NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 1 FEBRUARI 1927 UIT DE OMGEVING. koudekerk. Vergadering van den raad Üe- xer gemeente op Woensdag a.s., des namiddagB te Y uur. Onderwerpen ter behandeling,: L Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderhandsche verhuur van grond bij de Nieuwe Aleemeene Be graafplaats aan J. van aer Horst. 4. Wjjzigirig begrooting dienst '27. 5. Comptabele besluiten. 6. In gebruik geving autogarage aan H. Otto. 7. Electriciteitslevering in den Hoo gewaard 8. Bespreking wegbestrating en toa kenning crediet ad." f 40.000. 9. V aststeiling heffingspercentage Gem. Inkomstenbelasting en aantal opcenten Gemeentelijke inkomsten-be 10. Gratificatie Gemeente-werkman T. Molema. 11. Wijziging begrooting Burgerlijks Armbestuur, dienst 1927. •12. Benoeming leden en plaatsver vangende leden stembureau's ter ver kiezing van leden der Prov. Staten en Gemeenteraad. Vergoeding leden Stembureau's. 13. Benoeming lid commissie plaat selijk toezicht op het Lager Onderwijs! ^periodieke aftreding A. Mieog). 14. Benoeming leden schattings-comi citssie. Periodieke aftreding der hee ren Ph. Qualm, D. Dorrepaal G. J. i3zn, Corts en M. Schenkeveld. 15. Reolames schoolgeld. LEIDERDORP. ïn ïreue hield het algemeen zie kenfonds Leiderdorp-Zoeterwoude (H. R.) een jaarvergadering. De -voorzitter, den neer G. v. d. Beek, opent de vergadering en heet lallen welkom. Hierna werden de notulen door den secretaris voorgelezen, welke werden goedgekeurd na een opmerking van Iden heer Janssen. De heer J. F. Kuyer, secretaris v. Id. Ned. Vereen, van Ziekenfondsen, was eveaieens uit Den Haag overge komen. De penningmeester deelde mede, Idat w&i ontvangen f 3676,53, uitge geven t 3069,9-1, alzoo een saldo van f 6Q6/of2, met het saldo van het vorig jaar op 31 Dec. 1926 f 4418,44. Namens de financieele commissie werd medegedeeld, dat boèken en be scheixlen in orde waren. In bovengenoemde commissie wer- Iden benoemd J. Wolvers en W. Mo raal.1. Daar de eerste bedankte, werd bectoemd J. Borreman en als plaats vervangers N. de Vogel en A. J. Brugman. Tot bestuursleden werden herkozen de; heeren L. v. Egmond, Wt Bosman eu H. v. Alfen. De heer J. de Jong en C. Volkers berden benoemd als afgevaardigden) .ti/aar de Bondsvergadering. Door het bestuur werd voorgesteld 'om de uitkeering van 12 op 26 we ken te brengen, met dien verstande, dat de uitkeering van de ongevallen; wet tot de helft zal worden terugge bracht, zooals dat vroeger was. Een langdurige discussie ontstond hierop. De bonldssecretaris kreeg hierna het woord. Hij deed uitkomen, o.a. dat Ide beste manier is om het voorstel' van het bestuur te aanvaarden. De heer Spaargaren, hierna het woord verkrijgende, doet een voorstel' om bij ziekte geen contributie te hef- tfen. Dit werd niet in behandeling genö men. De heer de Lange heeft een voor stel om bij ongevallen 40 pet. toe te kennen bij de reglementaire uitkee ring over 26 weken. De voorzitter neemt het voorstel te rug, mededeelende, dat op een vol gende vergadering hierop zal worden terug gekomen. Tenslotte werd het voorstel de Lan ge in stemming gebracht en met 60 stemmen voor aangenomen. De heer de Graaf vraagt, om fraude te voorkomen, aan de leden bekend te (doen rnraken, welke leden door een of andere ziekte trekkende zijn. De voorzitter antwoordt den spre ker, dat dit zeer practisch zou zijn, maar niet uitvoerbaar is. Ortgeveer te 10 uur sluit de voor zitter de goed bezochte vergadering. De heer K. Spaargaren, gemeente beambte alhier, is aangesteld tot bui' tenjgewoon gemeenteveldwachter. LISSE. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 3 Februari 1927, des namiddags om 3 uun 1. Beëeaiging van het lid van den Raad M. v. cl Lans. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van bouwterreinen langs de Julianastraat aan de heeren H. iVerdel en M. J. van Steijn, alhier. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders en de Grondcommissie tot vei ke vau een perceel industrie terreil lange 'lav onsioot aan de N.V. Chem. sche Werken Roermond, H. Raab en Co, te Roermond 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders en de Grondcommissie tot ver koop van bouwterrein langs de JuUana» straat aan den heer L. Boot alhier. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van eene verop dening op het aanleggen, hebben en on derhouden van kabels of geleidingen voor electriciteit, gas of eenige anderen energievorm en op het leveren van die 8. Benoeming stembureaux voor de verkiezing van leden der Txweede Ka mer, der Provinxciale Staten en van den Geanexenteraad en van een hoofdstembi> reau voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad. 9. Vergoeding aan de bijz. schoolbe sturen ingevolge artikel ioi der Lager Onderwijswet 1920. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders naar aanleiding van het verzoek van de firma Ver gunst en Daudejj, at hier, om het leggen van eene straat vai> af ae Wilhelmmastraat in de richting van Vreewijk van gemeentewege te he pen bevorderen. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het leggen van een riool vanaf Landzicht naar en in den Stations weg in aansluiting aan het hoofdriool in den Heereweg. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders en de Gaseommissie tot re geling van den prijs van het verbruikte gas 111 het café-restaurant „De Nagte gaal'' alhier. 13. Ingekomen stukken en mededeo lingen. noordwijkerhout. Burgerlijke stand. Geooren: Geer truida Huberdina, Gerarda, d.v. P. P. van Denzen en M. P. H. van Schip, Martinus Johannes, z.v. J. Duiven voorden en M. van den Berg. Helena, d.v. Cornelia van Leeuwen en M. A. van Eeden. Margaretha Fiorina, d.v. J. H. C. Plesman en M. Barnhoorn. Alida Hubertha, d.v. Wi. van der Slot en C. P. Brama. Overleden: Johannes de Bakker, 75 jaar, te Amsterdam. Margaretha Ma ria Ruiter, 6 jaar, alhier. Gehuwd: Henncus reLrus de Groot 37 jaar te Bakei en Petronella Helena Ruigrok, 29 jaar, alhier. Rutgerus Pe trus Wilhelmus de Groot, 26 j. te Hil. leg om en Anna M aria Ruigrok, 26 j. Voor de dienstplicht, lichting,. '28 zijn 51 jongelingen ingeschreven. De Chr. Jong. Vereen. „Timothe us" vierde haat negende en haar kna penvereen. ,,Daniël"*haar tweede jaau feest, j.l. Vrijdagavond in de Gemeen tewoning. Te ruim 7 uur, opende de voorzit ter, den heer T. Bouwmeester, met een woord van welkom, het zingen Ps. 6810 en ging voor in gebed, waarna staande de verzen 1, 2 en o van hec Bonds.ïed werden gezongen'. De keurige jaarverslagen van secr., penningm. en bib.iothecar.s getuigden van opgewekt leven, doch van heiaas te weinig vooruitgang, al waren allen het er over eens, dat de Knapcim eeniging „Samuëi een machtige aan winst was voor „Timotheus", voorall idoor haar goede vorhiing, door haar leider, den heer K, J. Noij. De Bijbelinleiding óver Lucas 19, vers 11—26 door K. Padding, getuig de van ernstige studie. Moge de roep stem, om met de ontvangen talenten te woekeren, niet tevergeefs hebben geklonken. Namens den ring sprak het bonds lid Knappert uit V oornout eenige op wekkende woorden, om op den inge slagen weg voort te gaan. De oud-voorzitter j. H. Baak, wel ke thans in Den Haag woont, was overgekomen om een ïmeidmg te hou den over: „Van Dorpsgemeenschap tot de miadeleeuwsche stad". Het programma, dat uit 17 num mers bestond, voordrachten, samen spraken en opstellen, door leden der beide vereenigingen, werd tamelijk vlot afgewerkt, toch was reeds het middernachtelijk uür aangebroken, toen de Eere-voorzitter, Ds. P. Hof stede, na een slotwoord, deze feest avond met dankgebed eindigde. Moge het Timotheus en Daniël in het nieuwe jaar naar wensch gaan, opdat zij mede mogen werken om veel jonge menschen geestelijk en maat schappelijk te vormen tot de eere van Gods grooten Naam. noordwijk. Bij het correspondentschap voor arbeicisbemiddeling alhier, zijn 127 per sonen ingeschreven in de afgeloop'en week, als werkzoekende, t.w. 8 losse ar beiders, 50 landarbeiders, 44 visschers, 2 timmerlieden, 2 metselaars, 5 opperlie den, 3 schilders, 1 houtbewerker, 1. huisknecht en 11. jongpns beneden 18 3, Burgerlijke stancL Geooren: Ma ria Lucia Agnes, d.v. J. Kaptijn en C. Visser. Dirk, z.v. Wj. Plug en J. Haasnoot. Anna Cathanna, d.v. J. Vink en M. Zwetsloot. Petronella Mar tina Johanna, d.v. Wi. H. v. d. Zalrü en C. v. Wïenngen. Fihppus Johan Herman, z.v. Jac. Smit en M. Ver- dioeve. Arbeidsbemiddeling. Deze week zijn ingeschreven als werkzoekende, 127 personen, t.w.: 8 losse arbeiders, 50 landarbeiders, 44 visschers, 2 tim merlieden, 2 metselaars, 5 opperlie den, 3 schilders, 1 houtbewerker, 1 huisknecht en 11 jongens ben. 18 j. oude wetering. Zondagmorgen werden de leden der Geref. Kerk verblijd door de bo kendmaking, dat het tekort onzer ge meente, groot f750,over het jaar 1926, was geslonken tot f 75,door de vrjjwillige gaven, die ontvangen wa ren big een rondgang, door de ouderlin gen bh de leden aan huis. Maar nog meer werden allen verblijd en verrast, ja on? roerd, toen de Predikant met bewogen stem meedeelde, dat een onbekende Br., 'voorheen lid onzer kerk, maar thans elders wonende, uit dankbare herinne ring f 2000,had geschonken, als volgt was verdeeld, f 1000,- voor de kerk en f 1000 voor de armen. Zegene de Heere onze God deze Broef -der met de zijnen, en zjj het ten voor beeld voor alle Br. en Zr. onzer kerk. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Gisteravond 7 uur vergaderde de raad1 dezer gemeente. Voorzitter was de Burgemeester, de heer J. C. M. van Griethuysen. De Voorzitter opent deze iste verga? dering in het nieuwe jaar en wenscht den leden een gezegend jaar, welke wensch door den oudsten Wethouder, de heer J. C. Spaargaren, met wederkeer rigen heilwensch wordt beantwoord. l)e notulen der Vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken waren o.a.: Van déiTDifecteür van den Keurings dienst van waren, een overzicht over de werkzaamheden van den Dienst in het afgeloopen jaar; Het jaarverslag van de Commissie voor de werkloosheid; Van Ged. Staten verschillende goed keuringen op Raadsbesluiten; Schrijven van Ged. Staten inhoudende dat geen termen aanwezig gevonden zijn tot goedkeuring van het voorstel ae Graaf f wa,arbh het presentiegeld der Raadsleden verhoogd zou worden. Aanvrage van de Bij-z. Scholen tot ven krjjging der vergoeding bepaala 'in art 101 der Lager Onderwijswet; Zal bh B. en W. in behandeling genomen worden Schrijven van den neer J. C. Donk over de salarisverhooging der ambte naren. Wordt verwezen naar B. enW om praeadvies. Verzoek van den heer Kerkvliet om vergunning tot het plaatsen van een schuitenhuis. B. en W. stellen voor, dit verzoek toe te staan, onder beding ge noemden heer een recognitie te laten betalen van f 5, De heer N. Zandbergen (C.H.) vindt dit niet weinig. De Voorzitter zegt dat het ongeveer 121/2 ct. per M. is, wat niet veel ge noemd kan worden. Wordt aangenomen. Punt 2 van de agenda betreft wij» gingen der Gemeentebegroeting 1927, Door Ged. Staten wofdt de beslissing over deze begrooting verdaagd, met tos stemming over de helft van bodr ge" te beschikken. De wijz gingen di; Ged t a g b ac t twinen ziwii, zijn voor het meerenaeei van administratieven aard. Ook echter eenige veranderingen in de cijfers. Na eenige bespreking wordt besloten deze wijzigingen aan te brengen. Punt 3 betreft een adres van de Leid sche Exploit. Mg. Onroerende Goederen over aanleg van een nieuwe straat vaa de Kempenaerstraat naar de richting Terweeweg in aansluiting met de daar aangelegde nieuwe straat. B. en W. afvjseeren bestek en teeke ning goed te keuren en de Straat Duyven voordestraat te noemen als herinnering aan den vroegeren Weth. Verder na aanleg de straat over'te nemen. De eleo fcriciteits- en gasleiding-aanleg komen voor rekening van de exploitanten, ter wjjl de gemeente de waterleiding zal bekostigen. De heer T. v. Egmond (A.R.) brengt ter sprake de kwestie dat bh het oude 4dorp de electriciteit door de gemeente is aangelegd en dat hier de exploitanten dit moeten betalen. Spr. wil één lhn trekken. De Voorzitter zegt dat dat meten met twee maten meer schhn dan werkelnk beid is. Bh het oude dorp vinden de menschen het bedrag terug op hun bo iastingbiljet. Dat is voor die menschen gemakkelijk. Dat afbetalingssysteem is echter slechts uitzondering. Na eenige discussies over deze zaak wordt hei. voorstel van B. en W. met algem. stemmen aangenomen. Punt 4 is een voorstel inzake over. brenging van archiefstukken. Het be treft een 30-tal deeltjes van registers van de BurgerL Stand van voor 1812* die in het Rijksarchief moeten worden De heeren J. J. Nhssen (R.K.) en Zand bergen (C.H.) vragen eerst overschrij ving. De Voorzitter zegt, dat hier bezwaren aan zjjn verbonden. Het zou zoowel tijd? j-oovend als kostbaar zhn. Spr. stelt voor, de stukken over te brengen naar het Rijksarchief, maar te vragen bevop dering van overschrijving. Punt 5 handelt, over een voorstel tot wijziging van de artt. 41 en 45 van Bouw eu Woningverordening in verband met de aanvrage van een vereeniging die denkt daardoor goedkoóper te kunnen bouwen. Wordt aangenomen. Punt 6 is de aanwijzing van stemloka len. Tot nog toe zijn er 2 geweest, maar B. en W. stellen voor, thans ook een derde aan te wijzen. De twee bestaande zhn het Gemeen tehuis en de 0. L. School in de Leid sche Buurt. Het derde zal dan kunne a zhn een lokaal van de R.-K. Parochiale school, dat beschikbaar gesteld wordt, B. en W. stellen voor, deze bij verordo ning aan te wijzen. Aangenomen. Nu wordt overgegaan tot het het kie zen van stembureaux. In 't hoofd-stem- bureau worden gekozen, waarvan de Burgemeester Voorzitter is, als leden de H.H. H. W. Rubenkamp, J. G. Spaar garen, T. v. Egmond en C. Bakker en als plaatsvervangende leden de H.H. N. Zandbergen, A. v. d. Hulst en C. de Graaf. In 't stembureau no. 1als voor- zitter de Burgem., als plaatsvervangend voorzitter de beer T. v. Egmond, als le den de H.H. N. Zandbergen en J. J. Ngssen, en als plaatsvervangende leden: de heeren M. C. v. d. Burg en G. Lub» be. In 't stembureau No. 2, als voorzit ter de heer J. C. Spaargaren, als leden de H.H. T. v. Egmond en A. v. d. Hulst en als plaatsvervangende leden de H.H J. G. Schoonderwoerd en G. Kok. In't stembureau no. 3 als voorzitter de heer H. W. Rubenkamp, als leden de H.H. C. Bakker en C. de Graaf en als plaats vervangende leden de H.H. Joh. Uitten boogaard en J. G. Donk. Punt 8 betreft een reclame School geld, en aanvrage om ontheffing, wordt op advies van B. en W. toegestaan. Punt 9 is de benoeming van deleden der Schattingscommissie. De aftr. le den worden herkozen. Het zijn de ILH. N.. Breedgk, H. W. Rubenkamp,, J. G Spaargaren en Lubbe. Nadat nog enkele min belangrijke vra gen gesteld waren bij de Rondvraag, sloot de Voorzitter de vergadering on der dankzegging aan de heeren voor hun tegenwoordigheid. roelofarendsveen. In de Paneratiuszaal alhier had de algemeene ledenvergadering plaats van het Ziekenfonds „Voorzorg". De Voor zitter, de heer Bakker, opende de ver gadering met een woord van welkom tot de leden, waarna hg het woord gaf aan den secretaris tot voorlezingder notu len, welke onveranderd worden goedgo keurd._ De penningmeester deed verslag van zijn financieel beheer. Het saldo op 31 December 1925 bedroeg f 12.110,5a De inkomsten bedroegen f 1136,67 en ae uitgaven f598,30, zoodat het saldo op 31 December 1926 bedroeg f 12.650,9(1 Aan den penningmeester werd dank ge» bracht voor zgn accuraat beheer. De rondvraag leverde niets belang- rijks op, waarna de Voorzitter de ver gadering op de gebruikelh'ke wijze sloot GEMENGD NIEUWS. De moord te Den Haag. Wederom is de Haagsche politie er in geslaagd een nieuw spoor, in verband! met den bekenden roofmoord aan het Bezuidenhout te vinden. Het spoor leidt naar Brussel. Vrijdagavond is een der Haagsche inspecteurs daarheen gegaan. Met be- huip van de Brusseisclie politie is tot de arrestatie van twee Nederlander» overgegaan. Daarop is Zondagmorgen een an dere inspecteur met 6 getuigen naar Beigiè's nootdstad vertrokken, tenein de met hen te worden geconfronteerd. Het onderzoek is thans zoover ge vorderd, dat de Officier van Justitie, Mr. Hermans, besioten heeft aan da Rechtbank te verzoeken te uitlevering; van deze beide Hollanders aan te vra gen. De Haagsche poiitie verzoekt ech ter dringend door te blijven gaan met het verstrekken van eventueeie mlich tingen, ook die, weike niet in verband staan met bovengenoemd spoor. in verband met nee oovenstaande meldt een B.i.A. uit Brussel nog, dat de politie aldaar aan de Gare du Norcï twee Neder.anders gearresteerd heelt op het oogenbiik, waarop zij zich ge reedmaak. v-.i nun drieven uit de pos- te-restante te nemen. Het zijn de 2u-jange Cornelis Vin- geriinck en de 3ö-jange Pier- Broers, wier uitlevering gevraagd is, op gronct dat zij verdaent worden van den roof moord te 's Gravenhage op 17 dezer. Inbraken te Rotterdam. Gisternacntnebben te Kouerdam ver schillende inbraken plaats genad. Allereerst ïsingeoroken in den Grou ten bcnouwburg m de Aert van IN es- straat. Door een hofje, dat in de Chris- pijniaan uitkomt, zijn de inbrekers aan ae achterzijde van den schouwburg gekomen. Vervolgens zijn zij over een muurtje geklommen en heoDen ze een ruit ingedrukt. Daarna is het raanj opengedraaid. De dieven kwamen toen in het kantoortje van den directeur. Daar bevindt zich een ingebouwde brandkast, waarvan de eerste houten, deur is geopend. Tegelijkertijd echter dat deze deur werd geopend, werd automatische een aiarmschel 111 wer king gesteld en de concierge gewaar schuwd. Deze belde onmiddellijk de politie van het bureau Witte de With- straat op, doch toen deze ter plaatse, verscheen, waren de inbrekers reeds verdwenen. De politie zocht den ge- heelen omtrek at, doch zonder resul taat. Uit den schouwburg wordt niets vermist. Voorts is ingebroken in het hulp postkantoor in de Burgemeester Roos straat. Het hangsipt van de buitendeur is verbroken en de deur is met een valschen sleutel geopend. Alle loket ten werden opengeschoven en de la den en kastjes werden doorzocht. Ook hier was de buit slechts gering. In de R. K. keik aan de Paul Ivru- gerstraat werden zeven offerblokken) geledigd. Een bedrag van ongeveer t 150 werd gestolen. Met behuip van een valschen sleutel' is voorts ingebroken in de woning van den caféhouder A. A. B. aan de Kruis straat. Hier werd een schrijfbureau opengebroken, waaruit een geldkistje met f 400 en eenige spaarbankboek jes met een tegoed van f 2000 werdeni weggenomen. In de Diergaardelaan werd ingebro ken bij de Wed. C. A. H. v. D.. Uit1 een lessenaar werd een bedrag van f 100 gestolen. Tenslotte hebben de dieven zich toegang verschaft tot het kantoor van de firma H. S. aan den Schiedamschen Singel. Ook hier werd alle3 doorzocht Idoeh niets gevonden. Doodelijke dans. Een Hon-' giaarsch schaatskampioen, Edmond Ba des, die van veorschillende schaatswed strijden 42 prijzen bijeen gegaard had, wilde eenige aagen geleden een dans- klemonstratie op het ijs geven. Doch het bekwam hem slecht. Hij viel tijdens dén dans en wercil Idood opgenomen. Zijn vrouwelijke partner is' na Idif ongeval spoorloos verdwenen. Auto-ongeluk. Zondagavond! kwam, naar het „L. D." meldt, de heer Maas uit Meerssen met zijn auto ,uit de richting Valkenburg gereden. Tusschen Houthem en Meerssert liep een man op den weg. Ten einde een aanrijding] te voor-" komen, week de heer M. naar links. Niettemin werd de man, die op den weg liep, aangereden en kreeg verwon idingen aan heth hoofd. De auto ging intusschen nog ver der naar links en reed de helling[af. Hij ging ettelijke malen over den lkop| en kwam aan den voet van de helling te liggen. De gewonde werd naar Valkenburg vervoerd, waar geneeskundige hulp in geroepen werd. De auto was zwaar dq schadigd. De heer M. schijnt door een ruit naar buiten te din geklommen. De roofoverval. Gistermid-' dag te 1 uur had op de oude Alge meene Begraafplaats te Emmen da teraardebestelling plaats van het stof felijk overschot van den landbouwer! R. Ensing, die bij den Dinsdagavond glepleegden roofoverval te Emmerhout door revolverschoten werd gewond enl aan de gevolgen daarvan overleed. De belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. Aan de groeve sprak Ds. H. da Groot uit Emmen, die de tragiek vani de treurige gebeurtenis schetste, waar-», bij een menschenleven verloren is ge gaan bij een poging tot verdediging! van een gezin. Van de daders is tot dusver nog! geen spoor gevonden. Noodlanding. Gistermiddag te 12 uur had een noodlanding plaats te Hoofddorp op het land achter de boerderij Koekhoven aan den Sloten weg, van een militair vliegtuig, afkoml stig uit Soesterberg, Toen het vliegtuig boven Hoofddorp vloog, brak een stang, die tusschen dten motor terecht kwam. De sergeant-vlieger v. d. Pol, zag zich genoodzaakt een noodlanding te (doen. Op het oogenbiik, dat het vliegtuig den grond raakte, kwam een der wie len in een sloot terecht, met het ge volg, dat een stang brak en in deiï propellor terecht kwam, terwijl een wiel door den vleugel drong, óok dei motor werd licht beschadigd. De vliegenier en de passagier, even eens een militair, bleven ongedeerd. Het was een klein model vliegtuig, genummerd 99. Brand. Te Tinaarloo brak, door tot nu toe onbekende oorzaak, brandl uit in de behuizung van J. van Hem men aldaar. Door den feilen wind greep het vuur snel om zich heen, zooaat het huis in een oogenbiik was uitgebrand en er. aan redden niet te denken viel. De geheele inventaris, benevens 'n tweetal koeien, kwam in de vlammen torn. Alhoewel er van alle zijden hulp ver leend werd, kon men toch niet verhoe den, dat het stroodak van de aangren zende behuizing, bewoond door J. V eveneens vlam vatte en ook dit huis! al spoedig was uitgebrand. Men bepaalde zich toen hoofdzake lijk tot het nathouden van de derde woning, in de nabijheid gelegen. Het! huisraad van Veendijk kon worden fered. Beide perceelen waren verze- erd. Scheepstij dingen. holland—amcrika-lijn. VEENDAM 29 v .N.-York n. W. Indiê BOSCHDIJK 29 v. Norfolk n. R'dair, NOORD AM R'dam n. N.-York p. 31 v.m. Lizard. LOC'HKATRINE R'dam n. Vaaor. 30 te Londen. BEEMSTERDIJK 30 v. Vlaardingen n Galveston. MAASDAM New-York n. Rott. 29 Ï2.33 v.m. 1100 mijl W. v. Valentia. VOLENDAM 31 v. Havana n. New York. ALMKERK thuisr. 31 Sagres. ROTTERDAM. 30 v. Rott.te N.-York. holland—afr1ka-lijn. BILDERDIJK Hamburg n. R'dam 31 KLIPFCINTÉIN thuisr. 29 v. Marseille GORONTALO uitr. p. 30 Ouessant. BOEROE thuisr. 30 te Dar es Salaam, BLLIITON uitr. 30 v. Lorenzo Marques naar Durban. RIETÏXDNTEIN uitreis 28 van Mo aambique. NIAS 31 v. R'dam te Bremen. RIJPEF.KEK 31 v. Haanburg te Amst. JAVA thuisr. p. 28 agTes. SPRINGFONTEIN uitreis 31 van Pt Sudan. RANDFONTEIN th.r. 31 te Pt. Natal holland—west afrika-lijn. EEMSTROOM 30 van Amsterdam naaf Wftcjf- A frilrn ALBIREO' uitr. 28 te Seccondee. DELFLAND 31 v. A'dam te Hamburg kon. hollandsche lloyd. DREGHTERLAND uitr. p. 30 Beaohy Head. AMSTELLAND 30 v. Hamburg naar R'dam via Antwerpen. GELRIA uitr. 28 v. Las Palmas. MAASLAND uitr. 28 te Santos. SALLAND thuisr. 29 te Londen. ZAANLAND uitr. 29 te B.-Ayres. ZEELANDIA thuisr. p. 30 F era. Not rotterdamsche lloyd. S0EKAB0EMI 31 v. Bremen te Rott SAMARINDA 31 v. Hamburg te Rot MERAUKE uitr. 30 te Louden. TAMBORA thuisr. p. 31 Fiinsterra 2 te Cowes verwacht. MENADO thuisr. p. 31 Fiinsterre. SIANTAR 31 v. Rott. n. Hamburg. INSULINDE 31 v .Rott. te Batavia. M0DJ0KERT0 29 v. Batavia n. Rott KAWI uitr. 31 te Genua. KEDOE 31 v. Rott. te Batavia. JACRATA thuisr. p. 31 Perim. TABANAN uitr. p. 31 Finisterre. DJEMBER thuisr. p. 31 Perim. TOBA 28 v. Kobe te Weltevreden. stoomvaart mij. nederland. MOENA uitr. 28 te Penang. SUMATRA thuisr. p. 29 Perim. P. C, HOOPT Batavia n. Amst. 29 v. Medan. RADJA thuisr. 29 v. Marseille. GROTIUS 30 v. Batavia te A'dam. BALI 31 v. Batavia te A'dam. GEMB1LAN v. A'dam n. Java 31 te ■Antwerpen. ENGGANO thuisr. p. 29 Gibraltar. PRINS DER NEDERL. thuisr. 31 van Port Said. JOHAN DE WITT uitr. 29 v. Colombo ROEPAT 29 v. Batavia u. A'dam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6