NIEUWE LEfDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 APRIL 1927 Aan !iet einde der Week Dat de ontwapening een veel moei lijker vraagstuk is dan de Holland- sche S.D,A.P.'-ers schijnen te denken, heeft de week die achter ons ligt wel bewegen. Te Oenève vergadert nu al 'n week of dry\ vier de voorbereidende ontwa- 't Is nog slechts 'n nUeroorófo voorzichtige stap op den Weg dio leidt naar het ideaal der ont- waueuing. Want vooreerst was het doel nog steeMs vermindering der he- vnnpr*?ncr in de tweede r>la«ts is h*t nog slechts de voorbereidende' com missie rh> vergadert, 't Gaat er dus om <*en weg te banen voor de komende «esorekingen wanneer de conferentie zelf biieen is. Toch zijn de heeren het zelfs nu, bij deze voorbereidende besprekingen, niet eens kunnen worden. En dit kwam niet omdat de afgevaardigden te Ge- nève geen oprechte vredesvrienden zouden zijn. Wie dit zou beweren, zou zoowel den voorzitter, onzen landge noot jbr. Loudon, als den Britschen gedelegeerde den conservatief Lord Ce cil en de Fransche en Belgische afgevaardigden de socialisten Paul Boncourt en De Brouckère, onrecht doen. Waar dan de schuld der misluk kingen ligt? De oorzaak daarvan ligt in de mentaliteit der natiën. Er bestaat helaas nog hétzelfde onderling wan trouwen als vpor den oorlog. Frank rijk is bevreesd voor het Italiaansche imperialisme dat begeerige blikken naar zijn grondgebied slaat; vandaar dat de socialistische republikein Pain- levé een wet maakt die alle menschen en goederen in dienst stelt der lands verdediging. En Engeland is voor ont wapening te land doch denkt er niet aan zijn vloot zoodanig te verminde ren dat het het overwicht ter zee zou verliezen. Zoo is het begrijpelijk, dat de gedelegeerden ter conferentie, die aan de besluiten hunner regeeringen gebonden zijn, ondanks hun persoon lijken goeden wil niet tot overeenstem ming kunnen komen. Natuurlijk geven de landen elkaar wederkeerig de schuld. Doch de ware schuldige is de geest van wantrouwen en imperialisme die ondanks de cata strophe van 1914-1918 nog steeds in ons werelddeel heerscht. En ook buiten Europa is het nog geen vrede en aangename rust. Men denke b.v. aan den toestand in China die met den dag chaotischer wordt. De berichten uit het voormalige He- melsche rijk zijn de laatste week bij zonder onduidelijk en verward, doch zooveel is wel zeker, dat de opmarsch der Kantonneezen naar Peking voor- loopig is tot staan gebracht. Zij heb ben enkele tegenslagen gehad, ja Nan king en Sjanghai zouden zelfs bedreigd zijn. Daar komt bij dat ook in eigen boezem oneenigheid is ontstaan tus- schen de comniunistische en de gema tigde elementen, terwijl bovendien de positie van ïsjang Tso Lin versterkt is doordat Japan duidelijk heeft doen blijken, in geen geval een communis tisch China te zullen dulden. Een groo te vraag is ook steeds, wat het leger van den Christen-generaal Feng zal doen, dat nu al maanden lang werke loos is? Wanneer, en hoe zal het in grijpen? Doch om verdeeldheid en verscheurd hèïd te zien, behoeven wij niet naar het verre Oosten te gaan; ook in ons eigen land kunnen w? die onrrferken. Hoe fel bestrijden broeders van het zelfde huis elkander soms? En hoe wei nig begrijpen de versehillende stan ds dat zij elkaar niet kunnen missen en dat zij elkaar to. een hand en een voet moeten zijn. Wat dit laatste betreft, denken wij b.v. aan de wethouderscrisis in Rot terdam. 't Ging daarbij om een kor ting van slechts 3 pet. op de loonen van het gemeentepersoneel, dat in zulk een bevoorrechte positie verkeert, wanneer men hen met de arbeiders in de particuliere bedrijven en met de kleine middenstanders vergelijkt. En het speculeeren der roode en rose hee ren op het groepsegoïsme der ambte naren heeft ten gevolge gehad, dat de heer Schouten, die met zulke vaste en kloeke hand het bewind voerde, als wethouder, ja zelfs als raadslid heen ging. Zoo is er overal in de wereld ge- deeldheid en gebrokenheid, een zien op eigen belangetjes en niet op het ge heel, niet op de gemeenschap, waarvan men soms den mond zoo vol heeft. En in deze stemming gaat men het Paaschfeest tegemoet. Als straks de Paaschklokken luiden, en als ons gepredikt wordt te beden ken de dingen die boven zijn, zullen er dan velen onder overheden en volken zijn die deze sprake verstaan? Of zal het hun gaan als Faust: „De boodschap hoor ik wel, maar mij ont breekt het geloof" UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan bet politiebureau inlichtingen te bekomen. i bel'S'ingmerk. 2 pertemonnaie's met inhoud en eenige huissleutels. Van 27 tot en met 29 April a s. zal er alhier in het patronaatsgebouw winkelbeurs gehouden worden. Op de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis, voor re kening van den heer A. Rijnbeek, was laagste inschrijver de heer S. J. V Vliet te Waddinxveen voor f7367, aan ■wien het werk is gegund. Bij den ontvanger der directe bo lastingeu lalhier, is gestort een bedrag RECLAME. Verstopping of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletien Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. van f999,71, wegens te weinig betaalde belastingen. Ds. Wiersinga te Woriner heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. Met ingang van i Mei a.s. moeten houders van alle soorten motorrijtuigen en motorrijwielen voorzien ztjn varteen wegenbelas tingkaart. Aangiftebiljetten zijn kosteloos ver krijgbaar ten kantore van den Rijksont vanger alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Onze plaatsgenoot de heer W. Klin kenberg, is met ingang van de volgende week te Boskoop benoemd als hoofd van het Chr. Tehuis voor ouden v. dagen KOUDEKERK. De commissie ter bevordering voor de aansluiting aan het electriciteitsnet aan de Hoogewaard, vergaderde. Maan dagavond j.l. met den Burgemeester ten gemeentehuize alhier. Ongeveer 80 bewo ners van den Hoogewaard hadden zich reeds voor aansluiting bereid verklaard Er werd besloten om de installaties in massa aan te besteden, en wel f4,50 per lichtpunt, f4,25 voor een stopcon tact en f 5,40 voor een gecombin. stop contact-schakelaar. De aannemer is H. Vitters alhier, die rechtstreeks met de ingezetenen zal on derhandelen en afrekenen. Voor huurleidingen gelden de Leid sche condilie's n.l. ƒ0,60 per Lchtpunt en p-er jaar huur, met een minimum van tenminste f3, Op initiatief van de heeren Mos terd van den Hcogen Rijndijk, en J. D. Carts alhier, werd Dinsdagavond ip de bovenzaal van HoteUde Bruin, een ver gadering belegd om te komen tot op richting van een eieren- en pluimvee veiling vcor Koudekerk en Hoog en Rij a dijk. Een 30-tal genooaigden hadden aan de oproeping gehoor gegeven, waaron der ook de Edelachtbare heer Burge meester Kwint alhier. De vereeniging werd opgericht met aanvankelijk 22 leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren: Mosterd, J. D. Garis, J. C. van Egmond, T. Dor- repaal en W. Koot Jzn., terwijl aan den heer Burgemeester het Eere-Voorzitter schap werd aangeboden, wat onder ap plaus der vergadering door hem werd aanvaard. Verder werd medegedeeld, dat met den heer De Bruin onderhandeld zal worden om bij hem de veiling te houder* welke vermoedelijk zal plaats hqbben iederen Dinsdagavond. Een en ander zal echter later nog nader worden be kend gemaakt. De op 22 Maart j.l. vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente, bevat voor het jaar 1927'28 776 kiezers, waarvan 776 kiesgerechtigd voor de Tweede Ka mer, 765 voor do Prov. Staten en 750 voor den Gemeenteraad. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk ie Paaschdag v.m, 10 en n.m. 6.30 uur Ds. Mondt. 2e Paaschdag v.m. 10 uur Ds. Rie mens van Leiden. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 1 uur, Ds. F. H. Woudstra. 2e Paaschdag v.m. 10 uur Ds. F. H. Woudstra. Na een diensttijd van 31 jaar als onderwijzeres aan de O. L. School alhier nam Mej. Hooghwinkel in tegenwoordig heid van het college van B. en W. al- scheid van haar leerlingen. Mej. H. is thans op wachtgeld ge steld. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk ie Paaschdag v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Dönszelmann. 2e Paaschdag v.m. 10 uur Ds .Kloos terman van Voorburg. Kievitskerk ie Paaschdag v.m. 10 uur Ds. de Hertog van 's-Gravenhage. Geref. Kerk ie Paaschdag v.m. 10 en n'.m. 5 uuur Ds. v.'d. Heyden. —Door de vereeniging „Kerkelijk Leven" alhier, is op 2en Paaschdag in de Dorpskerk een orgekoncertavond ge organise erd. ZOETERWOUDE. Wegens niet voldoen aan hun stemplicht bij de laatst gehouden stemming zulen 32 personen zich te ver antwoorden hebben voor den rechter. DE BETEEKENIS DER KLEUREN. Het wit is de kleur van reinheid en heiligheid. De Engelen en verlosten worden voorgesteld in witte kleeding. Wit is het priesterlijk opperkleed (al- ba). Wit is het kleed van de bruid en de doopeling. Witte rozen worden ge plant op de graven der maagden. De witte lelie is de bloem van Maria. In de oude Christelijke kerk droegen de nieuwe lidmaten een wit kleed en wer den dan de witte kudde of het blanke leger genoemd. Het rood als bloedskleur, vertegen woordigt zoowel strijd en wraak, als liefde. De ruiter, die den oorlog aan brengt (Openb. VI 4) berijdt een rood paard. Op de gedenkdagen der marte laren bekleedde men de kerksieraden met rood. Als kleur der liefde komt het rood voor, waar men Jezus en Ma ria afgebeeld vindt met een rood on derkleed of opperkleed. De roode roos is om zoo te zeggen een hoofdletter in de bloemspraak der min. Het blauw is de kleur des hemels. Daarom i9 het ook de kleur der trouw. Gewoonlijk Is van Jezus en Maria het opperkleed blauw, als 't onderkleed rood is: verbinding van trouw en liefde. Toch komt het blauw ook voor in ongustigen zin, een blauwe Bis schop, de blauwe schuit, een blauw boekje, blauwe bloemetjes, blauwe be gijnen, enz. Het groen, als de kleur der lente, is de kleur der hoop. Daarom gaven de schilders aan Maria, de moeder des Heeren, alsmede aan Johannes den Dooper, veelal een groen kleed. De dichter Dante, Geloof, Hoop en Liefde opvoerende, kleedt het Geloof in 't wit de Liefde in 't rood, de Hoop in 't groen. Een schoone gedachte ligt in de op vatting van de groene aarde en den blauwen hemel als van de hoop der menschheid en de trouw van God. Het geel is, als kleur der gal, de kleur van den nijd en valschheid. In de middeneeuwen waren hier en daar de Joden aan het hatelijk voorschrift onderworpen, dat ze een geel kleed of een gelen hoed of een gelen band om den hoed moesten dragen. Bij de Egyp tenaren is het geel de kleur van rouw. In dat geval is 't de kleur der vergan kelijkheid, een zinspeling op het geel worden en verdorren der blade ren. Het zwart is de meest gewone aan duiding van droefenis en rouw. De rui ter, die hongersnood aanbrengt (Openb. VI 5, 6) berijdt een zwart paard, De zwarte kunst is een naam, dien men placht te geven aan helsche en duivvel sche kunst. Met de uitdrukking: ge raakt zijn met de zwarte hand bedoel de men: onderworpen zijn aan de macht van den Booze. Als rouwkleur bezigen sommige volken niet het zwart; de Syriërs 't blauw, de Chi- neezen 't wit, de Egyptenaren 't geel, de Ethiopiërs 't grauw. INGEZONDEN. (Builen voraniwoorueiijioieicl der Redactie.) EEUWFEEST GEREF. MINNEHUIS AAN DE KAAR3ENMAKEFSTRAAT. Den 26en Juni e.k. zal het een eeuw geleden zijn dat de eerste steen werd geleg;. van het hier tei stede overbe kende Gereformeerd Minnehuis aan de Kaarsenmakei'bOaat. Zeer gaarne zouden de Diakenen der Ned Herv. Gemeente en in het bij zonder de Commissie uit hun midden aan wie de zorg dier stichting meer speciaal is opgedragen, dien dag voor de daar verblijvende ouden van dagen tot een feestdag willen maken. Het behoeft geen betoog, dat het or- ganiseeren van een feest, dit feit waar uig, niet onbelangrijke kosten met zich brengt. Daarom richten ondergeteekenden hiermede het vriendelijk verzoek tot allen, die willen medewerken om het mogelijk te maken de bovengenoemde oudjes een feestdag te bereiden, een gave daarvoor te zenden aan een der onderstaande adressen of een bedrag daartoe te storten op giro-rekening 110. 65793, ten name van den heer II. van Leeuwen, Wasstraat no. 6, penning meester van de Feestcommissie. Wel werden dezer dagen een aantal circulairen, inhoudende een verzoek als hierboven omschreven, rondgezon den, maar wij zijn overtuigd daarme de niet" alle belangstellenden te heb ben bereikt, in verband waarmede wij langs dezen weg ens verzoek tot meer deren richten. Hoogachtend Regenten van het Geref. Minnehuis: H. VAN LEEUWEN, Voorzitter, Wasstraat G. TH. BARNARD, Secretaris. Schelpenkade 52. JOH. SIER AT, Mauritsstraat 4. Dr. P. M. DE PLANQUE, Plantage 12 W. H. LAMMK Haagweg 3 A. A. SMITS, Garemmarkt 28. G. J. VISSER, Haarlemmerstr. 151 H E. L. SCHOLTEN, L. Rijndijk 114. I Ons-Babbelhoekje. fe=38= g- 3= Beste Jongens en Meisjes. Als jullie deze Babbellioek lezen, is de vacantie vcor jelui al begonnen, 'k Wensch jullie allen goede Paaschdag en toe, en een heel prettige vacantie- Nu gaan we maar eerst. aan de briefjes beginnen, 't Eerst komt aan de beurt: „Rozeknopje en Reseda". Dat was een goed rapport hé Reseda, dat jir hebt. En van Rozeknopje zal het ook wel mooi zijn denk ik. Wat je er van opnoemde vond ik tenminste een prachtig begin. Heb je een gezellige dag gehad toen je broer jarig was? En heeft hij aardige cadeautjes gekregen? „Blondine". Niets geen bijzonders de ze week meisje? Dat kan best eens ge beuren hoor. Een volgende keer weet je misschien wel weer wat meer te ver tellen. „Vergeet mij nietje". Wat zal die Bas blij zijn. Een nieuwe fiets. Het is geen kleinigheid. Ben je niet een beetje ja- loersch op hem? Of kom jij later aan de beurt? Dat hoop ik ook voor jullie dat je maar heel mooi weer met de vacantie moogt hebben, zoodat je volop buiten kunt fcijn. „Goudblondje". Dan was jou laatste rapport ook best om er tevreden mee te zrin. En je getuigschrift was niet min der goed. 'k Vind zoo'n getuigschrift a« ty'd een aardig aandenken aan je school tijd. 'k Heb het mijne n unog. Dank voor ie raadsels, meisje. Het spijt me ,dat je letterraadsel1 te laat was voor deze week maar 'k hoop hem dan toch de volgen de week neg te plaatsen, want 't zou jammer zijn als je al die moeite vo<?. niets had gedaan. „Piet Hem". Dat is heel treurig voor die kinderen hé. Eerst hun vader verlo ren en nu hun moeder ziek. Zeker wel ernstig, dat ze naar het ziekenhuis moest Ja Piet Hein, dat is zoo. Maar 'k had dien middag heusch geen tijd meer. 'k Meest voor donker weer thuis zijn Mocht het ooit weer gebeuren, dan hoop ik jou ook eens te zien. „Rie". Ja Rie, als het nog schoon i$ mag je dat doen. Maar schrijf in je briefje dan gelijk welke boekjes je nog meer hebt, anders kon het gebeuren dat ik je er weer een stuurde die je al hebt .Leuk, dat jullie die twee oieuwe babbelhoekers kennen. „Grie". Leuk voor je dat .ie daar weer naar toe mag, meisje. Je zult er nu wel een beetje langer bl'ijven als de vorige keer denk ik, want toen was het zoo heel kort. 'k Hoop dat je er een paar prettige dagen moogt hebben, en mooi weer. Aarais dat je alle drie die babbel hoekers kent. „Seringentak". 'k Heb mét opzet dat lijstje nog maar even bewaard meisje want ik dacht wel dat sommige neefjes en nichtjes daar mij eens naar vragen zouden. Jij hadt 38 goede woordjes. De raadsels mogen ook niet altijd even moei lijk zijn, dat zou niet aardig voor jullie zijn. „Sneeuwklokje", 't Is erg jammer voor je, dat juist die brief is zoek ge raakt. Maar ik heb hem heusch niet ont vangen. Had vader een groote reis ge maakt dat jij hem van de boot mocht halen? Als dat zco is, dan kan ik best begrijpen^ dat, t-oen vader pas thuis was, jij niet veel tijd had om te schrij ven. „Prins Maurits". Je bent mij hartelijk welkom, Prins, in onze Babbelhoek. Heel leuk om met je zusje samen'de raadsels op te lossen en in te zenden. Maar dan moet zij ook maar een schuilnaam kie zen, dan kan ik jullie naam allebei ia de courant zetteih Op welke school ga je, en gaat je zusje daar ook? „Wcudlelie en Theeroosje". Jullie schuilnamen heb ik gebruikt, zie jewel? Maar denken jullie er om, dat je altijd onder je briefje ie eigen e-n je schuil naam moet zetten j Dat is ook niet goed als je pas ziek geweest bent, zulke' ein den te fietsen. Zomers kom ik wel eens op Katwijk. „Braamstruik en Denneappei". Dat dacht ik wel, dat D. het prettig zon vinden bij moeder thuis. Ze kan het non gens beter hebben. Ze zal Braamstruik erg missen als die de heele Paascvacan tie uit logeeren gaat. 'k Hoop dat je mcoi weer en veel pleizier zult heb ben in Zwammerdam Braamstruik. Dus 't verhaaltje viel nog al in jullie smaak? Dat doet me pleizier. „Meitakje". Maar al heb je e3ns niets te vertellen meisje, daarom mag je toon de raadsels wel inzenden. Wat een ge zellige brief kreeg ik nu van je. Je moet maar denken, alles op zijn tijd. Altijd vacantie, zou niet leuk zijn en altijd wTerken gaat ook niet. Later hoor ik zeker wel van je rapport en hoe je jurk is uitgevallen. „Hartedief". Dat geloof ik graag mei? je, dat je vanaf de duinen een prachtig gezicht hebt over de bloembollenvelden Zeker, ik ben al dikwijls in Noord wijk geweest, maar dit jaar nog niet. Best 'k Wil graag volgende week van den bazaar hooren. „Moeders Meisje". Dat weet ik best hoor, id'at al ga je graag naar school, je toch ook blij 'bent wanneer het vacantie «is. 'k Hoop dat je eon prettige vacantie zult hebben, meisjelief. Ja, dan heb je mooi den tijd om eens een raadsel te maken hé. 'k Wil het heel graag hebben hoor. En van den bazaar hoor ik dus ook volgende week? „Boschviooltje". Ja. die schoonmaak brengt heel wat drukte teweeg. Maar als je, zcoals bij jullie 4ens fijn een dagje een tante toé hulp krijgt, dan schiet Je lekker op. Dat was zeker wel een fijn fietstochtje wat je maakte zoo om het bosch heen. Gelukkig maar, dat het zoo goed afliep, je hadt net zoo goed Ieeliik kunnen vallen. Vind je het pret tig. als het zoo heel erg druk is? „Waterlelie". Dus het boekje viel nog al in je smaak? Dat is prettig. Je hebt. een heel mooi rapport, en dan spreekt het ook vanzelf, dat je verhoogd "wordt hé? Wat zal dat een drukte geven bü jul lie, als je zco'n zes of acht gasten tege lijk krijgt, 'k Denk niet, dat ik met Paschen naar de bollenvelden ga. Ik vind ze veel mooier als het niet zoo bar druk is om je heen. „Heidebloempje", 't Was een heel gezellig jaarfeest, 'k Was blij, dat ik M ook bij kon rijn. Ja, er warén heel wat menschen, en ik geloof dat iedereen het even leuk vond. Ga je nog uit in de vacantie. of blijf je rustig thuis? Dus ze vonden den boekenlegger thuis ook1 mooi Ik kan er niet over oordeelen, want ik had heusch geen tijd hem te bekijken. „Lenteklokje". Dat geloof ik graag, dat jullie met e juffrouw eend gezelligen middag hebt gcliad. Op een boerderij is Zóóveel, dat je je niet gauw behoeft t*> vervelen. En dan in de hooiberg, 'k Vind dat je daar altijd zoo fijn in weg kunt kruipen. Of spelen jnPie noo;t ven stoppertje? 'k Wensch je veel genoe gen in 'die vacantie, meisje. Waarom heeft Crocus je niet geschreven? Ze is toch niet ziek? De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Port Elisabeth. OnderdeelenRat. Bet, Lor, Pet, Bis, Hart. 2. Stilstaande karren. 3. Het is alltes geen goud .wat er blinkt 4. Hand. Hond. 5. Gris, Wouter, Evert. En hier volgen de nieuwe raadsels r. Mijn geheel bestaat uit 24 letters die tezamen een blijde mededeeling vor men. 11 22 12 16 24 was een Hoogepriester. 24 10 21 3 23 24 11 5 13 was iemand van wien gezegd werd, dat er in hem geen bedrog woonde. Zacharia was een 17672821 4 12 Lot, de neef van Abraham was een 9 19 2 20. 1 7 24 23 was 'de dochter van Jakob 18 16 13 7 10 21 15 was een zeer groote en sterke Filistijn. 14 is de letter Y. Ingez. door Braamstruik en Denneappei 2. Constantinopel begint met een C en eindigt met een E. Hoe kan dat? Ingezonden door Batavier en Klaproos 3. Het graf at, Die er ia zat bad, Het graf leefde, Die er in zat beefde Ingezonden door Bosch viooltje. 4. Welke twee verkorte meisjesnamen vormen tezamen een welriekende spe cerij? Ingezonden door Guste af Adolf. 5. Mijn teerste is een visch, mijn twee» de een rivier, mijn geheel is ook een rivier. Ziezoo, jongelui, jullie kunt we-r aan het werk. En ik denk dat je er allemaal volop tijd voor hebt nu het vacantie is 'k Hoop de volgende week veel gc-zeL gebriefjes te o-ntvangen. waarin jullie mij vertelt wat je zooal uitvoert, nu iie niet naar school hoeft, 'k Wensch juf lie allen nogmaals een prettige vacant toe, en neem tfu afscheid tót volgend.? week, zco we hopen. Vele-groeten van je TANTE FR ANCIEN.' LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. J. C. Koppier en gezin, conducteur Korevaarstraat 23 K. O. Kotzenberg en gezin, fabrieksdirecteur, Rijnsbur- geweg 130 J. A. Holenstein, Rapen burg 110 A. S. de GrootStokvis, de Wetstraat 3 J. J. de Bruijn, huis houdster, Oude Rijn 44c B. H. Kers- sen en gezin, off. L. des H., Beesten markt 34 C. G. A. v. d. Plas—v. d. Voet en gezin. Apothekersdijk 14 L. A. v. Griethuizen, handelsreiz., Rijns- burgerw. 91a H. Hischfeld. Morsch- singel 21 E. B. Abspoel en fani, koopman, Uiterstegracht la E. R. Th. v. Wensen, Noordeindsplein 6a A. v. d. Berg, instrumentmaker, Ka naalstraat 40 J. H. Millburn, zende ling, Witte Rozenstraat 30 J. C. Thomée, verpleegster, Witte Rozen straat 4a M. de Roode, dienstbode. Plantage 12 M. T. J. Weeling, win keljuffrouw, Oude Rijn 94a J. Schui lenburg en gezin, concierge, Apothe- kërsdijk 33 A. de Neef, winkelbe diende, Rapenburg 110 C. Voorbij, hulp i. d. huishouding, Langestraat 25a M. J. Prins, Zoeterwoudsche Sin gel 86 C. Brouwer, Pioenstraat 25a K. J. Marcelis, Alesanderstraat 19 W. L. Cbristiaanse, Rijnsburgerweg 101 G. v. Strienv. d. Bosch, Val- kensteeg 14 G. H. MuizertEbbinge Breestraat 25 B. B. Peerink, Kager- straat 2b W. Smink en gezin, arbei der, Kanaalstraat 15 Y. Ykema, in genieur, Witte Singel 7 M. v. d. Pijl, slager, Heerenstraat 29 M. E. v. d. Berghe, Botermarkt 2 R. H. Feijen, Magd. Moonstraat 38 T Vrij, ver pleegster, Acad. Ziekenhuis H. Faas- sen, idem Z. M. T. W. Slickers, idem E. Mak, idem CRijnders, idem G. C. Hamerpagt, idem. Vertrokken. H. C. Touw, Alphen a. d. Rijn. Hoofd straat 159 E. J. M. Bruinsma, Haar lem, Jodenstraat 52 J. Springer, Zoe tenvoude, Hooge Rijndijk 1S6 C J. M. Haalebos, Arnhem, Leoninastraat 122 J. P. Lelieveld, Den Haag, Ohm straat 122 Fr. W. Snapper, Amster dam, N. Z. Kolk 23 hs. E. Harprath, Honnef (D.), Rommerdorfstrasse 6 F. JacobsKros, Rijnsburg, Vliet N. Z. 86 K. Verlind, Den Haag, v. d. Neer straat 34 F. Wirth, Amsterdam, Joh. Verhulststraat 139 H. Dietrich, Den Haag, Riebesstraat 7 K. Nieland, Nieuweschans, Achterweg 33 G. J. Kroeze, Oegstgeest, v. As sen delftstraat 41 G. H. Fluiter, Koudekerk, Prinse schouw H. J. Selma, Tzum (Fr.), Pastorie J. Th. v. Egmond, Den Haag Cetèbesstraat 79 M. Vlasblom. Gro ningen, Brugstraat 16 C. Vonk, Stompwijk, Veenestraat Th. F. W. v. Leeuwen, Futten (G.), Garderen- scheweg 45 E M. C. Fr. J. Hopman, Rotterdam, Schiedamsche Singel 93b H. C. v. d. Meij, Noordwijk, WilheL minastraat 22 J. Zwiers, Sassen- heim, Heemstrastraat 5 H. M. A. May, Utrecht, Krugerstraat 43bis A. G. Meijers, Noordwijkerhout, Zilker- weg 17 J. v. d. Meer, Leiderdorp, Tol 110. 6 H. J. v. Klaveren, Bergeu (N.-H., Oranje Hotel E. Bolderdijk. Ede (G.); Inf.-kazerne J. Nieuw- straten, idem M. E. v. Zanten, Den Haag, v. d. Neerstraat 177 J. Faas, Utrecht, Eemstraat 32 G. G. A. La pree, Den Haag, L. v. Meerdervoort 481 A. D. Hakkenberg, Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 7 P. L. Ne- derpelt, Rotterdam, Gr. Markt 7a S. C. Meijering, Bandoeng Joh. v. d. Laken, Amsterdam, Pr. Hendriklaan 65 W. v. EgmondZandwijk, Den Haag, Bloemfonteinstraat 33 A. Ba- kelaar, Wageningen, Nieuwstraat 6 J. C. Cavé, Oud-Beijerland, Ben. Malen cl ijk 31 Jac. de Best, Den Haag, Fr. Valentijnstraat 106 Jac. de Best, Den Haag, idem H. Christoffel Perisma, Ouderkerk a. d. Amstel. Kerk straat 38 W. Ie Mair, Voorschoten, Papenlaan 56 J. W. Keereweer, Nij megen, Kol. Reserve M. Scharringa N. Pekela, Wijk I 7 M. C. H. E. Cro ne, Den Haag, Copemicusstraat 89 P. D. Haarmans, Bloamendaal, Bloe- mendaalscheweg 301 C. Fr. v. Kleef, Haarlem, Versproncklaan 43 H. Tel jeur, Haarlemmermeer, Ahbenes Dr. Heyelaan G. de Pree, Harlingen, Brouwerstraat 16 N. Vallentgoed geb. Landweer, Den Haag, Luloffs- straat 36 M. Boeschoten, geb. Tin- holts, Oegstgeest. Nassaulaan 7 J. Jacobs, geb. van Dooren, Amsterdam, James Cookstraat 4 J. P. A. M. Bier man, Amsterdam, Leid9chegracht 7 hs. Fr. Biendl, Warmond, Dorpstr Mesmist".

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 11