WAALS IP VAK- KLEEDING. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 22 MAART 1927 v DAG AGENDA. Dinsdag 22 tot Vrijdag 25 Maart, Stadsgehoorzaal: Bazar Jeugdhulp. Dinsdag 22 Maart, kwart over acht, Graanbeurs: feestavond der Chr. Zangvereen. „Ledagoh". Woensdag 23 Maart, 's av. van acht tot negen uur, zitting van het Advies bureau voor Tuinbouwaangelegenhe- den in het Bestuursgebouw van de Woningbonwvoreeniging „Eendracht" Kooipark. Leiderdorp. Woensdag 23 Maart, 's av. 79 uur, Zaal „Irene", Tentoon stelling der teekeningen van de Vak- teekenschool. Woensdag 23 Maart, 's av. acht uur. Nutszaal (zaal 10), Steenschuur: Ver gadering der A.-R. Prop. Club „Dr. Kuyper". Woensdag 23 Maart, 's av. acht uur, Geref, Kerk, Heerengracht: Ds. S. O. Los, van Den Haag, voor de Geref. Vereen, van Drankbestrijding. Woensdag 23 Maart, 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering Chr. Gymn.- en Schermver. Vrijdag 25 Maart, '9 av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Piano-Recital Iturbi Maandag 28 Maart, 's av. acht uur, Stadsgehoorzaal: Symphonie-Concert Haarl. Orkestver. Dinsdag 29 Maart, 's av. kwart over acht. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Klavier-avond* Rie Batenburg. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Maart a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, .,Telef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. Een commissie, bestaande uit de heeren J. v. d. Knaap, C. Troost, J. B. Damen en S. de Lang, zal onder lei ding van den< voorzitter van het Alg. Ned. Vakverbond de fusieplannen ver der voorbereiden, welke vervolgens aan de goedkeuring van de organisa ties worden onderworpen. de loonen in de venen. Gistermorgen zijn de organisaties van veenarbeiders in liet district Bar-- ger Compascuum met den verveners- bond in dat district tot een overeen komst gekomen inzake de loonen en wel op een basis van 15 pet. verhoo ging der loonen voor de campagne- 1927. In dit district wordt de arbeid algemeen aangevangen. Voor de ove rige districten worden de onderhande lingen voortgezet. Men verwacht dezer dagen voor het Siepelveen overeen stemming, terwijl voor het andere deel der Weerdinge-venen de totstandko ming van overeenkomsten waarschijn lijk niet op moeilijkheden zal stuiten. In vervenerskringen is de stemming optimistisch. HET collectief contract in de metaalindustrie. Donderdag is te 's-Gravenhage een bespreking gehouden tussohen het da- gelijksch bestuur van den Metaalbond en het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Metaalbewerkershond, over het door dezen hond ingediende ontwerp col lectief contract. Ten aanzien van1 de hoofdpunten, na melijk het persoonlijk minimumloon en de werkliedenvertegenwoordiging, hebben de besprekingen tot resultaat .gehad, dat een vorm is gevonden, die de principieele bezwaren van het da- gelijksch bestuur van den Metaalbond ondervangt. Dit bestuur zal thans een tegen-voorstel in bovenbedoelden zin formuleeren. Zaterdag had te Utrecht weer een bespreking plaats tusschen het dage- lijksch bestuur van den Metaalbond en de besturen van den R.K. en den Chr. Metaalbewerkersbond over het door deze honden ingediende ontwerp-collec tief contract, 't Bleek, dat de vorm, waarin de genoemde honden him voor stel omtrent het persoonlijk minimum loon hadden ingekleed, het dage- lijksch bestuur van den Metaalbond over zijn principieele bezwaren heeft doen heenstappen, terwijl inzake de werklieden-vertegenwoordiging eene vorm gevonden werd, die zijn princi pieele bezwaren heeft opgeheven. Het dagelijksch bestuur van den Me taalbond zal thans een tegenvoorstel formuleeren. een conflict in het veen- bedrijf Van werkgeverszijde deelt men uit Nieuw Amsterdam het volgende mede: Hoewel de tijd nadert, waarop in den regel begonnen wordt met het af graven van de turf en het maken van bagger voor persturf, heeft men nog in geen enkel veenrayon van beteeke- nis, liggende in Drente, Overijsel of Groningen, overeenstemming omtrent de arbeidsvoorwaarden bereikt. Het seizoen begint, zooals bekend, tusschen 21 Maart en 1 April. De kans op een conflict is thans grooter dan ooit te voren. De brand punten van den strijd vormen wel Bar ger-Oostveen en Barger-Compascuum, waar in hoofdzaak fabriek9turf wordt geproduceerd. BUITENLAND. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPE NINGSCONFERENTIE. De openingsrede van jhr. Loudon. Gistermiddag is de voorbereidende ontwapeningscommissie weer bijeen gekomen onder -voorzitterschap van Jhr. London. Nederland was vertegenwoordigd! idoor 'Mr. Rutgers en de technischs gedelegeerden generaal van Tuinen, schout bijl nacht. Surie, kapitein Van Voorst en luitenant ter zee Vree'de, Engeland1 door Lord Cecil', Frankrijk! door Paul' Boncour, Amerika door zijn Brusselschen gezant Gibson. In zijn openingsrede zeide L'oudon het volgende: In deze zitting moet men absoluut tot eenig resultaat komen, hetgeen ietg eenvoudigs en begrijpelijks is, want de! oogen van de heele wereld zijn than3 op de commissie gevestigd. Toch zal,het goéd zijd, als men de openbare meening kan overtuigen, dat men geen wonderen kan venvachten. In art. 8 van het Volkenbondsver drag staat de taak van den IVolfcenl bond ter beperking der "bewapening! duidelijk voorgeschreven, waarbij spu vooral op de beperking den nadruk wil leggen. 1 1 Met den term1 ontwapening wekt men valsche hoop, want evenzeer alsi een aanvalsoorlog een misdaad moet woiden genoemd, is gewapende ver dediging een geheiligde zaak. Men moet in deze kwestie bij' stappen vooit waarts gaan en jiu staan we voor den- eersten belangrijken stap om den ge vaarlijken wedloop in de bewapenin gen te doen ophouden. De commissie kan niet meer een al gemeen rapport uitbrengen aan den Raad als commentaar op de rapporten der technische subcommissie. Metii moet nu hiér tot conreet werk komen en geen zuivere theorie meer betrach ten. Als men tot een ontwerpconventie kan komen, zal dat van groot nut zijn voor de ontwapeningsconferentie. Maar als men zulk concreet werld wil leveren, moet dit ook elastisch zijn) om te allen tijde in de toekomst te kun nen worden aangepast aan de politieke omstandigheden. (Het valt zeer toe te juichen, dab Amerika hier aanwezig is om mee te werken aan de taak der commissie. Het is te hopen, dat ook Sovjet- Rusland en andere staten, die geen lid van den Volkenbond zijn, de con ventie zullen willen teekenen, welke! een zoodanige stuctuur moet hebben, dat- zij ook voor deze Staten te aan vaarden is. Den leden van den Volkenbond i3 echter een taak voorgeschreven in art. 8 van hetVolkenbondsverclrag, dat den Raad opdraagt, voorstellen tei" beperking der bewapening te dloen, welke iedere tien jaar moeten worden herzien. Spr. hoopt, dat alle delegaties zul len kunnen bijdragen tot het wélslagen van de taak cfer commissie. Lord "Cecil1 en *PauI> "Boncour brach ten hulde aan de rede van Jhr. London die huns inziens het doel dezer zitting der voorbereidingscommissie op voor treffelijke wijze had uiteengezet. Het Enge lsche voorstel. Lord Cecil heeft gisteren te Genèvei het Engelsche omwerp-conventie in gediend. Vólgens dit ontwerp zullen alle on derteekenaars op zich némen hun strijd) krachten te land, ter zee en in de lucht te beperken tot nader vast te stellen cijfers. Het zal den onderteekenaars echter niet verboden zijn deze cijfers te over schrijden als er een oorlog uitgebro ken ds, waarin zij bétrokken zijn, ofl als zij worden bedreigd met opstanden of andere gevallen van nood, welke ernstige militaire operaties noodiig ma ken, of als deze overschrijding ge schiedt in overleg met den Raad van den Volkenbond. Zoolang de conventie van kracht blijft, moet elke onderteékenaar jaar lijks den Volkenbond het bedrag" van zijn militaire uitgaven in het afgeloo- pen begrootingsjaar meedeelen, zooweli als het bedrag, dat voor het nieuwa jaar geraamd is. HET KANTONLEGER TE SJANGHAI De verdediging der buiienlandsche - concessies. In verband met het binnenrukken der Zuidelijken in de Chineezenstad te! Sjanghai en de afkondiging van de al ge meene staking heeft het bestuur van de internationale nederzetting den uit-> izonderingstoestand afgekondigd. Alle buitenlandsche oorlogsschepen,, die voor Sjanghai lagen, hebben hun strijdkrachten aan - land' gezet. Dank zij Het optreden der Britsched troepen is ;de toestand in de buitenlan Iderswijken rustig. Twaalf duizend Amerikaansche fu seliers, met de bajonetten op de ge-, weren, marscheerden gisteren door dei concessie. De spoorwegverbinding Shanghai Nanking, is bij Tsjangtsjow verbroken*, zoodat het Jeger uit Sjangtoeng van zijln basis is afgesneden. Dit leger zal waarschijnlijk .worden! .ingelijfd bij de troepen der Zuidelijken 'die op het oogenblik heel het .Chinee- sche gebied Zuidelijk van de Jangtse' met uitzondering van Nanking, in haaii macht hebben. iHet aantal dergenen, die aan den nieuwen oproep tot staking liebben ge hoor gegeven, is zeer groot. Daar pok de spoorwegplannen te! Sjanghai staken, is de sta'di geisoleeijd- behalve aan den zeekant. De trams loopen niet meer; de ka toenspinnerijen zijn stopgezet. ITALIë EN ZUID-SLAVIë. Een incident in de Skoepsjtina. Naar uit Belgrado wordt gemeljdy heeft in de gisteren gehouden zitting' der Skoepsjtina een pjjhlijk incident plaats gehad. De .afgevaardigde .Wilder richtte tot! den in de diplomatenloge «ezeten Ita- liaanschen gezant de woorden: „Tuig. Weg met hem. Uit het land, met heel RECLAME. Fantasie pantalons «*771/ Nieuwe strepen 2 Manchester pantalons 325 Rijbroeken ballonmodel. 525 VRIJ ENTRÉE. VRIJ ENTRÉE. Haarlemmerstr. 130-136. zijn spionnenbende. De Zuid-Slavische gezant moet Rome verlaten. De oppositie betuigde naar aanlei ding van deze woorden haar levendi- gen bijval, terwijl de leden ,der regee ring pijnlijk getroffen waren. De voorzitter schorste onmiddellijk de zitting Het Kabinet werd bijeengeroepen; om de situatie te bespreken. 11 korte berichten. Volgens een bericht uit Teheran, landscne zaken naar Moskou vertrok- is de Perzische Minister van Buiten ken, voor het sluiten van een Perzisch Russisch garantiepact. Tengevolge van een val op den parketvloer van zijn werkkamer heeft generaal Primo de Riviera, zoo mel'dt Wolff uit Madrid, zich licht aan het voorhoofd gekwetst. 1 De Roemeensche minister van financiën is afgetreden. De beide partijen te jLodz liebbeni de bemiddeling .der regeering aan vaard. In Griekenland heerscht weer een groote opwinding onder het officieren corp3. Men vreest voor een revolutie. Zaterdag zijn te Parijs de Franscb Russische besprekingen hervat. Naar uit "New York wordt ge meld, heeft president Coolidge zijn; rechterarm ernstig verstuikt. GEMENGD NIEUWS. Oplichting te Almelo? De politie te Almelo heeft Zaterdag avond gearresteerd J^ B. K. en 't H. en diens stiefzoon ,G. M., verdacht' van oplichting. Eenige weken geleden werd door verdachten bij noiarieele acte een fa briek van chemische producten „Alfa" opgericht in de voormalige sigaren fabriek van den heer Breyder. J. B. K., die voorgaf de zoon van een Belgischen burgemeester te zijn, was de intellectueele kracht, de ber de anderen waren „geldschieters'". Heel voordeelig schenen de zaken echter niet te gaan. De aangestelde agent sloot onbeduidende posten afi en het ..bedrijfskapitaal" kon nu juist niet schitterend genoemd worden. Daarom besloot het drietal de tinan cieele basis te versterken. Er werden een paar gefingeerde bestellingen van beteekenis op papier gebracht, waar door de „maatschappij" een voornaam aanzien kreeg. Met deze bestellingen trok K. er op uit om slachtoffers te maken, o.a. bij den heer v. K., die, verlokt door da mooie voorspiegelingen, voor f 400 in het aandeelenkapitaal stortte en tevens aan K. f 25 ter hand stelde voor een uitstapje naar Maastricht, waar een; sigarenfabrikant met hem in onder handeling was over ;den aankoop van een nieuw systeem sigaretten-mond stukken. Omdat K.'s costuum nu niet beslist modern kon genoemd worden, kon hiji zich bovendien een nieuw pak laten, aanmeten. De officier van Justie heeft op de boeken beslag laten leggen, en het drietal in verzekerde bewaring, jdoen< stellen. Kind erlijik j e gevonden.-— To Amersfoort is gistermiddag aan |den> Heili'genbergerweg nabiji het Zwane- water een kinderlijkje gevonden^ dat vermoedelijk reeds eenige dagen in de Sloot had gelegen, in een stuk kranë gewikkeld en in een doos gepakt. De marechaussee uit Leusden heeft het lijkje in beslag genomen. iVerkeerson gevallen. Te Delft is Zondagavond omstreeks 8 uur de heet Harcksen, wonende aan de) Groote markt te Rotterdam, op Idenl iRotterdamschen weg, nabij de lijm- ei\ gelatinefabriek mei zijn motorfiets over den kop geslagen, tengevolge van het vastloopen van de remmen. Een dame, die op de duo zat, jverci ernstig aan hoofd' en armen verwond. De heer H. kreeg een ernstige hoofd wonde. Beiden zijn naar Rotterdam verj voerd met een passéerendën auto. De motor werd zwaar beschadigd. Zondagavond omstreeks half elfl is, t engevolge van den mist, de heer w Deursen, arts, wonende in 'de Gouds bloemlaan te 's Gravenhage, onder Overschie, ter hoogte van De TempeT, met zijn auto, waarin met hem twee dames en twee kinderen zaten, van den hoogen weg gereden en over id en kop geslagen. De inzittenden hebben geen letsel gekregen. De auto werd zwaar bescha digd. i Aangehouden» De politie te 'Bloemendaal heeft twee mannen gear resteerd, die zich schuldig hebben ge maakt aan oplichting. Zij' gaven zich uit voor gepensionneefl de officieren van het N^d. leger en gaven namen op, van zeer bekende families. Zijl" boden inteekenlijs'ten aan onder voorwendsel, dat de bijdragen besteed! werden voor steun aan een noodlij den den collega, dien zij1 -aan een zaakje, wilden helpen. Op die manier zijn zij; een bedrag van ruim f 1000 machtig! geworden. Een dame aan den Potgietersweg! bjj wie ze de lijst ook presenteerden, kreeg achterdocht en waarschuwde de politie, die de beide elegant gekleed© mannen arresteerde. Zij bleken twee Amsterdammers te rijn. n.l. de 64-jarig'e J. iV. R. en 1de! 57-iarige P. A., Zij zijn naar het huis van bewaring! overgebracht. UIT ONZE INDIEN. DRAADLOOZE VERBINDING. Sinds korten tijd is een ambtelijke draadlooze verbinding mogelijk geble ken tusschen onze regeering en Hr. Ms. Sumatra te Sjanghai en wel via radiodienst-marine te Amsterdam en radiodienst-marine te Soerabaja. valsche bankbiljetten. Te Soerabaja is een Chinees gear resteerd, di© in het bezit was van een pak valsche bankbiljetten van f50. 'Waarschijnlijk moet hij weten van den handel en de fabricatie van deze bankbiljetten. het verleenen van gratie. De Javapost constateerde, dat vol gens het gevoelen van de meerderheid der bevolking de gratieering mis plaatst is. Alleen de principieele te genstanders van de doodstraf of de overethisch, theosophisch of commu nistisch aangelegden zal de beslis sing bevredigen. De Banier zegt, dat, indien de regee ring het ernst is. met het herwinnen van het vertrouwen der bevolking, zij goed zal doende motieven van de gra üijiering te publiceeren. opdat men kan weten, dat recht gedaan is. de interneeringen. Het Volksraadslid, J. E. Stokvis, heeft de volgende vragen bij de regee ring ingediend; Is de regeering bereid aan den volks raad, zoo spoedig als doenlijk zal blij ken. mededeeling te doen: 1. omtrent de interneeringsplaats aan den Boven-Digoel, haar organisa tie en bestuursinrichting, de perso neels- en andere voorzieningen ter zake van ziekenzorg en ziektevoorko- ming in het bijzonder ook omtrent de aan de geinterneerden binnen hun ves tigingsplaats te laten vrijheid van be weging, de daar bestaande of te ver schaffen mogelijkheden voor brood winning en geestelijke ontwikkeling voor hen, en hun gezinnen; 2. omtrent het aantal personen, dat sedert het uitbreken van de onlusten is gearresteerd en van het aantal dat weer is vrijgelaten, een en ander zoo veel mogelijk tot op den dag. waarop het antwoord aan den volksraad zal kunnen worden toegezonden; 3. of er naar het oordeel van de re geering aanleiding bestaat om aan de gezinnen van de arrestanten, die zijn of zullen worden vvrijgelat.en en. niet voor stafrechtelijke vervolging of (en) interneei'ing in aanmerking komen, van overheidswege geldelijke vergoe ding toe te kennen voor den tijd, dat hun kostwinners zich in arrest heb ben bevonden. de rechtspraak in boven- digoel. Het Bat. Nbl. vernam omtrent de maatregelen wat betreft de recht spraak in het interneeringskamp te Boven-Digoel de volgende bijzonder heden: Zuid-Nieuw-Guinea is met de jong ste bestuurshervorming een onderaf- deeling geworden met Merauke als hoofdplaats. Van deze onderaf dee ling is thans afgescheiden de onderaf dee ling Boven-Digoel, zoodat de residen tie Ambon momenteel uit 16 onderaf- deelingen bestaat. De eigenlijke Land raad heet in Zuid-Nieuw-Guinea Re sidentie-gerecht. Dit gerecht (in Me rauke) behandelt ook landraadszaken In Boven-Digoel heeft men enkel een magistraatsgerecht, met den com mandant van het interneeringskamp, kapitein Becking, als magistraat. Zoo zullen de groote zaken dus in Merau- de kleine in Digoel berecht worden. De bijzondere rechtsbepalingen, ge- miaakt voor Zuid-Nieuw-Guinea, zul len thans ook voor de nieuwe onder- afdeeling Digoel gelden. Voorts vernam het blad nog, dat in ih'et kamp gerekend zal kunnen wor den op ongeveer 700 geïnterneerden. UIT DE OMGEVING. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Mein- <dert z.v. A. v. d. Stroom .en D. Met. ITheodorus z.v. J. L. v. Zeist en M. C. Braak. Gerrit Pieter z.v. G. Jongejaios en -P. Bol. Wilhelmina Christina a.v. F. J. de Haan en M. S. E. Buitink. Ondertrouwd: Arie Vogelaar 30 j. en Janna Walbrink 27 j. Hendrikus Holwer da 21 j. en Dirkje Christina Visser 20 j. Bodewijk Aart Rietbrock 30 j. en jTrnntje Elisabeth van Kooten 291- 2en drikus van der Leden 23 j. en Sietske van Geffen 21 3. Getrouwd: Jacobus Geutskens 34 en Greetje Eilst 213. Jacob Spaargaren 24 j. en Maria Wflahout 24 j. Jacob Bos 28 j. en Pietersslia Lieatje van der Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij uitsluitend voor den door de Vereeniging tot opleiding van Bewaar- schoolhouderesseni op 10, 11, 12 en 13 Mei a.s. in het gebouw Rapenburg 131 te houden bazaar, ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. Leiden, 19 Maart 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. de N.V, Wernink's Kalktabrieken, om vergun ning tot het uitbreiden van de kalkfa- briek op het perceel Hooge Morschweg 110. 32, kadastraal hekend Gemeente Leiden, Sectie N. No. 346; h. C. van den Heuvel en Zoon, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewerken van hout in het perceel Marcdijk nis. 153, 154, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie L. Nis. 420, 421 en 422; gelét op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag, den,2en April e'.k. des voormiddags te half elf. uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn' verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 19 Maart 1927. A. VAN DE SANDE BARHUIJZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Sedretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeen® kennis dat door hert de beslissing op het ver zoek van: a. M. Blaaser, om vergun ning tot het oprichten van een lompen bewaarplaats in het perceel Doelen steeg no. 17, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie F. No. 258; b. de Leidsche Coöperatieve Melkinrichting ,,De Landbouw", om vergunning tot het uitbreiden van de zuivelinrichting in het perceel Rijnsburgersingel no. 23, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie A. No. 1079, is verdaagd. Leiden, 19 Maart 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN. STRIJEN, Secretaris. Weele 28 j. Pieter Teunis de Vette 23 j. en Imnjetje de Jong 21 3. OEGSTGEEST. Gisteravond vergaderde in ^Trene" de C. H. Kiesvereeniging. onder voor zitterschap van den heer B. J. v. d. Meene. Er was een trouwe opkomst en daartoe was dan ook alleszins reden, waar de oandidatenlijst voor de gemeen teraad zou worden vastgesteld. Na het lezen der notulen, voorafee gaan door het lezen van een gedeelte uit den brief van Paulus aan dé Oorin- then, en gebed, werd overgegaan tot het inleveren van namen van candidaten waartoe schriftelijk gelegenheid was geg geven vanaf 4 uur. Uit deze namen zoti de groslijst worden saamgssteld om ver volgens de definitieve lijst vast te stel len. De geestige opmerking van den- voorzitter, „dat er wel eena een vrouw uit de bus kon komen" werd hierbij be waarheid. De definitieve lijst ziet er' als volgt uit: 1. Joh. Uittenbbogaard (aftr.). 2. N. Zandbergen (aftr.). 3. A. v. Breda (arb. cand.). 4. M. C. v. d. Burg (aftr.). 5. J. Waale. 6. W. Vletter. 7. A. Hoogstraten. 8. Mevr. BakkerKoning. 9. G. W. Proper. 10. H. Nauta. De aanwezige heeren aanvaarden voor zooVer aanwezig, onder dank deze candidatuuur. Alvorens tot deze stemming werd over gegaan, moest de voorzitter op een des betreffende vraag mededeeling doen van een ingekomen schrijven van den heer Spaargaren, Weth., dat hij niet meer een candidatuur wenschte te aanvaar den. Hij had dit liever na de stemming medegedeeld, omdat dit de vrije stem ming bevorderde, doch wees op het reeds verschenen courantenbericht, wat de heer Sp. had ingezonden. Hjj schets ste deze oude veteraan ais iemand, die veel goeds heeft weten tot stand te brea gen, en bracht hem onder warm applaus hulde voor alles wat hij heeft gedaan ia stipte eerlijkheid en onkreukbare trouw en sprak de hoop uit, dat God hem nog jaren van gezondheid mochtschenken en zijn opvolger kracht om hem waardig te kunnen opvolgen. Nadat nog een en ander omtrent de Statenverkiezing was medegedeeld, sloot de voorzitter met dankgebed. De firma Gebr. Dirkse, wier in Leiden (Hooigracht 44) gevestigde zaak reeds een zeer goeden naam heeft in de meubelbranche, heeft thans Gevers- straat 30a alhier een filiaal geopend. In <nt magazijn is reeds een ruime voorraad van meubelen, karpetten, gor dijnen, linoleums, matten, divanklee- den enz. voorradig. Bovendien bezit de firma een inrichting tot het vervaardi gen van meubelen in alle houtsoorten en alle stijlen en volgens teekening;kort

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2