t m WA NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 26 MAART 1927 Gewijde en Ongewijde Historie. DE ZONDVLOED. Toeni de zonen Gods en de doch teren der menschen zich met elkaar ver mengden, ontstond er een geslacht van reuzen op de aarde: de geweldi gen, die in de grijze Oudheid de man nen van naam waren (Gen. 6:4). Zij waren reuzen, ook in de boosheid; de heilige schrijver put zich uit in woor den om aan te geven den trap van goddeloosheid waartoe de mensch- heid genaderd was: de Heere zag, dat de boosheid der menschen op de aar de groot was, en ieder verdichtsel der gedachten huns harten te allen dage alleenlijk boos was (vs. 5).Toen besloot God den mensch van de aarde te ver delgen; ,,Mijn Geest zal niet in eeuwig heid twisten met den mensch", zei de de Heere, „want de'mensch is slechts vleesch^ en zijn dagen zullen zijn hon derd en twintig jaren" (vs. 3). Met deze laatste woorden wordt niet "bedoeld dat 120 jaar de toekomstige leeftijdsgrens voor den mensch zou zijn. Immers velen van de latere men schen leefden langer: Abraham werd 175, Ismael 137, Izak 180, Jakob 147, Aaron 123 en eerst Mozes precies 120 jaar oud. Doch blijkens het verband, waarin deze tekst voorkomt, zien deze woorden op het destijds levende men- schengeslacht: God stelde een periode van nog 120 jaar. waarin hij hun ge legenheid gaf zich te bekeeren, alvo rens het oordeel over de wereld ko men zou. Eén uitzondering was er: Noach, deze vond genade in de oogen des Heeren. Van Noach lezen we, dat hij was „rechtvaardig en oprecht" onder de menschen van zijn tijd. Rechtvaar dig: hij stond in de juiste verhouding tegenover God; oprecht: zijn levens open baring was zooals ze wezen" moest. Dezen Noach, die met God wandelde, deed God mededeeling van zijn voor nemen. alle vleesch te verdelgen, en uit hem zou de nieuwe menschheid worden opgebouwd. Het oordeel dat God over de wereld bracht noemeni wij den „zondvloed", een woord dat evenwel niet in de Sta tenvertaling voorkomt. Wat beteekent dit woord? Men is op het eerste ge hoor geneigd, het met „zonde" in ver band te brengen, zoodat het dan be- teekenen zou: de vloed dien God om de zonden der menschen over de we reld gebracht heeft. Zoo zou dan het Duitsche woord „Sündflut" met „Sün- de" in verband staan. Toch is een dergelijke etymologie niet juist. Luther schreef geen „Sünd flut" doch „Sindfluth", en in nog vroe ger tijden luidde dit woord „sintfluot" of „sintfluot", d.w'.z. „groote vloed". Het oudduitsche woord „sin, sint" betee kent „groot, sterk, langdurig". Het Hebreeuwsche woord, dat in Gen. 6 17 gebruikt wordt, kan het best door „catastrophe" vertaald wor den: „En Ik, ik zal de catastrophe, water, doen komen over de aarde". Het woord, dat hier door „catastro phe" vertaald is, luidt in het oor spronkelijke „mabboel". Het komt ver scheidene malen in de hoofdstukken G, 7, 9, 10 en 11 van Genesis voor en is dan in onzen Bijbel steeds vertaald door „vloed". Men leidde het dan af van het werkwoord „jabal", dat „gol ven" beteekent. Nieuwere onderzoekingen" op taalge bied. hebben evenwel bewezen, dat deze afleiding niet juist kan zijn. Het He breeuwsche woord „mabboel" hangt samen met het Assyrische „nabaloe," dat „verwoesten" beteekent, vandaar de weergave van „mabboel" door „ver woesting, catastrophe". Als nadere ver klaring volgt daar dan achter de bij stelling „water". Reeds daaruit volgt, dat op zichzelf in het Hebreeuwsche woord nog niet de beteekenis van vloed catastrophe ligt; anders ware het niet noodig, er nog eens bij te ver melden, dat het een overstrooming van water betrof. De vloedcatastrophe nam ©en aan vang op den zeventienden dag der tweede maand, volgens onzen kalen der waarschijnlijk eind April of begin Mei. Op dezen dag zijn, volgens Gen1. 17 11, „alle fonteinen des grooten df- gronds opengebroken, eri do sluizen des hemels geopend", d.w.z. „alle fon teinen van den grooten oer vloed'', die naar oudoost er sche voorstelling de aarde omgeeft en waarop deze drijft, alsmede „de vensters van den hemel", waarachter de regenmassa's zijn" opge sloten, werden geopend. Veertig dagen en nachten duurde deze gewe'ldige stortvloed. Het stijgen van het water wordt ons in een viertal stadia beschreven: le. het water deed de ark drijven (VS. 17); 2e. de ark bewoog zich geheel vrij op het water (vs. 18); 3e. het water bedekte de toppen der hooge bergenvs. 19); 4e. het maximum der stijging van het water bedroeg 15 el (bijna 7?4 M.) boven de toppen der bergen (vs. 20). Een dergelijke climax is er ook in de beschrijving der verwoesting, door den vloed aangericht. Vs. 21 specialiseert: alle vleesch dat zich op de aarde be weegt stierf: vogels, huisdieren, wilde beesten, kruipend gedierte, en even zoo alle menschen. Dan herhaalt vs. 22 in algemeene termen: al wat de adem van den le vensgeest in zijn neusgaten had, van alle wezens die op het droge leven, stierf. En ten slotte wordt in vs. 23 alles, het bijzondere en het algemeene, sa mengevat en gesteld tegenover de ont komen enkelingen: Alle wezen, dat zich op den aardbodem bevindt, werd verdelgd, van den mensch tot het huis dier, tot het kruipend gedierte en tot de vogelen des hemels; zij werden van de aarde verdelgd, en slechts Noach en wat bij hem in de ark was, bleef over. SCHAAKRUBRIEK Probleem van J. KATHO. 2de prijs in een wedstrijd van den Britschen probleembond. jp ém ::W:- ifiP 1 I §1 1 ÉHP m f B I §§j a wm m Wit begint en geeft mat in twee zet ten. Oplossing volgt hieronder. Het Tonrnooi te New-York. De laatste ronde is gespeeld. De uitslagen van deze ronde luiden: Capablanca remise met Aljechin na 26 zetten. Niemzowitsch remise met Vidmar na 33 zetten. MarchallSpielmann na 50 zetten afgebroken. Behalve dus de laatste nog afgebro ken partij is de eindstand als volgt: Capablanca 14 punten. Aljechin WY- punt. Niemzowitsch 10 Y punt. Vidmar 10 punten. Spielmann 7Y punt (1 afgebr. partij) Marchall bli punt. (idem). Capablanca heeft als eerste 2000, Aljechin als tweede 1500 en Niemzo witsch als derde 1000 dollar als prijs ontvangen. Als bijzonderheid zij nog vermeld dat de partij uit de 19de ronde tus- schen Marchall en Vidmar, welke in remise is geëindigd 13 uur en 49 min. heeft geduurd. Hieronder volgt een der te New York gespeelde partijen tusschen Aljechin Capablanca. W.: J. R. Capablanca. Zw.: A. Aljechin Geweigerd koninginnegambiet. 1. d2d4 Pg8—f6 2. Pgl—f3 d7d5 3. c2c4 c7c6 4. e2e3 e7e6 5. Pblc3 Pb8d7 6. Rfld3 d5Xc4 7. Rd3Xc4 b7b5 8. Rc4e2 a7—a6 0. 0—0 10. a2a3 11. d4Xc5 12. b2b4 13. TflXdl 14. R'c.1—1)2 IR. Rb2Xc3 16. Tal—cl 17. Pf3—e5 18. TdlXd8f 19. Rc3d4 20. Re2—f3 21. Pe5d3 22. Pd3c5 23. b4Xc5 24. Kglfl 25. Kfl—el 26. Rf3Xe4 27. f2—f3 28. Teldl Remise. Oplossing van den twee zet: Db5. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. In de op 24 Maart 1927 gehouden openbare vergadering van den Ttaad de zer Gemeente werd o.m. tot het volgen Aan den heer J. Bruins, Hoofd der 0. L. School werd op diens verzoek als zoodanig eervol ontslag verleend, in ver band met zijn benoeming tot onderwijzer te Djokjacarta (N. O. IJ, Aan B. en W. werd machtiging ver leend tot het aangaan van overeenkom sten ter uitvoering van alle raadsbeslui ten, betreffende burgerrechtelijke hande lingen enz. Tot lid der Commissie van Toezicht op het Algemeen Vormend Lager Onderwijs is benoemd Mej. A. M. Teeling. Tot lid der Commissie tot Vering van Schoolverzuim werd benoemd de heer B. Jongsma. Tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere School werd benoemd Mej. A. A. Koster te Boskoop. Tot lid der Schattingscommissie werd benoemd de heer Jac. M. Nieuwesteeg. Het vermenigvuldigingscijfer der pi. inkomstenbelasting voor het belasting jaar 1927/1928 werd vastgesteld op 0.75 (over het vorig belastingjaar bedroeg dit 0.9). Dit geefc alzoo een belastingver laging met 16 pet.. Besloten werd tot aanvalling van het raadsbesluit van 5 November 1924, strek kende tot verhaal van pensioensbijdra gen. Eveneens werd besloten tot aanvaar ding van de eigenaren van het Sportter rein van twee monumentale lantaarns, en tot verhuur van hef perceel Torenpad 1 aan G. de Lange. Vastgesteld werden concept-besluiten, strekkende tot wijziging der gemeen te- begrooting voor den dienst 1925. Voorts werden enkele ontheffingen verleend van aanslagen op het kohier der Hondenbelasting voor den dienst '26. Een crediet ad f 750,werd toege staan voor verheoging van den aanleg steiger van de Gasfabriek. Besloten werd om de noodige mede werking te verleenen tot doortrekking van de Tuinstraat. Ten slotte werd besloten tot doortrek king van den kabel voor electriciteit in de Ridderbuurt HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gemi iVoorm. 9.30 en nam. 6.30 uur. Ds. Luuring". Geref. Kerk. Voorin". 9.30 en nam. <6.30 uur, Ds. Gispen. Het bestuur van den polder „De iHazerswoudsche Droogmakerij" maakt bekend, dat de lijst van stemgerech tigde ingelanden over 1927, gedurende .14 dagen, te rekenen van heden tot en) met 9 April a~®., ten kantore van den secretaris ter inzage zal' liggen van hen, die krachtens de artt. 4 tot en •met 9 van het Algemeen Reglement voor de polders in de Provincie Zuidj Holland bevoegd zijn in den poldei; het stemrecht uit te oefenen. Woensdag 30 Maart a.s. des av. te acht uur, zal1 in de Geref. Kerk! alhier per radio zijh te beluisteren de rede van Minister Prof. Slotemaketf |de Bruine en de rede van den Oukjl- Minister v. Dijk in het belang van tien! iNed. Militairen Bond. De samenkomst zal plaats hebben! dn de Nieuwe Kerk te Amsterdam en worden geopend door Ds. Hoo- genhuyze en eindigen met een slot woord van Dr. Stegenga. De zangvereeniging „Heinze" van ide Chr. Werkmansbond zal tevens haar welwillende medewerking ver leenen. Een woord van opwekking om spr. en zang per radio alhier te beluiste ren, zal wel niet noodig zijn. De jaarvergadering van de ver- eeniging „Wijkverpleging" werd ge houden ten huize van den heer C. M Natznl, onder leiding van den voorzit ter, den heer T. Wezelenburg. Aanwezig waren 17 leden. De voorzitter opende de vergade ring met een welkomstwoord. De se cretaris, de heer Ds. W. H. Gispen, las de notulen der vorige vergadering! die onder dank werden goedgekeurd en bracht daarop jaarverslag uit. Door de wijkverpleegster, zuster Boer, waren in het afgeloopen jaar 2659 bezoeken afgelegd. Door den penningmeester, Dr. Doo renbos werd financieel verslag uit gebracht. De ontvangsten hadden bedragen met inbegrip van het batig saldo der vorige rekening, zijnde f 416,32, do som van f 2078,52, de uitgaven f 1787,52, zoodat de kas sloot met een batig saldo van f 291. Bij monde van den heer J. Brugman bracht de commissie tot nazien der rekening en bescheiden van den pen ningmeester, rapport uit, waaruit bleek dat alles in de beste orde was bevon •den. De voorzitter bracht penningmees ter en commissie een*woord van dank Hierna kwam aan de orde een voor stel van het bestuur tot wijziging van het Huishoudelijk Reglement. Voor gesteld werd art. 1 aldus te wijzigen, Alle leden en hun gezinnen, die min stens een jaar lid zijn, hebben recht op kostelooze hulp der verpleegster. Voorts art. 13 te wijzigen in dien zin: Voor diensten, bewezen aan niet- leden met hunne gezinnen, en leden, welke nog geen jaar lid zijn, worden visite-gelden in rekening gebracht vol gens een door het bestuur vast stellen tarief. Vervolgens stelde het bestuur voor als jaarcontributie vast te stellen een minimum van f,5, te betalen in jaar- lijksche, halfjaarlijksche en driemaan- delijksche bijdragen en als maandconi tributie een minimum van t 0,25. Na breedvoerige bespreking wer den de voorstellen van het bestuur aan genomen. Bij de gehouden bestuursverkiezing] wera tot lid van het bestuur herkezen. Ds. Luuring, en in de plaats van den heer J. Straathof, die wegens vertrek ■uit de gemeente bedankte, werd geko zen de "heer A. P. Straathof. Tot lid van de financieele commis sie werden gekozen de heeren C. Pa- tjjn, B. van Wieringen en J. Brugman. De voorzitter sloot met^een woord van dank voor de opkomst, de verga dering. - Burgerlijke stand. Bevallen: J. Kaashoek, geb. Spijker, d. C. A. dei Groot, geb. v. d'. Poel, d. A. Kersse- boom, geb. v. d». Bosch, d. KOUDEKERK. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan P. den Hollander vergunning verleend tot den bouw van een dubbel woonhuis aan den Hooge- waard alhier. In de laatst gehouden vergadering van Burgemeester en Wethouders, is de heer D. Dorrepaal benoemd tot Loco Burgemeester. t— Maandag a.s. des avonds te half 8 hoopt in de bovenzaal van Hotel de Brum alhier, voor de Staatk. Geref. Partij op te treden: de heer D. van Leeu wen van Alphen a. d. Rijn, met het on derwerp: „Waarom Staatkundig Gere formeerd?'- LISSE. De uitbouwplannen der H. B. G. veiling hebben hun beslag gekregen. Gisteren werd het werk gegund, voor zoover het betreft den hoofdbouw, aan de Maatschappij „Nehamo" te Doetin- chem, die een geheel nieuw systeem heeft. Het gebouw dat een afmeting zal hebben van ongeveer 70 x 23 8.50, zal gezet worden zonder stutpalen in het jnidden. Met, volgens een nieuw procé dé vervaardigde geibogen kapsipanfceiï wordt de gdheele oppervlakte overspan nen, waardoor een schitterende, ruime, zaal zal ontstaan. De bei- en betonfundeering zullen af zonderlijk worden aanbesteed, benevens het zink. glas en verfwerk. De dakbedekking van martinitpDton, en de vloerbedekking met tegels "zullen in eigen beheer worden uitgevoerd, na tuurlijk cok onder de deskundige leiding van Architect Barnhoorn. „Nehamo" heeft aangenomen om zijn werk op te leveren op 15 Juni a.s., dan blijft er nog ongeveer 1 maand over voor de bijkomende werkzaamheden en kan de loods nog op tijd klaar komen; deze zal in een sterk gevoelde behoefte voorzien. Wij wenschen het bestuur, den com missarissen en de veilingvereniging veel succes toe in het a.s. seizoen. Men deelt 1 ons van welingelichte zij de mede, dat a.s. Maandag 28 Maart de heer H. J. v. d. Reep, den dag hoopt te herdenken, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de firma H. de Graaff en Zoon. Zoo'n jubileum is een prachtgetuige- nis voor patroon en arbeider; het ware te wenschen dat het meer voor kwam. OEGSTGEEST. Door de A. R. Kiesvereeniging, die gisteravond in de Rehobcthkapel verga derde, is de volgende candidatsnljjst vast gesteld r. T. v. Egmond, aftr. 2. L. v. Esch. 3. C. de Graaf, aftr. 4. J. den Ouden. 5. G. Smelt. 6. A. Colijn. 7. J. v. Vliet. 8. W. Anholt. 9. A. B. Breebaart. 10. C. de Vries. SASSENHEIM. Cursus Eerste Hulp. Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie van de Afd. Oegstgeest en Omstreken der Holl. Maatschappij van Landbouw, waarin wordt aangekondigd een cursus voor eerste hulp bij ongevallen. Wij bevelen.aeze lessen in de grooté belangstelling onzer lezers aan. Onze aandachtwordt getrokken door een advertentie, die in deze op laag voorkomt, van de Chr. Zangvereeni ging „Looft den Heere" te Sassenheim. Leze vereeniging geeft haar uitvoering op 30 Maart, Woensdagavond a.s. Onder de bekwame leiding van den heer Keuning belooft het programma een genotvollen en interessanten avond voor degenen die deze uitvoering bijwo nen. Mooie muziek en hoogstaande so listen. Onder de uit te voeren nummers mer ken we op „Mirjam's Siegesgeaangvan Schubert, een, in ons land bjjna onbe kend stuk, echter van groote muziek- waarde en bijzonder interessant, sant. ZOETERWOUDE. Gisteravond vergaderden opnieuw de niet-Katholieken alhier,-in de Koor zaal der Ned. Herv. Kerk aan 't Dorp. De voorzitter, de heer W. Wessel, heette de aanwezigen welkom, cn sprak de verwachting uit, dat het resultaat der besprekingen van dezen avond tot ieders bevrediging zou zijn. Als voornaamste punt stond op de agenda het samenstellen van de cafldl~ datenlijst voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing uit de op 18 Maart j.l. voor- Nadat de voorgestelde candidaten in de vergadering besproken waren, werd er overgegaan tot stemmen, waarvan het resultaat was dat naar volgorde op de lijst geplaatst werden, de heeren: 1. J. de Graaf. 2. E. J. Los. 3. G. v. Leeuwen. 4. F. Boekee. 5. G. Goedhard. o. W. Wessel. 7. G. v. Beteren. 8. J. v. d. Stoel. 9. M. Leunen. 10. P. Meijdam. Nadat nog enkele aangelegenheden betreffende de propaganda besproken en vastgesteld werden, sloot de voor zitter te half elf de vergadering. Leidschs genkrassem. Amice, Zoodra deze courant verschijnt, tel len wij nog juist acht werkdagen" vóór .de stemming voor de Prov. Staten plaats heeft. Denk u eens in: acht dagen, een week en twee dagen. Wat betrekkelijk weinig is er in die enkele dagen te doen. En toch heb zoo hot gevoel, dat er nog heel veel gedaan moet worden. Het is nog zoo stil, zoo beangstig; nd stil nog. Ik weet wel, het is niet alleen bij ons stil, maar bij anderen nog veel stiller. Zoo las ik in De Banier, hei orgaan van de Saatkundig Gerefor meerde Partij, dat men daar de deur maar al vast dicht gedaan heeft. Eerst een reeks spreekbeurten en daar op nog een schriftelijke redevoering in het orgaan. Ook dat getuigt van moeheid. Daarbij vergeleken gaat het bij ons nog goed. Zoo hoorde ik, dat deze week de Pro- pagandaclub niet alleen een mooien avond had, maar ook hard aan het werk is getogen. Die zal deze acht da gen nog uitbuiten, geloof dat maar! Dat is natuurlijk alle avonden huis bezoek, het verwerken der gegevens, het bespreken van de bijzonderheden. Zooals ik reeds eerder meedeelde, de bureaux zijn alle goed bezet. Admi nistratief is de zaak in orde! Alleen is het leger van de hulptroepen dit maal nog wel een weinig aan de smal le kant. Maar wie weet tot welk en thousiasme de laatste dagen nog voe ren! Het is maar goed, dat de verkiezing voor den gemeenteraad nu betrekke lijk kort op die voor de Staten komt, dat verhoogt nog een beetje de actie. Voor die gemeenteraadsverkiezing zijn de menschen vaak bijzonder warm. Ditmaal is dit te Leiden %wel in bij zondere mate het geval. verkiezing van een tijdelijk wethouder heeft onze Anti-Revolutionaire menschen buiten gewoon geprikkeld. Het zou mij niet verwonderen indien dit straks in het stemmencijfer tot uiting komt. Op zichzelf is dit natuurlijk jammer. Ik kan tenminste met den besten wil van de wereld nog maar niet veel ver schil vinden in het program van be ginselen der Anti-Revolutionairen en Chris telijk-Historischen. Er zijn ver schillen, maar toch feitelijk alleen van" ondergeschikten aard. In de toepassing gaat de eene partij wel wat anders te werk dan de andere, maar bij beide is de diepste ondergrond toch het stre ven naar de eere Gods. Daarom is elke onnoodige scherpte te bejammeren. Daarom is het ook nooit goed te keu ren1, om bij een benoeming als on langs, zonder de noodig© ernstige re denen daarvoor bij te brengen, aan een bevriende partij een zetel in het Dage- lijksch Bestuur te ontfutselen. Ik had gehoopt, dat van Christelijk-Histori- scbe zijde een nadere verklaring zou komen, dat men alleen in dit geval bij deze keuze niet met de Anti-Revo lutionaire fractie heeft kunnen mede gaan, maar dat voor een definitieve bezetting" op de vriendelijke toegene genheid te rekenen zal zijn. Helaas, niets dan een hooghartig stilzwijgen. Ik kan mij voorstellen, Amice, dat dit het bloed vani sommigen Je kent ze in onzen kring net zoo goed als ik aan het koken brengt. Dat ze met gebalde vuist zeggen: zou je ze niet! De beste wijze van bestrijding intus- schen is hard te werken' voor onze eigen candidaten. De beteekenis van onze fractie moet omhoog gewerkt wor den. Wij moeten niet meer willen zit ten in het hoekje waar de slagen val len. Straks zal blijken, dat men met ons moet rekening houden. Dat doen wij nu niet omdat wij van eigen voortreffelijkheid zoo overtuigd zijn. O neen, als dat moest gelden, dan* zijn wij geen haar beter. Zelfs is er dan géén onderscheid tusschen rech ter- en linkerzijde. Maar hier is het heel iets anders. Hier in onzfe stad zijn nog duizenden, die belijden onze heer lijke beginselen. Vermoedelijk zal een 5000-tal van de kiezers van harte die ■belijdenis onderschrijven. Dat is een' getal waarmede gerekend moet wor den, nifet om dat getal, maar om het beginsel, dat zij vertegenwoordigen. God eisckt van ons, dat wij daarvoor vechten. Wij zijn nog steeds heilig overtuigd dat de Anti-Revolutionaire beginselen de beste zijn. Dat zij> de ste vigste dam zijn tegen het veldwinnen de socialisme. Daarom, ja daarom al leen, bijten wij als het moet de tanden op elkander en gaan manmoedig voort. Al kraakt het ijs, geen" nood, onze vaart is groot genoeg om, vóór dat de scheur ons bereikt, reeds veilig een eindweegs verder te zijn. De miskenning, die ons deel is, kan ons slechts aanvuren in den' strijd. Zie, Amice, ik weet niet welke emo tie of de Christelijk-Historische raads fractie heeft doorgemaakt op dat tijd stip, toen zij aan de bevriende fractie uiterst rechts zoo pijnlijke klap toe bracht, maar wel weet ik, dat er voor ons nog nut uit geboren wordt. In de eerste plaats het nut dat ik hierboven al noemde, een verhoogde actie. Maar ook zal het nut daarvan zijn, dat wij gaan gevoelen^ dat wij bij el kaar moeten blijven. Er zijn van die verschillen, misverstanden in oor sprong vaak je weet wel wat ik be doel die gevoed worden en die uit dijen tot geweldige dingen: Als het er op aankomt, dan is dat vaak zoo erg niet. Een vriendelijk woord doet soms wonderen. In elk geval, wanneer ons van bui ten getoond wordt dat het zoo noodig is om samen te binden wat bijeen hoort, dan gaan wij natuurlijk over die verschillen in eigen kring heen. Een enkele mag dan, door een of an der voorval overweldigd zijn en de voorkeur geven om een tijdje rust te nemen en dat is misschien goed de rest vecht weer mee. Daarom, Amice, gaan wij reeds op 6 April een strijd voeren, dien wij in Mei voorzetten. Ik hoop je nog meermalen in den kruitdamp t© ontmoeten. VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6