NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 5 FEBRUARI 1927 j-.an liet einde der Week Toen liet kabinet-de Geer verleden jaar optrad na maandenlange regee- i ingscrisis ten gevolge van de aanne ming 'der motie-Kersten, diende het zich aan als een intermezzo-kabinet. Let was slechts een noodkabinet. dat niet langer zou regeeren dan totdat er een basis zou gevonden zijn voor een levenskrachtige regeerihg. Dit intermezzo duurt nu evenwel reeds bijna een jaar en velen beginnen den laatslen tijd naar gezonder parle mentaire verhoudingen te verlangen. Aan een parlementaire meerderheid huiten de christelijke coalitie gelooft niemand meer, althans zal wel nié mand zoo dwaas zijn, b.v. een regee ring .e willen grondvesten op dat al legaartje dat voor eenige maanden vóór de beruchte motie-Bulten stem de. Men spreekt thans van de mogelijk heid eerier minderheidsregeering. De sociaal-democraat Schaper stelde voor, dat katholieken en vrijz.-democraten samen een kabinet zouden vormen, waarbij zij konden rekenen op de zeer welwillende medewerking van de S.D.- A.P. Wie weet, misschien kan dit wel eens een overgangsstadium zijn naar de zoo begeerde roornsch-roode regee- ring. Van R.-K. zijde is gesproken over een minderheidskabinet van deze partij met de A.-R. Het zijn evenwel alle gevaarlijke experimenten; er is ten slotte maar één oplossing der parle mentaire moeilijkheden, en dat is dat de drie partijen, die toch ln beginsel bijoen behooren, hun rixae amantium vergeten en weer tezamen de verant woordelijkheid voor het staatsbestuur gaan dragen. Zal ons parlementaire stelsel niet verworden, dan moet het er vroeg of laat toch van komen. In Duitschland heeft men juist dezer dagen het minderheidskabinet, be staande uit vertegenwoordigers van Centrum, Volkspartij, Democraten en Beieren, weer aan kant gezet en ver vangen door een meerderheidskabinet, waarin ook de Duitsch;pationalen zit ting hebben, doch waaraan de demo craten hebben geweigerd mede te wer ken. Overigens steuri't dit kabinet wel op de kleinst mogelijke meerderheid: 250 van de 493 zetels. En gezien het ge- bcorteproces dezer regeering is het niet zeer waarschijnlijk dat zij veel levens vatbaarheid zal tooncn te bezitten. Het nieuwe kabinet-Marx is in Italië met sympathie ontvangen'; in Frank rijk daarentegen wel met^ eenlg wan trouwen, althans van de zijde der natio nalisten. In Frankrijk is men de laatste we ken bijzonder ongerust over de toene mende werkloosheid, gevolg van de re- valorisatic van den franc. Iedere me daille heeft twee zijden: inflatie is een kwaad, maar zij brengt economische bedrijvigheid mee; stabilisatie is een goed, maar cn wij in ons land voelen 't maar al te zeer werkloosheid is daarvan het gevolg. Nu de franc weer' tot 10 cent ge stegen is de industrie hoopt van harte dat er nu maar gsen stijging meer komt heeft ook de economi sche crisis haar intrede gedaan. De Fransche regeering heeft reeds maat regelen genomen om de vreemde werk krachten te weren en besloot daartoe het verplichte pasvisum weer rn te voeren. In China wordt de toestand steeds ern stiger. Engeland is de eerste mogend heid, die niet slechts maritieme-' ver sterkingen, doch ook troepen daarheen heeft gezonden ter verdediging van het leven en de eigendommen der Euro peanen te Sjanghai. Men is er even wel in Engeland nog steeds een beetje huiverig voor, zich in dat wespennest te wagen. Mi BiaOEEi ZE6BEH. Gemeentepolitiek. De Zeeuw begin, een reeks arti kelen over dit onderwerp met de vol gende inleiding: Het jaar 1927 is van groot belang niet alleen, omdat in dit jaar de Sta tenverkiezingen worden gehouden, maar ook, omdat door het geheele land, de Gemeenteraden moeten wor den hernieuwd. Gewoonlijk ontbreekt het®bij deze verkiezingen niet aan belangstelling, zoowel bij de kiezers, als bij hen, dié voor verkiezing in aanmerking komen ot meenen te moeten komen. Wanneer men ziet, hoeveel liefheb bers er gewoonlijk voor een Raadsze- tel zijn, dan moet men wel tot de ge volgtrekking komen, dat er of een overvloed van personen is, bekwaam en geschikt om de Gemeente te bestu ren of dat het lidmaatschap van den Raad een weinig beteekenende func tie is. Toch is dit volstrekt niet het geval. Aan de leden van de Gemeentera den moeten hooge eischen worden ge stéld, omdat het richtig -bestuur van de Gemeenten een zaak van gröote beteckenis is, niet alleen voor de Ge meenten zelf, maar ook voor het ge heele land. Ook hier geldt, dat 't lichaam niet gezond kan zijn, wanneer de leden lij den. F ligt in onze bedoeling mede ook 'n verband met tot ons gerichte vragen in een aantal artikeltjes aan ('e gemeentepolitiek in het algemeen bijzondere aandacht te schenken. Wij willen geen breede en zwaar wichtige beschouwingen en lange ar tikelen geven, maar in een aantal kor te artikeltjes alleen oo de hoofdzaken de aandacht vestigen, mede om daar door te laten uitkomen, dat de ver kiezing van de Gemeenteraden een zaak is, die onze volle aandacht ver dient en die met grooten ernst moet worden voorbereid. Voor de ontvangst van% vragen en opmerkingen met dit onderwerp in verband staande, houden we ons gaar ne aanbevolen. Wij zullen allicht niet alle vragen kunnen beantwoorden, en zeker niet alle lezers kunnen bevredi gen, maar wel hopen wij er op deze wijze toe mee te werken de belangstel ling voor de gemeentepolitiek te ver meerderen en tot meer meeleven te prikkelen. Een nieuwe categorie van „weezeh" In het Tijdschrift voor Armwezen, Maatschappelijke Hulp en Kinderbe scherming, zoo lezen wij in de Chr. Amsterdammer, wordt een pole miek gevoerd over het bestaansrecht van kleine opvoedingsgestichten. In het jongste nummer wijst Jhr. W. A. Ortt, de directeur van Zandber gen, op een categorie kinderen, die speciaal voor het plaatsen in kleine inrichtingen in aanmerking komt, n.l. de nieuwe weezen van onzen tijd. De schrijver bedoelt de slachtoffers van de echtscheidingen. We laten de kwestie, in welke hui- 'zen die kinderen opgevoed moeten worden, thans buiten bespreking. We staan alleen stil bij het droeve feit, dat er in den loop der jaren een nieuwe categorie van „weezen" is ontstaan. Dat is een angstwekkend verschijn sel. Jhr. Ortt schrijft, dat de schrikba rende toeneming van het aantal echt scheidingen hem er toe gebracht heeft, cm bijzondere aandacht te wijden aan de kinderen, die door echtscheiding in een deerniswaardige positie zijn ge komen. Het meest voorkomende voorbeeld is dat, waarbij de kinderen aan de moeder zijn toegewezen, terwijl de vader volgens de rechterlijke uitspraak een zeker bedrag voor de opvoeding moet beialen. Indien hij hetgeen dikwijls voor komt zich daaraan weet te onttrek ken, dan zullen vrouw en kinderen in zeer behoeftige omstandigheden kun-1 nen geraken. De moeder zal moeten werken voor haar levensonderhoud en voor do opvoeding der kinderen; meestal zal zij de kinderen niet bij zich kunnen houden en zoo spat voor hen het ouderlijk huis uiteen, dubbel bard omdat zij vaak betere tijden heb ben gekend en tot nu toe niet in ar moede zijn groot gebracht. Het zijn inderdaad treurige dingen. Men klaagt zoo vaak over het levens leed dat niet te keeren is, over hetgeen „niet de menschen ons aandoen". Maar het droeve leven, dat die half verlaten kinderen moeten leiden, is iets waarvoor menschen verantwoor delijk zijn te stellen, nog wel de "ouders van de kleinen zelf. Al was er geen gebod Gods, dat echt breuk verbood, dan moest nog de lief de voor eigen vleesch en bloed vader en moeder bij elkaar houden. Het bestaan van deze groeiende ca tegorie van „weezen" is een aan klacht tegen onze samenleving, is een schande voor onze maatschappij. Arme, verdwaasde ouders! Arme, beklagenswaardige kinderen! GEMENGD NIEUWS. Vergiftiging. Gistermorgen, vroeg bemerkte, naar het U. D. meldt |de clienst bode in een perceel aan het Plantsoen te Amersfoort, ;dat meneer en mevrouw, benevens een kindje van 7 maanden, bewusteloos lagen in de slaapkamer. De vrouw en het kindje lagen te bed, de man lag verstijfd op den grond) Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. Een dokter was spoedig ter plaatse en geconstateerd werd, dat inen te idoen had met een geval van kolen damp-vergiftiging. De kachelpijp was eenigermate uitgc weken, zoodat kolendamp de kamer had gevuld. Met een zuurstofapparaat heeft men bij alle drie de levensgees ten weten op te wekken; zonder moei te is dit eenter niet gegaan. De inbraak. Dank zij het on vermoeid en nauwgezet onderzoek der gemeentepolitie te Brunssum, meldt de L. K., is het gelukt den dader van den diefstal van i 1500 bii V. in de Ker- keveldstraat te ontdekken. Het is een Hongaar, zekere S., die zich echter door uitwijken naar Hon garije aan een arrestatie heeft weten te onttrekken. Het is de politie echter gelukt zijn verblijfplaats aldaar te we ten te komen. Als verdacht van medeplichtigheid en heling is zijn kostbaas, zekere C., aangehouden. Deze werd Donderdag naar Maastricht overgebracht en ter beschikking gesteld1 van den Officier van Justitie. Het Drama te Zundert. Men me'dl uit 's Her;ogenbosch: Het drama te Zundert, waarbij een herbergier door een maréchaussée werd doodgeschoten, is thans bii den auditeur-mi.itair van den Krijgsraad te 's-Hertogenboasch in onderzoek, wat natuurlijk nog niet beteekent. dat ook een straf ervolging tegen de be trokken maréchaussees zal worden in gesteld. Vernomen wordt, dat bedoelde ma rechaussees naar elders zullen worden overgeplaatst. Ernstig verwond. Tijdens, een woordenwisseling loste, naar de L. K. me'dt, de woonwagenbewoner F. V., die te Neer met zijn wagen ver bleef. een revolverschot Dc vrouw, die ernstig werd icrwondl is in zerg'elijken toestand naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. Diefstallen. De gemeente-po- litie van Vrijhoeve-Capelle heeft J. H. en A. H., aangehouden, verdacht v. diefstal van winkelgoederen bij v. R. aldaar. Beiden hebben bekend. Vermoed wordt, dat zij ook debet zijn aan de onlangs gepleegde diefstal van geld uit de consistoriekamer deil tGeref. Kerk aldaar. De daders zijn naar Den Bosch over gebracht. Slaapziekte. Het kindje van jden, landbouwer A., op het Gors tel jÓudenbosch, hetwelk reeds eenigen tijd lij'deiide was aan slaapziekte, is' •overleden. Vermist. Dinsdagavond is het Tnarig dochtertje van de familie van Harte te Hellevoetsluis, na een bezoek1 aan een vriendinnetje niet meer in de ouderlijke woning teruggekeerd. Daar men vermoedde, dat het kind] te water was geraakt, werd onmiddel lijk gedregd. Ook Woensdagmorgen werd naar het kind gezocht. Een duiker zocht de omtrek van de sluis over het Voornsche kanaal geheel af, doch slaagde er niet in, het kind te vinden. Nader meldt men, dat het kind inder daad blijkt verdronken te zijn. Het lijk is gistermiddag uit-den Sluiil kolk in die gemeente opgehaald. Brand e n. Te Kaatsheuvel is de woning van J. F. afgebrand. De bewoners konden zich met moeite red den. Te Dubbeldam is de woning van' den arbeider v. K. afgebrand. Ver zekering dekt de schade. Gisteren is het dubbele woonhuis van den. heer B. te Soest geheel afge brand. Verzekering dekt de schade. Op den weg Nijmc*en-Arnhem nabij Ressen is gisteren de auto van !den heer jBraam uit Lent in brandf geraakt en totaal vernield. De inzittenden wisten zich te red den. Te Sellingen is gisteren de ge heele behuizing van de weduwe Bak ker afgebrand. In het Noord-Oosten van Ber lijn brak gistermorgen om 5 uur in een meube'fabrle'k een ernstige brand uit. Groote voorraden hout, afgewerkte meubels en enkele machines zijn een prooi der vlammen geworden. De brandweef. die met veel blusch materiaal ter plaatse was verschenen, had meer dan drie uur noo^lig, om den brand meestér te worden. Beste Jongens en Meisjes. 'k Begin maar dadelijk met de briefjes en dan wacht mij heb allereerst een pre- tig werkje. Weet je wat dat werkje is? Wel, ik moet weer een nieuweling wolkom heeten. En dat vinden wij im mers allemaal even prettig. •„Wildeman'. Hartelijk welkom in oi> zen kring, Wildeman.' Wat heb je je een leuke schuilnaam gekozen. Ben je werkelijk zoo'n Wildaman? Dan zou ilj bijna bang worden. Heb je nog mee; broertjes en zusjes? Waar ga je op schoolt En in welke klas zit .ie? Zwartje'. Zoo, had je^ het verleden week te druk om le schrijven? Ja, aan zoo'n uitvoering zijn heel wat voorberei dende werkzaamheden verbonden, die allemaal drukte geven. Vertel mij vol gende week maar eens hoe het geweest is. Dank voor je raadsels. Ik kan alleen die twee raadsels op rijm maar gebre ken. De drie anderen hebben er al eens eerder ingestaan. „Logeetje". Dus het verjaarfeest moet nog komen? Nu wat in het vat in verzuurd niet, denk je dan maar. En dan hoor ik in je volgend briefje wel of je pret hebt gehad. Dus het bevalt je goed op Zondagsschool? Houd je veel van vertellen? Gezellig hé, dat er logee's zijn gekomen bij Tante? „Gustaaf Adólf". Prettig hé, dat je weer naar school mag. Wel ja, dan is de schade gauw genoeg weer ingehaald Ja, dat is aardig zoo]n Poesiealbum, Logeetje zal er wel blij mee "zijn. Wat heb je er in geschreven? Misschien ken ik het ook wel. Logees te hebben is al tijd gezellig hé? Neen, dat ken ik niet, „Hessie". Dat vind ik niets leuk wat je mij vertelde. Want dat andere wat ie wil doen is eigenlijk niet voor Gerei kinderen. Als ik je eens zie, zal ik je dat wel uitleggen'. Dan zal ik ook .ie andere vragen wel eens beantwoorden want dat kan ik hier niet allemaal door. Prettig hé, dat het zoo gauw jaarfeest is. Leer je er nog wat voor? „.Goudblond je". Ja, ik dacht het wel dat je de griep had, meisje. Bijna ieder een krijgt het. Gelukkig maar dat jo weer beter bent. Dat is zoo. Als Moe ziek is, is het allernaarste. Ik heb het maar een heel klein beetje gehad. Dat was ook erg hé, toen er bij jullie zes te gelijk ziek waren. „Sneeuwklokje". Nee hoor, dat is zoo erg niet, als je eens een raadsel niet weet. Ik vind het altijd leuker als er raadsels zijn, die de babbelhoekers io gezonden hebben. Dat lijkt mij veel ge zellige?. Is het prettig op je Zangvereeni ging? Wat studeeren jullie in? 't Was best een gezellig briefje dat je schreef „Anemoon". Dat is prettig werk vind je niet? En 't is niet erg moeilijk ook; Moet het een cadeautje worden? Vei tel mij later maar eens of je pleizier hebt gehad op dien verjaardag. „Batavier en Klaproos". Ja, 't iapret- tig, dat er de laatste weken telkens nier- we kinderen bij komen. Zoo, dus is de visite nu geweest? En een prettige mid dag gehad? Dat geloof ik graag. En nog weer cadeautjes op den koop toe? 't Is haast te erg. En wat heeft Batavier bij al die damesvisite uitgevoerd? Flink mee gespeeld zeker. Dus het verhaaltje vir- den jullie mooi? Dat is prettig. „.Vergeet mij nietje" Dus de tweeling Is een ."jaar geweest? Kom, nu gaan ze opschieten. Nee, dat is te begrijpen, dat ze nog niet veel moois nut zijn. Ze moeten het voorloopig nog maar met een rammelaar doen. Heb je het druk met leeren? „Blondine". Wel, wel, had jij1 zoo wei nig nieuws deze week? Och, dat is niet alleen op een dorp zoo. Als je in de stad woont, heb je ook niet altjjd wat te vertellen. Een volgende keer maar weer beter, zullen we maar denken. „Zangvogeltje". O, dat is een leuk soort hond. Toen ik klein was, had ik er ook zoo een. Die liep mij overal ach terna, Vind je het verhaaltje zóó mooi? Zijn. dat jou Ouders, Zangvogeltje, waar ik deze week een advertentie van in de courant zag? Dan is het zeker feest bii jullie? 't Is niet zoo heel erg als je eens een raadsel niet weet. „Reseda en Rozeknopje". Ja, dat vin den we allemaal prettig, dat de Babbel- hoek steeds grooter wordt. We zeggen altijd maar: Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Ja, soms waait het nog al, maar soms is er ook wel een mooie dag tus Echen. 't Zusje van Roseknopje heeft zeker nog .al erg de griep gehad hé? Dat heb ik gehoord dat de school weer om twee uur begint. Dat is wel zo» prettig voor jullie, dunkt me. Hartelijk gefeliciteerd met vaders verjaardag. Rozeknopje. Dank voor jullie raadsel. „Rie". Nu, dat is een verjaarsvisitie die er wezen mag. Tot tien uur avonds Hadden jullie den anderen dag niet veel slaap? Grie heeft mooie cadeautjes ge kregen hoor. Dat is een heel werk, een sprei haken. Maar met z'n beiden schiet het gauw op. Hebben jullie de sprei voor thuis gehaakt of voor een bazaar? „.Grie". Dat zou ik meenen, dat jij oen beste verjaardag hebt gehad, meisje Gezellig is dat, hé, als de vriendinnetjes op bezoek komen. Ja, zoo'n flesehje is erg aardig. Als je veel van kinderen houdt, is het erg leuk zoo'n kleintje in huis te hebben. Dat is een heel aar dige naam. Maar 't is te hopen, dat Gerdas moeder weer gauw beter mag zirjn hé. „Waterlelie". Er zijn verschillende meisjes van jou leeftijd die mesdoen, Waterlelie, eri ook nog wel ouder. ïk vind het tenminste geen bezwaar. Wat akelig is dat, hé, als je denkt te gaan fietsen en je kunt dan niet. Er zat voor jou niets 'anders op, dan te wachten tot vader de band gemaakt had. Waar blijft Boschvicoltje deze week? Ze is tpch niet ziek? „Heidebloempje". Ja, iedereen vindt hét prettig, dat er telkens niéuwe Bab belhoekers bij komen, 'k Vind het leuk dat jij nu ook eens een letterraadsel g» maakt hebt. Het is heelemaal een Bij- b&lsch raadsel hé? Zoo een hebben we er nog niet gehad. Welnee, zoo erg moei lijk is dat niet. Wil je vader en moeder van mij teruggroeten? „Hart&dief'. Prettig hé, om samen op verjaarsvisite te mogen gaan. Vertel mij volgende week maar eens of je veel genoegen hebt gehad. Dat lijkt mij een peel mooi serviesje, dat jij heK meisje, 'k Geloof dat ik ook maar eens thee kom drinken uit dat fijne serviesje Ma^ dat? „Moeders Meisje". Het is niets prettig als Zondags de kerk op een heel anderen tijd aangaat, dan men gewend is, vind je wel? Alles lijkt dan anders. Dat is droevig hé, dat je Tante zoo onver wachts overleden is. Wa3 het die Tante die bij jullie in huis woonde? „Braamstruik en Dsnneappel". Verla den wek was jullie briefje te laat, meio jes. Daarom stond er geen antwoord voor jullie in de Babbelhoek. 'k Vind het erg leuk, dat ik jullie en de andere Leiderdorpsche Babb'elhoekers nu eens gezien heb, behalve de twee schoolblij vers. Gingen jullie weer bij elkander lo^eeren, dat je één kant uitging? De pplossingen van de vorige week zfrjn - 1. De beste stuurlui staan aan wal Onderdeelen: Lui, Uur, Waal, Test» Adriana, Beet. Snars. 2. Leed - Vermaak, Leedvermaak. 3. Het geld. 4. Een doodkist. 5. De Torenklok. En hier volgen de nieuwe raadsel; i. Het middelste woord, zoowel van boven naar beneden, als van links naar rechts, vormt de naam van een plaatsje in Zuid-Holland. o O O O O O O O O O O O O O O O OOOOOOOOO O O O O O O O O O O O O O O O O 1. Een medeklinker. 2. Een manne'ijk familielid. 3. Een heerlijke vrucht. 4. Een ander woord voor erfenis. 5. De verlangde plaatsnaam. o. Een ander woord voor huilen. 7. Een stadje in Friesland. 8. Een lichaamsdeel. 9. Een medeklinker. 2. Mijn eerste lettergreep is de naam van e&n. hoogte; mjjn tweede en derde de naam van iemands handwerk; mijn geheel is een klein plaatsje in ons lan1, 3. Ik blijf donker al is het licht, en ben het warmst als het koud is, en het koudst als het warm is. Wie ben ik? 4. Wij zijn een groote familie. I11 onze jeugd zijn we groen; in onze ouderdom geel, en als we het hoofd buigen, dan wordt er een groote slag geleverd. 5. Hoeveel bruine boonen gaan er ia ■een kop? Anecdote ingez. door B oschviooltje; Mama: „Maar Alfred, lieveling, waar pm huil je toch zoo?" Alfred: „Ach mama, ik verveel me zoo Ik wil weer terug naar de ooievaar. Zooals je ziet jongelui, heb ik deze week in plaats van een letterraadsel ■eens een ltruis woordraadsel gemaakt Een veranderingetie er tusscnen in, is altijd wel aardig. Tv Hoop, dat jullie er niet teveel moeite mee zullen hebben, 'k Heb tenminste mjjn best gedaan het wat gemakkelijk te maken. Nu jongelui, tot volgende week hopen we. Vele groeten van je TANTE FR ANCIEN. LAAT UW LICHT SCHIJNEN. door TANTE FRANGEEN. „En nu heb jij haar het Kerstverhaal verteld? Dat is goed. mijn kind, Maü nu moet Bertha naar haar bedje. Mor gen zullen wij haar nog meer vertellen" Gewillig liet Bertha, zich door mevt naar boven dragen. In Lucie's kamér was een bed voor haar neergezet. ,„0, moeder wat leuk, dat ze bij mp mag slapen", zei Lucie. Onder het uitkleeden merkte mevrouw hoe helder en keurig Bertha er ondanks haar armoede uitzag. Voor mevrouw en Lucie weer naar beneden gingen, kniel den ze bij Bertha's ledikant je neer. Mo vrouw dankte toen den Heere, dat Hij Bertha dezen dag, temidden van het ge vaar, toch beschermd had. En ze smeek, te om bewaring in den nacht die kwam, voor Bertha, voor haar moeder .en voor hen allen. Bertha, keek verwonderd toe, maar vroeg niets. 't Was een paar dagen na Kerstmis Bertha van Doorn stond klaar in de huiskamer van mevrouw van Maareij 't Was half drie in den middag. Om drie uur zou haar moeder haar komen halen Haar been was weer geheel beter, 't Wa ren heerlijke dagen geweest voor het meisje, die ze bij de familie van Maareo. had doorgebracht. En mevrouw had b» loofd, dat ze nog dikwijls mocht terug komen. - Mijnheer en mevrouw van Maaren had den er Gods bestiering in gezien, dat ze met Bertha en haar moeder hadden ker> nis gemaakt, 't Had hen pijnlijk getrot- fen dat er ineen stad waar zooveel Chris tenen woonden, een kind was, dat nog nooit van Jezus had gehoord. En ze hadden dit Kerstefest niet ongebruikt voorbij laten gaan. Soms docr mevrouw soms dcor Lucie, hoorde Bertha telkens; van den Heiland. Maar mevrouw had meer gedaan. Op een middag dat ze wist dat Bertha's moeder thuis was, had ze haar samen met Lucie een beizoek ge .bracht. Teen had ze een lang gesprek met juffrouw van Doorn gehad. Ze had haar verteld, dat ze Bertha van Jezus, den Kindervriend, hadden, verteld. En dat ze haar hadden leeren bidden, bid den cok voor haar moeder. Toen was het ijs gebroken. Juffrouw van Donk had mevrouw van Maaren haar vertrouwea igescnonKen. Ze had haar verteld, dat ze vroeger, toen haar man nog leefde^ samen met hem ter kerk ging. Maar toen hii,. zoo plotseling van haaf weggerukt was, en zij zoo moeilijk door het leven ging, toen was ze verbitterd gewordeu. Ze had gedacht, een God, Die haar zoo wreed behandelde, kon haar niet liefheb ben. Toen had ze het kerkgaan, het bijbellezen, zelfs 't bidden nagelaten En haar kind groeide als een heideatja •op Toen se dat alles gezegd had, boog ze het hooi'd. Ze verwachtte een verwijt van mevrouw van Maaren. Maar deza was opgestaan en had haar hand gen» men. „Arme vrouw",zei ze, arme vrouw Dat had het verzet van juffrpuw van Doorn nog meer gebroken. (Wordt vervolgd). Sciieepstiji dingen. HOLLAND—AMEF.IKA-LIJN. GLAMORGANSHIRE, Vancouver naar R'darn 1 te Tacoma. LEERDAM, N.-Orleans 11. R'dam 2 v. Vigo. DINTELDIJK, Vancouver 11. R'dam, 3 v. Southampton. ROTTERDAM.3 (1 n.m.) v. New-York 11. Midd. Zee*. BURGERDIJK, R clam n. New-York p. 4 (4 v.m.) Scilly. KINDERDIJK, Vancouver 11. R'dam 3 v. Glasgow. GAASTERDIJK, Galveston n. R'dam 3 v. N.-Orleans. NARENTA, 2 v. Vancouver n. R'dam. LOCHKATRINE, R'dam n. Vancouver 3 (10.3 v.m.) 40 mijl O. v. Niton. DINTELDIJK, Vancouver n. R'dam 4! 11.50 n.m.- te Londen. BEEMSTERDIJK. R'dam n. Tampico 2 (3.18 n.m.) 235 mijl N.W. v. Finis- terre. HOLLAND—AFRIKA-LLJN. ROEROFé (thuisr.) 4 v. Tanger. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. DELFLAND, 4 v. Hamb. te A'dam. VLIESTROOM, 4 v. Hamburg te A'dami DJOCJA, 4 (3 n.m.) v. Hamb. n. R'dam KON. HOLLAMDSCHE LLOYD. MONTFERLAND (tliuisr.) 1 v. Lei Plata. GA ASTERLANS (thuisr.) p. 4 Fern. N01*. DRECHTERLAND (uitr.) p. 3 Finis-: terre. SOEKABOEMI (uitr.) p. 4 (10.20 v.m.) Dungeness. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MEDAN (thuisr.) p. 3 (4 n.m.) Finis- terre. DJEMBER (thuisr.) 3 v. Djeddah. TAB AN AN (uitr.) 4 (1 n.m.) te Mar seille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) 4 te Genua. SUMATRA (thuisr.) 4 te Suez. RIOUW (uitr.) 4 v. Suez. ENGGANO (thuisr.) 3 te Gravesen KON. PAKETVAART MIJ. SIGLI. 3 te Me dan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7