NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 14 FEBRUARI 1927 UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN BIJN. Vergadering van den Raad dezer 'gemeente op Donderdag a.s., des na middags te 7 uur. Agenda. 1. Voorstel van B. en Wj. tot het aanvullen van een viertal raadsbeslui ten tctc grondvefkoop aan de firma JWj. van der Bijl q.q., G. de Jeu, B H. van Keeken q.q. en de Bouwver- eeniging „Volksbelang". 2. Voorstel van B. en W. tot aan koop van een oppervlakte grond aan 'den Steekterweg van. C. de Bree te 'iVeur en tot inrichting aldaar van een) woonwagenterrein. 3. Voorstel van B. en Wj. tot aan koop van grond aan de Verlengde Aarkade aan de Bouwvereeniging Des' Werkmansvriend, alhier. 4. Voorstel van B. en W(. tot aan koop van een buiten de rooilijn gele gen strook grond aan de Hooftstraat van den heer B. Snel. 5. .Voorstel van B. eh Wj. tot'aan koop van een strook grond) buiten de rooilijn gelegen, aan de Emmalaan van den neer J. B. Samsom. 6. Voorstel van B. en W. tot heti aangaan van een overeenkomst met den heer J. Tuinenburg alhier, tot vestiging van het recht van opstal op idiens grond, in verband met de rio- leering van de Hedastraat. 7. .Voorstel van B. en Wi. tot het aangaan van een overeenkomst met Ide heeren A. den Ouden en J. W. Fi- gee, in verband met het hebben van een rioleering in hun grond. 8. Voorstel van B. en Wi. tot wij figing der verordening op de jaar wedden van het secretariepersoneel; 9 Voorstel, van B. en W. tot wij ziging van de jaarwedde van 'den klerk bij het waterleidingbedrijf. 10. Voorstel van de Commissie voor het ontwerpen van strafverordenin gen tot het vaststellen van een verbod) Snzake het hebben van kabels en ge leidingen voor electriciteit, gas, enz. tin en over openbare wegen en wateren en het leveren van electriciteit, gas* <enz. 11. Voorstel van B. en W. om dis>- Eensatie te verleenen van de rooilijn ij Gouwsluis polderzijde, ten behoe ve van de verbouwing van panden van G. C. Schouten. 12. Voorstel van B. en Wi tot het beschikbaar stellen van f 19,500 voor !de uitbreiding van het kantoorgebouw! van de Water- en Lichtbedrijven en van de ovens van de gasfabriek. 13. Voorstel van B. en W. om on derhands voor het jaar 1927 aan ver schillende werkvrouwen te* gunnen het schoonmaken van de openbare scho len in deze gemeente. 14. Voorstel van B. en W:. om van Mei 1927 tot en met 30 April 1928 onderhands op te dragen aan M. v. Es sen het ophalen van asch en vuilnis enz. in de gemeente voor de som van f 4250. per jaar. 15. Voorstel van B. en WL tot on- iderhandsche verhuring van de wonin Igen'nos. 256 en 258 aan de Hooftstraat 16. Voorstel van B. en W. tot on- Iderhandsche verhuring aan den heer F. Snel van een gedeelte van het voormalige archiefgebouw. 17. Voorstel van B. en W. om op te zeggen de overeenkomst met de ge meente Zwammerdam tot wederkee rig gebruik van een handbrandspuit in geval van brand. 18. Voorstel van B. en Wj. om een 'schrijven te richten 'aan den Minister van Waterstaat, waarbij aangedrongen wordt op den afbouw van de spoorlijn iGouda-Alphen aan den Rijn. 19. Verdéeling van den Raad in jafdeelingen ingevolge artikel 48 van het reglement van orde voor den raad. 20. Benoeming van leden en plaats vervangende leden van het hoofdstem bureau. Voorgesteld worden voor leden de heeren: Joh. Vlasman, Joh. van Leeu; twen, G. M. Herngreen." W«. J. J. den Hertog. Voor plaatsvervangende leden de heeren: j. F. G. Ranke, G. Bergshoeff en A. Noomen. De burgemeester is a'mbtshave .voorzitter. 21. Benoeming van een lid van het stembureau in stemdistrict 10 in de vacature J. Veikleij. Aanbevolen wordt de lieer J. P. (Liefhebber. ALKEMADE. In 'den avond van Donderdag! j.I. zijn twee rijwielen ontvreemd, een voor het café van der Heest van den heer N. B. en een voor de kerk van |den heer H. De politie stelt een onderzoek in. ROELOFARENDSVEEN. Donderdagavond had alhier de eindles plaats van den cursus voor volwassenen in plantenziekten. Nadat de leeraar, de heer Augustijn ambtenaar van den plantenziektenkun Idigen dienst te Aalsmeer, een prachi collectie aanschouwingsmateriaal1, dat op de tafels was tentoongesteld, met (de deelnemers had behandeld, sprak hij dezen als volgt toe: Geachte aanwezigen, Na de vluchtige beschouwing van het materiaal, dat het hoofd van mijn dienst zoo welwillend was voor dezén cursus belangloos in bruikleen af te staan, voel ik mij genoodzaakt, om, alvorens dezen cursus als geëindigd te beschouwen ,nog een enkel woord tot ,u te richten. Aan den aanvang van dezen cursus heb ik reeds gezegd, dat het onder werp te veel omvattend was, om het in zulk een kort tijdsbestek volledig met u t«e kunnen doorwerken. Aan het einde van de acht avonden staart (de, zult u de waarheid van deze woor den zien. Maar al hadden wij de be schikking gehad over meerdere avon den, zoo" waren wii evenmin klaar ge komen. Maar dit is ook geenszins Oe bedoeling van deze cursussen en sche len en van het onderwerp in het alge meen. Een groot geteerde heeft ge zegd: ,,Hoe meer ik leer, hoe meer ik zie, hoe dom ik ben", en vandaar dat men nooit klaar is. Het is dan ook de bedoeling van cursussen als deze om de hoofdzaken te behandelen en zoo diep als de tijd zulks toelaat op de zaken in le gaan. Een cursus als deze, is als het ware het geven van aanwijzingen, waarop de cursisten kunnen voortbouwen. Het aanwakkeren Van de ambitie ter bestudeering van het onderwerp of de onderwerpen, die besproken zijn Als ik dat heb bereikt, dan geloof i~k, dat ook deze-cursus aan haar doel be antwoord heeft. Naast het gesproken Woord) heb ik gemeend een aandenken te moeten geven. De stof in deze avonden be handeld is veel en zou licht uit het geheugen kunnen gaan, vandaar dat u in enkele folio-bladzijden de verkortt inhoud hebt ontvangen en al' is het schrift van het dictaat niet zoo moor. alsof het gedrukt is, ik voor mijzelr kan u de verzekering geven, dat he* maken van deze bijdragen tientallen uren buiten dezen cursus van mij in beslag genomen heeft. Mocht het voor u moeilijk te lezen zijn, zoo Zal het overnemen door eigen hand u een goede repetitie verscha*. fen en u zult uit dit werk kunnen be naderen den arbeid, die ik er aan ge ha,d heb. Ik heb met u in hoofdzaak drie pun; ten uitgewerkt: 1. De minder goede cultuuruitkom sten door de cultuur zelve. 2. De minder goede cuituuruitköm- sten door dierlijke beschadigers. 3. De minder goede cultuuruitkom sten door plantaardige beschadigers Bij de cultuurbeschadiging door de cultuur behandelde ik met u: Het zaad of de stek: de bodem, he: water, de voeding, het licht, de lucht, de temperatuur, het luchten, de won den en het onkruid. Hierna hebben wij uitvoerig stil gestaan bij de bestrijding van planten ziekten door, middel van natuurlijke vijanden en behandelde ik alzoo de nuttige dieren. Ik heb u uitvoerigei bezig gehouden met de vermenigvul diging en voortplanting van insecten, zijnde een groote groep van dieren. ,die onze culturen beschadigen en heb u ;den sleutel gegeven om aan de lar ven vast te stellen, wat er van zou worden. De beschuttingsmiddelen, die voor u van belang waren, hebben wij de revue laten passeeren en zeer uitvoe rig bij de bestrijdingsmiddeien stil ge staan. Ook aan de in den handel in den» laatsten tijd veelvuldig voorkomende beschermingsmiddelen hebben wij on ze aandacht geschonken. Een cursus als deze zou niet vol ge weest zijn, als wij niet de aandacht ge schonken hadden *aan de machines en de instrumenten om deze middelen op de planten te brengen en hier vond ik ruime gelegenheid vele practisohe wem ken te geven. Ook aan het leven der lagere plan ten Schonken wij onze aandacht. Van vele van deze, b.v. de zwammen, be- hooren tot de meest schadelijke para sieten van onze gewassen. Zoo door gaande hebben wij vele ziekten en ■beschadigingen van uwe hoofdeultu ren de revue laten passeeren totdat ide tijd ons vanavond dringt tot op houden. Uit de aangename wijze, waarop ik deze avonden met de cursisten heb samen geweest, zal al spoedig blijken) dat het halt van dezen avond maar een Schijnbeweging is, onze samen komsten zijn met deze geëindigd, maan de band met elkander is gevormd. En zijn wij van hier gegaan, steeds! zult u mij bereid vinden u van advies) te dienen, waar zulks mogelijk is. Daarna werd nog het woord ge voerd door den heer Koeman, Rijks tuinbouwconsulent te Aalsmeer en be last met het toezicht op dezen cursus Dezë sprak er zijn tevredenheid ovei uit, dat hier in ae laatste jaren ge regeld een cursus- voor volwassenen wordt gehouden en bedankt den heer Augustijn voor de groote toewijding bij net geven der lessen betoond, den cursisten den raad gevende, het ont vangen dictaat dikwijls te raadplegen* De plaatsvervangende voorzitter, dei heer Jac. de Jong Gz. sloot daarna) de bijeenkomst met een dankwoord) aan allen, die aan de tot stand ko ming van dezen cursus hadden -mede gewerkt. SASSENHEIM. Afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Hollandsche Maatsch. van Landbouw. In de laatste ledenvergadering gehou den in combinatie met de Verg. van Oud cursisten, trad nog eenmaal voor zrjn ver trek als Rijksveeeconsulent op de heei Tukker. Op de hem eigen duidelijke wfl- ze, besprak hij de opfok van kal veren en gaf daarbij vele nuttige wenken; ook werd nog besproken de melkproductie der koeien, waarbij naast het vetgehalte, ook de hoeveelheid in het bijzonder voor de kaasbereiding van meer belang is als tot heden werd gedacht. De Voorzitter dankt den heer Tukker voor deze rede en mede namens de Ver eeniging van oud-cursisten en namens de Fok- en Controlevereeniging, welke beiden uit de afdeeling zijn voortgekc^ men, voor alles wat hij' in aUer belang heeft gedaan en bood als bewijs van er kentelijkheid een bureauklokje aan als aandenken van de vrienden uit de afdes ling Oesgtgeest; wat door den heer Tuk ker als zoodanig gaarne werd aanvaard. Hierna werd door den secretaris-pek- ningmeester rekening en verantwoording gedaan over het afgeloopen jaar, welke rekening in ontvangst en uitgaaf bedroeg f415,62, met een nadeelig saldo van f 10,02. De rekening werd goedgekeurd en den penningmeester dank gebracht voor zün accuraat beheer. Bij de verkiezing van een bestuurs lid, werd de heer N. Slingerland bij ac clamatie herkozen. Besloten werd in '27 wederom te trachten een kaasdag te hou den. De voorzitter deelt namens het be stuur het volgende mede: nadat reeds vroeger door enkele leden gezamenlijk hulp-meststoffen werden aangekocht, werd in 1919 4400 K.G., hootdzakel\jk Ohilisalpeter gekocht. Dit had tengevol ge, dat op 20 Januari 1920 werd opge richt: de Vereeniging tot aankoop van benqcdigdhedeii voor de leden der Al- deeling. Een reglement werd opgemaakt dat door het Hoofdbestuur werd goedge keurd, de secretaris werd bedrijfsleider «onder toezicht van het bestuur, 'speciaal van den voorzitter en de Vereeniging lid van het Centraal Bureau uit het JM eclev- landsch Landbouwcomité. De omzet bij droeg het eerste jaar 74618 K.G. hulp meststoffen, ten bedrage van f 12882,16. Deze omzet ging jaar op jaar, dank zjj den jjver van den leider met reuzen schreden omhoog. In 1921 met 5500CX K.G., in 1922 met 22600 K.G., in 1923 met 65500 K.G., in 1924 met 136500 K.G in 1925 met 64000 K.G., in 1926 met ióicoo K.G.j zoodat deze in dat jaar be droeg 580000 K.G., tot een bedrag van f34271,42. Toen is besloten, mede op advies en onder voorlichting van het Cen traal Bureau, de vereeniging om te zet ten in de Coöperatieve Land- en Tuinbou wersaankoopvereen. „Ons Belang" ce Sassenheim. Door het bestuur der Afdee ling is besloten, dat het saldo over de eerste jaren zal worden gestort in de kas der Afdeeling, terwijl het saldo van het laatste jaar, alsmede het materiaal en het saldo hls lid van het Centraal Bu reau zal overgaan aan de nieuwe vereent ging. De statuien warden koninklijk goed gekeurd, en als leden van het bestuur zijn gekozen J. W. Marbus, A. J. Ver- klerj en W. Warnaar. Als leden van de commissie de heeren C. Bakker en J. k. van der Voort en als administrateur-be drijfsleider de heer N. Slingerland. De voorzitter meent, dat de vereeniging een groote toekomst kan tegengaan, hu meer en meer de bedrijven in de Bloembollen streek hunne hulpmeststoffen van haai betrekken, omdat zij overtuigd zijn van betrouwbaarheid en billijken prijs. Bij de rondvraag dringt de heer Vei- kley er met klem op aan, nu meerdere jongeren aanwezig zijn, die een land bouwcursus met succes hebben gevolgd, zii dit ook daadwerkelijk zullen tconen door mee te leven in de gemeenschap en door lid te worden van de hier bes taan de Fok- en Controlevereeniging, wal door den heer J. van Noo-rt en den Voor zitter gaarne wordt onderstreept. Hierna sluit de Voorzitter de verga dering. Door het bestuur der Afdeeling Oegstgeest en Omstreken van de Holu Maatsch. van Landbouw, is in voorbe reiding het organiseeren van een cursus Eerste Hulp bij Ongelukken. Deze cui- sus zal staan onder leiding van den WelEd. Zeergel. heer Dr. P. Le "Grand, zoo noodig, bpgestaan door een assisted te (gediplomeerd verpleegster). Dezecui sus is toegankelijk voor alle vrouwen en meisjes ten plattelande boven de 18 jaar Wii twijfelen niet, of de deelneming aan aeze cursus zal groot zijn, gezien het gejaagde en drukke verkeer waaronder wij leven, die bijna dagelijks ongelukken te zien geven in onze onmiddellijke na bijheid. De duur van deze cursus is 12 lessen van 1J/2 uur; de kosten zullen zeer gering zijn en voor niemand een be letsel rijn aaii deze cursus deel te nemen Alle deelneemsters krijgen een Oranje- Kruisboekje als handleiding van da Rijkscommissie. Het aantal deelnemers, moet minstens tien zijn. Namens de N.V. Kweekerij en Han del in Bloembollen, vcorheen Gebr. van Zonneveld en Philippe alhier, is door het Bouwkundig Bureau „Verhoog", Archi tecten Lohmann en Ponsen te Sassen heim onderhondsch aanbesteed: „Het deels slaopen van de bollen schuur, genaamd 't Soldaatje te V001 hout en het opbouwen van een verdie ping en aanbouwen van een nieuw ga- cleelte aan voornoemde schuur", in 2 pere., waarvan de uitslag is ttls volgt; 1. J. Dijkstra, Sassenheim perc. A. f 41293, B. 33050; 2. G. Vogelaar, te Noordwijk-Binnen, A. f39999. B. f31800 3. Gebr. Broertjes, Heemstede en Bloe- mendaal A. f39964; 4. H. Bakker, V001- hout A. f39556, B. f28975; 5- v. d. Zaal, Lisse A. f38275, B. f29950; 6. O. J. Kiebert, Sassenheim A. f38000, B. f30000; 7. N.V. Mij. „Erica" Noorüwijh A. f36800, B. f30000; 8. Th. Reeuwijk, Sassenheim A. f36360, B. f29545; 9. Ücr br's. van Breda, Sassenheim A. f35995 B. f28094. Het werk imassa, is gegund perceel A., aan laatstgenoemde. GEMENGD NIEUWS. Massa-ontslag. Bij de onder neming Frank Rijsdijk" te Hendrik- Ido Ambacht is eerstdaags een massa» ontslag te verwachten, doordat de scheepsslooperij zal worden gesloten. Het ontslag zal waarschijnlijk een honderd man omvatten. Als oorzaak wordt genoemd het drukken der prijzen door het Duic- sche staalkartel en het feit, dat de Itai liaansche sloopers, die door hun re; geering gesteund worden, hoogere prij! zen kunnen betalen dan de Holland- sche. Naar de heer Frans Rijsdijk, dia bovenstaande inlichtingen verschafte, verder nog mededeelde, werd ook hier te lande getracht, steun van de regee ring te krijgen, doch deze pogingen: zijn mislukt. Overreden. Bij het Viaduct aan den Leidschen Straatweg te Den Haag is gistermiddag, omstreeks halfi vier een droevig ongeluk gebeurd. Een ongeveer 22-jarig meisje, ver moedelijk een dienstbode uit LWasse- naar daar ieder legitimatiebewijs» ontbrak, kon haar identiteit nog niet' .vastgesteld» .worden werd door een! motorwagen van de H. T. M., welke zich in de richting Leiden bewoog,, beide beenen afgereden. Toen zij door de eerste hulp naar het ziekenhuis werd overgebracht, is de ongelukkige overleden. Naar verluidt zou zij uit de Wasse- naarsche tram gestapt zijn, en door onvoorzichtig oversteken van de rails onder den- motorwagen van een van den anderen kant komende tram zijn geraakt. De resultaten van het onderzoek dat men heeft ingesteld en dat ver gemakkelijkt wordt door een groot aantal getuigen, dat het ongeval bij woonde, zijn nog niet bekend. IJsslach toffer s.Te Alrneiö is Zaterdag het 9-jarig zoontje van| den heer Bruggink door het ijs gezakC en verdronken. Te Werkendam is het' ]l-jarig poontje van M. Vis door het ijs ge zakt en om het leven gekomen. Branden. Zaterdagnacht zïjn de woonhuizen van Ubachs en Schreui der te Leijenbroek onder Sitlard, door brand vernield. De bewoners kenden zich slechts met moeite nog redden. De inboedels gingen grootendeels verloren. Verzekering dekt de scha de De oorzaak is onbekend. Te Oirschot is de boerderij van Putrrtan afgebrand. Het vee werd ge red, de inboedel gedeeltelijk. Een en ander was laag verzekerd. Kind verbrand. Terwiji va- der en moeder afwezig waren, zou het 13-jarig dochtertje van P. H. ie St. Willebrord voor de moeder ar- wasCh koken. Zij stond bij.de kachel, toen plotseling haar kleederen vlam vatten. Hevig ontsteld snelde zij naar buiten Vreeselijk kermend van pijn werd zii door eenige menschen uit de buurt aan getroffen, die spoedig met .water be hulpzaam waren de kleeren te blus- schen. Nog enkele flarden bedekten het lichaam, dat met hevige brand wonden was overladen. In deerniswekkenden toestand wercf de kleine opgenomen. Haar toestand is volgens het v. N. Br. hoogst ernstig. Gesprongen. Zaterdagmorgen sprong bij den bakker A. S. aan het Steegoversloot te Dordrecht cen der ovens. S., die er vlak bij stond, kreeg; de volle laag ijzer en koolstof in het gezicht en bekwam aan het bovènüjf en het gelaat zoo ernstige brandwon den, dat overbrenging naar het gem. ziekenhuis noodzakelijk was. Vermoedelijk zal S. het licht zijner oogen moeten missen. Overleden. In aansluiting aan het dezer dagen gemelde bericht om) trent een ernstig ongeluk op een bagr- germolen bij Nijmegen, waarbij de machinist de H. uit Hardinxveld ern stig werd verwond, vernemen wij, dat het slachtoffer aan de gevolgen dier verwonding te Nijmegen is overleden. Het lijk is naar Hardinxveld over gebracht. De roofmoord. De derde ver dachte van het plegen van den rooi- moord te Emmerhout, PI. v. W., is eiveneens op vrije voeten gesteld. De beide anderen jf. S. en J. St. zijn gis teren gevankelijk naar Assen over gebracht. Voor een appel en een cL Men meldt uit Almelo: Een bekend haarden- en kachelma gazijn te Almelo adverteerde eenige weken geleden, dat aldaar voor „een appel en een ei" een kachel te ver krijgen was. Een pientere juffrouw verscheen de zer dagen op het genoemde magazijn» deponeerde een appel en een ei op cio toonbank en vroeg een kachel te rnc gen uitzoeken. De winkelier voldeed aan haar wensch, wat voor deze juffrouw een aardig buitenkansje beteekent. Treinontsporing. Vrij dagmid| dag te ongeveer half drie heeft op her traject Leeuwarden Harlingen, even buiten Leeuwarden, een kleme ontspo ring plaats gehad, waarbij twee wa gens uit de rails liepen. De materieele schade is onbelang rijk, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gy cloon. Beiroet, aan de Sy rische kust, is door een ernstige cy cloon geteisterd. Doordat de lijn brak, waarmee do bemanning van een in nood verkee rend schip zou worden gered, zijn drie Senagaleezen gedood, twee zwaar en achttien licht gewond. De verbinding met Egypte is ver broken. Aanvaring. Door 'den dikken; mist is het Enkhuizer visschersvaar- tuig E. H. 31, schipper R., op de Zui derzee aangevaren door den motor- botter Wieringen 31, meldt de Stand. Door den schok sloeg een der opva renden van het Enkhuizer scheepje van boond. Hij kon spoedig worden! gered», doch had verwondingen opge loopen. De E. H. 31 liep beduidende averij op, maar kon op eigen krachten Idd haven van Enkhuizen bereiken. M ij n o n g e 1 u k. Op de staatsi mijn „Maurits" te Lutterade Geleer! heeft Vrijdagmiddag 'n ongeluk plaatsi gehadi ondergronds bij het schieten. Een der gewonden heeft, volgens de „L. K." een tweetal vingers ver loren, een ander werd ernstig aan het gelaat getroffen, de oogen schijnen niet) feraakt te zijn. Twee andere arbeiders ekwamen oppervlakkige verwondini gen en brandwonden. Twee Ider gewonden moesten naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht! worden; de twee anderen kondien, na verbonden te zijn, naar huis worden) gebracht. De gewonden zijn woonachtig te .Ge' leen en te Stein. 1 j i ij_. 1 Te wafer. V rij dagavond ïs een luxe-auto, bestuurd door een heer uiG Den Haag, door den mist misleid naast de brug aan den Oostsingel te Delfö in de Provinciale vaart gereden. De bestuurder werd vrij ^spoedig! idoor toegeschoten hulp op het droge «gebracht. De zwaar beschadigde auto werdli later op het droge gebracht. Inbraak. Zaterdagnacht ïs te» Dosterhout ingebroken in de sigaren- fabriek N. V. Lombok. Door verbrijzeling van een ruit ven schaften de inbrekers zich toegang tot de fabriek, waar zij een groote pan tij sigaren buit maakten. Daar de grond zeer hard is, zijn, er geen voetsporen van de inbrekers), gevonden. Slaap ziekt e. Te Zwartemeen is een geval' van slaapziekte geconsta teerd. Aardschokken. In Californië zijn Vrijdagnacht voortdurend aards schokken gevoeld, die echter geen groote schade hebben aangericht. Brand. Aan de HelmersstraatJ 38b te Rotterdam heeft een felle brandj gewoeld'. Het geheele pand, bewoond doof «drie gezinnen, is uitgebrand. Bij het blusschingsvverk zakte eeiv. brandweerhoofdman door den vloer/ Hij .greep zich vast aan een raam^ maar verwondde zich daarbij aan een stuk v&n een glasruit. Twee der bewoners waren verzekercil, één niet. Branld. Te Echt is Zatefd'ag- avond het huis en de schuur van cfö wed. S. afgebrand. Drie geiten en eens varken kwamen in de viammen om. Verzekering dekt de schade. Aangehouden. Te Eindho* ven is een Belg aangehouden wegens inbraak aldaar. Bij onderzoek bleek dat de man, een zekere B. S., aan verschillende inbra ken schuldig was, o.m. te Bergen opl Zoom, Roosendaal, Oirschot, Vughty Hilvarenbeek cn ten slotte Eindho ven, waar hij nu gearresteerd werd. Na confrontatie te Roosendaal is hij naar 's PI ertog-enbosch overge bracht en aldaar in arrest gesteld». D o o d e 1 ij ke val. In de boer* derij van den veehouder v. aan deiï Mulderstraatweg le Miliden, kwam gis terochtend de 14-jarige zoon zoodanig} te vallen dat hij met het hoofd opi een steen terecht kwam. Per ziekenauto is de jongen, die kórö. na den val buiten kennis was geraakt! naar het Onze Lieve Vrouwe-gasthuis» te Amsterdam vervoerd. Reeds een fiur na aankomst aldaafl overleed de ongelukkige knaap. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. OBSCHDIJK, Philadelphia in. Rott. p. 11 Lizard. BLOMMERSDIJK, 12 v. N York te Rott NOORDERDIJK, Vane. n. Rott. via Li verpool p. 11 Fastnet. LOCHGOIL, Vanc. n. Rott. 9 v. L. An geles. EE'MDIJK, 11 v. Rott. te Vancouver* DRECHTDIJK, 11 v. Rott. te Vanc. SPAARNDAM, Rott. n. N.' Orleans 9 V. Vera Cruz. VOLENDAM, 11 v. N. York 11. Rott. KINDERDIJK, 12 v. Vancouver te Rott. NEBRASKA, Vanc. n. Rott. 11 v. Liver pool. GLAMORGANSHIRE, Vanc. n. Rott, 9 v. Portland (O.) BLIJDENDIJK, Rott. n. Boston 12 (12.1 n.m.) 32G mij] W. van Scilly. NIEUW AMSTERDAM, Rott. n. N. York 10 (9.40 n.m.) 130 mijl Z. van Valentia. BINNENDIJK. 12 v. Rott. n. N. Fork. HOLLANDAFRIK A-LIJN. BOEROE, thuisr., 9 v. Kilindini. HEEMSKERK, uitr., 10 te Durban. JAGERSFONTEIN, htuisr., 12 v. Duin kerken via Antwerpen. KLIPFONTEIN, 12 v Rott. te Hamburg BILDERDIJK, uitr., 10 (5.49 nm.) 60 m. O. v. Niton. NIJKERK, uitr., 12 v. Pt. Sudan. BILLITON, thuisr., 11 te Dar es Sa laam. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. HELDER, 12 v. Amst. n. Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND, uitr., p. 10 Niton. EEMLAND, 12 v. B. Ayres te Amst. FLANBiRIA, uitr., p. 11 Ouessanl ZEELANDIA, thuisr., 13 (8 vm.) te IJ- muiden verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG, 12 v. Rott. n. Batavia. DJEMBER, thuisr., 12 te Marseille. INDRAPOERA, thuisr., p. 12 Gibraltar. SITOEBONDO, 12 v, Batavia n. Rott. PALEMBANG, 11 v. Batavia te Soera- baja, TJERIMAI, thuisr., 10 v. Colombo. SOEKABOiEMI, uitj;. p. 11 Pantellaria. SLAMAT, uitr., 11 v. Southampton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SEMBILAN, uitr.' p. 10 Agres. MOENA, uitr., 10 v. Singapore. BANKA, 9 v. Yokohajma n. Batavia. SINGKEP, thuisr., 9 v. Padang. RADJA, 11 v. Amst. te Hamburg. VONDEL, uitr., 11 v. Genua. PRINS DER NEDtERL., 12 v. Batavia te Amst. KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN, 12 v. Singapore n. Batavia PATRAS, Rott. n. Batavia 10 v. Malta. VAN HEUTZ, XI v. M^dan n. Penang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6