NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 APRIL 1927 DAG-AGENDA. Dinsdag 19 April, 's av. acht uur. Foyer Stadsgehoorzaal (ingang Aal markt): Ledenvergadering v. d. On der!. Ver. v. ZiekenKuisverpl. Woensdag 20 April, 's av. van acht tot negen uur: Zitting van het Advies bureau voor Tuinbouwaangelegenhe- den in de Bestuurskamer v. d. Woning bouw Vereenig ing „De Eendracht", Ivooipark. Woensdag 20 April, 's av. half acht en half tien. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): T. B. C.-film. Donderdag 21 April, 's av. acht uur, Kleine zaal der Stadsgehoorzaal: Le zing met lichtbeelden over Floris Ver ster, door H. P. Brommer. Dinsdag 28 April, 's av. acht uur. Foyer der Stadsgehoorzaal: Lezing met lichtbeelden over Merijntje Gij- zen's Jeugd, door A. M. de Jong. Vrijdag 29 April, 's half acht. Jaarl. Verg. van Aandeelh. in de N.V. „N. Leidsehe Courant" ten kantore, Hooi gracht 35. Zaterdag 30 April, 's midd. twee uur, Jaarl. Verg. van Aandeelhouders der N.V. Mij. tot Expl. -. Onr. Goederen, ten kantore der Mij. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 19 tot en met Zondag 24 April a.s. waargenomen door de apotneek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. De Zondagdienst voor de Huisartsen te Leiden zal 17 April worden waarge nomen door de doctoren de Graaff, Janssens, Seret, Weebers en Kors en op Maandag IS April door de doctoren Mulder, Bassers, van Voorthuijzen en Muijzert. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen le Paaschdag door Dr. Timmermans en 2e Paasclidag door Dr. Varekamp, Tel. 1916. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4. des nachts en des Zondags. en des avonds receptie te zijnen huize waarvan ongetwijfeld door zijn vele vrienden een druk gebruik zal wor den gemaakt. KERK EN VREDE. Dezer dagen is in een vergadering van de te Leiden e.o. wonende leden van „Kerk en Vrede" („Groep van gods dienstige voorgangers en gemeentele den tegen oorlog en oorlogstoerusting") besloten tot de oprichting van de groep Leiden e. o. Uitgegaan van slechts enkele leden is dit aantal na de godsdienstige samenkomst in de Remonstrantsche Kerk in de week vóór Kerstmis j.l. gestegen tot 70 en nog steeds geven zich personen van verschillende richting en kerk als lid op. Als leden van het bestuur werden gekozen: Prof. Dr. G. J. Heering (voor zitter), Dr. P. H. van Thiel (seer.), J. A. Riedel (penningm.), Mevr. T. van dor KlaauwBruins en S. Ouwersloot. Voor opgave als lid en om nadere in lichtingen wende men zich tot het adres van den secretaris: Joh. de Wit- straat 8, Leiden. Tot ditzelfde adres kunnen zich vereenigingen, organisa ties, enz. wenden, welke het maand blad „Kerk en Vrede" gratis wenschen te ontvangen. DE GEZONDHEIDSTOESTAND TE LEIDEN. Zooals bekend is vanwege den Vol kenbond in alle landen een onderzoek ingesteld naar de sterfte van kinderen beneden het jaar. Daarbij is gebleken, dat Leiden van een vijftiental speciaal onderzochte plaatsen het laagste sterf tecijfer heeft, n.l. 3.94 per honderd ge borenen (hoogste aantal is 13.7). Teneinde vergelijking mogelijk te maken is aan de Kamer van Koophan del een opgave gevraagd van le. het aantal fabrieken en werk plaatsen; 2e. het aantal vrouwelijke arbeiders, gehuwd en ongehuwd. Voorts het aantal voor de gezond heid schadelijke industrieeën en gege vens betreffende de huisindustrie. DE SPOORWEGRAMP BIJ DE VINK. Dezer dagen werd 'meegedeeld, dat het laatste slachtoffer van het spoor wegongeluk bij De Vink, de heer Ha- geman, het Acacl. Ziekenhuis heeft ver laten. Het is echter niet juist, dat de heer Hageman het laatste slachtoffer was, dat in een ziekeninriching werd ver pleegd. Nog steeds vertoeft een der slachtof fers van de spoorwegramp, die aan- vankelijk in het Acad. Ziekenhuis was opgenomen^ n.l. mevr. v. RaalteOim- inering uit Vlaardingen in het Diaco- r.essenhuis alhier en zij zal er nog ge- ruimen tijd moeten blijven om een been-operatie te ondergaan. N. V. BROODFABRIEK „DE ZEEUW" In de Donderdagavond gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V. Broodfabriek „De Zeeuw" werden balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 3 .pet. (vorig jaar 6 pet.) Tot commissaris werd herkozen de heer Z. W. de Rooij. MOEDIGE REDDING. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur geraakte de 5-jarige J. K. v. D., woon achtig in de Gortestraat, spelender wijs te water. De passeerende Hen drik v. d. Mark, uit de Sophiastraat, aarzelde niet gekleed te water te springen. Hij mocht het genoegen sma ken het ventje uit het smerige water te redden. De dokter van den E. H. D. kop geen nadeelige gevolgen van het koude had hij de dreumes constatee- ren, doch adviseerde freon' maar spoe dig onder de wol te stoppen. - ZILVEREN JUBILEUM. 15 April was het de dag dat J. de Kleine gedurende 25 jaren in dienst was bij de N.V. Biscuitfabriek „Nu- trix" aan de Hoogewoerd alhier. Des morgens werd de jubilaris per auto van huis gehaald en door den Di recteur der fabriek met eenige harte lijk© woorden toegesproken. Namens de Directie werd hean een enveloppe met inhoud overhandigd. Door het personeel werd de jubila ris ook gehuldigd bij monde van den heer Rosmalen, welke hem tevens na mens het personeel een keurig pols horloge overhandigde. Zichtbaar aangedaan dankte de ju bilaris voor de tot hem gesproken woorden en de getoonde bewijzen van samenwerking. Hem werd het verdere van dien dag vrijaf gegeven om het feest in huise- 1 ijken kring te kunnen herdenken. N. B. C. F. T. De afdeeling Leiden van den Chr. Bond van Fabrieks- en Transportar beiders zal in een f eestvergadering op Donderdag 21 April a.s., "s avonds 8 uur, in gebouw „Nathanaël", Moriaan steeg, het tienjarig bestaan der afdee ling herdenken. Deze vergadering is toegankelijk voor leden en hunne huisgenooten. MACHINES GERIJ VEN. Voor het diploma Machineschrijven, afgenomen door de Ver. v. Dir. v. Pont scholen, slaagden: de dames M. Schildt, M. E. v. d. Veen en de heeren J. v. Hooidonk, te Leiden; D. P. den Os, te Oegstgeest; A. W. J. J. Alkemade en H. Lang, te Noorclwijk en J. Quartel, te Lisse. TECHNISCHE HQOGESCHOOL. Onder degenen, die- in deze week aan de Technische Hoogeschool te Delft hun Ingenieurs-ex am en voor Werktuig kundig Ingenieur met goed gevolg hebben afgelegd, behooren twee onzer stadgenooten, n.l. de heeren: E. E. Bouwman en K. van der Pols. ALG. VERGADERING GEREF. JEUGDRAAD. Donderdagavond kwam de Geref. Jeugdraad in vergadering bijeen in 't Nut van 't Algemeen (Steenschuur). De opkomst was niet hijzonder groot. De voorzitter, de heer Boekkooi, opende de vergadering, las 2 Fil. 1 1 11 en ging voor in gebed. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. In bespreking kwam 't plan Jeugd huis. De meening daarover loopt in de verschillende vereenigingen zeer uiteen. Het rapport van de commissie tot onderzoek naar de mogelijkheid tot de stichting van een Jeugdhuis, uitge bracht hij monde van den heer Roos, was nog al pessimistisch gesteld. De commissie achtte de mogelijkheid voor alsnog uitgesloten, gezien de weinige animo en het ontbreken van spontani teit. Lang en breed werd de zaak bespro ken, hoewel niet zeer enthousiast en men besloot ten slotte een middenweg te bewandelen: niet de zaak op zijn beloop laten en ook niet een hevige ac tie op te zetten, maar meer geleidelijk de zaken van de stichting 't Jeugd huis te behartigen. Daarvoor werd een commissie van vrijwilligers aangewe zen. Verder werd op dezen avond nog besloten bij de vereenigingen een voor stel in te dienen voor een bibliotheek enquête en eveneens tot het houden van een meeting in den zomer. Aan het begin en aan het einde der vergadering zongen eenige dames een paar zangstukjes bjj de piano. De heer van Hooidonk sloot met dankgebed. EX. APOTHEKERSASSISTENT. Opgeroepen 4 cand. Geslaagd mej. P. S. Varrossieau. Boven den hoedenwinkel van de firma van Amerongen op de Haarlem merstraat is gistermiddag een klein brandje uitgebroken. Door ingrijpen van een passeerend politieagent en eenige omstanders was het brandje spoedig gebluscht; de schade was ge ring. Oorzaak onbekend. Aan het Commissariaat van Po litie zijn inlichtingen te bekomen over een gevonden bankbiljet van f60. In de Donkersteeg reed gister morgen S .A. op cle fiets tegen een winkelruit. De fiets bleek sterker dan de ruit. Een gelijksoortig ongeval had plaats in de Beschuitsteeg. Hier werd dit veroorzaakt door J. M„ terwijl de ruit het eigendom was van W. In het Noordeinde had gistermid dag een botsing plaats Tusschen twee auto's. De auto die de aanrijding ver oorzaakte, bestuurd door de H., moest worden weggesleept. De voerman J. B. uit Voorschoten geraakte met paard en wagen op den Nieuwen Rijn te water doordat het paard schichtig werd. De voerman wist zich intijds te redden en ook het paard kon op het droge worden ge bracht. De 56-jarige werkvrouw V. uit Oegstgeest is bij het schoonmaken van het Gymnasium van de trap gevallen. De G. G. D, verleende hulp. BINNENLAND. ALG. NED. DROGISTENBOND. Men meldt, aan het Handelsblad: In de jongste vergadering van den Alg. Ned. Drogistenbond deed de voor zitter de mededeel ing dat een over eenkomst was gesloten met groothan delaren j?n fabrikanten tot samenwer king om het opzetten van drogistza ken door niet-vakkundigen tegen te gaan. Spr. noemde het een bedroevend feit, dat van Regeeringswege geen maatregelen worden genomen om het drogistvak uitsluitend te doen uitoefe nen door vakkundigen. Daar de regeering niet helpt, heeft het Bondsbestuur besloten, in overeen stemming met fabrikanten en groot handelaren, geen drogistzaken meer te installeeren, die gedreven worden cloor niet-vakkundigen. Het mag niet langer geduld worden clat. men zonder kennis van chemica liën, waaronder zelfs de zwaarste ver giften, deze maar vrij aan het publiek kah verkoopen. Als vakkundigen zullen beschouwd worden zij, die in het bezit zijn van een diploma apotheker-ass. of van den Alg. Ned. Drogistenbond. Uitsluitend is hier bedoeld het op zetten van nieuwe zaken. Mr. J. F. VAN BEECK CALKOEN. Blijkens cle Staatscourant v. Woens dag, komt M, J. F. van Beeck Calkoen ons A.R. gemeenteraadslid te Leeu warden, advocaat en procureur, kan- tonrechter-plaatsvervanger, voor op de alphabetische voordracht voor een rechtsbenoeming te Leeuwarden. UIT DE COMM. PARTIJ. Het presidium van de Communisti sche Partij Holland heeft, blijkens de Tribune, een brief gericht aan het partijbestuur van de S.D.A.P. om de zen aan het Paaschcohgres van de S.D.A.P. over te leggen. Daarin wordt betoogd, dat het oorlogsgevaar in deze dagen grooter is dan ooit en clat het noodzakelijk is, dat de Nederlandsche arbèidersklasse zich thans reeds met alle kracht verzet „tegen het oorlogs gevaar en tegen de imperalistische avonturen van de Nederlandsche hour geoisie". Het presidium stelt daarom voor, als eerste stap van de te voeren actie, dat de heicle organisaties in alle plaatsen, waar dit mogelijk is, „het Nederlandsche J proletariaat oproepen voor groote demonstraties tegen het oorlogsgevaar, tegen de imperialisti sche avonturen, tegen de onderdruk king van Indonesië door het Holland- sche kapitaal". DURE ADVIEZEN TE COEVORDEN. De gemeenteraad van Coevorden weigerde Donderdag een rekening van Dr. V., die, toen B. en W. hem als technisch adviseur van de gemeente bij het beheer van het electrisch be drijf, eenige inlichtingen vroegen over de afschrijving, een ingewikkeld rap port samenstelde en daarvoor f 825 de clareerde, te betalen, niettegenstaande die rekening door de directie van de vereeniging van Nederlandsche ge meenten met f 276 verlaagd was. Hier over zal overleg gepleegd worden met Ged. Staten en' de algemeene ver gadering van de Vereeniging voor Ne derlandsche gemeenten. BUITENLAND. CHINA EN DE MOGENDHEDEN. Het antwoord van Tsjen, De nationalistische minister van buil tenlandsche zaken, Tsjen, heeft op da jongste vijf mogendheden nota inzake] de misdaden te 'Nanking geantwoord. Hij stelt voor, dat een internationale/ commissie de incidenten zat onderzoe ken. In de antwoorden aan Engeland en de Vereenigde Stalen zegt Tsjen, dat! de oorlogsschepen van deze Staten de open stad Nanking gebombardeerd) hebben. In de antwoorden aan Engeland en Frankrijk wijst Tsjen op het bombarde ment van het onverdedigde Shameeni daarbij klaarblijkelijk doelende op de schietpartijen, welke in .1925 hebben plaats gehad. Overigens zijn de antwoorden ideri tiek en wordt er in verklaard, 'dat der gelijke incidenten zullen voorkomen^ zoolang de ongelijke verdragen voort bestaan. Tsjen voegt er aan toe. dat hij geert verantwoordelijkheid voor he'c gebeur de te Nanking aanvaarde. In de nota aan de Vereenigde Staten zegt Tsjen, dat de nationalistische re geering bereid is alle schade, welkd aan het Amerikaansche consulaat te Nanking aangericht is te vergoeden en ook een redelijke schadevergoeding] te betalen voor persoonlijke benadeei ling-van onderdanen der Vereenigde Staten, behalve voor cle gevallen!, waai? in definitief bewezen is, dat de schade aangericht is door het Engelsche of Amerikaansche bombardement of door de noordelijke rebellen. De nota stelt voor dat de enquête- commissre, ook een onderzoek zal in stellen naar de omstandigheden van het bombardement van de „niet-ver- sterkte" stad Nanking. De algemeene staking te Sjanghai mislukt. De algemeene staking te Sajnghail is een volkomen fiasco geworden. Slechts de arbeiders in enkele spin nerijen staakten. iHet succes van de staking in het: 'scheepvaartbedrijf is twijfelachtig'. De vak vereenigingen. van het trant- en oml nibuspersoneel weigerden te staken, en het blijkt duideliik, dat de machf. van den arbeidsbond zeer verminderd is. sinds de leden door de Chineesche: troepen zijn ontwapend. AARDBEVING IN ZUID-AMERIKA. Mendoza en Valparaiso geteisterd. Uit Buenos Aires wordt gemeld: Een uitgebreid gebied in de Anded in de nabijheid van den Aconcagua, •den hoogsten berg van Amerika, ia Donderdag 'door aardbevingen geteis terd. In de stad Mendoza, in de provincie; van dien naam in Argentinië, is aan zienlijke schade aangericht. Mendo za ligt aan de andere zijde van den Andes, tegenover .Valparaiso en Santi ago. Te Mendoza werden minstens zes tien personen gedood en vijftig gewondi De San Nicholaskerk, die in gereed) heid was gebracht voor den dienst vani Witten Donderdag, werd zwaar beschal digjd- Gelukkig waren er op net oogen blik van de aardbeving geen kerkt gangers. In een deel der stad stortten veer tien huizen in. Vele gebouwen werden licht beschadigd. Berichten uit andere deelen van da provincie Mendoza wijzen er op, dat het aantal dooden en gewonden waar schijnlijk honderd bedraagt. Uit Valparaiso' wordt voorts gemeld] dat daar om 1.55 v.m. een aardbeving! van een minuut heeft plaats gehad. De stad werd in duisternis gehuld eti verscheidene huizen zijn verwoest. Het? is nog niet bekend, of er personen om het leven zijn gekomen. Een aardbeving van gelijken om; vang zou te Concepcion hebben plaatst gehad. HET ITALÏAANSCH-JOEGO- SLAVISGH CONFLICT. Toch vcór den Volkenbond? Naar uit Belgrada wordt gemeld, heeft het dptreden van Italië, dat ge lijk gemeld, verklaarde, dat er geen sprake zou zijn van onderhandelingen.' over het verdrag van Tirana in politie ke kringen aldaar een slechten indruk gemaakt. Tegenover deze houding van Italië blijft Joego-slavië niets anders over, dan om de bescherming van den .Vol kenbond te vragen. Het is mogelijk, dat de regeeiing' van Joego-Slavië zich reeds in de eerst volgende dagen tot den raad van den Volkenbond zal wenden. Men beseft te Belgrado dat een dei- gelijke stap zoowel voor den Volken bond als voor den politieken toestand in Eurapa een onaangename zaak is, doch men ziet geen anderen uitweg,j nu Italië deze houding aanneemt. COOLIBGES ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Vcorloopig bepaald op 12 Juni a.s. Na een gedachtenwisseling der A- merikaansche regeering met de regeei ringen te Londen en Tokio is de dai turn voor de opening der drie-mogend- heden-conferentie tot beperking der maritieme bewapening voorloopig be paald op 12 Juni a.s. KORTE BERICHTEN. Paul Boncour, de gedelegeerde van Frankrijk bij den Volkenbond, isi uit Genève te Parijs aangekomen. Hijj had reeds een bespreking met Briandj Donderdagavond' werd in de na bijheid van Napels, in de richting van den Vesuvius een aardbeving waar genomen. Er is geen schade aange richt. In de nabijheid van Oklahoma- City (V. S.) heeft een ernstig mijnon geluk plaats gehad. 21 personen ver loren daarbij het leven. De Engelsche stoffenfabrikanlen; beklagen zich over de vrouwen. Zij stellen dezen verantwoordelijk voor de malaise in hun zaken. Nooit werd] voor vrouwenkleeding zóó weinig stof gebruikt. Een Amerikaansch zeeofficier, G. R. Henderson, heeft met een wa tervliegtuig, meevoerende een last van 500 K..G. een hoogte bereikt van on geveer 24000 voet. Het heet, dat dit' voor zoo'n last een record is. De ontwapeningscommissie is tot Donderdag a.s. met vacantie. De Bron ckère stelde voor niet zenuwachtig te worden en kalm met de discussie voort te gaan. Paul Boncour bleef zich ver» zetten. f i v GEMENGD NIEUWS. Kunstige nes'tbouw. Aart de Tielsche Crt. wordt uit Rijswijk me (degedeeld Het schijnt dat ook de vogels voor uit gaan in de techniek. We zagen althans het nest van een zwarte merel, dat, behalve het gewo ne bouwmateriaal, ook eenige stukjes vrij dun binddraad bevatte. Dit binddraad wordt, zooals men weet, in Iden laatsten tijd voor allerlei jdbelein- |den gebruikt. De ijzeren dra'dey waren heel kunstig door stroo, mos, klei, enz. gewerkt, en nimmer zagen wij een zoo solied merelnest als dit. In den boomgaard waar het nest ge- yoaden werd had men het genoemde Gemeentelijke Aankondigingen STREMMING SCHEEPVAART LEIDEHBORPSCHE BRUG. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat het Scheepvaartverkeer door de Leiderdorpsche brug. wegens het ver richten van herstellingen aan die brug, op Woensdag 20 April a.s. zal zijn gestremd. Leiden, 14 April 1927. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. KOEPOKINENTING. "r" Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van Woensdag 20 April e.k. eiken Woensdag telkens des namiddags om 2 uur, in het Elisa- belhshof aan de Oude Vest. gelegen heid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Het trouwboekje moet worden me degebracht. Leiden, 16 April 1927. AUG L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat J. de Lange, te Leiden, een ver zoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcohol- houdenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haven no. 16. Leiden. 15 April 1927. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. -Idraad gebezigd om snoeihout op te bossen. De merels hadden van de stuk jes, die afgeknipt waren, gebruik ge maakt om een hechte woning te bou wen. Er l'agen reeds vier eieren in het nest. Actueel geschenk. Er is 'n tijd geweest, dat jonge meisjes den) iz.g. bedel-armband droegen, een bra cel et, waaraan zij zilveren voorwerpen hingen. Dit jaar is het in Parijs met Paschen' mode, om vriendinnen kleine gouden of zilveren eitjes aan te bieden om aan een armband te hangen. In deze eitjes die eigenlijk me daillons voorstellen wordt een por tretje bewaard of een stukje perka; ment, waarop een dierbare datum in sierletters staat geschreven. Wie een dame te Parijs een choco lade Paasch-ei stuurt, en er een kleine verrassing in wil bergen, zendt haai? een zakdoekje van moeslikasha met de initialen van de toekomstige eigenai res er op geborduyrd. Spoorwegongeluk. Gister avond', omstreeks 10 uur, had te Goou een spoorwegongeluk plaats. De D-lrein no. 37 AmsterdamBer lijn, welke voor het station moest siop, pen, was door een onveilig signaal ge reden. Tj-ein no. 1722, die om 9.52 uur uit de richting Hengelo kwam, en hier den trein wisselt, was voor het signaal; op enkel spoor en stond stil. Doordat vermoedelijk op het laatste) moment het gevaar, dat de D-trein op den stilslaanden trein zou loopen, is1, bemerkt, werd uit alle macht geremd* waardoor ernstige ongelukken werden voorkomen. De D-trein was naar schatting 100'. a 150 M. van trein 1772 verwijderd, ötoen hij tot stilstand kwam. De loca motief en de twee eerste wagens van den D-trein waren den wissel gepas seerd, terwijl de derde wagen en het volgend gedeelte uit de rails geraak ten. Er kwamen geen persoonlijke on gelukken voor. De leerling-machinist deelde mede, dat de machinist het onveilig signaal! wel had gezien, doch dat de trein door de gladheid der rails was doorgegleden, Nader hoorden wij1 ter plaatse, waart inmiddels een inspecteur der Ned. Spoorwegen en de burgemeester var». Goor waren aangekomen, dat de trein! tot stilstand was gebracht, doordat eert der beambten aan de noodrem had ge' trokken. De juiste toedracht is echten, nog niet bekend. 'Het verkeer ondervond door dit on geval eenigen tijd vertraging. De reizigers van den trein, komende) van de richting Hengelo, moesten oven stappen en hebben de reis voortgezel' met een trein, die later uit de richtingf Zutphen is gekomen en daarna, terug] gereden is. De reizigers «ran den D-trein moes] ten overstappen in den trein, die uitf IHengelo was gekomen. Nadat assistentie was verleend uit Zutphen, is men er hedenmorgen in ge slaagd, de baan weder vrij te maken* zoodat het verkeer heden weer nor-» maal kon verloopen. Een verkeersstoof. Naar, het Va|d. verneemt, zal dezer dagen in! Den Haag een proef genomen worden met een verkeersstoof. Hoewel de witte jas6en van de verkeerspolitie uit stekend voldoen, komt het wel eensl voor, dat weggebruikers des avonds1 den verkeersagent niet zien, wanneer* hij op een punt staat, waar men hem

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2