NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 FEBRUARI 1927 Aan het einde der Week De nieuwe burgemeester van Leiden Mr. A. van de Sande Bakhuijzen is Dinsdag- j.l. geïrstalleerd, Evenals bij bet afscheid van Jhr. de Gijselaar werd ook nu door de heeren van Eek (soc.) en Knuilel (comm./ het woorO gwoo-'i, niet het gevolg, dat 't een offieieele plechtigheid met debat werd. Geestig merkte de burgemeester op, dat hij nu ketmis had gemankt met ion raad zoo- ahij is en werkt. De rieuwe burgemeester heeft bij ziui i fal re de een svmpathieken indruk gemaakt en als niet alle voorteekenen bedriegen zal hij weldra het vertrou wen en de liefde der Leidsche burge rij hebben, riet minder dan zijn voor ganger. Hij zelf is bezield van een groote liefde voor zijn geboortestad en daarbij een uiterst bekwaam man. Een gemeente moet, zal het goed zijn, een eeniheid vormen die in den burgemeester den vader der burgerij ziet. Daarom is het zoozeer te betreu ren dat er den laatsten tijd een stre ven is om van de gemeenten oneven wichtige grootheden te maken door er - gewoonlijk onwillens he'ele rand gemeenten of stukken daarvan aan toe te voegen. De Tweede Kamer, die deze week voor het eerst ma het Kerstreces weer bijeen kwam heeft juist nu weer een tweetal annexatie-ontwerpen, en wel met betrekking tot Haarlem en Breda, aangenomen. En weldra zullen ook Rijswijk en Voorburg bij Den Haag ge voegd worden, twee gemeenten, die er heelemaal niet voor voelen door den Haagschen ooievaar, die een roofvogel geworden is, opgeslokt te worden. Het is jammer dat niet meer verzet tegen die annexatie-strevingen wordt geboden, vooral van de zijde omzer an- ti-rev. voormannen, die toch voor „zelf standig gemeentewezen" moeten voe len. Het wil er bij ons niet in, dat al die annexaties „noodzakelijk zijn". Waar om kan hier niet wat in 't buitenland wèl kan? Om een enkel voorbeeld te noemen, niet al te ver van huis: Brus sel bestaat uit tal van verschillende gemeenten. De Noordstatie staat reeds niet meer op het gebied der gemeente Brussel, doch dat is daar reeds St. Josse ten Noode, en een straat als de Haechtsche straatweg ligt gedeeltelijk in de gemeente St. Josse en gedeelte lijk in Schaerbeek. Wat het buitenland betreft, is het in de eerste plaatshet ontwapenings voorstel van president Coolidge inzake de bewapening ter zee dat de aandacht vroeg. Het voorstel was gericht tot de regeeringen van Engeland, Frankrijk Japan en Italië. Behalve Frankrijk dat de voorstellen heeft, afgewezen, ver klaarden deze landen alle, dat ze „in beginsel" voor 's presidenten voorstel len waren, maarer waren nog zoo veel practische bezwaren aan verbon den dat men zich eerst eens over al die kwesties beraden moest. In China is een wijziging in den toe stand ingetreden, doordat Tsjang Tso Lin en Woe Pei Foe het oneens zijn ge worden. zoodat de Jaatste thans feite lijk de partij der Zuidelijken heeft ge kozen. En in Hankow wordt de toe stand steeds ernstiger. D© revolutie in Portugal is nru weer achter den rug. 't Is wel een opstand van beteekenis geweest, want ©r zijn honderden dooden bij gevallen, 't Le ven heeft nu weer zijn „normalen" loop hernomen, in afwachting van de volgende revolutie. De oorzaak der elkaar opvolgende revoluties ligt in de hooge belastihgen, en daar heeft ten slotte iedere regee ring mee te kampen. Als zij optreedt, vindt zij een leege schatkist en dan moet zij wel op maatregelen zinnen, om aan inkomsten ie komen. Doch daarmede wordt zij dan vanzelf weer impopulair en wordt alzoo de kiem reeds gelegd voor een niieuwe revo lutie. In Joego-Slavië heeft een en ander maal een aardbeving gewoed, die nog al schade heeft aangericht. De berich ten daaromtrent spreken elkaar tegen; er zijn er die van honderden dooden gewaeren. andere slechts van enkele. Betreffende den toestand in Zuid- Oost-Europa is het altijd moeilijk be trouwbare inlichtingen te verkrijgen. Dit geldt b.v. ook van Roemenië, waar uit berichten komen van den hopeloo- zen toestand des konings, en van twee partijen, .waarvan de eene op de hand der koningin en de andere op de hand van den kroonprins is. 't Rechte weten wij echter nog niet, doch zooveel is wel zeker, dat daar, evenmin als trouwens elders in de we reld. de gouden eeuw van Saturnus noe- ntet is aangebroken. VMI OE ÜLüütH ZEGGEH. De socialisten en onze pol. soc. wenschen. De heer J. B. H. Grotenhuis schrijft in „Ons Schild" onder bovenstaanden titel het volgende: Uit „Het Volk" bleek ons, clat de socialisten al een heel eigenaardige gedachte over ons hebben. Toeri wij op de vergadering van on zen besturenbond de vraag aan de orde stelden, aan welke vereenigingenj wij onze „politiek-sociale wenschen" zouden zenden, was men het hierover volmaakt eens, dat dit alleen moest geschieden aan de ons verwante ver- eenigingen op politiek terrein. Er werd niet aan gedacht deze wen schen te zenden aan de socialisten. Dat zou al van heel weinig inzicht heb ben getuigd. Wie ter wereld zeridi aan zijn vijanden wenschen? Bij onze vijanden vragen wij geen steun voor onzen strijd. Wij zouden niet gaarne de twijfelachtige eer genieten te kun nen bogen op den steun van onze te- fenstanders. Met hun politiek zijn wij et in het geheel niet eens, ook al po seeren ziigaarne voor d e arbeiders vrienden. Wij moeten van die arbei dersvrienden niets hebben. Wat die socialisten al voor verbeel ding hebben. Hoe zij zichzelf toch gaan ne m de hoogte steken. Zoo lezen wij in „Het Volk" vani Vrijdag 11 Februari, (of cle datum hier ook parten speelt hèt volgende „De Leidsche Chr Besturen bond heeft met het oog op de naderende raadsverkiezing een program opgesteld' van „po'itiek-sociale wenschen". Over een aantal punten van gemeen tebemoeiing, zooals onderwijs, de so ciale taak, gemeentebedrijven, werk- loosheidsbesiriiclmg, enz. heeft deze or ganisal'ie hare wenschen kenbaar ge maakt en als haar program verzonden aan... de rechtsche kiesvereenigingen, Het mag ietwat vreemd heeten, öat deze eiscnen alleen gesteld zijn aan de rechtsche kiesvereenigingen. Wordt van de kiesvereenigingen van linksche richting geen medewerking verwacht of verlangd, of is de Chr. Besturenbond van oordeel, dat de de mocratische richtingen (wat ie demo cratische richtingen noemt, Gr.) inden raad ook zonder aansporing zijnerzijds wel een sociale politiek zullen voeren? Als dit zoo is, dan komt de politieks activiteit van de Chr. arbeidersbewe ging wel in 'n beetje eigenaardig liche te staan. Want dan beteekent het stel len van deze sociale eischen niet meer of minder, dan dat men de sociale ge zindheid der rechtsche partijen in 'den raad niet al te best vertrouwt. Waarvan wij gaarne acte nemen" 't Is toch opmerkelijk, waarvan de socialisten al acte kunnen nemen. Iets wat zij zeiven hebben gemaakt, daar van nemen zij acte, als zouden an deren dat hebben bedoeld, 't Is daar om goed, dat wij thans reeds zeggen, dat wii in de sociale politiek van de sociaal-democraten geen vertrouwen hebben. Dat wij niet gaarne zouden wen schen, dat zij het voor het zeggen ha dl den. Dat wij het met hun sociale po litiek in het geheel niet eens zijn en 'dat onze arbeiders door hun uitspraak dat zij hun program van wenscnen niet believen te jenden aan den vijand, de socialistische partij, niet erkennen als- een partij, die het wel meent met de arbeiders, maar die slechts, vaak met opoffering van de belangen der ar beiders, eigen standje dient. Van zulke vriendschap blijven wij' liever ver schoond. De Raden van Arbeid en de Ziek teverzekering. „De Ned. Werkgever", orgaan vani het Verbond van Ned. Werkgevers, schrijft onder het opschrift: „Bev-reem dende Keuze" o.m.: „De vereeniging van Raden van Ar beid zal medio Maart -waarschijnlijk Donderdag 24 Maart te Gravenna ge een buitengewone, algemeene ver gadering houden, met het doel daarin, het voorontwerp Ziektewet te bespre ken. In de circulaire, waarin van 'dit voor nemen kond wordt gedaan, wordt me degedeeld, dat de vereeniging het voor ontwerp uitsluitend wenscht tebezien in technisch opzicht. Als praeaidviseurs zijn uitg twee voorzitters van Raden van beid, 'n geneeskundige bij twee Raden van Arbeid ende heer E. Kupers, 2de secretaris van het N. V. V. Met verwondering vragen we onsi af, wat de heer Kupers op deze ver gadering heeft te maken? Hij mc-et optreden als prae-adviseur over:, de waarborging van ziekengeld bij colleo tieve arbeidsovereenkomst. Dit punt zal hij technisch 'moeten behandelen. Is ae heer Kupers als bij uitstek des kundig op dit terrein aan te merken? Had niet veeleer iemand moeten zijn gekozen, als prae-adviseur over dit onderwerp, die m het ziekenfondswe zen een functie vervult? Wanneer de 'Vereeniging den heer Kupers echter mocht hebben uitgenoodiga omdat hij' §eacht werd het standpunt der arbei- ers bij dit onderwerp het best te kunnen weergeven, dan vragen we, waarom dan ook niet evenzeer een vertegenwoordiger der georganiseerde werkgevers als prae-adviseur b.v. over het bestaansrecht der ondeme- mingskassen is uitgenoodigd. Zoo eenige vereeniging in dit opzichti onpartijdigheid heeft te betracUten, dan is "het toch zeker wel een vereenil ging van Raden van Arbeid, college's; van overheidswege ingesteld, waarin werkgevers en arbeiders op gelijken voet zitting hebben en die geenszinsi uitsluitend als pleitbezorgers van één van beide partijen hebben op te tre den. Ons Babbelhoekje. Beste Jongens en Meisjes. Deze babbelhoek kan ik beginnen met een heel prettig werkje. Jullie begrijpt het zeker ai. Er is weer een nieuweling die graag mee wil gaan doen. 'k Zal het dah ook maar n:et langer uitsteken en hem namens jullie allen een hartelijk welkom toeroepen. „Klaas Vergunst". Zooals je uit het bovenstaande zien kunt, Klaa-s, ben je> ons allen hartelijk welkom, hij vinden het altijd prettig, als er nieuwe Babbel- hoekers bij komen, dat zie je. Zoo zit je al in de vierde klas? Wil je onder ja eigen naam mee doen, o£ wil je je een schuilnaam kiezen, zooals de anderen1. Dat hoor ik volgende week dan wel hél „Wildeman". Ja, dat komt uit. Als jr| doet, zooals je moeder zegt, dan ben je, ook een Wildeman. Je hebt aardig wat broers en zusters. Met zeven zijn jullie hé? 't Zjjn toch niet allemaal wildeman nen en -vrouwen is 't wel? Dan zou moeder heel wa,t te stellen hebben. Voor taan dus maar op de courant gepast, Wildeman. „Rozeknopje en Reseda". Zoo, is 't weer een verjaarsweek bri jullie? Dat beteekent zeker weer middagjes op vi site gaan, is 't niet? Wat voor kleur heeft je' vest, Reseda? Gezellig, als er neefjes te logeeren komen, vooral voor Rozeknopje's "broertje. Ja, net verhaal is uit. Vinden jullie het raadsel wat lastig? „Sneeuwklokje". Ja, dat is leuk hé, als er een raadsel in de Babbelhoek staat dat je zelf hebt ingezonden. Deze week heb ik er weer een van je geplaatst. Dat is leuk, zoo'n gezellig avondje van een vereeniging. Vertel er mij later maar Wat van. Vind je de raadsels zóó mak kelijk dit keer? Ja, nu is het verhaal uit „Blondine", 't Is zo.o hoor. Verleden week waren -jullie briefjes te laat. 't Speet me wel, maar er was niets aan te doen. Op de schaats behoef ie voorlo pig nog niet Blondine, dat merk je zeker wel. 'k Vind het twee leuke raad&elh die je ingezonden hebt, en hoop ze stel lig te gebruiken. „Vergeet mij nietje". Jullie konden verleden week niet in de Babbelhoek staan, meisje, want je briefjes waren te laat. Dus aaar was'niets aan te doen. Vind je het niet aardig om al die moois dingen te zien? Van je plannen voor het schaatsenrijden schipt niet veel te zul len komen 'hé „Zangvogeltje". Dat viel mee, dal; jul lie toch nog een feestje hadden. En aan met vier nichtjes bij elkaar te zijn. 's. Begrijp best, dat jullie veei pret gehad hebben. En toen nog weer een traotatie er over heen. 't Kon haast niet op, Hos gaat het met de zieken? Dateenel raad sel over Noach heeft er al eens eerder in gestaan. Het andere hoop ik te gebrui ken. „Moeders Meisje". Verleden week kon den jullie niet in de courant staan, want ik had in het geheel geen briefje gekre gen. Deze week ontving ik er twee ge lijk'. Hoe eerder de briefjes er zijn, hes beter, maar als ze na Donderdagoch tend komen, dan zijn ze te Iaat. Wat een fijn autotochtje hebben jullie gemaakt. Ja, er was een klein foutje in het raad sel. Maar het liet zich toch nog al mak kelijk raden hé. „HartediefDeze week kreeg ik twee briefjes van jullie, maar verleden week heb ik niets ontvangen. Dus kan er ook geen briefje voor je in de courant staan. Wat. heeft dat vriendinnetje een massa cadeautjes gekregen. En wat heb jij veel boeken. Je verveelt je zeker niet gauw, is 't wel? „Goudblondje". Dan moet je je nog haasten hé, om de nachtzak af te 'krij- êen .Heb je hem voor je zelf gemaakt? an heb je een aardig' aandenken aan school. En ga je dan al dadelijk naar ae vakschool over twee weken? Ja, er zat een foutje in het raadsel. Je houdt zeket erg veel van lezen is.'t niet? „Johan W." Je bent mjj hartelijk wel kom in ons clubje Jo. Wü vinden het al tijd prettig ais er nieuwe babbelhoekers bnkomen. Zoo, ben je ziek jongen? Maar nu toch zeker al aan het opknap pen is 't niet, anders kon je mi) zoo n gezellig briefje niet schrijven. Dat is al gauw dat je jarig wordt. Ik ben het pas geweest. Wil je je geen schuilnaam me zen? Of doe je liever onder je eigen naam mee? „Crocusje". Vina je dat niet grappig? Nu ik aan jou zit te schrijven is het ook kwart na acht, net als toén jij aan mij schreef. Alleen de dag is natuurlijk mei eender. Ja, ik vind altijd, op een dorp kan je heerlijk wandelen, veel prettiger dan in en stad. Vooral 's avonds, san het dan o zoo stil zijn. Dus raadsels op lossen doe je graag Nu, doe dau maar trouw mee. „Braamstruik en DenneappeL" Gezel lig is zoo'n uitvoering hé. 'k Begrijp best, dat jullie veel genoten hebben. Heeft Braamstruik dat bonbonbakje ge wonnen? Aardig zijn die kleedjes aie er om gemaakt worden. Welke kleur heeft het kleedje dat Braamstruik ge maakt heeft? Nee, 't schaatsenrijden vleugt niet erg. „Heidebloempje". Dat kan een heer lijk tochtje! voor je worden, meisje, 'k Hoop,' dat het weer mooi is. 's Maan dagsmorgens moet je aan al heel vroeg op't pad hé. Maar toch niet in donker 01 wel? En is moeder dan den heelen dag alleen? Volgende week hoor ik zeker wel of je genoegen hebt gehad? „Waterlelie". Ja, 't is triestig, die mis tige dagen. Dat zou heerlijk zpn hè, als we vroeg voorjaar hadden. Houd je ook zooveel van bloemen? Ik ook. Nu di# ken ik niet. Wel witte en gele. Dan mag jii zeker wel vrij in dat bosch komen, 'is 't niet? „Boschviooltje". Ja ,die ouderavonden vallen overal in de smaak, 'k Hel) hel verslag niet gelezen tot mijn spijt, 'k Zal eens zien of ik de courant waar het in staat, nog vinden kan, dan zal ik het nog nazien. Wat jammer dat je zusje un ziek is. Wat scheelt ze? Heeft zez'ich 'soms te druk gemaakt? „Rie". Ja, de raadsels waren niet moeilijk dit keer. Dat is nog niet eens zoo heel lang, dat je aan die prijs ge werkt heb. 'k Heb wel eens van meisjea gehoord, die er veel langer over deden. Gezellig is zoo'n Ouderavond hé. Voor al als je er zelf wat voor doen moogt, dunkt me. „Grie". De verjaardagen van vader ea moede rzjjn altijd heel gezellig, hé, dat spreekt vanzelf. Ja, dit-is zoo. Zooveel visite geeft altijd heel wat drukte. Pret tig hé, als je op school met iets het eer ste klaar bent. Dus jij bent zoo vlug met de maaslap klaar. Waar ga je nu aan beginnen of moet je op de anderei wach ten? „.Anemoon", 'k Feliciteer je nog harts lijk Anemoon met het feest van je ou ders. 'k Hoop, dat God' hen nog lang, heel lang voor je moge sparen. Dat be grijp ik heel gced, dat je in die drukks dagen niet schrijven kon. Heb je v?el DAMESKLEEDING. Wanneer men nog een mooie middagjapon wil maken, dan kan men gerust een vaq. beide modellen van bovenstaande teekening uitkie zen,, zonder vrees dat de mode veranderen zaL De eerste japon afb. 72 zou bijzonder smaak vol zijn van zware zwarte zijde en paarse crêpe de chine voor de onderjapon. De onderjapon is goplisseerd en komt bij het bloese-voorpand en onder aan het rokje te voorschijn. De bloese van de overjapon is gecroïseerd, hot rokje valt midden vóór open, zoodat bij het loopen ook daar de onderjapon zichtbaar is. De versiering is van smalle zijden tresjes ge maakt Het eerste, dus langs het paarse vest, is ook paars. Daarnaast is een zilvergrijs tresje en daarnaast een koronblauw tresje genaaid. Het opstaande kraagje is eveneens mei deze drie tresjes gegarneerd. De mouwen zijn strak en zonder eenlge versiering. Patroon volgens 104 c.M. gemeten boven wijdte. De tweede japon alb. 73 is van bordeaux roods zware crêpe de chine. Het rokje is heele maal geplooid; de plooien zijn echter tot 30 cMi onder de taille vastgestikt en springen dan uit Dat is juist het aardige van deze japon dat dó plooien waaiervormig uitvallen. Het voorpand van de bloese valt los; ondeg aan de zijnaden van het bloe,segedeelie zijp breede slippen gestikt die van voren vastge- gespt worden. Op deze manier valt het voor* pand zóó als op de teekening aangegeven ie. Men moet er aan denken om aan het rokje een onderbloese te naaien, waarvan het voor. pand van dezelfde stof is als de japon, omdat het door het wijd uitstaan van de bloese te zien is. De rand onderaan de bloese is met zwarte borduurzijdo gewerkt. Patroon volgens 102 cM. gemeten bovenwijdte. Zij, die echter een passend patroon verlangen, sturen de maat genomen onder de armen en over de buste, met een bedrag van één gulden aan onze mode-redactrice, mej. Greta Stem Amstelveenscheweg 79 n, Amsterdam. genoegen gehad op de feesten? Ja ze ker? Ook nog iets ingestudeerd? „Gustaaf Adolf". Nu, in bent een flin ke wandelaar hoer. 'k Geloof het graag clat je moe was toen j6 thuis kwam. Was je weer met je vriendje? Ja, bijna ahe jongens en meisjes houden veel van gym nastiek. Heb je het nu drukker raetlee- ren dan anders? 't Is maar goed dat jij op dat zwakke ijs niet mocht. Want al zijn ze bjj jullie er alleen maar met de beenen doorgezakt, er zijn heusch wel jongens verdronken ook. .Logeetje'. Wees maar blij dat jij pp dat slechte ijs niet gaan mocht. ge beuren ongelukken genoeg door. En ik vind het mets flink van jongens om zich op dat zwakke ijs te wagen, 'k Vind hel veel moediger ais ze het niet doen. Daar bij komt, dat de meesten het wel stille tjes zullen doen. Je kent het knikker spel zeker wel aardig goed, 'dat je zoo al en toe wint? De oplossingen van de vorige week zijn: 1Spreken rs zilver en zwijgen is goud Onderdeelen: Iris, Zwijger. Zilver, Pek, Vernis, Gulden, Ons, Eig. 2. Warmond, Eist. 3. Maas-Sluis. Maassluis. 4. De letter A. 5. De weg. En hier volgen de nieuwe raadsels. Ingezonden door Gustaaf Adolf. 1. Mijn geheel bestaat uit 29 letters die tezamen een spreekwooru vormen. 13 1 15 27 6 17 is een rivier in Voor Indië. Vroeger wa& er aan ieder hof een 3 2 3 Een poort noemt men ook wel een 16 10 23 18 29 13. /Een 4 19 24 26 gebruikt men wanneer er sneeuw ligt. Op een brief plakt men een 11 14 23 12 20. Een 5 ai, 28 8 is geen dame. 7 25 19 9 3 is een meisjesnaam. 22 is de tetter S. Ingezonden door Reseda en Rozeknopje. 2. Waar werd het iste paard beslagen? Ingezonden door Zwartje. 3. In grooten nood brengt u hulp een man, Wiens naam men voor en rug waarts lezen kan. Ingezonden door Sneeuwklokje. 4. Wie wordt er van een letter meer. Van vrouw - zoo maar terstond een" heer? Ingezonden door Vergeet mij nietje._ 5. Mijn eerste is een deel vaneensehip; mijn tweede is een lichaamsdeel; Mjjng® heel is een stad in Limburg. Aan 't begin van de Babbelhoek vertel de ik jullie, dat we een nieuwe Babbel hoeker hadden gekregen, jongelui, maar dat is twee geworden. Leuk he? Zoo gaat het goed met onze Babbelhoek. Nu maar weer dapper aan het werk. Ij Neem nu afscheid van jullie tot volgen de w«ck, zoo v hopen. Vele groeten van je TANTE FR ANCIEN, LAAT HEM BESTUREN door TANTE FRANCIENi „Och toe. Moeder", laat mij maar gaan, 't is nu vacantie, dus ik heb al den tijd". „Ja maar Frans, 't is al zoo vroeg don ker, en zoo ontzettend guur buiten, jt feloof toch dat het beter is als je hier lijft". „En 't laatste hout ligt nl naast de kachel, en u zegt zelf dat het zoo ejg guur is, moeten \ve dan vanavond in de kou zitten?, toe moeder, laat mij maar gaan", en vragend zag Frans Meyar zijn moeder aan. Juffrouw Meyer zuchtte en keek me* een bezorgden blik naar buiten. Wat moest ze doen? 't Was ook niet prettig om bij een koude kachel te moeten zitten, en daj, juist nu op Oudejaarsavond. Ach wat kan er in een jaar tóch veel veranda ren. Verleden jaar woonde ze nog in het aadrige nette huisje in de nieuwe stads wijken. Toen had haar man ook nog een goede betrekking gehad. Hij was maga zijnknecht geweest in een heel groota zaak. Zü hadden maar één kind. de 12- jarige Frans, dus hadden ze van het I00B aat vader verdiende, best rond kunnes komen. Maar 't nieuwe jaar was nog nauwelijks begonnen, of het vriendelij ke zonnetje van de voorspoed die hen zoo langen tijd beschenen had, was schuil gegaan, en donkere wolken had den zich "saamgepakt. Op zekeren avond was vader thuis gekomen, doodsbleek en met op ebcaar geklemde lipoen. Zonder één woord t» zeggen, was hij in zijn stoei neergeval len en had somber voor zich uitgezien. „Maar", had moeder gezegd, *,wat scheelt er aan? is er iets ergs gebeurd?" En toen was vader losgebroken. Hij was ontslagen op staande voet ontslagenEen week loon had de par troon hem vooruitbetaald, (en vader had het geld op tafel gegooid) maai- hij be hoefde niet meer terug te komen. „Maar waarom man, waarom dan toch?" had moeder gevraagd. „Waarom?"had vader gezegd, ja vrouw, wist ik dat maar. 'k Heb den pa troon gesmeekt mij de reden te zeggen, maar al wat hij antwoordde was: „Mcyer, je hebt mjj lange jaren ge diend, 'en 'k had nooit gedacht dat het zoo zou afloopen, maar nu is het beier dat je gaat". (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7