dag-agenda. Axminster Karpetten. Hxminster Saionkarpet I 32.50. Haarlemmerstr. 130-136. binnenland. i? diwei«G cadeau buitenland. ïïït^dt'mmgëving. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 FEBRUARI 1927 Zondag 20 Febr., Vrije Evang. Gem. Middelstegr. 3, 's inorg. tien uur: de heer J. A. Verweij, van Zwolle, 's av. half zeven de heer Vemhout, van Haarlem. Maandag 21 Febr., 's av. kwart over acht, Stadsgehoorzaal: Cohcert door liet Haagsch Strijkkwartet. Zoeterwoude. Maandag 21 Febr., 's av. half acht, Café Hollander: Verg. v. d Zoeterw. Pluimveever. Dinsdag 22 Febr., Stadsgehoorzaal: Uitvoering door de Chr, Zangvereen. „Looft den Heer", te Lisse, en het Chr. Muziekcorps „De Rarpe Davids", van Noordwijkerhout Dinsdag 22 Febr., 's midd. half drie tot 's av. tien uur: „Zomerzorg", Sta tionsweg: Bloemententoonstelling. Vrijdag 4 Maart, 's middags vier uur Leidsche Broodfabriek, N. Mare 1, Jaarl. alg. aandeelhoudersverga, dezer N. V. Donderdag 17 Maart. Stadsgehoor zaal: Prop. Meeting v. d. A.-R. Staten- kieskring. Spr. Oud-minister J. J. C. v. Dijk en Ds. H. Janssen, beiden van Den Haag. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. De Zondagsdienst van de Huisartsen te Leiden zal werden waargenomen door de doctoren Blote, de Graaff*Jans- sens, Müyzert, Seret en Weebers. De avond-, nacht- en Zondags.dienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Februari a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. Osrjstgeesl. Apotheek „De Vijzel Kempenaerstraat 4. des nachts en ics Zondags. RECLAME hiertegen, doch niet altijd kan men dit doen. want de tijd ontbreekt daar-v toe heel vaak, en verkoopt men niet, dan doen de concurrenten het wel. En zoo heeft de groote parade haar voor- en nadoelen voor de winkeliers, en wij gelooven, dat nog meer dan tot nu toe is geschied, hierover door hen zal moeten worden nagedacht. Ook door gemeenschappelijk overleg zullen de winkeliers er toe kunnen komen de nacleelen veelal te voorkomen, want ook hier veten on kunnen twee meer dan één. Ate plaats der bespreking is de Mid - denstandsvereeniging de meest juiste. LEIDSCHE GHK. BESTURENBOND. A.s. Donderdagavond zal in het ge bouw „Prediker" de jaarvergadering van den Chr. Besturenbond plaats heb ben. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Jaarverslag Secretaris. 5. Jaarverslag Peningmeester. 6. Bestuursverkiezing. Aan de'beurt van aftreden zijn de vrienden G. Ph.' v. d. Broek, J. B. H. Grotenhuis, A. J Schoneveld, W. Veerman en I. Tuin- hof-de Moed Allen herkiesbaar. Va cature H. v. Bostelen. Candidaten J. Pieneman, ambtenaar, L. v. Schie, spoor- en trampersoneel. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. MODERNE RUILHANDEL. Op de Veemarkt alhier is een koe verkocht voor een auto, met dien ver stande dat de kooper nog 30 moest toegeven. BEGRAFENIS A. I. WITMANS. Hedenmiddag '12 uur werd op de begraafplaats „Rhijnhof" he- stoffelijk: overschot van den heer A. .1 Wit- lïians, in leven lid van cïen Gemeente raad alhier, ter aarde besteld. Aanwezig waren de burgemeester, alle wethouders en verschillende raads leden. Aan de groeve werd het woord ge voerd door"Air. Wiersma, voorzitter v. de plaatselijke huurcommissie, den heer L. Weyl, secr. penn. van de afd. Leiden der Dem. Partij en door een hoofdbestuurslid dezer partij. HOSEA, DE PROFEET DER BEL-EE- DIGDE LIEFDE. Gisteravond hield in de Hooigracht- kerk Ds. G. R. Kuyper, predikant der Geref. Kerk van Den Haag-Oost, op uitnoodiging van het Comité voor Chr. Winterlezingen een lening over bovenstaand onderwerp. Ds. Kuyper liet zingen Ps. 25 5, ging voor in gebed, las Hosea 119 en 2 1—15 en wees er in den aanvang zij ner lezing op, dat vele Christenen van den persoon en het werk der kleine profeten, Jona en wellicht ook Zacha- ria uitgezonderd, slechts een vage-voor stelling hebben!. Spr.'s deel zal zijn, den eerste en ook den grootste der kleine profeten voor zijn lezers te doen lever.: en hij gaat achtereenvolgens na den tijd, het leven en het werk van Hosea alsmede zijn beteekenis ook voor ons. De aanvang van Hosea's werkzaam heid valt onder Jerobaam II en strekte zich uit tot de eerste regeeringsJaren van Hizkia. hetgeen een tijdsverloop van 60 a 65. jaar beteekent. Hieruit volgt dat hij reeds op 20 a 25-jarigen leeftijd tot het profetisch ambt geroe pen werd. De regeering van Jerobeam II was een tijd van: uitwendigen voorspoed, maar op godsdienstig gebied begon de antithese Baal-Jehovah te vergroeien Wij geven li thans reeds in onze Etalage een klein overzicht van onze Enorme Sorieering Specials prijs tot synthese. Die innerlijke afval maakte het volk rijp tot zedelijke ver wildering. Onder de opvolgers van Je robeam waren revolutie, burgeroorlog en vorstenmoord aan de orde van den dag. Op politiek gebied naderde al- meer de botsing tusschen Assur in het N.O. en Egypte in het Z.W., waardoor Israël ten slotte verpletterd werd. Tegen dien donkeren achtergrond steekt lichtend, af de figuur van Hosea, der: profeet der beleedigde liefde. Hosea was uit het tienstammenriik afkomstig; uit de keuze van zijn beel den san het landleven ontleend, valt af te leiden dat hij waarschijnlijk op het lar:d zijn bedrijf uitoefende. Hosea was niet alleen profee* door het woord dat hij van Jehovah had te brengen, hij is bovenal profeet van de daad geweest. Hij moet een huwelijk aangaan me1 een vrouw, van wie hem vooraf door het woord des Heer-en ge zo a-l wordt, dat ze hem or trouw zal worden Fr zijn er die rreru-n daf we hier met vte'oenen of een allegorisch" voorstelling te doen hebben. Doch dit is niet juist: het is doorleefde werke lijkheid! Fe* is immers geen zedelijk ongeoorloofde daad, wel iets onore- woons.#et£ opzienbarends waarvan hier sprake is. De naam zijner vrouw Gom er de dochter van Diblaïm, laat bovendien geen sfmbolische duiding toe. Gomer krijgt drie kinderen, die 'sym bolische namen ontvangen; Lo-Rncha- ma en Lo-Ammi ziin geen kindeern van Fosea, vardaar Imn namen ..die ik niet kan zien" en ..niet mijn volk". Fosea tromt over zijn vrouw (be"in hoofdst. 21 dan veer! hij haar naar do eenmamheid der stepna, waar zij tot it "-per komt (vanaf vs. 13). Nada* ge^mr-an was P<?. 103 5 en 6 zette snr. ziir rede voort. Hosea's ver- honding t"t Gomer is ren heeld van de verhouding van Jehovah tok Ziin volk Israël. Korea's profeMe is vol korte abPunte zinnen, die ziin' als vuurvonken, men zie b.v. 4 16, 6 8 en 9, 7 4. 8. 11. 8 5 o.a. 't Is een» storm van heiligen harts tocht. doch die is uitgewoed in het laatste hoofdstuk (vanaf 14:2). waar in de bekeering van Israël wordt b?- schreven en we het OuüV-st^rn-e-Jtec^e Evangelie bélnisteren: ..Tk zal hunile- der afkeering genezen. Ik zal hen vrij willig liefhebben, want mijn toorm is van hem gekeerd." Dit is de beteekenis van Hosea, dat men in zijn profetieën hoort het klop pen van het trouwe liefde-hart Gods. Geweldig was Hosea's liefde, maar z.e was toch slechts afschaduwing van Je hovah's liefde en van de onpeilbare liefde van Christus tot Zijn bruidskerk. Dit is ook de beteekenis van Hosea's boek voor den Nieuwtestamentischen Christen; zoo gezien wordt de lezing van zijn boek een geestelijk genot: „Wie is wijs? die versta deze dingen; wie is verstandig? die bekenno ze: want cles Heeren wegen zijn recht, en de rechtvaardigen zullen daarin val len" (14 10). Spr. liet ten slotte zingen Ps. 36 2 („Uw goedheid, Heer'! is hemelhoog") en sloot daarna de samenkomst met dankzegging. Het was jammer, om de mooie en leerzame lezing, dat het kerkgebouw slechts half gevuld was. Bij de politie zijn inlichtingen tel bekomen omtrent een rijwiel, dat gis teravond onbeheerd op de Boommarktl is aangetroffen. Gistermorgen heeft M. C., vani Voorschoten, ziin rijwiel gestald in 'n melksalon in de nabijheid der Vee markt. Toen hij het eenige uren later wilde terughalen, bleek een ander hem reeds voor te zijn geweest. EEN GESCHENK AAN H. M. DE KONINGIN. Door kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente te Deift is aan H. M. de Koningin ten geschenke aangeboden een door Mej. E. H. H. Isseis geschil derd interieur van het gerestaureerd© koor der Nieuwe Kerk te Delft als een blijvende herinnering aan hét Na tionaal huldeblijk Haar bij1 Haar 25- jarig regeeringsjubileiim door het Ne- derlandsche volk aangeboden. De Koningin heeft het doek welwiK lend aanvaard. MINISTER VAN KARNEBEEK NIET NAAR GENèVE. Indien de Eerste Kamer zich ln( haar vergadering van 8 Maart a.s. ven eenigt met het voorstel van den voor zitter, waaraan nauwelijks getwijfeld behoeft te .worden, om den volgenden Üag een aanvang te maken met cle be handeling van het Nederlandsch-Bel- gisch Verdrag, waardoor de aanwè- zigheid van Minister van Karnebeek/ in dc Eerste Kamer uiteraard ver- eischt wordt, zal het hem dientenge volge niet" mogelijk zijn de bijeenkomst- van den Volkenbondsraad te Genèvei bij tq wonen. HET BELGISCH VERDRAG. Gisteravond is verschenen de Memo( rie van Antwoord op het Vooii. Ver, slag der Eerste Kamer over het wets ontwerp inzake het Nederl.-Belgisch *V erdrag. Minister van Karnebeek geeft daar in allereerst een uiteenzetting van liet historisch verband tusschen cle kwes tie der uitwegen en het territoriale probleem. Uitvoerig behandelt de Minister de vraag, of de inhoud van de bestaande tractaten, behoudens de reeds in 1833 aanwezige meeningsverschiilen, tot '14 geen aanleiding gegeven hebben tot moeilijkheden. Na zijn beleid t.a.v. het verdrag te, hebben verdedigd, geeft de minister een geschiedkundig overzicht der on derhandelingen, en verklaart hij na der zijn standpunt: Geen concessies uit vrees voor er ger, maar overleg met België. Het regeeringsbeleid was uitsluitend een positief beleid, niet door angst inge geven. De Minister ontkent, dat de Sta- ten-Generaal en het land. door de re-, •geerin? niet op de hoogte zouden zijn gehouden. Niet toegegeven wordt, dat hét ont breken van een regeling omtrent de Wielingen een leemte is in liet trac taat:; de lcodsregeling praejudiciëert cle Wielingen-kwestie niet. Afstand v. de Wielingen in ruil voor het vervallen van het Moerdijk-kanaal is voor den Minister onaannemelijk. De Memorie bevat voorts nadere be schouwingen over het Sëhe cle-régime; de Schaderegeling wortelt in de mo derne rechtsopvatting omtrent het in- ernationaal rivierenrecht; zij is voor Nederland niet minder dan voos Bel gië van belang. De Mims.er verdedigt nader dc ge mengde commissie van beheer. De Minister betoogt, dat er geen strijd is met de Grondwet; 's Koning» oppertoezicht blijft onaangetast. De arbi.ragebepalingen vor nen den sluitsteen van het' stelsel. Het verbod van bes ag geldt alleen voor scLei en in d .orvaart. Uitvoerig zee de minister uiteen, dac z.i. de bezwaren tegen he: Kanaal Ant werpen-Moerdijk ongegrond zijn en voorziet in 'n verkeersoehoef.e."Vrees voor leegpompen van Rotterdam is volgens den Minister volstrekt onge grond; Rotterdam za een aantrekking^ punt voor de Rijnscheepvaart blijven, Evenmin is voor Amsterdam en Dor drecht meent de Minister gevaar te vreezen. Vervolgens beplei. de Minister nog maals het tot stand komen van een Rijn-Maas-Sclie.dekanaal. alsook van een kanaal Luik-Maasiricht. Tenslotte wijst de Minister ter ver dediging van het Verdrag, op den geest van Genève en Locarno. Verwer ping zou beteekenen, niet slechts het antagonisme, doch ook het annexio nisme voeden; zij ware ook niet in ons economisch belang. NADERE VRAGEN BELGISCH VERDRAG De commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer, heeft inzake het Ne deriandsch-Belgisch Verdrag, thans haar eindverslag uitbrengende, ge wenscht, voor de openbare behande ling nog nadere inlichtingen van den minister te ontvangen ten aanzien van de navolgende punten: De Minister heeft volstaan met te verwijzen naar het proefschrift van Mr. L. W. Wery, ter beantwoording van de vraag naar afdoende gegevens ter toelichting van de stelling van den minister, dat Me bedoeling van de trac taten van 1839 is geweest, „door het treffen van regelingen met betrekking tot zekere uitwegen de economische bestaansmogelijkheden van België te verzoenen met het behoud door Ne derland van zijn historisch gebied" De commissie zou echter gaarne dienaangaande inlichtingen ontvangen geput uit de officieele historische bron nen zelf. De Minister stelt in de Memorie van Antwoord, dat de „bestaande ver binding tusschen Schelde en Rijn als conventioneele uitweg vervalt." Bij het nieuwe tractaat wordt echter het beginsel van de vrije vaart op de intermediaire wateren uit het oude tractaat herhaalt. Met het oog daarop wenschte dt Commissie te worden ingelicht, hoe dan van het vervallen van den con- ventioneelen uitweg sprake kan zijn. In verband hiermede acht de com missie nog een andere inlichting ge- wenscht, n.L naar aanleiding van de mededeeling in de M. van A., dat on der het oude tractaat op Nederland de onderhoudsplicht rust ten opzichte van alle intermediaire wateren. De commissie zou gaarne vernemen op welke bepaling van het verdrag! van 1839 de minister deze verplich ting grondt. In het V. V. is dö vraag gesteld, waarom de minister niet in het ver drag heeft doen opnemen, „dat het Nederlandsch de taal zou zijn van het Schelde regime en van de desbetref fende commissies, door het verdrag ingesteld". Aangezien deze vraag in de M. A. geen beantwoording heeft gevon den, verzoekt de commissie daarop alsnog een antwoord. In de M. v. A. brengt de Minister in herinnering, „dat, ofschoon de mo gendheden bij brieven van 3 April- verklaard Iiaclclen met het Belgisch Nederlandsche verdrag ac-coord te gaan, zich bij de onderhandelingen in den daarop volgenden zamer, met] betrekking o.a. tot de vrijmaking dei Nederlandsch-Belgische verhouding, moeilijkheden hebben voorgedaan, wel ke slechts tengevolge van de eensge zindheid en het samengaan van België en Nederland konden worden overwon nen en ter zijde gesteld". De commissie van rapporteurs zou gaarne worden ingelicht, welke moei lijkheden dit zijn geweest. Ten slotte wordt nog gevraagd, wel ke tekst van het verdrag, de Neder landsche of de Franschè, moet wor den beschouwd als de officieele. Het: antwoord van deze vraag kan van groot belang zijn bij de beslissing, van mogelijke gescnillen. IN STRIJD MET DE GRONDWET? Naar wij Vernemen zal binnenkort het tijdschrift „De Volkenbond" ver schijnen met een oordeel van de pro fessoren in het Staatsrecht aan onze Rijksuniversiteiten, de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, de Vrije Universiteit te Amsterdam, de R.-K. Universiteit te Nijmegen en de Han- delshoogeschool te Rotterdam, om trent de vraag of het Nederlandsch- Belgisch tractaat een bepaling der Grondwet zou schenden. Prof. De Savornin Lohman wensch te zich hierover in verband met zijn lid maatschap van de Eerste Kamer thans nog van een antwoord te onthouden. Het antwoord van alle overige hier- bedoelde hoogleeraren op de vraag luidt ontkennend. VERKEER MET VRACHTAUTO'S IN ZUID-HOLLAND. De Ged. Staten der provincie Zuid- Holland vestigen er andermaal de aandacht van houders van vracht auto's op, dat de in hun bezit zijnde ontheffingen, ingevolge art. 4, eerste lid, sub. b der Motor- en Rijwielwet, met ingang van 1 Februari 1927 hun geldigheid hebben verloren. Ter voorkoming van onaangenaam heden is het noodig met den meesten spoed de ontheffingsbewijzen ter ver lenging in te zenden aan het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland te Gravenhage, Korte Voorhout 9« RECLiiniE. 4 heden een prima witte bij aankoop van f 2.50. NAKLANKEN DER BRITSCHE MIJNSTAKING. Een ontwerp inzake steungelden verworpen. In het Lagerhuis is gisteren beraad slaagd over het wetsontwerp, waarbij het aan en ieder, en ook aan vereenigingen verboden wordt, gelden te vragen, aaiv te nemen of te gebruiken, die uit het bui tenïand stammen ter ondersteuning van industriële geschillen in Enge'and. De tweede lezing van het wetsvoorstel werd ingeleid d:or den conservatieven afgevaardigde Mitchell Banks, die er op wees, dat tijdens de kolenstaking van verleden jaar belangrijks bedrogen naar Engeland zijn gekomen. Hij herinnerde er aan, dat de minister van binnenland sche zaken zelf een bedrag van een mü- lioen pst. had opgehouden, dat uit Mos kou gezonden was om de algemeene sta king te steunen. Sir William Joynson Nicks, de minis, ter van binnenlandsche zaken verklaar de, dat hij het huis vrii liet in zijn stem ming, doch overigens ae aanneming van dit wetsvoorstel afkeurde. Hrj j,vees ei op. dat industrieele stakingen bij de En gelsche wet geoorloofd zijn. Men moet onderscheid maken tusschen revolutïo naire en industrieele stakingen, tusschen hetgeen wettig en onwettig is. Hij had het binnenkomen van geld ten behoeve va,n de algemeene staking belet, omdat de algemeene staking onwettig was. Hij stelde de vraag of, indien het Ln gerhuis het Wetsontwerp aannam, het niet zou doen, wat men cle conservatieve partij heeft verweten, n.l. dat deze een slag wil toebrengen aan het berinsel van het vakvereenigingswezen. De Tegeerin* staat op het punt een wetsontwerp in te dienen om de positie van het vakvei eenigingswezen te regelen en, zooals toe gegeven wordt, is dit een zeer moeilijk wetsontwerp. Ds regeering heeft voortdurend ver klaard, dat zij'niet vijandig staat tegen over de vakvereenigingen en dat zij door- de bepalingen van dit w-?^~"'" "orp slechts de 'positie van het vakveree migingswezen tracht te verbeteren en daarmede geen aanslag op de beginselen van het vakvereenigingswezen wil pla gen. De regeering kan met de onwettige stakingen en met het Russische gevaar afrekenen, zoo dit noodig wordt. Het wetsvoorstel werd met 182 tegen 75 stemmen verworpen. Onder cle tegen stemmers bevond zich de minister van binnenlandsche zaken. HET BELGISCHE REGELRINGS- BELEID. Een program zonder polUieke klenr. De Belgische Kamer heeft gistermid dag de behandeling van de regeeringa- politiek onder de volmachtwet voortge zet. Het socialistische kamerlid Destrèe was van oordeel, dat door de regeering oed werk was verricht en dat nu de z\ ten al zco ver opgeknapt waren, dat de socialisten uit de regeering konden tre den. Hij wist niet of de voorwaarden, die de socialisten thans voor hun medewer king stelden, zouden worden aangeno men ,dcch Vandervelde stelde Destree gerust, door direct op te merken, dat de» leden van de regeering het thans reeds eens waren over een program zonder Po litieke kleur. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ps. H. Mondt. Woensdagavond 7 uur Bijbellezing Ps. H. Mondt. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. F. H. Woudstra. LISSE. Donderdagavond gaf de Zangvere niging Looft den Heer' een in alle op zichten schitterend geslaagde uitvoering. Het podium was rijk met een keur van bloemen versierd en de achtermuur met Smyrnatapijten behangen; het geheel bood een zeer aangenamen aanblik. Wij wagen er ons niet aan, de verschil lende nummers te beeordeelen, omdat wij ons daartoe niet bevoegd achten, doch will n als onze meening uitspreken dat het geheel een reuzen succes wan, zoowel wat het koor betreft, als de ver schillende solozangers en zangeressen. Ook de piano en het orgel werden door superieure krachten bediend. Hei was een avond van verheven kunstgenot. Vol vertrouwen wekken wij de Le.dsehe vrienden óp, tot bijwoning van de Liefdadigheidsuitvoering, dien» ze vereeniging eerstdaags in Leiden voor Leiden zal geven. Let goed op de Adv.rubr. in ons blad. Rectificatie: In liet verslag van gisteren over d» H. B. G.-veiling, lieten wij den heer So gers spreken over een „vrije' veiling. Dit moet zijn: „Hyacinthen" veiling. Boor liet bestuur werd hierop geant woord, dat in deze richting reeds pogin gen waren aangewend, waardoor het wel bijna zeker is, dat in het a.s. seizoen veel meer Hyacinthen bij H. B. G. zul len worden aangevoerd. NOORDWIJK AAN ZEE. In de zaal naast de Herv. Kerk hield de Knapenvereeniging „Weest Ga- trouw" haar Jaarfeest. Ps. Hospers opende na gemeenschap peiijk zingen van Ps. 68 vs: 10 met ge bed, en een kort openingswoord en gaï verder de leiding aan den Voorzitter, den heer A Plug Azn.. De vereeniging gaf ten beste opstel len, voordrachten en samenspraken, ter wijl zich ook de fluitclub liet hooren. Het was een aangenamen avond, wel ke ook weer op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Predikbeurten. Ned. Herv. Gen», v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Koers. Coll. voor de Armenkas. Vrijdagamiddag onthaalde de heer Baas, Straatprediker te Amsterdam, de leerlingen der Geref. Zondagsschool', op een liehtbeeldenavond in 't Vereenigings- gebouw. Het doel was om gelden in te zamelen voor de straatprediking. NOORDWIJK BINNEN. Predikbeurten. Gereform. Kerk v.m. -io en n.m. 5 uur Ds. J. W, Gunst Emer.-Pred. te Oegstgeest. NOORDWIJKERHOUT. De Gemengde Christelijke Zangver een. „Concordia'gaf Donderdagavond in de Ned. Hery. Kerk baar jaarlijkschs uitvoering. De leiding berustte bh Ds. P. Hofste de, welke na. gdbed een hartelijk weikon» toeriep aan de aanwezigen en daarbij den wensch uitsnrak, dat deze uitvoe ring alle aanwezigen zou doen genieten! doch bovenal tot Gods eerc mocht streK- ken. „Concordia' kwam met een rijk bs- laden programma, warop niet ni'nder dan 16 nummers prijkten, doch begon vooraf reeds met een toegift, o.a. het Bondslied, wat flink en krachtig werd gezongen. Het 19 nummer „Jeruzalem" van Jac. Bonset klonk ontroerend fee der en deed menige snaar trillen. Ook het LentePed van F. Pijlman, Ja,- gerslust van Anholz en Vinstra van Pr. Abt, werden bijz-nder mooi vertolkt, doch nog overtroffen dcor „Droomend Kind", van Zuiderduin, hetwe'k door bromzang were, afgewisseld. Doch vooral do slotzang „Faasehzang' was eenig möoi, deze ko rzang afgewis seld door een solo, met woorden van 1. Da Ccsta, gaf veel te genieten Wel was de soliste," Mej. F. ParlevBet. bjj aan ■vang even onvast, doch s'oed:g kloinc haar schoone sopraanstem beider en vast Ook de beidé andare solisten, Mej. G. Blom en D. Wassenaar, verschaften cogenblikken van genot. Ter afwisseling klonk tweemaal"een solo voor clarinet en orgel door dc ba» ren B. J. Verdoorn (Directeur) en O. Wassenaar. „Chnnton ïrisie' van Tschaï kowskij en „Largo' van Handel, kion ken mooi. „Concordia' heeft veel te genietan ge geven, en heeft onder leiding van haar nieuwen Directeur, den heer B. J. Ver doom, welke nog slechts ruim een half jaar aan haar hoofd staat, goede voras ringen gemaakt. Ds. Hofstede was dan ook de tolk der vergadering, toen hij „Concordia". d;ch in het bijzonder haren Directeur, een hartelijk woord van dank bracht voor het genotene. Na dankgebed gingen d» talrijke aanwezigen voldaan hulswaarii.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2