Jo v. Ammers Kiiller. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 12 FEBRUARI 1927 DAG-AGENDA. Zondag 13 Febr. Vrije Evang. Gem. Middelstegracht 3, 's morgens tien uur de heer v. d. Horst; 's avonds half ze ven de heer Max Sckreuder, van Rot terdam. Maandag 14 Febr., 's av. acht uur, Stadsgehoorzaal: Uitvoering Haarl. Orkestvereen. Dinsdag 15 Febr., 's av. acht uur, Nutsgebouw, Steenschuur: Lezing coor Dr. K. J. Brouwer, Zendingsdirec- tor, van Oegstgeest, over: „Gelijk of Ongelijk' Sassenheim. V/oensdag 16 Febr., 's avonds acht uur, Geref. Kerk: Orgel bespeling door den heer H. M. Keuning Woensdag 16 Febr., s av. acht uur, Vrije Evang. Gem., Middelstegr. 3: de heer J. Vergunst, uit Engeland. Zondag 20 Febr., Vrije Evang. Gem. Middelstegr. 3, 's morg. tien uur: de heer J. A. Verweij, van Zwolle, 's av. half zeven de heer Vernhout, van Haarlem. De Zondagsdienst voor de Huisart sen te Leiden zal 13 Februari worden waargenomen door de doctoren Brui- De geneeskundige Zondagdienst te Oegstgeest zal werden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Februari a.s. waargenomen door de apotneek van den heer VV. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Oegstgeest; Apotheek „De Vijzel Kempenaerstraat 4, des nachts en ues Zondags. nog verder doorgetrokken, o.m. wat betreft de maatschappelijke verhou dingen, zeden en gewoonten, waar door het een zederoman wordt. Het karakteristieke, dat in de ze den der vers :hillende tijdperken spreekt, brengt inleider naar voren. Vervolgens behandelde hij de vraag of we van een historische roman kun nen spreken en beantwoordde die in ontkepnenden zin. Een tedenz-roman is het evenmin, al geeft het subjectieve in de visie van Mevr. v. A. uiteraard een zekere ten- denz, voor wat betreft de keus der fi guren. Wij moeten oppassen niet ten- dentieuzer te worden dan de schr. zeif Op de karakterschets volgde in 't kort een bespreking der conceptie. Zij is beïnvloed door de concentra tie op één familiegeslacht haar kracht en zwakheid. De schrijfster is er in geslaagd zich telkens volkomen van het vorig tijdperk los te maken. i De opzet, het stellen van gelijk soortige problemen, maakt vergelij king gemakkelijk, wat met een aan tal voorbeelden werd geïllustreerd. Ondanks nader aangetoonde een zijdigheid heeft de conceptie, met dui delijk zichtbare hoofdlijnen, veel, dat den meester verraadt. Het individu treedt terug voor het type. Karakterschildering is hijzaak. Mevr. v. A. is cynicus en scepticus, die hoven haar menschen gaat staan. Als we probeeren in de levens in te komen, realiseeren we ons, dat we ons in geen der familie-sferen thuis voe len. Sterk spreekt de tragiek in het werk. Troosteloos is het bééld. Een enkele lichtende figuur (Clara). Het slot bevredigt niet, omdat we niet overtuigd zijn, dat het 20e eeuw- sche meisjeshart zich na een week of een maand nog gebonden zal we ten. Tenzij de man dit weet te bewer ken. Het geheele hoek door: geen ver heffende mannenfiguur 1 Dit wordt nader aangetoond en ten slotte de con clusie getrokken, dat mevr. v. A. de mannen, ook in hun houding" tegen over het emancipatiestreven der vrouw, te eenzijdig belichtte. De daden van den scherpst gehekel- den man, (die van 1840), wordt toch weer vergoeilijkt. Achter de daden de begrippen, de dogma's waarop zij haar scherpe pijlen richt. Het wijdere pro bleem: de worsteling om vrijheid, die voert tot het eindelijk bewust ervaren en erkennen van de wezenlijke gebon denheid, is niet behandeld. Wat de vorm betreft: 't is geen ont roerend kunstwerk. Boeit door uitbeel dings vermogen en humor. Mevr. v. A. houdt van scherpe te genstellingen, wat met voorbeelden wordt verduidelijkt. Als eindindruk zeide spreker: De vrouwenbeweging gaf meer vrucht dan uit de satyre blijkt. Ook voor den Christen beeft de vrouw haar plaats in het maatschappelijk leven. Geheiligde opstand tegen bekrom pen vooroordeel zal, ook voor de vrouw leiden tot rijker leven. In steê van opstand zonder, dus tegen God: bet opstaan en tot den vader gaan door Jezus Christus opstandings kracht. Als criticus voor dezen avond aan gewezen begon de heer De Die met een woord van hartelijken lof voor de wijze, waarop de inleider zijn taak had volbracht. Van al de critieken, die hij gelezen heeft, evenaart geen enke le die van den inleider. Aan de hand van beschouwingen uit ,De Vrijheid", Den Gulden Winckel e.a. meent hij: ie. dat het geheele werk geenerlei aan spraak maken kan op den naam van een historische roman, daar de ont wikkeling der vrouwel. emancipatie een gansch andere geweest is; 2e dat het derde boek geen voltooiing geeft van de door liet eerste en tweede boek gewekte 'en verkregen vrijheid, inte gendeel daarmede scherp contrasteert. De inleider onderstreepte nogmaals zijn overtuiging, dat de auteru van een en ander geen verwijt behoeft ge maakt te worden, aangezien zij in t heele werk in hoofdzaak de satyre wou doen domineeren. Naar aanleiding van vragen door de heeren Melse, C. Mulder, Pontier en de voorz. over de „opgang", die 't boek gemaakt heeft; 't contrast tus- solien de verkregen (I en II) en mis bruikte (I) Vrijheid; de typisch ..Leid- sehe" toestanden v. boek I en de door „niet-Leidsche" personen beïnvloede toestanden van deel III; de kunst waarde en de tragiek van 't werk trad de inleider nog in een uitvoerige beschouwing omtrent al deze „proble men". De voorzitter sprak zijn hartelijken dank uit over de wijze, waarop de in leider zijn moeilijke taak heeft vol bracht, met welke hulde de vergade ring door een luid applaus instemde. De heer Me-lse eindigde met dank zegging. Zoo even ontvingen wij den laatsten druk van Fraai geb. i 5.90 De beoordeelingen over dit boek zijn zoo veelzijdig, dat het niet mogelijk is in enkele woorden te zeggen, wat dit boek inhoudt. U moet het zelf lezen Verkrijgbaar bij Boekhandel J. DU PON. ilétaiiettHiisrsir. St Iels!. 855 Giro 104950. Even opbellen en U ontvangt het direct. GEMEENTEZAKEN. Wijziging Uitbredingsplan. B. en W. stelen voor in het uitbrei dingsplan een tweetal kleine wijzi gingen aan te brengen n.l. het laten vervallen van een ontworpen verbin dingsstraat tusschen Heerenstraat en Schelpenkade en verlegging van een ontworpen straat tusschen den Hoo- gen Rijndijk én het Utrechtsche Jaag pad. Antennedraden over openbare' wegen. De Leidsehe 1 Radiovereeniging, de aid. Leiden van de R.-K. Ra'diovereeni ging en de Leidsehe Chr. Radiover eeniging hebben verzocht om vrijstel ling van belasting voor het spannen van antenne-draden over openbare wegen. L. en W. geven echter in overweging dit verzoek niet in te willigen omdat het gewenscht is het spannen van dra den over de wegen te beperken en het voor de belanghebbenden slechts een luttel bedrag beteekent en voor de gemeente een kleine doch welkome bate. Aanschaffing gymnastiekicesielen scholen. Een drietal schoolbesturen heeft voor vier scholen om medewerking verzocht voor de toekenning van gel den voor aanschaffing van gymnastiek toestellen. B. en W. stellen voor die medewer king te verleenen en aan de Geref. Schoolvereeniging voor de school aan de StacLhoucferslaan een som van 800 beschikbaar te stellen. Voor de scho len aan het Rapenburg no. 48 en Hee rensingel 27 van het R.-K. Par. Kerk bestuur 1671 en 1761. Voor de school aan de Haarl.straat van de* R.- K. Inrichting van Liefdadigheid 2371 Tijdelijk leeraar Scheikunde H. B. 3. B. en W. geven in overweging de tij Gelijke aanstelling van den heer A. M. van Deventer tot Leeraar in de Schei kunde aan de H. B. S. te verlengen tot 1 Juli a.s. Leeraar Lichamelijke oefening H.B.S. B. en W. bevelen voor leeraar licha melijke oefening aan de H. B. S. aan het tweetal S. J. Koopmans, onderwij zer in dat vak alhier, en K. Jansen, leeraar in dat vak aan de H. B. S. te Deventer. BINNENLAND. VLIEGDIENST ROTTERDAM— DUISBURG. De sddert geruimen tijd gevoerds onderhandelingen over de inrichting van een watervliegtuig" Keulen, Duis burg Rotterdam, nebben thans tot het restiltaat geleid dat de opening van den dienst begin Mei zal plaats vinden. De onderneming zal door het Duil- sche rijk, den Pruisischen staat en de steden Keulen, Duisburg en Rotter dam worden gesubsidieerd1. Voorloopig zal één vliegtuig Ides' moP gens van Keulen naar Rotterdam ver trekken en des namiddags een vlieg tuig van Rotterdam naar Ke.ulen. GRENSWJIZÏGING VAN HAARLEM. Bij de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijziging op het ont werp van wet tot wijziging van de grenzen der gemeenten Haarlem, Vel- sen, Bloemendaal, Heemstede, alsme de Haarlemmerheide, en Spaarnwou de, en opheffing der gemeenten Schol ten en Spaarndam. In de toelichting wordt médegedeeldl Idat het gemeentebestuur van Heem stede er op gewezen heeft, dat het onfc worpen art. 26 onzekerheid laat ten aanzien van de gevallen, waarin voor schotten door de gemeenten zijn ver strekt, zonder dat "daarvoor werd ge put uit van rijkswege beschikbaar ge stelde gelden, of waarin de gemeente zich borg stelde ter zake van leenin gen ten behoeve van woningbouw ge sloten. De thans voorgestelde redactie bg- trekt te allen overvloede ook dezei gevallen in de regeling, welke het ar tikel' beoogt. De commissie van rapporteurs heefti een amendement ingediend, waarbij! eenige wijzigingen worden gebracht in de voorgestelde grenswijziging. CHR. VER. VAN EN VOOR VROUWEN Tot adjunct-secretaresse aan het secretariaat voor Meisjes werk inge steld door de Federatie van Christelij ke Vereenigingen van en voor Vrou wen en Meisjes is benoemd mej. L. J. Vellenga te Nieuw-Loosdrecht. Het bureau van dit secretariaat is gevestigd te Utrecht, Kromme Nieuwe Gracht 7, en werkt in nauw verband met het hoofdbureau der Ned. Ver- eeniging ter Behartiging van de Be langen der jonge Meisjes. Als bureau secretaresse is aangesteld mej. J. D. Verhoeff te Utrecht. BUITENLAND, DE KWESTIE-VON KEUDELL IN BEN RIJKSDAG. De verklaring van Maïs. Gistermiddag is in den Duitschem rijksdag gedebatteerd over het geval- Von Keudell. Nadat de communistische afgevaar digde Torgler de communistische mo tie van wantrouwen had toegelicht, nam de rijkskanselier het woord. De rede van Dr. Marx was in drie dèe^n te splitsen: het eerste gedeelte betrof de beschuldiging; dai Von Keu dell in de tegenrevolutie van Kapp de hand heeft qehad. Dit was te eenen male onjuist. Wel heef von Keudell toen proclamaties van den naar Kapp overgeloopen militairen op- perbevelhebber verspreid':, maar hij had dit gedaan on iutdrukke'iiken last van zijn chef, den toenraaügen regee ringspresident» Von Ke'ler. Men_ venrete uiet. a'dus Marx, dat von Keudell geheel van de rechtmati ge regeering was af esneden. Zoodra hij het bericht ontking, dat d'eze te Berlijn was teruggekeerd, had Li) dit officieel afgekondigd en tegelijk 'alle proclamaties van Kapp c.s. herroe pen. In het tweede gedeelte van zijn rede bestreed Mar:; de bewering, dat von Keudc'l medeplichtig zou zijn geweesr aan de Küstriner Pntscli en ten slotte ontkende hij. dat "de nieuwe minister speciaal mét de rechtsradicale orga nisatie Olympfa nauwe betrekkingen zou hebben onderhouden. Wel had hij aan tal van organisaties en vereenigin gen op zijn landgoed gastvrijheid ver leend. maar hij vroeg daarbij nooit' naar de politieke gezindheid dezer ver eenigingen. F.r was o.a. ook een Jood sche padvindersvereen. bij geweest en gedurende de bezetting van het Ruhr gebied van von Keudell ook een groot aantal kinderen uit hét Ruhrgebied op zijn landgoed verzorgd. Militaire oefeningen hebben op zijn bezittingen echter nooit plaatsgehad. De rijksminister, door de onophoude lijke interrupties van links merkbaar igeirriteerd, eindigde zijn rede met de verklaring, in von Keudell een man' te hebben leeren kennen, die in ieder geval zijn woord zou houden en zijn eed op de grondwet gestand zou doen. Na deze rede van den rijkskanselier (verklaarde von Keudell' in een kort speechje, dat hij alle uit zijn ambt voortvloeiende plichten natuurlijk nauwgezet zou waarnemen en tlat hij in hét bijzonder de republikeinsche grondwet zou beschermen en haar de noodige achting zou weten te ver schaffen. De moties van vertrouwen verworpen. De rijksdag heeft de democratische motie van wantrouwen met 217 tegen 161 stemmen en een blanco verworpen Voor de motie stemden de demo craten, de sec. dem., de communisten en Dr. Wirth; tegen de regeeringspar- tijen, Völkische partij en de econo mische partij. Daarna werd tegelijk gestemd oven de soc. dem., en communistische mo ties van wantrouwen, die gelijkluidend1 waren. Zij werden verworpen met 218 tegen 163 en een onthouding. De heer von Keudell stemde ntec DE ONTWAPENING DER ZEE. Coolidge's voorstellen. De president der Vereenigde Sta" ten, Goolidge, heeft aan het Congres medegedeeld, dat hij den Amerikaan-1 schen gezanten te Londen, Parijs, Rot me en "Tokio had opgedragen, aan do regeeringen, waarbij zij zijn geaccre-- Iditeerd, een memorandum aan te bie iden, waarin aan deze regeeringen voor gesteld wordt, haar gedelegeerden naar de ontwapeningsconferentie te Genève te machtigen onderhandelin gen te voeren over een overeenkomst waarbij de bewepeningen -ter zee nogi meer worden beperkt. Deze overeen komst zou dan het verdrag van Was hington aanvullen en zich ook uitstrek ken tot de categorieën schepen, woor op dit verdrag geen betrekking heeft. Het memorandum spreekt verder de overtuiging uit, dat de wedijver nu het vermeerderen van de nationale bewapening een van de voornaanste vOorzaKen [is van internationaal .wan trouwen en van kwade bedoelingen) die tot 'den oorlog leiden, en voegt er, aaii toe, dat de Amerikaansche regee ring van meening is, dat 'de moeilijk heden om te komen tot beperking vaiK bewapening, kunnen en moeten" wor den overwonnen, daar een misluk king ten deze een achteruitgang zoui zijn voor de zaak van den internatio nalen vrede. De indxuk in Engeland en Japan. In bevoegde kringen spreekt men in Londen zijn instemming uit met! (deze voorstellen. Een gedetailleerde bespreking kart men eenter niet geven, alvorens gron dige bestudeering van de Amerikaanj scne voorstellen heeft plaats gehad. Uit de best ingelichte kringen In To kio wordt vernomen, dat de Japansche regeering van plan is, de voorstellen; van Coolidge, betreffende de ontwape- opréchte pogingen tot vermindering ningsconferentie te aanvaarden, om dat Japan zien xreeft verbonden alls der bewapeningen te steunen en oofc omdat Japan gaarne elke gelegenheid' gaarne aangrijpt om zijn uitgaven te verminderen "en omdat het gelooft, dat een dergelijke cbnferentie zou bijdragen tot de zaak van den wereldl vrede." Men meent intusschen te we ten, dat de Japansche regeering geen -omschrevenvoorstellen heeft aan te bieden. KORTE BERICHTEN. In de Saksische metaalindustrie is een uitsluiting begonnen. De Duitsche riikspost heeft ten gevolge van de credietverleening aan het Barmatconcem een verlies gele den van ruim 11 millioen mark. De laatste Portugeesche opstan delingen ebben zich overgegeven. Het aantal slachtoffers van de revolutie be draagt 210 dooden en 850 gewonden Naar uit Rome geme'd wordt, zou in den treurigen toestand der Ka tholieken in Mexico binnenkort eenige verbetering te wachten zijn. Ter ge^enheid van den rouw dienst in cle Westminster Abdij voor den overieden keizer van Japan, heeft de Engelsche regeering aan de Ja^an sche regeering een te^gram gezonden waarin onder meer de wensch wordt uitgedrukt, dat onder de regeering van den nieuwen Jananschen keizer de lan"durig"e vriendschan tusschen de beide volken moge worden beves tigd en versterkt. De centrumsfractie van den Duit schen rijksdag heeft een motie aan genomen van het fractiebestuur waar in de houding van Dr. Wirth. die te gen het votufn van vertrouwen in het kabinet Marx heeft gestemd wordt betreurd. Peking heeft den eisch tot inning der extra be'astmgeii opgegeven. Tsien decreteert, dat buitenlan ders voortaan processen adeen voor Chineesche magistraten mogen bren gen. RECLAME. iile/t JVOfti Prima Witte Dames- en Heeren Zakdoeken 3 stuks voor 2® ets. Op verloon van dezen Bon, aiieen Zaterdag. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gem. Maandagavond 7 uur Ds. J. de Bruin van Ylaardingen. Onder leiding van haar presfden. te, Mevr. Westerbeek-Kolijn, hield de afd. van den Ned. Christen Vrouwen Bond, Donderdagavond een openbare vergadering, waar voor haar optracü de zoozeer bekende en geliefde schrijf ster, mevr. Hoogstraten-Schocti, the sprak over „Levensverhoudingen". Met eenige schetsjes van persoonlij ke indrukken over die verhoudingen leidde spreekster haar onderwerp in. Zij wijst erop, hoe de tegenwoordige mensch uit zijn leven den godsdienst' heeft gebannen, en hoe dit uitloopt op een algeheele ontwrichting van de maatschappij. Alleen net christendom verandert 1de verhoudingen van mensch tot! mensch, en tot het geweten. In het eerste gedeelte van haar le zing wil spr. behandelen onze levens' vernouiding tegenover ,;dgji andere". Den mensch, dien wij dagelijks om) ons heen zien, en waarmee wij gere- geldi in aanraking komen, tot hem moe) ten wij in één of andere betrekking komen te staan. Wjj kunnen tegen een persoon op zien, hem vereeren,, hetwelk ook met voorbeelden uit Gods Woord werdl Iduidelijk gemaakt. Besproken worden ook de verhou dingen, die ware vriendschap schep pen, alsmede de moederliefde, en, hoe) Christus zelf ons heeft uitgebeeld da liefde tot den Vader. In kort wordt ook gewezen op de verhoudingen, die ontstaan tusschen werkgevers en werknemers, om dan' ld.it eerste gedeelte te eindigen met hét} 'bespreken der verhoudingen tusschen) d'e ïonge vrouw en 'de jonge man. Iets( vernevens, iets mysterieus ligt hierin! een heiligheid van God zelve daarin), L WAARSCHUWING. Naar aanleiding van het dezer da gen hier ter stede voorgekomen onge val met doodelijken afloop in een bad kamer, vestigt de Directeur der Stede lijke Fabrieken van Gas en Electrici- teit nogmaals de aandacht op het be paalde in de artt. 16, 37 en 39 van de „Voorschriften voor den aanleg, het onderhoud en gebruik van gasleidin gen, enz. als bedoeld in art. 5 der Gas- verordening (Leiding-Voorschriften). Deze artikelen luiden als volgt: Artikel 16, eerste alinea: Gaskachels, gasfornuizen, gasovens, gasgeyzers, enz. moéten met ijzeren of koperen huizen aan de gasbinnenleiding wor den aangesloten. Artikel 37: In ruimten, waar groote gas verbruikstoestellen zijn opgestelo.. zooals in badkamers, keukens en uit stalkasten moet voor voldoende lucht- verversching worden gezorgd. Artikel 39. Toestellen voor ruimte verwarming (gaskachels, gashaarden onz.) en geysers moeten' altijd van af voerbuizen voor de verbrandingspro ducten zijn voorzien. De afvoerbuizen voor de verbrandingsgassen moeten aan een goed trekkenden, direct in de' buitenlucht voerenden schoorsteen' goed sluitend en vast verbonden zijn. Het trekkanaal mag niet gelijktijdig voor dezelfde of daarboven liggende verdieping(en) dienst doen, tenzij daar( op uitsluitend afvoerpijpen van gas-, toestellen zijn aangesloten. Indien bet bij bestaande gebouwen' moeilijkheden oplevert om de ver brandingsgassen af te voeren naar tn door een bestaanden gemetselden schoorsteen, dan kunnen voor dien af voer ook goed sluitende brandvrije buizen worden gebruikt, welke in d« buitenlucht uitmonden. gelegd, doch dat alweer door de zondej haar omlaag wordt gehaald. Spreek ster wijst niet ernst erop, hoe wij ai Ideze aardsche verhoudingen ook totj God moeten brengen. Bidden of Godl die heiligen wil, en ons leert, al onze «jinn^n té gebruiken in Zijn dienst. Leen elkander begrijpen en liefhebben al'sl Christus, Die de zonde vervloekte, maar den zondaar aan het harte druld te. Samen bestrijden de wantoestan den. Qods geest moet binnendringers en alzoo de veufcoudingen tegenover} „den andere" veranderen. Na een korte pauze begint mevrouv^ Hoogstraten-Schoch haar tweede geJ deelte, n.l. over onze levensverhoudirü gen tot ,,het andere". Hieronder will spreekster rangschikken onzen arbeid,1 ontspanning en genot, de kunst, onzej bezittingen, ons land en volk. Zij bespreekt de groote zegen van) den arbeid, hoe die zelfs ons eeni vriend kan worden, en hoe alles ons) zoo gemakkelijk wordt, als liet Waar-' lijk is om Christus' wil. Ontspanning hebben wij allen noo- dig, om lichaam en geest te sterken; Gewaarschuwd wordt echter tegen denl overvloed van ontspanning en genot* waar in 't bijzónder de jeugd een tö veel van krijgt en tenslotte daarmee» ten gronde zou gaan. Een punt van zware zorg voor vele! ouders: maar ondanks alles, toch strij den, niet in eigen kracht, maar als) Paulus: „Ik vermag alle dingen door, Christus, Die mij kracht geeft". Onze verhoudingen tegenover de Kunst hebben oök veel van haari schoons verloren, maar laat ons niet het ongeloof in deze volgen, wien hetl niet te" doen is om God groot te ma ken, maar laat het voor ons zijn eert smeeken: .,0 God, Gij, Die Zelf def Schoone zijt, leer Gij ons al het schooi ne zien". A^s nu aan de beurt komt het ma- terieele, onze bezittingen, ons geld gaatl tot allen een waarschuwing uit oml ook iil deze onze verhoudingen te ven staan. Ons volk gaat onder in opschiW en kleedij, en dan moet van ons Chrisl tenvrouwen uitgaan een sfeer en in vloed die tot vereenvoudiging leidt. Ook de verhoudingen tot iand ert volk moeten ons brengen tot veroot moediging. Er blijken altijd wantoestanden ia zijn, maar ook op ons rust de taalé Gods ordinantiën heilig te houden. God geeft in het land "der schaduucrt geen paradijs, maar geeft ons Chris tus, en Hij is als een zonnestraal uit! den hemel; waar Hij is leeft de mensch, eerst echt uit zijn aardsche verhou- idingen. Na deze schoone lezing, waarvan wij hier maar een kort overzicht ga ven, werden nog eenige vragen ge steld, in het bijzonder over de taak, <der ouders ten opzichte van de jeugd Op zeer gezellige wijze beantwoord! ide de spreekster deze vragen. Het was een avond, waar wij nog vaak aan terug zullen denken, 'Gcni groot voorrecht van zulk een begaafl lae vrouw te mogen leeren. Mevr. Westerbeek sprak dan ook nog namens de afdeeling haar welgd meenden dank uit, waarna mevrouw. Hoogstraten Schoch in dankgebed, voorging. RIJNSBURG In één week tqds, is bij de Veiling vereen. „Flora" alhier, voor niet minder dan f67000 geleverd. In het Veilinggebouw „Flora* hield Donderdag de Coöp. Boerenleeft bank alhier een alge mesne vergadering. De vergadering werd geopendi door den voorzitter, den heer T. Krall Zooals de studenten ieder iaar dei stichting der Academie herdenken, en iedere vijf jaar een lustrum vieren, zou viert ook heden, zei Spr., de Boereu- leenbank haar eerste lustrum. Niet altijd is er reden tot feesten, en zoo had ook 1926 zijn zwarte zijden. Spr. meent niet veel te zeggen, waa neer h$j het landbouwbedrijf ongunstig jioemt en voor Spr. eigen vak geldt ook 1926 voor zeer ongunstig. e do axjht^r ons lia-

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2