WAALS NIEUW OPGENOMEN BEHANGSELPAPIEREN HAARLEMMERSTRAAT 130-136 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 30 MAART 1927 DAGAGENDA. Woensdag 30 Maart, 's midd. vijf uur. Leeszaal „Reuvens", Bre©straat 27: Ledenvergadering. - Woensdag 30 Maart, 's av. 8—9 uur, zitting van het Adviesbureau voor- Tuinbouwaangelegendheden in de Be stuurskamer v. d. Woningbouw ver- eeniging „Eensgezindheid", Zijlsingel 20. Sassenheim. Woensdag 30 Maart, 's av. acht uur. Geref. Kerk: Uitvoe ring der Chr. Zangvereen. „Looft den Heer". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Maart tot met Zondag 3 April a.s. waargenomen door de* apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 523. Van degenen die hebben meege werkt tot het verkrijgen van dit schoo ne geheel noemen wij behalve de ar chitecten die wij reeds vermeld heb ben de aannemers de N.V. „Erica" v.li. de Vreede te Noordwijk; voor 't schil derwerk de fa. Duyndam; voor den aan- Jeg van electriciteit de fa. Langezaal; tenslotte de fa. Kukler die nog de laat ste hand aan het werk gelegd heeft. Het glas in lood is naar eigen ont werp van den heer Alons te 's-Graven- hage. 7 Een resumé. Men ziet uit dit «alles dat de firma Bruning onverdroten voortgaat op den eenmaal ingeslagen weg en niet van# -rusten-weten wil. Doch zij tyacht haar doel niet alleen) te bereiken door bet moderniseeren van haar winkelbedrijf. Vóór alles wil zij blijven handhaven haai* aloude reputatie. Tot nu tóe rekende het publiek haar zaak tot een der meest betrouwbare adressen. Na deze grootsch opgezette uitbreiding zal iedereen die met de firma in aanraking komt gaarne getui gen dat Bruning's magazijnen behoo- ren tot de best ingerichte magazijnen der stad Leiden, maar men zal daaren boven gaarne welgemeend beamen, wat vorige géslachten bij voortduring hebben beweerd, en wel op grond van hunne ervaring: Wat Brüning voor U doethet is altijd goed! eerste leidsche hulpbank. In de gisteren gehouden vergadering v. Aandeelhouders in de N.V. „Eerste Leidsche Hulpbank", werden verslag en balans en verlies- en winstrekening over 1926 goedgekeurd en het dividend bepaald op 3 pet. Aan dit verslag ontleenen wij, dat in 1926 zijn ingekomen 498 aanvragen (v.j. 545) tot een bedrag van f70.460 (v.j. f83.905). Verleend werden 425 aanvragen, ter som van f 57.085. Per 31 Dec. stond uit een bedrag van f40.300, verdeeld over 435 leenin gen, alzoo een gemiddelde van f92.64 i(v.j, f43600; over 550 leeningen gem. 179.10). i Verliezen werden niet geleden. De reserve-debiteuren werden ver hoogd van f2812 op f3081. Saldo der obl.-léening verminderde met f 1500 tot f 10.400. Op het kantoorgebouw werd afgeschreven f251.88, waarjia dit op de balans voorkomt met f7000. Een saldo van f 113.21 gaat over op nieuwe rekening. Dividendbewijs no. 13 is vanaf he den betaalbaar, ten kantore der Bank, Oude Rijn 104. de spoorweg-electrificatie. In aansluiting aan hetgeen reeds gemeld werd betreffende de electrifi- catie van de spoorweglijn Amsterdam iRotterdam, deelt de „Tel." nog mee, dat onlangs de directie der Nederland- sche Spoorwegen een concept-dienst regeling heeft toegezonden, volgens welke zij zich voorstelt den dienst te doen geschieden, wanneer genoemde lijn geheel geëlectrificeerd zal zijn. Sommige stationschefs waren ern stig bezorgd, dat de stoptijd van 1 minuut aan sommige stations te kort zal zijn. Nog wees men, zegt de „Tel." op een moeilijkheid, welke zich aan het sta tion Leiden zal voordoen. Zooals be kend, kruisen de treinen naai' en van Haarlem, zoodra zij het station Lei den verlaten hebben, den overweg, waarover steeds een hijzonder druk verkeer plaats vindt. Zoowel de trams der Noord- en Zuid-Hollandsche Tram wegmaatschappij, welke den dienst tusschen Noordwijk en Katwijk via Leiden, op Den Haag en Scheveningen onderhouden, als de wagens der H. T. M., welke de verbinding van Leiden over Wassenaar met Den Haag vor men, passeeren den overweg. Gevreesd wordt, dat, wanneer eenmaal de half- uurdienst tusschen Amsterdam en Rotterdam zal zijn ingesteld, de over weg zóó vaak zal moeten worden afge sloten, dat belangrijke stagnatie in het tram- en straatverkeer te Leiden niet voorkomen zal kunnen worden. Dit ver keersvraagstuk zou ook reeds de aan dacht van de Kamer van Koophandel te Leiden hebben. Wij kunnen er aan toevoegen dat niet alleen de Kamer Van Koophandel, maar ook» de Gemeenteraad en met name B. en W. reeds lang en herhaal delijk de oplos9in3 van dit vraagstuk overdenken. De kwestie wordt hierdoor weer een graad erger. de kunst van tell-amarna. Gisteravond hield in het Rijksmu seum van Oudheden Prof. Dr. H.Scha- fer van Berlijn een lezing over „Die Kunst von Tell-Amarna (Ichnatoni.". RECLAME Met smaak samengestelde en zeer uitgebreide collectie. Door toepassing dezer papieren zal het U gemakkelijk vallen het aanzien Uwer woning te vernieuwen en te verfraaien, terwijl het geheele interieur aan gezelligheid zal winnen. Papieren vanaf 7 ets. per rol. Alle behangersbenoodigdheden in prima kwaliteiten tegen uiterste prijzen voorradig. ZIE ONZE SPECIALE ETALAGE. VRIJ ENTREE. VRIJ ENTREE. Tell-Amarna is een stad aan den Nijl, ongeveer in het midden1 tusschen Memphis en Thebe. Toen spr. begon te studeeren, was de naam „Amarna" nog slechts een klank. In 1887 werden daar voor het eerst spijkerschriftta feltjes uit gebakken1 klei gevonden en spr. herinnert zich nog met hoeveel nieuwsgierigheid de komst van een kist met dergelijke tafeltjes aan het Museum te Berlijn, zoowel door Egyp tologen als Assyriologen werd afge wacht. Een geheel nieuw licht ging op over de geschiedenis van1 Voor-Azië, vooral ook van Palestina omstreeks 1500 v. Chr. Egypte maakte omstreeks dien tijd een tijdperk van grooten bloei door, vooral onder de koningen Thoetmosis en Amenophis. Het strekte zijn in vloed uit tot ver in Azië. Ook was het een prachtlievende tijd, gelijk spr. laat zien aan de hand van lichtbeelden van1 meubelen uit den tijd van Amenophis III. Diens zoon, Amenophis IV, was een geheel andere persoonlijkheid dan zijn voorgangers. Hij was in de eerste plaats een godsdienstig hervormer, die in de plaats van de ver eer lng van Am011 en andere goden, stelde den dienst van Aton, de blinkende zonne schijf. Hij noemde zich in verband hier mee Ichnaton. Met deze godsdienstige reformatie ging ook gepaard een nieu we kunstrichting die streefde naar rea lisme ën naturalisme. Met zulk een getrouwheid werden b.v. beelden' van den koning zelf vervaardigd, dat het haast op een carricatuur gelijkt als men hem ziet afgebeeld met zijn dik ken huik. De koning was niet slechts de man, die de kunstenaars inspireerde; hij was ook zelf een kunstenaar en spr. las de door hem vervaardigde Hymne aan Aton, den zonnegod, voor. Deze naturalistische richting in de kunst heeft slechts kort geduurd, even als trouwens het geheele bestaan der stad Amarna niet langer dan hoog stens een 30-tal jaren omvat. Ichnaton was geen krachtfiguur. Kort na zijn dood ging zijn godsdienstige schepping ten gronde. Reeds zijn tweede opvol ger, Toetankhaton i\am weldra weer den naam Toetankliamen aan, daar mede te kennen gevende, dat hij tot den dienst van Amon was terugge keerd. Toch is deze nieuwe kunstrichting nog lang van invloed geweest op de latere Egyptische kunst. Spr. liet tal vair plaatjes zien van voortbrengselen der Egyptische kunst, aanwezig in1 het Museum van Oudhe den te Berlijn, en eindigde met een opwekking aan de aanwezigen bij een eventueel bezoek aan Berlijn dit mu seum niet te vergeten. Morgenavond spreekt Prof. Schater over „Das Verhaltnis der Aegyptischen Kunst zur modernen". museum van oudheden. In verband met de reorganisatie van het Rijksmuseum te Amsterdam zal een, aantal beelden en beeldengroepen naar antieken van dit Museum naar het Rijksmuseum van Oudheden alhier worden overgebracht om daar blij vend te worden opgesteld, o.a. Lao- koon en zijn zonen dqor Agevander en Polydoru9 van Rhodus, waarvan het origineel zich in het Vaticaan te Rome bevindt. Verder de z.g. Gladiator van Borghese, overwinnaar in den gewa- penden wedloop door Agasias, zoon van Dositheus van Efeze, naar Lysip- pus, waarvan het origineel eigendom is van het Louvre t© Parijs, voorts Pallas van Velletri enz. IHet ligt in d© bedoeling van de di rectie van het Museum van Oudheden alhier deze beelden en beeldengroepen met de overbrenging waarvan reeds een aanvang is gemaakt, in Juli ge reed te komen, waarna zij1 VQor het pu jpliek ter bezichtiging zullen worden gesteld. I de heer j. a. van hamel. Onder groot© belangstelling had he denmiddag de receptie plaats ten hui ze van den heer J. A. van Hamel, ter gelegenheid van diens 80sten verjaar dag. Aanwezig waren het College van B. en 'W., het bestuur van den Vrij heidsbond, tal van raadsleden, een de putatie van de broederschap van Nota rissen en vele vrienden en 'bekenden. Van alle zijden waren bloemstukken gezonden, zoodat de receptiekamer één lusthof was. Wij komen morgen hier nog nader op terug. ger. ver .v. drankbestrijding. Alhier js opgericht een plaatselijke afdeeling van de Geref. Vereen. v« Drankbestrijding. Tijdelijk is 't adres der vereeniging: C. Veerman, Drie Oc- toberstraat 43a, waar men zich als lid of donateur kan opgeven. Gisterfhiddag half één viel in de Hugo de Grootstraat de dienstbode L. v. B. ten gevolge van het breken van een trapje waarop zij stond om de gor dijnen af te nemen. Zij kreeg ten ge volge van den val een gapende won de aan den linkerarm. Door den E. H. D. werd zij naar het Acad. Zieken huis vervoerd. Gistermiddag half vijf viel de 75- jarig© juffrouw K., die voor haar wo ning aan den Hoogen Rijndijk op een trap stond om werkzaamheden te ver richten, door het uitglijden van het trapje. De E. H. D., die een gecompli ceerde beenbreuk constateerde, ver voerde haar naar het Acad. Zieken huis. Gisteren is in de Groenhovenstr. 'n ongemerkt heerenrijwiel onbeheerdl aangetroffen. Het" is ten politiebureele gedeponeerd. BINNENLAND. de koninklijke familie. Naar wij vernemen zal het ver trek van de Koninklijke familie naar Het Loo eenige dagen later plaats heb ben dan aanvankelijk was gemeld. het kamerlid fleskens. Naar wij vernemen is het Tweede Kamerlid, de heer Fleskens, burge meester van Geldrop, opgenomen in het gemeenteziekenhuis te 's-Graven- hage, waar hij een operatie moet on dergaan. de moordzaak te culemborg. De rechtbank te Tiel heeft gisteren de beklaagden in de Culemborgsche moordzaak J. Vroege en C. Sweris naar de openbare terechtzitting verwezen, met bevel, tot gevangenhouding. S T ATEN-GENER AAL. EERSTE kamer. Vergadering van Dinsdag 29 Maart. De VOORZITTER deelt mede, dat bericht van afwezigheid Ts ingekomen van den heer Blomjous, wegens ver blijf in het buitenland, deze week. Regeling van werkzaamheden. De VOORZITTER voegt aan 'da agenda van de openbare Vergadering! toe de hoofdstukken IV en 'V van do Staatsbegrooting voor 1927 en ver zoekt de leden, zich in de dfdeelingen te begeven tot het onderzoeken van een twaalftal wetsontwerpen. Hij' deelt voorts mede, dat morgen ochtend te 11 uur wederom af-deehngp onderzoek van een aantal' andere wets ontwerpen zal plhats vinden. De openbare vergadering wordt ver tot Woensdagmiddag 2 uur. tweede KAMER. 7- Vergadering van Dinsdag 29 Maart'. 'Aan de orde is de interpellatie van 'den heer L. DE VISSER (Comm.),. over het zenden in dezen tijd van span? ning van den kruiser Sumatra naah Sjanghai. Spr. constateert, dat het bericht daarvan onrust gebracht heeft in het larid, en zegt, dat het zenden van Ideze schuit een daad is van openlijke vijl andschap tegenover het Ghineesche volk en de Chineesche regeering, wel» ke daad' zeer verstrekkende gevolgen kan hebben. Hij! wijst ook op de ver ontwaardiging van de Chineezen im Ned1. Indië over het feit, dat Ide Ne- 'derlandsche regeering zich schaarde aan de zijide van de imperialistische mogenhëaen. Spr. meent, dat Sjanghai een cen trum zal1 worden van revolutionaire be weging, en dat wij ons, zoo spr dig] mo gelijk moeten terugtrekken cm den) geest van vijandschap, die reeds isl gekweekt, zooveel mogelijk te laten/ luwen. De interpeilant stelt daarop een 10- tal' vragen, waarin hij verzoekt tele grafische terugroeping van 'de Suma tra, oogenblikkelhke erkenning van 'de regeering der Kantonneezen en te aldviseeren aan de Hollandsche kolo nie te Sjanghai zich te voegen naar de eischen der revolutionairen. De Minister van Marine a.i., del heer LAMBOOY, meent, dat de inter-* peH'anfvdoor het richten van zijn vraagj tot Spr. geen antwoord wenscht, jdat gaat over politieke kwesties. Spr. ze*; uiteen, op welke wijze het va ar plan Van de Sumatra oorspronkelijk wasl 'geregeld. Toen de toestand in China anders werd, heeft de Minister vart Buitenlandsche zaken deze kwestie 'aanhangig gemaakt in den Minister raad. De gezant te Peking weesi er in) een brief op, dat, indien ,de N elder- laridsche kolonie mogelijk in gevaar "zou kunnen 'komen, ae Sumatra niet1 "zou kunnen vertrekken. Op 28 Febr. 5s daarop aan den commandant eed 'aanvullingsinstrictie verstrekt. De Sui jmgtra mocht niet deelnemen aan Ide- 'monstraties van vreemde moglen'dhe- Iden. De gezant van Peking moest oor- deelen over den tijd van vertrek. De bemanning heeft geen deel1 geno men aan eenige actie. Dat het bezoek! kwaad bloed heeft gezet is even on juist. De Minister ontkent, dat door Ket zenden der Sumatra Nederland op eenige wijze zich partij1 heeft gesteld. De Ne'derlandsche regeering heeft zich gehouden buiten den strijd, waan in' de heer De Visser zich met harts tocht werpt. De interpeilant tracht' wantrouwen te zaaien onder de Chi neezen in Indië. Deze zijn echter rus tige staatsburgers, op wier verblijf da Indische regeering prijs stelt. De heer DE VISSER repliceert en dient een motie in, waarin wordt uit gesproken, dat Nederland zich bui ten den strijd in China zal' houden en onmiddellijk China zal verlaten. De heer VLIEGEN, (S. D.) ber toogt, dat Nederland het eenige kleine land is zonder territoir in Chlina, dat toch aan de beweging min of meer mee doef. Het oogenblik: van het be zoek is slecht gekozen. Wje wordt daar bezocht? Nederland heeft geen groote handelsbelangen in China. Spr. meent dat het nu terug roepen van de Su matra moeilijk gaat, maar wenscht van den Minister te vernemen of dit gebeuren zal zoodra het kan. Dhr DROOGLEEVER FORTUYN TV. B.) acht de beveiliging van het leven der Nederlanders te Sjanghai de eenvoudigste zaak ter wereld. Nie mand denkt daarbij zich in Chineesche zaken te mengen. De heer BIjLEVELD (A. R.) sluit zich hierbij aan. Spr. hoopt, dat de Sumatra zal blijven, totdat het leven van de Nederlanders weer veilig is. De heer JOEKES (V. D.) wijst er op, dat de interpeilant zegt „handen thuis", maar Sovjet Rusland bemoeit zich juist krachtig met China. Wat betreft de Chineezen in Indië merkt spr. op, dat deze aandringen op herziening van de verdragen tus schen Nederland en China. -Spr. will dien wensch steunen. De heeren VAN RIJCKEVORSELI (R. K.) en VAN BOETZELAER (C. H.) sluiten zich bij' de sprekers van de rechterzijde aan. De MINISTER dupliceert. Néder land is volkomen neutraal gebleven en heeft daarbij zijn taak naar behoor en vervuld. De motie is onaanvaardbaar en heeft nog de eigenaardigheid, dat zij zich uitspreekt voor het zich Üoerï verwijderen van bemanning en com mandant. Moet het schip dan daar blijVen De heer DE VISSER: Heb je geen andere argumenten? Ben je daarvoor minister? 't Is werkelijk erg. De MINISTER: Pas op uw keel. Het spreekt vanzelf, dat de krui ser zoolang te Sjanghai zal' blijven, tot er redelijke aanleiding is, te onder stellen, dat de levens der Nederlan ders veilig zijn. De heer VLIEGEN verklaart in ver band met deze laatste toezegging, dat zijn fractie tegen de motie zal stemmen De motie wordt verworpen met 52 stemmen tegen 1. Aan de orde is het ontwerp tot wij ziging van de begrooting van Ned: Indië voor 1927 (bureau Gecommit teerden voor Indische Zaken en ande re onderwerpen). ,De heer CRAMER (S. D.) heeft geen hezwaar tegen d'e instelling van bedoeld agentschap. Een bezwaar jioemt spr., dat de agent knecht van den minister blijft, hoewel hij door Indië betaalld werd. Dhr DROOGLEEVER FORTÜIJNl S7. B.) wenscht te weten, of deze post e zelfstandigheid van het technisch bureau van het Departement intact laat. De heeren VAN BOETZELAER (O H.L BIJLEVELD (A. R.) en VAN RIJCKÉVORSEL (R. K.) rijn van: de noodzakelijkheid nog niet over tuigd. Laatstgenoemde acht eerder een1 agentschap van Nederland in Indië noodig. MINISTER KONNIGSBERGERJ zegt, dat men een agentschap niet uit !den grond kan stampen. Het bureau1, van 'den gecommitteerde leent zich nu uitstekend ervoor om de komst van dit agentschap voor te bereiden. Men heeft de kosten van het agentschap be rékeridi en de administratie geregeld!. Doch in de practijk kunnen zich ver schillende moeilijkheden voordoen. Daarom is het zoo juist, dat er een bureau is, dat alle fouten zonder ver deren rompslomp kan corrigeeren. N* tuurlijk" zal! deze maatregel niet ten-, ger in stand) blijVen dan noodzakelijk! is. Zoolang het agentschap er nog niet is, zit de minister vast aan allerlei zaken, die onder hem ressorteeren. Daarom is het zaak, dat ide gecom mitteerde aan den Minister verantwooit delijk is. De werkzaamheid van het technisch) bureau zal niet gewijzigd' behoeven te worden. De heer JOEKES repliceert. IHet ontwerp wordt z.h.st. aange nomen, evenals het ontwerp tot vernoo ging van het Xle hoofdstuk der Staats! begrooting 1927. De vergadering wordt verdaagid tot Woensdag} 1 uur. - Radio-Programma. Wat ei vanavond te booten la. KöNIUSWUSTERH.. 1300 M. 8.20 Vroolijke avond. 9.5011.50 Muziek. !>:f DAVE.NÏKÏ, 1600 M. 5.35 Kinderuurtje. 6no Concert. 7.05 Concert. 7.35 Pianomuziek. 8.05 Concert. 8.25 Bariton. 8.45 Kwartet. 9.55—11.20 Orkest. s HILVERSUM, 1050 M. 4.306.15 Concert. 6.156.45 Lezing. 6.457.45 Duitsche lea. 7.45 Politiebericht. 8.10 Ned. Chr. Radio-Vereeniging. Deze avond ia afgestaan aan denNeld. Militairen Bond. Sprekers: de WelEerw. heer Ds. A. G. H. van Hoogehhuyze, -Ned. Herv. Pred. te Amsterdam.Z.Exc. Prof. Dr. J. _R. Slotemaker de Bruine, Min. 'van Arbeid, Handel en Nijverheid. Z.Exc. J. J. G van Dijk, Oud-Min. van orlog, I'd van de 2e Kamer der Staten Generaal. Dr. P. Stecenga, Ev. Luth. Pred. te A'dam. Verdere medewerking van: Het zangkoor van de Chr. Nat Werk mansbond ..G. A. Heinze". 10.30 Persberichten. PAKIJS (Radio-Pari^), 1750 M 5.05 Concert. 5.55 Koersen en inlichtingen. 8.00 Actualiteiten. 8.20 Koersen en persberichten. 9.05 Concert. Op weg naar de sprekende film. De combinatie van draadlooze telegra fie en televisie houdt de moderne tech niek ernstig bezig. Hoewel de af te leg gen weg nog lang is, zijn er reeds ge noeg teekenen, die wijzen op een snellen vooruitgang. Tot de - vraagstukken, die mede in de lijn liggen, behoort ook zonder twijfel da sprekende film. Wij moeten ons echter wel bewust zijn, zegt de Punk, dat zoo'n sprekende film niet een schrede* tot een nieuwe kunst beteekent, maar bekeken dient te worden van den practise li en kant. Bijvoorbeld, om geschiedkundige gebeurtenissen vast te leggen. Film en radio hebben in ae kern van hun wezen met de concertzaal of den schouwburg niets gemeen. De gedachte om de beelden op het witte doek tot spreken te brengen is zoo oud als de film zelf. Het laten afloopen van een gramo- foon, gelijk met de rolprent, bleek de op lossing niet te kunnen worden. Ande re, nieuwe wegen zijn ingeslagen en de ontwikkeling van de radio maakte ook een nieuwe richting voor deze techniek .mogelijk. Hot beste resultaat tot hiertoe is volgens het blad bereikt door toa Tri-ErgonGesellschaft, die onder leiding van Prof. Dr. Leithauser, voor de Ufa een sprekende film vervaardigd heeft. Vergeleken bij een jaar geleden is de vooruitgang goed te merken. Het sy steem van de Tri-Ergon berust op de om zetting van het geluid achtereenvol gens in elcctrische trillingen, licht en een inwerking daarvan op de gevoelige film. Bij het terugdraaien geschiedt al les in de omgekeerde volgorde. Op de film is naast het beeld een klei ne ruimte gelaten voor het photopliono grami zoadat hier absolute gelijktijdig heid van beeld en geluid verkregen is. Bij het opnemen wordt gebruik gemaakt van een voor dit doel ontworpen sta tische microfoon. Volgens Prof. Leithauser moeten ver schillende van die microfoons bjj1 het opr nemen gelijktijdig gebruikt worden. Voor de versterking wordt een weer standsversterker gebruikt. De omzetting van eleotrische stroom variaties in lichtvariaties geschiedt met behulp van een sterke glimontlading. Hiertoe wórdt een bijzondere lamp ge bruikt. Het in sterkte varieeremde licht valt op' de gevoelige, film, die later, ont wikkeld wordt: Bij het terugdraaien passeert hetpho tophonografiscne gedeelte van de film een lichtstraal, die op een lichtgevoelige oei valt, welke de lichtrooduïatiee in stroom varia ties omzet. De nieuwe film heeft op het oogenblik alleen nog maar technische waarde. Het doet heel vreemd aan, als men plotseling iemand op het doek hoort spreken. Zoo lang het nog maar spreken betreft, is het tamelijk geloofwaardig, maar als het muziek en zang aangaat, blijft de nieu wigheid ten hoogste belangwekkend. De klanken worden vervormd, hooge en lage toonen blijven zelfs heelemaal weg. UIT DE OMGEVING. LISSE. Gemeenterend. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heeren Verduin en v. Laan. Voorzitter Burgemeester Eenhuis De vergadering wordt op gebruikelijke wijze geopend met gebed. De nieuwe gemieente-ontvanger, de heer Zaneveld, legt in handen van den Voorzitter, de gebruikelijke eeden af, waarna de voorzitter hem vanaf 1 April benoemd verklaart tot gemeente-entvain ger. Do Voorzitter spreekt eenige woor den tot den heer Zaneveld Jr.,- nein het voorbeeld van zijn vader, den aftreden iden ontvanger, voor pogen houdend en spreekt eenige waardeerende woorden van afscheid tot den heer Zaneveld: Sr. -Beiden danken d4i Voorz: voor ziingoe de wensdhen, met eenige welgekozen woerden. Punt 2. Benoeming van een lid van de Commaeie van plaatselijk schooltoezicht

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2