wochen ende" onmiddel lijk voortreffelijk georganiseerd. De overheid, die 'daar zoo grondig voor het heil van den burger waakt, ver telt hem aanstonds, hoe hij' zijn week end doorbrengen moet. Zij toont hem hoe dit het goedkoopst en doeltref fendst kan gebeuren, welk landhuisje hij moet kiezen, welken bus en welke tram hij moet neijien om naar buiten te komen kortom, de Duitsche „Wo chen ender" kan n;et falen in het or- jdentelijk genieten van zijn wekelijk sche rust, welke hem misschien nog wel eens wettelijk voorgeschreven zal worden. In Engeland volgde destijds elkeen zijn eigen intuïtie, om tenslotte langs: mysterieuzen weg tot één en hetzelf de doel te geraken. Zonder tentoon stellingen of goedbedoelde adviezen van overheidswege. UIT DE~ÖMGEVING, ALKEMADE. Vergadering van den Gemeente raad op Dinsdag 26 April 1927 .^es na middags om 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Vaststelling van een raadsbesluit waarbij B. en W. worden gmachtigd tot het aangaan van overeenkomsten ter uitvoering van raadsbesluiten, betref fende buigerrechtelijke handelingen, als mede tot het bekrachtigen van alle overeenkomsten door B. en W. tot op heden ter uitvoering van evnegenoerno? handelingen gesloten. 2. Intrekking en opnieuw vaststelling van het raadsbesluit tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten te 's- Gravenhage tot een maximum bedrag ad f30.000, 3. Vaststelling raadsbesluit tot het bepalen van het aantal1 opcenten op de hoofdsom der rijksinkomstenbelasting en tot vaststelling van het percentage van den Hoofd. Omslag vcor het belas tingjaar i927/'28. 4. Bespreking uitvoering vleeschkeu rings wet na 1 Juni 1927, in verband met het Kon. Besluit van 10 Juli 1926 StbL no. 233. 5. Bespreking reorganisatie van de Brandweer in de gemeente. 6. Benoeming van vier leden van de Schattingscommissie, wegens periodieke aftreding op 1 Mei e.k. van ae heeren L. H. M. J. Vosters, J. N. Los, S. Strijk en G. van der Meer Bzn. Voorstel van B. en W. dm genoemde heeren weder voor den tijd van 4 jaar te benoemen. 7. Reclame tegen den aanslag in het vergunningsrecht. 8. Wijziging van de begrooting, dienst 1926 iem 1927. 9. Ingekomen stukken en mededeelin- gem- ALPHEN AAN DEN RIJN. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 28 April 1927, des namiddags te 7 uur. Agenda: 1 .Voorstel van B. en W. om aan den heer P. J. Oosthoek te 's-Gravenhage vergunning te verleenen tot straataanleg 2. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een overeenkomst met de eige naren van de Cornelis de Vlamingstraat tot vestiging van liet recht van opstal op hun grond in verband met het leggen van een electriciteitskabel in de Cor nelis de Vlamingstraat. 3. Adres van de eigenaren van de Van Reedestraat, houdende verzoek orni die straat door de gemeente in eigen dom over te nemen, met voorstel van B. en W. 4. Voorstel van B. en W. om aan J. J. R. Luijben een vergoediog toe te kennen voor afstand van grond ten be hoeve van den openbaren weg. 5. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet van f500,voor het in orde brengen van het hek in de Kerkstraat. 6. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet ad f3°°,voor het aanbrengen van een ander binnenwerk in de eiectrisclu: klok Gemeenielijke Aankondigingen GEMEENTERAADSVERKIEZING. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden voor den Gemeenteraad! maakt bekend, dat bij dat bureau zij'n ingekomen met de inachtneming" van de artt. 43, 44 en 47 der Kieswet vast gestelde o'eldige lijsten van Candida ten in de drie kieskringen der gemeen te en dat, binnen vier dagen 11a deze bekendmaking, de gemachtigden der onderteekenaars van die lijsten dead tot een groep kunnen verbinden door een daartoe strekkende gemeenschap pelijke verklaring schriftelijk bij het Centraal Siembmeau in te leveren. Leiden. 22 April 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de Wed. Th. P. Mol-Belt, rel Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den ver koop van alcoholhoudenden, andeien dan sterken drink, voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Maio No. 72. Leiden, 22 April 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. bp de Geref. Kerk aan de Ra>fJhuissür. en in die aan het hotel „De Vergulde Wagen". 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening betreffende de le vering van water door de Hoogdruk- Bronwaterleiding dezer gemeente- 8. Voorstellen van de Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen tot Wijziging en aanvulling van de Al gemee'ne Politieverordening. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Gemeentebegroting, dienst 1927 10. Benoeming van een gemeentewerk man (straatmaker): Aanbevolen worden: 1. L. Kalshoven. 2. J. H. Spelt. 3. G. Huisman. Burgerlijke stand. Bevallen: H. v. Vliet geb. Teilekamp d. won. te Rotter dam. J. C. Mulder geb. Koenekoop d. M van Ee geb. van den Heuvel d. M. M de Leeuw geb. Schreuder z. M. W. Paul geb. van Muiswinkel 2 d. G. de Jong geb. Smeding d. S. van Roon geb. Jon- geneel z. Gehuwd: J. van Harskamp jra. 25 j en T. N. van Klaveren jd. 24 j. Ingekomen van: Utrecht, D. Pauw Hoorn 2. Zwammerdam F. O. Sluijter boter handelaar Hortensiastr. 9. Moor drecht N. M. Meijers echtg. van F. C. Sluijter. Hortensiastr. 9. Gouda, M. W. Costerwijk dienstbode, Stationsstr. 34. Woubrugge, I. A. Risseeuw advocaat, Bruggestr. 6. Amsterdam, J. D. Eeren- berg. Raadhuisstr. 44. Amsterdam, H. Strijland, Raadhuisstr. 44. Vertrokken naar: Nieuwkoop, J. A. van Vliet dienstbode. Reeuwijk C. van der Wolf boomkweekersknecht. Wad- dinxveen. J. Hoogeveen, onderwijzer. Nieuwveen, H. W. Mol. Bodegraven, J. van Galen en gezin arbeider. Sassen heirn, M. van den IJssel dienstbode. Rijs wijk, G. de Jeu. Duitschland, Keulen, Ehrenfeld, E. M. Schwarzkopf! BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Geer- truida Theodora d. van C. Kwakkenboe en A. van Rossum._ Marinus z.v. J. Chl Roor en N. de Rooij. O. A. de Vos 31 j. Getrouwd: J. C. van Sprang 31 j. en O. A. de Vos 31 j. Ingezouten van: Zwammerdam, P. de Jong en gezin 'metselaar. M. O. van Graas Leimuiden. Vertrokken naar: Schiedam M. van der Meiden en gezin arbeider S; S. Utrecht, .A. van Gelder en g^zin winke lier. Delft, G. van der Poorte verpleeg ster. Reeuwijk, A. Verlaan dienstbode. Utrecht. G- Griffioen koopman. Naald wijk. P- Hoogeveen, bakkersknecht. Zwammerdam A. W. op 't Lantft en ge zin schipper. Alphen a. d. Rijn, W. C. Muller dienstbode. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Leven» looze z.v. O. Spaargaren en G. Lewestijh Petronella Sophia d.v. M. A. Stijger en R. de Breuk. Pieter z.v. M. v. Groenigen en C. S. Vastenhout. Gerardus z.v. PL Kortekaas en A. van Beek. Gijsbertha Wilhelmina d.v. H. Bakker en A. M. van Greiken. Maria Cornelia d.v. C. Jansen en J. M. Nijs. Geertruida Maria d.v. T. Bart en W. van der Pol. Cornelis z.v. J. Smits en C. van Maasdam. Sientje d.v. G. van der Meer en T. van Dam. Alle- gonda Harmina d.v. J. Offerman en J. Slijkoord. Margje d.v. J. H. van Vuuren en G. Grisnich. Levenlooze z.v. J. den Dekker en T. van der Vliet. Ondertrouwd: Nicolaas Joannes van der Putte 30 j. en Anna Elisabeth Huls bosch 27 j. Gerardus Cornelis Voortman 35 j. en Ida Johanna Arnolda van Bre ro 29 j. Gerrit Teunis Donker 24 j. eii Johanna Speelman 24 i. Aalldert Luijt 21 j. en Johanna Ouwerkerk 22 j. Jaco bus Pouw 42 j. en Maria Jansen £0 j. Lambertus Jacobus Lammers 35 3. en Agnes Cornelia van Staveren 32 j- Cor nelis Adolf Gehrels 25 j. en Cornelia Gerdina Petrie 25 1 Getrouwd: Pieter Pols 2? j. en Mane Helmigh 19 j. Nicolaaa Johannes Boer wedr. 40 j. en Hendrika Willing 41 j. Adriaan Gerard Kooiman 25 j. en Dirk je Wijhenke 25 j. Nicolaas Wouter Rou bos 25 j. en Adriaantie Maria van der Stad 22 j. Cornelis Spaargaren gesch. 26 j. en Laurina Cornelia van der Wer ve 26 j.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2