Paral ij itawe ta Schrale Huid gemengd nieuws. L. v. ESCH Wz. HaarLstr. 210. uit dT qmgeving". NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 5 FEBRUARI 1927 DAG-AGENDA. Koudekerk. Dinsdag 8 Febr., 's av. half acht: Geref. Kerk: Uitvoering der Geref. Zangvereen. „aSoli Deo Gloria". 'Vrijdag 11 Febr.» 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert, uitg. van de Mij. voor Toonkunst. Katwijk a. cL Rijn. Woensdag 9 Febr., \s av. acht uur: Herv. Kerk: Zanguit voering door het Chr. Meisjeskoor „Echo der Duinen". A.s. Zondag 6 Febr. zal de dienst oer huisartsen te Leiden worden waar genomen door Dr. Boonacker, Horst, Kist, Poortman, Timmermans. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der ap9theken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Februrair a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Te lef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 12, Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4. des nachts en des Zondags. maatregelen .op, die genomen waren om een algemeene werkloosheidscrisis af te wenden. Hij zeide dat er geen sprake kon zijn van het verbreken van de arbeidscontracten van bultenland- sclie arbeiders teneinde de buitenland- %che onderdanen af te schrikken naar Frankrijk te komen om er werk te zoe ken. Er moeten echter zoo weinig mo gelijk handenarbeiders naar Frankrijk komen ,met uitzondering voor dén landbouw. De maatregelen, door de regeering genomeui tot herstel en assaineering, zullen Iraar in staat stellen, de bestaan de crisis te overwinnen. Poinc-aré besloot met te zeggen dat de definitieve remedie alleen kan ko men van het herstel van het -econo misch Leven des lands. De Kamer stelde de verdere behan deling der interpellaties uit tot Vrijdag DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. De opstandelingen geven zich over. De opstandige troepen im Oporto heb ben zich om vier uur aan den bevelheb ber der regeeringstrcepen overgegeven. In geheel Portugal heerscht volko men rustt. ENGELAND EN CHINA. Tsjen's antwoord. Volgens een vertraagd telegram uit Hankau d.d. 3 dezer is het antwoord van den nationalistische minister van Buitenlandsche Zaken, Tsjen, op de nieuwe Engelsche voorstellen, welke op 27 Januari door O'Malley werden overhandigd, twee dagen later aan O' Malley gezonden. Het antwoord begint als volgt: De Engelsclie voorstellen hebben slechts een fragmentarische herziening op het oog van enkele der verplichtin gen, door do verdragen aan China op gelegd. De nationalistische regeering kan een dergelijke herziening niet als bevredigend, noch als voldoend© be schouwen, maar zij is niettemin bereid tot besprekingen, waarbij de voorstel len als een basis besckuowd kunnen worden voor een veelomvattende rede lijke oplossing van de bestaande ge schillen tusschen Engeland en de natio nalistische Chineesche regeering. Het antwoord zegt verder: De be sprekingen tusschen de nationalisti sche regeering en Engeland moeten plaats hebben in een atmosfeer vrij van de intimidatie, welke noodzakelijker wijs teweeg wordt gebracht door de con centratie der Engelsche troepen, welk© niet alleen overbodig zijn, maar 'die ook zeer provoceerend op het Chineesche nationalisme werken. HET NIEUWE DUITSCHE KABINET. De motie van vertrouwen. Bij het voortgezette debat ln den Duitschen Rijksdag oefende Von Gue- rard (Centrum) scherpe kritiek uit op de rede van graaf Westarp. Graaf Westarp legde een verklaring af, waarin hij op sommige punten zij ner rede van den vorigen dag terug kwam. Na de beëindiging der debatten is gisteravond een door de vertegenwoor digers der vier regeeringspartijen; graaf Westarp, Von Guerard, dr. Scholz en Leicht, onderteekende motie van vertrouwen ingediend, die luidt als volgt: De Rijksdag keurt de verklaring der rijksregeering goed en spreekt zijn ver trouwen in haar uit. Bij den aanvang der stemmingen morgen zal eerst over deze motie wor den geétemd. Indien deze motie wordt aangenomen, zijn1 daardoor alle moties van wantrouwen vervallen. In parlementaire kringen wordt met stelligheid aangenomen, dat de motie van vertrouwen een meerderheid zal vinden. KORTE BERICHTEN. De Engelsche regeering over weegt, wegens de inmenging van Sov jet-Rusland in de aangelegenheden van de Kantoneesche regeerihg, de op zegging van de Handelsovereenkomst met Sovjet-Rusland. Sinds den eersten dezer maand wordt het onderwijs in 'de krijgswe tenschappen aan alle universiteiten in geheel sovjet-Rusland gegeven. Gistermorgen hebben zesduizend arbeiders in de metaalindustrie te Xeipzig het werk neergelegd. Zij -ischen betaline van overwerk, of an RECLAME ders de wederinvoering van de 48- urige werkweek. Het Britscke Koningspaar zal waarschijnlijk naar Canada gaan om de 60-jarige herinneringsfeesten van Canada's verheffing tot Dominium in Juli van dit jaar bij te wonen. De Italiaansche minister van verkeer deelt mede, dat de groote snel treinen weldra voorzien zullen wor den van draadlooze telegrafie. De immuniteitscommissie uit deir Landdag heeft met groote meerder heid besloten tot opheffing van de par lementaire onschendbaarheid van de onlangs gevangen genomen Landdag leden. Land- en Tuinbouw. DE INVOER VAN NARCISSUS- EOLLEN IN DE VEREEN. STATEN. Het Ned. Tel. Ag. ontving per post het volgende bericht van de beperking van den invoer van Narcissusbollen in de Vereenigde Staten voor het jaar 1927. De invoer van de narcissusbollen wordt voor het afgeloopen jaar ge raamd op ongeveer 42 millioen stuks, in bijna 500 soorten waaronder voor namelijk de 20 meest courante varië teiten. In verband met deze groote boe veelheid en den bekend geworden vroegeren aanplant, heelt het departe ment van Landbouw, van- meening zijnde, dat de'gewone soorten nu in de Vereenigde Staten in voldoende boe veelheid aanwezig zijn voor voort- plantingsdoeleinden, de volgende be palingen getroffen: 1. De invoer zal tot nieuwe variëtei ten en die, welke niet geschikt zijn voor voortplanting in de Vereenigde Staten, worden beperkt. 2. Deze soorten zullen alleen in be perkte hoeveelheden ingevoerd mogen worden. 3. Alle in te voeren holten moeten vóór de verscheping elders nauwkeu rig naar type en grootte worden onder scheiden. Verzoeken om invoervergun ningen moeten het aantal de grootte en het type vermelden; onder het laat ste wordt verstaan of de bollen „moe der-bollen", „cloublenosed"-bollen, „ron de" bollen of „splits" zijn, en de ver scheping moet in overeenstemming met de aanvrage zijn. „Run of thé field" of ongekruiste bollen zullen ge heel worden geweigerd. 4. De eisch van ontsmetting blijft van kracht. De narcissus-statistieken worden thans samengesteld. Zoodra de gege vens vastgesteld zijn, zullen aanvra gen om bijzondere invoer-vergunnin- gen voor dit seizoen in overweging worden genomen. ivilC.L,Ai*iL« Geel Katoenen Mansiiemtlen, met korte mouwen Geel Katoenen Vrouwenhemden, 11 voorsluiting 11 C-eei Katoenen Vrouwenhemden, cc schoudsrsluiling 30 ■Verdachte reporter. Een journalist, niet onmiddellijk' in functie, stapte dezer dagen te Axel met eenige: personen uit het trammetje, toen zijn journalistieke instinct hem copie deedi vermoeden in een heer, die aan de controle een kaart toonde, waarop de journalist het fascineerende woord po litie meende te lezen. Hoe het kwam, wie zal' het zeggen, maar het reportersbrein bracht een en ander in verband met den roof moord te 's Gravenhage, en in dienl geest richtte hij voorzichtige vragen tot den controleur, die slechts ver klaarde het afdoende: „er niets van] te weten". Toen de journalist echter 's avonds/ op de boot naar Hansweert slapte, plukte hij de wrange vruchten van zijn journalistieken ijver. Plots doemden voor zijn oogen de nestels van een marechaussee, wier; bezitter hem zeide, dat er uit Axel bericht was gekomen, dat hij steeds (gesproken had over den roofmoord te 's Gravenhage, en of hij er iets méé uitstaande had. Een wisselwerking. !dus. Na het vertoonen van zijn identiteitsi bewijzen kon de journalist zijn reisi vervolgen. Aangehouden. Men meldt uit Rheden: Door de politie werd zekere G., een 27-jarige zwerver aangehouden, die een rijwiel bij zich had, dat bij on derzoek bleek te Deventergestolen te zijn. De man werd ter beschikking) van den commissaris van politie te (Yelp gesteld. Bij een nader onderzoek bleek, dat hij te Deventer nog een rijwiel hadl gestolen, doch dit elders hadi laten liggen» Ook rijwielbelastingplaatjes bleken van zijn gading te zijn geweest. G. die ook reeds voor inbraken ver oordeeld was, werd na zijn verhoor! naar Deventer opergebracht en ter beschikking van den commissaris r"- politie aldaar gesteld. De politie te Roermond heeft eeu{ zekeren H. T._, afkomstig uit Tilburg* gearresteerd, die in de IT. Geeststraat te Roermond bij een bakker de lade' had geplunderd. Inbraak. In den nacht van (Woensdag op Donderdag heeft men zich toegang verschaft tot het huis! .Kinderhuissingel 64 te Haarlem, door overklimming van een schutting cn het verbreken van een ruitje in het kan- (toor. iUit het ongesloten bureau in hetl kantoor is een bedrag van f 2919 aan bankpapier gestolen, ten nadeele van (den neer Jac. Kleik, aannemer. Vervalschte „Gotha". In de „Independance Beige" wordt ver meld, hoe de oplaag van 1868 van den almanak van Gotha eenige vervalschte .exemplaren bevatte. De vroegere directeur van het bladi Falik vertelt, dat hem in 1867 door minister van Praet een wensch van koning Leopold II werd overgebracht om voor zijn zuster, de ex keizerin van Mexico, "de ongelukkige gebeurtenis sen verborgen je houden, die sind9 haar vertrek uit Mexico daar waren voorgevallen. Waar keizerin Charlotte gewoon was zich op den Almanak van Gotha te verlaten, wenschte nu de koning de redactie van den Almanak te verzoe ken, eenige exemplaren te laten druk ken, waarin de gebeurtenissen in Mexi co aldus waren Voorgesteld, dat ze de rust van zijn ongelukkige zuster niet zouden storen. De uitgever van den Almanak, Juli us Perthez ging op het verzoek in, en zoo kwam in December 1867 te Brus> sel de kist uit Gotha aan, met het ge wone aantal Almanakken voor 1868, plus een aantal vervalschte almanak ken, waarvan er drie aan het kabinet des konings werden afgeleverd, een aan de koninklijke bibliotheek en een aan den voormaligen directeur van de Indépendance. Deze weinige exemplaren worden door boekenliefhebbers op hooge waar de geschat. De moord te Den Haag. Wij lezen in de Res.bode: Naar wij uit politioneele kringen ver nemen, wint de overtuiging meer en meer veld, dat de te Brussei aangehou den personen „niets met den moord aan net Bezuidenhout hebben uit te staan. Hun uitlevering; is ten slotte ge vraagd, wijl het gewenscht is, dat èl'k spoor, hoé onbelangrijk oogenschijn- lij'k, nauwkeurig wordt nagegaan, zoo dat men tenslotte de zekerheid heeft, alles te hebben gedaan wat mogelijk was om in deze zaak licht te ontsteken. Nog altijd heeft de meening, dat de dader geen onbekende is geweest, de overhand. Met groote zekerheid kan worden aangenomen, dat het slachtof fer met den misdadiger te voren koffie gedronken heeft., Er is althans kort voor den moord iemand ten huize van de vrouw geweest, die daar koffie ge dronken heeft, want er stonden twee gebruikte kopjes op tafel. Tot nu toe heeft zich niemand aan gemeld als de persoon, die tusschen 10 en 12 uur bij de vrouw koffie ge dronken heeft. Uit dit zich opzettelijk schuil houclen mag geconcludeerd worden, dat deze persoon er meer van weet. De te Brussel aangehoudenen zijn, totaal onbekenden van de familie Wilk en de vrouw zou met dezen zeker geen koffie hebben gedronken. Alleen zon de mogelijkheid kunnen bestaan, dat zij door uit te kijken, hand]angle;dien- sten aan den dader bewezen hadden, maar deze mogelijkheid moet als zeer gering worden beschoüwd. Het is niet zeer waarschijnlijk, dat de dader me deplichtigen heeft gehad. t Tenslotte deelde men ons nog| mee* dat het buitengewoon moeilijk is voor de politie, in deze Poolsche familie relaties of betrekkingen met bekenden wegwijs te worden; men staat er tel kens voor onoplosbare puzzles. „Gezakt". Terwijl Ds. Lïng- beek in een 'druk bezochte vergadering te Fijnaard sprak1 over de „Wieder- opkomst v. d. Roomsche macht in Ne derland", zakte, zoo meldt „Het Volk" (de vloer in elkaar, waardoor de bezoe kers in den kelder neer kwamen. De vergadering werd in een andere zaal voortgezet. Gasontploffing. In den af geloopen nacht heeft in het Gem. Ly^ ceum té Haarlem een gasontploffing] plaats gehad1 in het lokaal, waarin zich de gasketel voor centrale verwarming! (bevindt. Door nog, onopgehelderde oorzaak/ is gas ontsnapt uit het waterslot. Daar de ketel laag brandde, volgde een explosie. Verscheidene deuren wen den opengeworpen. Een paar er vani en eenige ruiten werden vernield. Een ijzeren deurgrendel1 werd nogl een dertigtal meters weggeslingerd'. Heden kon er geen les gegeven wor-< (den, daar de centrale verwarming no£j niet kon functioneeren. Droevig ongeval. .Gister middag te ongeveer half drie werd door de buren een zeer sterke brandt lucht waargenomen, welke kwam uit perceel 37e van een hofje aan de Lini ker Rottekade te Rotterdam. Daar de deur van dit hi\is gesloten was, .waarschuwde men de politie, die |de deur forceerde. Toen kwam mem tot de vreeselij'ke ontdekking, dat ach' ter de deur het half verkoolde lijld Jag van de 73-jarige weduwe A. M.. Eland-Rottger. Op de tafel vond men een omgetröl4 ken petroleumlamp, terwijl voorts in} de kamer een half verbrande lc-un-! stoel werd aangetroffen. Blijkbaar had de vrouw den vorigen lavond het ongeluk gehacl de lamp oni te stooten, Door de uitvloeiende pe troleum zijn vermoedelijk haar klee- ren in brand geraakt, waarna de vrouw/ nog getracht heeft de buitend :ur te; bereiken. Daar deze echter op het nachtslot) was, is zij er waarschijnlijk niet in ge slaagd' hulp te krijgen en jammerlijk! ■om het leven gekomen. Gevallen. De uitvoerder van de werken van het Julianakanaal, de heer A. B. de Groot, afkomstig uit iGiessendam, is gistermorgen, toen hijl zich van zijn werk te Maasbracht naar zijn kosthuis te Echt wilde begeven, Idoor tot nog toe onopgehelderde oor zaak nabij Stevensweert van zijn mo torrijwiel gevallen. Met zware hoofdwonden en in ern- stigen toestand is hij naar het zieken huis alhier overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Oneerlijke ambtenaren. De 22-jarige S„ ambtenaar op het kail toor der registratie en domeinen te Heerlen, is met een bedrag van f 2100 verdwenen. Daar hij een Duitscher is, vermoedt men, dat hij de wijk naar Duitschland heeft genomen. Van^Aken uit zond hij een telegram aan zijn vader, die elders weikzaam is meldende, dat deze direct moest over komen, omdat zijn moeder ziek was (geworden. Door den gemeenteambtenaar D. te Egmond aan Zee, is ten nadeele van deze gemeente een bedrag van eénige duizenden guldens verduisterd. De door hem geinde be'hstinggelden zouden niet aan den gemeenteontvan ger zijn afgedragen. Op het oogenblik is de zaak nog ia onderzoek. Diefstal b ij brand. Uit Stet tin wordt gemeld: Bij den brand, die enkele dagen ge leden in het kasteel Baudelin van graaf von Behr heeft gewoed, zijn, naar ge bleken is, verschil1 ende sieraden, die aanvankelijk gered waren, gestolen, benevens een portefeuille, waarin zich 500 Maik bevond. Voor het ontdekken van de daders en de gestolen voorwerpen is een be looning van 2000 Mk. u'tgeloofd. RECLAME. Rek en trek, en ruk en pluk! Onze Gummizolen gaan toch niet stuk! RIJNSBURG Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderd» fis teravond om half acht. Voorzitter: e heer J. L. Bossehieter, Burgemees ter. Aanwezig alle leden, behalve da heer v. d. Vijver. De Voorzitter opent de vergadering met het ambtsgebed en hcet daarna de leden-in deze eerste vergadering in dit jaar hartelijk welkom, hun 's Heeren zegen toewenschende op hun arbeid in 1927, ook voor hun personen en gezinnen Daarna worden de notulen der Vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorzitter doet vervolgens mede- deeling van de ingekomen stukken, w.o een schrijven van Ged. Staten betre? fende eenige wijzigingen aan te brengen in de verordening op de paardenmark'; Hiertoe wordt besloten. Naar aanleiding van de aanvragen der schoolbesturen om voorschotten op grond van art. 103 L.O. wet, wordt b* sloten deze toe te staan, met aftrek van de geïnde schoolgelden voor do scholen die zelf inn: n To gekend zal wordon voor de scholen Smidsteeg fSoo,Hofst: f500,Kerkstraaat f2100,en Vliet N.Z. f 1006, Aan de orde komt vervolgens het voorstel van B. en W. tot gedeeltelijke vernieuwing van straten. Nu de Sand laan is vernieuwd, is aan de beurt de vernieuwing van de straat van Koster tot even voorbij de Smidsteeg, een ge deelte ran de Smidsteeg en de Koestn De keien uit de laatste dezer s trateil zullen dienen voor de eerste, terwijl de Koesteeg dan met nieuwe klinkers zal bestraat worden, evenals een gedeelte van den Voorhouterweg. De kosten van een en ander .zullen bedragen f 11.500,— l)e h or Sohoneveld, weth., licht deze zaak nader toe. De uitgave van f 11.500 is voor de gemeente niet zoo erg bezwa rend als men rekening houdt met het feit, dat in '28 de aflossing en reSe van een tweetal leening'en, reep. f2710 en f 9500 groot, niet zal terugkomen. Rente en aflossing daarvan bedragen in 1 jaar f 1218,11. Wordt nu voor de verniel» wing der agaten een leening gesloten dan zal deze uitgaaf niet zoo 'erg bezwr» rend zijn voor de gemeente. De heer Kralt juicht het voorstel van B. en W. toe, speciaal wat de Koestraat betreft, omdat daar de^Boerenleenbank en de Groentenveiling zijn, wat eengroo ten loop veroorzaakt. Spr. zou gaarne een behoorlijk voetpad hebben op den Voorhouterweg, wat toch hoogstens f 500,meer kan koeten. De heer S. Sohoneveld, weth., wijst op de bezwaren daaraan verbonden. De heer Zandbergen stelt voor zich nogmaals met Rijnland in verbinding te Stellen voor de ver be tering: van. dien Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; gezien het verzoek van: a. de Leid- sche Coöperatieve Melkinrichting „De Landbouw", om vergunning tot het uitbreiden vani de z-uivelinrichting in het perceel Rijnsburgersingel no. 23, kadastraal bekend gemeente Leiden* Sectie A no. 1079; b. N. Blaaser, om vergunning tot bet oprichten van een lompenbewaarplaats in bet perceel Doelensteeg no. 1/, kada straal bekend gemeente Leiden, Sectio F no. 258; gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 19en Februari e.k. des voormiddags te half elf uren op bet Raadhuis, gelegenheid, zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat n-iet tot beroep gerechtigd Zijn, zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor bet gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bez-waren mondeling toe te lich ten. Leiden, 5 Februari 1927. AUG. L. REIMERTNGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Koepokinenting. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van Woensdag 9 Fe bruari e.k. eiken Woensdag, telkens des namiddags om uur, in bet Elisa- beihshof aan de Oude Vest gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze Inen ting en her-inenting. Het trouwboekje moet worden mede gebracht. Leiden, 5 Februari 1927. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-burgem. VAN STRT.TEN. Secretaris wee:. Rijnland onderhoudt dien wegheel slecht. Dé heer v. d. Gugten wijst nog op do aarde wallen, en enkele verwilderde stuk ken grond, en vraagt daarin verbetering, te brengen. De raad besluit met algemeene stem men aan B. en W. een bedrag van f13.000 toe te staan, teneinde behalve de voorgestelde straten ook den Voo? houterweg te verbeteren. Deze kosten zul len door een leening gedekt orden tegen 4U pet. rente en ai te lossen in 201 jaa1; Ingekomen is een verzoek van de Gebr. Meyerink, een stuk grond aan de Hofstraat van de gemeente to koopen B. en W. stellen voor, deze grond, breed 27Va M. en diep 34 M„ te verkoopen te» gen f4,50 de vierk. M. Goedgekeurd De heer J. de Koning heeft verzocht twee stukken tuingrond onder dezelfde voorwaarden a's tot dusver te mogen blij ven huren tot einde '27. Goedgekeurd Hierna heeft de benoeming van stem bureaux voor de Gemeentsraadsverkie zing plaats. Stembureau I: Voorzitter: de Burgo meester. Leden do heeren v. d. Gugten en Knijff. Stembureau II. Voorzitter: de heer S. Schoneveld. Leden de heeren v. Delft en Kort. HoofdstembureauVoorzitter: de Bur gemeester. Leden de heeren v. Klaveren! Kort, Kralt en de Haan. De overige raadsleden zijn plaats ver vangende leden. V001* do St.verkiezing worden dezelS de stembureaux benoemd (hoofdstembu reau is niet noodig). Van de Leidsche Gemeentelijke Licht fabrieken is een schrijven ingekomen, betreffende aansluiting der ingezetenen bii het electriciteitsnet tegen den prijs van 29 cent per K.W. (in Leiden is cle prijs 20 cent). B. en W. vragen machti ging, deskundigen over deze kwestie to hoeren, teneinde dan in een volgende vergadering met nadere voorstellen ta komen. De raad verleent deze maohti ging. -7* De Voorzitter deelt ïpeee, dat het in de bedoeling ligt; indien de onderbande» lingen met goeden uitslag bekroond won den, dat de gemeente met September alzoo vóór den winter, electrisch licht zal hebben. Eenige wijzigingen der gemeentebr- grocting dienst '26 worden goedgekeurd. Bij de rondvraag brengt de heer Kralt den tijd dat het telefoonkantoor open is ter gprake. De uitbreiding van den handel eischt dat het telefoonkantoor eer dan 8 uur opent, omdat cm half o de veiling begint. Ook is het bezwaarlijk dat het kantoor van 4 tot half zes ges.e ten is. Spr. licht een en ander met voor beelden toe. Het is een plaatselijk bo lang, dat het telefoonkantoor van 'a mor ge as 7 tot 's avonds 9 uur open i& laat daarom de -gemeente, ondersteund door de veilingen en particuliere perso nen, dit dringend verzoeken. Ook zullen er dan nog meer abcnné's op de tele foon komen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak zullen bespreken met de betrefier? 4e corporaties. De heer Knijff vraagt bij het bestra ten een bord te plaatsen dat men daa: niet rijden mag. De heer de Haan wijst op het harde rijden der auto's, kan daar niet wat meer op gelet worden? De heer Zandbergen vindt de bocht van de Smidsteeg zoo gevaarlijk. De Voorzitter gelooft niet dat dit punt zoo gevaarlijk is, als men maar lang slaam rijdt. Te kwart voor io aluit de Voorzitter .dajy-ergarieripg-

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2